Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.

PEKAO i PGE pod lupą

W ostatniej analizie pod lupę brałem spółki Forte ora MLSystem. Forte nie aktywował zakładanego LimAkt i ruszył w dół. Analiza jest nieaktualna. MLSystem rozczarował i wybił SL generując stratę rzędu 3%.

Spółka

PEKAO (PEO)

Trend: długoterminowy trend spadkowy; średnioterminowy trend wzrostowy
Formacja techniczna: brak
Zakres inwestycji: na inwestycję średnioterminową
Zagrywka: pod utrzymanie linii wsparcia oraz wybicie z lokalnej konsolidacji
Komentarz: Indeks bankowy ponownie znalazł się w niełasce, a to sprowadza takie giganty jak PEO do ponownie ciekawych technicznie poziomów – sklepienie SMA100 i SMA200. Zagranie jest prosze i opiera się na wybiciu z lokalnego konsolidacji nad 105 PLN. SL dla pozycji na 102,40.
Z perspektywy finansowej: W porównaniu za III kw. bank poprawił zysk netto o 8,25% do 656 mln zł, a wynik odsetkowy o 10,57%, do 1.391 mln zł kw/kw. I pomimo, że wynik jest całkiem przyzwoity, to jest on na tle innych czołowych banków nieco marny. Wielkość rezerw zawiązanych z powodu tzw. „Małego TSUE” [dot. proporcjonalnego zwrotu kosztów takich jak np. opłat administracyjnych, ubezpieczeniowych czy prowizji klientom, którzy wcześniej spłacają kredyty] wynosi 29,1 mln zł i plasuje się za PKO BP z 68,5 mln zł czy Aliorem z 102 mln zł.
Przykładowy LimAkt: 105,10

Kącik spekulacyjny

PGE

Trend: długoterminowy trend spadkowy; średnioterminowy trend wzrostowy
Formacja techniczna: brak
Zakres inwestycji: na spekulację średnioterminową
Zagrywka: pod utrzymanie linii wsparcia
Komentarz: Na tapet wrzucam najcięższa spółkę z indeksu WIG-Energia, która zatrzymała się na kluczowym wsparciu w podwójnej postaci: SMA100 oraz wybitego oporu. Ostatnie spadki nadal wpisują się jako ruch powrotny do wybitego oporu, ale sytuacja będzie ponownie negatywna, jeżeli kurs zejdzie poniżej 7,88. Spekulacyjne zagranie opiera się na zakupie po 8,70 z SL na 8,40. TP dla pozycji wyznaczyć można wstępnie na 9,50~.
Z perspektywy finansowej: Mocne związanie z polityką oraz olbrzymi udział Skarbu Państwa (57%), to dwa czynniki, które niekoniecznie przemawiają za zakupem akcji tej spółki defensywnej. Dodatkowo dochodzi sprawa o podwyżki ceny prądu, cytuję: „Jest intencją rządu, by te ceny dla indywidualny odbiorców nie wzrosły. Będziemy tutaj szukać takich możliwości, żeby firmy energetyczne były w stanie utrzymać dotychczasowe taryfy dla tych odbiorców” – mówił wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Ostatnio spółka poinformowała o zerwaniu rozmów ws. budowy bloków w Ostrołęce, co w innych okolicznościach powinno zachęcić inwestorów do zakupów.
Przykładowy LimAkt: 8,70

Autor analizy: Pascal Bodnar

*Przykładowy LimAkt / wejście to jedynie nasz wewnętrzny poziom, który zostaje użyty do naszych dwutygodniowych podsumowań, jak również do podsumowań trzymiesięcznych oraz rocznych. Wszystkie analizy, których kurs przebił dany poziom LimAkt, są zamieszczane w naszych podsumowaniach.

Zobacz podobne analizy:Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK