Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.
Kwiecień 2021
 • P
 • W
 • Ś
 • C
 • P
 • S
 • N
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30

Rozwój grupy CDRL poprzez akwizycje.

CDRL stawia na akwizycje.

Krótki opis działalności firmy.

Grupa CDRL, której główną marką jest Cocodrillo. Jest to spółka odzieżowa, która projektuje, produkuje i dystrybuuje ubrania oraz obuwie dla niemowlaków, dzieci, oraz młodzieży. Jej działalność obejmuje nie tylko teren Polski, ale również jest obecna w krajach europejskich takich jak Austria, Czechy, Słowacja oraz kraje nadbałtyckie, a także w bardziej „egzotycznych” państwach jak Arabia Saudyjska, Mongolia i Libia. Poza sklepami stacjonarnymi CDRL rozwija swoją sprzedaż w sieci poprzez sklepy internetowe.

Na koniec 3 kwartału spółka posiadała 505 punktów handlowych z czego 246 punktów znajduje się w Polsce a odpowiednio 146 punktów zlokalizowanych jest na terenie UE oraz 113 punktów poza nią.

Wschodni kierunek przejęć i nie tylko.

Spółka skupiła się przede wszystkim na przejęciach na Białorusi, gdzie widzi spory potencjał. Przejęto sieć supermarketów Buslik. Ponadto grupa CDRL przejęła w Polsce spółkę Lemon Fashion oraz została udziałowcem mniejszościowym spółki Sala Zabaw Fikołki.

Kilka słów o firmie Buslik.

Sieć supermarketów Buslik jest największym sprzedawcą odzieży i akcesoriów dziecięcych m.in. wózki dziecięce, kosmetyki, żywność dla niemowlaków itd. na terenie Białorusi. Buslik posiada 46 swoich sklepów, z których generuje około 65 mln USD przychodu rocznie, przy czym udział sprzedaży internetowej wynosi jedynie 1,6 % przychodów. To właśnie na rozwój sprzedaży internetowej grupa CDRL może kłaść największy nacisk w pierwszej kolejności. Sama grupa CDRL notuje znaczną dynamikę wzrostu w tym kanale sprzedaży (po pierwszych 3 kwartałach dynamika wzrostu wyniosła 32 % r/r). Kolejną rzeczą po przejęciu Buslik jest uzyskanie dostępu do informacji o klientach białoruskich co pozwoli na dopasowanie oferty do wymagań tego rynku jak i im podobnych np. rosyjski czy kazachski.  Wg dyrektora generalnego sieci Buslik – „rynek artykułów i odzieży dziecięcej wyceniany jest na 600 mln USD na Białorusi, a w Rosji prawie 8 mld USD”, co tylko obrazuje, że obrany kierunek ekspansji jest atrakcyjny.

Grupa CDRL przejęła pakiet 90 % udziałów w spółce DPM zarządzającą siecią supermarketów Buslik za kwotę 6,9 mln USD.

Teraz kilka słów o spółce Lemon Fasion.

Spółka Lemon Fasion sama projektuje, produkuje i dystrybuuje odzież czy akcesoria dla dzieci aktywnych pod takimi markami jak Lemon Explore, Thermotex, Actisoft oraz Petit Bijou.

Na początku tego roku grupa CDRL nabyła 69 % udziałów w spółce Lemon Fashion za kwotę 1,35 mln USD.

Ostatnią spółką jest Sala Zabaw Fikołki.

Spółka Sala Zabaw Fikołki jak sama nazwa wskazuje prowadzi sale zabaw, które wyróżniają się nie tylko bogatym wyposażeniem, ale także różnorodną ofertą zajęć edukacyjnych i warsztatów tematycznych, dzięki którym dzieci rozwijają swoje zainteresowania. Spółka ta posiada 7 obiektów o łącznej powierzchni najmu 5.350 m kw., dodatkowo w ramach współpracy między grupą CDRL a spółką Sala Zabaw Fikołki w salach zabaw prowadzone są 2 sklepy oraz 5 cornerów sprzedażowych pod marką Coccodrillo. W planach na 2019 rok jest przewidziane otwarcie kolejnych 7 sal zabaw a do końca 2021 roku liczba ta ma wzrosnąć aż do 31 sal. Współpraca umożliwi zaoferowanie nowych usług oraz zwiększenie sprzedaży odzieży i obuwia dziecięcego dzięki nowemu kanałowi dotarcia. Ponadto współpraca może pozwolić na wynegocjowanie lepszych lokalizacji w przestrzeniach handlowych co powinno się pozytywnie przełożyć na osiągane wyniki obu spółek. Połączenie stanowisk sprzedaży Coccodrillo wraz z salami zabaw może umożliwić sprzedaż również w niedziele niehandlowe.

Grupa CDRL objęła pakiet mniejszościowy w wysokości 40 % udziału w spółce Sala Zabaw Fikołki za 6 mln zł.

Nie da się ukryć, że grupa CDRL mocno się rozwija, dlatego moim zdaniem warto na nią zwrócić uwagę bo tutaj możliwy jest skokowy wzrost wyników finansowych. Będzie to jak najbardziej możliwe i widoczne po optymalizacji poszczególnych firm oraz ich synergii.

Autor wpisu: Przemysław Witkowski


Źródła – forsal.pl, strefainwestorow.pl, stooq.pl

Zobacz podobne analizy:Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Komentarze z shoutboxa

wydra przed chwilą CDRL wisiało na widłach. Kurs akcji 14,60. Ktoś chciał kupić 30akcji x 256zł, bo pomylił ticker z CDR :P
wydra może ktoś podesłać pełen arkusz na CDRL?
Błażej (a) wydra spólki z indeksu WIG-Odzież są na fali, co może być powodem zainteresowania CDRL
wydra CDRL pod co te wzrosty? Wyniki za cały rok będa tragiczne. Po 3kwartałach mamy -30mln ZN. W święta dużo nie odbiją. Dzień dywidendy to 9 grudnia i wypłacają 1,05zł. Poszło też info o skupie akcji, ale czy to powody, żeby zrobić rajd z 12zł na 20zł?
wydra Ja ciekaw jestem Cdrl bo tydzien ladnie zamkneli na 16zl. Co prawda lockdown zimowy oraz ferie mocno wplyna na sprzedaz odziezy dzieciecej zimowej, ale wydaje mi sie, ze to juz ostatni slaby okres. Od wynikow za Q1 moze byc bardzo dobrze, bo w calym 2020 porobili sporoodpisow.
space lion83 dziwne że piszą o cdrl bo akurat ci są w czarnej D, ale taki EAH już zdecydowanie lepiej wygląda
Bartas_Gda (r) cdrl prawie 23 mln straty w 1Q - oczywiście trzeba spojrzeć w raport co tam się wydarzyło - ale wygląda to delikatnie mówiąc bardzo słąbo
Bartas_Gda (r) "mocne" wyniki CDRL
Drakkar7 a u nas taki cdrl podaje komunikat że nie będzie dywidendy....wyniki też raczej będą niższe niż oczekiwane i w nagrodę dzisiaj plus;).... chociaż tu już chyba nie ma kto oddawać
Drakkar7 na CDRL jeszcze chyba nie widziałem takiego obrotu dziennego
Drakkar7 Ktoś interesował się i ma większą wiedzę o CDRL? Bo ceny to takie pewnie już atrakcyjne chyba a odbić jakoś nie bardzo
Drakkar7 cdrl to jakś gra pod wyniki czy odbicie od wsparcia?
kuna kozineczka obserwujesz cdrl ?
Bartas_Gda (r) na CDRL dalejs kupują
Bartas_Gda (r) CDRL fajnie - pisałem o nim sporo na SB na tą chwile 22%
Bartas_Gda (r) zmiejszyłem zangażoanie w VRG bo za dużo tego miałem kosztem właśnie CDRL i WTN
Bartas_Gda (r) cdrl na widłąch?
Przemek (r) Bartas_Gda (r) bardzo ładnie cdrl. Wczoraj przebili SMA100 a dzisiaj potwierdzili
Bartas_Gda (r) CDRL trochę odpalił na koniec sesji
erbosss Bartas_Gda (r) co do cdrl to poczekałbym jeszcze na zakończenie świeczki tygodniowej. Problem jest taki, że ta spółka balansuje obecnie na wieloletnim wsparciu, wyniki za pierwsze półrocze były poniżej oczekiwań. Niby jest wyceniana nisko, ale fakt jest taki że wyniki ma słabe i generalnie rozczarowała w tym roku (z danych które podała)...
erbosss jeśli dobrze pamiętam to chyba w SII pisali że dobrali ostatnio cdrl
erbosss co do cdrl to podbija od dołu teraz do sma100
Bartas_Gda (r) erbosss a jak widzisz CDRL?
Bartas_Gda (r) ja mam tylko ACG, PZU. Na normalnym mam LVC, PXB, PCR, CDRL, MCR, 11B, MLS
Bartas_Gda (r) dość popytowa sesja na CDRL
Bartas_Gda (r) Inwestor na razie fundamentalnie śledzę WLT, CDRL,11B, Pekabex, Eurotel, ASBIS, dalej RBW, PCC i FTE
PIEQ a jak widzicie CDRL ? zysk duzo wiekszy niz rok temu
wydra Wyniki cdrl będą dobre. Na koniec roku ok. 20mln zł netto ma być. Do tego dywidenda 5%brutto od 20zł.
wydra Hej. Ja standardowo zapytam o analizę CDRL. Sytuacja fundamentalna jest mi znana z analizyprezesa. Ostatnio sporo akcji nabyłem przy 20zł. Obecnie mamy coś na kształt krótkoterminowego trendu wzrostowego ale MACD słabo wygląda. Czy dojdzie do wybicia linii trendu spadkowego czy czeka nas jeszcze powrót w okolice 18-19zł? Mógłby ktoś rzucić okiem?
Bartas_Gda (r) CDRL
Bartas_Gda space laptop rozważyłbym tez CDRL
Bartas_Gda CDRL też do końca roku rpzynajmiej
Bartas_Gda wziałęm CDRL i MLsystem w ostatnich dniach
Błażej (a) do CDRL też przejdę.
Bartas_Gda Błażej (a) jestem ciekaw Waszej opinii odnośnie CDRL - rozmawiałem wczoraj z uczestnikami WZA które mialo miejsce ~2tyg temu, zarząd cały czas skupuje akcje, sytuacja na Białorusi ulega poprawie
Bartas_Gda wydra tak samo odczytuje CDRL i też planuję zakupić.
wydra Hej. Mógłby ktoś rozrysować CDRL. Nie chcę naganiać, bo mam już ich akcje, ale według mnie kurs jest obecnie przy wsparciu na 19-20zł. Pojawiły się też obroty, które chyba wyglądają jak akumulacja. Kurs długoterminowo porusza się w prostokącie 20-32zł. Dwa dni temu był dzień inwestora i ukazały się wywiady oraz nowe informacje o spółce. Będzie m.in. dywidenda ok. 1zł za 2019, dobre wyniki za III i IV kwartał. Do tego mamy skup akcji. Spółką zainteresował się też Prezes z analizyprezesa. Czy według was możliwe jest jeszcze zejście do poziomu 19zł czy obecne wsparcie to połowa białej świecy, więc kurs powinien odbijać... Dobrze rozumiem, że przebicie 21zł byłoby już przełamaniem linii trendu spadkowego?
wydra Bartas_Gda Hej, ostatnio pisałeś, że obserwujesz cdrl. Kurs jest akurat przy dolnym ograniczeniu prostokąta przy 19zł z zasięgiem na 30zł. 50% do zrobienia. Według analizyprezesa, od 3q wyniki powinny się poprawiać. Gdzie chciałbyś to kupić?
Bartas_Gda AMC, WLT, CDRL, Benefit
Błażej (a) a co bys chcial wiedziec o CDRL?
Bartas_Gda Błażej (a) o CDRL
Bartas_Gda cdrl w okolich oporu w postaci luki cenowej
Bartas_Gda spółki które obserwuję np 11B, Autgaz, Agroton, Alumetal, Ambra, Amica, Apatro, Asseco, Asbis, autopartnet, budimex, CCC, CDRL, CLN, Cognor, Decora, Delko, Echo, Enter, Fasing, izostal, ksw, livechat, lts, mabion, mrc, pekabex
Bartas_Gda szkoda CDRL bo zawsze był w kręgu zainteresowań a nie udało się kupić w "mojej cenie"
Bartas_Gda piekne raporty na CDRL oraz Odlewnie
erbosss z wig20 - PKN (jedną transzę mam po 101, będe dobeirał gdyby spadało), PZU to samo, PKOBP - to samo (mam po 38, będę dobirał), MILLENNIUM (już mam, bo broni sma200), w kręgu zainteresowań: SANTANDER, DINO (ale tylko przy korekcie do okolic 100zł), amica (pisałem), oponeo, wielton. Obserwuję też KRUKA i co jakiś czas wchodzę spekulacyjnie. Z mniejszych tematów: Mabion, Forte, Aileron, PBKM, CDRL, Celon Pharma. Jak widać trochę tego jest, ale nie szarpię się tylko czekam na fajne poziomy.
Batman Wywalilem połowę cdrl z zyskiem około 350zk na sztuce resztą sl 145 Zobaczymy może odkupie niżej
ja kozineczka kto by brał cdrl przy takich obrotach
wydra Cdrl raport pokazało. Spółka była tu grana wcześniej. Raport jest dobry, czy można prosić o analizę techniczną?
leon szkoda tego cdrl, był wtedy taki piękny młotek na dzień dziecka;)
wydra Przemek, tak. Chodzilo mi o CDRL. Powinno ladnie pojsc...
Przemek (r) wydra ok już widzę że piszesz o CDRL a my pisaliśmy o CLOUD :)
Batman Zaba cdrl fajnie po ile masz ?
Zaba Batman skusiłęm się na cdrl i na razie trzymam
leon cdrl
Batman Na cdrl z fasoli wczoraj wybicie i dziś dalej spadało ja bym zaczekal
wydra Witam. Jak oceniacie cdrl po ostatnich dwóch sesjach? Dokąd może zaliczyć zjazd? Czy na tpe można mówić o tworzeniu sie formacji podwójnego dna? Jak rozegrać tę spółkę? Stany na czerwono, więc łapać na otwarciu?
Przemek (r) Bercik1974 na cdrl szybko zgasili ta świece ale zamknela się delikatnie powyżej oporu więc jest jakas szansa na wzrosty
Bercik1974 Witam.Co Panowie myślicie o spółce CDRL?
leon cdrl ciekawie, pewnie na fali rekomendacji. ten wykres jakoś omijałem, za dużo ogonów
Błażej (a) Kto jeszcze nie czytał, a interesuje się branżą odzieżową, tego odsyłam do analizy CDRL prezesa: http://www.analizyprezesa.pl/2018/04/wirtualny-portfel-fundamentalny-ubrany.html
Michał (a) CDRL za małe obroty na większe analizy.
wydra cześć. Mam pytanie odnośnie trzech spółek. Jak widzicie ciech, cdrl i handlowy? Cdrl musi przebić 33zł i LA 33,20 byłby odpowiedni? Handlowy zamknął się powyżej 80zł. Teraz kierunek 85zł? Ciech odbił się od wsparcia w okolicy 54zł i czas na mocniejsze odbicie?
Wojciech ja mam totalnego pecha w ostatnim czasie. W obserwowanych miałem i Monnari i CDRL a wybrałem inne gnioty
Asia Batman sesję mogłeś odpuścic, ale przypomij czasem o takim CDRL bo wszystkiego nie spamiętamy
Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK