Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.

Spółki: Abpl, Pkn Orlen.

W tym tygodniu wrzucam analizę dwóch spółek Abpl i Pkn Orlen, ale jeszcze kilka słów odnośnie głównych indeksów. Główne indeksy trwają w ruchu konsolidacyjnym i czekamy na wybicia kursów.

ABPL (ABE)

Abpl z pewnością należy do grupy największych dystrybutorów IT i dostawców rozwiązań e-commerce w Europie. Spółka jest wiodącym dostawcą przede wszystkim usług chmurowych, e-commerce oraz wartości dodanej w dystrybucji. Spółka dość regularnie wypłaca dywidendę, za rok 2020 wypłata dywidendy jest bardzo prawdopodobna. Najbliższy raport finansowy ma zostać opublikowany 22.09.2021 r.

interwał dzienny

Abpl, analiza techniczna
Spółka znajduje się w trendzie wzrostowym. Po osiągnięciu szczytu w okolicach 70 zł kurs wykonał ruch korekcyjny do okolic 53 zł i od tego momentu następuje powolny wzrost. Kurs aktualnie ma do czynienia z oporem na poziomie okrągłych 60 zł, dlatego wybicie tego poziomu na koniec sesji powinno dać sygnał do wzrostów w kierunku 70 zł. Należy jeszcze zwrócić uwagę na bardzo duży wolumen na dołu ostatniej korekty co może oznaczać akumulację ze strony popytu. Najbliższe lokalne wsparcie wyznacza w tym momencie średnia SMA15. Może pojawić się lokalny opór w okolicach 65 zł. Zagrywamy na wybicie oporu na poziomie 60 zł.

Przykładowy LimAkt 60,40 zł SL poniżej 58 zł.

PKN ORLEN (PKN)

Pkn Orlen jest największym w Polsce producentem i dystrybutorem produktów naftowych i petrochemicznych. Spółka regularnie wypłaca dywidendę, za 2020 rok dywidenda zostanie wypłacona w wysokości 3,50 zł. W dniu 29.07.2021 r. zostanie opublikowany raport finansowy za 1H 2021.

interwał dzienny

Pkn Orlen, analiza techniczna
Kurs w krótszym terminie znajduje się również w trendzie wzrostowym. Aktualnie po osiągnięciu poziomu 83 zł kurs rozpoczął korektę, która swoim kształtem przypomina a’la formację flagi (prawidłowo wolumen powinien być malejący, dlatego dopisek a’la), z której wybicie powinno dać szansę na ponowne przetestowanie poziomu 83 zł. Dzisiaj nastąpiło odcięcie dywidendy w ilości 3,5 zł, dlatego u niektórych aktualnie wykres może wyglądać ciut inaczej. Na szczęście to nie zmienia postaci rzeczy. Najbliższy poziom wsparcia możemy wyznaczyć w okolicach 69-71 zł. Zagrywamy na wybicie górą z a’la formacji flagi.

Przykładowy LimAkt 74,04 zł SL poniżej 69 zł.

Autor analizy: Przemysław Witkowski


Przykładowy LimAkt, to jedynie nasz wewnętrzny umowny poziom, który brany jest do podsumowań i statystyk skuteczności analiz. Jeżeli zastanawiasz się nad zmianą konta maklerskiego, to sprawdź nasz ranking domów maklerskich.

Chcesz zacząć inwestować za granicą? Przypominamy o możliwości uzyskania 50 USD zwrotu za prowizję przy otwarciu konta w LYNX korzystając z linku: Kliknij aby założyć konto LYNX

LYNX

Zobacz podobne analizy:Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Komentarze z shoutboxa

morlinek92 Mallo Pewnie, każdy jakieś ma ale warto je skonfrontować :) Ja na ASBIS bardziej przychylniej patrzę niż ABPL.
Michał (a) Na ABPL mowa o świecy z dnia 25.05.21
morlinek92 ABPL w sumie duży wolumen też miał 25.05. A gdybyście mieli wejść ABPL czy ASBIS czy już skreślacie obie spółki bo wygrzane za mocno?
Michał (a) morlinek92 ABPL teoretycznie dalej w trendzie wzrostowym i jak na razie żadne wsparcie nie zostało przebite. Jednak pierwszy negatywny sygnał nastąpił - czyli świeca z dnia 25.05.21. Wtedy wyniki były publikowane. Główne wsparcie to jednak dopiero 50,00 zł i stałe przebicie tego poziomu będzie negatywne - będziemy mogli wtedy mówić o trendzie spadkowym (średnioterminowym).
morlinek92 co się dziś stało z ABPL ? Straszny zjazd w wyniki opublikowali dobre. Okazja do kupna?
Bartas_Gda (r) portfel spółke fundamentalnych oipuswzcza ABPL
mlody_inwestor Witam, co myślicie o ABPL?
mlody_inwestor Co sądzicie o ABPL, kurs przy oporze, wszystko wygląda dobrze, marże się obniżyly, ale zarząd twierdzi, że to kwestia czasu, sporo gotówki w kasie całkiem zdywersyfikowana działalność
mlody_inwestor Witam, powiecie coś ciekawego o ABPL
rataj kramrok ABPL ładnie poszło to Asbis też może wreszcie wezmą w parze
millo69 abpl
karkalis abpl, oponeo, alumetal, TIM, kruszwica, - fajne spółki fundamente, widać, że się ruszją w góre. Ja już nie kupię, ale kto szuka ciekawych, mid/long term opcji, to warte rożważenia.
Przemek (r) ABPL rośnie jak na drożdżach. Ktoś kiedyś o nim wspominał na SB.
karkalis Bartas_Gda tow, kruszwica, abpl - fundament ok, a i chyba wykresy spoko.
leon abpl do obserw.
Błażej (a) Ciekawym przykładem jest m.in. ABPL, ktory znalazl się na wsparciu prowadzonym od 2011 r.
Batman Jeszcze Typ Błażeja oraz Wielton z tych z mini obrotem Openfin abpl fkd
Batman Z mniejszych spółek jeszcze abpl
Przemek (r) Batman szkoda tego Abpl bo kolejną sesję rośnie :)
Przemek (r) Batman widziałem ABPL
Batman Przemek (r) ABPL nam uciekło
Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK