Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.

Analiza spółek: Asseco Poland oraz Bogdanka

W ostatnim artykule przyglądaliśmy się wykresom dwóch spółek: Amica (AMC) oraz Ambra (AMB). Obydwie spółki aktywowały LimAkt i docelowo powinny kontynuować obrany ruch wzrostowy. Ewentualna negacja prowzrostowego sygnału będzie miała miejsce po wybiciu wskazanych wsparć.

Asseco Poland (ACP)

Trend: długoterminowy trend wzrostowy
Formacja techniczna: brak
Zakres inwestycji: inwestycja długoterminowa
Zagrywka: pod utrzymanie wsparcia
Komentarz: Spółka typowo pod inwestycję długoterminową, najlepiej do portfela dywidendowego lub IKE z racji na dosyć nudny obraz. Wykres od blisko roku porusza się zgodnie ze średnimi kroczącymi, które wyznaczają kierunek wzrostowy. Wcześniej kurs konsolidował się przy średnich, ale stale pozostawał w trendzie wzrostowym, ewentualnie bocznym. Zagrywać będziemy pod a) utrzymanie psychologicznego wsparcia na 50,00, b) SMA200 oraz c) wyrysowanej linii trendu. W krótkiej perspektywie doszło do wybicia lokalnego wsparcia na 54 PLN, co sprowokowało podaż do ataku, w szerszej perspektywie nie powinno zmienić się nic. W przypadku złego obrotu sprawy kurs przy 47 powinien próbować zawrócić.
Z perspektywy finansowej: Z końcem sierpnia Emitent opublikował raport za II kwartał, który okazał się zgodny z konsensusem. Zysk netto Asseco Poland w drugim kwartale spadł do 80,1 mln zł z 88,4 mln zł przed rokiem, natomiast powodem do zadowolenia jest to, że portfel zamówień na 2019 rok ma wartość 9,126 mld zł, czyli 13% więcej r/r. Spółka wypłaca nieprzerwanie od 2006 r. dywidendę; stopa zwrotu z ostatnich 5 lat wynosi 5,66%.
Przykładowe wejście: 50,10

Bogdanka (LWB)

Trend: długoterminowy trend spadkowy, krótkoterminowy trend spadkowy
Formacja techniczna: a’la podwójne dno Adam&Adam
Zakres inwestycji: spekulacja na krótki termin
Zagrywka: pod potencjalne wybicie nad opór
Komentarz: Z trendem nie będziemy walczyć, ale istnieje szansa na wyrwanie blisko 10% – jako TP wyznaczam SMA200, która znajduje się przy 44 PLN. Ciekawie wygląda potencjalna formacja podwójnego dna Adam&Adam oraz wyjście nad SMA100 pierwszy raz od niemalże roku.
Z perspektywy finansowej: Pod koniec sierpnia Emitent pochwalił się wyższymi wynikami r/r (raport półroczny wykazuje 197,9 mln zł zysku netto oraz 434,4 mln zł EBITDA, wobec 66,4 mln zł zysku netto i 278,6 mln zł EBITDA r/r). Nie jest to typowa spółka spekulacyjna, ale jako taka zostaje uznana z racji na jej długoterminowy wykres.
Przykładowy LimAkt: 40,80

Autor analizy: Pascal Bodnar

*Przykładowy LimAkt / wejście to jedynie nasz wewnętrzny poziom, który zostaje użyty do naszych dwutygodniowych podsumowań, jak również do podsumowań trzymiesięcznych oraz rocznych. Wszystkie analizy, których kurs przebił dany poziom LimAkt, są zamieszczane w naszych podsumowaniach.

Zobacz podobne analizy:1 Odpowiedź

  1. Michał Michał pisze:

    Asseco Poland: wsparcie przy ~50,00 zł prawidłowo zareagowało. Widoczne były zwiększone obroty właśnie w tych rejonach w drugiej połowie sesji. SL będzie ustawiony na dniach prawdopodobnie lekko poniżej 49,50 zł. Jeszcze należy zobaczyć, jak kurs będzie dalej reagować na wsparcie 50,00 zł. Trend wzrostowy na razie się broni.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK