Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.
Maj 2020
 • P
 • W
 • Ś
 • C
 • P
 • S
 • N
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
Dodaj wydarzenie
Dodaj wydarzenie +

5-letnie urodziny GPW ATAK!

Witajcie,

chcieliśmy poinformować, że dzisiaj świętujemy 5 lat istnienia GPW ATAK. Dużo osób w tym czasie się pojawiło na stronie. Ale w tym czasie na stronie stworzyła się bardzo fajna społeczność. Za co Wam dziękujemy. Czy jest ktoś, kto jeszcze pamięta nasz pierwszy „wpis” na stronie?

Zastanawiacie się jak wyglądał pierwszy wpis na stronie?

Zaszczyt stworzenia pierwszego wpisu miał Błażej. Jak widzicie, początki nasze były „ciekawe”. Zastanawiające jest już to, że w tamtym momencie już pisaliśmy o „strachu” / „panika” na giełdzie. Po równych pięciu latach ponownie nastały czerwone momenty na giełdzie. Nasze początki ze stroną miały krwawe tło giełdowe. Nasze 5-lecie również świętujemy przy czerwonym WIG. Liczymy, że nasze 10-lecie będziemy mogli świętować wśród zieleni!

Pamiętacie ile już jesteście z nami? Jakie czasy pamiętacie?

My pamiętamy taką stronę

Strona na samym początku wyglądała tak:

Oczywiście wtedy było jeszcze inne logo. Niestety już nie posiadamy starej wersji. Na samym początku nie było Shoutboxa, typowania spółek, pamiętnika inwestora itp. Strona bazowała praktycznie jedynie na wpisach. W jeden dzień potrafiły się pojawić setki komentarzy pod wpisami. Stąd musieliśmy wprowadzić nowe rozwiązanie. Tym rozwiązaniem było wystartowanie z nową drogą komunikacji: z Shoutbox.

Shoutbox na samym początku mieliśmy zewnętrzny. Wrzucało się jedynie krótki kod na stronie i Shoutbox był gotowy. Negatywem jedynie było to, że pojawiała się reklama oraz nie można było go modyfikować.

Postanowiliśmy więc stworzyć własny, autorski Shoutbox. Wszystko wydawało się proste pomyślicie? Niestety tak nie było!. Firma programistyczna której zleciliśmy wykonanie takiego Shoutboxa stworzyła faktycznie fajnie wyglądający czat. Małym problemem było jedynie to, że wiadomości dopiero pojawiały się po paru sekundach oraz … strona ładowała się czasem do 20 sekund. Czasem serwer padał. Ale … „to jest normalne jeżeli ma się Shoutbox„, „potrzebny nowy serwer, który kosztuje niecałe 700 zł na miesiąc„. Tak, to były odpowiedzi tej dość sporej firmy programistycznej. Naprawianie i walka z tą firmą trwała całe pół roku.

Shoutbox owy wyglądał tak:

W końcu się uporaliśmy z padającym cały czas serwerem. W niedługim czasie po zmianie programisty stworzyliśmy również czat, który działa „live”. Po wielu modyfikacjach aktualnie Shoutbox wygląda jak aktualnie:

I jesteśmy z niego naprawdę dumni. Sporo pracy nas to kosztowało. Ma dość sporo funkcji jak na tego typu „aplikację”. Aktualnie można wrzucać obrazki na różne sposoby (nawet wciskając ctrl + v); posiada obszerną historię; są nawet powiadomienia desktopowe. Niedługo zostaną wprowadzone również inne, nowe funkcje.

A zastanawiacie się jaki był jeden z pierwszych maili jakie do nas przyszły? Wklejamy w całości poniżej:

Dziwiliśmy się, że osoba coś pisze o „kampanii reklamowej”, mimo, że strona istniała miesiąc. Jednak długość maila nas również mocno zdziwiła:

Witam!

Widzę po przejrzeniu serwisu gpwatak.pl , że mamy podobne zainteresowania. Jako ciekawostkę podam, że jeden z moich serwisów ma w nazwie domeny też „atak”. Na razie nie podam domeny, ponieważ testuję tam różne serwisy w tym o tematyce giełdowej. Nie ukrywam, że mam wiele bardzo ciekawych pomysłów związanych z giełdą. Zanim jednak odkryję karty muszę trochę przetestować co potrwa pewnie do końca roku. Po tym będę szukał partnerów do współpracy. Jeśli będziecie rozwijać swój serwis w dobrym kierunkuto odezwę się, może coś fajnego z tego wyjdzie. Prowadzenie interesującego serwisu wymaga sporo wysiłku (nasz komentarz: to prawda!)

Znam wiele serwisów, które fajnie się zapowiadałypo czym upadły bo nie zdobyły odpowiedniej popularności a zapał autorów stopniowo malał.

Wchodzicie na szeroką wodę, na której mimo wszystko można się utrzymać. (nasz komentarz: potwierdzamy!). Życzę więc wytrwałości i dużej popularności (nasz komentarz: dziękujemy bardzo).  

Z mojej strony na razie podam tylko, że interesuję się:

– giełdą, analizami …..

– szeroko rozumianą sferą inwestycyjną, finansami…

– …..Znam lepiej lub gorzej programy:

– MS Excel, MS Access

– programy do analizy technicznej …

– gimp, i obróbka grafiki wektorowej ….

– ostatnio bawię się w tworzenie serwisów www

– ale orłem nie jestem – chociaż moje serwisy (robione kreatorami) budzą podziw wśród znajomych:) Jeśli chodzi o mój wiek to młody nie jestem:)  Dlaczego do Was piszę? Po pierwsze chcę Wam dać trochę otuchy w trudnych początkowych momentach:) Po drugie, przyglądam się rozwojowi Waszego serwisu i obserwuję w jakim kierunku pójdziecie. Po trzecie będę szukał partnerów do ciekawego projektu(ów) a współpracę nawiążę tylko z osobami, którebędą miały pomysły, chęci do współpracy i odpowiednią wiedzę, najlepiej uzupełniającą moją.W tej chwili Was nie znam z żadnej z przedstawionych stron dlatego piszę anonimowo ale jednocześniechciałbym Wam dać motywację do dalszej pracy.

Co do strony, chmm…. o pozytywach nie będę pisał, jesteście pewnie z siebie dumni:) Ale tak…., serwis jest mało czytelny (nasz komentarz: o tak, tutaj autor miał w pełni rację; strona wymagała pełno pracy i dalszego rozwoju).

Czcionka mnie osobiście denerwuje zwłaszcza brak polskich znaków. Zresztą wielkość i kolor nie najlepiej dobrane. Wykresy są cienkie jak dupa węża:) – źle się je ogląda a nawet odrzucają. Rozpoczęliście kampanię reklamową w różnych miejscach w internecie. (nasz komentarz: wtedy robiliśmy wszystko hobbistycznie i dalej robimy; o marketingu wtedy nie myśleliśmy). Ludzie wchodzą i jeśli pierwsze wrażenie nie zachwyci to niewielu wróci ponownie do Waszego serwisu. Nie widzę jasno sprecyzowanego celu serwisu. Nie ma spójności. Piszecie, że macie najnowsze analizy techniczne i fundamentalne a tak naprawdę nie ma tam nic co wynika z „reklamy”. Analizy są na niskim poziomie a do tego używacie języka nie wiem jak to określić – mało precyzyjnego, kompletnie nieprofesjonalnego. Przy zderzeniu z analizami profesjonalistów Wasze teksty rażą amatorstwem zarówno pod względem językowym jak i merytorycznym (nasz komentarz: chyba po prostu skupialiśmy się na dobrym inwestowaniu na giełdzie, a nie na pisaniu ładnych tekstów. Ale przyjęliśmy uwagę oczywiście do serca. Jak każdy komentarz Czytelnika).

Po przeczytaniu analiz jesteście niewiarygodni zarówno jako znawcy analizy technicznej a także jako inwestorzy na GPW. Tak naprawdę, mimo wielu rysunków i tekstów, nie wnosicie w tym momencie żadnej merytorycznej wartości dodanej dla przeciętnego inwestora giełdowego. Po przeczytaniu paru Waszych artykułów uważam, że jesteście młodymi osobami, które od niedawna grają na giełdzie i to stosunkowo małym kapitałem. Mimo tych uwag, jestem pełen podziwu Waszego zaangażowania i determinacji. Początki są zawsze trudne i wymagają ogromnego nakładu pracy by coś kiedyś z tego wyszło. Proszę nie traktować mojego maila jako złośliwość, nie to jest moim celem. Trochę projektów już w życiu zrealizowałem i wiem ile trzeba się napracować by coś dopracować. Zawsze ceniłem sobie uwagi innych osób, które patrzą z zupełnie innej strony i mają coś merytorycznego do powiedzenia.

Potrafię wyobrazić sobie to, że jesteście dumni z siebie, że założyliście serwis internetowy od zera, że zamieściliście już tyle artykułów i chcielibyście by wszyscy Was podziwiali:) Przeglądałem przez ostatnie lata co najmniej kilkadziesiąt serwisów i blogów o tematyce giełdowej i wiem co potencjalnego klienta odrzuca a co przyciąga. Ok, zrobiliście pierwszy krok. Serwis działa. Teraz trzeba dopracować stronę wizualną (czcionka, kolory) a potem zająć się tylko stroną merytoryczną. Pokażcie, że znacie się na analizie, niech ich będzie mniej ale bardziej dopracowanych. Do tego te wykresy – poprawcie bo są nieczytelne.

(nasz komentarz: mamy cichą nadzieję, że choć trochę spełniliśmy z tego to, co autor maila miał na myśli).

Jeżeli za parę miesięcy serwis przebrnie pomyślnie przez okres niemowlęcy to się odezwę – oczywiście jeśli będziecie nadal chcieli ze mną rozmawiać:)

(nasz komentarz: niestety autor się nie odezwał! Choć pozdrawiamy)

Pozdrawiam, życzę sukcesów i wytrwałości

(nasz komentarz: dziękujemy)

Po naszej późniejszej odpowiedzi autor tego maila jeszcze tego samego dnia napisał drugiego (i ostatniego maila):

Witam
Dzięki, za odpowiedź. Mimo wielu krytycznych sformułowań nie obraziliście się co bardzo dobrze o Was świadczy. Trzymam za Was kciuki!
Przejrzałem trochę więcej analiz i faktycznie, niektóre teksty były całkiem ok. Zwracam więc honor. Zdaję sobie sprawę, że przy rozpoczynaniu serwisu każdy chce jak najszybciej umieścić jak najwięcej treści co czasem wpływa na jakość, ale jestem przekonany, że z dnia na dzień będzie coraz lepiej:) 
Sugerowałbym mimo wszystko zmienić czcionkę, w zasadzie rażą tylko polskie znaki ąęśćóżź.

Teraz mam sporo obowiązków zawodowych dlatego nie mam czasu „wypuścić” swojej strony na szeroką wodę bo brakowałoby systematyki.
Myślę, że pod koniec roku pewien etap prac uda mi się zakończyć i będziecie o tym poinformowani. Mam nadzieję, że nie zostawicie suchej nitki na moim serwisie:)

O ewentualnej współpracy porozmawiamy później. Na razie kibicuję Wam
i pozdrawiam

Chcieliśmy jedynie choć trochę ukazać kulisy prowadzenia takiej strony. Cieszymy się z każdego maila. Cieszymy się również z każdej opinii, również krytycznej. Lubimy również dyskutować, więc zachęcamy jak zawsze do kontaktu, do pisania na Shoutboxie z nami oraz do pisania komentarzy pod artykułami.

Jak wygląda aktualnie?

Mamy jak zwykle mnóstwo pomysłów na rozwój strony. Jednak skupiamy się najbardziej na inwestowaniu. Nie będę również pisał, że się rozwijamy (jako inwestorzy), gdyż już każdy z nas ma własne strategie inwestycyjne, które stosujemy od lat. Może w jakimś wymiarze coś się zmieniło, ale sami nawet tego nie zauważyliśmy. Jednak to urodziny strony, a nie nas samych, więc bardziej skupmy się na tym.

Wiele zmian na stronie zostało wprowadzonych ostatnio. Ostatnie większe to między innymi wprowadzenie wspomnianego już pamiętnika inwestora. Do prowadzenia publicznego zachęcamy każdego. Pamiętnik jest pomocny, aby wyłapać nasze błędy w myśleniu przy wchodzeniu i wychodzeniu z pozycji. Pokazuje on dobitnie, jak myśleliśmy przed wejściem w daną pozycję, a jak zmienił się nsz pogląd przy wyjściu.

Kolejne poprawki zleciliśmy już naszemu programiście. Miejmy nadzieję, że niedługo wszystkie zostaną wprowadzone w życie. Zachęcamy w tym miejscu do napisania co Wam się podoba, a jakich zmian byście sobie życzyli. Jak wiecie każda opinia jest dla nas ważna i każdą (dosłownie każdą) analizujemy.

A na koniec: mamy nadzieję, że dalej będziemy tworzyć zgraną społeczność. To urodziny nie tylko strony, a Was i Nas wszystkich.

GPW ATAK

Zobacz podobne analizy:15 komentarzy

 1. dr32 dr32 pisze:

  Kolejnych udanych lat Panowie! :D

 2. Mirek Mirek pisze:

  Powodzenia dalej :)

 3. custer pisze:

  Winszuję jubileuszu :) Życzę kolejnych powodów do dumy. Dziękuję za udostępnienie tego ogromu wiedzy stosowanej w praktyce.

 4. LiBrA LiBrA pisze:

  Sto lat Gpw Atak! Oby tak dalej:)

 5. Przemek Przemek pisze:

  Życzę nam wszystkim kolejnych lat wspaniałej współpracy, miłej atmosfery i trafnych analiz oraz zagrań na naszej stronie ;) Chciałbym jeszcze podziękować Błażejowi i Michałowi za to, że stworzyliście GPWATAK oraz Hadowi i poprzednim informatykom za wsparcie techniczne :) Gratuluję.

  • Michał Michał pisze:

   Szczególne podziękowania dla Ciebie i Hada! Również mamy nadzieję, że kolejne lata tylko utrwalą nasze kontakty.

   Chcieliśmy podziękować każdemu we wpisie, ale z osobistymi podziękowaniami jest tak, że zawsze się kogoś niecelowo pominie. A w sumie każdy jakąś cegiełkę dołożył.

 6. kuna kuna pisze:

  Wszystkiego Najlepszego :))

 7. Michał Michał pisze:

  Życzenia interpretuję jako życzenia dla każdego Czytelnika z osobna ale pozwolę sobie podziękować w imieniu każdego. Mam nadzieję, że relacje nasze będą zawsze jak do tej pory – na wysokim, przyjaznym, kulturalnym poziomie. Do napisania!

 8. GreenGo GreenGo pisze:

  cześć, pamiętam początki strony, technicznie zmieniła się bardzo, bardzo (dzięki Had-owi ;-) ) … pozostała merytoryka adminów, Wasza dbałość o poziom – również ten niemerytroryczny ;-), … choć dawniej bywało naprawdę ostro na SB między niektórymi osobami, wieczornymi godzinami, ale też bardzo ciepło, serdecznie i życzliwie … mam nadzieję, że tak pozostanie, tego i Wam i Nam życzę :), jako bonusik wrzucam na SB stare logo :), zapisało mi się gdzieś na dysku i znalazłem, pozdrawiam :)

 9. Bartas_Gda Bartas_Gda pisze:

  Wszystkiego dobrego, dalszego rozwoju zgodnie z Waszym planem i wielu kolejnych jubileuszy!

 10. julabik1 julabik1 pisze:

  Tak trzymać

 11. beatum pisze:

  to kiedy jakaś konferencja GPWATAK w Karpaczu albo Arłamowie?? :D Najlepszego na kolejne lata!!

 12. d3 d3 pisze:

  Brawo brawo, a ten mail to od niespełnionego teoretyka jakiegoś chyba. Kupa śmiechu. GRATULACJE.

 13. michal michal pisze:

  gratki , serwis sie rozwija , hmm moze jakies mega promo na abo roczne ?
  -50% ?

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK