Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.

Spółki: Action, Bowim, Cognor.

Przed omówieniem spółek: Action, Bowim, Cognor zerknijmy również na wykresy głównych indeksów w interwale dziennym. Kurs WIG20 dotarł do górnego ograniczenia kanału wzrostowego, którego nie zdołał ostatecznie przebić na koniec sesji co w połączeniu z wysokim RSI wygląda na możliwe zejście kursu w okolice dolnego ograniczenia kanału wzrostowego (okolice 2 200 pkt). Kurs MWIG40 również porusza się w kanale wzrostowym, ale bliskość mocnego i zarazem psychologicznego oporu na poziomie 5 000 pkt powoduje, że popyt może mieć trudności w szybkim pokonaniu tego poziomu. Wydaje się, że korekty w okolice 4 700 pkt (dolne ograniczenie kanału wzrostowego) nie można wykluczyć. Kurs SWIG80 ma jeszcze trochę miejsca do wyznaczonego oporu w okolicach 21 730 pkt, ale bieżący ruch wzrostowy przybrał kształt a’la formacji klina zwyżkującego, który w trendzie wzrostowym z reguły zapowiada korektę wzrostów.

interwał dzienny

WIG20

Bowim wig201

MWIG40

Bowim mwig401

SWIG80

SWIG80, wykres poglądowy

ACTION (ACT)

Action to firma zajmująca się dystrybucją produktów z segmentów IT, RTV, AGD i GSM. Produkty sygnowane własnymi markami to Activejet, Actis oraz Actina. Spółka w tym roku nie wypłaci dywidendy. Najbliższy raport finansowy za 1H 2021 zostanie opublikowany 30.09.2021 r.

interwał dzienny

Action, analiza techniczna
Action z pewnością znajduje się w trendzie wzrostowym. Od dłuższego czasu kurs spółki porusza się wewnątrz wyrysowanego kanału wzrostowego, w którym konsolidacja kursu przybrała kształt formacji a’la trójkąta symetrycznego. Kurs konsoliduje się w tej formacji od dwóch miesięcy, dlatego wybicie z tej formacji powinno dać mocny sygnał do wzrostów w kierunku górnego ograniczenia kanału wzrostowego (aktualnie okolice 16 zł). Najbliższe mocniejsze wsparcie znajduje się dopiero przy dolnym ograniczeniu kanału wzrostowego, natomiast analogicznie opór znajduje się przy górnym ograniczeniu kanału. W takiej sytuacji na wykresie można próbować również zagrywać na utrzymanie dolnego ograniczenia kanału wzrostowego (aktualnie około 11,35 zł). Zagrywamy bezpiecznie na wybicie z formacji.

Przykładowy LimAkt 13,05 zł SL poniżej 12,20 zł.

BOWIM (BOW)

Bowim to spółka zajmująca się dystrybucją stali na terenie Polski. Spółka wypłaca dywidendę z pewnością dość regularnie, za 2020 rok zostanie wypłacona akcjonariuszom 22.06.2021 r. w wysokości 0,12 zł/akcję. Najbliższy raport finansowy za 1H 2021 r. zostanie opublikowany 30.09.2021 r.

interwał dzienny

Bowim, analiza techniczna
Bowim znajduje się również w trendzie wzrostowym. Po informacji o wynikach finansowych doszło do mocnych wzrostów a następnie otwarcia luką na następnej sesji. Luka hossy znajduje się w obszarze 6,70-7,50 zł, która teraz stanowi mocne wsparcie dla kursu. Konsolidacja kursu przybrała kształt a’la formacji trójkąta zniżkującego, przy czym rozłożenie wolumenu w trakcie konsolidacji jest można powiedzieć książkowe, gdyż mam cały czas do czynienia z malejącym wolumenem. Konsolidacja trwa od maja i patrząc po wolumenie możliwe, że zbliżamy się do jej końca. Po wybiciu z tej formacji najbliższym możliwym oporem jest psychologiczny poziom okrągłych 10 zł. Zagrywamy na wybicie z tej formacji.

Przykładowy LimAkt 8,24 zł SL poniżej 8 zł.

COGNOR (COG)

Cognor to grupa kapitałowa zajmująca się produkcją półwyrobów i wyrobów hutniczych ze stali, zarówno długich jak i płaskich, a także skupu, przerobu i sprzedaży złomów stali i metali nieżelaznych. Spółka wypłaca dywidendę również dość regularnie. Za 2020 rok dywidenda zostanie wypłacona akcjonariuszom 28.09.2021 r. w wysokości 0,15 zł/akcję. Najbliższy raport finansowy za 1H 2021 r. zostanie opublikowany 13.08.2021 r.

interwał dzienny

Cognor, analiza techniczna
Cognor znajduje się również w trendzie wzrostowym. Na wykresie spółki widoczna jest długa konsolidacja kursu w kierunku horyzontalnym w zakresie 3,00-3,40 zł. W trakcie trwania konsolidacji doszło do kilku dużych wymian akcji przy relatywnie krótkich świecach. Ostatnia świeca wzrostowa utworzona na zwiększonym wolumenie może oznaczać rozpoczęcie kolejnej próby wybicia z tej konsolidacji. Przy ewentualnym wybiciu górą z tej konsolidacji następny ważniejszy opór znajduje się dopiero w okolicach 4,8 zł. Zagrywamy na wybicie górą z konsolidacji.

Przykładowy LimAkt 3,42 zł SL poniżej 3,27 zł.

Autor analizy: Przemysław Witkowski


Przykładowy LimAkt, to jedynie nasz wewnętrzny umowny poziom, który brany jest do podsumowań i statystyk skuteczności analiz. Jeżeli zastanawiasz się nad zmianą konta maklerskiego, to sprawdź nasz ranking domów maklerskich.

Chcesz zacząć inwestować za granicą? Przypominamy o możliwości uzyskania 50 USD zwrotu za prowizję przy otwarciu konta w LYNX korzystając z linku: Kliknij aby założyć konto LYNX

LYNX

Zobacz podobne analizy:1 Odpowiedź

  1. Błażej Błażej pisze:

    Bowim po dzisiejszej sesji notowany jest na nowym historycznym szczycie. Kurs dotarł także do przedstawionego w analizie psychologicznego poziomu na 10,00 zł.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Komentarze z shoutboxa

morlinek92 Bowim w końcu pojawił się w XTB... szkoda, że tak późno :(
Michał (a) Cognor jak na razie odbił się od wspominanego kilka dni temu wsparcia 3,25 zł.
Roberts teraz na bowim w sumie opór historyczny
Roberts + troche bowim + troche votum
Roberts bowim mam tak jak Ty + jeszcze cus :P
Roberts 28k akcji ktos przed chwila na 5 sekund wystawil na kupnie na bowim
roger a BOWIM jak zwykle:)
bronas16 Przemek (r) arkusz na BOWIM dziurawy >10 PLN, więc tam wirówki mogą szybko pójść w górę
Przemek (r) Na Bowim mamy sygnał kupna na oscylatorze MACD
Przemek (r) Bowim może powalczy o wybicie okrągłego poziomu 10 zł
d00b bowim up
roger BOWIM 9,30 przeszedł
bronas16 dajesz BOWIM :)
tomciu Bartas_Gda (r) bronas16 może ciąg dalszy zakupów COGNOR HOLDING S.A. [Spółka] informuje, iż w dniu 16 czerwca 2021 roku otrzymał od Prezesa Zarządu Pana Przemysława Sztuczkowskiego notyfikację o nabyciu pośrednio za pośrednictwem PS Holdco Spółka z o.o. w dniach 11 i 14 czerwca 2021 roku łącznie 560 190 sztuk akcji Spółki. Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/gieldy/raporty-espi/news-notyfikacja-osoby-zarzadzajacej-zgodnie-z-art-19-rozporzadze,nId,5301140#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Michał (a) Cognor spadł do wspominanego przeze mnie wcześniej wsparcia 3,20 - 3,25 zł. Teraz od reakcji rynku i siły odbicia będzie zależne. Przebicie wsparcia 3,20 zł na stałe będzie bardzo negatywne. Jak na razie przy 3,25 zł właśnie tworzy się dłuższy knot świecy i zobaczymy czy stan się utrzyma do końca sesji.
Michał (a) No trzeba zauważyć, że Bowim jeszcze żadnej większej spadkowej świecy w ostantim czasie nie zaliczył i dalej w trendzie wzrostowym. Spadkowe świece dalej wyraźnie na mniejszych obrotach się tworzą niż te wzrostowe. Wsparcie główne dalej przy ~7,30 zł. Negatywów większych jak na razie nie ma.
bronas16 na BOWIM może w przyszłym tyodniu w końcu wybije obszar 9-9.30 Zobacz obrazek <Obrazek5510.png>
bronas16 cognor wyciagaja
cooper zobaczymy jak dalej rozegrają na Cognor. Duża dystrybucja jest od razu na wyższych poziomach
bronas16 guf ładnie zaorali cognor
Maciejka niezle jaja z BOWIM, faktycznie
Mallo BOWIM - co wy za głupoty piszecie xD
Ed Bowim
bronas16 guf ja wziąłem ten cognor. Jakiś gość podobno wpis zrobił na PA, że sprzedał - może przez to te spadki
Michał (a) guf Miałeś wczoraj pierwszą podażową świecę. Większe wsparcie to dopiero rejon ~3,25 zł na Cognor.
roger bronas16 na bowim jak fund wyszedł to może być ostra jazda
bronas16 BOWIM możliwa szansa na atak na nowe ATH
bronas16 BOWIM ładnie się zakończył
Michał (a) Na Cognor główne wsparcie to rejon ~3,25 zł. Piszę o wsparciu gdyż dzisiaj negatywna świeca nastąpiła. Jednak kurs dalej w trendzie wzrostowym i nie doszło jeszcze do przełamania żadnego kluczowego wsparcia.
bronas16 cooper psh cały czas - bez zmian, dpl, bowim i crj
cooper Ja zakupilem ze stali tylko Cognor ale powodów do radości na szczęście mi dostarczyl
bronas16 cudowny bowim
cooper Przed COG technicznie jest szansa na okrągłe 5 zł i zakładam taki optymistyczny scenariusz. A szansę dało ostatnie przebicie oporu. Jakie jeszcze spółki z branży stalowej oceniacie z dużym potencjałem wzrostu? Bowim, Drozapol?
Piaskun Bowim ktos brał ten super papier dzisiaj....?
morlinek92 info od XTB: IFI i BOWIM nie mogą obiecać, że dodadzą ale opienku przekażę wyżej, zawsze to kolejny głos o dodanie.
bronas16 łądnie siorbią bowim, oby dziś się ładnie zakończyło
Michał (a) Możesz w wolnej chwili napisać co Cię skłoniło teraz akurat do inwestycji w Bowim
morlinek92 to możliwe żeby BOWIM nie było w XTB?
Roberts Też bowim wziąłem... jeszcze miałem jutro brać bo czekałem na przelew no ale trudno dobre i to co mam
Michał (a) Widzę, że Przemka wpis o Bowim oraz Cognor na czasie.
Marianus89 widly na bowim
Marianus89 Nom a na bowim widły będą zaraz
Marianus89 beada widly na bowim dzis, tak obstawiam
Piaskun bronas16 podaż się uaktywniła w sumie jest co realizować na Bowim
bronas16 kozineczka tylko nie mów, że zasypią bowim :D
roger bowim rusza
bronas16 bowim nie ma zlecenia 4 535 na 8.20 moze sie wysypal ,albo zmienił wartość
Marianus89 bowim in
Marianus89 ma ktos moze arkusz na Bowim ?
bronas16 na bowim
roger na bowim nie ma już kilka dni zwiększonej podaży, może fund wyszedł całkowicie
roger action nie powalił szacunkami
tomciu Action Zobacz obrazek <20210606_141554.jpg>
cooper Cognor info o dywidendzie ale niestety tam jakiś fundusz sypie...
roger może bowim uwolnił się od funda w końcu i ruszy
roger może action będzie gonił asbisa
Piaskun space spoko action fajne zyski pokazuje
space bowim kupiłem, cognor też
bronas16 Janek BOWIM miał duże zapasy, a to oznacza zakup po taniości, pret np. 30% w górę, w Q1 było to 20%
bronas16 na BOWIM takie cudo, pewnie pójdzie dołem Zobacz obrazek <Obrazek5489.png>
bronas16 na PA piszą, że możliwe jeszcze lepsze wyniki mogą mieć BOWIM i DPL, a wtedy to ładne hiperbole zobaczymy :P
roger action takie dobre wyniki pokazał?
morlinek92 Cognor dziś się wreszcie ruszył :)
marksi7034 Bowim podal wyniki
bronas16 mediolan tak, on jest mocny fundamentalistą, ale w tym przypadku można połaczyc fudnamenty + spekulacje, co zawsze jest dużo bezpieczniejsze. Ja uważam, że akcje są odbierane od fundu, ale oczywiście mogę się mylić. Sam BOWIM też pisał, że perspektywy są bardzo obiecujące na chwilę obecną.Co będzie - raport za Q2 pokaże. Z resztą będzie już można wnioskować po raportach innych spółeł "stalowych"
Mallo INT był wczoraj. Bo widoczne było spore dyskonto - słusznie zresztą. Dziś nie pisałem optymistycznie - jedynie tłumaczyłem co dyskontują dzisiejsze wzrosty. BOWIM - chodzi raczej o ostrożność - każdy ma swoje podejście. Nasze zdania w tej kwestii po prostu się różnią.
Mallo bronas16 BOWIM - ale ja wcale tak nie zakładam. Sęk w tym, że brak dalszych wzrostów również wpłynie niekorzystnie na wyniki. Zresztą rynek zweryfikuje - oczywiście możesz mieć rację. ps: przeczytałem jeszcze raz konwersację z wczoraj 11:20-11:40 - w Twoich wypowiedziach jest optymizm. Chyba, że nie potrafię czytać ze zrozumieniem. Jeżeli jakoś Cię uraziłem to przepraszam, ale na pewno nie kłamałem.
bronas16 Mallo ano, że tak to wczoraj pozytywnie pisałem o BOWIM, wkleiłem wykres, napisał góra albo dół, był dół. To samo na PA
bronas16 Mallo lubię to ja kraftowe piwo. Nie wiem czemu miałbym Cię lubić lub nie - do szczęścia mi raczej nie jesteś potrzebny ;) Zwróć uwagę prezesowi na wątku BOWIM jak bardzo się myli :) i będzie git, przecież tam jest brak merytoryki. Na dodatek kłamiesz, a nie zwracasz uwagę, a to jest róźnica.
Mallo Życzę Ci oczywiście wysokich stóp zwrotu :) Przecież o to w tym wszystkim chodzi. W BOWIM raczej uwypukliłem pewne aspekty na które warto zwrócić uwagę i wobec których trzeba zachować ostrożność - nie wiem czemu takie podejście mogło by się komukolwiek nie podobać - albo wadzić.
roger a propos BOWIM, oni raporty finansowe podają raczej po sesji, co?
bronas16 Mallo śmieje się, bo jak zawieje tak piszesz :) sam sobie dopowiedz o BOWIM, gdzie szanse na bardzo dobre wyniki w kolejnym kwartal są, a może i w dłuższej perspektywie, ale jednak tu jednorazowe zdarzenie to supcio. Nie odpisuj proszę, bo to nie ma sensu :)
roger na Bowim poczyścili sl przed raportem?
Mallo oczywiście BOWIM to trochę inna para kaloszy xD ale kończę ten temat
Mallo naprodukowałem się i nie wpadło na chat xD - nie chcę brać odpowiedzialności za czyjeś decyzje. Pokazałem tylko, że nie można patrzyć jedynie na c/z. Nie mam bowim i to tylko moje opnie, jak każdy na giełdzie mogę się mylić - nie można ich traktować jako rekomendacji
Mallo to nie ja xD nie mam bowim
bronas16 Mallo ładna lawinę wywolales na bowim :)
Mallo bronas16 - wszystkie spółki są uzależnione od "czegoś" - wzroty/spadki nie biorą się z nikąd. Tak samo jak KGHM zależy od miedzi trak samo bowim zależy od stali, a raczej od różnicy cen stali w cyklu rotacji zapasów. To samo dotyczy DROZAPOL'u.
Mallo bronas16 tak jak mówiłem, bowim to taki kontrakt z dzźwignią na ceny stali. Jeżeli pojawi się jakikolwiek negatywny trend. Np. info o wzroście mocy produkcyjnych/uruchomieniu jakiegoś pieca to będzie lawina
Mallo przecież bowim podawał szacunki xD
bronas16 Mallo nie wiem co jest grane, ale jak pewnie wiesz na BOWIM jest FIFO, a i zapasy są robione z ok 40 dni, więc jeśli mówisz, że spółka już jest rozegrana, no cóż, zweryfikujemy to za jakiś czas
Mallo Na BOWIM każda negatywna inforamacja na temat cen stali to będzie lawina
Mallo BOWIM i PXM przecież spółki już są rozegrane
bronas16 BOWIM albo wóz, albo przewóz. Jutro wyniki Zobacz obrazek <Obrazek5476.png>
cooper Cognor skupują
bronas16 BOWIM się coś tam zbiera, mam nadzieję, że przed oficjalnymi wynikami przyatakują...
bronas16 czyżby fund na bowim się wysypał czy dalsza podpucha?
cooper Cognor zawarła z Danieli & C. Officine Meccaniche S.p.a. z siedzibą w Buttrio we Włoszech Umowę Dostawy, na mocy której Danieli zobowiązało się dostarczyć do zakładów produkcyjnych Cognor kompletną linię produkcyjną do wytwarzania prętów gorącowalcowanych, która ma zastąpić obecną linię walcowniczą w Zawierciu oraz urządzenie do zwijania prętów żebrowanych w kręgi które ma być zlokalizowane w Krakowie. Więcej: https://www.bankier.pl/wiadomosc/COGNOR-HOLDING-S-A-Zawarcie-Umowy-Dostawy-przez-spolke-zalezna-8117089.html
bronas16 bowim też gnoją
bronas16 na cognor moze value fiz wychodzi jak bowim
natki Drakkar7 na cognor to popychacz czy Twoje zlecenie stoi?
cooper Paweł wskaźniki fundamentalne Cognor ładnie wyglądają więc trzymam
cooper Paweł cena stali i złomu będzie pewnie rosla conajmniej do wakacji więc jest szansa na spektakularny rajd na wyższe poziomy. Prezes kupował cognor PO 3,1
cooper Paweł POZ mam od 2,3. Mały pakiecik sprzedałem po 3 zł aby dokupic więcej COGNOR
bronas16 co sie odpie.... la na tym bowim przez ten zafajdany fund
cooper kriss1975 na Cognor prezes kupuje
Janek ktoś ma pełen arkusz dla bowim?
Janek bowim mielą i mielą, czyżby ponowny test 8,00?
bronas16 michal1984 nieznacznie powyzje konsensusu, cap 1 ml, popatrz na bowim, 32 mln ostatni Q1, a cap 6 razy mniejszy
Michał (a) marksi7034 Na Bowim jest dalej długoterminowy trend wzrostowy potwierdzany regularnie pozytywnymi świecami (jak właśnie choćby ta z dnia 06.05.21). Nie ma jak na razie większych podażowych świec i przed nami też nie ma większych oporów. Jednak nie można mylić to z dobrym miejscem do ew. wejścia. Ja w tym miejscu bym nie wchodził, bo to nie jest już "idealne" miejsce do wejścia. Kurs ostatnio wzrósł z 5 zł na 9 zł. Nie wystąpiła jeszcze praktycznie żadna korekta większa.
marksi7034 Jak widzivie Bowim? Juz po korekcie?
bronas16 ale ciekaw czy fund sie wysypal na bowim do konca
kozineczka bronas16 bowim wybicie z formacji klina gora
bronas16 BOWIM w końcu jedzie
bronas16 większość "stalówek" już na plusie lub małym minusie BOWIM, COGNOR, DPL, STP czy to szansa na kolejną falę wzrostową?
space a cognor leci dalej w dół
space cooper ja cognor sprzedałem, widać i wiadomo z espi że główni akcjonariusze mielą akcje.
cooper kriss1975 Masz Cognor? Sypią ostatnio a liczyłem na 5 zł...
bronas16 bowim próbuje wybić
bronas16 bowim chyba po korekcie
bronas16 nie no ja stal zostawiam :) przynajmniej bowim, ale reszta out
bronas16 dpl, stalprofi, stp się trzymają, a bowim gnojenie
cooper Na Cognor od dwóch dni większe spadki, ktoś ma ten walor?
marksi7034 Na Bowim jaks korekta?
Janek bronas16 gdzie tu teraz dobre miejsce do brania bowim?
bronas16 cooper zamiast brać bowim, to bierzesz cognor z 0.5 mld cap :) co łatwiej ciągnąć?
cooper co tak zasypali Cognor?
bronas16 dpl wdiły, dawać mi tu jeszcze bowim
bronas16 ciekaw czy wciagna tego batona na 8.98 na bowim
bronas16 bowim dpl stalprofi
bronas16 cooper bowim
bronas16 DO PORTFELA WCHODZĄ: - Bowim | Rosnące ceny stali zapowiadają dobre wyniki dystrybutora.
bronas16 bowim chyba po korekcie
bronas16 bowim walczy dziś
Janek bronas16 bowim aldnie wyczułeś, szkoda ze nie dołączyłem wczoraj po 6,4
mediolan bowim w 2 dni 100 %
bronas16 no konczyc to branzolenie na stalprofi i gonić bowim :D
bronas16 ależ irrytujacy ten widlowy na bowim, podwyzsza co 10 groszy, śmiech
Janosz bronas16 chyba zawilimy na Bowim
bronas16 Mallo podaj adres, jakieś dobre alko Ci wyślę, za bowim :) wyslij na email bronas16@wp.pl
bronas16 bowim jedzie
Mallo BOWIM nieźle dał czadu :) DROZAPOL również - w sumie robią prawie to samo :P
bronas16 co za uparty widłowy na tym bowim
roger action
bronas16 bowim widły
goscniedzielny DPL w ślad za Bowim kolejne widły, tam wyniki dopiero pod koniec maja, ale spekuła nie będzie czekać
Janosz bronas16 Bowim jedzie dalej :)
bronas16 Zarząd ?Bowim? S.A. (dalej: ?Emitent" lub ?Spółka") informuje, o wstępnych, szacunkowych przychodach netto ze sprzedaży oraz o wynikach finansowych Spółki za pierwszy kwartał 2021 roku. Jednostkowe przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów Emitenta za pierwszy kwartał 2021 r. wyniosły 425.131 tys. zł co stanowi wzrost o 97.355 tys. zł w stosunku do pierwszego kwartału roku poprzedniego. Jednostkowy zysk operacyjny Emitenta za pierwszy kwartał 2021 r. wyniósł 46.641 tys. zł co stanowi wzrost o 40.602 tys. zł w stosunku do pierwszego kwartału roku poprzedniego. Jednostkowy wynik finansowy netto Emitenta za pierwszy kwartał 2021 r. wyniósł 30.644 tys. zł co stanowi wzrost o 28.600 tys. zł w stosunku do pierwszego kwartału roku poprzedniego. Wzrost przychodów netto ze sprzedaży związany jest głównie z dużym popytem na wyroby stalowe oraz dużą dynamiką wzrostu cen w pierwszym kwartale 2021 roku. Wzrost wyników finansowych jest efektem właściwego wykorzystania dynamicznie zmieniającej się sytuacji rynkowej oraz wzrostu cen wyrobów stalowych. Ze względu na trwający proces sporządzania raportu skonsolidowanego Grupy Bowim, na dzień publikacji niniejszego raportu Emitent nie dysponuje wstępnymi wynikami skonsolidowanymi za pierwszy kwartał 2021 r. Ostateczne dane finansowe zostaną przekazane do wiadomości publicznej zgodnie z terminami przekazywania raportów okresowych w 2021 r., o których mowa w raporcie bieżącym nr 1/2020 z dnia 08.01.2021 r. Publikacja powyższej informacji jest konsekwencją znaczącej zmiany przychodów i wyników finansowych Emitenta we wskazanym wyżej okresie. Podstawa prawna: Art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Euro
bronas16 ktoś zna to bowim ?
Mallo BOWIM - fenomelnalne wyniki
bronas16 widzę literki A znowu rządzą ASBIS no 1, mam nadzieję, ACTION będzie no 2
space no i na action wierzyciele przecież mają dostać akcje w zamian. jak by mi ktoś wisiał kasę 5 lat i w koncu oddał w formie akcji, to bym wywalił pewnie pkc
bronas16 DayCoot action, coś takiego bym widział z punktu widzenia AT Zobacz obrazek <Obrazek5431.png>
bronas16 action ładny start
bronas16 widze asbis arctic action wszystko na A rośnie ;)
Drakkar7 bronas16 ale Action zaskakuje przyznaję;)
bronas16 Drakkar7 ale wciagaja to action :D
bronas16 Drakkar7 ale action możesz brać :P
bronas16 Przemek (r) a action to teraz -> ~14 pln, a póżniej, jesli by doszło do przelamania oporu
bronas16 Drakkar7 Janek no dobra :D atc act, mam action :D żeby się nie pomylic
Janek Action czy Arctic?
space a na action czasem wierzyciele nie mają dostać akcji ? bo pewnie w takim przypadku wywalą od razu
Przemek (r) Może Action również pójdzie w ślady Asbis ?
Drakkar7 a miałem brać Action ....chociaż w sumie kto wie czemu tak wystrzelio przy takim rynku?:)
Grzesiek na cognor ustawił sie koszyk po lewej na ponad 300tys akcji ?
luq19 ja dzisiaj zacząłem dzień z atende, w trakcie miałem action a skończyłem z asbis :)
space action się znudził to asbis teraz :)
Nietoperz Wychodzi, że miałem fuksa pozbywając się Action przedwczoraj rano.
Michał (a) luq19 Na Action spadki na relatywnie niskich obrotach ale ważna będzie końcówka sesji. Kurs jednak zbliża się do wsparcia 10,00 - 11,00 zł. Dla mnie kurs za wysoko stoi. Teraz dopiero bym się przyglądał w okolicach właśnie ~10 zł.
luq19 bierzecie Action?
space action dywidendę wypłaci ?
space bronas16 ale rewelacji to nie będzie z tym zyskiem chyba. ale co ja tam wiem, może jak w action jakieś długi przekonwertują na zyski.
Nietoperz Na Action koniec wzrostów?
space action coś słabo, liczyłem na rsi 95
space action rsi 87.6
space action rsi 87.5 :) to co lubię :)
bronas16 ACTION DZIK KONTYNUACJA
space bronas16 ja wiem, ty wiesz, ale jak niektórych posłuchasz czemu kupują action to się za głowę złapiesz.
bronas16 ale na action walka piekna
Nietoperz Jeszcze trzymam Action, ale zaczynam się robić nerwowy :)
bronas16 action cisna
kramrok jesr juz korekta raportu Action
Michał (a) bronas16 Action w mocnym trendzie wzrostowym od początku 2020 r. Dalej nie widać większej negatywnej świecy.
bronas16 action kolejna próba wybicia
bronas16 action się nie poddaje
nowy na Action duzo tych gornych cieni
bronas16 action w którą storne
Piaskun space zobacz ostatnie rekomendacje na Cognor dawane przez mbank
guf bronas16 a pod co jest gra na Action? bo ja nie w temacie
bronas16 action wspina się na widły
bronas16 Paweł zobaczymy, jeszcze trochę podebrałem 10.30-10.40 action, oby w górę :)
space na action to taki RGR na tikowym się zrobił
bronas16 Paweł zbiera się action, może ruszy z kolejną próba w góre
bronas16 Piękne zaoranie action
nowy Ale brzydko na tym Action graja
kozineczka Asbis, Action, to może i Komputron ... ?
bronas16 albo ktoś łąduje to action albo kreci z wora do wora, ale jak tam pierwsza opcja to moze yc wesoło
space dla tych co się zastanawiają kto pisał o action. to Bartas_Gda i pisał o tym w lutym
Drakkar7 Luk powiem Ci że giełda jest cudowna:) ACtion super wyniki podwójne widły górne... BLR fajne wyniki...podwójne widły dolne;)
roger bronas16 trzymasz jeszcze action, czy zarobione, jeśli można wiedzieć
Nietoperz bronas16 Ja tak samo. Kupiłem dzięki temu, że ktoś namawiał tutaj na Action.
bronas16 nie wiem kto napisał, ale dzięki "'ktoś" za temat action
roger action drugie widły
roger action
Nietoperz Ja Action kupiłem po 9,26. Ciekaw jestem do ilu urośnie.
nowy ja Action sprzedalem przed raportem :)
space action widać popyt przewyższył podaż :) widły
bronas16 action w koncu zasypany
bronas16 space to action to ma takie cap jak zyski
space nowy ja nie miałem action
nowy space i co oddales Action przed raportem
space przejrzałem ten raport action. to zabieg księgowy wygenerował aż taki zysk. zysk ze sprzedaży lepszy w 4Q niż w 3Q ale to nie on dał taki końcowy zysk netto.
Maciejka Co do Action to tam są jeszcze grube zobowiązania do spłacenia.
lskibinski Wpadłem powiedzieć GRATULUJĘ posiadaczom akcji Action. Taki raport rozbija bank.
nowy Action jednak słby raport
nowy ktos trzyma Action do raportu ?
cooper kriss1975 jaki cel postawiłeś sobie na ACTION?
kramrok Action ma wyniki jutro
roger z asbisa na action ?
space Ed a co sądzisz o pozostałych ? action i abe ? komputronik pomijam, jest jeszcze jeden dystrybutor ale wypadł mi z głowy
space nowy action ma raport 31.03
nowy Action chyba za Asbisem
nowy Action moze byc po korekcie
space action urwał wsparcie
nemooo US President Biden's second big bill may be a package of China-related measures pushed by Senate Maj. Ldr. Schumer; would likely include action on semiconductors, supply chains, US manufacturing, and 5G; Infrastructure bill timing is unclear, reports WaPo szansa dla nasdaqa czy raczej russela?
Bartas_Gda (r) jestem ciekaw action i votum
Anon chyba wezmę Action do kompletu
space action widzę przegania asbis :(
space tylko jak ktoś kupuje action to niech spojrzy na RSI
Przemek (r) Action chyba nie dość wzrostów.
kriss1975 action , kolejny z serii bankruty są wśród nas
Przemek (r) Ciekawie wygląda action i jego konsolidacja przypominająca trójkąt wyzkujacy Zobacz obrazek <act.png>
nemooo Dzikun raczej słabo to wygląda Italy has sent a letter to Pfizer (PFE) warning the co. to meet contractual commitments over vaccine deliveries and the COVID commissioner will consider further action against PFE at national and European levels, according to a statement
nemooo Italy has sent a letter to Pfizer (PFE) warning the co. to meet contractual commitments over vaccine deliveries and the COVID commissioner will consider further action against PFE at national and European levels, according to a statement
space Sal cognor to pędzi jak szalony. nie wiem co tam się stało
Sal Zwróćcie jeszcze uwagę na Cognor. Ładnie idzie
lskibinski Piaskun a to nie ten action który dostał karę podatkową i był w upadłości
space kozineczka a bowim już out ?
hessa Action coś się długo zbiera, często po takich infach były widły
hessa na Action info o zatwierdzeniu układu
Dzikun Uwiarygodniony skokowym wzrostem obrotów, luką bessy z otwarcia i zarysowaniem czarnego marubozu gwałtowny spadek notowań w płynny sposób zniósł 50 proc. całej, rozpoczętej w marcu, fali wzrostowej. Dotarcie do poziomu krótkiej konsolidacji z połowy lipca okazało się jednak punktem zwrotnym i zapoczątkowało dwusesyjny układ świec dysponujący paletą charakterystyk, które plasują go w gronie wzorców odwracających trend. Piątkowe otwarcie w okolicach połowy poprzedzającego czarnego korpusu, po którym nastąpiła kontynuacja umocnienia i zamknięcie na maksimum dziennym, to tzw. układ Above The Stomach. Ta jedna ze skuteczniejszych formacji odwrócenia automatycznie przedkłada się na wygenerowanie sygnałów na poziomie price action. Co więcej, zanegowaniu uległo również zejście poniżej linii trendu wzrostowego, co wzmacnia wymowę piątkowego korpusu. Całość można interpretować jako sygnał zakończenia dynamicznej korekty i zapowiedź powrotu do tendencji wyższego rzędu (ta jest wzrostowa).
hessa mnie już nie ma na Cognor. 11% wystarczy.
hessa cześć ziomki, na Cognor są widły po rekomendacji mBanku
portalanalizpl action?
kramrok czyzby Action w końcu?
Ed widzieli Action dziś
roger action goni komputron
Ed AB ASBIS ACTION
deco Trump in his remarks said that as part of the national emergency declaration, ?the action I am taking will open up $50 billion.?
kramrok na Action było głosowanie nad układen
Bartas_Gda (r) Inwestor pamiętaj że dla stalowych spółek jest ciężki czas - nie mówię, że się nie odwróci, mam na myśli prąc i ceny stali - śledzę Cognor - spólka w tym roku jest przez koszty zniszczona
kramrok Action poszedł:-)
space cognor
Hordos zaczynam obserwować Action, rozpoczynają głosowanie nad układem z wierzycielami, mają złożone w sądzie ostateczne propozycje
Piaskun Przemek (r) podbierany dzisiaj ten Cognor moze 2pln zrobią...
Piaskun Przemek (r) Cognor jakiś mocniejszy dzisiaj moze przed tą dywidendą wysoką?
Piaskun filip zerknij Cognor
Piaskun Bartas_Gda Cognor dywidendę będzie płacił?
Bartas_Gda Jak widzicie Cognor ? Po wybiiciu z konsolidacji ok 1,7 kurs moim zdaniem dobrze wygląda, oststnio zakupy członka zarządu dosc spore w za ok 1,71
Piaskun piotrek68 delikatnie mi się Cognor zaczyna podobać...
Bartas_Gda Cognor wygląda na wybicie z konsolidacji
Bartas_Gda to słabe info min dla FTE, Alumetal, Cognor
space i napewno cognor jeśli ma EOF jest lepszy pod względem firm stosujących BOF
Bartas_Gda "Produkcja stali odbywa się na świecie w 2 technologiach: EAF (25% światowej produkcji) i BOF. Cognor działa w technologii EAF, która polega na stopieniu złomu i przekształceniu w stal przy użyciu łuku elektrycznego dużej mocy. Technologia EAF ma kilka przewag: daje możliwość budowy jednostek produkcyjnych o relatywnie niewielkich rozmiarach, a co za tym idzie większą elastyczność realizacji zleceń, a także jest bardziej przyjazna środowisku. Technologia BOF z kolei bazuje na surówce wytwarzanej w wielkich piecach z wsadu w postaci rudy żelaza, węgla koksowego, z niewielkim dodatkiem złomu stalowego. "
space Bartas_Gda chyba mylisz pojęcia. congor to producent stali, a nie żelaza. kupuje złom i żelazo, przetapia to w piecach elektrycznych, potem obrabia plastycznie tworząc stal. natomiast proces wielkopiecowy stosują huty przetwarzając rudy żelaza, z użyciem koksu celem wytworzenia półproduktów żelaznych (kęsy, wlewki) które cognor kupuje
Bartas_Gda i np Cognor produkuje stal w procesie łuku elektrycznego (EAF)
Bartas_Gda karkalis np dla Cognor zmiana cen energii z 2017 z poziomu 170zł/1MWh do poziomu ~240 zł za 1/MWh przy założeniu max moxy produckyjnych to rocznie 38mln zł czyli 22% zysku operacyjnego!
Bartas_Gda karkalis to info jest dość istotne, gdyż wiele firm czekało na dopłaty do cen energii. min innym mówił o tym dużo członek zarządu Cognor w wiwiadzie na parkiet tv
kramrok i na Action coś kombinuja od kilku sesji, coś tam się kroi
Przemek (r) Cognor swieca ala młot na zwiększonym wolumenie na wsparciu. Moze szykuje się jakieś odbicie
kramrok Action puścili
kramrok Action 8% już bez info
kramrok i Action coś kombinuje
Bartas_Gda piotrlotr ja mocno obserwuję Cognor
kramrok obserwujmy action
Bartas_Gda Wczoraj z Blazej pisaliśmy o Cognor
Bartas_Gda ta sama akcja co na Cognor
Bartas_Gda Błażej (a) Cognor w średnim terminie już trend złamał moim zdaniem
Błażej (a) Cognor też może powalczyć o trend
hasior ACTION ktos obserwuje? podali raport, ale nic się nie dzieje po za 1 porannym niecierpiwym
Przemek (r) karkalis PRICE action
Bartas_Gda spółki które obserwuję np 11B, Autgaz, Agroton, Alumetal, Ambra, Amica, Apatro, Asseco, Asbis, autopartnet, budimex, CCC, CDRL, CLN, Cognor, Decora, Delko, Echo, Enter, Fasing, izostal, ksw, livechat, lts, mabion, mrc, pekabex
Bartas_Gda Michał czy mógłbym prosić Cię o ocenę sytuacji na Cognor
kozineczka Osobiście kupie EEX jak zejdzie do 5,4 lub na panice po raporcie , ewentualnie jak zobacze Price Action. Póki co żaden scenariusz się nie realizuje.
hasior ACTION ktoś śledzi? będzie cos z tego piątkowego wystrzału?
pit hasior hej ja obserwuje Action i wg mnie kurs jest w konsolidacji. Dzienny wolumen jest coraz wiekszy i wydaje sie ze powoli kurs powinien zblizac sie w kierunku lokalnego szczytu na 4xx. Ale czy i kiedy? Zobaczymy.
hasior ACTION ktoś obserwuje p ostatnim wystrzale?
Bartas_Gda Przemek (r) byłbym wdzięczny jakbyś przedstawił swoje spojrzenie na : Cognor autopartner i rokitę
Bartas_Gda space cognor też na zwiększonym wolumenie w obszarze wsparcuia
Bartas_Gda Michał jak pisałeś wczoraj Cognor dziś powalczył
Alutka Bartas_Gda dzięki za info o ZWA cognor...liczyłam na 22. 03 podobnie jak w zeszłym roku a tu niespodzianka
Bartas_Gda ale SL na Cognor przeczyścili
Michał (a) Bartas_Gda Dywidenda tak późno po częsci dlatego, że w ostatnim możliwym dniu odbywa się Walne Zgromadzenie na Cognor.
Michał (a) Bartas_Gda wracając do naszej rozmowy o Cognor z czata prywatnego, to aktualnie kurs przy wsparciu. Do tego szereg pozytywnych świec ostatnio, patrz 24.01.19, 22.02.19 oraz 01.03.19. Tylko jak pisałem, opór jest przy ~2,00 zł stąd się nie nadaje jako typ "niedzielny" na następne dwa tygodnie. Opór widoczny szczególnie po świecy z dnia 25.02.19.
Bartas_Gda alutka nie jestem pewien ale chyba Ty pytałaś o datę WZA Cognor
Bartas_Gda tak jest np na Cognor
hasior Donbas78 ale Ty chyba o ARCTIC piszesz, a ja o ACTION
kramrok hasior ogolnie nie lubie tracic na takich podbitkach, poza tym takie zakupy robie z gotowki która oczekuje odzyskac w ciagu 1-2 dni bo jest potrzebna w nagłych sytuacjach jak np. to info o action
Alutka Cześć, czy ktoś wie kiedy Walne zgromadzenie Cognor na którym maj uchwalić proponowaną dywidendę?
kramrok komuś udało się kupić action?
Bartas_Gda Na cognor gdy zobaczymy na raport mamy znaczny wzrost zapasów w 4Q - zarząd wg relacji ze względu na osłabienie popytu w końcówce roku nie chciał obniżać cen , sprzedaż realizują wg zarządu od poćżatku roku - w 4Q brakuje wg wyliczen Remigiusza ~40 mln - czy pojawią się one w1Q2019 co byłoby miłą niespodzanką . -12 mln to też różnice kursowe. Cognor zapowiedział 36mln zł dydidendy co daje wg moich wyliczen ok 30gr na kację
Bartas_Gda nie wiem czy ktoś z Was posiada akcje Cognor (ja jestem posiadaczem) i wyniki za 2018r są dla mnie sporym niemiłym zaskoczeniem - może nie za sam 2018 ale za 4Q - jest bardzo słaby. R/r spółka pochwaliła się rewelacyjnymi wynikiami
Bartas_Gda Błażej (a) Michał (a) byłbym wdzięczny za opinię odnośnie zachowania kursu Cognor
Bartas_Gda 530k wolumen na Cognor a to nawet nie połowa sesji
Bartas_Gda Cognor mega wyciągneli jak na razie
Alutka cognor ktoś kupił 100000 akcji
Bartas_Gda bardzo duży wolumen na Cognor
Bartas_Gda kurna czekam na raport na Cognor
Bartas_Gda czekam dziś na raport na Cognor -
karkalis jak cognor chyba, dobra, nie spekuluję, popatrzę później na spokojnie:)
Bartas_Gda pakiet kupna 235k akcji poszedł na cognor
Bartas_Gda Przemek (r) a jak widzisz Cognor i Izostal?
Bartas_Gda co do cognor
krzysieksisiek Cognor widły :P
krzysieksisiek Bartas_Gda Ło jak Cognor wystrzelił
krzysieksisiek Bartas_Gda Pytam się, bo też mam Cognor od 1,80, ale takim pierwszym oporem widać 2,05
krzysieksisiek Bartas_Gda A nie sądzisz, że ten szczyt z przełomu października i listopada na 2,05 może zatrzymać Cognor?
Bartas_Gda skok obrotów na wspomnianym Cognor
Bartas_Gda Posiadam akcję, więc nie odczytywać jako naganianie. Uważam, że ciekawie technicznie wygląda Cognor - 28.02 pojawi się też raport, który ma być bardzo dobry, w mojej ocenie na tą chwilę wyniki nie są jeszcze w cenie. Spółka płaci dywidendę. Wg moich szacunków ~2,2 mozliwe
Przemek (r) Bartas_Gda na cognor 28 lutego:)
Bartas_Gda piotrlotr to co piszesz to ważna kwestia. Ja np czekam na b. dobre wyniki na Cognor, kupiłem jakiś czas temu - dziś wolumen bardzo duży a wzrostów brać - być może dobre wyniki są już w cenie - trudno naprawdę trudno to określić. Wziąłem notowania i okres czytowy z ostatnich 4 lat i porównałem raport do zakładanego za IV kwartał który wychodzi korzystnje więc liczę że poziomy 2,2 są możliwe z korzystniejszym raportem, ale to taka metoda nie wiem "porównawcza" - diświadczeia fundementalnego też niestety mi brakuje i o czym się od kolegii karkalis przekonuje jest to ciężki kawałek chleba i ogrom wiedzy - ale mam nadzieję że wwszystko po kolei
Bartas_Gda dziś wyniki na Cognor
Bartas_Gda pcr też rozwazałem przy ~82 ale padł wybór na Mercatr, Ropczyce i Cognor
Bartas_Gda cooper ja mam cześć fundamentalną (Mercator, Cognor Ropczyce) a resztę taką na bierząco
Bartas_Gda a widać że ROpczyce i Cognor chcę ruszyć
Bartas_Gda cognor mam więc nie naganiam
Bartas_Gda cognor
Bartas_Gda zwiększony ruch na cognor
erni Hej ,wydaje mi się, że cognor wybił .
Bartas_Gda Ropczyce i Cognor
Bartas_Gda na Cognor w okolice ~2,2
Bartas_Gda w obu wspomnianych spółkach Cognor i Ropczyce możemy spodzeiwac się rekordowych jak na ostatnie lata dywidend - komunikaty nie zostały jeszcze podane
Bartas_Gda uwadze polecem cognor
Donbas78 Bartas_Gda Cognor jakaś podaż?
Bartas_Gda wzrost obrotów na cognor
Bartas_Gda cognor ropczyce mercator
karkalis W szczególności wg.mnie kruszwica może wyjść fajniej niż cognor, może nie chcesz zdywersyfikowac?
Donbas78 Bartas_Gda a cognor lukasz?
Bartas_Gda Donbas78 cognor Mercator
Bartas_Gda cześć, czy jakaś dobra dusza podesąłaby mi pełen arkusz zleceń dla cognor i mercatro
CzeKaN Cognor ładnie powoli odbija, minął opór na 1.7
filip pierwsza spółka Bartasa to: Cognor, druga to WSE a trzecia to Trakcja
filip Bercik1974 Cognor świeca prima sort
Bercik1974 Na jutro do obserwacji PEKABEX POLIMEX no i oczywiście COGNOR
Bartas_Gda filip Bercik1974 cognor
Bartas_Gda filip cognor też pewnie będę w najbliższym czasie typował;p
Bartas_Gda cognor
Bartas_Gda laik na cognor ~1,85-1,86 pierwszy opór, na jego przebicue moża ew zagrac
laik Bartas_Gda a co myślisz o Cognor?
Bartas_Gda Cognor o którym wiczorem pisałem na razie fajnie
Bartas_Gda Cognor ~1,74 SL 1,69
Bartas_Gda Hoze cognor b. duży opór
Hoze cognor bartas bo wybicie chyba idzie :D
kozineczka Przemek (r) na tle konkurencji np Action c/wk się zrównało, może cena urealniła się w stosunku co do spółek z branży... Asbis ma c/wk jeszcze niższa. Może wcześniej abc był wyceniany wygórowanie na tle sektora...
filip Action typowany obok Elemental tez rośnie
filip Batman ja wrzucam Action i Elemental
filip lubię i cenię Cognor, ale pora na odpoczynek
Ed Cognor ładne wyniki zapowiada się dalej północ
filip Cognor świeca w pytę
filip Cognor mi się podoba
filip Cognor, Elemental, Krezus
filip Cognor przeszedł opór
holydog Donbas78 w ABC Data jest kontrola skarbowa, wg mnie to że kurs nie reaguje na tak pozytywne informację ma swój powód. Może się skończyć tak jak na Action. Jak będą ustalenia za jeden rok do kontrolowane będą kolejne
Przemek (r) Batman dzisiaj publikuje swój raport EEX, Action, Groclin
holydog analizyprezesapl Kontrola skarbowa w toku - Jeśli wchodzą to jest powód - pytanie ile będzie przypisu i za ile lat. Casus Action schładza entuzjazm
Przemek (r) Niezle cognor
Przemek (r) kurcze Cognor chyba się otworzy luką
leon Cognor, warto sie przyjżeć
karkalis U.S. stock futures edged up on Monday, extending Friday?s mostly upbeat action, but traders were steering away from big bets as they got the session off for Presidents Day. American stock markets and the bond market are closed for the holiday, and there are no economic releases expected, as federal agencies are shuttered. - czyli dziś jak rozumiem US za dużo nie powie nam
Przemek(r) Asia a widziałaś Cognor ?
Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK