Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.
Grudzień 2023
 • P
 • W
 • Ś
 • C
 • P
 • S
 • N
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
Wydarzenia

Spółki: Agora, KGHM oraz PKO BP

W tym wpisie opiszę sytuację na wykresach trzech spółek: Agora, KGHM oraz PKO BP. Na wstępie kilka zdań odnośnie bieżącej sytuacji na wykresach głównych indeksów giełdowych. Kurs WIG20 konsoliduje się przy średniej SMA200, która stanowi lokalne wsparcie dla kursu. Pomimo sygnału sprzedaży, na oscylatorze MACD nie pojawiła się większa podaż, dlatego prawdopodobne są dalsze wzrosty w kierunku poziomu 2000 pkt. Kurs MWIG40 utrzymuje się powyżej lokalnego poziomu wsparcia przy 4000 pkt. Jednocześnie, od góry jest ograniczony średnią SMA200. Należy poczekać na wybicie z tej konsolidacji, najprawdopodobniej górą. Kurs SWIG80 jest w trakcie korekty, gdzie kurs dotarł do linii średniej SMA200 stanowiącej lokalne wsparcie oraz poziomu 17500 pkt. Czekamy na pojawienie się popytu na tych poziomach.

AGORA (AGO)

Agora to grupa, która jest przede wszystkim większościowym właścicielem sieci kin Helios, spółki Next Film oraz spółki AMS działającej na rynku reklamy zewnętrznej. Jest także wydawcą „Gazety Wyborczej” i czasopism, portali oraz serwisów internetowych. Spółka jednak rzadko wypłaca dywidendę, ostatnią wypłaciła za 2018 r. w wysokości 0,50 zł. Najbliższy raport finansowy za rok 2022 zostanie opublikowany 17.03.2023 r.

interwał dzienny

Agora, analiza techniczna
Spółka znajduje się w długoterminowym trendzie spadkowym. Na wykresie od kilku sesji widoczne są znaczące wolumeny na świecach wzrostowych. Kurs konsoliduje się w zakresie 4,65-5 zł, gdzie poziom 5 zł stanowi najbliższy poziom oporu. Wybicie górą z obszaru konsolidacji powinien otworzyć drogę do wzrostu kursu w kierunku poziomu 6 zł z tym, że po drodze kurs będzie musiał się jeszcze zmierzyć ze średnią SMA200 (okolice 5,5 zł). Zagrywamy na wybicie poziomu oporu w okolicach 5 zł.

Przykładowy LimAkt 5,05 zł SL poniżej 4,80 zł.

KGHM (KGH)

KGHM prowadzi zaawansowaną technologicznie działalność poszukiwawczo-wydobywczą oraz hutniczą. Firma posiada aktywa zlokalizowane na trzech kontynentach. Spółka skupia się przede wszystkim na wydobyciu rud, produkcji miedzi i innych metali nieżelaznych. Jest również w ścisłej czołówce światowych producentów srebra i miedzi. Spółka wypłaca nieregularnie dywidendę, ostatnią wypłacono w wysokości 3 zł za 2021 r.. Najbliższy raport finansowy za 2022 rok zostanie opublikowany 22.03.2023 r.

interwał dzienny

KGHM, analiza techniczna
Spółka również porusza się w trendzie spadkowym. Kurs od jakiegoś czasu konsoliduje się poniżej poziomu 129,5 zł tworząc formację a’la trójkąta zwyżkującego, z którego wybicie górą otwiera drogę do dalszych wzrostów w kierunku najbliższego potencjalnego poziomu oporu na poziomie psychologicznego oporu 150 zł a następnym poziomem oporu może być poziom 176,5 zł. Najbliższe lokalne wsparcie można wyznaczyć przy średniej SMA200. Zagrywamy na wybicie górą z formacji a’la trójkąta zwyżkującego.

Przykładowy LimAkt 130,10 zł (ze względu na większą ilość akcji na poziomie 130 zł) SL poniżej SMA200.

PKO BP (PKO)

PKO BP jest to największy bank w Polsce świadczący usługi w zakresie obrotu instrumentami finansowymi. Spółka również dość regularnie wypłaca dywidendę, za rok 2021 wypłacono w wysokości 1,83 zł.

interwał dzienny

PKO BP, analiza techniczna
Spółka również porusza się w trendzie spadkowym w długim terminie a w krótszym terminie mamy do czynienia z trendem wzrostowym. Kurs od dłuższego czasu ulega konsolidacji, z której wybicie górą pozwoli na kontynuację wzrostów w kierunku możliwego potencjalnego poziomu oporu na 35 zł oraz luki spadkowej w obszarze 38,75-40,30 zł. Lokalny poziom wsparcia można wyznaczyć przy dolnym ograniczeniu konsolidacji a następnie przy średniej SMA200. Zagrywamy na wybicie górą z konsolidacji.

Przykładowy LimAkt 30,05 zł SL poniżej 28,8 zł.

Autor analizy: Przemysław Witkowski


Przykładowy LimAkt, to jedynie nasz wewnętrzny umowny poziom, który brany jest do podsumowań i statystyk skuteczności analiz. Jeżeli zastanawiasz się nad zmianą konta maklerskiego, to sprawdź nasz ranking domów maklerskich.Otwórz rachunek w LYNX i otrzymaj aż 50 EUR zwrotu za prowizje

Jeśli chcecie przetestować rachunek w LYNX, to koniecznie uzupełnijcie pole kupon: GPWATAK – dostaniecie 50 euro na handel (w postaci zwrotu za prowizje). Promocja nie obejmuje zwrotu za transakcje na CFD i certyfikatach turbo.


Otwórz rachunek w LYNX i otrzymaj aż 50 EUR zwrotu za prowizje
Jeśli chcecie przetestować rachunek w LYNX, to koniecznie uzupełnijcie pole kupon: GPWATAK – dostaniecie 50 euro na handel (w postaci zwrotu za prowizje). Promocja nie obejmuje zwrotu za transakcje na CFD i certyfikatach turbo.

Zobacz podobne analizy:1 Odpowiedź

 1. Błażej Błażej pisze:

  PKO z cofnięciem od oporu, podobnie jak WIG-Banki, który nadal porusza się w obszarze 5980-6370.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Komentarze z shoutboxa

Przemek (r) Agora też powinna zyskać na tym hype na film Barbie
Przemek (r) Agora ładnie rośnie od kilku sesji ale aktualnie kurs zbliża się do SMA200 który może zatrzymać dalsze wzrosty na jakiś czas
Błażej (a) Agora ponownie testuje SMA100 po nieudanym wybiciu nad 9,50 zł. To tutaj ponownie popyt mógłby powalczyć o odbicie.
jarek_wse Agora już drugi dzień z rzędu pięknie
Inwestor Agora, kina im pootwierają od jutra?
Ed nawet Agora się załapała na +20%
Luk no i największe straty będzie miała Agora tak, że nie ma co się przejmować
Błażej (a) AGO, Agora, od początku widoczny jest kanał spadkowy, który ostatnie zatrzymał się na SMA200 oraz okolicy wsparcia na 11,00. Wybicie górnego ograniczenia kanału powinno zakończyć korektę w tym trendzie wzrostowym (niższego rzędu).
mlody_inwestor Teraz mysle co z Agora robic, czy ucinac czy zostawiac :P
Błażej (a) z mniejszych spółek fajnie zachowuje się Agora, która na podwyższonym obrocie wybiła SMA100
laik zwiększony obrót Agora
Błażej (a) Nie najgorzej wygląda także Agora, która usilnie broniła wsparcia a 8 zł, co jest szczególnie widocznie właśnie na wykresie tygodniowmy.
karkalis COMP, AGORA, STP, EEX, ELB, EMT, GETIN, ALI.
Zaba Michał (a) co masz na myśli jeśli chodzi o agora?
Michał (a) Agora jedynie na małe odbicie.
usher Agora pokazała dziś w końcu przyzwoite wyniki i podwyższyła prognozy przychodów z reklam. Może to będzie dzisiaj czarny koń?
erbosss Myślę, że ponownie warto zwrócić uwagę na AGORA, o której pisaliśmy przed południem. Po porannym wzroście już prawie nic nie zostało, więc bardzo możliwe jeszcze zejści na niższy poziom. Ale spółka w mojej opinii do obserwacji na najbliższe dni:
Zaba oo i agora już ponad 10zł
erbosss Zaba Też patrzyłem na AGORA, choć jak dla mnie jeszcze trochę (do okolic 9) może spaść:
Zaba agora do obserwacji moim zdaniem
Hoze panowie Agora? :D
Przemek (r) Batman tak mam 3 asbis agora i DOMDEV
Asia TIM, Lena, Warimpex (spoźniony), PEP, Agora, Play,
Przemek (r) Ominelismy wazke doji na znacznym wolumenie na Agora
Batman ale agora się udało sprzedać w fajnej cenie dziś :D
Asia no nic, ja też trzymam Agora ale tak szczerze mówiąc nie czuje ę zbyt pewnie z tą spółką..... w sensie że nie widzę tam jakiegoś szalonego potencjału, może to tylko wrażenie
Asia Batman ładnie Agora dziś zaczynała
Batman No i agora wybiła :)
Batman Asia Tak mam Agora
Batman Agora jak dla mnie dwa scenarusze 1. Ten optymistyczny że przystanek i zbieranie sił co dobrze by wróżyło na przyszłość 2. Zły puścili wysokie reko wymienili się pakietami by zrobić obrót na ładnej świecy i będą walić w rynek papierem. Do obserwacji i można zagrywać na wybicie wg tej analizy co w sts zrobiłem
Batman Agora na razie nie jest źle
Batman I agora już na + :)
Batman Do ścisłej obserwacji na jutro: 4funmedia LA 10,81 (Z arkusza zleceń i wykresu) Baltona LA na ob poziomie Braster LA 8,36 (Na świecę młot z wykresu i arkusza) Kopex Na obecnym poziomie SL poniżej 3,99 Masterpharma (bardzo spekulacyjnie malutkim kapitałem) na ob poziomie Newag LA z arkusza zleceń i wykresu 18,15 Oponeo LA 40,60 z arkusza Pfleider na ob poziomach TP 41,95 Rafako LA 5,01 Z arkusza zleceń Agora na kontynuację Astarta LA 56,41 Z arkusza i wykresu Stalexport Na kontynuację lub przy wsparciu Stalprodukt LA 532 z Arkusza Bloober Na kontynuacje LA 42,95
Asia to było o Agora
Batman miguel No ja mam np aktualnie agora astarta elemental bloober braster foreveren if4 pfleider stalexport stalprodukt i jeszcze ponad 50% w gotówce i szukam kolejnych a tamte będę po prostu prowadził i lepiej mi z tym
Batman sebastian E no można sobie poinwestować w taki bloober if4 stx stp agora agroton czy inne :)
Batman Bo dziś dużo zakupów zrobiłem i na razie odpukać nieźle. Agora Astarta bloober if4 stx. :)
Asia laik Agora wczoraj miała młotek, a dzis byl ostatni dzień by robić koleją świecę tygodniową, zeszłotygodniowa była bardzo obiecująca
laik Asia Agora byla w premium
Asia Batman chcesz powiedzieć, że to Ty wysmarowałeś ta marubozę na Agora?! to ja sprzedaję! ;P
Batman kloozca Nikt Ci na to tu nie odpowie. Ja brałem dziś agora tyle mogę Ci powiedzieć :)
Przemek(r) kolejna pakietówka na Agora
Przemek(r) Na Agora kolejne pakiety poleciały. Coś tam się dzieje
Batman Janek Ale poszłą ta agora
Batman Bierze ktoś ta agora ?
Przemek(r) To może być sygnał do wzrostów na Agora
Przemek(r) Batman zobacz agora
Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK