Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.

Analiza techniczna spółek: Masterpha, Polimex oraz Selvita.

Przedstawiam moje typy na nadchodzący tydzień.

MASTERPHA

wykres tygodniowy

wykres dzienny

Spółka nie należy do bardzo płynnych, ale ostatnie szacunkowe wyniki finansowe mogą spowodować małą falę wzrostową. Aktualnie znajduje się w trendzie wzrostowym. Kurs jak widać na wykresie tygodniowym od kilkunastu tygodni kurs porusza się wewnątrz formacji a’la trójkąta zwyżkującego, a ostatnio konsoliduje się pod oporem na 4,40 zł, gdzie świeca młotek wyrysowana w tym tygodniu na zwiększonym wolumenie może świadczyć o chęci wybicia się z tej formacji. Na wykresie dziennym sytuacja wygląda podobnie z tym, że opór na 4,40 zł dodatkowo zbiega się ze średnią SMA200, która już raz przyblokowała wzrosty. Najbliższy opór się znajduje na 4,40 zł a wsparcie możemy wyznaczyć na poziomie 4 zł. Zagrywamy na wybicie z formacji.

Przykładowy LimAkt 4,41 zł.

POLIMEX

wykres tygodniowy

wykres dzienny

Na wykresie spółki mamy do czynienia z długoterminowym trendem spadkowym, gdzie kurs porusza się w kanale spadkowym (bądź wewnątrz klina rozszerzającego się). Kurs będąc blisko dolnego ograniczenia kanału/klina wykazuje oznaki chęci odbicia wyrysowując na wykresie dziennym na ostatniej sesji mocniejszą świecę popytową popartą wolumenem. Możliwe, że w najlepszym przypadku szykuje się nam fala wzrostowa do górnego ograniczenia kanału/klina. Pierwsze lokalne wsparcie można wyznaczyć w połowie ostatniej świecy wzrostowej a następne na 3 zł, co do oporu to pierwszy może być przy 3,50 zł, ale liczę, że nie powinien on być zbyt mocny i kurs go przebije.  Zagrywamy na kontynuację wzrostów.

Przykładowy LimAkt 3,38 zł.

SELVITA

wykres tygodniowy

wykres dzienny

Walor ten już kilka razy analizowałem, ponieważ uważałem, że jesteśmy już bardzo blisko wybicia tej konsolidacji, która jest bardzo dobrze widoczna na wykresie tygodniowym. Na wykresie dziennym powstały są dwie świece a’la młot na zwiększonym wolumenie po delikatnym zejściu kursu. Bez zmian pozostaje wsparcie w okolicy 55 zł oraz opór w okolicach 60 zł. Bezpiecznie będzie zagrywać na przebicie oporu.

Przykładowy LimAkt 60,70 zł.

 

Autor analizy: Przemysław Witkowski


Przykładowy LimAkt, to jedynie nasz wewnętrzny umowny poziom wejścia.

Zobacz podobne analizy:Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Komentarze z shoutboxa

Michał (a) Masterpha już za bardzo uciekła.
Michał (a) lukasci87 My analizujemy każdą świecę z osobna i każda świeca daje nam informacje. Co będzie za 1-2 lata oczywiście nie możemy powiedzieć. Szczególnie, że MPH znajduje się w miejscu, gdzie dochodzi do zmiany trendu. Takie prognozy możemy uczynić najwyżej po gruntownej analizie finansowej + technicznej. Masterpha analizowaliśmy jedynie powierzchownie od strony finansowej.
Michał (a) Tzn przy braku płynności też nie musi być spread spory. Tutaj akurat mamy oba aspekty na Masterpha.
Michał (a) Masterpha kolejna pozytywna świeca. Tutaj duży spread jest jednak największym problemem.
Michał (a) A na Masterpha pisałem, że pewnie korekta do 3,50 zł nastąpi. Też dalej nie widzę nic złego - wręcz przeciwnie.
Asia Batman gdzie masz TP na Masterpha? na SMA100?
Przemek(r) Batman na jutro widze masterpha pod kontynuacje wzrostow, sfinks na przebicie Sma100, blo ciekawe co zrobia z tym infem, indata mozliwe wybicie linii korekty, newag mozlowe dalsze wzrosty
Batman Masterpha http://bankfotek.pl/view/2109615
Przemek(r) Masterpha dzisiaj się dobrze prezentuje.
Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK