Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.

BOŚ – moja analiza sytuacji w spółce.

Analiza finansowa oraz techniczna spółki BOŚ

Witam serdecznie !

W tym wpisie chciałbym napisać wszystkie informacje które udało mi się zebrać w ostatnim czasie odnośnie spółki oraz moją subiektywną analizę fundamentalną oraz techniczną tego banku.

Zacznę od analizy Fundamentalnej przez moją subiektywną analizę sytuacji banku (bez uwzględnienia wskaźników fundamentalnych ponieważ nie potrafię ich sam wyliczyć – może ktoś pomoże ?)

 1.  Boś należy do tzw wig-PiS czyli spółek skarbu Państwa, które w ostatnim czasie przeżywały hossę na giełdzie. Jest to ostatnia tak nisko wyceniana spółka w której pakiet kontrolny posiada Skarb Państwa.
 2. Prezesem banku był niejaki Pan Kluza, człowiek z pis, który miał posprzątać i niewątpliwie to zrobił.
 3. Aktualnym prezesem banku jest Pan Bogusław Białowąs, który z tego co doczytałem jest specjalistą od deweloperki, gdzie niewątpliwie BOŚ ma problem z udzieleniem kredytu deweloperowi Włodarzewska w Warszawie. Oczywiście to moje domniemania ale możliwe że właśnie ta osoba jest powołana po to by zrobić ,,porządek” z tą sprawą.
 4. Z tego co mi wiadomo to wszystkie możliwe odpisy zostały zrobione w tym odpisy na ,,wiatraki”, gdzie na razie kredyty są spłacane i a odpisy zostały jak dla mnie wpisane ,,na wyrost”.
 5. Zielone certyfikaty w ostatnich dniach odnotowały wzrosty a nowa ustawa o OZE ma zmniejszyć ich nadpodaż i może pojawić się dodatkowy popyt.
 6. Boś posiada atrakcyjne warunki kredytów hipotecznych oraz pożyczek konsumenckich, co w dłuższej perspektywie przy obecnych obostrzeniach i sztywnym wkładzie własnym 20% (na internecie można znaleźć, że w boś można 10%, ale w oddziale banku już tak łatwo o to nie jest) powinny być udzielane bezpiecznie i nie przynosić strat.
 7. Boś udziela nowych kredytów a nowe projekty rozwojowe i środowiskowe powinny przynieść dodatkowe benefity bankowi w dłuższej perspektywie.
 8. Zwolnienie z podatku bankowego ponieważ bank znajduje się w restrukturyzacji.
 9. Wreszcie BOŚ zaczął pokazywać zyski. Czekamy na aktualne wyniki finansowe, które pojawić się mają

Kilka plotek lub faktów których nie miałem czasu zweryfikować – jeśli można proszę o analizę w komentarzach. Poniższe zdania mogą zawierać NIEPRAWDĘ i piszę tu to co udało mi się przeczytać ,,mimochodem” na kilku forach giełdowych.

Bank został zrepolonizowany za czasów Pis a średnia cena akcji po różnych emisjach itd dla skarbu Państwa to ponoć 40 zł.

Ma zostać niedługo zrobiona spora kampania medialna reklamująca ten bank.

Do oddziału banków można przychodzić z psami kotami itd co ma się przełożyć na większą liczbę klientów nierozerwalnie związanych ze swoimi pupilami.

To nie są czasy, gdzie banki w Polsce będą upadać a obecny rząd nie chce takiej utraty wizerunku związanej z upadkiem Państwowego nawet małego banku.

Zostały pozyskane pieniądze w obligacjach w Niemczech w euro, które ponoć są tańsze w obsłudze a EUR w stosunku do PLN może w dłuższej perspektywie mieć układ stabilny lub się osłabiać.

 

Analiza Techniczna oraz projekcja zachowania kursu.

Na wykresie miesięcznym pojawił się ponadprzeciętny obrót po spadku z okolic 100 zł na okolice 10 zł. Zazwyczaj w takich przypadkach oznacza to albo spora akumulację i wymianę akcji, przejęcie akcji przez ,,silne ręce”, albo potężną dystrybucję przed upadkiem spółki. Co się stało na BOŚ każdy odpowiedzieć musi sobie sam. W przypadku negatywnym będzie to oznaczało dalszy spadek kursu np do 5 zł a później przejęcie przez inny bank czy np PZU bo jak zakładam bank upaść nie może z powodu znacznego zaangażowania skarbu państwa oraz wizerunku każdej władzy.

Ja jednak przeanalizuję jedynie wariat pozytywny.

Interwał miesięczny (prostokątem zaznaczyłem gigantyczny wzrost wolumenu jak na tą spółkę)

Następnie przeanalizuję wykres boś na interwale dziennym

Kurs wzrósł do okolic 15,80 zł na sporym wolumenie następnie spadł do okolic 10,20-10,80 zł, gdzie znalazł silne wsparcie, a po pozytywnych wynikach otworzył się luką na największym wolumenie w historii spółki. Gdyby było to na innych poziomach odczytał bym to jako dystrybucję, ale w tamtym czasie i tamtych rejonach ta sytuacja i ten wolumen odczytuję neutralnie, możliwe że nastąpiła tam spora akumulacja po pozytywnych wynikach a zmęczeni inwestorzy nie widząc popytu wyprzedawali papier, a możliwe że ,,sternik” specjalnie zaniżył cenę by zebrać na niższych poziomach o czym za chwilę

Następnie w okolicy zaznaczonej prostokątem mamy kilkumiesięczną konsolidację która służy do dystrybucji lub akumulacji akcji. Potwierdzeniem akumulacji jak dla mnie nie są wskaźniki tylko wybicie z niej na dużym wolumenie które właśnie następuje (zaznaczone zielonymi strzałkami)

I teraz moja projekcja i co musi się stać by zająć pozycję na spółce.

Po pierwsze poziom 11 zł został przebity więc był to poziom typowany do zajęcia pozycji, Ale to dopiero domniemany początek wzrostu więc tak:

 1. Powinna zostać przebita średnia SMA200, ale tą specjalnie bym się nie przejmował, ponieważ jak widać na BOS nie ma ona jakiegoś specjalnego znaczenia.
 2. Musi zostać przebity znaczący opór w okolicy 11,98, gdzie na świecy dziennej jest największy wolumen w historii spółki i tutaj LA w okolicy wysokości 12 zł.

Dalsza projekcja i propozycja postępowania w przypadku pozytywnego przebicia 12 zł.

 1. Mamy silny opór w okolicy ostatnich szczytów, czyli okolic 15,80 i w tej okolicy sprzedajemy a następnie kupujemy po przebiciu tych okolic… nie będę prognozował zachowania kursu bo będę analizował na bieżąco w wątku pod tym wpisem.
 2. Następny opór znajduje się w okolicy 20 zł w miejscu gdzie kiedyś występowało wsparcie.
 3. Kolejny mocny opór, gdzie znajduje się mój TP w okolicy 28 zł (przynajmniej na razie, ale zależeć to będzie od wolumenu podczas ewentualnych wzrostów kursu).

 

 

Reasumując.

Oczywiście istnieje sporo zagrożeń związanych z deweloperem Włodarzewska, Niewiadomymi odnośnie dalszego wzrostu zielonych certyfikatów czy jeszcze jakiegoś kolejnego ,,trupa wypadającego z szafy”. Wreszcie  ogromny wolumen w okolicy 12 zł po którym nastąpił spadek kursu, ale w mojej subiektywnej ocenie zarówno fundamentalnie jak i technicznie jest więcej ,,za niż przeciw” za wzrostem kursu akcji.

Proszę o komentarze i dyskusję na temat analizowanej przeze mnie spółki oraz wypowiedź Michała i Błażeja co zawsze jest dla nas tu wszystkich mega cenne.

Batman

 

Zobacz podobne analizy:14 komentarzy

 1. Janek Janek pisze:

  Super wpis, zobaczymy jak to się rozwinie :-) prośba o uzupełnienie punktu nr 9 czyli kiedy będą wyniki i czego się spodziewamy.

 2. Batman Batman pisze:

  Dzięki ! Tutaj masz oficjalny terminarz raportów https://www.bosbank.pl/relacje-inwestorskie/kalendarium czyli 1. 21 września

 3. Michał Michał pisze:

  Miło się patrzy na takie wpisy. Przejrzę Twój wpis najpóźniej we wtorek i dam swój komentarz.

  Poprawiłem, żeby obrazki się powiększały. Wystarczy najechać na edycję obrazka (wykresu) i wcisnąć „plik multimedialny” (zamiast „Odnośnik do: brak”). Po zapisaniu tej opcji następnym razem już będzie Tobie to robiło z automatu.

 4. raba pisze:

  Gratuluje wpisu. Mam tylko jedną uwagę/pytanie. Świeca z 11 maja, o której piszesz, została wygenerowana głównie 2 „pakietówkami”, czy to nie zaciemni at?

 5. Błażej Błażej pisze:

  Ciekawy wpis, obszerny i poruszający wiele aspektów.
  O BOSiu zaczęliśmy głośniej mówić na stronie w zeszłym tygodniu, kiedy wspominaliśmy m.in. o formacji bazy czy zgrupowaniu średnich kroczących – temat zatem aktualny i cieszę się, że przelałeś w tym wpisie tyle wiedzy.

 6. kasus kasus pisze:

  Faktycznie ciekawy wpis, jednak mam wątpliwości co do pozytywnej oceny fundamentów, szczególnie działu kredytowego banku. Pracuje w branży i wiem, że kredyty hipoteczne i konsumenckie to u nich leżą. Osobiście traktuje ten walor bardziej jako spekulacyjny.

 7. Batman Batman pisze:

  Mógłbyś w kilku zdaniach napisać co to znaczy że ,,leżą” ?

 8. kasus kasus pisze:

  Może w jednym zdaniu. Przemawia za tym znikomy udział tego banku w uruchamianiu kredytów hipotecznych i konsumenckich w sprzedaży u jednego z największych pośredników kredytowych na rynku.

 9. Michał Michał pisze:

  Witaj Batman. Odniosłem się we wpisie do kluczowych kwestii: https://gpwatak.pl/analiza-techniczna/bos-krotki-komentarz-aktualnej-sytuacji-spolki/

  Jednym słowem: tutaj bym się kierował głównie analizą techniczną. Ze strony finansowej jest za dużo niewiadomych.

 10. Batman Batman pisze:

  Moja krótka AT aktualnie.
  Musimy aktualnie na stałe przebić poziom 12 zł a nawet 12,13 by można było mówić iż obecny wolumen jest na dołku i możemy spoglądać na wyższe poziomy.
  Niezależnie co się stanie w spółce oraz jakie moim zdaniem są pozytywne perswpektywy to te poziomy muszą zostać przebite by technicznie można było myśleć o wzrostach kursu BOS.
  http://www.bankfotek.pl/view/2094886

 11. Batman Batman pisze:

  Dalej jestem nastawiony pozytywnie do BOS w dłuższym terminie ale trzeba mieć na uwadze niebezpieczeństwa w przypadku zamknięcia się kursu w podobnej cenie lub niższej jutro na interwale tygodniowym

 12. Kaja pisze:

  Co do informacji o planowanej kampanii medialnej to byłabym bardzo zaskoczona. Bank ma niewydolną i „dziurawą” sieć. Zbyt mało online’owych procesów. Inwestycja w dużą kampanię medialną w przypadku BOSIa nie ma najmniejszych szans się zmonetyzować. To jak strzelanie z armaty do muchy. Chyba, że kampania ma mieć charakter wizerunkowy ale tu też wątpliwość o możliwość jej sfinansowania przez BOŚ. Z tego co mi wiadomo to w tej chwili ledwo udaje im się uzbierać pieniądze na długopisy., a jak wiemy jedna kmpania wizerunkowa roboty nie robi.

  • Michał Michał pisze:

   Witaj Kaja. Dziękujemy za ciekawe spostrzeżenia. Też z perspektywy AT już spółka nie jest do „inwestowania”, więc już dawno tutaj żadna analiza tej spółki się nie pojawiła.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Komentarze z shoutboxa

ekielka https://stooq.pl/mol/?id=21183 boś
tomciu Ed Reko dla JSW i kluczowe zdanie: "Według prognozy DM BOŚ, JSW wypracuje w tym roku 1,15 mld zł skorygowanego zysku netto, a w 2022 roku będzie to 2,52 mld zł zysku." https://t.co/BpROeSAOLH
Ed Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 29 sierpnia, podnieśli rekomendację dla JSW do "kupuj" ze "sprzedaj". Wycena akcji w horyzoncie dwunastu miesięcy została podwyższona do 44 zł z 20 zł wcześniej.
Janek kozineczka aaa ok, ponoc jest też reko boś
krzysieksisiek BOŚ atakuje
Anon BOŚ podniósł reko dla ASB
Ed DM BOŚ obniża cenę docelową Rafako do 0,60 zł za akcję
Ed Jeszcze niech boś da kupuj ccc a będę musiał sprzedać
Błażej (a) Mallo rekomendacja jest z 13.06. Widzę je z platformy klienta BOŚ
Błażej (a) VOT z nową rekomendacją od BOŚ na 27,40 zł
Michał (a) Bo DM Boś jeszcze w marcu wydał rekomendację na 230 zł.
Bartas_Gda (r) Michał (a) rekomendacja BOŚ dla CDR była najbardziej trafna patrząc na 1Q
Michał (a) DM BOŚ wyznaczył chyba jeszcze niedawno "trzymaj" rekomendacje
szym918 Boś też dla mercatora jako jedyny dm robi skup
Bartas_Gda (r) Błażej (a) rekomendacje BOŚ jak na razie po premierze są najbliżej wyników dla CDR
Błażej (a) Z komentowanych tutaj spółek jeszcze BOŚ wydał rekomendację dla Mercatora dn. 28.05. na 350 zł
roger reko od boś na dla PURE na 169,8
skolim na espi w BOŚ jeszcze nie ma infa, więc może jeszcze urośnie, jak się większa gawiedź dowie :)
roger niedługo boś będzie musiał podnosić reko
Ed jak już BOŚ daje kupuj LPP to znak że mega balon
Błażej (a) guf wiem, że boś ma za darmo ami
hessa Anon dojdzie paliwo jak dołączą klienci BOŚ
goscniedzielny to już wiadomo czemu ASBIS tak rośnie, BOŚ podniósł cenę docelową do 30,2zł
goscniedzielny UNIMOT reko od BOŚ -> cena docelowa 65zł Zobacz obrazek <Obrazek5417.png>
skolim ale fakt, że ktoś z BOŚ ma poczucie humoru :)
Błażej (a) Z ciekawostek, to widzę właśnie, że z DM BOŚ dla CDR z ceną docelową 231 zł z 431. Citadel natomiast zwiększył swojego shorta na CDR do 0,6
Piaskun space Boś dobre rekomendacje dawał ale bez rezultatu
Bartas_Gda (r) Votum - wycena BOŚ 12mcy: 25,70 PLN
space dziś wyniki. więc ryzyko jest, ale boś twierdzi że będą dobre
LBia space Polecam BOŚ, działa zniżka SII i jest też chyba zniżka od Michała Stopki. Lepsze obroty, to też może negocjować prowizję lepszą.
Paweł space czy BOŚ już raz nie obniżał rekomendacji dla JSW? :)
Bartas_Gda (r) BOŚ pracuje nad ofertą z opodatkowaniem dywidendy jak u źródła
Bartas_Gda (r) ike otwieeram w BOŚ
space i tak rozkminiam BOŚ bo na IKE mają opcję akcji amerykańskich, więc niby fajnie ale chyba pobierają sporo podatku
Bartas_Gda (r) dopiero BOŚ ma pracować nad ofertą 15% podatku
space koku no i to mnie zastanawia czy jak mam dywidendę z USA na koncie IKE w BOŚ to ściągną 15% czy 30%
space koku a sorry, nieprecyzyjnie. tak od dywidendy. na zwykłym koncie BOŚ ściąga te 30%
space czy ktoś ma IKE/IKZE w boś i ma spółki amerykańskie ? czy wtedy nadal pobierają 30% podatku, czy tylko ten podatek będzie co w USA ?
bylu boś rekomenduje na jsw 20zł z 10zł wcześniej .kto im to zrzuci na dwie dyszki.
kozineczka no i anale z Boś popsuli wzrost na jsw...
goscniedzielny oho BOŚ ma chyba awarię, działa komuś?
space a boś widze na paliwówki nagania
Błażej (a) goscniedzielny ok, dzięki za info. Akurat BOŚ korzystam tylko na IKE i IKZE, dlatego ilość transakcji jest tam mocno ograniczona.
Błażej (a) goscniedzielny właśnie nie widzę tej wyceny na BOŚ
Błażej (a) BOŚ z pozytywnymi reko dla paliwówek: PKN po 75, a LTS po 71 zł.
Dzikun Zresztą ciekawa korelacja, zjazd > negatywna rekomendacja z BOŚ > skup
Błażej (a) guf ja mam konto w BOŚ (IKE i IKZE) i zdecydowanie je sobie chwalę.
lskibinski cooper ta emisja to skąd pomysł na nią? Były jakieś wstępne przymiarki? Bo finansowo spółka stoi dobrze, zakładam, że wyniki sprzedażowe będą ok. Boś rekomenduje kupuj z ceną docelową 59pln, Santander to samo z ceną 60zł, także generalnie zakładam dobry okres na celinie
kozineczka kriss1975 czyli zakładasz jeszcze spadek o około 25% hmm :) boś musiałby jakos nowego excela z reko wydawać na 200 zł aby przestraszyc ulice
Dzikun w nowym reko od BOŚ jest ponoć 350 zł. Pocieszający jest jednak fakt, że autor analizy (z tego co czytałem) kilkukrotnie się już mylił, tj. kurs szedł w przeciwną niż prognozowaną stronę.
lskibinski ok, czyli zostaje mi Boś lub Santander:)
Błażej (a) guf mam konto w BOS blisko 10 lat i nie pamiętam, aby była tam awaria; jak już pisałem, na BOŚ mam tylko konta IKE i IKZE, dlatego aż tak często transakcji tak nie dokonuję.
hessa Wierabiej w BOŚ są zlecenia z kolejnymi warunkami, np ustawiasz żeby Ci kupiło z limitem i od razu ustawiło zlecenie sprzedaży itp
Wierabiej cześć, pamiętam że kiedyś ktoś pisał, że w niektórych DM są zlecenia typu np. kup po przebiciu 20 - podobnie do SL, ale na kupno; to było w BOŚ, mBank czy innym?
hessa wpadło mi dziś na okno Boś, że ziomek z RN pożyczył spółce w 2018r 2 mln zł i zgłosił się po akcje brane za 1.89. Prezio uspokaja, że akcje mogą być zarejstrowane nawet za kilka lat
michal1984 space Konto bankowe jak dla mnie działa sprawnie i ma bardzo dobrą aplikację. Makler bardzo przejrzysty, można ustawiać pulpit. Boś może kiedyś zmieni swój archaiczny system na komputery to znowu tam powrócę .
michal1984 Apropo podczas awarii 4Max działał dobrze, sprawdzane z kontami znajomego BOŚ , Santander aplikacje na telefonie.
Błażej (a) hessa z BOŚ nie miałem jeszcze problemów, ale faktycznie w ostatnim czasie dużo DM miało problemy
hessa Piaskun coś ostatnio dają ciała te DM, Boś na razie działa ale czasami akcje wjeżdżają na konto ponad minutę po zakupie
Sal Inwestor Myślę, że prawda leży gdzieś pośrodku między tym co prognozuje dla branży JP Morgan i tym co zapowiada zarząd MRC czy nawet BOŚ. Życzę im jak najlepiej, nie wierzę jednak w rajd do 1000 zł jak tutaj się pisywało
Inwestor Sal BOŚ też w ręki chyba wyliczał, że 2021 może być wyraźnie lepszy
kozineczka kriss1975 hessa prawda to, żę boś obnizył reko dla mrc ?
Inwestor BOŚ odblokował rekomendacje dla mrc? Ma ktos konto i powie ile tam dają?
goscniedzielny Przydzieli mi w Boś akcje PCF , sprawdziło się to co już klienci PKO pisali - redukcja wyniosła 98.5%
NieZnamSie space nawet na pewno bo ja mam BOŚ i na dole jest dopisek "powered by comarch"
NieZnamSie Janek space to pamiętajcie że COMARCH jest też dostawcą dla BOŚ a u nich awarii nie było
Bartas_Gda (r) space ale to strach nie powiem - ING to 60% moich środków, w mbnku mam IKZE i jakiś pozostąly rachunek maklerski, i LYNX - więc ING na pewno zrezygnuję w części lub całości, może BOŚ - zobacze jeszcz
space założenie konta w BOŚ gdzie też są zapisy zajęło mi około godziny
space kozineczka ja założyłem dziś konto w boś. zobaczę jak to tam wygląda. jeszcze ogarnę mbank w weekend
space w BOŚ założenie konta 1h
Bartas_Gda (r) to super z BOŚ
space Piaskun bo mam tam tez konto i łatwo mogę wrzucić kasę. prowizja niska, 5 zleceń widocznych. wczoraj zacząłem zakładać konto w boś, pewnie w mbank tez założę. głównie pod IPO, bo nigdy nie wiadomo gdzie będzie.
space Bartas_Gda (r) trzeba mieć konto w boś ?
lskibinski kriss1975 Degiro będę wywalać, bo wahania kursu PLN wpływają na zysk/stratę, a to bez sensu jeśli gram złotówkami na GPW. Myślę o BOŚ
Piaskun Analitycy DM BOŚ, w raporcie miesięcznym z 9 listopada, obniżyli rekomendację dla akcji Mercator Medical do "trzymaj" z "kupuj", podtrzymując cenę docelową na poziomie 653,1 zł. Raport został przygotowany przy kursie 614 zł.
Zaba widzę że boś dał rekomendacje i szacuje wynik roczny około 26mln ale to z sierpnia a od tego czasu pandemia się rozpędziła
hessa Savio na MRC dziś klienci Boś widza rekomendacje
Bartas_Gda (r) rekomendacja na VOX od BOŚ
lskibinski Mam to w porfelu w Degiro, chcę przenieść go do BOŚ. Czekam na umocnienie złotówki, bo się zrobiłem na kursie lekko i wychodzę z walorów na moment.
Błażej (a) space mam IKE w BOŚ i zasilam konto regularnie co miesiąc
lskibinski space generalnie lubię Degiro. Fajnie tam się obserwuje kurs, ale chyba czas na jakiś BOŚ i dorzucenie softu zewnętrznego z dostępem do arkusza zleceń, bo w XTB tego nie uświadczysz.
goscniedzielny tak przeglądam sobie rekomendacje które BOŚ dziś publikuje to jeszcze przed nami reko dla JSW -> cena docelowa 10 zł , a jutro Unimot -> 32zł
Ed Jas3105 nie mam BOŚ
space czy ktoś ma konto IKE/IKZE w boś i moze potwierdzić że tam da się akcje zagraniczne kupować ?
goscniedzielny hessa jak będzie działał Boś daj znać
hessa właśnie mi się BOŚ wykrzaczył
lskibinski Jas3105 każdy broker ma jakieś plusy. Ja używam Degiro, w którym najbardziej lubię obserwacje tego co się akurat dzieje z akcjami, jakoś na moje oczy to najfajniejszy wykres ma, od razu info o aktualnym obrocie i najbliższych zleceniach K/S. XTB ma ogromną zaletę, bo ma wykresy po cenie Kupna, które w interwałach M5, M15 i H1 na których obserwuje ruchy w DT są wg. Mnie dużo lepsze niż cena ostatniej transakcji, natomiast brakuje przejrzystego wolumenu, oraz arkusza zleceń, chociaż 5 pozycji. No i np. nie ma izostalu, który mam w planach inwestycyjnych jeśli wszystko będzie szło jak chce, a co za tym idzie również innych z GPW (np. sen). Brak niektórych z NC jakoś specjalnie mnie nie boli, ale brak czegoś z GPW tak. Natomiast jeśli chodzi o koszt, to te dwa są bardzo fajne. Wiem, że dobre jest też polaczenie BOŚ + zewnętrzny soft z którym mozna robić synergie. Ja wykresy kreślę albo w XTB, albo w Squaberze. Wcześniej używałem innych narzędzi, ale ostatecznie skupiłem się na tych powyższych.
hessa space dziś też BOŚ leżał
hessa mediolan mam kilka rachunków, główny w BOŚ
Ed DM BOŚ spodziewa się dalszego wzrostu przychodów Votum ze względu na wysoką dynamikę przychodów segmentu bankowego w najbliższych okresach oraz umiarkowany wzrost w segmencie dochodzenia roszczeń od ubezpieczycieli
Ed banki itp będą oszczędzać a BOŚ zakłada inaczej :)
h3rlitz Luk Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 2 września, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla spółki Votum od zalecenia "kupuj", ustalając cenę docelową akcji na poziomie 30,4 zł. Raport sporządzono przy kursie 11,4 zł. W czwartek ok. godziny 9.10 akcje spółki drożały o 19,3 proc. do 13,6 zł. DM BOŚ spodziewa się dalszego wzrostu przychodów Votum ze względu na wysoką dynamikę przychodów segmentu bankowego w najbliższych okresach oraz umiarkowany wzrost w segmencie dochodzenia roszczeń od ubezpieczycieli. (PAP Biznes)
skolim hessa a tak z ciekawosci infa masz z infostrefy czy z innego narzedzia? bo mnie dzisiaj rozczarował boś
robi k0gi masz konto w boś jesli tak to mi dziala bez klopotu
goscniedzielny [ASB] DM BOŚ w najnowszej rekomendacji z dnia 21.07 ( ukaże się publicznie 28.07 ) zaleca: kupuj z ceną docelową 6,4zł
h3rlitz pobiera BOŚ podatek od dywidendy na IKZE czy nie pobiera?
h3rlitz baro boś na long-term
goscniedzielny jutro DM BOŚ wyda publicznie rekomendację "kupuj" dla Ciech z ceną docelową 45zł
Ed Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 8 lipca, podwyższyli cenę docelową akcji Mercator Medical do 175,5 zł z 32,5 zł, zachowując rekomendację "kupuj".
krzychu FMR trzyma w ryzach BOŚ.
Schmetterling Moze mi ktos przytoczyc jakas rekomenadce z BOŚ ktora sie sprawdzila? Tak na szybko, bede wdzieczny.
h3rlitz a w ogóle widziałem, że BOŚ dał rekomendację na JSW na 10, a Bogdance na... 35
roger boś podnosi rekomendacje dla miedzy innymi 11 bit
Ed BOŚ tez korzysta na hossie giełdy
Inwestor2000 Ponawiam pytanie, czy ktoś może ma konto w dm BOŚ i wypełniał formularz MIFID derywaty?
Inwestor2000 Witam, czy ktoś może ma konto w dm BOŚ i wypełniał formularz MIFID derywaty?
h3rlitz boś kreskę postawił, ale ona nic nie mówi :D
krzysieksisiek Bartas_Gda (r) No no no, ciekawy tekścik BOŚ umieścił, ale mają rację
Ed DM BOŚ obniżył cenę docelową KGHM do 42 zł
Błażej (a) h3rlitz zgadza się, z BOŚ nigdy nie miałem problemów. Szkoda, że tak rzadko z niego korzystam (IKE) :)
h3rlitz mi boś tak pokazuje, ale rzeczywiście wiszą
h3rlitz jak muli boś bank
Ed Na Głównym Rynku GPW zadebiutował dziś fundusz Beta ETF na indeks WIG20lev. Jest to siódmy fundusz typu ETF (Exchange Traded Fund) notowany na GPW, czwarty z rodziny Beta ETF i pierwszy tego typu debiut w 2020 r. Emisję funduszu przeprowadził AgioFunds TFI, oferującym i animatorem jest Dom Maklerski BOŚ, a koordynatorem inicjatywy Beta Securities Poland
Dzikun BOŚ Bank obniżył prognozę wzrostu PKB do 1,9% w 2020 r.
Ed W pierwszej połowie 2020 roku wzrost PKB Polski może spaść w okolice 1 proc.- wskazują analitycy BOŚ Banku. Ich zdaniem, silne odbicie może nastąpić w II poł. roku, przez co średnioroczna dynamika PKB znajdzie się na poziomie 1,5 - 2 proc. Spowolnienie wzrostu PKB może przełożyć się na wolniejszy wzrost zatrudnienia i dynamikę wynagrodzeń.
h3rlitz brawo BOŚ
h3rlitz BOŚ też jest
h3rlitz BOŚ jest drogi
Karola i myślałam o BOŚ
Fernon Mi boś też muli dziś
goscniedzielny BNP Paribas i Boś mają widze problemy :/
h3rlitz BOŚ bank reko na TSgames na...
lion83 Spółki, które - zdaniem analityków DM BOŚ - w nadchodzącym miesiącu mogą zachować się lepiej od rynku to: 11 bit studios, AB, Asbis, Asseco Poland, Asseco SEE, BSC Drukarnia, Comarch, Erbud, Eurocash, Inter Cars, Lotos, LPP, LSI Software, Marvipol, Mercator, Play, PlayWay, Ten Square Games, Unibep, Voxel i VRG.
h3rlitz defjohn Są. BOŚ w najniższym pakiecie też tak ma
h3rlitz Bo nie mogę do tego dojść, a BOŚ nie raczy odpisać
zajmec zwykły BOŚ działa
h3rlitz Eh, co ten BOŚ. Zmieniłem pakiet na Zielony5, wywaliło mi Staticę, wróciłem na Zielony1+ i nie działa.
Ed 3.50 reco BOŚ na pgnig
h3rlitz No to może BOŚ jeszcze nie aktywował, bo wymaga logowania do rachunku mimo, że jestem zalogowany
kos Błażej (a) space dziękuję za odpowiedzi więc mimo wyższych opłat zdecyduję się na IKE maklerskie BOŚ
Błażej (a) kos sam korzystam głównie z aplikacji mobilnej BOŚ i jestem z niej bardzo zadowolony; inaczej niż z aplikacji mobilnej Aliora
Błażej (a) Sam korzystam z BOŚ, chociaż faktycznie są tańsze domy maklerskie
h3rlitz BOŚ obniżył mi prowizję do 0,29 dla transakcji dłuższych niż DT, po jednym mailu, konto praktycznie bez obrotów.
h3rlitz Czy ktoś z was może negocjował prowizję z DM BOŚ banku?
Piaskun bylu ta rekomendacja to Boś?
Inwestor k0gi BOŚ w październiku daje 40 zł a Santander po wynikach lepszych od oczekiwań i poprawie sentymentu w kwestii porozumienia USA i Chin daje 15, gdzie jest logika tutaj?
balrog Wynotowałem parę najważniejszych wg mnie informacji z wywiadu z prezesem 11bit: 30 osób obecnie pacuje nad Projekt 8- do 60 osób docelowo Prace nad projekt 9- prace koncepcyjne od drugiej połowy wakacji Projekt 10- zespół frostpunka zaczął prace 130 parę osób w firmie, trzeba 2 razy więcej, aby robić grę co roku, co jest ich celem Frostpunk na konsole- sprzedaż nieco poniżej oczekiwań, pomimo świetnych ocen, choć ogólnie III kwartał uważa za udany Uważa, że są nadal małą spółką z dużym potencjałem do wzrostu, przychylam się bardziej do ostatniej rekomendacji BOŚ niż Trigona ;) Rozważają opcje skupu akcji z rynku zamiast emisji w ramach programu motywacyjnego lub ich umorzenie Nie planują na razie dywidendy, środki mają iść na inwestycje Planują wdrożenie ip box
luckyluke Patrzę na wykres 11BIT i trochę kusi żeby kupić ten papier. Dodatkowo pozytywna rekomendacja BOŚ moim zdaniem też powinna pomóc
laptop kozineczka boś tgylko boś
Błażej (a) kozineczka ja korzystam wyłącznie z mobilnych rozwiązań - w mobilnej aplikacji BOŚ kurs 01c nadal jest w [ ]
goscniedzielny interesujące rekomendacje z DM BOŚ które ukażą się w piątek Zobacz obrazek <Bez_tytulu21.png>
goscniedzielny DM Boś kolejny raz podwyża wycenę ASBIS z 5,2zł na 6 zł . Raport ogólnodostępny będzie prawdopodobnie w środe
Błażej (a) piotrlotr dzięki, ale czy ten dokument jest publiczny czy tylko dla klientów BOŚ?
Błażej (a) laptop w porównaniu do ALR, to BOŚ nie ma żadnych awarii, ale aż tyle z BOŚ nie korzystam, żeby móc to obiektywnie stwierdzić.
laptop boś
Błażej (a) w BOŚ nigdy nie miałem nieprzyjemności
Błażej (a) Michał (a) tak, mam w Aliorze i BOŚ.
Sal Przemek (r) dobra, a więc Santander albo BOŚ. Żegnam zatem Aliora
Sisiunio ja mam w boś i sobie chwale
Błażej (a) BOŚ de facto rekomenduje VOX po 35,10, ale ja co do zasady nie ufam żadnym rekomendacjom; rekomendacje BOŚ kiedyś ceniłem, ale to tyle w temacie.
Piaskun Błażej (a) dla mnie to podejrzane te wyceny Boś są...
Przemek (r) Boś świetna świeca
Piaskun space rentowność masakryczna na Bah czyli Boś miał rację że BAH ocenia negatywnie...
Piaskun les no i te rekomendacje boś też są podejrzane....
Bartas_Gda BOŚ ->258 zł
Bartas_Gda od BOŚ w kwietniu
Bartas_Gda BOŚ podał szacunki dla kilku spółek
Piaskun Błażej (a) Toya wczoraj myśleliśmy ze wybije po rekomendacji Boś..
Ed Kupuj? ? rekomenduje analityk DM BOŚ w opublikowanych dziś analizach dotyczących Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Bogdanki
Piaskun krzysieksisiek Boś słyszałem że okey a z prowizjami jak?
laptop boś bez awaryjny jestem w nim 10 lat moze 3 awarie byly polecam
Błażej (a) Piaskun nie wskazywałeś ostatnio na negatywną rekomendację BOŚ?
laptop jesli chodzi o bioro to tylko boś bjestem tam 10lat i tylko raz byla awaria nie wiem jak mozecie latac po wynalazkach gdzie stale sa problemy techniczne albo jak jest panika angle jest awaria i nie mozna sprzedac he
Błażej (a) a ta rekomendacja BOŚ nie jest z dzisiaj, tylko z 03.07, czyli ma już równy tydzień
Piaskun Błażej (a) no a Boś reko 4,60pln dla PGN...
laptop bronas16 pgn dzis rekomendacja boś sprzedaj
malwina co się stało na przestrzeni lat że BOŚ BANK spadł ze 120 na 7 zł?
laptop bronas16 tylko boś
malwina ja przez 4 lata w BOŚ miałam jedną awarię. A ciągle tu widzę piszecie o problemach z ING
cooper DM BOŚ - nowa rekomendacja dla TSGAMES, zalecenie: kupuj, cena docelowa: 154 zł.
Bartas_Gda no i 15 min opóźnienia ale widzę ze ta droższa wersja z BOŚ współpracuje i wtedy działa bez opóźnień
Bartas_Gda odczytuje to jako sperzedaż przez ulicę po rekomendacji boś
Bartas_Gda Marta BOŚ reko dziś obniżył
Bartas_Gda BOŚ obniżył reko dla VST
Błażej (a) nie wiem jak teraz, ale jak kiedyś sprawdzałem, to rozwiązanie w boś oparte było na starszej wersji AmiBrokera. Na stronie producenta oraz we wpisach premium przed 15.02.19 można zobaczyć jak prezentuje się nowy design oprogramowania.
Przemek (r) piotrlotr ciekawie wygląda boś
laptop DM BOŚ obniżył cenę docelową dla PGNiG do 5 zł, a rekomendację - do "sprzedaj" Analitycy DM BOŚ w raporcie z 3 kwietnia obniżyli cenę docelową dla akcji PGNiG do 5 zł z 7,8 zł wcześniej, obniżając rekomendację do "sprzedaj". W dniu przygotowania raportu kurs akcji PGNiG wyniósł 6,46 zł. W środę na zamknięciu sesji za akcję spółki płacono 6,365 zł.
Adamec21 PGN 11.04. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BOŚ w raporcie z 3 kwietnia obniżyli cenę docelową dla akcji PGNiG do 5 zł z 7,8 zł wcześniej, obniżając rekomendację do "sprzedaj".
custer Bartas_Gda boś mądry facet. ja dopiero leczę się z hazardu... :)
Donbas78 Hoze DM BOŚ SA: komentarz surowcowy - duży wzrost zapasów ropy naftowej w USA. 10:41 04/04/2019 Notowania ropy naftowej mocno rozpoczęły bieżący tydzień i mają dużą szansę zakończyć go na plusie. Niemniej, wczoraj zwyżka cen ropy wyhamowała, a dzisiaj rano cena surowca delikatnie spada. Nie są to jednak wyraźne zniżki: notowania ropy naftowej WTI nadal przekraczają poziom 62 USD za baryłkę, a cena ropy Brent oscyluje w okolicach 69 USD za baryłkę...
Adamec21 LTS Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 26 marca, podnieśli cenę docelową dla akcji Lotosu do 107,6 zł z 105,4 zł
Marta boś ładnie wybił to teraz czekamy na handlowy :)
Ed Cztery osoby, w tym były prezes Lotosu, zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy CBA w związku ze śledztwem dotyczącym wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Grupie Lotos - podało Centralne Biuro Antykorupcyjne w komunikacie prasowym. Jak napisano, wśród zatrzymanych jest były prezes zarządu i były prokurent w Lotosie, szefowa Biura Obsługi Korporacyjnej i Administracji Lotos oraz przedsiębiorca. "Jak ustalono w trakcie prowadzonego postępowania przedstawiciele spółki podpisali fikcyjną umowę na usługi doradcze. Wszystko wskazuje na to, że umowa faktycznie służyła jedynie wyprowadzeniu pieniędzy ze spółki" - napisano. CBA podało, że funkcjonariusze przeszukują m.in. miejsca zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej zatrzymanych osób. Po zakończeniu tych czynności zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, gdzie usłyszą zarzuty. "Sprawa jest rozwojowa" - napisano.(PAP Biznes) pel/ ana/ Depesza pochodzi z pełnej wersji serwisu biznes.pap.pl Zobacz także 24/01/2019 13:38 Lotos planuje w I półroczu otworzyć 11 nowych restauracji Subway 23/01/2019 12:58 załącznik Vestor DM umiarkowanie pozytywnie o polskich akcjach, przedstawia swoich faworytów na '19 15/01/2019 09:53 załącznik DM BOŚ podniósł cenę docelową Lotosu do 105,4 zł 14/01/2019 16:39 Lotos buduje portfel wysokomarżowych projektów opartych o alternatywne paliwa 10/01/2019 15:53 Lotos uruchomił trzecią instalację do produkcji wodoru; możliwości jego produkcji wzrosły o 20 proc. 07/01/2019 13:01 Lotos podpisał kolejną umowę terminową na dostawy amerykańskiej ropy naftowej w '19 Raporty ESPIEBI 03/01/2019 14:43 GRUPA LOTOS SA (1/2019) Terminy przekazywania przez Grupę LOTOS S.A. raportów okresowych w 2019... 04/12/2018 16:20 GRUPA LOTOS SA (32/2018) Podpisanie aneksu do umowy na projektowanie techniczne, dostawy oraz... 31/10/2018 18:44 GRUPA LOTOS SA (31/2018) Aktualizacja informacji dotyczących realizacji projektu EFRA - otrzymanie... 18:01 załącznik GRUPA LOTOS SA Raport okresowy kwartalny skonsolidowany 3/2018 QSr 17:21 załącznik GRUPA LOTOS SA (30/2018) Korekta skonsolidowanego raportu okresowego za 3 kwartał 2018 roku 30/10/2018 06:25 załącznik GRUPA LOTOS SA Raport okresowy kwartalny skonsolidowany 3/2018 QSr
Donbas78 PIEQ Boś jak zwykle wszystkich ubrał z tymi rekomendacjami po 5,00pln....hahah
malwina PZU słabnie, BOŚ obniżył rekomendację na KGHM. Miedź spada. Może to czas na głębszą korektę na GPW
Ed Ładna wycena KGHM od BOŚ 75pln
custer Bartas_Gda "Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 23 października, obniżyli rekomendację dla Forte do ''sprzedaj'' z ''kupuj'', obniżając jednocześnie cenę docelową do 30,1 zł z 57,9 zł wcześniej. ''Czynnikiem największego ryzyka jest obecnie poziom długu (wskaźnik dług netto/EBITDA w wysokości 5,6x). Zarząd Spółki doskonale zdaje sobie z tego sprawę i dlatego odłożył budowę piątego zakładu produkcyjnego w Suwałkach, co uważamy za bardzo rozsądną decyzję'' - napisano w raporcie. Według analityków dodatkowym ryzykiem jest ewentualne zbycie certyfikatów inwestycyjnych Sezam XX FIZ w celu obniżenia długu, co pociągnęłoby za sobą rozpoznanie ''ogromnej'' straty, ponieważ akcje zostały nabyte po ok. 75 zł za sztukę. Zdaniem autorów raportu, pozytywny efekt produkcji przez spółkę własnej płyty wiórowej będzie znacznie neutralizowany przez presję kosztową w 2019 roku."
leon laik nie, z wig 80, mam tylko torpol, trakcja i boś (kupno o 6,80)
leon boś ciekawie
leon boś niewiadoma, obstawiam jednak w srednim terminie wzrost
rataj BOŚ ciekawe
leon boś obecnie najlepszy w wig 80
leon boś 7,69
leon boś przebił opór
leon Błażej (a) ten boś to mizerne obroty dziś, zobaczymy co z tego będzie
Ed DM BOŚ zawiesza rekomendacje dla Getin Noble
leon boś mi ciekawie wygląda, widać jakieś próby, aczkolwiek dziś się odbił od oporu skośnego
leon boś ciekawie
Błażej (a) a do rekomendacji podchodźcie lepiej ostrożnie. BOŚ na fali szału gamedev wyceniał 11b powyżej 700zł?
leon Przemek (r) ja bym jeszcze boś do obserwacji
Batman martinez No raczej ;) Przejmą boś czarnego i problem zniknie
Mareksy arthas9182 BOŚ wyceniało na 110 zł PLW przy zysku za rok 2018 37,2 ml, teraz za 2 kwartały mamy 24 mln, House Flipper wyszedł 17.05, także cześć przychodów została zaksięgowana już w 2Q, zostanie zaksięgowany Phantome Doctrine (70 tys.) do końca września, 500 tys. House Flipper w już w Sierpniu, podejrzewam, że te 40 mln możemy osiągnąć już w najbliższy raporcie,
leon zerkam czasami na boś, oczekuję jakiegoś większego ruchu na tej spółce
Inwestor2000 Marta dzwoniłem do boś
leon cooper look at the Boś
leon Batman boś to inna sprawa. Info dziś wyszło, właściwie wczoraj. dlatego alior i bos tak zareagowały
Batman leon Ale już mamy mega wyciszenie na kursie w tej małej konsolidacji i na dniach lub jeszcze dziś spodziewam się silnego ruchu. Para bank Boś już ruszył a wiesz że te parabanki chodzą razem
leon Przemek (r) to do Ciebie było.. Batman ma awersje do boś ;P
leon Batman jak na boś przekroczymy 7,70-7,80 to może być bardzo sympatycznie
leon Przemek (r) na tek konsoli chciałem brać boś, ale czekałem na jakiś ogon z volumenem.
leon na boś spragniony popyt
leon ... spadek tych prowizji, ma źródło w CBOE..już ponoć Boś zmienie cennik
leon na boś coś większe obroty, trzeba obserwować
custer BOŚ wycenia cdr na 136
Bercik1974 Eurotel otrzymał rekomendacje od BOŚ 100% wyżej i chyba pod to zaczyna być grany
Błażej (a) a BOŚ obniżył cenę docelową dla ATT do 24,3. Lekko opóźniona ta rekomendacja ;)
Błażej (a) alior i boś ma staticę
Błażej (a) Bartas_Gda ta z BOŚ się nigdy nie zacięła i zastanawiam się dlaczego tak jest
Martin Przemek (r) jaki byś dał SL na Boś , min wczorajszej świecy ?
custer DM SANtander wycenił Elemental na 2,04 zł, BOŚ wycenia KGHM na 80 zł...
Bartas_Gda kozineczka TFI od NN zgodnie z tym co piszą, jeżeli chodzi o akcyjne na pewno jest w BOŚ - @Fernon. Jestem na etapie rozpoznawania tematu
Błażej (a) wyceny DM traktuję z przymrużeniem oka. Niegdyś BOŚ bodajże rekomendował 11b po 700 zł
Błażej (a) od początku jestem w BOŚ
kuna Przemek (r) karkalis z tyvh glupot dowiecie sie wiecej niz z danych . Na własne uszy slyszalem jak Marek Rogalski z boś mowil ze pln osłabiło siedo euro bo Petru kabluje do UE :)
balrog pisali o tym już wczesniej chyba na BOŚ i brali pod uwagę liczbę opinii na steam w cyrylicy i ajatyckich znaczkah
rataj BOŚ w ciekawym miejscu, ale poki co brakuje jakiegos wiekszego ruchu w gore
Alutka Hej, dm Boś rekomendacja dla playway 165,00
groldominika TakiOn każy kto ma BOŚ może sobie zonaczyć
groldominika PLW BOŚ obniżył rekomendacje
Inwestor2000 ja mam 0,21% prowizji w BOŚ, ale z 8 lat mam rachunek i z 4 razy były negocjonowane...poza tym spore obroty
Donbas78 Siemanko piękne reko Boś heh
pablo A BOŚ +10 i górne widły
pablo BOŚ może być ciekawy temat, dzisiaj ladnie odbija
Ed Jak już BOŚ mówi kupuj CDRed 240 to znak sprzedać ;)
Ed Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 16 lipca, podnieśli cenę docelową akcji 11 bit studios do 526 zł z 480 zł wcześniej, obniżając jednocześnie rekomendację do "trzymaj" z "kupuj".
Batman jeszcze boś
arthas9182 i ktoś tu sie wczoraj śmiał z prowizji w boś... przynajmniej nie ma takich kwiatków.
Batman Michał (a) myślałem że masz jjb :) A tak z ciekawości masz jeszcze ten portfel spekulacyjny czy już zamknąłes tam gdzie był boś pxm itd. ?
sebastian Ciekawie wygląda wykres BOŚ
groldominika to samo w BOŚ
groldominika Ktoś chyba nawet tu pisał że negocjował z BOŚ i dali mu mniejszą prowizję więc muszę spróbować się skontaktowac
groldominika Prowizja faktycznie boli tym bardziej że w BOŚ nie jest mała
Donbas78 Analityk z Boś się wypowiadał zeby unikac spółek państwowych....
groldominika Jaki jest kontrakt na spadek wig20? Widzę że w BOŚ mam kontrakty
Mareksy karkalis może boś opiera się na szacunkach plw?
karkalis na plw boś wydał reko, że agony sprzeda się w 1 m nakładzie i wycena na 223 PLN. Zrewidowali w doł po słabej premierze, ale na podstawie czego analitycy w BOS założyli 1m kopii sprzedanych, to nawet z palca ciężko coś takiego wywnioskować
custer Ponoć Boś wydal rekomendację z docelową 225
Mareksy bronas16 220k do końca roku według rekomendacji Boś
bronas16 gdzieś czytam o BOś i założeniach agony na poziomie 400-500 tys
Mareksy planowana sprzedaż agony była według BOŚ przy obecnej cenie na 500 tys. sztuk
leon karkalis nie przesadzaj, wiele spółek tak ostatnio wygląda. Long term akurat na bankach się nie zna, większość tego co mówił o bankach się nie sprawdziło. Boś wg niego miał do końca 2017 r miało być drugim jsw.
arthas9182 Biednyś boś glupi*:D
arthas9182 Przemek (r) ja czuje się podwójnie wyleszczony. Jak to sie u nas mowi Biedny boś głupi
Ed BOŚ daje 480 na 11bit ;)
Batman Ma ktoś pomysł na parabanki ? Getin gnb boś ? widzi tam ktoś coś ciekawego ?
Asia Przemek (r) wczorajsza rekomendacj BOŚ też podziałała na 11Bit
Błażej (a) Bartas_Gda Michał ma w PKO BP, ja mam w Aliorze i BOŚ, ale spekuluję głównie na aliorowskim. Nie można patrzeć kto jest najtańszy, liczy się jakość.
Asia rekomendacja od BOŚ - 480zł na 11Bit
Donbas78 Popyt wraca do gry DM BOŚ - Biznes 9 maj 2018, 18:25 Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się w mieszanym dla popytu kontekście. O poranku GPW musiała operować w kontekście kolejnego osłabienia złotego i zaniepokojenia graczy wycofaniem się z USA z porozumienia w sprawie programu jądrowego z Iranem. Pierwsze minuty pokazały jednak, iż rynek wzmocniony wczorajszą, dobrą końcówką sesji znajduje w sobie siłę do zignorowania impulsów spadkowych. Po godzinie aktywność rynku była na tyle duża, iż WIG20 (WIG20, 2281.12 +2.00%, News) znalazł się nad oporami w strefie 2253-2250 pkt. i przy blisko 150 milionów złotych obrotu układ sił został ułożony. W kolejnych dwóch godzinach zwyżka WIG20 została powiększona do blisko 2 procent. Dalsze godziny zdominowało głównie pilnowanie wyniku i czekanie na kolejny impuls wzrostowy. Poprawny początek sesji na Wall Street pozwolił zamknąć sesję ledwie niecały punkt od dziennego maksimum i WIG20 finiszował zyskując 2 procent przy 860 mln złotych obrotu. Skala zwyżki, jak i wielkość obrotu wskazują, iż w rozdanie zaangażowały się większe kapitały zachęcone zarówno odbiciem się WIG20 od dolnego ograniczenia konsolidacji w strefie 2350-2200 pkt., jak i odpornością rynku na poranną słabość złotego, który w trakcie dnia zaczął umacniać się do euro i dolara dodatkowo wzmacniając pewność byków grających na wyczerpanie ostatniej fali spadkowej. Tylko technicznie patrząc sesja nosi cechy dnia przesilenia, co zachęca do spoglądania w rejony 2300 i 2350 pkt. i pozwala spekulować nie tylko o utrzymaniu się rynku w konsolidacji, ale również pozycjonowaniu się pod formację podwójnego dna, której linia szyi zalega w rejonie 2350 pkt. Zarówno domknięcie formacji, jak i wybicie z konsolidacji górą zbudują potencjał zwyżki o 150 punktów, więc optymizm rynku jest w pełni zasadny, choć ciągle można mówić raczej o zakładzie o wybicie niż o pewności scenariusza wzrostowego. Pozytywnym elementem jest dzisiejsza próba zwyżki złotego do dolara i euro. Słabość polskiej waluty była jedną z ważniejszych zmiennych odciągających kapitał z GPW i faktycznie potwierdzała wrażliwość warszawskiego rynku na zachowanie innych rynków wschodzących. Przy kontynuacji korekty słabości złotego rynek będzie mógł pozycjonować się pod wybicie WIG20 nad rejon 2350 pkt. i kontynuować scenariusz wzrostowy, jaki pojawił się po przełamaniu trendu spadkowego z rejonu 2650 pkt. w rejon 2200 pkt.
arthas9182 Donbas78 pozwól zyskom rosnąć... nowa rekomendacja od boś 480 https://twitter.com/HotstockPL/status/993809178211901440
karkalis Dm boś podniósł wycenę 11bit na 370 PLN
karkalis ktoś cos pisał o reko bzw bk na 11bit, to tak for info: "W trzy dni osiągnęli 1/3 rekomendacji BOŚ, która zakładała w 12 miesiącach sprzedaż wysokości 750k wersji PC."
leon boś, były siły podażowe, ale jednak zwyciężył popyt, zobaczymy w przyszłym tygodniu
leon obraz techniczny na Boś uratowany, zobaczymy co z tego wyjdzie
Przemek (r) Batman boś mnie nie przekonuje
Batman BOŚ wczoraj widziałem ale jakoś nie wiem
leon kuna obrót już jakiś znaczący, choć wciąż nie imponujący. Świeca ładna, niby nastąpiło wybicie z konsolidacji, ale trzeba być ostrożnym moim zdaniem, ponieważ wig-banki zmierza raczej w drugim kierunku...choć z drugiej strony to Boś, a jak mawiają, są Skoki, banki i Boś ;) Ważny opór 10 zł.
leon kuna dobrze Boś dostrzegłeś, zobaczymy jak się skońcy
Ed BoŚ daje kupuj Dino z cena 92.80 także uwagę czy nie będzie akcja wyjscia
karkalis DM BOŚ dodał Pekao, Ergis i Tower Investments do "top picks"
Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK