Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.

11BIT: Gra Frostpunk na urządzenia mobilne już w tym roku! Skrót dzisiejszej konferencji

Poniżej przedstawiamy skrót informacji, które dowiedzieliśmy się z dzisiejszej konferencji 11BIT. Oczywiście podaję najbardziej konkretne wypowiedzi z konferencji, gdyż też było dużo „pijarowego pustosłowia”. Jednak prezentacja była bardzo udana i profesjonalna – przeprowadzona bez żadnych potknięć.

11BIT-prezenter

Ogólne informacje o spółce 11BIT

Dostaliśmy kilka informacji ogólnych o spółce. Przedstawiony został rozwój finansowy spółki i historyczny rozwój nakładów na gry:

Zostało ponownie potwierdzone, że spółka posiada trzy teamy developerskie pracujące nad trzema osobnymi grami. Skład zespołu 11BIT prezentuje się jak poniżej:

Ponadto zarząd jest bardzo dumny z roku 2020, który to był najlepszym rokiem pod względem przychodów – mimo, że w tym roku nie mieli żadnej premiery nowej gry.

Plan na premiery nowych gier

Każdy jednak czekał na podanie informacji dotyczących nowych gier. Nowych informacji nie uzyskaliśmy praktycznie żadnych, jednak zostało potwierdzone to, co już rynek wiedział.

1) Dodatki do Frostpunk

Niedługo, jeszcze w tym roku, mają zostać nowe dodatki do Frostpunk.

2) Frostpunk – gra mobilna pod koniec roku

Zarząd zakłada wyjście gry mobilnej Frostpunk jeszcze w tym roku – w wesji soft launch. Prawdopodobnie będzie to pod koniec tego roku.

3) Gra „Projekt 8”

Projekt 8 – nad grą pracuje 40 osób. Stawiają przede wszystkim na graczy konsolowych. Gra będzie z nowego gatunku. Większy i ambitniejszy projekt niż zakładano. Początkowo próbowali stworzyć grę na swoim wewnętrznym silniku – gra została ostatecznie przeniesiona na silnik Unreal.

4) Gra „Projekt Dolly”

Projekt „Dolly” – nad grą pracuje aktualnie 20 osób; w szczycie produkcji ma być docelowo 40 osób.

5) Gra „Projekt Eleanor”

Projekt „Eleanor” – nad grą pracuje aktualnie 60 osób; w szczycie produkcji ma być docelowo 80 osób.

Łączny budżet ma wynieść 110 mln PLN na wszystkie trzy gry („Projekt 8”, „Projekt Dolly”, „Projekt Eleanor” – tylko budżet na development!

Dla porównania budżet dla gry Frostpunk wyniósł 10 mln zł.

12 sierpnia 2021 – mają podać wtedy ważne informacje odnośnie swojej nowej gry.

Mój komentarz: Możliwe, że chodzi o grę mobilną Frostpunkt, która ma być wydana do końca tego roku. Wtedy prawdopodobnie zapowiedzą konkretnie nowy tytuł.

11BIT chce wydać do końca 2025 trzy własne gry oraz 6-9 gier zewnętrznych

Zostało zadane pytanie dotyczące konkretnych dat premier. W odpowiedzi uzyskaliśmy informację, że program akcyjny mają do 2025 roku. W tym programie za cele postawili sobie premiery trzech własnych gier (podanych już wyżej) oraz 6-9 gier z teamu xdev, czyli teamu odpowiedzialnego za wydawanie zewnętrznych gier (tylko jako wydawca). Podkreślono jednak, że wydanie 6-9 zewnętrznych gier jest bardzo ambitnym i optymistycznym planem.

Kumulacja premier ma się odbyć w 2023

Mój komentarz: pod koniec bieżącego roku lub na początku przyszłego roku możemy się spodziewać więc wstępnych, bardziej konkretnych informacji.

Podsumowanie 11BIT

Konferencja przyniosła głównie dwie nowe informacje. 11BIT chce przeznaczyć 110 mln zł budżetu na trzy własne gry. Jeszcze jakiś czas temu zazrząd mówił, że chce przeznaczyć na ich największy projekt „Projekt 8” 20 mln zł. Prawdopodobnie więc zarząd chce zwiększyć budżet na ten projekt oraz na pozostałe.

Ponadto dostaliśmy informację, że ich celem jest wydawanie do 3 gier zewnętrznych w roku. Do końca 2025 chcą wydać jednak 6-9 zewnętrznych gier – podkreślając, że jest to bardzo ambitny plan.

Dla nas osobiście konferencja neutralna. Praktycznie spółka nie podała żadnych informacji dotyczących wewnętrznych trzech kluczowych gier – mimo, że wydźwięk ze wcześniejszych wypowiedzi był taki, że będa podane konkretne informacje. Rynek się spodziewał podania przynajmniej wstępnych, szabelkowych okresów premier.


Jak na razie nasza wstępna lista premier dalej jest aktualna:

Wstępna lista przedstawia się jak poniżej:

 • 2023: dwie nowe gry pod roboczą nazwą Projekt 9 i 10, czyli ‚Projekt Dolly’ oraz prawdopodobnie sequel Frostpunk (Projekt „Eleanor”
 • 2024: nowa gra pod roboczą nazwą „Projekt 8”. Ma to być największa gra studia o budżecie około 20 mln zł.

Podkreślam: to są jedynie nasze wstępne, niewiążące domysły, które bazują na wypowiedziach zarządu oraz szacunków DM.


Zobacz podobne analizy:2 komentarze

 1. Błażej Błażej pisze:

  Jeszcze krótki komentarz techniczny po dzisiejszej konferencji:
  Notowania spółki parę chwil po rozpoczęciu konferencji szybko zwróciły się do obszaru istotnego wsparcia na 480 zł. Na parę chwil przed zakończeniem sesji kurs traci blisko 9% na wartości cofając się tym samym poniżej głównych średnich kroczących.

 2. Michał Michał pisze:

  Na 11BIT powoli mniejsze wsparcie tworzy się przy 480,00 zł – co widać po dłuższych dolnych knotach świec 10.06 oraz 14.06.21. Przy 480 zł tworzyły się w obu przypadkach ponadprzeciętne obroty.

  Główne wsparcie to jednak dalej rejon 450,00 – 460,00 zł.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK