Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.

Farm51 – Już za tydzień premiera nowej gry!

Najnowsza gra „Chernobylite” studia Farm51 ma pojawić się już 28 lipca na komputery stacjonarne! Na platformy PS4 oraz xONE gra będzie miała premierę w III. kwartale tego roku. Jeszcze nie podano oficjalnie kiedy odbędzie się premiera na konsole najnowszej generacji.

Chernobylite jest od 16 października 2019 dostępna w tzw. wczesnym dostępie na steam (soft launch). Gra ma jak na razie bardzo dobre opinie. Będzie to jedna z dwóch najważniejszych produkcji spółki – zaraz obok World War 3. Powodzenie tej gry będzie więc bardzo wpływał na dalszy los kursu akcji.

Na czym polega gra Chernobylite?

Dużym atutem tej gry jest przyłożenie się do jak najwierniejszego oddania rzeczywistości panującej w Czarnobylu. Twórcy gry „przeskanowali” miasto Czarnobyl przez zaawansowane techniki 3D, dzięki czemu liczne scenerie w grze nie różnia się od tych rzeczywistych. Chernobylite jest grą przygodową z podgatunku survival horror. Główny bohater ma na celu znalezienia kobiety swojego życia, która zaginęła w czasie wydarzeń związanych z katastrofą nuklearną w Czarnobylu. W tym celu będzie musiał m.in eksplorować tzw. Strefę Wykluczenia wokół tamtejszej elektrowni jądrowej.

Komentarze dotyczące gry Chernobylite

Na platformie steam 89% opinii z ostatnich trzech miesięcy jest pozytywna. Ogólne statystyki natomiast wskazują na 77% zadowolonych komentarzy graczy.

Komentarze w serwisie Gry-Online są podzielone, jednak przewyższają te pozytywne. Gracze chwalą grę za niesomiwity klimat, oddanie tamtejszej rzeczywistości oraz za grafikę. Negatywne komentarze dotyczą przede wszystkim faktu, że gra miała niski budżet, co przejawia się tym, że zachowanie i poruszanie się różnych postaci na mapie jest zawsze niemal identyczne itp.

Jak gra od Farm51 radzi sobie we wcześniejszym dostępie?

Farm51 grafika

Na powyższych statystykach ze strony steamcharts.com możemy jasno zobaczyć, że ilość graczy grających w Chernobylite zwiększa się stopniowo. Wzrost ilości graczy również powoduje zwiększenie się procentowego udziału pozytywnych komentarzy.

Twórcy gry również tak skomentowali ostatnie patche jeszcze w ramach wczesnego dostępu:

“W tej chwili dysponujemy niemal finalną wersję Chernobylite, z o wiele bardziej grywalnymi obszarami Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia, niż na początku. To samo dotyczy wydarzeń fabularnych, postaci i mechaniki rozgrywki, a także lokalizacji na wiele języków (pełny angielski i rosyjski dubbing z tłumaczeniem tekstu na francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, polski i nie tylko). Jedynym dużym brakującym elementem pełnej wersji gry jest fragment ostatniej misji wraz z zakończeniami fabularnymi.

Można by więc zapytać: „ok, to co właściwie teraz się dzieje?” Pracujemy nad ostatecznym kształtem gry i dopieszczamy ją. Oznacza to głównie polowanie na błędy, usterki, optymalizację gry, ale też kończenie finałowej misji – NAPADU, która będzie zwieńczeniem całej historii. Gra nadal zawiera pewne błędy (zwłaszcza w lokalizacjach językowych), a niektóre obszary nie są w pełni zoptymalizowane pod kątem płynnej wydajności wizualnej. Jednak Chernobylite powinien działać bez większych problemów na większości komputerów spełniających wymagania sprzętowe.”

“Tak. Chernobylite jest dostępny za niższą cenę podczas wczesnego dostępu, ale planujemy podnieść cenę gry na jej pełną premierę. Ma to na celu nagrodzenie i zachęcenie tych, którzy zainwestowali w naszą grę podczas wczesnego dostępu. Zapewniamy ponadto, że wszystkie przyszłe elementy zawartości będą dostępne bezpłatnie dla każdego, kto zapłacił za grę.”

Dalsze plany Farm51

Niedawno również spółka zakomunikowała, że produkcja gry World War 3 jest w zaawansowanym stadium. Jak na razie gra wyszła również w wersji soft launch. Nie podano jednak jeszcze kiedy dokładnie gra wyjdzie – jednak premiera pełnej wersji jest planowana jeszcze w tym roku. W tym roku więc będziemy mieć dwie premiery: gry Chernobylite oraz World War 3. Obie gry mogą okazać się sukcesem, gdyż Farm51 zebrał dość pokaźną rzeszę fanów. W przypadku WW3 gra uzyskała około 15 tyś komentarzy na steam; w przypadku Chernobylite komentarze wynoszą około 3 tyś.

Strona internetowa Farm51

Zobacz podobne analizy:1 Odpowiedź

  1. beatum pisze:

    premiera gry Chernobylite na PlayStation 4 i Xbox One w wersji cyfrowej nastąpi w dniu 7 września 2021 roku. Wersja pudełkowa gry będzie miała premierę w Ameryce Północnej w dniu 7 września 2021 roku, natomiast w Europie – 10 września 2021 roku.

    http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/39868545,the-farm-51-group-sa-7-2021-doprecyzowanie-dokladnej-daty-premiery-chernobylite-na-playstation-4-i-xbox-one

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK