Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.

Spółki: Dębica Plantwear Spyrosoft

W dzisiejszym artykule omówimy przede wszystkim 3 spółki: Dębica, Plantwear oraz Spyrosof. Jednak zanim zaczniemy, to kilka słów o głównych indeksach na naszej giełdzie. WIG20 nadal jest na dobrej drodze do wybicia oporu na poziomie 2100 pkt, pomimo ostatniej słabszej sesji i zejścia kursu do najbliższego poziomu wsparcia w okolicach 2000 pkt. Kurs MWIG40 wygląda pozytywnie. Tworzy coraz to wyższe dołki a najbliższy opór, z którym na razie się nie może uporać to poziom 4500 pkt. Indeks małych spółek SWIG80 jest z pewnością w mocnym trendzie wzrostowym. Najbliższy opór może się pojawić w okolicach 2000 pkt.

DĘBICA (DBC)

Spółka wchodzi w skład indeksu małych spółek SWIG80, działa w sektorze motoryzacyjnym. Jest wiodącym producentem opon do samochodów osobowych, ciężarowych i dostawczych. Spółka regularnie wypłaca dywidendę. W dniu 13.05.2021 r. planowane jest opublikowanie raportu finansowego za 1Q 2021 r.

interwał tygodniowy

Dębica, analiza techniczna

interwał dzienny

Dębica, analiza techniczna
Kurs spółki od 2019 roku porusza się przeważnie w trendzie bocznym tuż poniżej mocniejszego oporu zlokalizowanego na poziomie 85 zł co jest dobrze widoczne na interwale tygodniowym. Natomiast na interwale dziennym od kilku tygodni widoczne były minimalne ruchy cenowe w trakcie sesji, ale ostatnia sesja przyniosła w końcu ładną świecę wzrostową przebijając przy okazji średnią SMA50. Myślę, że dopiero przebicie poziomu 85 zł pozwoli na większe wzrosty na tym walorze w kierunku kolejnego oporu na poziomie 96 zł. Aktualnie wsparcie znajduje się w okolicach 81 zł.

Przykładowy LimAkt 85,20 zł SL poniżej 83 zł.

PLANTWEAR (PNW)

Jest to młoda spółka notowana na New Connect od 2020 r. Plantwear zajmuje się produkcją przede wszystkim drewnianych zegarków, okularów, biżuterii i akcesoriów. Jakiś czas temu, spółka podpisała umowę pilotażowej sprzedaży w sklepach W.Kruk i Monnari. Przygotowuje się więc do rozszerzenia działalności w obszarze e-commerce na rynkach zagranicznych. Władze spółki chcą w przyszłości przenieść notowania na Główny Parkiet. W dniu 13.05.2021 r. ma zostać opublikowany raport finansowy za 1Q br.

interwał dzienny

Plantwear, analiza techniczna
W dłuższym horyzoncie czasowym kurs z pewnością porusza się w trendzie bocznym. Na ostatnich sesjach kurs po spadkach zatrzymał się i zaczął się konsolidować w kształcie a’la trójkąta zwyżkującego, z którego wybicie powinna dać sygnał do wzrostów. Mniej pozytywnie wygląda zagęszczenie średnich SMA50, SMA100 i SMA200, ponieważ spółka jest młoda więc te średnie nie muszą od razu oznaczać większego oporu. Najbliższe lokalne wsparcie można wyznaczyć w okolicy 8 zł. Natomiast potencjalny poziom oporu można wyznaczyć w okolicach 11,40 zł. Zagrywamy na wybicie kursu z konsolidacji górą.

Przykładowy LimAkt 8,54 zł SL poniżej 8 zł.

SPYROSOFT (SPR)

Kolejna młoda spółka, której debiut bez wątpienia odbył się pod koniec lutego 2020 roku na New Connect. Spółka działa przede wszystkim w sektorze oprogramowania tworząc rozwiązania informatyczne dla klientów krajowych i zagranicznych. Spółka z pewnością planuje w tym roku przenieść się na Główny Parkiet. W dniu 13.05.2021 r. zostanie opublikowany raport finansowy za 1Q 2021 r.

interwał dzienny

Spyrosoft, analiza techniczna
Kurs spółki znajduje się z pewnością w trendzie wzrostowym z historycznym szczytem w okolicach 440 zł. Aktualnie po dość dużej korekcie kurs konsoliduje się poniżej psychologicznego poziomu 300 zł, którego wybicie górą otworzy drogę do dalszych wzrostów w kierunku historycznych poziomów. W trakcie konsolidacji powstają świece na zwiększonych wolumenach. Najbliższe lokalne wsparcie można wyznaczyć w okolicach 260 zł (minimum świecy z 14.04.2021 r. utworzonej na rekordowym wolumenie). Zagrywamy na wybicie górą poziomu 300 zł.

Przykładowy LimAkt 302 zł SL poniżej 287 zł.

Autor analizy: Przemysław Witkowski


Przykładowy LimAkt, to jedynie nasz wewnętrzny umowny poziom, który brany jest do podsumowań i statystyk skuteczności analiz. Jeżeli zastanawiasz się nad zmianą konta maklerskiego, to sprawdź nasz ranking domów maklerskich.

Chcesz zacząć inwestować za granicą? Przypominamy o możliwości uzyskania 50 USD zwrotu za prowizję przy otwarciu konta w LYNX korzystając z linku: Kliknij aby założyć konto LYNX

LYNX

Zobacz podobne analizy:2 komentarze

  1. Michał Michał pisze:

    Dzień po ukazaniu się powyższej analizy Debica wolumen wzrósł na najwyższe poziomy w ostatnim czasie. Kolejna pozytywna świeca powstała. Wyraźny opór się tworzy przy 82,50 zł i już przebicie tego poziomu będzie pierwszym sygnałem. Główny opór z długoterminowej perspektywy – to jak Przemek słusznie wskazał – leży właśnie przy 85,00 zł.

    • Michał Michał pisze:

      Debica do obserwacji na najbliższych sesjach – właśnie pod przebicie oporu 85,00 zł. Kurs dalej konsoliduje się pod tymi poziomami na podwyższonych obrotach.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK