Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.
Czerwiec 2022
 • P
 • W
 • Ś
 • C
 • P
 • S
 • N
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30

Analizy na życzenie (I) – m.in. o Ronson, Grupa Azoty czy PGN

Niniejszy wpis przedstawia część pierwszą analizy technicznej spółek naszych czytelników. Część druga pojawi się niedługo.

 

Ronson

Ronson

Ronson tygodniowy

Kurs spółki poruszał się od dłuższego czasu w trendzie boczno-zniżkującym, a od niedawna przebita została średnioterminowa linia trendu spadkowego. Kurs przed wybiciem wspierał się na wyrysowanej linii długoterminowego trendu wzrostowego, co pozwoliło wierzyć w potencjalną siłę papieru. Najbliższy opór znajduje się na poziomie 1,77 zł i dopiero tutaj doszukiwać się będę pierwszych kłopotów, które sygnalizuje także nagrzany wskaźnik RSI. Najbliższe wsparcie wyznaczyła czwartkowa świeczka na 1,59 zł, co również stanowi książkowe utrzymanie bariery połowy białej świecy. Wykres oceniam jeszcze wzrostowo.

 

Apator

Apator tygodniowy

Apator tygodniowy

Apator znajduje się w długoterminowym trendzie wrostowym, jednakże od paru dobrych miesięcy widoczny jest trend spadkowy. Kurs spółki odbił się parę tygodni temu od wsparcia na poziomie 25 zł i rozpoczął krótki ruch wzrostowy do poziomu 29,09 zł, który to okazał się być szczytem w aktualnym kanale spadkowym. Aby wrócić do dalszych wzrostów, konieczne jest, abyśmy wrócili nad 30 zł, które stanowiło mocną barierę w ostatnim czasie. W innym przypadku bardzo prawdopodobne jest osuwanie sie kursu zgodnie z krótkoterminowym, ale aktualnym trendem spadkowym. W tym sensie konieczna jest obrona 25 zł, które ma niemałe znaczenie w historii notowań spółki. Wykres oceniam prospadkowo.

 

OrangePL

OrangePL

OrangePL dzienny

Akcje spółki były przez bardzo długi okres w niełasce inwestorów. Gdy kurs naruszył niemalże „święte wsparcie” 6 zł, zapewne niejedna osoba dała sobie spokój ze spółką. Jak się okazuje był to błąd, bowiem świeczka, która przewierciła poziom 6 zł, okazuje się być młotem. Formacja młota zyskała w przeciągu paru sesji swoje potwierdzenie, a zaledwie w zeszłym tygodniu doszło na wykresie do wybicia górą z trójkąta zniżkującego. Średnio optymistyczne nastroje na WIG20 powodują jednak, że kurs nieśmiało chce kontynuować ruch wzrostowy. Konieczne jest jednak, aby wsparcie na 6,5 zł zostało utrzymane – widzimy w tym rejonie (1) małą lukę wzrostową, która powinna posłużyć jako dodatkowa obrona przed potencjalnymi zniżkami. Opór natomiast stanowi 7zł. Wykres oceniam jeszcze wzrostowo.

 

PGNIG

pgn

PGNIG

W połowie stycznia doszło do testowania wyrysowanego trendu wzrostowego, które finalnie zostało obronie. Doszukiwać można się w krótkim terminie formacji odwróconego RGR (punkty 1,2,3), ale to ostatnie szczyty i dołki tworzą bardziej respektowany schemat. Rejon 5,24 zł tworzy lokalny opór przed, jak domniemam, potencjalnym wzrostem. Wsparcie wyznaczam na 5; 4,95 oraz 4,5 zł. Wykres oceniam prowzrostowo.

 

Grupa Azoty

Grupa Azoty

Grupa Azoty tygodniowy

Kurs Azotów znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym z predyspozycją na trend boczny. Niejednokrotnie dochodzi na kursie do testu poziomu 90 zł (88,9), który niegdyś stanowił opór przed ruchem wzrostowym. Powyższy wykres przedstawia pozytywne nastroje akcjonariuszy (akumulacja na wskaźniku AD), aczkolwiek bardzo doskwiera zniżkująca linia trendu, która stanowi silną barierę (opór) przed dalszym wzrostem. Widzimy także, że przedstawiony trójkąt zacieśnia się, co powinno niebawem rozwiać wątpliwości dokąd kurs podąży. W tej kwestii ponownie poruszę kwestię WIG20, który może dyktować przyszły kierunek. Wykres oceniam prowzrostowo.

Zobacz podobne analizy:3 komentarze

 1. Błażej Błażej pisze:

  Na temat spółki Apator znalazłem bardziej przychylną analizę DM BZ WBK: http://prntscr.com/ajh67e . Osobiście pozostaję przy swojej wersji :)

 2. Roberts Roberts pisze:

  Cześć
  Grupaazoty jaki LA ??

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Komentarze z shoutboxa

hessa Gessner dziś szaleje, przez chwilę myślałem, że wziął na celownik tylko spółki na A, bo od rana pod rząd wrzucił AC, Action, Apator, Atrem, Arteria ale dołączył też inne litery :D
walduci50 Czesc.Myslę ze Apator moze byc w dobrym punkcie do zajęcia pozycji 11marca objęcie hossy,maced za niedlugo moze dac sygnal kupna i fundamentalnie myślę ok
space nemooo apator
Luk apator widzę dziś widzę coś drgnął
Luk jeszcze Ciekawostka z Apator Zobacz obrazek <Obrazek4573.png>
wydra ronson dał info o przekazaniach lokali. Kurs przy długoletnim oporze 1,50zł. Info może być pretekstem do wybicia tego oporu lub po prostu przeceny na papierze... http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/38179176,ronson-sprzedal-w-iv-kw-257-lokali-przekazal-167-opis
Agutek My tu gadu gadu a ronson info puscil. Ale jak oni sie nie naucza pisac po polsku to te akcje w gore nie pojda...
Michał (a) Przykładowy plan na Ronson - zagranie pod wybicie oporu 1,28 zł. Wtedy przykładowo wyznaczamy poziom obronny 1,20 zł (ustalając że wyjście nastąpi dopiero po stałym przebiciu, gdyż takie rejony lubią być tylko chwilowo przebijane). Wtedy potencjalna strata wyniesie około 7%. Jeżeli zagrywasz fundamentalnie, to można wyjśc dopiero jak jakiś raporty się pogorszy lub przy oporze ~1,45. Wtedy potencjalny zysk to ~14/15%.
Michał (a) Można mówić o korekcie na Ronson gdyż tak jak mówisz, obroty maleją.
Agutek Wy VRG kupiliscie bo ich ciuchy spoko i na tym wychodzicie spoko. Ja wzielam ronson bo mi się podobają ich mieszkania i chcialam od nich (ale za wysokie progi) i ciagle jestem pod kreska. Z gustami roznie bywa
NieZnamSie Agutek "Wielu właścicieli giełdowych firm jest zdania, że notowania akcji ich spółki nie oddają jej faktycznej wartości, stąd decyzja o przeprowadzeniu buybacku. Taki cel przyświecał m.in. Ronsonowi. ? Jako zarząd jesteśmy przekonani, że bieżąca wycena rynkowa akcji Ronson Development nie odzwierciedla ich wartości godziwej. Notowania akcji naszej spółki w ostatnim czasie oscylują znacząco poniżej wartości księgowej. Biorąc pod uwagę stabilną sytuację finansową spółki, a także popularne wskaźniki, takie jak cena do zysku (C/Z) czy cena do wartości księgowej (C/WK), obecną wycenę rynkową akcji należy uznać za bardzo atrakcyjną."
Piaskun Ronson ładnie wybija...Czyzby 2 Mirbud?
Piaskun Bartas_Gda (r) jak możesz zerknij na Ronson
Piaskun Ed Ronson ładnie zbierany czyzby 2 mirbud?
Piaskun piotrlotr Ronson jakaś lepsza sesja dzisiaj
Piaskun kramrok co Ronson?
Ja_Jonash Apator
nowy Ktoś obserwuje Apator ?
Ed tyle że Apator to był jeden dil na 400k akcji stąd ten obrót
PIEQ Zobaczcie Apator
Bartas_Gda (r) Ed na Apator wolumeny w ostatnim czasie rzucił się w oczy
Ed Apator - ktoś z Was obserwuje na obecnych poziomach ?
Przemek (r) Bartas_Gda (r) ten apator ciekawie
Bartas_Gda (r) i ten apator
Przemek (r) Bartas_Gda (r) patrzyłem na apator ciekawe te obroty
Bartas_Gda (r) Przemek (r) na Apator większe obroty
frend30 sorry za offtop, spojrzlem na maklera w mbanku, przy dywidendzie z Ronson i Asbis nie mam zabranego podatku i o ile Asbis wiem, że trzeba samemu naliczyć podatek, to chciałem o Ronson podpytać czy też trzeba samemu policzyć?
Bartas_Gda Apator na wsparciu
Bartas_Gda Przemek (r) Apator też rekordowy wolumen
Lubelak Bartas_Gda ten apator nawet dobrze wyglada fundamentalnie - zgadza się?
Bartas_Gda dziś wyniki podał apator
mlody_inwestor A co sadzicie o Apator?
karkalis Bez AT nie ma co się pakować. Ronson, echo, domd- nie widać popytu na tych poziomach- czyli szansa na dalsze spadki
Donbas78 A Ronson ładnie odbija może na 1pln pociągną?
Hoze apator ? prezes mówi żę zarobią 70 baniek
Michał (a) Apator : na przebicie 24,00 zł.
filip Ronson?
custer Analitycy Santander Biuro Maklerskie w raporcie z 9 listopada 2018 r. wydali rekomendacje dla: 11BIT (Kupuj, Cena Docelowa 471,00 zł), ALUMETAL (Kupuj, 53,30 zł), AMBRA (Kupuj, 19,00 zł), AMICA (Kupuj, 137,00 zł), APATOR (Trzymaj, 26,00 zł), ASSECO BS (Kupuj, 30,00 zł), ASSECO SEE (Kupuj, 16,00 zł), AUTOPARTNER (Kupuj, 8,80 zł).
Donbas78 Ronson ładnie rośnie pewnie po informacji o większej dywidendzie...
usher Bartas_Gda może. A co do dzisiejszych typów. Ładne oby dwa. Podobnie do Ronson ma się też sytuacja na Forte, tam też tak dupnęło ale wczoraj brzydka świeca na koniec, więc jeszcze jedną, dwie sesje trzeba się wstrzymać z wejściem.
Przemek (r) Ronson pokazał fajne wyniki a do tego wykres wygląda obiecująco
andrzej64 Mam m/i Amice i Wawel,kiedyś Apator. Moim zdaniem to tylko kwestia czasu ogłoszenie wezwania i zdjęcia ich z giełdy.Czas pokaże.Może kiedyś wrócimy do tego wpisu
Przemek (r) andrzej64 na apator tez nie widac zwiekszonego popytu na tych poziomach. Moze przy poprzednim poziomie konsolidacji i akumulacji akcji, czyli poziomu 23 zl pojawi sie popyt.
andrzej64 Następne typy w/g mnie to np Wawel, Apator
karkalis Przemek dzieki Tobie apator w tym roku 2 x 20% zrobiłem :)
karkalis Przemek kvt, mph, f51 i apator mi weszło zlecenie wczoraj:)
Przemek (r) apator pozamiatal :)
karkalis przemek apator był do brania
karkalis jako przykład Monnari, apator - robią skup, a kursy i tak pikują
karkalis Przemek kania w portfelu, doważyłem i uśredniłem wczoraj poniżej 1 pln:) selling climax wyłapany - może mniej spektakularnie niż @Batman, ale ostatnio ładnie wszedł mi apator, pięknie plw na 3-cie kółko:), a dziś altus szarpałem
Przemek (r) karkalis cieszę się że tak fajnie ten apator urósł
Przemek (r) Apator ładnie kontynuuje wzrosty :)
karkalis Przemek z innej beczki - kupiłem apator po Twoim wpisie, pompują;)
karkalis przemek apator dobrze wypatrzony - przebija się przez ukryty S na 23.8
karkalis przemek pisałeś o apator - widzsz tam coś ciekawego?
karkalis Przemek czemu Apator ? Poluje na spółkę i ciekawi mnie czy jest punkt zaczepienia
Przemek (r) Asia zerknij na Apator
leon apator do obserw.
Batman Wojciech pod co Cię ten apator tak kusi ?
Wojciech APATOR mnie kusi
leon na Apator zadyszka, wskaźniki trochę rozgrzane
leon apator dziś super
leon apator wciąż kontynuacja wzrostów, aczkolwiek dzisiejsza świeca ukazuje obraz niezdecydowania
laik leon sprzedałem pod koniec sesji Apator
leon laik apator ciekawie, ale to wciąż prawdopodobnie tylko odreagowanie spadków
laik Apator coś wyskoczył
leon na Apator ciekawy młotek
laik Apator dawno tak nisko nie był
laik leon co myślisz o apator ?
laik na Apator pojawił się większy obrót
Wojciech Apator LA ~25,10
Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK