Marazm na giełdzie trwa w najlepsze, a nasze polskie indeksy wciąż nie potrafiły wygenerować nowego impulsu wzrostowego. Wzrosty na starym paliwie już się powoli kończą, a byk na gwałt potrzebuje nowej dawki energii. W tym wpisie rzucę okiem na dwa wykresy, które w średnim terminie wyglądają na ciekawy temat do rozegrania.
Bogdanka
W długim termnie mamy do czynienia z trendem zniżkującym, ale trwająca od czterech miesięcy konsolidacja poniżej kluczowego i historycznego oporu, wskazuje obserwującym wykres, że dwie siły rynku ponownie ze sobą walczą. Dodać należy, że samo wybicie lokalnego oporu (ciut poniżej ważnego poziomu na 55 zł) nie będzie automatycznie zielonym sygnałem do dalszych wzrostów – idealnie byłoby, żeby rynek wykonał “tego” dnia odpowiedni obrót, który nie pozostawi dalszych wątpliwości co do kierunku.
Medicalg
Wykres MDG porusza się w wyraźnym trendzie spadkowym od ubiegłego roku, ale na pozytywną uwagę zasługuje pozytywna dywergencja na wskaźniku MACD. Obecny obraz daje czytelny układ do zajęcia pozycji. Ostatni wzrost z blisko 100 zł należy uznać jako wypełnienie formacji oraz jako test psychologicznego poziomu.
Autor analizy: Pascal Bodnar
Dzisiejsza świeca na MDG chyba pozytywna?
Neutralna, nie wyprzedzamy rynku w takim trendzie.