Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.
Marzec 2024
 • P
 • W
 • Ś
 • C
 • P
 • S
 • N
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
Wydarzenia

Spółki: Action, Bowim, Cognor.

Przed omówieniem spółek: Action, Bowim, Cognor zerknijmy również na wykresy głównych indeksów w interwale dziennym. Kurs WIG20 dotarł do górnego ograniczenia kanału wzrostowego, którego nie zdołał ostatecznie przebić na koniec sesji co w połączeniu z wysokim RSI wygląda na możliwe zejście kursu w okolice dolnego ograniczenia kanału wzrostowego (okolice 2 200 pkt). Kurs MWIG40 również porusza się w kanale wzrostowym, ale bliskość mocnego i zarazem psychologicznego oporu na poziomie 5 000 pkt powoduje, że popyt może mieć trudności w szybkim pokonaniu tego poziomu. Wydaje się, że korekty w okolice 4 700 pkt (dolne ograniczenie kanału wzrostowego) nie można wykluczyć. Kurs SWIG80 ma jeszcze trochę miejsca do wyznaczonego oporu w okolicach 21 730 pkt, ale bieżący ruch wzrostowy przybrał kształt a’la formacji klina zwyżkującego, który w trendzie wzrostowym z reguły zapowiada korektę wzrostów.

interwał dzienny

WIG20

Bowim wig201

MWIG40

Bowim mwig401

SWIG80

SWIG80, wykres poglądowy

ACTION (ACT)

Action to firma zajmująca się dystrybucją produktów z segmentów IT, RTV, AGD i GSM. Produkty sygnowane własnymi markami to Activejet, Actis oraz Actina. Spółka w tym roku nie wypłaci dywidendy. Najbliższy raport finansowy za 1H 2021 zostanie opublikowany 30.09.2021 r.

interwał dzienny

Action, analiza techniczna
Action z pewnością znajduje się w trendzie wzrostowym. Od dłuższego czasu kurs spółki porusza się wewnątrz wyrysowanego kanału wzrostowego, w którym konsolidacja kursu przybrała kształt formacji a’la trójkąta symetrycznego. Kurs konsoliduje się w tej formacji od dwóch miesięcy, dlatego wybicie z tej formacji powinno dać mocny sygnał do wzrostów w kierunku górnego ograniczenia kanału wzrostowego (aktualnie okolice 16 zł). Najbliższe mocniejsze wsparcie znajduje się dopiero przy dolnym ograniczeniu kanału wzrostowego, natomiast analogicznie opór znajduje się przy górnym ograniczeniu kanału. W takiej sytuacji na wykresie można próbować również zagrywać na utrzymanie dolnego ograniczenia kanału wzrostowego (aktualnie około 11,35 zł). Zagrywamy bezpiecznie na wybicie z formacji.

Przykładowy LimAkt 13,05 zł SL poniżej 12,20 zł.

BOWIM (BOW)

Bowim to spółka zajmująca się dystrybucją stali na terenie Polski. Spółka wypłaca dywidendę z pewnością dość regularnie, za 2020 rok zostanie wypłacona akcjonariuszom 22.06.2021 r. w wysokości 0,12 zł/akcję. Najbliższy raport finansowy za 1H 2021 r. zostanie opublikowany 30.09.2021 r.

interwał dzienny

Bowim, analiza techniczna
Bowim znajduje się również w trendzie wzrostowym. Po informacji o wynikach finansowych doszło do mocnych wzrostów a następnie otwarcia luką na następnej sesji. Luka hossy znajduje się w obszarze 6,70-7,50 zł, która teraz stanowi mocne wsparcie dla kursu. Konsolidacja kursu przybrała kształt a’la formacji trójkąta zniżkującego, przy czym rozłożenie wolumenu w trakcie konsolidacji jest można powiedzieć książkowe, gdyż mam cały czas do czynienia z malejącym wolumenem. Konsolidacja trwa od maja i patrząc po wolumenie możliwe, że zbliżamy się do jej końca. Po wybiciu z tej formacji najbliższym możliwym oporem jest psychologiczny poziom okrągłych 10 zł. Zagrywamy na wybicie z tej formacji.

Przykładowy LimAkt 8,24 zł SL poniżej 8 zł.

COGNOR (COG)

Cognor to grupa kapitałowa zajmująca się produkcją półwyrobów i wyrobów hutniczych ze stali, zarówno długich jak i płaskich, a także skupu, przerobu i sprzedaży złomów stali i metali nieżelaznych. Spółka wypłaca dywidendę również dość regularnie. Za 2020 rok dywidenda zostanie wypłacona akcjonariuszom 28.09.2021 r. w wysokości 0,15 zł/akcję. Najbliższy raport finansowy za 1H 2021 r. zostanie opublikowany 13.08.2021 r.

interwał dzienny

Cognor, analiza techniczna
Cognor znajduje się również w trendzie wzrostowym. Na wykresie spółki widoczna jest długa konsolidacja kursu w kierunku horyzontalnym w zakresie 3,00-3,40 zł. W trakcie trwania konsolidacji doszło do kilku dużych wymian akcji przy relatywnie krótkich świecach. Ostatnia świeca wzrostowa utworzona na zwiększonym wolumenie może oznaczać rozpoczęcie kolejnej próby wybicia z tej konsolidacji. Przy ewentualnym wybiciu górą z tej konsolidacji następny ważniejszy opór znajduje się dopiero w okolicach 4,8 zł. Zagrywamy na wybicie górą z konsolidacji.

Przykładowy LimAkt 3,42 zł SL poniżej 3,27 zł.

Autor analizy: Przemysław Witkowski


Przykładowy LimAkt, to jedynie nasz wewnętrzny umowny poziom, który brany jest do podsumowań i statystyk skuteczności analiz. Jeżeli zastanawiasz się nad zmianą konta maklerskiego, to sprawdź nasz ranking domów maklerskich.


Otwórz rachunek w LYNX i otrzymaj aż 50 EUR zwrotu za prowizje

Jeśli chcecie przetestować rachunek w LYNX, to koniecznie uzupełnijcie pole kupon: GPWATAK – dostaniecie 50 euro na handel (w postaci zwrotu za prowizje). Promocja nie obejmuje zwrotu za transakcje na CFD i certyfikatach turbo.


Otwórz rachunek w LYNX i otrzymaj aż 50 EUR zwrotu za prowizje
Jeśli chcecie przetestować rachunek w LYNX, to koniecznie uzupełnijcie pole kupon: GPWATAK – dostaniecie 50 euro na handel (w postaci zwrotu za prowizje). Promocja nie obejmuje zwrotu za transakcje na CFD i certyfikatach turbo.

Zobacz podobne analizy:1 Odpowiedź

 1. Błażej Błażej pisze:

  Bowim po dzisiejszej sesji notowany jest na nowym historycznym szczycie. Kurs dotarł także do przedstawionego w analizie psychologicznego poziomu na 10,00 zł.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Komentarze z shoutboxa

ormek cognor zamknalem pozycje calkowicie na ta chwile.
qbik guf guf jak grasz na fw? wskazniki, price action czy cos innego? masz jakis konkretny zestaw czy kombinujesz z roznymi? jaka skutecznosc i od kiedy?
Janosz Dzikun cognor da zarobić
Adam_ kriss1975 odnośnie Pepco tak zgadzam się, zobaczymy czy jeszcze się skorekci, ale generalnie także uważam, że da dużo radości, dzięki za info Cognor - przyglądam się i myślę o powolnym zbieraniu:) - przed prezesem ::))
Adam_ czy to dobrze czy źle : Cognor Holding zastąpi TIM w indeksie mWIG40 po sesji 6 II 2024
Dzikun na tle rynku nieźle się trzyma sunex i cognor, choć obroty bez szału
koku Dzikun "Ciekawostką jest, że jeśli warunki na to pozwalają, a cena jest korzystna to Cognor kupuje prąd po cenach Spot."
Dzikun koku mnie ciekawi jakie zyski będzie osiągał cognor w najbliższych kwartałach. Z jednej strony będą uruchamiane coraz większe moce, ale z drugiej strony spółka nie będzie miała już tak korzystnie zakontraktowanej energii
k_jar Przypomnę Ci, że tak samo byłeś pewny m.in. cognor i asbis więc poczekamy zobaczymy
Przemas ja przyglądam się branży stalowej bo widzę jakieś pierwsze impulsy, zapoczątkował Stalprodukt, ale patrzę na Bowim, Cognor, Izostal, Odlewnie. Nie wiem, coś się zaczyna dziać... czy KPO, czy przez rewaloryzację kontraktów w górę przy dużych inwestycjach...
Przemas może Action też?
Dzikun kriss1975 jak tam w expresie COGNOR, wygodnie Panu?
Przemek (r) Patrząc na wykres stali to wzmocnienie gospodarki chińskiej powinno chyba spowodować zwiększone zapotrzebowanie na stal w dłuższym terminie. Bowim na wykresie wyhamował spadki może jakieś odreagowanie się szykuje.
Ed Dla posiadaczy COGNOR wpadł raport i list
Dzikun COGNOR HOLDING S.A. [Spółka] informuje, iż w dniu 11 sierpnia 2023 roku otrzymał od Prezesa Zarządu Pana Przemysława Sztuczkowskiego notyfikację o nabyciu w dniach 27 września 2022 roku, 13 stycznia 2023 roku oraz 18 stycznia 2023 roku łącznie 756 519 szt. akcji Spółki.
Dzikun COGNOR kończymy na maksach, to dobry znak :)
Dzikun cognor idzie jak burza, na ładnym obrocie
Dzikun Cognor zapowiada się dziś podejście pod 9 zł
Dzikun jadę w złotym pociągu o nazwie Cognor i jest mi w nim bardzo wygodnie
Dzikun zwróć uwagę na cognor
Dzikun Wy się tu wykłócacie, a cognor znowu staje do walki ze szczepanem
Dzikun kozineczka jak widzisz cognor?
Dzikun nie wiem o co chodzi z Cognor
Dzikun mediolan cognor
mediolan cognor +6 %
Dzikun już nikogo nie grzeje lubawa, zremb czy cognor
Przemek (r) Może cognor się zalapie
bronas16 Mallo na bowim jechałem od 6 pln
Dzikun Cognor skonsolidowany zysk netto za 1Q 2023 r. 172,28 mln netto
zenek69 kriss1975 a jak widzisz cognor? Warto wchodzić w tej cenie czy drogo?
zenek69 Na wykresie na biznes radar gdzie inaczej odcięcie pokazują cognor nie wygląda źle
zenek69 Cognor słabnie oddałem papier o ustawie się niżej
mediolan cognor lubawa mirbud perełki spadają znaczy będa inne
PIEQ Czy na Cognor powinienem się teraz dalej spodziewać spadków po odcięciu dywidendy ?
Ed Bowim ładna panika
Dzikun cognor mi się kojarzy w tym kontekście, poza sunexem
Dzikun Rivi_77 Bowim niskie obroty, poza tym to dystrybutor, a nie producent stali
Rivi_77 A jak widzicie Bowim? Może zaskoczą na plus dywidendą i będzie
Ed Na BOWIM pokazali dziś klasę;))))
Dzikun poza tym ciągle obserwuje cognor, bo to tematy zbrojeniowe i to chyba tyle na razie
mediolan Dzikun cognor dywidenda 1,22
Ed Nawet muł Bowim ruszył się
filip Piaskun popatrz na Cognor, gdzie było 4 zł
Dzikun nie chcę nic mówić, ale ostatnio PFR wyłożył 100 mln na obligacje cognor
Tomcio144 Cognor - Motoryzacja i zbrojeniówka napędzają Cognor. Zamówienia płyną z polskiej i ukraińskiej armii. Należąca do giełdowej grupy Huta Stali Jakościowych nie odczuwa kryzysu dzięki dostawom stali do produkcji ciężarówek i sprzętu obronnego. ? Puls Biznesu.
Dzikun Motoryzacja i zbrojeniówka napędzają Cognor. Zamówienia płyną z polskiej i ukraińskiej armii
Przemas Coraz więcej dobrych spółek znika niestety. Nie zdziwi mnie jeśli następne w kolejce będą np. Cognor, Mirbud, Torpol
Dzikun na cognor
Dzikun bronas16 cognor
Dzikun cognor 10,00 pln
Dzikun cognor rusza dalej
Dzikun ciekawa sytuacja na cognor
Dzikun Cognor dostał 16,8 mln pln wsparcia
Dzikun The Federal Reserve and five other central banks announced coordinated action on Sunday to boost liquidity in their standing US dollar swap arrangements. The Fed announced the move with the Bank of Canada, the Bank of England, the Bank of Japan, the European Central Bank and the Swiss National Bank in a statement saying the action was designed to ?enhance the provision of liquidity via the standing U.S. dollar
Ed BOWIM ruszą
cooper Widzę że dużo osób zagrywa na Cognor . Czy nie jest już wszystko w cenie?
hagi10 Cognor - zastaw na akcjach
Dzikun cognor otworzył się dziś na 8,51, a zakończył na 8,55
Ed A zobaczcie wykres BOwim
Ed Może w końcu Bowim wybije mocniej w górę
Triathlonista Notka ze spotkania z cognor na tt mowi ze z ust prezesa nie wybrzmiewala intencja sciagniecia spolki z gieldy
Dzikun cognor pięknie
Piaskun kriss1975 laptopy już action sprzedaje
Maciejka Cognor Holding w 2022 roku przeznaczył na wypłatę dywidendy 25,7 mln zł, czyli 0,15 zł na akcję. (PAP Biznes)
Maciejka nie wiem, ale to chyba był case Cognor w zeszłym roku jak nie mylę spółek?
Sal Swoją drogą dlatego też rośnie Cognor
k_jar Dzikun rok nie minął od kiedy pisałem, że na tej spółce będzie nowe ath, a teraz Pan który porównywał cognor do merca sam teraz ma akcje, cuda :)
Przemas ten Cognor, człowiek został na peronie...
Dzikun złoty krzyż na cognor
Rivi_77 Jak stalówki to może i Bowim ruszy w końcu?
Dzikun ciekawi mnie kto tak zasysa COGNOR
Przemek (r) Anon ciekawe informacje odnośnie cognor
Anon " Wiele firm z branży stalowej zamierza wykorzystać czas słabej koniunktury na prace modernizacyjne. Już realizuje je grupa Cognor, zwiększając moce produkcyjne w Gliwicach i Siemianowicach Śląskich"
zenek69 a co myslicie o action? wczoraj wybili opor na duzym wolumenie... ktos ma ten wynalazek?
zenek69 Action wybija?
hessa a na stooq wrzucili wykres Action https://stooq.pl/mol/?id=29915
Przemek (r) Bowim zwiększone wolumeny od kilku sesji, może coś ruszy
hessa Cognor Holding spodziewa się w IV kw. '22 zysku EBITDA w wysokości 160 mln zł https://stooq.pl/n/?f=1518844
Grzesiek Action zbierają pod coś ?
Grzesiek Ed action moze przebije te 14zL
Dzikun np. cognor
Dzikun ciekawe czy Cognor się kwalifikuje?
Janek kriss1975 cognor może nie utrzymać 3,50
Donbas78 Dzikun ja pamiętam cognor jak 1pln chodził
Dzikun w ogóle jakie obroty: Bowim 1.199 zł, eurocash 17.046 zł....
Dzikun COGNOR ma w zabezpieczonej energii na 23' i gotówce chyba z 3x więcej siana niż jest warty na giełdzie
space powinni zrobić porównianie z action, abe, komputronik
Janosz cognor nie zawodzi :)
hagi10 Cognor , jak na dzień wyników, obroty mizerne, coś wisi w powietrzu?
Przemek (r) Dziwny ten Cognor pod te wyniki nie chce zbytnio rosnąć
Przemek (r) Cognor 19 pokaże wyniki więc możliwe że bieżąca konsolidacja może oznaczać zbieranie akcji
Ed Bowim nabrał sił może wróci na szczyt
Ed A jak BOWIM wygląda od 8zł, obecnie ?
Maciejka cognor jakiś popychacz się pojawił 200k na K
boczek kris1975 dokładnie, a cena zlomu w skupach to 500-800 PLN,w 1q gdy zarobili 175 mln wynosiła 2200-2300 rynek złomu przewalił się do góry nogami przez ban Eu na stal rosyjska, Turcy zamiast brać złom z eu przerzucili się na Ruskich. Do tego producenci ogłaszają podwyżki... https://www.argusmedia.com/en/news/2355128-europe-longs-tension-mounts-amid-uncertainty?amp=1 niedługo Cognor będzie mocno grany
space pewnie w reakcji na wyniki bowim
Piaskun Maciejka cognor też produkcja
Maciejka Piaskun Bowim dystrybucja, STF produkcja?
Piaskun hessa Dziwne jest to że Bowim taki wynik a STF konkretny spadek w wyniku półrocznym
Anon hessa z COG trzeba poczekać na infa odnośnie czołgów K2PL , Autosan oraz Rosomaki, Borsuki i Kraby, od HSW tam blachy pancerne dostarcza HSJ należący do Grupy Cognor chyba na 3 tyś pojazdów oraz produkcja czołgów dla artylerii koreańskiej odbywać się będzie u nas. HSJ jako jedyny w Polsce tworzy Armstal 500, 550 i 600.
hessa Bowim na widłach po wynikach, ciekawe czy Cognor też ruszy...
gface PKC Bowim
gface kozineczka mam tu stratę na Bowim, czekam na odbicie, takie jak dziś
gface a cos na Bowim sie ruszyło
Dzikun kriss1975 rzuciłbyś okiem na cognor?
Przemek (r) Ciekawe co pokaże Bowim
Triathlonista Może bowim zachowa się podobnie do boryszewa
Dzikun mógłbym prosić kogoś z obecnych o wklejenie arkusza COGNOR?
Przemek (r) Cognor w końcu odbił się od wsparcia na 4 zł
zenek69 kozineczka bowim to tez nie producent stali a na boomie ładnie zarobił
kozineczka Dzikun chciałam nawiazac do dyskusji co do wycen spolki, taki jsw bumech cognor z c/z 2 nie musza byc lepsza inwestycja na teraz niz sunex z c/z kolo 20
Maciejka myślicie, że po odcięciu dywidendy będzie końcowa ewakuacja na BOWIM?
bronas16 Dzikun ja cognor pogoniłem
Dzikun bronas16 jeszcze odrobina i tak się wku***ię na ten cognor, że sam pojadę na 8
Maciejka skolim to powinny im koszty spadać, w końcu to producent. Bowim, Drozapol, Stalprofil, jeśli zrobili wysokie zapasy mogą mieć kłopoty.
Maciejka na Cognor wyłamanie 4,65 rozpoczyna trend spadkowy czy 4,50?
Dzikun od pory kiedy BOWIM ogłosił dywidendę kurs wzrósł z 50%, a na COG spadł 20-30%
Dzikun kriss1975 ale zobacz taki bowim
space action wygląda jakby chciał iść do góry w końcu
Przemek (r) Cognor też potrzebny ze swoją stałą
bronas16 sunex, bowim ładnie się pną, tylko mój czarny koń cog stał się czarnym łąbędziem
Dzikun space kompletnie mnie zaskoczyli z dywidendą. Wystarczy spojrzeć jak na wysoką dyw. zareagował bowim, a jak na niską cog
Maciejka A wyniki Cognor jak widzicie?
walduci50 Witam.wczoraj zakupiłem Cognor po 5.05
Triathlonista Jaki scenariusz na bowim typujecie? Podbitka pod wyniki korekta gra pod dywidendę i zjazd pod scenariusz recesyjny? Czy może kpo utrzyma kurs
Bartas_Gda (r) "Analitycy BM mBanku, w raporcie z 20 maja, obniżyli rekomendację dla spółki Cognor do "akumuluj" z "kupuj", a cenę docelową do 5,97 zł z 6,75 zł."
Michał (a) koku Główne wsparcie na Bowim to rejony 12,00 - 12,20 zł. Korekta tam może sięgnąć.
Janek kriss1975 lubawe i cognor trzymasz?
Dzikun bowim ładnie idzie, a na cog nie wiem co się odjaniepawla, ale wygląda jakby zbierali
bronas16 bowim chyba powoli kierunek obiera
bronas16 kriss1975 spojrzałbyś czysto technicznie na bowim?
space nieźle ludzi wyleszczyli dziś na cognor
bronas16 bowim też ciągną
hasior cognor bierzecie na przecenie?
hasior Zarząd Cognor Holding SA (Spółka') informuje, że w dniu 13 maja 2022 roku podjął decyzję w sprawie rekomendacji Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu Spółki podziału zysku netto Spółki za rok 2021. Kwotę w wysokości 25 713 099,45 PLN proponuje przeznaczyć na wypłatę dywidendy, co oznacza, że dywidenda na 1 akcję Spółki wynosić będzie 0,15 PLN, a pozostałą kwotę w wysokości 27 836 900 PLN przeznaczyć na zasilenie kapitału zapasowego zaś kwotę 294 410 228,31 PLN przeznaczyć na Kapitał Rezerwowy
space na cognor to ja czekam na dywidendę i na prezesa który za tą dywidendę skupi resztę akcji zdejmie spółkę z giełdy
Dzikun kriss1975 to jak już wszystko opisałeś to wspomnij jeszcze co mówi Twoja kula nt cognor :)
bronas16 ktoś mi powie po ile stoi bowim?
Maciejka na Bowim nie chcą dywidendy?
bronas16 To się szmatławiec bowim narósł...
bronas16 bowim zatwierdzenie dywidendy https://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=BOWIM
Przemek (r) Dzikun cognor jakiś taki niemrawy jakby ktoś wychodził z akcji w okolicach 6 zł
bronas16 bowim się zbiera
space action liczę na odbicie, skoro asbis dobre wyniki w IT zrobił to może i action, który nie jest obciążony problemami wschodu
bronas16 ale męczą to bowim
bronas16 bowim chybba rusza
bronas16 bowim
hessa trzeba uważać na Bowim na sprzedaż faktów, po rekordowych wynikach szybko go "spuścili"... ale po dywidendzie może tak nie będzie
hessa Bowim ładnie, dobry dzień. Ciekawe czy pociągną Cognor pod dywidedę.
bronas16 na bowim
space a widzieli wyniki bowim ?
Michał (a) Główne wsparcie na Bowim to teraz 10,00 zł. Bardzo pozytywna świeca wystąpiła 01.04.22
Michał (a) I Bowim właśnie przebił opór 11,00 zł. Kolejny pozytywny sygnał. Spółka wchodzi więc znowu na tory wzrostowe po korekcie.
Grzesiek ACTION co o nim sądzicie ?
Przemek (r) Dzikun na to wychodzi że cognor będzie zarobiony :)
space no cognor to było wiadomo że bedzie realizacja
Adam_ i Cognor już 5,9
Przemek (r) kubon na razie nie mam zajętej pozycji na bowim
Przemek (r) kubon Bowim zakładam że teraz powinien przygotowywać się do próby przebicia 10 zł jako pierwszego wskazanego poziomu oporu. Udana próba przebicia tego poziomu będzie pozytywną dla dalszego wzrostu kursu.
kubon Hej, Przemek (r) jak widzisz dalej Bowim? Zająłeś pozycje?
Piaskun No to Cognor ma gdzie spadać.....
bronas16 Ed skromnie cognor
space cognor idzie dalej
Michał (a) koku Główne wsparcie na Cognor lezy przy 4,90 zł.
Aron Fajnie że bowim coś rusza. Zapakowałem się kilka dni temu. Za to TESGAS po euforii z piątku chyba wraca na swój poziom
Przemek (r) tomcio03 myślę że na wzroście stali cognor może zarobić najwięcej
tomcio03 Przemek (r) Izostal, Bowim, Stalprofi
Przemek (r) Bowim się coś wybija ale na razie brak znaczącego wolumenu a najbliższy opór w okolicach 10 zł
ekielka alumetal i 10% dyw. na dziś , jak to się ma do bowim ?
Dzikun Michał Cognor :)?
kozineczka Dzikun napisalam co ja mam, ale masz racje cognor tez na tym zyska
Dzikun kozineczka poza stalprodukt dodałbym do listy cognor. Obecnie są rekordowe spready, zarobią kupę kasy w tym roku. Do tego zapowiada się mocna dywidenda, rozbudowa mocy produkcyjnych + spółka częściowo powiązana ze zbrojeniówką
Dzikun kriss1975 cognor robi stal, myślę, że zamówienia dla wojska to w jego przypadku promil
space a jak ktoś wierzy w dystrybucję IT, to fundy zdaje się ze typują nadla action pod wzrosty
Dzikun JackSparrow ja w ogóle nie brałem, bo nie zdążyłem, teraz dobieram cognor :)
Martin Jak widzicie Alumetal , ma szansę gonić inne stalówki Cognor czy Stalprodukt ?
Dzikun jak widzicie cognor dalej?
space cognor zielony :)
Michał (a) Więc na Bowim jeszcze będzie uchwała co zrobią z zyskami osiągniętymi za 2021.
Michał (a) Jeszcze nie jest ustalona wysokość dywidendy. Ale Bowim do tej pory nie płacił nigdy wysokiej dywidendy.
Michał (a) Bowim - oni jak na razie z kapitału rezerwowego wykorzystają właśnie 10 mln na poczet przyszłej dywidendy. Kapitał rezerwowy wynosi około 30 mln zł, więc po prostu "rozwiązują" je w powyższej wysokości.
kozineczka panika na bowim, cos sie stalo ?
mediolan Dzikun Cognor podpisał list intencyjny z CLC
Dzikun to nie bowim
space to co mnie zastanawia to kto ciagle ma te akcje na cognor i je sprzedaje
space cognor pod oporem może w końcu przebije. o ile giełda znowu się nie postanowi "skorygować"
Piaskun space cognor?
space Anon spólka podała że 1Q będzie też super. z tego co widzę to w cognor co kwartał to większy zysk, podczas gdy u dystrybutorów stali już widać spadki
space mnie dziś cieszy cognor
space cognor pięknie idzie przy słabym rynku
Dzikun Cognor baton 81 000 po 4,10
space cognor oczywiście
Dzikun Cognor rekordowe wyniki
Ed Cognor Holding szacuje, że w 2021 r. skonsolidowany zysk netto wyniósł 365,6 mln zł, wobec 33,5 mln zł w 2020 r. - podał Cognor w komunikacie. EBITDA w 2021 r., według szacunków, wzrosła rdr o 354,8 proc. do 519,6 mln zł, a przychody ze sprzedaży o 62,2 proc. do 2.811,2 mln zł.
ekielka bowim espi
Przemek (r) Dzikun możliwe że ceny stali w tym roku znowu podskoczą i cognor na tym dobrze zarobi
Grzesiek action
Grzesiek action co próbuje do góry
Dzikun Daniels a tu o ograniczeniach produkcji w hutach, również ze względu na ceny energii (chociaż taki Cognor zabezpieczył je sobie aż do 2023): https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wysokie-ceny-pradu-wstrzymuja-juz-prace-hut-8249297.html
Donbas78 BOWIM,COG rusza czas na STF,STP
Michał (a) Janek Cognor pierw czekam aż kurs na stałe przebije 4,00 zł. Tam leży główny opór. Dalej w długoterminowym trendzie wzrostowym ale świeca z dnia 02.11.21 straszy. Dopiero jedna pozytywna świeca była, ta wczorajsza.
space cognor dziś dobrze wygląda
Janek Michał (a) dzieki, a spojrzysz na cognor i arctic?
roger action idzie na widły?
Janek gpw: cognor broni sma200
Michał (a) Janek Cognor też na razie odpada po świecy 29.10.21. Też tutaj pierw musi się ukazać wzrostowa świeca przy ponadprzeciętnym obrocie.
Dzikun ostatnio mocno rosły spółki amerykańskie z sektora stali, nie miało to żadnego przełożenia na bowim, cognor czy stalprodukt
Janek Michał (a) jeszcze jesli mozesz rzuc okiem na cognor i astartę :)
KDondi Błażej, czy na ACTION należy uznać, że SL się aktywował?
space jak ruszą surowce to może i cognor
lece w czym robi ten cognor serio pytam
lece cognor 3,90 wsparcie
Dzikun lece wyrocznio, powróż mi co na cognor
Dzikun cognor baton 103.138 akcji (jedno zlecenie) po 4,025 - straszak?
Michał (a) Dzikun Po negatywnej świecy 29.10.21 Cognor u mnie odpada. Widoczny bardzo mocny opór właśnie w rejonach 4,80 zł. Ostateczne wsparcie leży przy 3,80 zł.
Dzikun Michał poproszę o rzut oka na Cognor
kozineczka Anon masz racje, wczoraj uznałam , że na stalprod zrobią to co na cognor i innych spolkach po dobrych wynikach i tylko sie przygladalam jak kurs odzjeżdza, nie ma w tym osatnio logiki :P kostka lepsza albo szklana kula :)
space o widzę cognor znowu będzie po 4pln
Dzikun Cognor w skrócie z chatu (informacje z drugiej ręki, nie ręczę za nie): spółka nie wyklucza przełożenia modernizacji, żeby wykorzystać koniunkturę. Spółka notuje wzrost cen produktów. Prezes nie planuje sprzedawać akcji, a "wręcz przeciwnie", wysokie cenu frachtu z Chin są korzystne dla COG
Dzikun Ja pierdziele, to jest jakiś mindfuck co się dzieje na cognor
Dzikun Cognor świetne wyniki
ormek na cognor byl wyrazny opor na 4.50. zobaczy co z tego bedzie
Dzikun cognor ruszył
BAX STP YTD -0,27 %(WTF), COGNOR YTD +165 %. Faktycznie muł, ma co odrabiać do Cognora.
Dzikun anyway BAX liczę na to, że po raporcie cognor za 3q, który jest w piątek, akcji dokupi prezes (jak ostatnio)
BAX Dzikun Ok, ze stalówek COGNOR i STP jeszcze powinny ładne wyniki prezentować. Dystrybutorów już sobie odpuściłem.
BAX Cognor trzymacie? W piątek wyniki, podobno przynajmniej dobre.
Donbas78 Standardowe podbicie na Bowim i zjazd....
Michał (a) I ponownie tworzą się większe obroty na wzrostach. Jednak na Bowim główny opór leży przy 11,00 zł, co widać po świecy 20.09.21 oraz po dzisiejszej.
Michał (a) Na Bowim dolne widły dopiero na 9,18 zł leżą, więc kawałek jest. Aktualnie wsparcie intraday tworzy się przy 9,80 zł.
roger Marianus89 prędzej chyba cognor
Dzikun Anon cognor objęcie hossy na dniówce?
Dzikun dzisiaj stal prawie -6%, cognor up :)
Dzikun stal była na szczytach cognor stął w miejscu
Błażej (a) Oprócz sugerowanego wczoraj Action, także Pepco dorzucam do obserwacji.
Błażej (a) Action wybronił dzisiaj główne wsparcie na 14,50 zł. Po dzisiejszej świecy utworzył się dlugi dolny knot.
Błażej (a) do obserwacji na nastepnych sesjach wrzucam Action , który zbliza się do wsparcia na 15 zł.
Michał (a) Na Cognor dopiero stałe przebicie 3,80 zł będzie negatywne. Jak na razie najważniejsze wsparcia się utrzymują.
Michał (a) Główne wsparcie na Cognor leży w dalszym ciągu przy 4,00 zł.
Michał (a) Więc na Cognor ponownie pozytywna sytuacja jest po wzrostowej świecy z dnia 07.10.21. Ostatecznym potwierdzeniem będzie przebicie głównego oporu 4,50 zł.
Michał (a) Anon Na Cognor ostatecznie wsparcie 4,00 zł się wybroniło - co sugerowały też niskie obroty przy przebiciu. Jednak wtedy należałoby zaczekać na przebicie oporu 4,35 zł co też doszło.
Dzikun a ja proszę o cognor
Dzikun Cognor chyba zamknie tydzień powyżej 4,25
Dzikun Cognor ładnie ruszył po nowej rekomendacji (mBank kupuj z ceną docelową 5,05 zł)
Drakkar7 kriss1975 covidki już nawet nie istnieją (może MAB i BML jeszcze spekulacyjnie pójdą) ale łancuch dostaw i braki towarowe będą faktycznie ciekawe- ASB I Action mogą mieć problemy ....pytanie tylko jak to rozegrać;)
Błażej (a) Do obserwacji także cały czas Cognor, który opiera się kolejny raz w okolicy SMA100.
Michał (a) maly75 Na Bowim sytuacja po przebiciu wsparcia 9,60 zł jest chwilowo negatywna. Do tego negatywna świeca wystąpiła 20.09.21. Czekam pierw teraz na stałe przebicie oporu 10,00 zł
maly75 Michał (a) Czy możesz spojrzeć na sytuację (opór-wsparcie) BOWIM?
maly75 Czy możecie spojrzeć na sytuację BOWIM?
bronas16 co w wywiadzie o bowim i nieruchomosciach opowiadal
Dzikun o ile rozumiem jeszcze, że na bowim przecena, bo mogą nie pobić ostatniego kwartału, tak zdaje się, że na cognor zarówno trzeci jak i czwarty kwartał będą miód malina
Dzikun co tak obtłukują na stalówkach (bowim -5, stalprodukt -5, cognor -2) ? Ceny dobre, popyt też (jak głoszą w art. dwukrotnie przeprakcza podaż w Polsce), a jadą w dół non stop
robx co do Action to rosnąć może bo wskaźniki będą gonić konkurentów. przebiło 16.5zl co dało sygnał. Rożnie pod zakończenie sanacji. Błażej (a)
Błażej (a) roger starajmy trzymać się poziom na shoucie. Jaki jest według Ciebie konkretnie powód dla którego akcje Action miałyby rosnąć?
roger action startuje
Michał (a) Anon O Cognor tydzień temu pisałem tutaj na SB.
Michał (a) kramrok Jak na razie tak. Action dalej w trendzie wzrostowym i brak większych negatywnych sygnałów. Główne wsparcie to teraz 13,00 zł.
kramrok Action opór przeszedł?
bronas16 kozineczka tak, oglądałam ale trochę śmieszy mnie o czym rozmawiali np. O bowim albo nieruchomościach haha
Michał (a) Mowa oczywiście o Cognor
Dzikun Michał standardowo zapytam, jak widzisz obecnie Cognor (?)
Michał (a) Na Bowim w dalszym ciągu główne wsparcie to 9,60 zł. Główny opór to wczorajsze maksima gdzie doszło do mocniejszego spadku.
bronas16 w tym roku to mi mab dupsko uratowałi bowim, w sensie kręciłem się w kółko na małym plusie
Dzikun Daniels równie dobrze mógłbyś spytać czemu tak gnoją Agroton, Cognor, Bowim, Novavis i parę innych spółek, które są od -6 do -8% obecnie
Dzikun bowim -11
Dzikun cognor prawie -6% fest
bronas16 Janek na bowim na PA Prezes szacuje, że będzie strata na bow jak na ten moment w Q3
Maciejka A kto to tak BOWIM wywalił w kosmos, przyznać się?
Michał (a) Bowim jak na razie uratował wsparcie 9,60 zł. Pisałem, że jak kurs nie wyjdzie w poniedziałek nad 9,60 zł to będzie sygnał sprzedaży.
Michał (a) Cognor równiez przebija główne wsparcie 4,00 zł. Również będzie to negatywny sygnał jak kurs nie wybroni jutro 4,00 zł.
Michał (a) Bowim dzisiaj utworzył pierwszą negatywną świecę. Jak jutro kurs nie wróci nad 9,60 zł to będzie to negatywny sygnał.
Dzikun Spora podaż na cognor
bronas16 bowim łamie wsparcie na 9.60
Janek bowim na wsparciu?
Janek bronas16 hej, trzymasz jeszcze bowim? czy cos innego na celowniku?
Dzikun Michał, jakbyś przy okazji rzucił okiem na Cognor, to byłbym wdzięczny :)
Przemek (r) Mfo dali rekomendacje a dla bowim już rekomendacji zabrakło ? :)
Anon Przemek (r) liczyłem niżej zebrać Action, bez powodzenia
Przemek (r) Action jak ktoś kupił na tym spadku to jest sporo procent do przodu
tomciu Nowe reko od BOS -> Action BMX Votum Voxel Ferro B24
roger Hej, a action co tak mocno odbija?
Maciejka Cześć, co to za akcja na BOWIM?
bronas16 Przemek (r) Ty wczoraj coś pisałeś o MACD na BOWIM?
Przemek (r) Na Action się coś dzieje bo spory wolumen się utrzorzyl
Przemek (r) Bowim blisko sygnału kupna na MACD
Michał (a) Bowim też ostatnio - po negatywnej świecy z dnia 04.08.21 - nie utworzył żadnej większej spadkowej świecy. Dalej w trendzie wzrostowym. Główne wsparcie 9,60 - 10,00 zł nie zostało przebite.
bronas16 bowim jakis pakiet 30000
bronas16 nie ruszać bowim
hasior STALPRODUKT dziś wyniki pokazuje...może to lepsze od zgranek karty BOWIM
Janek bronas16 zawsze za pozno, crj, bowim, gnb, kupuje ale na wyzszych poziomach :P
bylu kriss1975 czekasz jeszcze na bowim po 9,6-9.8 ?
kramrok Błażej (a) jak widzisz Action po sesji? minus 11% i 13,30 zł
space a na action czasem nie wchodzą własnie nowe akcje ?
kramrok Ciekawe gdzie się Action skorekci
space action, rsi 85 :)
Michał (a) Na Bowim w dalszym ciągu główne wsparcie to 9,60 - 10,00 zł.
Michał (a) Pierwsza negatywna świeca pojawiła się na Cognor 19.08.21. Ale taka świeca jeszcze nic nie oznacza. Dopiero w połączeniu z przebiciem wsparcia by był negatywnym sygnałem.
Michał (a) Dzikun Cognor pozytywnie bez zmian. W dalszym ciągu w długoterminowym trendzie wzrostowym. Większe wsparcie dopiero przy 4,00 zł.
ppp Piaskun prezes Cognor kupował powyżej 5 zł i obstawiam że to nie koniec zakupów, mnie osobiście zaskoczyła ilość którą kupił po wynikach
bronas16 bowim odjezdza
space bronas16 10pln to na bowim :P
Dzikun ładnie wyleszczyli wczoraj i przedwczoraj na cognor, a dzisiaj odcinka
Dzikun Michał jak obecnie oceniasz sytuację na cognor?
Michał (a) Jego udizał w Cognor (poprzez spółkę zależną) waha się już od dawna między 66-76%
space cognor, prezes znowu kupił
bronas16 szykować koszyczki na bowim
bylu kriss1975 bowim po 9.8?
Dzikun no fest poleciał cognor
Dzikun na cognor też się krew trochę polała
Luk bowim szacunki
Dzikun bronas16 bowim coś pięknego, SPUSZCZANIE POWIETRZA Z BALONA
bronas16 uwaga za poleca SL na bowim
space bronas16 niech idzie, ja tam swoje już zarobiłem na bowim.
bronas16 space i pięknie, teraz bowim idzie na górne :P
Dzikun bowim obtłukują, dobrze, że oddałem śmieciucha ze stratą 5 zł (dosłownie)
space bowim out, niech leci w odchłań
bronas16 na bowim lecą, mega ktoś się tak uparł
bronas16 bowim technicznie widze mniej wiecej tak Zobacz obrazek <Obrazek5646.png>
Michał (a) Bowim jak na razie dalej broni wsparcie 9,60 - 10,00 zł. Dopóki kurs jest nad tymi poziomami, dopóty mamy pozytywną sytuację. Dalej w trendzie wzrostowym i nie doszło do przebicia żadnego większego wsparcia.
roger ale obroty na cognor wykręcają
space kriss1975 zawracają po ciebie na cognor :)
space ja tam spekulacyjnie w bow wskoczyłem, bo ten cognor to słąbo coś
Dzikun cognor zaraz 5 zł
bronas16 a niech rośnie ten cognor
roger cognor większa moce
Dzikun bronas16 myślę, że cognor tak
roger bronas16 trzymasz bowim?
roger ale czy bowim to będzie mógł powtórzyć, bo ten zysk jest chyba głównie z zapasów
kozineczka space wszyscy fryzjerzy w PL mają bowim :)
space po prostu każdy już ma bowim i cognor i nie ma kto kupować "bo raport"
bronas16 tomciu o co chodzi z tym bowim haha :D
jarek2434 witam poproszę ailleron, action i pkp
bronas16 za 2 tygodnie sprzedaje bowim, zostaje z psh i robie sobie przerwe
bronas16 Marianus89 idzie na widły bowim
Dzikun bowim ewidentnie, akcji nie mam, ale obserwuję
Marianus89 oba bml i bowim leca na automatach
bronas16 Marianus89 ale wciagaja tego bowim
Marianus89 jedziemy na bowim
kramrok gdzie Action moze sie skorekcic? tzn. gdzie warto odkupic (sprzedałemn po 12,80)
Marianus89 bronas16 wywaliles bowim bo juz nic nie mowisz o nim :)))
bronas16 ale kus zagrywać, chcę raczej po wyjściu z bowim zrobić sobie przerwę, aż gaming nie wróci do łask
bronas16 tomciu tak, ryzykowane zagranie na OTP :) Teraz głównie bowim, hak psh, reszta crj
bronas16 Ed a co tam widzisz na bowim
Ed Bowim patrzy na wykresy ,)
Dzikun bronas16 wyleszczyłem się na bowim
Sal bronas16 EOB. End of Bowim.
Dzikun no powiem Wam, że jestem z siebie zadowolony, że oddałem wczoraj cognor po 4,75-4,82, ale zamierzam dobrać na korekcie
Dzikun kozineczka a sma50 nie przebiega na 10,50 na bowim?
space hessa bardziej chodzi mi o to że następny wpis na stooq czy na TT nie spowoduje na bowim ruchu, bo kazdy temat już zna
hessa a gdyby tak napisać do niego o Bowim? :D
hessa Gessner dziś szaleje, przez chwilę myślałem, że wziął na celownik tylko spółki na A, bo od rana pod rząd wrzucił AC, Action, Apator, Atrem, Arteria ale dołączył też inne litery :D
space action rsi 80, jeszcze trochę podrośnie i wchodzę ;)
Marianus89 e tam bedzie pompa na bowim
Dzikun bronas16 ten bowim to ścierka jest :P
bronas16 bowim leci na dolne
kozineczka bronas16 out :) zamieniłam na jsw :Pbankurty sa lepsze . po co taki bowim 100 mln zn połowa cap. :D
Michał (a) A raport na Cognor ma być 13 sierpnia, czyli w piątek.
Michał (a) Mowa o Cognor
Michał (a) roger Tak jak już pisałem wczoraj. W tym momencie bym nie zainwestował już w Cognor, co nie zmienia faktu, że wykres dalej pozytywnie wygląda. Nie ma jeszcze większych sygnałów sprzedaży. O dobrych momentach na ewentualne wejście informowaliśmy już dużo wcześniej. Teraz główne wsparcie jest zbyt odległe.
Michał (a) roger Cognor to "ruszył" już dwa tygodnie temu.
roger cognor rusza
bronas16 action tez gdzie widzialem
space bronas16 no ale zobacz co masz na stalówkach dziś a co na IT, np. action
space bronas16 asbis abe action
Piaskun kramrok action za Asbisem podąża
kramrok i na action ktosd zgarnał 60k akcji na raz
kramrok na Action fajne batony sie pojaiwły
Michał (a) Dzikun Co do Twojego pytania o Cognor. Wykres dalej pozytywnie wygląda, ale nie jest to już "idealne" miejsce na wejście. Takich momentów było wiele o czym też pisaliśmy. Wykres dalej w trendzie wzrostowym i dalej powstają pozytywne świece (jak m.in ta z dnia 02.07.21). Jednak główne wsparcie jest za bardzo już oddalone. Główne wsparcie leży przy 3,50 zł.
kramrok Action widły
Dzikun bronas16 oddałem cognor po 4,75-4,81
kramrok i Action powli sie wspina
Dzikun Michał cognor nie jest przegrzany obecnie?
Michał (a) Cognor rownież dalej bez większych negatywnych sygnałów. Dalej w trendzie wzrostowym. Główne wsparcie to 3,80 zł. Dalej można zagrywać m.in. pod pozytywną świecę 02.08.21
Michał (a) Na Bowim powoli stabilizuje się wsparcie przy 11,00 zł. Głównym wsparciem jest jednak w dalszym ciągu 9,60 zł. Aktualnie głównym oporem jest 13,00 zł. Mimo gorszej świecy z dnia 04.08.21 dalej nie doszło do przebicia żadnego znaczącego wsparcia. Wydźwiek wykresu dalej więc pozytywny.
Dzikun 40k PKC poszło na cognor na kupnie na zamku
Marianus89 Jak nie dziś to w następnym tygodniu będzie jazda na bowim
Marianus89 Bowim się skrada na górne
piotrp ekielka niby że Cognor miałby wrócić na 2,8 zł :D
roger na cognor czuję widły dzisiaj:)
bronas16 ależ szarpneli bowim
roger cognor też szarpią za tydzień wyniki
Marianus89 na bowim przeszli
Dzikun bronas16 a jak perspektywa 3q na bowim względem 2q?
Dzikun bronas16 oczywiście, że mało i dla mnie to jest patologia, ale ważny jest jeszcze element akcjonariatu. Co z tego, że cap. na bowim jest mała, skoro fundusz wychodzi i zasypuje popyt. Na cognorze przeciwnie, wiodący akcjonariusz dobiera z rynku
bronas16 a jak bowim 150-170 ?
Dzikun Ed jak cognor wykręci ok. 200 mln zysku w tym roku (a wiele na to wskazuje) to cap. 770 mln to tak dużo?
Dzikun cognor ciągle zasysany
Marianus89 lecimy na gorne na bowim
Marianus89 widze ze dzisiaj bowim na spokojnie
bronas16 bowim kolejna próba ataku na wczorajsze pozioy
Michał (a) Na Bowim powoli się tworzy nowe wsparcie w rejonach 10,60 zł. Główne wsparcie to dalej 9,60 zł.
space bowim ładna świeczka, ale coś czuję że teraz to jest tam taka spekuła, że każdego przejadą
space no na bowim to szaleństwo dziś :)
Janek Btw. Bowim to wygląda chyba dzisiejsza świeczka na akumulację?
kozineczka kriss1975 bronas16 nasza drobnica w rokroku co brać mabion bowim :D
bronas16 na prawde musze odpoaczac po tej zwale bowim :d
hessa w sumie bowim ładnie widać na wykresie godzinowym od maja, czytenlny kanał wzrostowy z dołkiem ok 10.45
Marianus89 jak przejda na bowim 11-30-11.5 to bedzie rajd na 12 ziko conajminej
hessa Przemek (r) cognor do góry, bo ma przed sobą wyniki, ale po tym co zrobili na Bowim czy Stalprodukcie to strach grać pod super wyniki :)
bronas16 a cognor się pnie
space co będzie jak cognor pokaże szacunki
Przemek (r) Na razie cognor powoli do góry
Przemek (r) Kurs Bowim jak na razie respektuje średnią SMA45 w okolicach 10,75 zł i myślę że jeśli ona nie zostanie złamana to możemy oczekiwać odreagowania na kursie
Przemek (r) Dzisiaj będzie interesującą sesja na Bowim oby w górę
bronas16 no i ta scierwiasta nagonka, powtarzane w kolko sprzedaj bowim, kup cognor :D
Marianus89 kozineczka to lecimy na gorne na bowim :)))
kozineczka bronas16 w parkiecie w dziale portfel fundamentalny ktory jest aktualizowany co miesiąc najlepszy do tej pory DM millenium ze stopa zwrotu 80% ktory jest liderem tego konkursu do portfela dodał cognor z opisem, ze wg nich hossa ceny stali bedzie trwać ze wzgledu na cialgy popyt na stal
bronas16 bowim trzeba patrzec co bedzie 2025, na cognor nie, tam cały czas bede rekordy szły :) - takie to analowe :)
Marianus89 to co dzisiaj widly dolne czy gorne na bowim :))))))))
Michał (a) Cognor natomiast dalej bez zmian - dalej brak większych sygnałów negatywnych. Dalej w trendzie wzrostowym a główne wsparcie leży teraz przy 3,60 zł.
Michał (a) Na Bowim powstała dziisaj bardzo negatywna świeca. Ostateczne wsparcie leży przy 9,60 zł. Pozytywny wydźwięk wykresu zmieni się dopiero włąśnie po stałym przebiciu wsparcia 9,60 zł.
bronas16 Jaka z tym. Bowim cog
Maciejka BOWIM pokazuje, że cała GPW to śmietnik
kozineczka brawo bowim haha :D
Dzikun to kto rozrysuje dalszy scenariusz na cognor :)?
Dzikun na cognor też ktoś sypnał konkretnie
Marianus89 Zbierać bowim
Dzikun bowim dolne
Marianus89 mogliby na bowim wrocic :)
Dzikun na ile jadymy na cognor?
roger czas na cognor?
bronas16 bylu jedziemy z bowim na dolne ;)
kozineczka No i wpadł bowim ...
kriss1975 Wyników lub szacunków nie opublikował jeszcze Cognor Holding, ale w pierwszym kwartale 2021 r. skonsolidowane przychody wzrosły o 27 proc. do 584,7 mln zł, zysk operacyjny zwiększył się o 250 proc. do 66,7 mln zł, EBITDA wzrosła o 167 proc. do 80,1 mln zł, a zysk netto wzrósł z 2,8 mln zł do 45,9 mln zł. Od początku roku kurs Cognora wzrósł o ponad 130 proc. Łukasz Rudnik ocenia, że dobre perspektywy mają przed sobą producenci stali, jak np. właśnie Cognor, który raport półroczny planuje opublikować 13 sierpnia. "Stawiałbym na producentów stali, jak np. Cognor. Problemy z dostępnością stali przy wysokim popycie powodują że mamy rynek producenta, w związku z czym spodziewałbym się bardzo mocnego cash flow operacyjnego u producentów, którzy mogą oczekiwać przedpłat od swoich klientów, tym samym u przetwórców czy dystrybutorów możemy obserwować słabe przepływy operacyjne. W związku z powyższym Cognor ma szansę podać nie tylko bardzo dobre wyniki, ale przede wszystkim pokazać bardzo mocny cash flow operacyjny. W przypadku dystrybutorów dynamika wyników będzie dużo wyższa, natomiast tam możemy mieć problem z generacją gotówki - właśnie przez konieczność finansowania kapitału obrotowego i przedpłat do producentów" - powiedział analityk Trigon DM. Spodziewa się on, że Cognor poda bardzo dobre wyniki za pierwsze półrocze w ślad za swoim konkurentem - CMC Huta Zawiercie, którego EBITDA w kwartale kończącym się w maju wyniosła 50 mln USD, w porównaniu do 15 mln USD kwartał wcześniej. "Wyniki (CMC Huta Zawiercie - PAP) były więc rewelacyjne, co pokazuje, że Cognor też prawdopodobnie zaskoczy in plus" - dodał analityk.
space bronas16 xtb ze swoją stratą rośnie mocniej niż bowim
Marianus89 bowim
Michał (a) Na Cognor główne wsparcie to teraz 3,40 zł.
Michał (a) Teraz na Bowim główne wsparcie leży przy 9,60 zł.
Błażej (a) Action powoli dociera do małego oporu na 11 zł, o spółce pisaliśmy https://gpwatak.pl/zar/premium-wykorzystanie-ostatnich-rynkowych-spadkow/
bronas16 no to jeszcze potencjal na bowim do 100 pln jest
bronas16 w chwili obecnej najwieksza podaz to chyba tworzy portal analiz, tam jest nakretka jak to wszyscy przechodza z BOWIM na COG
space dużo ludzi się pakowało w bowim wcześniej i podejściem że po wynikach sprzedaż faktów, więc mnie tam nie dziwi podaż.
bronas16 bowim co za śmieć, nie mogę :)
bronas16 bowim rozjedzie to 13 czy nie
Marianus89 ja tez jeszcze trzymam bowim
Michał (a) To samo tyczy się Cognor.
Michał (a) Bowim niezmiennie pozytywnie. Szczególnie po dzisiejszej sesji. Teraz głównym wsparciem jest 10,00 zł (zamiast 9,00 zł jak jeszcze w piątek pisałem).
Pjotr zasysaja dobrze bowim hehe
Pjotr mrc juz bez przyszlosci a bowim przeciwnie
Pjotr C/Z na Bowim po wynikach za II kwartal to 2,23. Jest jakas stalowka o nizszym c/z na gpw?
roger bowim po widłach
Dzikun bowim poszedł fest
kozineczka bronas16 ide do fryzjera, zapytam jak tam bowim :)
bronas16 zaraz widły na bowim
Dzikun jak będzie coś mówić o bowim to dam znać
bronas16 roger jedziemy dalej na bowim, EOB najlepiej maksy, albo na kolejnych widłach
bronas16 też jestem ciekawy, bo nawet jak momuś mowe o bowim kto gra na gpw to nie bardzo kojarzy spółkę:) a co dopiero fryzjer
Dzikun sam jestem ciekaw kto będzie miał rację w kontekście bowim - osobiście nie posiadam akcji, ale będę obserwował
Dzikun bronas16 a bowim to nie wiem, chyba większa spekuła :)
Marianus89 bowim widly
Dzikun bronas16 nie spekuła, tylko w dalszym ciągu są wysokie ceny stali, cognor zarobi w tym roku krocie i wycena jest dalej atrakcyjna, dlatego jest takie ssanie
bronas16 jedziemy na bowim i cognor :)
bronas16 może ruszy za nim bowim, wstępne wyniki do 10.08
Michał (a) Bowim pozytywnie bez zmian. Dalej w trendzie wzrostowym i nie doszło do przebicia znaczego wsparcia. Kluczowe wsparcie leży przy 9,00 zł.
bronas16 i świnki zaorały bowim
bronas16 guf psh (trochę tam poskubałem ostatnio 7,50-8), bowim - największa pozycja, tak to msw, msp i crj (to zostawione 15% pakietu na LT)
Michał (a) Bowim dalej bez zmian. Dalej w trendzie wzrostowym. Dopiero stałe przebicie wsparcia 9,00 zł będzie negatywne.
piotrp bronas16 nikt z nas nie wie czy fund tam nadal jest, czy już skończył. Ale wg mnie tydzień temu jeszcze był, na żywo obserwowałem jakie pakiety leciały na sprzedaży i zasypywały próby odbicia. Tylko wyniki Stalprofil uratowały Bowim przed większym spadkiem bo włączyła sie panika
kozineczka bowim mimo zagrożenia podażowego, technicznie wyglada OK
space a bowim dla bronasa, więc bez większego komentarza, wygląda na to że może iść w górę
bronas16 space a możesz wrzucić bowim
space bronas16 ja już zamknąłem bowim, wydaje mi się że to jest juz dojenie krowy na siłę :p
bronas16 space tylko bowim
space Dzikun na cognor też fund sypie. zostaje zatem mfo i dpl
Michał (a) Cognor bez zmian. W dalszym ciągu wsparcie leży przy 3,00 - 3,20 zł.
Michał (a) Na Bowim w dalszym ciągu główne wsparcie znajduje się przy 9,00 zł. Mniejsze wsparcie tworzy się przy 9,68 zł.
Dzikun kozineczka czytałem Waszą dyskusję o stalówkach, na razie nie zapowiada się, żeby cena stali miała spadać, poza tym firmy kontraktowały i kontraktują po wysokich cenach do przodu. Pozostaje pytanie ile dobrego jest w cenach. W kontekście sypiącego funduszu wychodzi na to, że jedyną "bezpieczną" opcją jest cognor, który nie urósł jeszcze tak dużo no i duże ilości skupował ostatnio prezes.
kozineczka no i mamy powoda podaży na stalprofilu i pewnie na bowim
bronas16 BOWIM do obserwacji Zobacz obrazek <Obrazek5581.png>
bronas16 bowim podobno szacunki mają byc do 10.08 https://twitter.com/DPackowski
Michał (a) Na Cognor wsparcie leży przy 3,00 - 3,20 zł.
Michał (a) Na Bowim główne wsparcie leży przy 9,00 zł i dopiero stałe przebicie tego poziomu zmieni wydźwiek wykresu na negatywny.
bronas16 bowim parę sztuk wpadło, ostatnio w tych okolicach spory wolumen
Błażej (a) m.in. 11b, tim, bowim, cognor, pkn
bronas16 kozineczka szukam czegoś. A tak to wiszę na psh i jestem nadal na bowim
Michał (a) Na Cognor główny obszar wsparcia to dalej 3,00 - 3,20 zł.
Michał (a) Wsparcie na Bowim bez zmian - 9,00 zł.
kramrok kriss1975 a może 200% ja odpuscilem bowim czy drozapol jak urósł 100% a to była piekna cena do zakupów:-)
roger co dzisiaj próba 11 pln na BOWIM
bronas16 i bomba na bowim
Michał (a) bronas16 Na Bowim dalej główne wsparcie to ~9 zł. Ale tworzy się aktualnie mniejsze wsparcie przy 9,60 zł. Niedługo będzie można zagrać ponownie na przebicie oporu 11,00 zł. W zalezności jeszcze jaka świeca się wyrysuje dzisiaj.
bronas16 wytrzepali na bowim?
bronas16 Może dotknęli Luke na bowim
Ed Wczoraj ekipa zarobiła na Mabion a dziś szynka akcja na Bowim
roger mam wrażenie, że na bowim jest ustawiona wymiona wymiana na 10
roger bowim widły
bronas16 Może to powstrzyma szaleństwo na bowim
Maciejka wow BOWIM
kubon Hej, co z tym bowim, warto teraz dokupić?
Maciejka bowim 10pln rozmiwnia
Marianus89 bronas16 dalej siedzisz na bowim ?
bronas16 Trzyma ktoś śmiecia bowim czy tylko ja zostałem
robx Action akcje wyemitował już w lutym, teraz zostaną dopuszczone do obrotu bo subskrypcja zamknięta 25.06.2021. pozbędzie się balastu i zadłużenia. z zapasem 180 mln zł na koncie i konwersją długu na akcje stanie się końcu atrakcyjną spółką.
Przemek (r) Coś wiadomo kiedy Action ma emitować nowe akcje ?
Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK