Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.
Październik 2021
 • P
 • W
 • Ś
 • C
 • P
 • S
 • N
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
Wydarzenia
PAŹ
11
Bezpłatne spotkania inwestycyjne
katowice 12:00
PAŹ
13
Bezpłatne spotkania inwestycyjne
gdańsk 12:00
PAŹ
18
Bezpłatne spotkania inwestycyjne
Warszawa 12:00
PAŹ
20
Bezpłatne spotkania inwestycyjne
Wrocław 12:00
PAŹ
25
Bezpłatne spotkania inwestycyjne
Poznań 12:00
PAŹ
27
Bezpłatne spotkania inwestycyjne
Kraków 12:00

Kącik spekulacyjny: Boryszew, ZEP oraz PLAY

Dzisiejszy wpis będzie bez analizy spółek z przeglądem sytuacji finansowej. Zamiast tego przedstawiam analizę trzech wykresów, które aspirują na miano spółek „normalnych”.

Zanim jednak zaczniemy, chciałbym kolejny raz zwrócić uwagę na ciekawą stronę KNF, która publikuje rejestr krótkich pozycji dokonywanych przez tzw. „grube ryby”. O rejestrze tym pisaliśmy niejednokrotnie, ale warto wspomnieć o nim kolejny raz z uwagi na ostatnio zajmowane tam pozycje:

Jak widzimy na powyższym zrzucie ekranu, na wczorajszej sesji zajęta została pozycja short na Ideabanku, a przedwczoraj na CCC. Ciekawszą pozycją jest natomiast Kruk czy JSW, które od publikacji pozycji mocno spadły – Kruk o 10,67%, a JSW 10,15%.

Co oznacza to dla naszych zagrań? W gruncie rzeczy stosując AT powinniśmy być w stanie przewidzieć potencjalne kłopoty na wykresie. Jeżeli wspomożemy się jednak informacją z Rejestru Krótkiej Sprzedaży, to podwyższamy prawdopodobieństwo uniknięcia zawarcia złej pozycji.

O kopiowaniu ruchu „grubych” nie będę się rozpisywał, bo z reguły takiego czegoś nie praktykuję. Ostatni kazus wysokiej rekomendacji ze strony Morgan Stanleya na CDR, spowodowało sporą stratę na rachunku shortującego akcje spółki Marshalla. Podobna sytuacja miała miejsce na akcjach KGHM, gdzie Marshall finalnie się poddał i wyszedł całkowicie z pozycji.

Kącik spekulacyjny

Boryszew

Parę sesji temu miało miejsce przez wielu oczekiwane wybicie z trwającej od końca października konsolidacji. Kursowi udało się tym samym wybić nad kluczową SMA100, ale popyt zatrzymany został na kolejnej sferze oporu okrągłych 5,00 PLN. Prezentowane zagranie jest arcyspekulacyjne, bo zakłada utrzymanie lokalnego wsparcia na 4,92 PLN. Przykładowy LimAkt: 4,93 z SL na 4,92.

Play

Kurs nadal znajduje się przy SMA200, ale w tej chwili ważą się krótkoterminowe losy kursu. Istnieje realna szansa na to, że kurs zechce zejść niżej, ale to pod warunkiem, że wybita zostanie lokalna linia wsparcia. Środowa sesja wskazuje na niezdecydowanie i to właśnie ona jest powodem dzisiejszej wrzutki wykresu PLY. Przykładowy LimAkt: 21,60, TP 26,00; SL 20,70

ZEP

Siła widoczna od początku roku ma szansę na przerodzenie się w coś średnioterminowego. Czekamy aż wybita zostanie SMA200 i tuż nad nią ustawiam przykładowy LimAkt: 8,57. TP bliżej nieokreślony, ale możliwy w okolicy dwucyfrówki (luka spowodowana odcięciem dywidendy?)

Autor analizy: Pascal Bodnar

*Przykładowy LimAkt / wejście to jedynie nasz wewnętrzny poziom, który zostaje użyty do naszych dwutygodniowych podsumowań, jak również do podsumowań trzymiesięcznych oraz rocznych. Wszystkie analizy, których kurs przebił dany poziom LimAkt, są zamieszczane w naszych podsumowaniach.

Zobacz podobne analizy:1 Odpowiedź

 1. Błażej Błażej pisze:

  ZEP opadł od oporu i możliwe, że pojawi się niżej coś ciekawszego.
  PLY na wczorajszej sesji testował wsparcie i było to dobre miejsce do zajęcia spekulacyjnej pozycji pod utrzymanie wsparcia (z uwagi na bliskość do SL)
  BRS pod wsparciem, ew. strata jest marginalna.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Komentarze z shoutboxa

Michał (a) Janek Boryszew w długoterminowym trendzie spadkowym jednak tworzy się teraz średnioterminowy trend wzrostowy wyższego rzędu. Pozytywna świeca to m.in. 04.08.21. Negatywnym sygnałem będzie stałe przebicie 3,40 zł. Główny opór to teraz 3,70 zł.
Janek boryszew bedzie wybijał?
Michał (a) Piaskun Dalej można zagrywać na Boryszew pod pozytywną świecę 11.06.21 oraz pod aktualny trend wzrostowy. Główne wsparcie to właśnie 3,20 zł przy którym aktualnie kurs się znalazł. Spadki ostatnie odbyły się na małym obrocie, więc dalej możemy mówić o zwykłej korekcie.
Michał (a) Anon Na Boryszew będzie można zagrać pod przebicie oporu 3,50 zł. Główne wsparcie leży aktualnie przy 3,20 zł. Zagranie głównie by było pod pozytywną świecę 11.06.21. Późniejsze spadki odbywały się na minimalnych obrotach. Dalej w trendzie wzrostowym od listopada 2020 r.
Michał (a) Piaskun Boryszew ostatecznie nie wyrysował świecy jeszcze z dolnym dłuższym knotem jak to miało jeszcze miejsce podczas sesji. Może jutro takowa świeca powstanie i będzie dobre miejsce pod ewentualne SL.
Michał (a) Piaskun Boryszew dalej w trendzie wzrostowym. Kurs właśnie doszedł do wsparcia 3,40 zł. Dalej można zagrywać pod świecę 11.06.21 - przykładowo pod przebicie oporu 3,50 zł. Ew. przy aktualnym wsparciu - na wybicie i dojście do rejonów ~3,30 zł.
Michał (a) Jednak osobiście spółka Boryszew mnie nie interesuje - właśnie z powodu długoterminowego trendu spadkowego.
Michał (a) tomciu Boryszew dalej jest w długoterminowym trendzie spadkowym. Krótkoterminowo jak na razie oczywiście pozytywnie wygląda, szczególnie po świecy z dnia 08.03.21. Mamy krótkoterminowy trend wzrostowy niższego rzędu. Główny opór to 3,85 - 4,00 zł. Nie wyznaczam sztywnych TP z reguły, tylko w takich momentach po prostu podnoszę SL. Teraz głównym wsparciem będzie 3,40 zł i stałe przebicie tego poziomu będzie negatywne.
piotrlotr jutro wyniki boryszew. Ktos zna spolke ? oni moga tez ladne wyniki wykrecic dzieki hossie stalowej ?
Janek kriss1975 a boryszew trzymasz?
Ed Spółka pośrednio zależna od Boryszewa - ZM Silesia - otrzymała decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, określającą zaległe zobowiązanie podatkowe w podatku VAT za 2012 r. w kwocie 28,6 mln zł powiększone o odsetki od zaległości podatkowych w kwocie ok. 16 mln zł, podał Boryszew. Decyzja jest ostateczna. Spółka zamierza ją zaskarżyć do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego
Ed ZM Silesia, spółka pośrednio zależna Boryszewa, otrzymała decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej określającą zaległe zobowiązanie z tytułu VAT za 2012 rok w kwocie 28,6 mln zł powiększone o odsetki w kwocie około 16 mln zł - podał Boryszew w komunikacie.
Sal czarny Nie, na razie zbieram powoli Boryszew. Ale przyjrzę się zaraz tej drugiej perle na B
nowy ciekawe czy uwala dzis boryszew czy odpali jednak
nowy moze ten Boryszew dzis ruszy wczoraj były ładne wymiany na fixie
Sal Boryszew ma ochotę zostać po właściwej stronie 3 zł
Janek Sal a boryszew masz?
natki Boryszew oczywiscie
natki a to boryszew
Sal Trzeba wracać na Boryszew, bo tu może być podobnie
kriss1975 Sal impexmetal , boryszew alchemia , to były wartościowe spółki, ale jak Roman z żona zaczeli żąglować skotanem , krezusem i midasem to dzisiejsi Patrowicze przy nich to mały Jaś
PiotrGPW na boryszew transakcja pakietowa duuza
Mariuszu Bartas_Gda (r) no boryszew to tak dostal w dupe ze w glowie sine miesci
Mariuszu gk boryszew wszystkim odgornie 20% obcieli, wlacznie z zarzadem plus zwolnienia osob w sensie ine przedluzaja umow
h3rlitz wypada Boryszew i CI Games
Mariuszu Boryszew wznowił produkcje w fabrykach w chinach
Bartas_Gda (r) W 4Q?19 oczekujemy, że 47% spółek przemysłowych pogorszy r/r wyniki finansowe (patrz strona 3). Pozytywnych zaskoczeń szukalibyśmy w Amica, negatywnych zaś w Kernel i PKP Cargo. Naszym zdaniem testy na utratę wartości aktywów mogą wykazać konieczność odpisów przy wynikach 4Q w Apatorze, Boryszew, Famur i Forte.
filip więc na giełdzie został mu tylko Boryszew i Skotan
filip w sumie na giełdzie to tylko został Boryszew od Karkosika
filip tak jak Krezus, Skotan, Hutmen, Impexmetal i Boryszew
borygo nowy boryszew wybil ?daj wykres z tym wybiciem
nowy Boryszew poszedł
nowy kramrok Jak mówisz o skotanie to warto spojrzeć na Boryszew
kramrok Boryszew - kolejna sesja z wiekszymi obrotami
Ed Boryszew zawsze ma takie pakiety
Bartman ma ktoś albo obserwuje Boryszew? wczoraj spory zakup pakietowy poszedł i nie wiem skąd to
kozineczka bronas16 np Boryszew to wyciągnał spółke z dna. Zrobiłem z niego dochodowy biznes
kozineczka bronas16 Karkosik kiedys to Skotan Imexmetal alchemia boryszew itd. gdzie się pojawił zamieniał bankruta w złoto :)
Michał (a) laptop Skup akcji własnych zakończył się 3 miesiące temu na Boryszew. Czy masz coś innego na myśli?
Michał (a) Lubelak Na Boryszew nic "ciekawego". Długoterminowy trend spadkowy, ostatnie świece również negatywne.
Lubelak a co powiecie o boryszew, spadków końca nie widac?
space w wywiadzie powiedział że sporo kasy władował w boryszew
kozineczka karkalis boryszew
laptop boryszew kierunek 5
kramrok boryszew start
bronas16 prawda jest tak, że pewnie dzisiaj ten ruch na boryszew wygenerował gpwatak :D
filip Boryszew to spółka Karkówy, a spekulanci sobie nie wchodzą w drogę
filip jakoś nie wierzę, że Patrowicz pompuje Boryszew
space na boryszew parówa gra
bronas16 eh zasypali tego boryszew a
kramrok apropo Boryszew - pod do co to rosnie? przejmuja jakies firmy ale sami mowią, że jest słabo na rynku, chcą się chyba pozbyć czesci działalności, poza tym gdzieś czytałem że przy slabych wynikach moga naruszyć umowy z bankami
bronas16 boryszew zgasł
kramrok Boryszew się szykuje
kramrok boryszew już przebił opór, co sadziecie?
Michał (a) kramrok Kurs Boryszew znalazł się w przy większym wpsarciu 3,80 - 4,00 zł. Był to impuls do mniejszego odreagowania w trendzie spadkowym. Jak na razie nie widzę żadnych sygnałów na dłuższą zmianę trendu. M.in. za małe obroty a od 2017 panuje długoterminowy trend spadkwy.
kramrok jak widziecie boryszew? próbuje sie wyrwać
PIEQ Błażej (a) jak wyrysowales Boryszew na 3.8 ?
Błażej (a) Boryszew kontynuuje trend spadkowy i prawdopodobnie zatrzyma się dopiero w okolicy 3,80
PIEQ czy ktoś z was może analizował fundamentalnie Boryszew ? Raport będzie za kilka dni.
PIEQ co to za dziwne transakcje na Boryszew ?
PIEQ Boryszew przebija SMA100
PIEQ Ktoś ma może jakieś informacje o Boryszew ? Dziś kurs spada poniżej ~4.5. Co prawda obrót mały, ale świeczka póki co mnie martwi.
karkalis PIEQ Gitmen Boryszew robi od dawna skup akcji, do tego karkosik chce zdjąć spółkę z giełdy, wiec może to przewalanie w pakietówkach miedzy kontami/rachunkami i pozwalanie, aby spółka skupowała sukcesywnie akcje które ma karkosik na słupach? Cholera go wie, ale wg. mnie to trzeba szukać w trójkącie Skup/Karkosik/zdjęcie z giełdy, a nie emisja.
Gitmen PIEQ każda transakcja pakietowa niesie sobą raczej inną historie. Boryszew nie znam na tyle żeby się wypowiadać na jego temat. Wydaje mi się że akurat tam są one bardzo często bo co nie sprawdzam to jest Boryszew.
PIEQ Gitmen widze na stronie ze transakcje pakietowe dotycza Boryszew. Czy tu sytuacje oceniasz podobnie ?
Przemek (r) krzysieksisiek co do skupu warto spojrzeć na np. Boryszew. Tam skup trwa już jakiś czas i nie widać aby ten skup miał pozytywny wpływ na wzrost kursu.
PIEQ Na Boryszew obrot juz taki jak przedwczoraj przez caly dzien (duzy)
PIEQ Boryszew kilka dni temu ładnie wybił na dużym obrocie, teraz trwa korekta na malejącym wolumenie. Pytanie tylko czy ta korekta już nie zaszła za daleko ?
karkalis Bartas_Gda mój SL na boryszew to 4,92 - jutro się roztrzygnie:)
Bartas_Gda karkalis Boryszew na oporze
karkalis Batman boryszew do out?
Marta Batman a jak tam Boryszew?
Batman nagoniłem kogoś na Boryszew ?
dr32 boryszew okej, akumulują, ale bos? po takim wzroscie dalszych wzrostow oczekujesz Batman ?
Batman boryszew
PIEQ Boryszew chwilowo wygląda na fałszywe wybicie
PIEQ zakup akcji wlasnych - Boryszew
Przemek (r) pezet boryszew to ciagle mielenie akcji dopoki nie bedzie jakichs wiekszych ruchow wzrostowych to obraz na wykresie sie nie zmieni. Takim pozytywnym sugnalem byloby wybicie np. 4,80 zl
pezet wczoraj na Boryszew pojawil się spory obrot, od dawna takiego tam nie bylo
piotrlotr Ktos obserwuje BORYSZEW ? Mega obrot dzisiaj i piekny młotek, zbliza sie jakies info?
karkalis andrzej641104 w skrócie - Alchemia jest do zdjęcia z gpw. aby to zrobić, to trzeba kupić akcje za gotówkę. Zrobi to impexmetal. On nie ma tyle kasy, wiec bierze kredyt. Kredyt gwarantuje duży brat, czyli Boryszew
Błażej (a) Z mWIG40 do znudzenia obserwować można Boryszew
piotrlotr A wypowiedziałby sie ktos czy ejst sznasa na odbicie Boryszew BRS ? obrot niezly i trzymaja sie dzisiaj
karkalis i tutaj nie spodziwam się wybicia, tylko raczej pewnego dnia info pt. wezwanie na boryszew. Czyli inna gra niż na play, att
karkalis Bartas_Gda jasne, ja tylko pisze, że na boryszew mamy grane opcje strategiczne i wygląda na robienie średnich pod wezwanie/przejecie (średnie 3m i 6m trzeba policzone przy wezwaniu/przejęciu)
karkalis laik boryszew mam na liscie chyba od 3M i nic, caly czas kiszonka, co widać po kursie
laik ciekawe kiedy ten Boryszew wybij
Bartas_Gda Boryszew standardowo
Bartas_Gda Boryszew standardowo na przebicie ~4,85
Przemek (r) Bartas_Gda na boryszew nie podoba mi się, że następują te wymiany a niewiele to wnosi do reakcji kursu
karkalis Bartas_Gda Boryszew to kurczę cholera go wie....
Bartas_Gda na wig40 Amica, pxm, boryszew,
Bartas_Gda bez zmian BOryszew na wybicie 4,85
strahoo Bartas_Gda Boryszew robi skup akcji , było ostatnio sporo info w ESPI , już od dłuższego czasu skupują. Ostatnie info 26.11
Bartas_Gda ten Boryszew mnie intryguje
Bartas_Gda Boryszew może być grany
Bartas_Gda Boryszew ruch się pojawił wolumen mocno skoczył
Bartas_Gda nie jestem w pracy obserwuje tylko trk pxm abc boryszew jsw i PEAKO
Bartas_Gda Boryszew na przebicie 4,85
Michał (a) Boryszew : będzie można zagrać na przebicie ~4,85 zł.
Bartas_Gda po przejrzeniu spółek które obserwuje: Boryszew -4,84 PXM Torpol Cherry - przebicie 112 Forte 21,55 GRI 0,32 GCN 2,42 Rafako z zasięgiem ~2 Ciekawie Merlin, ZAP ale to już Przemek pisał Na Torpol zanois mi się na korektę do poziomów ~3,60 URS i VVD wyglądają jakby miały kontynuować wzrosty przynajmiej na początku sesji
Michał (a) W tej sytuacji na wsparcia na Boryszew bym nie inwestował.
Michał (a) Bartas_Gda Boryszew by pierw musiał 4,84 zł przebić.
Bartas_Gda Michał (a) no nic będę musiał sam jutro zarabiać;p Czy przyglądałeś się Boryszew może w ostatnim czasie?
Bartas_Gda po wczorajszym posesyjnym przeglądzie kilka pozycji wpadło mi w oko: Blo, Boryszew, CIG, Dino, EMT,Groclin, Rafako coś zaczyna się dziać na Medicalg, Torpol, Ursus
Bartas_Gda ciewae czy Boryszew pod info o nabyciu akcji czy coś poważniejszego się z tego urodzi.
Bartas_Gda ciekawie PZU, PBKM, PGE, Boryszew
Bartas_Gda wczoraj też patrzyłem na Bioton który typ Przemek - tylko z Bioton jakoś nie ma czucia, wczoraj odwrócony młot na wsparciu - ciekawe co z tego bedzie, an Boryszew też uklepywanie dna
Bartas_Gda filip Boryszew
Bartas_Gda Michał (a) co myslisz o Boryszew?
Bartas_Gda Przemek (r) wczoraj na ładnej świecy Boryszew się zamknał
Bartas_Gda co sądzicie o Boryszew?
Michał (a) Jeżeli tworzy się ona przy takim trendzie, który panuje na Boryszew.
marksi7034 Boryszew trzymac na dluzej, czy sprzedac dzis z malym zyskiem?
marksi7034 Mnie udalo sie rano zalapac na Boryszew :) thx
Batman typowany wczoraj przeze mnie boryszew można było dziś złapać rano ale niestety nie było mnie na kompie :(
Bartas_Gda Batman nic o dzisiejszym dniu nie wspominaj ;p wg mnie ciekawie na jutro wygląda AGROTON, BORYSZEW, EMT, KANIA, ORLEN
Przemek (r) Na jutro typuję możliwość odbicia na Boryszew
leon może jutro jeszcze boryszew bedzie miał szansę
Bercik1974 Stawiam na Lubawe i R22 oraz Boryszew
Batman Błażej (a) Zerknij na Boryszew
Batman Donbas78 Ja boryszew nie ruszam
Donbas78 Batman chyba rozkminilem Boryszew
Batman Boryszew do ścisłej obserwacji
Batman Zobaczymy jak Boryszew
Batman Przemek (r) Po ile masz boryszew ?
karkalis tak na szybko - bo boryszew dużo extra zarobi na tym dolarze i ktoś już moze to dyskontować - oni mają 6 mld obrotów rocznie, wiec rozumienie jaka skala ekspozycji na USD i EUT
Batman Na jutro znowu typuje Boryszew
Batman leon Zobacz jaki młot na boryszew. Jak jutro nie odjedzie możesz pokombinować
Batman piękna sesja na boryszew :)
Batman Bierzecie boryszew ?
Batman Ja dziś też z rana załadowałem gcn i boryszew :)
Bercik1974 Kiedyś gdzieś wyczytałem że Boryszew zaliczył drugie dno i jest warte uwagi.
Przemek (r) Bercik1974 jeszcze Boryszew który wygląda ciekawie
Batman Dobra dzięki chłopaki za wymianę zdań zbieram się. U mnie pustka w portfelu porealizowałem co pisałem mam tylko cdr z ustawionym SL. Jutro myslę nad boryszew
karkalis batman boryszew to exporter i jak każdy exporter oberwał na kursach w Q1 (grupa maflow - rozlicza się w brazylii, meksyk itd. to tak z głowy piszę).
Batman Donbas78 No tak ale dlatego tu pytałem fundamentalnie jakie są tego przyczyny i czy to zdarzenie jednorazowe czy będzie coraz gorzej bo technicznie boryszew mi się podoba
karkalis idę spać, na na temat opracowań wyceń i rekomendacji (i ich jakości) można napisać ksiażkę. Jak EMT nie pasuje Ci, to nie kupujesz/nie grasz - to wszystko. Nie do końca rozumiem negowanie bez większej analizy wyników, ale na dziś kończę. widzę że o Boryszew piszesz - to info sprzed 10 dni
Donbas78 Grupa Boryszew planuje w 2018 roku przeznaczyć na inwestycje kwotę 320-350 mln zł - poinformował pełniący obowiązki prezesa spółki Piotr Szeliga. Z powodu dużych planów rozwojowych zarząd Boryszewa będzie rekomendował niewypłacanie dywidendy z zysku za 2018 rok.
karkalis Batman boryszew niestety nie analizowałem szczegółowo nigdy,
Batman karkalis Może się wypowiesz fundamentalnie o boryszew ? :)
Batman Na jutro oprócz szału gier Boryszew Misie Pysie :)
Batman Boryszew
Batman Typuje na przyszły tydzień oprócz tego co tu pisaliśmy Boryszew
Batman Boryszew coraz lepiej
Przemek (r) Boryszew zmierza do silnego wsparcia na 8 zł, gdzie można oczekiwać odbicia
Ed ktoś coś w temacie Boryszew ?
Asia no i Boryszew na tapecie, wczoraj wspominałam że siedzi przy oporze
karkalis wczoraj fund of norge podał gdzie ma zaangażowanie kapitałowe i w 2017 wszedł w Boryszew
karkalis http://analizy-rynkowe.pl/na-wykresie-kursu-akcji-boryszewa-moze-dojsc-do-zmiany-kwasu-dna-to-komplement-widze-2-formacje-podwojnego-dna/ - ktoś wczoraj pisał o Boryszew - realne to co ten gość pisze?
Asia Boryszew przy oporze
Batman Przemek(r) Boryszew ładnie idzie i możliwe że wróci do wzrostów
Asia Batman Boryszew Ci pruje :)
Asia Batman w Boryszew Cię wsadziłam a sama nie wziełam :D mistrzyni
Batman Asia Kupiłąś ten boryszew ?
Asia Boryszew zadziałał :)
Przemek(r) Ładnie Boryszew poszedł po wczorajszej świecy :)
Asia na Boryszew znowu się obrót robi
Asia ja jeszcze teraz spojrzałam znów na Boryszew a tam widzę wywiało cały wzrost
Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK