Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.
Kwiecień 2021
 • P
 • W
 • Ś
 • C
 • P
 • S
 • N
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30

Analiza techniczna spółek: Inter Cars, Millenium oraz Pcc Rokita.

Wybrane spółki z indeksu MWIG40 i SWIG80.

Wybrane spółki znajdują się w formacjach technicznych, gdzie oczekuję wybicia w niedługim czasie.

INTERCARS

wykres dzienny

Na wykresie dziennym widoczny jest tworząca się formacja a’la trójkąta zwyżkującego. Na wczorajszej sesji utworzona została krótka świeca na znacznym wolumenie pokrywająca się ze średnią SMA100. Górne ograniczenie formacji znajduje się w okolicach 220-221,5 zł. Tutaj zagrywamy na wybicie z formacji a najbliższy opór jest na poziomie 240 zł, który to poziom pokrywa się ze średnią SMA200. Co do publikowanych wyników sprzedażowych to spółka notuje cały czas wzrost sprzedaży na poziomie około 20 % r/r.


Przykładowy LimAkt 222 zł, SL poniżej dolnego ograniczenia formacji. 

MILLENIUM

wykres dzienny

Indeks sektora bankowego aktualnie znajduje się na wsparciu, gdzie widać walkę popytu z podażą i widzę szansę na odbicie od wsparcia. To może się przełożyć na oczekiwane przeze mnie wybicie z formacji a’la trójkąta symetrycznego. Tutaj zagrywać możemy na przebicie poziomu 9 zł. Po wybiciu z formacji najbliższym oporem jest poziom 9,5 zł a następny poziom to historyczny szczyt w okolicach 9,8 zł. Natomiast wsparciem aktualnie jest dolne ograniczenie formacji oraz średnia SMA200.

Przykładowy LimAkt 9,02 zł, SL poniżej dolnego ograniczenia formacji. 

PCCROKITA

wykres dzienny

Tutaj tak samo jak w przypadku pierwszej opisywanej spółki mamy do czynienia z tworzącą się formacją a’la trójkąta zwyżkującego. Wczoraj utworzona została krótka świeca na zwiększonym wolumenie, co daje szansę na wybicie w niedługim czasie. Po wybiciu najbliższym oporem jest poziom 100 zł. Wsparciem pozostaje na razie dolne ograniczenie formacji.


Przykładowy LimAkt 95,80 zł, SL poniżej dolnego ograniczenia formacji.

Autor analizy: Przemysław Witkowski


Przykładowy LimAkt, to jedynie nasz wewnętrzny umowny poziom wejścia.

Zobacz podobne analizy:14 komentarzy

 1. Michał Michał pisze:

  PCCRokita: wybicie na relatywnie podwyższonym wolumenie. Ruch wzrostowy podobny do poprzednich, niedawnych wzrostów może zostać więc powtórzony. Szczególnie, że na spółce występuje od początku notowań długoterminowy trend wzrostowy. Na dzisiejszej sesji było jedynie widoczne „wyhamowanie” przy 96,00 zł, gdzie było najwięcej wymiany akcji. Nie widać było jednak większego „zbijania” ceny.

 2. Michał Michał pisze:

  Informuję, że chwilowo pisanie na Shoutbox nie działa. Przepraszamy. Próbujemy ustalić przyczynę.

 3. space space pisze:

  pcr to dziś wyniki podaje i to zadecyduje pewnie o kierunku wybicia

 4. Przemek Przemek pisze:

  Intercars – LA nie aktywował się.
  Millenium – kurs aktywował LA i czekam na kontynuację wybicia.
  Pccrokita – LA się aktywowało, ale doszło do powrotu kursu w okolice wcześniejszego oporu a teraz wsparcia na poziomie 95 zł. Czekamy jak się dzisiejsza sesja potoczy.

 5. krzysieksisiek krzysieksisiek pisze:

  Jak teraz widzicie Inter Cars po tym wczorajszym wybiciu na 226 i dzisiejszym 19.03 powrocie poniżej LA? Powrót wymuszony raportem za 2018 rok.

  • Przemek Przemek pisze:

   Jeśli dzisiaj Inter Cars nie utworzy pozytywnej świecy (oznaczającej pojawienie się większego popytu) to możliwe jest zejście kursu do poziomu wsparcia na 220 zł.

 6. Martin Martin pisze:

  Przemek jak widzisz Pccrokita dalej ?

  • Michał Michał pisze:

   Czekam jeszcze do poniedziałkowej sesji. Prawdopodobnie podczas sesji damy szerszy komentarz.

  • Przemek Przemek pisze:

   Kurs PCR wybił dołem z wyrysowanej formacji co było jednoznaczne z aktywowane się SL. Jeśli chodzi o aktualną sytuację na wykresie to mamy świece a’la wisielec (po spadku dlatego odbieram ja pozytywnie) na największym wolumenie w trakcie formowania się opisanej we wpisie formacji. Jeszcze chciałbym dodać, że ta swieca na interwale godzinowy wygląda ciekawie bo mieliśmy mocna świece spadkowa typu SC na okazały wolumenie a następnie świece Marubozu na równie wysokim wolumenie. Wczorajszą krótka swieca wzrostowa na skromnym wolumenie na razie jest neutralna. Co ciekawe środkowa świeca odbiła się od Sma200.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Komentarze z shoutboxa

Ed Umieszczenie ratingów Banku Millennium na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym przez agencję Fitch
Michał (a) nemooo Piaskun space Nie, bym nie powiedział, że optymistycznie nastawiony jestem do banków. Powoli jednak dochodzi do momentu, gdzie najważniejsze kwestie zostaną rozwiązane. Wpływ pandemii już jest mniej więcej wstępnie znany na gospodarkę (pandemia już trwa rok). Kwestia z kredytami frankowymi też dobiega do momentu rozstrzygnięcia. Są naciski z góry aby wystosować jednolitą drogę zawierania ugód między konsumentami a bankami; ponadto 25 marca ma zapaść uchwała SN, która wstępnie ma wskazać ogólne zasady uznania danych klauzul za abuzywne/całej umowy za nieważną. Do tej pory - po wyroku TSUE w 2019 r. - linia orzecznictwa jednak była korzystna dla konsumentów, więc rynek też się nastawia bardziej na uchwałę niekorzystną dla banków i niektóre banki są tego świadome. Co do obserwowanych banków, to głównie obserwuję mBank oraz ING. ING ma bardzo niski udział kredytów frankowych w portfelu (jeden z najmniejszych wśród notowanych na giełdzie), a do tego nawiązali procentowo jedną z najwyższych rezerw na sprawy związane z kredytami frankowymi. mBank natomiast ma spory udział kredytów frankowych, ale nie taki wysoki jeszcze jak Millennium lub ING. Natomiast zawiązali jak na razie rezerwy w wysokości ~1,5 mld i jest to jedna z największych rezerw wśród banków. Więcej niż w przypadku Millennium bądź Getin Noble. Ale oczywiście umowy frankowe nie są równe umowami frankowymi bo każdy bank swoje wersje miał.
Michał (a) Na Millennium już doszło do mniejszego odbicia. Świeca z dnia 19.01.21 pozytywna i po niej nie powstały jeszcze żadne większe negatywne świece.
Michał (a) Millennium również zbliża się do kluczowego wsparcia 3,30 - 3,50 zł i korekta jak na razie na mniejszych obrotach niż poprzednie wzrosty.
underground PCX mocny typ na dzisiejszy mocniejszy ruch. Przebiło ostatnio linie trendu spadkowego średnioterminowego po czym płasko powróciło to tej przebitej linii. Generalnie ładny trojkat wyrysowana sie od czerwca. Mocno w ostatnich dniach rosło PccRokita.
Michał (a) Jak ktoś jeszcze ma konto w Millennium to prosimy o krótką opinię.
Michał (a) Ma ktoś może konto maklerskie w Millennium? Pytam, bo potrzebujemy minimum trzech opinii dotyczących zawodności/niezawodności tego DM.
Michał (a) Jeszcze tylko nam brakuje opinii o zawodności/niezawodności Millennium
space Ambra "kupuj" od Millennium DM
Błażej (a) Millennium International Management LP ponownie podwyższył shorta na LTS do 1,30!
Błażej (a) Janek ciekawe, co zrobi Millennium International Management LP który od kilku dni budował tu pozycje
Błażej (a) Millennium International Management LP ponownie, już czwarty raz zwiększa swoją krótką pozycję na LTS
Błażej (a) I jeszcze jedna ciekawostka na końcówkę sesji: Millennium International Management LP ponownie powiększa krótką pozycję na Lotosie
Błażej (a) z ciekawostek, to Millennium LPP zaczął grać na spadki na LTS
Sal Michał (a) no to pozostaje mieć nadzieję, że zachowa się po wynikach jak PCCRokita, który po chwilowym spadku poszedł do góry
Michał (a) Sal Tylko PCCExol z roku na rok ma tendencję wzrostową i faktycznie poprawia wyniki w porównaniu do roku ubiegłego w przeciwieństwie do PCCRokita
Agutek Nie chce wyjsc na glupia. Ale chyba nie ma wyjscia. Moze mi ktos po nie prawniczemu / gieldoqemu co znaczy to info na millennium o buforze. Bo sie staram. Ale nie czaje. Pyram z cielawosci bo akcji nie mam
PiotrGPW intercars miałem rano kupić eh
lukaz kozineczka i INTERCARS i AMICA
Błażej (a) Ciekawostka z rejestru krótkiej sprzedaży KNF: wczoraj na Millennium fundusz powiększył swoją pozycję.
Matuch Millennium ładnie idzie
erbosss Bartas_Gda (r) wrzucę zaraz millennium pod co wszedłem
erbosss btw ktoś śledzi banki na gpw? Powiem wam, że trzy dni temu podbrałem millennium, bo z at i wolumenów wygląda bardzo obiecująco.
erbosss skolim niekoniecznie, po raporcie millennium, który trudno nazwać dobrym, akcje poszły w górę :)
Ed Skonsolidowany zysk netto grupy Banku Millennium w pierwszym kwartale 2020 roku spadł do 18,1 mln zł z 160 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w raporcie kwartalnym. Wynik banku okazał się 69 proc. niższy od średniej prognoz analityków na poziomie 57,6 mln zł. Bank utworzył rezerwę w wysokości 60 mln zł na ryzyko związane z ewentualnym wpływem pandemii Covid-19
Piaskun h3rlitz Prezentujemy też czarny scenariusz Do naszych prognoz aplikujemy też scenariusz negatywny, w którym zakładamy dodatkowe cięcie stóp procentowych o 50 p.b. w 2021 roku oraz koszty ryzyka wyższe o 50 p.b., zarówno w części detalicznej, jak i korporacyjnej portfela w 2020 i 2021 roku, w stosunku do scenariusza bazowego. W materializacji tych założeń WNDB cofnąłby się o 6% w 2021 r. w stosunku do pierwotnych szacunków, zaś saldo rezerw wzrosłoby o 24% w 2020 i 30% w 2021 roku, wynik netto okazałby się niższy o 33% w 2020 i 52% w 2021 roku w stosunku do bazy. Najmocniej ucierpiałaby wycena Aliora, która spadłaby do 9,28 PLN oraz Millennium, który byłby wyceniany na 1,72 PLN. Względnie bezpieczna okazuje się wycena Pekao, która przy powyższych założeniach cofnęłaby się do 79,85 PLN na akcje
Piaskun pon, 16 mar 2020, 18:02 CET, NY 13:02, Londyn 17:02, Tokio 2:02, ^SPX -8.07% Symbol np: ^SPX Symbol np: ^SPX Login i hasło zapisz Przegląd wiadomości (Analizy Wszystkie) Widok: Ostatnia | Kilka | Wszystkie Kategoria: Biznes | Kraj | Świat | Wszystkie Wyświetl: Tytuły i nagłowki | Tylko tytuły Źródła: Szukaj w niusach: Altus TFI skupił 5,2 mln akcji własnych PAP - Biznes 16 mar 2020, 17:57 16.03.2020, Warszawa (PAP) - Altus TFI skupił w celu umorzenia 5,2 mln akcji własnych, stanowiących do 11,27 proc. kapitału zakładowego, po 10 zł za akcję - poinformowała spółka w komunikacie. Przyjmowanie ofert sprzedaży trwało od 9 do 12 marca. Stopa alokacji wyniosła 11,85 proc. Podmiotem pośredniczącym w przeprowadzeniu i rozliczeniu oferty był Millennium Dom Maklerski. (PAP Biznes)
lion83 Z kolei, w ocenie autorów raportu, spółki, które w nadchodzącym miesiącu mogą zachować się gorzej od rynku to: British Automotive Holding, BoomBit Games, CI Games, JSW, KGHM, Millennium, PKO BP i Santander Bank Polska.
Michał (a) robcio B Na Millennium można zagrać pod świecę z 26.11.19. Albo pod przebicie 5,85 zł albo pod wsparcie 5,40 - 5,50 zł.
Inwestor Millennium wyszło całkiem z krótkich na JSW?
Michał (a) Millennium równiez przy wsparciu - jak większość banków.
Błażej (a) Z ciekawostek pt "co dzieje się na liście krótkiej sprzedaży KNF": Amerykański Millennium ponownie zszedł poniżej progu 0,5.
Błażej (a) Inwestor zwracam uwagę, że Millennium , które ma krótką sprzedaż na JSW, nie jest Millennium, które jest notowane na GPW. Millennium International Management LP ma siedzibę w Nowym Jorku.
Inwestor Błażej (a) czyli przy ostatnich obrotach to mało mówiąca o czymkolwiek pozycja, dziwi mnie bardziej czemu Millennium nie zainteresowane wodospadem na JSW wchodzi teraz w krótkie jak są mocne przesłanki klepanie dna, jedyne co wydaje się logiczne to gra pod wypadniecie z MSCI Poland i dzisiaj powinna się kończyć
Błażej (a) Z ciekawostek: Millennium International Management LP zwiększył shorta na JSW do 0,56
erbosss Inwestor a skąd info że millennium shorciło?
czarny czy ktoś mógłby przybliżyć technicznie JSW bo ja już na tej spółce się zgubiłem. Czy jest to poparte merytoryką czy po prostu Millennium się bawi na krótkiej?
Sal Przemek (r) A odpowiadając serio, to oczywiście na giełdzie skorzystają ci, którzy mają krótkie pozycje jak Millennium Management LP. Natomiast poza nią chińscy producenci węgla koksowego, bo importowany jest tańszy o 1/4
Sal Pod to może grać na krótko fundusz Millennium
hasior Millennium International Management LP
bylu spojrzcie na millennium leci,wiec wszystko jasne
bylu millennium leci
erbosss karkalis przymierzasz się do zakupu np. millennium po ewentualnym spadku? Moim zdaniem między 4-5zł zrobi się dosyć atrakcyjnie
PIEQ bardzo duze transakcje na PCCRokita wczoraj na dolku sesji i dzis rowniez. Dla mnie wyglada jak akumulacja przez wiekszy kapital. Ktos moze rowniez sledzi ?
Michał (a) Millennium jak inne banki przebiły silne wsparcia na ostatnich sesjach.
kramrok Intercars też próbuje
Michał (a) Daniels na Millennium wyrobiło się teraz wsparcie na 8,00 zł. Dzisiaj też już bardziej konsolidacja, więc pozytywny znak. By można było zagrać na wytrzymanie 8,00 zł - SL by mógł się znajdować blisko wejścia. Jednak ja z reguły po takich negatywnych świecach jak ostatnio nie wchodzę. Pry 8,60 znajduje się już pierwszy, mocniejszy opór. Ale krótkoterminowo jest to potencjalnie moment właśnie na odbicie.
Daniels Millennium odbilo sie od 8 zl jak tego nie zasypia to bedzie ladnie to wygladac
erbosss Przemek (r) d3 też na millennium patrzę więc chętne zerknę jak inni to widzą :)
d3 Przemek (r) spojrzałbyś na Millennium w takiej ciut dłuższej perspektywie?
Michał (a) analizyprezesapl Mniej więcej tyle to właśnie będzie. Pokrywa się to też z wcześniejszymi wyliczeniami Millennium. Dzięki.
Michał (a) Bartas_Gda W rekomendacji banku Millennium kiedyś wyliczali, że szacowany podatek handlowy w przypadku Vistula to ~1,5 mln zł
Michał (a) Millennium
Michał (a) wydra No dlatego 18 kwietnia wychodzi. Na PCCRokita dniem dywidendy jest 24 kwietnia.
wydra PIEQ przypomnisz mi jak to jest? Akcje pccrokita sprzedałem, ale pokazuje mi, że są jeszcze moje w KDPW. To znaczy, że dostane pieniądze?
PIEQ pccrokita dzis chyba juz kurs po odcieciu dywidendy
Michał (a) PCCRokita odbiła. Pozycję trzymamy dalej.
PIEQ Pccrokita pieknie po wczorajszej informacji o dywidendzie
PIEQ pccrokita
krzysieksisiek PIEQ Bartas_Gda Macie PCCRokita czy wywaliło Was na SL?
PIEQ wielbicieli młotków może zainteresuje CFG i PCCRokita - aktualnie się tworzą
PIEQ PCCRokita wolumen dzis juz wiekszy niz wczoraj caly dzien.
Przemek (r) Intercars pokazał niezbyt okazałe wstępne wyniki
Przemek (r) wydra jak się porównać raport skonsolidowany z jednostkowym to widać że sama PCCROKITA wypracowała większe zyski niż wraz z innymi firmami
Przemek (r) Michał (a) ok dzięki bardziej chodziło mi o Pccrokita
erbosss yarp Jak dla mnie sypnięcie przez tfi millennium akcji bloober tylko po to, żeby zejść poniżej 5%. Sypnęli 1tys akcji, a mieli 88tys, więc nie jest to jakieś spektakularne wyjście.
kramrok intercars
krzysieksisiek Kurde, na PCCRokita dołożyli znów..
erbosss z wig20 - PKN (jedną transzę mam po 101, będe dobeirał gdyby spadało), PZU to samo, PKOBP - to samo (mam po 38, będę dobirał), MILLENNIUM (już mam, bo broni sma200), w kręgu zainteresowań: SANTANDER, DINO (ale tylko przy korekcie do okolic 100zł), amica (pisałem), oponeo, wielton. Obserwuję też KRUKA i co jakiś czas wchodzę spekulacyjnie. Z mniejszych tematów: Mabion, Forte, Aileron, PBKM, CDRL, Celon Pharma. Jak widać trochę tego jest, ale nie szarpię się tylko czekam na fajne poziomy.
erbosss Batman ja już część tematów biorę na L: pkobp, millennium, pzu, tsgames, cdr. Na razie nie szaleje - biorę za ok. 1/3 kwot jakie zamierzam przeznaczyć. Zamierzam zostawić sobie oczywiście troche kapitału na spekulacje, ale chcę się ustawiać pod przyszła hosse na gpw :)
dr32 to ta aleja samochodwa to cos jak intercars ?
Adamec21 Co sądzicie o wynikach Millennium?
erbosss Batman trochę już skubnąłem MILLENNIUM, może jeszcze dopakuję jeśli troszkę zleci
erbosss Batman Co myślisz o millennium po korekcie ostatniego rajdu? Według mnie dalej jest sens się podłączyć. Z Kruka skorzystałem z rana :)
Janek Michał (a) możesz napisać słówko o ropczyce, mercator i pccrokita?
Przemek (r) PIEQ na intercars chyba zadzialalo psychologiczne wsparcie przy 200 zl i nalezy obserwowac pod mozliwe odbicie
PIEQ Na intercars pojawil sie wczoraj mlotek na 1d na duzym obrocie
kuna nie wiem jak Wy ale ja na pccrokita to nie widzę akumulacji
karkalis kozineczka pccrokita spoko
piotrk cześć intercars wsparcie 215
jaroslawen Cześć, spoglądał ktoś ostatnio na intercars? Po dzisiejszym spadku są w okolicy dolka z przed roku. Mógłby ktoś rzucić okiem narysować bo w jestem tylko mobilnie
kuna Przemek (r) znalazłem trójkąt na pccrokita :)))
kuna Przemek (r) pccrokita coś siły nie ma na wybicie
jaroslawen 10 k akcji na intercars poszła paczka
kuna intercars ciekawie wygląda na jutro
leon intercars do obserw.
Michał (a) PCCRokita również pozytywne sygnały daje. Jednak osobiście nie wchodzę po takich wzrostach. Korekta dla mnie zbyt płytka (mimo, że taka korekta częśto się na spółkach zdarza).
leon intercars Batmana odpalił, zgasili świece, ale wciąż do obserw.
Przemek(r) Do obserwacji pccrokita, ideabank, mph, qubicgms, platige, glg i prime.
Przemek(r) Kolejną spółką jest Pccrokita na wczorajszej sesji powstał ładny młotek na zwiększonym obrocie i do tego na wsparciu wynikającym z konsolidacji.
Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK