Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.
Kwiecień 2021
 • P
 • W
 • Ś
 • C
 • P
 • S
 • N
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30

Zarejestrowani: Zapis z czata z dnia 23.08

Michał (a) Do napisania na kolejnym czacie niedzielnym 06.09. Pozdrawiamy.
Michał (a) Powoli będziemy kończyć, bo zaraz faktycznie się wyświetli czat dla ogółu. Dziękuję bardzo Wszystkim za spotkanie.
Michał (a) Tylko dalej ta luka jest 15,50 – 16,00. Widać wyraźnie, że to hamuje.
Wojciech ala trojkat symetryczny
Wojciech dla mnie jeszcze Braster ciekawie wyglada’
Michał (a) Polnord dopóki będzie się utrzymywać powyżej poziomu ~10,00 to scenariusz pozytywny.
Błażej (a) Za chwilę otworzy się czat dla ogółu. Utworzymy jak zwykle zapis czatu w nowym wpisie.
Michał (a) Na Wielton jak przetnie 7,80 zł, to mogą być nieco głębsze spadki. Nie będzie to oznaczało zmiany trendu długoterminowego. Chyba, że napłyną dodatkowe czynniki, ale to poobserwujemy po potencjalnym przebiciu.
Błażej (a) Wielton liczę test luki z 6.08. A Pnd powinien już kończyć tę korektę.
Michał (a) Ale spółki z ostatnich wpisów są bardzo aktualne i podam dokładnie które.
Błażej (a) ATT również interesująco, o ile nie zejdzie do 80 zł. Typuję spekulacyjnie 82 zł
Wojciech a zalukajcie na WLT i POLNORD jak sie ma sytuacja
Michał (a) Ja mam niestety problemy aktualnie z moim panelem, więc krótkoterminowo na najbliższe dni podam dopiero po czacie we wpisie.
Błażej (a) korci mnie Sfinks po 3,5. Poza tym myślę m.in o Budimeksie.
Wojciech Błażeju dokładnie, myślę o 155-160zł
Błażej (a) katem myślę, że nie jest to zła opcja. Ale nic na siłę.
Michał (a) Błażej coś na oku, czy na razie będziesz stał z boku przez najbliższe dni?
Michał (a) Ktoś ma jakieś spółki na oku na nadchodzące dni?
Michał (a) Powoli trzeba się zbliżyć do typowań na następny tydzień. Podsumuwując jednak ostatnie typowanie, to Neuca zaliczyła spory wzrost. Reszta bez aktywacji.
katem A czy warto dokupować Vivid? W zasadzie to spodziewam się od jutra wzrostów, więc pewnie rozsądniej było go dokupić w piątek, ale z kolei w piątek dokupiłam trochę GNB (nie wiem czy dobrze to czy źle, ale poczekamy do września i zobaczymy)
Błażej (a) ZAP ciekawie, kanał wzrostowy można wychwycić. Czekasz przy 160 zł ?
Michał (a) Vivid można trzymać tak długo, aż nie wypuści słabszego raportu. Na razie takowy się nie pojawił.
Błażej (a) Miroslaw absolutnie nic. debiutant
Wojciech rzuccie okiem jeszcze na Pulawy
Błażej (a) Michał na pewno niejeden inwestor będzie szukał tam swojego miejsca. Jest to dosyć nisko patrząc na to, że kurs parę dni temu stał 4,4.
Miroslaw A co powiecie o Geotrans?
Błażej (a) Vvd widzę wzrostowo na następnych sesjach.
Michał (a) Błażej jest wsparcie, jednak ja będę polować po ~3,50 zł. Jak nie złapię, to oczywiście nic się nie stanie.
Błażej (a) katem Ja część swojego pakietu Blo spieniężyłem przy 33 zł, ale nadal liczę na więcej.
Ghrom a sorki.. umknelo mi
katem A jak np. bloober? Ostatnio można było na nim zrobić ze dwa kółka. I jak widzicie Vivid w tym tygodniu?
Błażej (a) Ghrom pisałem już, że SFS znajduje się na kolejnym wsparciu. Może Michał widzi to inaczej?
Michał (a) bartez Farm51 się zbliżyło do wsparcia 9,00 zł. Lewituje sobie na małym wolumenie. W historii było to oznaką czekającego mocniejszego wybicia. Zobaczymy w poniedziałek, czy zaneguje piątkowe lekkie wybicie dołem.
Ghrom a co z sphinksem
Błażej (a) bartez spekulacyjnie typowałbym odbicie na następnej sesji. Spadków się nie doszkuję.
bartez A jak wygląda farm51 waszym zdaniem
Michał (a) Lentex trzymam od zawsze jako dywidendówkę.
Michał (a) Ergis i Sniezka na pewno do obserwacji. Potencjalne sygnaly kupna mogą się wygenerować. Na Ergis czekamy na pierwszą, pozytywną świecę, która wskaże, że wsparcie jest respektowane (5,00 – 5,10 zł). Śnieżka już wygenerowała.
Błażej (a) Ergis znajduje się nadal na tej linii którą rysowałem w jednym z ostatnich wpisów. Trzymamy wsparcie. Lentex znajduje się pod krótkoterminową linią zniżkującą. Jeżeli uda się kupującym przebić w najbliższym czasie 8,1 to będe spokojny o główny wzrostowy trend.
Błażej (a) Michał my nie, ale DAX niestety bardziej, a nam się przez to obrywa, bo patrzymy co słychać o większego :)
Błażej (a) Bo na rynku emocje nie mają miejsca :) Wiem, że łatwo się to mówi, ale pomyśl jakbyś inwestował jedynie wirtualnymi pieniędzmy, których Ci nie szkoda. Byłbyś skłonny na podwyższone ryzyko w przypadku spółki wzrostowej, która przeżywa obecnie korektę? Inaczej może to wyglądać, gdy inwestujemy pieniędzmi, na które się pracowało tygodniami jak nie miesiącami.
Wojciech Ja ze swojej strony mam pytanie o Snieżke, Lentex, ERGIS (coś się zmieniło?)
Michał (a) Na giełdzie chinskiej była mocna hossa przez 1,5 roku. Teraz nastąpiła zwykła korekta. Na razie na wsparciach są. A po drugie: my nie jesteśmy zbytnio skorelowani z Chinami, patrząc na wskaźniki korelacji Chin i naszej giełdy.
Wojciech zgodzę sie z wami …. ale trudno sie inwestuje w momecie kiedy na rynku inwestorzy kierują się emocjami a nie analizą
Michał (a) Dlatego najlepiej pomijać szum medialny i się skoncentrować po prostu na analizie technicznej. Ta na razie wskazuje tylko na niepewność.
Błażej (a) Wojciech też. Na Daxie chodzi również o to, że dochodzi tam do mocnego buy backu, zamiast inwestować w spółkę, w nowe technologie
Wojciech z tym ze tak naprawde nie wiemy jak to wszystko sie potoczy
Wojciech przeciez ostatnie spadki na DAXie i S&P były spowodowane peknięciem banki na chińskich indexach
Michał (a) Wojciech źle mnie zrozumiałeś. Jest sytuacja niepewna i są podstawy do zmniejszenia zaangażowania. Tak jak zawsze powtarzam: zawsze można odkupić walory. W głębsze spadki jednak osobiście nie wierzę (na WIGu, WIG20 na razie pomijam, bo KGHM jeszcze sobie trochę może spaść).
Wojciech jezeli Chiny się nie uspokoją to bedziemy swiadkami kolejnych spadków na giełdach
AniaBenia nie tylko KGHM również PGE
Michał (a) WIG20 leci przez banki i KGHM. WIG jeszcze jako tako sobie radzi (zwykła konsolidacja).
Wojciech osobiście jestem trochę innego zdania
Błażej (a) Cześć Wojciech
Michał (a) Spółki pod względem wskaźnikowym są naprawdę niedowartościowane. Nie wierzę osobiście w mocne spadki na WIG-ach. Trzeba przetrwać ten okres i czekać na hossę. Wtedy zrozumiecie, że czekanie się opłaciło. Nie ma co jednak ukrywać, że znowu na wspariach jesteśmy.
Wojciech Witam
Błażej (a) odnoszę się jednak tylko do mocnego pod względem obrotów WIG20. Indeks małych i średnich spółek wygląda inaczej.
Roberts Ok ;) to dobrze
Błażej (a) Z drugiej strony widzimy także, że od obecnych poziomów WIG20 ładnie szedł w górę. Nie widzę tak naprawdę powodów do większej paniki.
Michał (a) Groclin jednak po ostatniej świecy wygląda krótkoterminowo pro-spadkowo. Może spaść w rejony ~12,00 zł. Zobaczymy jak się rynek szeroki otworzy w poniedziałek.
Błażej (a) Przebicie poziomu z poniższego wykresu powinno pchnąć WIG20 w rejon 2000 punktów. Należy zauważyć, że nie tylko polityka wewnętrzna trochę tu miesza, ale również zagraniczne parkiety (mocne spadki na DAXie oraz SP500)
Michał (a) Roberts ale ta luka będzie przeszkodą.
Michał (a) Roberts Duon patrząc po ostatnich świecach to utworzy się pewnie lokalny trójkąt. W poniedziałek jeszcze będzie mała konsolidacja – widać, że rynek niezdecydowany. Jednak ogólnie większe prawdopodobieńśtwo pójścia górą zgodnie z trendem (w dalszej perspektywie).
Błażej (a) Co do sytuacji na giełdzie naszej, a konkretnie na blue chipach: http://prntscr.com/881kkj znajdujemy się po raz kolejny w okolicach tego wsparcia
AniaBenia O Bytomiu jest niedawny wpis
Michał (a) Na Redanie czekamy na przebicie 3,40 zł, ale wcześniej zajrzyj najlepiej też do arkusza.
Michał (a) Miroslaw z tych spółek co wymieniłeś, to Bytom i Colian jest godny uwagi. Teraz znajdują się akurat przy linii trendu wzrostowego.
Błażej (a) Kernel: tak samo uważam, że zjazd do 41 zł nadal będzie trzymał się w granicach rozsądku.
Michał (a) Miroslaw Trakcja utworzyła w piątek dość korzystną świecę patrząc po historii. W poniedziałek powinna być sesja wzrostowa. For: to tutaj czekamy na przebicie 0,57. W poniedziałek będzie decydująca sesja, bo mamy do czynienia z formacją techniczną.
Błażej (a) teraz ta luka spadkowa stanowić będzie barierę dla dalszych wzrostów. A trend wzrostowy póki co jest tak mało rozwinięty, że nawet domknięcie luki wzrostowej z 22.07 nie zagroziłoby kursowi( okolice 11 zł)
Mareksy Dobry wieczór
Roberts Jeszcze pytanko o duon.. Na ostatniej sesji w sumie przebilismy opór 3,50 bardziej się sklaniacie ku spadkom w poniedzialek czy wzrostom? :)
AniaBenia ale wtedy nie wchodzi groclin znow w trend spadkowy
Błażej (a) Groclin znalazł się przy jednym z moich miejsc zakupu (12,8). Osobiście uważam, że spółka leci głównie przez owczy pęd spadku na sWIG80.
Roberts Ok tak zrobię :)
Michał (a) Ja bym raczej Tauron sprzedał w rejonach 3,50 – 3,55 i odkupił ponownie po przebiciu ważnego oporu 3,60 zł (pierwszy swing, którego przebicie będzie równoznaczne z zalążkiem krótkoterminowego trendu wzrostowego).
Miroslaw Vistal, Bytom, Colian, Redan
Roberts No i co myślicie o sytuacji na świecie bo nie przyjemnie raczej na wzrosty spółek :(
Miroslaw trk i for
Roberts Tauron mnie jeszcze interesuje :) mam po 3,35 kupione
Błażej (a) Ghrom Nie mogę tego stwierdzić, bo czarny łabędź zawsze jest możliwy, ale zdziwiłbym się gdyby doszło do złamania 26 zł.
Michał (a) Roberts no my Biomax przekreśliliśmy jak przebiło 0,20 – 0,19 zł. Pod tę świecę graliśmy z ~0,14 zł. Sygnał kupna więc został anulowany. Teraz tylko pozostaje czekać na kolejne sygnały. Na razie ich nie ma.
Błażej (a) Sfinks znajduje się przy kolejnym wsparciu w postaci luki wzrostowej z 26.05.
Ghrom Błażej dzieki…. 20 na cdp raczej malo prawdopodobna?
Miroslaw Witam wszystkich. Prosze o słowo na temat spółek z ineksu ukraina
Ghrom dziala
Błażej (a) mowa o CDProjekt
Ghrom test 2
Błażej (a) 13.08 przy cenie 28,12 doszło do utworzenia prospadkowej świecy, która swoje potwierdzenie znajduje w wyprzedanym MACD i STS. Póki co sporo doji nam się tworzy, co oznacza że rynek sam do końca nie wie co robić. Uważam, że ew. korekta zatrzyma się przy 26 zł.
Roberts No to ja standardowo o biomaxa zapytam ;D
Ghrom test
Michał (a) Roberts tak, nikt nie widzi oprócz nas.
Ghrom Roberts tak…
Roberts Michał ok nie ma problemu z analizą finansowa
AniaBenia spróbuj się zalogować jeszcze raz
Roberts Tutaj jest czat?
Ghrom nie odswierza sie sam… musze odswierzac strone.. hm dziwna sprawa
AniaBenia Groclin i sfinks spisały się na straty, a Euco i Kernel?
Michał (a) Ja zaraz się dołączę do rozmowy, problemy chwilowe z internetem.
Błażej (a) U mnie wszystko gra. Jestem na powiększonym okienku. Co się dokładnie dzieje?
Błażej (a) ATC zdołało zatrzymać się na wsparciu, 3,4 zł, ale nadal jest to trend boczny
Ghrom hm..cos sie czat przycina
Błażej (a) bartez 11bit nadal wzrostowo, ale zagrywałbym dopiero jeżeli dojdzie do zamknięcia powyżej 75 zł z uwagi na małą lukę
Ghrom witam….
Ghrom witam. jak widzicie cdp w najblizszym czasie
Michał (a) Momencik, bo coś mi panel przestał działac.
bartez Witam!Błazej,Michał jak widzicie 11bit i arctic paper?
Michał (a) Jest może Robert? Analizę finansową wyślemy jutro jeżeli się zgodzisz, bo ostatnio znowu sporo do roboty ze stroną było.
Michał (a) Przypominam o możliwości powiększenia czata, jest bardziej komfortowo.
AniaBenia witam
Błażej (a) Cześć:)
Michał (a) Witam. Czat został zablokowany – od teraz widoczny jest tylko dla nas. Startujemy tradycyjnie o 21:15.

Zobacz podobne analizy:Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK