Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.
Maj 2019
 • P
 • W
 • Ś
 • C
 • P
 • S
 • N
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
Dodaj wydarzenie
Dodaj wydarzenie +

Analiza techniczna spółek: Playway oraz Trakcja.

Wrzucam analizę dwóch spółek z głównego parkietu. Jedna to przedstawiciel sektora gamedev, a druga to spółka z sektora budowlanego skupiająca się przede wszystkim na przetargach i robotach związanych z koleją, która zostanie przeniesiona z SWIG80 do MWIG40, gdzie zastąpi Netię (w mojej ocenie to dobra wiadomość).

 

PLAYWAY

wykres tygodniowy

wykres dzienny

Wykres tygodniowy pokazuje, że po mocniejszych wzrostach aktualnie kurs się konsoliduje mniej więcej w obszarze 120-180 zł. Mocne poziomy wsparcia i oporu znajdują się odpowiednio przy 120 zł oraz 180 zł (szczyt historyczny).

Na wykresie dziennym możemy wyznaczyć linię korekty, gdzie będziemy zagrywać na wybicie górnego ograniczenia oraz wybicie poziomu 148 zł. Poziom ten wynika z górnego ograniczenia podażowej świecy powstałej w dniu 26 listopada br. utworzonej na zwiększonym wolumenie i posiadającej długi górny knot. Kurs jest wspierany przez średnią SMA100, przy której aktualnie się znajduje a wskaźnik RSI wskazuje na wychłodzenie. Wskaźnik OBV wykazuje lekką akumulację akcji. Jak na razie nie widać zwiększonej podaży przy linii korekty, co zwiększa ewentualne szanse na wyjście górą.

Przykładowy LimAkt 148,50 zł, SL ustawiamy poniżej lokalnego wsparcia w okolicach 140 zł.

TRAKCJA

wykres tygodniowy

wykres dzienny

Na wykresie tygodniowym możemy wyznaczyć kurs poruszający się wewnątrz klina rozszerzającego się, gdzie na samym dołku widzimy znacznie zwiększone obroty, co może świadczyć o akumulacji akcji przez większych graczy bądź instytucje. W tamtym tygodniu w końcu nastąpiło długo oczekiwane wybicie z klina. Teraz czekamy na kontynuację wzrostów. Najbliższym oporem jest poziom 4 zł zaznaczony na wykresie a następnie poziom 6 zł. Wsparcie na wykresie tygodniowym będzie znajdowało się przy linii górnego ograniczenia klina rozszerzającego się i przecinającego krótkoterminową linię trendu wzrostowego.

Na wykresie dziennym kurs dzisiaj odnotował sesję spadkową i kurs dotarł w okolice lokalnego wsparcia zlokalizowanego na poziomie 3,36 zł poniżej, którego aktualnie przebiega średnia SMA100. Kolejną pozytywną informacją jest mocniejsze schłodzenie wskaźnika RSI oraz lekka akumulacja akcji na wskaźniku OBV. Tutaj widzę możliwość zagrania spekulacyjnego przy SMA100 o ile pojawi się odpowiednia świeca sugerująca odbicie albo zagranie bezpieczne dopiero na przebicie 4 zł.

Przykładowy LimAkt zagranie przy SMA100 albo 4,05 zł. Przy zagraniu na SMA100 trzeba uważać bo wsparcie znajduje się dopiero w okolicach 3 zł a przy wariancie bezpiecznym w okolicach 3,7 zł.

 

Autor analizy: Przemysław Witkowski


Przykładowy LimAkt, to jedynie nasz wewnętrzny umowny poziom wejścia.

Zobacz podobne analizy:4 komentarze

 1. Michał Michał pisze:

  Playway też można zagrać na wsparcie 130,00 – 132,00 zł, jeżeli kurs tutaj spadnie.

 2. Błażej Błażej pisze:

  Trakcja również ciekawie.

 3. investio investio pisze:

  Trakcja będzie wchodziła do składu indeksu mWig40, co powinno zwiększyć popyt.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Komentarze z shoutboxa

yarp playway jest waszym zdaniem w dobrej cenie teraz, nie wiem czy brać przed raportem 30 maja
laptop jak widzicie zawodowcy playway ?
Błażej (a) Trakcja -8,41%, czyli końca przeceny nie widać
Gitaroszewc Zarząd PlayWay S.A. z siedzibą w Warszawie ("Spółka") w nawiązaniu do raportów bieżących nr 15/2019 oraz nr 21/2019 informuje iż w dacie publikacji niniejszego raportu do sprzedaży do klientów w sklepach online, oraz w dystrybucji detalicznej trafiło ponad 93 tys. szt. gry UBOAT, ponad 850 tys. szt gry Car Mechanic Simulator 2018 oraz ponad 845 tys. szt. gry House Flipper. Ponadto Zarząd dodaje, że dodatek DLC do gry House Flipper tj. Garden DLC produkcji spółki zależnej Frozen District Sp. z o.o., który miał swoją premierę w dniu 16.05.2019 r. o godz. 15.00 czasu polskiego w sklepie STEAM w ciągu pierwszych 72 godzin przekroczył sprzedaż 45 tys. kopii.
Gitaroszewc beatum co do tej obsuwy optymista powie, że dobrze - dbają o jakość... jako sceptyk powiem, że zrobili za duże przesunięcia na chernobylite. Ani to Playway, ani CDR, mają 2 projekty a nie dbają o jakość
kozineczka trakcja jak leciała w otchłań to i nawet poniżej hist minimów nieco zleciała.
kuna trakcja
cooper To że Uboat po weekendzie będzie 3 najlepszą grą od PLW jest bardziej niż pewne (przekroczymy liczbę społeczności i pewnie komentarzy pod względem Thief Simulator) - a to dopiero wczesny dostęp. Nie zapominajmy o planszówce która prze do przodu w rankingu gier. Ale do rzeczy. Jutro premiera Diesel Brothers: Truck Building Simulator. Gra na licencji Discovery (to już duży plus) ma społeczność lekko ponad 13 tyś. W rankingu Steam wygląda to obecnie tak: Nadchodzące Popularne - miejsce 4, Wishlista - miejsce 39. Za grę odpowiada studio Code Horizon co nie napawa wielkim optymizmem, ich poprzednie tytuły: hit Gold Rush: The Game (społeczność: 40,398; opinii: 4,998) oraz Giant Machines 2017 (społeczność: 4,297; opinii: 282) zebrały mieszane recenzje. Wiem, że PLW wprowadził pod koniec 2018 r. tzw. Playway Testing Center - testerzy mają wyłapać jak najwięcej błędów przed wypuszczeniem gry - i widzimy efekty: We The Revolution, Uboat. Nie robię sobie wielkich nadziei po DB, bardziej oczekuję Cooking Simulator i DLC do HF.
balrog emefe ja odkupiłem dziś playway za 186,40 po tym jak sprzedałem w poniedziałek po 201,50, wydaje mi się że nie powinien zlecieć poniżej 180 no ale nigdy nic nie wiadomo ;) dużą niewiadoma jest te premierą diesel brothers, to pierwsza gra multi od plw i nie wiadomo jak im to wyjdzie. Ale nawet jeśli to w przyszłym tygodniu Gardena dlc i thef Simulator na switcha, także chyba a warto trzymac
Gitmen cena z kopii raczej na bank poniżej 40 zl. Rosja i Chiny to 2 z 4 głównych rynków jak widać w komunikacie. Gra jest tam sprzedawana w cenie 26 zł co daje playway około 13-14zł z kopii po odjęciu 12% dla dev teamu. Mix cenowy bardzo zaniża tutaj średnią.
space bronas16 przychód z gry. playway ma tylko procent z tego
space playway powtarza chyba manewr z 26.04
Przemek (r) Trakcja "ładny" raport pokazali
Michał (a) Playway zaczyna potencjalnie korektę.
balrog playway
mlody_inwestor Lubelak o ciech miałem też, ale wyszedłem w sumie na 0, sprzedałem za wcześnie, teraz mam unimot i niedawno był playway, i zrealizowałem już cały zysk z autopartner
Bercik1974 Trakcja myslałem że spadnie po tych odpisach niestety spadło 2% i góra na razie konsoliduje moim zdaniem
space widać rynek oczekiwał więcej od playway
roger playway idzie jak po sznurku
balrog Nawet podpisali umowę na house flipper ostatnio, najlepiej sprzedająca się grę playway
filip borneo prawda jest taka, że z game dev liczy się CDR, 11bit, Playway, Ulg i Foreveren
Gitaroszewc Kwota dywidendy przypadająca na rzecz PlayWay S.A. wynosi 15 219 309,41 zł.
Gitaroszewc PLW PLAYWAY SA (17/2019) Wypłata dywidendy przez spółkę zależną
Gitaroszewc ja chcę sprawdzić jaka jest dynamika... w kontekście newsów, premiery etc. taki mały eksperyment na przezroczystym ogranizmie jakim jest playway :D
cooper Bartas_Gda na razie trzymam w porfelu PLW, ULG i MOV - czyli śmietankę Playway i poluję na CFG. Mnóstwo bardzo ciekawych premier przemawia za nimi. VAR trzymam do premiery BeeSimulator. Obserwując ich promocję, widzę że będzie grubo. Jak skorekci CRJ a będę miał gotówkę to na pewno zakupię. Green Hell to naprawdę dobra gra, widać po recenzjach. Z bio i tech stawiam na MAB, CLN, DAT, SCP i XTPL - dlatego nadal mam je w porfelu. Zauważ że zarząd SCP podzieli się zyskiem ze sprzedaży urządzenia z akcjonariuszami, cyt. "Minimum 50% zysku wygenerowanego ze sprzedaży naszych wynalazków wypłacimy naszym akcjonariuszom w formie dywidendy?. Myślę że pod to jest gra i może być dużo drożej. SLV i PURE mi trochę odjechały, więc na razie do obserwacji.
bronas16 Odpowiedź z Playway - "niezależnie od wagi premiery - gry bez pełnego akceptu testerów, nie będą wytłuszczone. chcemy tym wskazać, że warto wagę danej premiery poznać dopiero po premierze. trzeba też brać pod uwagę że namawiamy zespoły których gry nie mają akceptu testerów, do zmiany daty wydania i dostosowania się do zasad które przyjęliśmy odnośnie testów produktów."
roger playway ładnie
cooper Z serii techniczne inspiracje PLW, cytuję: Playway wygenerował najwyższy wzrost w naszym portfelu na przekroju ubiegłego miesiąca. Cena osiągnęła poziom historycznych szczytów i co ważne ? nie ma silnych sygnałów ku temu, aby coś miało spowodować głębszą korektę czy nawet krach na tym papierze. Zakładać należy, że kwiecień może być dla spółki neutralny, ale w długim terminie możemy oczekiwać dalszych wzrostów, ponieważ żadna z linii trendu nie została naruszona przez cenę.
cooper nowe infa od ULG : 1) Zawarcie umowy wydawniczej - gra Fat[EX] Courier Simulator na PC. W grze FatEx Curier Simulator wcielasz się w kuriera do zadań specjalnych. Będziesz musiał roznieść wiele paczek, mimo przeciwności losu. Gra została już opublikowana w serwisie STEAM i spotkała się z dobrym przyjęciem graczy. Premiera Gry planowana jest na 2020 r. 2) Kampanie kickstarterowe dla gier Deadliest Catch: The Game (gra tworzona na licencji DISCOVERY CHANNEL) i WoodZone są planowane do przeprowadzenia odpowiednio na kwiecień i maj br. Kampanie zostaną przeprowadzone we współpracy z PlayWay S.A., na platformie https://www.kickstarter.com ULG liczy na sukces marketingowy i finansowy, nie mniejszy niż ten, który miał miejsce w przypadku kampanii KS dla gry Gold Rush: The Game (również na licencji DISCOVERY CHANNEL).
roger Mikesz wolumen to jest teraz na playway
Michał (a) Po 11BIT czekamy teraz na Playway na ew. silniejszy ruch w górę. Kurs cały czas aktualnie konsoliduje się lekko przy oporze.
Bartas_Gda trakcja ja ~2,95 moze byc ciekawie
beatum TRAKCJA analogicznie do wcześniejszego zachowania kursu, po mocnym spadku konsola przez 4 tygodnie, następnie mocne wybicie
balrog cooper we the revolution miało w grupie prawie 5000 członków w dniu premiery, natomiast grave keeper nie ma nawet 300 a do premiery parę dni, wielkość grupy jest dobrym wskaźnikiem czego można się spodziewać. A nie spodziewam się jakiegoś szałowego marketingu przez te parę dni. Zresztą playway nawet nie ma wymienionej tej gry w swoim planie premier
cooper Podaję link do artykułu z czatu z Prezesem PLW, co ważne nie chcą wyjść z Podmiotów w których mają udziały. Zespoły pracują nad 60 grami na różne konsole. Najbardziej oczekiwane premiery to Uboat, Bum Simulator, Cooking Sim, czy CMS X1/PS4. Obecnie na giełdzie notowane są 4 spółki, w których PlayWay ma udziały. Są to: CreativeForge Games (47,81 proc.), Ultimate Games (45,89 proc.), Movie Games (33,43 proc.) i ECC Games (27,15 proc.). Prezes dodał, że jeszcze w tym roku na warszawskim rynku mogą zadebiutować kolejne 3 studia. link: https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/playway-nie-mamy-strategi-wyjscia-z-podmiotow-w-ktorych-jestesmy-akcjonariuszem,akcje,237324?utm_source=HP20&utm_medium=duzy
space a jak playway widzicie ? korekta ?
karkalis "Komentarz prezesa PlayWay wymiata ???????? - Bardzo nam jest miło że giełda doceniła producentów gier, i mamy nadzieje, że za rok powstanie WIG Plw, do którego wejdą wszystkie firmy z grupy PLW obecne wtedy na giełdzie.? - mówi Krzysztof Kostowski, prezes zarządu."
cooper Czaty inwestorów: Krzysztof Kostowski, prezes zarządu PlayWay SA - start 21 marca o godz. 15:00, link: https://www.stockwatch.pl/czat-inwestorow-gieldowych/krzysztof-kostowski-prezes-zarzadu-playway-sa-start-21-marca-o-godz-1500,268
space jak widzicie playway ? bo coś widzę zwykle konsolidację w ciągu dnia. dystrybucja ?
Michał (a) Podobna sytuacja na Playway z utrzymywaniem się kursu powyżej 170 zł, mimo "podażogennych" rejonów cenowych.
balrog Przemek (r) jak widzisz playway? Wybicie górą? https://charts.stockwatch.pl/chart/dyqBGLGOJky3WsjippgvQ
piotrek68 Raport sprzedażowy cfg zarzucają nas pozytywnymi infami tu może być jeszcze ładna pompka playway jednak potrafi zarządzać swoimi spółkami dlatego na playway też może być jeszcze duże uderzenie trójkąt powoli staje się wypełniony
balrog playway też fajnie wygląda, kurs odbił się od lini trendu oraz sma50 i zamknął na plusie
balrog z jednej strony dobrze że dopieszczają gry, pewnie chcą uniknąć wpadek jak z Agony czy Phantom Doctrine, z drugiej jednak już od dawna playway nie wypuścił jakiejś większej gry
balrog nie wiem czy ktoś widział, playway zaktualizował wczoraj plan premier, niestety wszystkie ważniejsze premiery przeniesione na II kwartał :/ http://www.playway.com/premiery a część z nich miała być nawet w IV kwartale 2018....
Przemek (r) Monnari i Playway wyglądają ciekawie na wykresach
space no właśnie też chciałem zapytać, co to jest mały plw, bo playway to na minusie dziś
space playway nadal w górę
cooper wkrótce WIG.GAMES, skład: CD Projekt, 11 bit studios, Ten Square Games, PlayWay oraz CI Games
space playway znowu próba w górę
space playway jest jakaś próba wybicia
custer balrog 11BIT (Kupuj, Cena Docelowa 356,00 zł), CD PROJEKT (Kupuj, 216,00 zł), PLAYWAY (Kupuj, 200,00 zł).
balrog ktoś na bankierze pisał, że bm santander wydał reko dla cdr 216 a dla playway 200, może ktoś potwierdzić? Wiem, że niektórzy mają santandera ;)
filip legniczanin Trakcja to nie Getback
legniczanin cześć, niestety wsedłem po raz drugi w Trakcja i zostałem umoczony ;P Proszę kogoś bardziej doświadczonego o opinie jak może być wartość akcji z emisji?
karkalis kramrok trakcja - ale nie nauczył CIebie torpol ( w wynikach za Q3 zrobili rewizję budżetów) - i pisałem kiedyś, że to samo samo musi zrobić trakcja. MSW to techniczny bankrut...
dr32 playway kolejny zwiastun nowej gry wypuscil
space też od playway
filip ECC od Playway?
Przemek (r) My-Bro-Joe ECC GAMES jest to spółka ze stajni Playway więc raczej wałków nie będą robić. Osobiście debiutów nie biorę.
Przemek (r) Na nastepny tydzien wg mnie ciejawe spolki do obserwacji to trakcja na dalsze odbicie, ulg na wybicie z konsolidacji, farm51 14 lutego przedstawia raport za 4 kw w ktorym powinni pokazac po raz pierwszy zysk netto , Tsgames ciekawa dzisiejsza krotka swieca z luka spadkowa powstala na zwiekszonym wolumenie, Vistula kurs po dwoch sesjach spadkowych dzieiaj kurs dotarl w okolice lokalnego poziomu wsparcia 3,9 zl od ktorego kurs odbil i mozliwe jest dalsze odbicie, mozliwe odbicie na Nowagala ktora typowala Kozieniczka
piotrek68 Wydaje mi się że farm51 będzie tworzył szeroką konsolidację wformie trójkąta coś podobego do playway
roger przyznać się komu sl wywalił playway po145
balrog wziałem tez troche playway po 154, jak spadnie to dokupie
krzysieksisiek Bartas_Gda Trakcja chyba ma chęć na reset? Jak Ty to widzisz?
kuna trakcja rysuje na h1 doji na ladnym wolumenie
Przemek (r) Ciekawe czy ta Trakcja dzisiaj wybije ? Dodatkowo na dziennym kurs sie znajduje przy SMA200.
Mikesz cooper Mnie bardziej zmartwiła zapowiedź, że pierwsze ruchy sprzedażowe przewidują za 15 miesięcy, czyli znając zycie można założyć 2h2020, a co do tego czasu? Z Phantoma nie utrzymają nawet okrojnej załogi. Może PlayWay rzeczywiście coś im podrzuci żeby utrzymać się na powierzchni.
erbosss Bartas_Gda Jeśli ja miałbym się wypowiedzieć to powiedziałbym, że wchodzisz ciągle w jakieś walory typowo spekulacyjne i nie ustawiasz odpowiednich stop lossów. Ja nie mówię, że nie można pospekulować ale jeśli są to spółki typu trakcja, krezus, ist, getiny, pxm itd to po prostu musi być SL jeśli myśl przewodnia nie wypali. Kiedyś miałem podobny problem ale w końcu się z tego wyleczyłem - stawiam bardziej na pewne spółki i jedynie dodatek spekulacji...
kuna Ładnie trakcja wygląda na 4H
yarp playway waszym zdaniem trzymać czy wywalać mam po 160,50 kupiony
Mikesz kozineczka Równie dobrze po tragicznie zmonetyzowanym PD i obejrzeniu kolejnego prototypu PLW moze uznac, ze szkoda marnować na nich zasobów. PlayWay to nie jest dobra wróżka, kasa ma znaczenie :) Ja bym w każdym razie nie tykał narazie na dłużej, spekulacyjnie można sobie pokręcić ale nie widze pod jakie info mogło by się tam coś zadziać pozytywnie.
kozineczka Mikesz gdyby nie playway jako główny udziałowiec byłyby obawy co do zatrudnienia specjalistów, uważam, że mają znajomych w tym gronie i z zatrudnieniem ekipy nie powinno byc problemów. To tylko moja osobista uwaga. Gdyby to była kolejna wydmucha gejminogwa bez znaczącego udziałowca zgodziłabym się z Tobą.
legniczanin Część Trakcja ważny moment,korci żeby znowu wejść tylko nie wiem czy nie za wcześnie , Bartas_Gda jak ty to widzisz?Masz jeszcze trakcję?
piotrlotr A ktos widzi jeszcze jakies szanse dla TRAKCJA ? kolejne wsparcie 3.50?
yarp playway na tych poziomach to trzymać dalej czy sprzedać waszym zdaniem?
laik Trakcja też wczoraj spadała
mlody_inwestor a playway?
balrog Playway wyłamał się z trendu spadkowego i. Pr
mlody_inwestor Playway to chyba moja ulubiona spólecza i rozważam ponowne wejście
balrog playway doszedł do lini ale jeszcze jej nie przekroczył
Bartas_Gda mlody_inwestor trakcja
Bartas_Gda trakcja ciekawie
filip pierwsza spółka Bartasa to: Cognor, druga to WSE a trzecia to Trakcja
usher Błażej (a) Moje typy: Trakcja, Elemental, G-Energy
Bercik1974 Bartas jeszcze Trakcja :)
Janosz trakcja może już się wyprzedali pod info hm
Janosz Trakcja ciekawe czy uda się przebić sufit po wczorajszym infie ...na razie mocy brak
yarp filip tak rozumiem, nie wiem co zrobić albo odkupię (to musi odbić do okolic 4 zł bo nie po to się spekuła załadowała przy 1,18-1,29) albo kupię playway
balrog Przemek (r) rozrysowałbyś playway? jakies opory poniżej sma200? jak dla mnie okolice 120 zł, coś jeszcze?
balrog Np playway jest w ciekawym miejscu, wczoraj oststecznie oparł się na sma200, dolny knot doszedł też mniej więcej do rocznej linia trendu
kuna playway na promocji
beatum bronas16 playway pokazuje ze symulatory mają moc, wiec skoro pod kursk taka pompa była a był skazany na porażke, to tutaj myśle na juju z tych poziomów 100% do ugrania :) bo co do marnych 6-7 zł nie podejdzie??
Przemek (r) koku na razie wygląda dobrze. Czekamy na zamknięcie na Trakcja
PIEQ Trakcja zleciała
yarp Batman Przemek (r) czy obserwujecie może playway lub bloober, w którą warto wejść na krótko? Blobber wydaje się że wczoraj zakończył spadki i został wybrany ale premiera dopiero za 6 miesięcy więc chyba nie ma pod co grać, playwawy nie może się zdecydować gdzie iść ale q1 dobrze się zapowiada
legniczanin cześć, Bartas_Gda brawo :) ja jednak liczę że Trakcja wyjdzie szybko ponad 4 ;) i trzymam papier, bo podaży na razie nie ma
yarp ma ktoś playway ? jak waszym zdaniem zachowa się kurs, ja mam nadzieję na odbicie 132,50 i dojście przynajmniej do 142 w krótkim terminie
yarp wiecie może czemu playway też leci ?
cooper PlayWay planuje ponad 30 premier w przyszłym roku, artykuł premium na parkiecie
Mikesz LiBrA Oceny słabe, peak 30, cena 50 zł więc ten zarobek będzie kiepski, ale wiadomo, pasuje to do polityki PlayWay
LiBrA playway kolejna produkcja ktora juz zarabia https://stooq.pl/n/?f=1265727
cooper Trakcja wejdzie w skład indeksu mWIG40 w wyniku kwartalnej rewizji indeksów, a opuści go Netia
leon laik nie, z wig 80, mam tylko torpol, trakcja i boś (kupno o 6,80)
legniczanin Cześć,jak widzicie trakcja ,teraz cofka ?
mrWlodi Jak widzicie Playway?
balrog yarp no tego się też nie spodziewałem, że parę dni przed opóźnią premierę, ale w sumie playway nie robi tego pierwszy raz
yarp Przemek (r) Bartas_Gda w takim razie co według was lepiej wygląda playway czy bloober (dziś mega obroty)
Bartas_Gda dziś fajny dzień GRI w portfelu +18%, PEKAO jak na razie 6%, Trakcja 4%, niestety JSW i na razie IST na minusie
Donbas78 Na TOR było dzisiaj 4,46pln za papier a jest 4,04pln Trakcja tez niezła cofka:(
yarp Marta playway ma jakieś premiery jeszcze w tym roku ? dobrze kojarzę że coś 6 grudnia ma być ?
erbosss Moim zdaniem trzeba uważać na playway. Chyba robi się niebezpiecznie. Zaraz wkleję wykres
yarp brał ktoś dziś playway ? bo wygląda że został zasypany
balrog co tak dźwignęło playway rano to nie wiem, ale gdybym miał akcje to wywalałbym pkc na otwarciu, wyniki słabsze od konsensusu a 13% na plusie :P
ja Playway szaleje
Michał (a) Bartas_Gda WIG20 nie analizuję, CDR redukuję po odbiciu i dopiero wejdę po ugodzie z Sapkowskim, a Trakcja już się znajduje w pobliżu oporu 3,50 zł.
cooper PLW: 16 edycja EY - w kategorii Nowe Technologie / Innowacyjność statuetka trafiła do rąk Krzysztofa Kostowskiego - twórcy firmy PlayWay.
Hoze trakcja
Donbas78 Portfel zamówień Trakcji na koniec września wynosił 2,899 mld zł PAP - Biznes 15 lis 2018, 18:46 15.11.2018, Warszawa (PAP) - Portfel zamówień Trakcji na koniec września 2018 roku wynosił 2,899 mld zł - podała spółka w raporcie kwartalnym. Grupa poinformowała, że w okresie trzech kwartałów podpisała umowy o łącznej wartości 2,045 mld zł. "Dążąc do maksymalnego wykorzystania potencjału produkcyjnego Grupa Trakcja bierze udział w nowych przetargach. Jednakże ze względu na to, iż posiadany na 30 września 2018 roku portfel zamówień jest znaczący, Grupa selektywnie wybiera przetargi, w których startuje" - napisano. (PAP Biznes)
Fernon Playway dziś świetnie sobie radzi na tle gamedevu i całego rynku
Donbas78 Trakcja dobrana dzisiaj zobaczymy:)
Donbas78 Trakcja zaczyna ładnie wygladać
Donbas78 Trakcja pierwszy opór 3,30?
Przemek (r) leon zastanawiam się nad tym TOR dlaczego pokazał znacznie lepsze wyniki od Trakcja
Donbas78 Bartas_Gda Trakcja dzisiaj raport podaje także uważaj...
bronas16 wszystkie moje scenariusz srednioterminowe się zrealizowaly np. Playway i CDR
Mikesz Thief Simulator kosztował 300k PLN, nieźle. PlayWay to maszynka do robienia kasy
cooper ULTIMATE GAMES: ULG Zawarcie umowy o współpracy z PlayWay S.A. ? 10 gier na Nintendo Switch, Zawarcie umowy licencyjnej ? gra The Works of Mercy na Nintendo Switch, Zawarcie przez UF GAMES S.A. umowy na port i wydanie gry Bad Dream: Fever na Nintendo Switch
Mikesz bronas16 Teraz top2 pokazuje, peak juz raczej nie wzrosnie wiec zamykamy dzien premiery < 2k. Jak na gra od PlayWay i jej potencjalny budżet ja bym był zadowolony :D
Mikesz LOL a tymczasem Thief Simulator top1 na steam :D Szanuje ten model biznesowy PlayWay. Widać, że gra z budżetem podobnym do HF i szybko się zwróci
cooper Playway - Thief Simulator will be out on November 9th!
cooper Podsumowanie mojego porfela: Dziś TSGames i Ultimate Games na plus i liczę na więcej. TSGames świetne wyniki i premiera nowej gry. Ultimate Games - już wkrótce dwie nowe gry, przejście na rynek główny. Na minus Farm - jednak widzę jeszcze duży potencjał, tak samo Varsav - spółka zapowiedziała jednak konferencje na której przekaże nowe info odnośnie dwóch gier. Duży zawód przynosi mi Playway i Cherrypick, jednak nadal jestem optymistycznie nastawiony. Mabion dziś znowu na plus a przemawia za tym kolejne dobre info. Jeśli chodzi o Amica, to zastanawiam się czy nie sprzedać bo strasznie muli, i spadkow nie ma końca.
balrog Playway robi się denerwujący.
cooper w TSGames, Playway i Farm51 jestem zapakowany pod najblizzy tydzień. TSGames - świetne wyniki i perspektywy, niedługo wyniki i być może pod nie podciągną kurs. Playway - gram pod przyszłe premiery. Farm51 - nie chce przegapić momentu jakiegoś wybicia (jak np. na 11bit) i myślę że tu będą już tylko dobre newsy (oby). Zapakować zamierzam jeszcze w Ultimate Games - ktoś zbiera akcje i może coś się ciekawego wydarzy. CFG - sam nie wiem bo już wtopiłem trochę kasy w tą spółkę i przegrałem. No ale ostatnio ładnie to wszystko wygląda na wykresie i może warto jakąś gotówkę zainwestować i podciągną kurs pod 19 zł. Jujubee - może się udać znów zarobić na tej spółce, wstępna recenzja/opinia jest ok ale może robiona na zamówienie. Cherrypic - nowa gra się nieźle sprzedaje, może coś podciągną. Varsav - solidnie dała mi zarobić, nie wiem czy na jutro wystarczy mi kasy na tą spółkę ale myślę że może tu być jeszcze grubo.
cooper Uważam że świetny temat może być z Varsav - na której to spółce dwa kółeczka zrobiłem. Na wiosnę premiera ich oczekiwanej gry Bee Simulator, która już zbiera nagrody. Sami wiecie ile Farm urósł pod premierę. Plus kolejny dla naszego gamingu to fakt, że dolar się umacnia. Nie traciłbym wiary w CreepyJar czy Playway. Mobilne gry też mają się dobrze i są coraz popularniejsze więc TSGames czy Cherry pokażą jeszcze moc. Farm51 - to już kolejna perełka, teraz tylko dobre newsy i pomału w górę. Niestety CFG - wyniki sprzedażowe kiepskie. Tu wystrzału nie będzie, ale obym się mylił. Sam wtopiłem w CFG i wyszedłem po 34 zł.
Donbas78 usher Trakcja podbijana i zjazd do bazy:(
karkalis trakcja na kontrkacje jednym ma prawie -20% marży. -20% na kilkuset milionach.
Michał (a) Playway przy kluczowym wsparciu 120 zł. Dalej jedynie obserwujemy.
Przemek (r) Bartas_Gda ale tam na prawde nie ma napisane że to trakcja :)
filip Przemek (r) tylko na wykresie Bartasa nigdzie nie było napisane że to Trakcja
Przemek (r) Bartas_Gda kurs się konsoliduje na Trakcja
Przemek (r) filip trakcja
Batman Bartas_Gda A takimi są trakcja i infoscan ale ostatnio mniejszych nie analizuje z powodów które opisałem
balrog playway nadal jednak słabnie, tgames testuje znowu opó
Donbas78 Trakcja będzie cofka:(
balrog CDR i Playway bliskie przecięcia lini macd
balrog playway na ciekawym poziomie
karkalis a jakiś kumaty gość napisał im "Tak, kapitalizacja 300 milionów przy niemal 700 mln 11bit (po premierze FP momentami 1,2 mld) i 821 mln PlayWay. I może niewielkie znaczenie ma, że po trzech dniach TOP1, posiada niemal tyle komentarzy co największy sukces PlayWay, czyli House Flipper, do tego kosztuje tyle co Frostpunk, tylko, że nie było w najważniejszym momencie przeceny -10%? Jeśli nie jest to wielki sukces, to nie wiem co nim ma być. Na koniec niech każdy sobie odpowie, która gra będzie się lepiej monetyzować przez najbliższy rok: HF, Frostpunk czy WW3?"
Bercik1974 W niedługik czasie.Polimex Trakcja i Bloober.pozdrawiam
beatum Hoze siedze troche na giełdzie i po tym co widzę dzisiaj to poziomy 3x można odłożyć na półkę, farm51 idzie awans do wyższej ligi -> wycena w kierunku 11b, playway
balrog Co sądzicie o playway i tsgames? Playway wydaje mi się, że okolice ~120 zł (sma200) to dobry moment na wejście, tsgames też spodziewałbym się niedługo odbicia
kozineczka Pewne wyniki będą zbliżone do ostatnich, wzrost materiałów i płac da to odczuć, najważniejsze aby zachowali płynność finansowa, jeśli zamawiający nie będą mieli chęci renegocjacji umów to fundamentalne nic się nie zmieni, z drugiej strony powinno im zależeć na tym bo jak upadna firmy budowlane typu trakcja to kto im będzie budował infrastrukturę... Chińczyk? :)
leon Donbas78 pewności nigdy nie ma, ale sądzę, że dołek już na trakcja był
leon karkalis a akumulujesz trakcja? moim zdaniem to jest dobry temat na long
Donbas78 kozineczka Trakcja też bardzo osłabła:(
nowy Czy Polimex ma coś wspólnego z Trakcja?
Donbas78 Trakcja coś nie może oporu na 3,20 trwale przebić:(
kozineczka Sal odkupiłam mały pakiet poniżej 1,9, można powiedzieć tyle co nic w porównaniu ile tego miałam... podebrałam też bioton, synektik, ts games lvc no i trakcja
space playway znowu blisko sma200, moze odbić
kozineczka Donbas78 nie, raczej trakcja
Hoze Kozineczka już słusznie zauważyła że f51 sie dobrze trzyma , popatrzcie na playway tsgames, wygląda na to że ludzie wierzą w sukces ww3
space playway też leci.
leon Przemek (r) gdy pojawi się tylko zmiana sentymentu na rynku, to i kapitał napłynie i szybko będzie wynosił kursy takich spółek jak elektrobudowa, trakcja itp...no chyba, że te spółki zbankrutują, tak jak ludzie teraz piszą na forach, wszak co druga spólka (więcej!)to teraz bankrut, więc zostanie na naszej GPW, powiedzmy 100 spółek. hehe i nie będzie trzeba takiej selekcji dokonywać jak teraz
Błażej (a) nieźle wygląda Playway, który po raz n--ty dotyka ważnej średniej kroczącej
Bartas_Gda playway na sma100
Bartas_Gda playway,11B co myślicie
nowy Trakcja poszła uktyte na 3,69
nowy Trakcja rusza
custer Vestor DM obniżył cenę docelową akcji PlayWay do 177 zł
Przemek (r) Trakcja fajnie poszła
Przemek (r) Trakcja dobrze sobie radzi
Przemek (r) Bercik1974 na razie trakcja walczy z SMA100
Bercik1974 Trakcja ruszyła
balrog nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji, czy wywalę asekuracyjnie przed samą EA czy jednak nie, normalnie bym to zrobił patrząc na kazus np playway po agony czy CFG po PD ale wydaje mi się, że w przypadku WW3 o grze będziemy wiedzieć dużo więcej przed premierą niż o tamtych grach, o których nie wiedzieliśmy właściwie nic
Bercik1974 Trakcja to prawda wygląda coraz ciekawiej.
nowy Ciekawie wyglada Trakcja na jutro
Mikesz #gamedev https://www.youtube.com/watch?v=LB4Otj64O8I PlayWay macza tym palce
custer playway testował 161 i padł
space playway raport wypuścił
space playway wyniki w poniedziałek, warto obserwować kurs
Przemek (r) arthas9182 super informacja odnosnie playway :)
arthas9182 Playway na fb zapowiada dodatek do hf garden ma wyjść "soon" I będzie to płatne dla
nowy Jak widzicie Playway z ta swieczka?
nowy Playway tez brzydka swieca
space playway widzę na 165 po połączeniu szczytów
filip Playway analogicznie do TEN
nowy Playway wybija
nowy Playway
borneo ja obserwuję do wejścia CFG, TEN i Playway
space ktoś się przygląda playway ?
space myślicie że playway szykuje się do wybicia w górę czy w dół ?
space kozineczka no trakcja coś słabo, liczyłem na zysk, a tu chyba utnę ze stratą (małą)
space playway się przygotowuje do ruchu
space trakcja dziś moze wybije
space myślę że nie ma co patrzyć na 11bit w oderwaniu od reszty. cdr -2%, farm51 -9%, bloober -9%, cherry -0.25% , jujubee -3.4%, vivid -3.4%, 11bit -13%, TEN -16%, qubicgms -3%, playway -8.5%, ultgames -8.7%, ifun4all -1.5%, foreveren -0.68%, cigames -13,9% , CFG -1.41%, TBULL -4.5%, tylko creepyjar +35%
Przemek (r) trakcja nieźle
legniczanin Bartas_Gda ;) Trakcja żle sie nie otworzyła
legniczanin cześć, jaki scenariusz przewidujecie na TRAKCJA i KREZUS ?
space balrog mam playway ale przed wynikami wyjdę. wolę nie ryzykować
balrog wg mnie playway pod względem wyników pozytywnie zaskoczy co do HF, bo ten sądząc po pozycji na steam sprzedawał się przede wszystkim w europie zachodniej i USA przy wyższych cenach, natomiast frostpunk poszedł w dużej mierze w rosji i azji
balrog ale playway chyba sie teraz nie nadaje
balrog no i miałem brać rano playway, nawet rano o tym pisałem ale w końcu się wycofałem. Kolejny raz taka sytuacja :/
nowy Trakcja tak jak przypuszczalem info pod wywalanie ale nie ładnie
bronas16 ciekaw co dalej z trakcja
nowy kurcze dziwna ta trakcja ktos rano usilnie sprzedawal 100k na minusie nie sadze zeby nie byl to insider a tu info i juz na plusie
Przemek (r) ciekawe w którą stronę trakcja pójdzie
balrog co myślicie o Playway? Zastanawiam się czy nie wziąć, raczej na krótko. Coś nie chce spaść poniżej 146, spółka dosyć schłodzona jak na gamedev, część wskaźników sugeruje wyprzedanie
legniczanin cześć, jaki jest cel spychania kursu na TRAKCJA przed samym raportem? Nie wiem jak to odczytywać
nowy Trakcja sie cos rusza
Przemek (r) może na trakcja dzisiaj się coś wyklaruje
d3 ciekawe czy trakcja już się odbije
space playway chyba zrobi wybicie. pytanie tylko w która stronę
Janek Przemek (r) jak widzisz playway? sytuacja podobna do lipcowej?
legniczanin cześć, karkalis odnosnie twoich przemysleń dot. branży budowlanej uważasz że trakcja jeszcze poleci w dół po wynikach? Czy spadki już były po wynikach za 1Q ?
karkalis Hej, po wynikach erbud, pomyslałem, że napiszę tutaj moje przemyślenia na temat wig-bud, albo raczej ostrzeżenie. Trakcja, jako pierwsza w raporcie za Q1 zweryfikowała budżety kontraktów - weryfikacja polega na tym, że aktualizyjemy budżet kosztowy projektu i przez możemy mieć tzw. Overrun (przekroczenie kosztów) albo underrun (koszty przy sprzedaży projektu byly niedoszasowane). Obecnie mamy w sumie na wszystkich kontraktach podpisanych w latach 2015-2017 dość znacze kotnrakty i overruny rozpoznał cześciowo trk (ale moim zdaniem jeszcze jeden kontrakt - budowa odcinka S5 jest niedoszacowana i tu jest ryzyko one-offa na wynikach Q2). ZUE ma stary portfel kontraktów - tutaj moim zdaniem też b. duże ryzyko tego samego co erbud pokazał. Analogicznie Mirbud (ale z postępu przerobów na ich głównych kontraktach jest jakaś nadzieja, że nie aż tak źle, bo przeroby mają duże i zdywersyfikowany biznes). Unibep - miał w Q1 -14% rentownosci branży drogowej, ale ich wyniki pompuje deweloperka (tu bym spodziewał się raczej nadal dobrych wyników, ale z segmentu deweloperskiego, a nie budownalnego).
cooper ULTGAMES - spółka specjalizuje się w produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. W 2016 r. spółka pozyskała znaczącego inwestora: PlayWay. A tu znaczący artykuł: https://gry.interia.pl/newsy/news-ultimate-fishing-simulator-opusci-steam-early-access-pod-kon,nId,2621079
karkalis trakcja będzie/powinna mieć też minus 30mpln. Na koszty na kontrakcie s5. To tak jakby ktoś chciał zagrać pod wyniki na trk
legniczanin Cześć, jak myślicie trakcja przebije 4zł?
Mikesz Zaba pierwsze oceny były słabe z winy studia, przepuścili bugi w translacji i źle zaprojektowali/przetestowali system walki. Trzeba sobie zapisac ze spolki z grupy PlayWay mają problem z działem QA bo na Agony tez jakby testy były potraktowane po macoszemu albo brakło im czasu
balrog ja przy grach playway nauczony doświadczeniem też bym wywalał, bo jak pisałem, po udanym HF kurs zanadto nie poszedł w górę, a po kiepskim Agony 2 dni szukał dna
Batman wzięta trakcja po 3,82 zobaczymy czy coś z tego będzie
Michał (a) Na Trakcja też pisałem o zagraniu przy 3,55 zł. Cena akcji spadła "tylko" do 3,64 zł.
balrog no ja playway nie mam, ale doradziłem szwagierce aby ustawiła SL pomny doświadczen tego co działo się przed premierą HF i Agony, oraz po premierze tej drugiej. Wywaliło ją przy 166 zł, stwierdziłem że ma więcej do stracenia niż zyskania, bo z kolei po bardzo udanej premierze HF kurs w pierwszym dniu zanadto nie zareagował. Ale zobaczymy co będzie w czwartek.
space trakcja coś tam zaczyna
Batman Bartas_Gda tylko trakcja ako spółka kompletnie spekulacyjna lubi wyłamywać poziomy więc na finalną paczkę czekam pod 4 zł
Batman Bartas_Gda No i wziąłem trochę trakcja po 4,04
Przemek (r) trakcja sobie radzi
hasior TRAKCJA odpala
karkalis Czy ktoś analizował wykres trakcja? Młot, ale w sumie nie wiem... anybody?
kuna trakcja slabo
lukasci87 Bah, PXM, trakcja leje się krew
filip przy czym Bah bym nie tykał a i Trakcja słaba świeca, Kopex można się zastanowić
filip Kopex, Trakcja, Bah
filip na krótko to się gra na takich gniotach jak Kopex, Trakcja czy Bah Batman
Mikesz Batman PlayWay debiotwał za około 50 PLN i długo się kisił na tych poziomach, ile teraz jest pewnie dobrze wiecie :)
Michał (a) Trakcja jest OK.
Alutka Hej, dm Boś rekomendacja dla playway 165,00
space jak widzicie playway ? wybicie w dół ?
TakiOn Playway ma jeszcze sporo dobrego jak nie najlepszego przed sobą :)
Batman trakcja teraz jest ciekawy moment
Przemek (r) Playway sprzedał ponad 500k HF nieźle :)
karkalis nie wiem czy widziliście, ale playway wrzucił raport sprzedażowy, HF sprzedali 500k kopii
karkalis zobacz case trakcja, teraz BAH
space playway dalej wzdłuż linii
space playway wygląda jakby poruszał się w kanale cenowym zapoczątkowanym wczoraj o 14. aktualnie na dolnej linii
space na playway baton 1000 akcji po 159
cooper na chwilę obecną mój potfel to: Amica, Forte, PBKM oraz PlayWay. Przymierzam się ponownie do zakupu TSGames. Mam oszczedności na jeszcze jedną spółkę i tutaj moja wewnętrzna walka między: 11Bit, Mabion, Trakcja, Famur i CFG
karkalis Przemek no widzę właśnie. Trakcja też wybornie, niby kilka dni a ceny się pozmieniały nieźle
space playway ładne zagranie
Przemek (r) Playway już prawie po 170 zł, do szczytów brakuje niewiele
beemar TRAKCJA musi przebić 4 PLN, potem widzę opór na 4,35 - jednakże spójrzcie w interwale tygodniowym jaki wolumen był w ostatnim tygodniu - ponad 13 mln akcji - robi wrażenie. Jutrzejsza sesja sporo powinna nakreslić do dalej
bronas16 jak tam widzicie na jutro TRAKCJA
Batman trakcja poszła. odkupię jak przebiją 4
space trakcja na widłach
bronas16 Vestor: Rozpoczynamy wydawanie rekomendacji dla CD Projekt (CDR PW, Akumuluj, TP PLN 231, +14%), 11 bit studios (11B PW, Kupuj, TP 511, +18%), oraz PlayWay (PLW PW, Kupuj, TP PLN 195, +40%) PlayWay (Kupuj TP PLN 195): Prognozujemy średni zysk spółki w latach 2018-2020p na poziomie PLN 52m, co implikuje średniocykliczny P/E na poziomie 17.8x (30% dyskonta do branży). Oczekujemy w 2018p rekordowych wyników i walidacji modelu biznesowego spółki. Jednoczesny sukces House Flipper (ponad 400k egz.) oraz porażka Agony potwierdzają, że dywersyfikacja i duże portfolio premier jest bezpieczną strategią. Najbliższe premiery z większym potencjałem (w naszej ocenie): CMS 2018 ? wersja konsolowa (2H18), Bum Simulator , Uboot oraz Mr. Prepper (wszystkie 2019). Od 2020p zakładamy, że PlayWay będzie publikować 20 gier rocznie, wyprodukowanych niskim kosztem PLN 1.0-1.5m każda. Oczekujemy, że jedna z nich będzie hitem (500k+ egz.), połowa przyniesie niewielkie zyski (100k+ egz. każdy), a reszta zwróci koszty produkcji lub przyniesie niewielkie straty (sprzedaż po 30-70k).
bronas16 wczoraj chyba zrobiłem z 400k TRAKCJA -> FARM - TRAKCJA- FARM :D
cooper Mój portfel to jeszcze PLayWay po 137 zł średnia, myślę zostawić długotermonowo
beatum FOR natomiast dał dziś raport całkiem przyzwoity, widać że w dobrym kierunku idzie, plus współpraca przy portowaniu gier z Playway i UFG
lukasci87 kozineczka torpol i trakcja :)
lukasci87 Torpol i Trakcja mogą rosnąć pod CPK i zatwierdzony plan rozbudowy sieci kolejowej
nowy Trakcja to jest raczej kierunek 7 zł
Asia Trakcja sie ściga dziś z Ursusem, niezła konkurencja
Asia Qmk wisi, Trakcja wisi, zaraz Ursus zawiśnie :)
filip Playway to murowane wzrosty w poniedziałek po tym infie
karkalis trakcja ruszyła pod kontrakt na S61
karkalis na trakcja info o podpisaniu umowy było wiadomo o tym kikla dni wcześniej (forum skyscrapercity) - tylko, że jak wcześniej kurs nie reagowal na takie infa, to nawet tutaj nie wrzucałem
bronas16 coś słabnie trakcja
Przemek (r) kozineczka niech jadą trakcja do 4 zł :)
Przemek (r) obserwuję trakcja i zastanawiam się czy nie będą dalej pompować kursu
arthas9182 bierzecie trakcja na fix?
kozineczka z Krejziego zaraz będą przychodzić na trakcja :)
Batman i trakcja jak kupiłem odpaliła
Przemek (r) trakcja reaguje na info
Przemek (r) no to nieźle z tym Playway
karkalis leon unibep ma do wygrania dwa kontrakty, bo inni nie chcą robić. Niby kwoty duże bo ca 0.5 mld pln, ale czy to ok, patrząc na budowlanka, to sam nie wiem. Sparzylem się na trakcja, omijam nadal. Postoje, popatrzę, rząd nie chce indeksacja kontraktów, PKP zwala przetargi, scenariusz pod który grałem nie realizuje się.
Sylwek Trakcja - kontrakt w Niemczech. Moim zdaniem wygląda jak by NN się wczoraj wysypał do końca.
karkalis leon ja z tego mam takie wnioski: Budimex złożył ofertę w listopadzie 2017 i przy obecnych cenach wolą stracić wadium (10mPLN jak kojarzę) niż realizować kontrakt po cenach ofertowych z listopad 2017. Czyli spadki na trakcja i na całym wig-budownictwo jak nie będzie zmiany waloryzacji kontraktów to dopiero preludium.
karkalis Przemek wiesz, z czasem człowiek do tego "dorasta". Trakcja to jest moja ostatnia spółka, na której tak nie robię. Kiedyś bym zbierał, usrednial, kisił. Teraz, kupię, wywalę, aż poczekam, aż sygnal z AT pojawi się.
cooper Na razie obserwuję na wentualne ruchy: Playway, Trakcja, Livechat, Famur
karkalis oferta trakcja na 360 mPLN wybraja jako najkorzystniejsza - pewnie na dniach będzie info na espi
karkalis nie wiem czy to coś wnosi ale tak pro forma wrzucę - dotyczy Trakcja
leon na trakcja zrobiłem kolejne kółko, to chyba jeszcze nie czas na większe wybicie
karkalis ale na trakcja sypie ofe, wiec wzrosty zobaczymy jak świnia niebo:)
karkalis mam kania - ale tutaj fundamengy wg. mnie są ok, ale kurs jak widać coś innego mówi. Trakcja jest ok, nie tykać ZUE
Przemek (r) karkalis ladna swieca tygodniowa na trakcja
leon Przemek (r) trakcja się zrobiła spekulacyjna ostatnio
Przemek (r) leon mysle ze moze do 4 zl dobic trakcja tam bedzie pierwszy opor
leon Przemek (r) ale z trakcja mam zagwozdkę, bo nie wiem, czy już na long term, czy kolejne kółko. I dont know ;)
leon Przemek (r) wczoraj brałem trakcja, a dziś mi się jeszcze bardziej podoba
leon trakcja ciekawie
karkalis to jest dobre info bardzo - bo trakcja ma duże problemy ze swoją spółką drogową na litwie
karkalis http://www.narew.info/wiadomosci/16259,jest-wykonawca-kolejnego-fragmentu-via-baltica - trakcja czeka na podpisanie umowy na 600 mpln (w konsorcjum)
karkalis jak trakcja tak się zamknie, to może być ciekawie w następnym tygodniu
karkalis Bartas_Gda oprócz tego konsorcujm z trakcja wybrali na budowę S61 - to jeszcze nie poszło chyba na espi
marksi7034 Co z trakcja? Jak myslicie jest szansa na wybicie? Vivid jakas cienizna tam, moze po 13 lipca cos ruszy, jak myslicie?
hasior TRAKCJA podryguje
beemar karkalis Akcjonariusze PlayWay zdecydowali o wypłacie 2,38 zł dywidendy na akcję
Sal trakcja
Michał (a) nowy Japlayway i 11Bit jak na razie omijam. Playway za duże i zbyt dynamiczne spadki były. Korekta trwa z reguły długo potem. 11Bit z prostego powodu: premiera już była.
nowy Czy na Playway to dobry moment do brania?
Michał (a) Trakcja przebiła ostatecznie wsparcie 2,70 zł.
Michał (a) Na Trakcja bardzo możliwe jest wybicie wsparcia 2,70 zł. O zagraniu wspominałem przy ~2,74 zł.
Michał (a) Playway dalej w zakładanej korekcie.
karkalis z innej beczki - dziś na trakcja podali info o akcjonariuszach na walnym. 2 z 3 największych zwiększyło stan posiadania. żaden z akcjonariuszy +5% nie sypał
nowy karkalis Na razie słabo ta Trakcja praktycznie na minimach, brak dynamicznego odbicia
karkalis Batman a bo qmk sprzedałem i kupiłem za to trakcja, nosz kur.... a nad qumak to od grudnia miałem rozpracowany kiedy co ijak i tak zdupczyć na ostatniej prostej:(
nowy Trakcja zbierana znow
karkalis Przemek używasz w pracy słowa Plateau? Bo to kolejny raz gdzie zamiast playway wpisałeś Plateau i zainteresowało mnie to słowo:D
beemar Przemek (r) TRAKCJA POLSKA - Zwyczajne walne zgromadzenie - zatwierdzenie dywidendy w wysokości 0,10 zł na akcję + zobaczymy kto się pojawi z jakimi pakietami ;)
Przemek (r) Playway
karkalis Ciekawe info o agony od playway https://www.kickstarter.com/projects/playway/agony/posts/2222309
Przemek (r) Na jutro trakcja piękna świeca na odbicie
karkalis trakcja kolejny raz walczy z oporem na 2,8x - ciekawe czy zasypią popyt
Michał (a) Na Trakcja może być małe odbicie. Ale konieczny SL, poniżej dzisiejszych minimów.
nowy Trakcja ładnie ruszyła
usher nowy Trakcja zgodnie z przewidywaniami przetestowała przedział 2,65-2,72. Ja się trochę zapakowałem w okolicy 2,7 a kolejne zlecenie K czeka na 2,66. Myślę, że jeszcze zejdzie. A jak nie to też nie będę płakał. SL poniżej 2,6
nowy Trakcja?
Przemek (r) Batman trakcja też wygląda ciekawie ale należy poczekać na pozytywne świece
Przemek (r) Batman jeszcze obserwuj trakcja która znajduje się blisko wsparcia
karkalis Na q2 spakowałem w gamedev, na razie oddałem większość i kupiłem trochę budowlanki bo właśnie trakcja i unibep mi się podoba. W szczególności że trakcja miała niski backlog (W porównaniu do torpol) więc teraz mogą składać i wygrywać kontrakty, a torpol będzie krwawil przy realizacji zleceń z 2016 i 2017
karkalis arthas9182 jeśli chodzi o trakcja - to liczyłem w marcu po opublikowaniu wyników, że fundamentalnie wycenilbym spółkę na 4-5 PLN, w tym przedziale, więc jak by dotarło do 5 pln to super (Ale w średnim terminie, tak do września pewnie). Fajnie i tanio udało się kupić dużo
Przemek (r) Trakcja i GPW ladnie. Acp też sobie radzi.
Hoze playway domyka dzisiaj 150 ?
Michał (a) Hoze Akurat trakcja jak na takie poziomy (blisko oporu) ładnie rośnie. Stąd piszę o zasięgu 4,50 zł.
Bercik1974 Trakcja chyba ktoś zbiera papier.GLG Pharma wysoka wycena ponad 6zł może wybić znowu w każdej chwili.
Bercik1974 Trakcja pięknie zapi....
karkalis już jedna była fałszywka na trakcja
Bercik1974 poszli Trakcja
Bercik1974 Trakcja rusza
karkalis Batman ja na sekundę wpadam - opisalbys co myślisz o trakcja ? Czuje że będzie dobrze tutaj ale no z chęcią posłucham technika !:)
karkalis obkupiłem się trakcja i polecam
laik Przemek (r) playway ustawiacie się po 110 zł ?
leon karkalis dodatkowo, co chyba dla trakcja, nieco bardziej perspektywiczne, wig 80 chyba lepiej wygląda niżeli wig 40
leon karkalis trakcja z budowlanki chyba najwięcej spadła YTD, i wydaje się, że spadki zastopowały, ale nigdy nie wiadomo, czy to końcowy przystanek. Z budowlanką na long jest bowiem pewien problem, bo jak to się mówi,budowlanka rośnie w hossie pod wygrywane kontrakty, zaś podczas bessy bankrutuje podczas ich realizacji ;) dlatego bezpieczniejszą strategią moim zdaniem jest tutaj kupowanie siły, czyki już wtedy gdy już jakiś czas rośnie. Można oczywiście próbować łapać dołki, ale Batman to ładnie wyjaśnił, że trzeba mieć w tym trochę doświadczenia, i SL jest absolutnie konieczny!
leon karkalis na trakcja liczę n a jeszcze jedno kółko
leon karkalis ja na trakcja w pt wziąłem 15 % i oddałem
karkalis Mam jedno szybkie pytanie, czy komuś wpadła trakcja pod kontynuację wybicia, rozkład wolumenu pozytywny na 1h, fundamentalnie to już za bardzo przeceniona (no chyba że mamy trupa w szafie)
karkalis Niestety, w międzyczasie klapą okazała się premiera gry Agony (rynek bardzo dużo po niej oczekiwał) co spowodowało ochłodzenie nastrojów. Gdzie obecnie jesteśmy? Wypowiem się o spółkach które znam i śledzę: 11bit: piękna sprzedaż, oceny, i wyniki za q2. Ponadto, rozwijają gałąź wydawniczą i ich gra Moonligher została bardzo dobrze przyjęta i bardzo dobrze się sprzedaje. Playway: Klapa na Agony, ale hit House Flipper (HF) ? Playway to nie jest spółka jednej gry ? wydają ich kilkanaście w ciągu roku ? w portfolio mają CMS, HF, 911 i jeszcze kilka uznanych, dobrze sprzedajacych się gier. Dużo ciekawych małych premier będzie miał QUB. Rynek oczekuje na ifnormacje co wyda bloober (3 projekty w trakcie). The Farm 51 ? gra WW3 może rzucić wyzwanie największym strzelankom (BF albo CoD ? jednak to jest małe studio, to może ich pogrzebać albo wynieść na wyżyny).
karkalis Sektor gier zaliczył solidne wzrosty w 2015 i 2016, b. dobre premiery gier od CDR (Witcher), 11bit (TWoM), CIG (Sniper 1 i Sniper 2). Na fali euforii wyceny innych gier poszły mocno w górę. Korekta i ?sprawdzam? przyszło w 2017: Nieudana premiera Sniper 3 od CIG, klapa Get Even ( Farm51), dużo niżej niż oczekiwania premiera Observer (Bloober) spodowała spadek sentymentu do gier. W miedzyczasie królem był CDP z serią Wiedzmin, aczkolwiek sentyment do gamadev był niski. Rok 2018 przyniósł przełom. Zaczynąjać od króla: Plotki o pokazie Cyberpunk2077 na E3 w czerwcu 2018, dobra sprzedaż serii Wiedzmin i gry karcianej Gwent. Hitem okazał się Frostpunkt od 11bit (cały czas Top 25 sprzedaży na steam ? największa platforma growa na świecie. Obecnie możliwe, że zbliza się sprzedaż do 1m kopii ? w ciągu 2 miesiecy). Kolejny Hit: House Flipper od Playway (nadal Top 25, sprzedaż ponad 250 k kopii w ciągu 3 tygodni). Farm51 (małe studio z Gliwic) pokazuje w międzyczasie trailer nowej gry WW3 ? zapowiada się bardzo ciekawe, bardzo dobry odbiór (11k społeczność na steam w tydzień, 95% lajków pod trailerem gry).
leon ciekawe, czy na trakcja będzie można jeszcze podobne kółko zakręcić
kozineczka trakcja pozycja zamknieta , powodzenia w dalszym rajdzie ;)
kozineczka PIEQ trakcja 3,30-3,40 powoli wychodzę.
kozineczka custer Patrz trakcja, PKP w każdej chwili może odjechać :P
kozineczka Oj tak moja trakcja hi hi :)
PIEQ Trakcja dalej w gore
karkalis kozineczka z tą trakcja to trafiłaś, spółka wyceniania jakby zaraz miała zbankrutować, a chce wypłacić dywidendę, sam myślałem, że te spadki to zaraz piach, ale może po prostu jakiś fundusz chciał na siłę wywalić budowlankę bo obawia się pbg?
usher kozineczka Trakcja mi wczoraj uciekła, bo ustawiłem się 2gr za nisko, jak kurs był przy 2,65 gdzie ktoś sypał i sypał. Nie podniosłem LA ponad na np. .66 i poszedłem kosić trawnik. Jak przyszełem nie miałem ani akcji, ani nerwów na swoją zagrywkę :(
kozineczka usher spoko. teraz widzę np na Trakcja ciekawe zagrywki na arkuszu, ktoś do tego zebrał spore ilości poniżej 4 zł. Tam może być bardzo ciekawie pod spekulacyjny wzrost.
filip wcale się nie zdziwię jak Playway pójdzie w podwójne dno
filip to mogę pisać na temat Playway czy dalej nie mogę? karkalis
kozineczka Dzisiaj miałam przerwe od giełdy ale czytam czytam i zachwalacie na jutro QUB i GRI ? :) Według mnie Trakcja jeszcze może być grana wyżej
filip Co do Playway to spadało na dużych wolumenach a rośnie na małym
Zaba czesc, widze że nastepny gamedev ze stajni playway wchodzi na newconnect, zapisy do 12.06 nie namawiam ale podbijam link dla zainteresowanych http://www.moonlit.polskidm.com.pl/?gclid=EAIaIQobChMIzfSZjfG72wIVGQjgCh08_gT9EAEYASAAEgI3b_D_BwE
filip uwierzę w Playway jak przebije lukę
leon trakcja nowe minima
leon trakcja ponownie na minimach, może mieć duży problem
michaś Batman to prosze napisz jak widzisz na dzis playWay.. dalsze spadki? czy poziom 100zl wybroniony? i juz bedzie tylko lepiej?
Mareksy kolejna ciekawostka, jedna z gier playway TwoM (przypadek?) zostala wczoraj przełożona, pomimo, ze miała ogłoszoną premiere 2 tygodnie temu, efekt Agony?
Mareksy jak w steam wyszukuje się dystrybutora gry badź wydawce to przy playway nie ma Agony
Donbas78 Playway gdzie to ma dno?
Michał (a) leon Mówisz o Playway? Po takich świecach na razie nie ma co wchodzić. Chyba, że wystąpi pozytywna, pierwsza świeca.
Bartas_Gda ale ktoś wziął pakie playway ok 100
Przemek (r) custer to nie jest zjechanie swojej gry a po prostu przyznanie się co jest jeszcze do poprawienia i druga sprawa to nie jest gra AAA więc nie oczekujmy że jest wymuskana i bez błędów. Teraz zależy dużo od playway jeśli będę ciężko pracować nad wypuszczeniem poprawek to będzie to na duży plus dla nich :)
Szyszaf czy może ktoś mi wytłumaczyć jak liczy się zysk ze spółek zależnych w skonsolidowanym raporcie a jak ze spółki w którym spółka matka utraciła kontrolę, chodzi mi o przykład plw gdzie przez emisje akcji cfg playway utracilo pakiet kontrolny
filip takie same jak na Playway i Krezus
Donbas78 ale ludzi ubrali na tym Playway :(
Donbas78 Playway moze po 100pln kupimy:)
Donbas78 Playway czyżby leci na 100pln?
filip a według mnie Playway idzie na minima
filip bo żeby brać Playway po przebitych widłach to na prawdę trzeba mieć silne nerwy i mocne wyczucuei
Przemek (r) ciekawe jak playway się otworzy
Przemek (r) custer 11B dobry moment jest bo kurs znajduje się przy lokalnym wsparciu na 500 zł, Playway albo kupno przy 170 albo na przebicie 180 zł
custer czesc. da się określić jakis moment wejścia na gamedev? farm, 11bit, playway, cdpl?
kozineczka art o playway w dzisiejszym parkiecie.
leon gdybym miał wybierać jutro między quercus a trakcja, wybrałbym trakcja
leon Batman mnie ciekawi trakcja, dodatkowo na branżowym wig-bud ciekawa świaca
karkalis i tak ogólnie, 11bit wartościowe wpisy są na stockwatchu - warto to śledzić tam, playway dużo ciekawych rzeczy pisza na bankierze (ale ostatnio dużo ciamciaków tam pisze, trzeba dobrze filtrować).
leon PIEQ można było na to wsparcie grać na trakcja
leon Asia trakcja nie wiem dlaczego taki up, po prostu czysta technika, we czwartek było minimum historyczne
karkalis playway - ma różne opinie - poczytajcie sobie bo są już przecieki jakieś
bronas16 beatum PLAYWAY rusza
beatum Playway dzisiaj na fix jak obstawiacie?? ja taką wizje mam, z luką wzrostu jutro na otwarciu i łamaniem 200 po premierze Agony
beatum karkalis grubasy z f51, Playway gdzieś przeniosą część zysków na nowe 20-30%
Przemek (r) Wykres Playway wrzuciłem poniżej.
Przemek (r) Następny interesujący wykres rysuje się na Playway, gdzie kurs się porusza wewnątrz a'la trójkąta znizkującego. Wsparcia wyznaczone są liniami prostymi poniżej trójkąta. Pierwszy opór jest w okolicach 180 zł.
Janek Z tym szybkim sprzedawaniem to różnie jest, czasem się opłaca jak dziś na kruk, a czasem może być lepiej jak na playway lub mdg
Bartas_Gda "W prywatnej emisji 25% akcji objęto po 12zł. Otwarcie w dniu debiutu 22zł, zamknięcie w dniu debiutu 32 zł ( +166%) Największym akcjonariuszem spółki jest PlayWay, a najważniejszą nadchodzącą premierą Phantom Doctrine"
Mareksy albo niech playway ich kupi :D
karkalis a wiem, kurde, to jeszcze niedawno playway wrzucił: Lust for Darkness - New Cinematic Trailer! Release on 12th June. - tu są cycki, sorry, mieszam tematy:)
leon trakcja na hist. wsparciu
michaś hmm nie wiem czemu wszyscy wieszczą rychłą korekte na playway ?
michaś ja mam taka nadzieje ze 200zl przebijemy po 29maja na PLAYWAY arthas9182
karkalis leon trakcja to nie żadna okacja tylko kandytat do sanacji
Przemek (r) Na trakcja możemy mieć testowanie historycznego dołka w okolicach 2,70 zł
Przemek (r) nic ciekawego na trakcja się nie dzieje
Przemek (r) karkalis piszesz o trakcja ?
karkalis trakcja leci
Mareksy myślę że na top3 jest playway, bo mają duże tego i skala robi swoję
leon Jacek Borawski dziś sprzedał playway
karkalis "Tymczasem sprzedaż HF już przebija wszelkie najbardziej optymistyczne scenariusze. Najlepiej porównać HF bezpośrednio z CMS2018, żeby zobaczyć skalę pozytywnego zaskoczenia. CMS2018 zadebiutował w piątek i miał tego dnia peak na poziomie 5319 graczy. Cena była dokładnie taka sama jak za HF i podobnie dali 10% upustu w pierwszych dniach. Obie gry to symulatory. W obu przypadkach nie było pre-orderów. Zatem gry są w pełni porównywalne. Tymczasem premierowy peak HF to już 6863 graczy. Przebitka do CMS2018 to blisko 30%. Nikt nie spodziewał się sprzedaży na miarę CMS2018, a co dopiero jej ewentualnego przebicia, a szanse na to są obecnie bardzo duże, choć oczywiście trzeba zaczekać z ostatecznymi wnioskami przynajmniej do końca weekendu. Oceny jak na grę od Playway są naprawdę dobre ? 70% pozytywów i średnia rośnie. Większość negatywów jak się można było spodziewać jest za optymalizację i bugi. CMS2018 miał średnią ocen 65% w pierwszych 3 dniach, a teraz ma średnią 73%. Zrobią kilka łatek w najbliższych godzinach i dniach i oceny powinny wyraźnie wzrosnąć." - dobra ocena sprzedaży HF od PLW
Przemek (r) Trakcja
arthas9182 Mareksy playway 150 kupiony teraz poszedł 159.5 srednio
arthas9182 Połowa playway wypadła po 148 połowa zostaje.. kupiłem lvc za średnią 40.15 zobaczymy. Longterm 3ma livechat od jakiegoś czasu może czas na zmianę kierunku
Zaba playway znów chyba odjedzie i f51 juz na plusie
Zaba Playway na 30min https://zapodaj.net/6d9719f3996a5.png.html
filip A ja trzymam Playway
leon jak dzisiaj zakończą z większym górnym cieniem na playway, to prawdopodobieństwo korekty jutro jest spore, i na to liczę
Mareksy a playway 60
leon farm51 i playway wywaliłem. trzeba dbać o zyski
arthas9182 sebastian jutro wyniki kwartalne więc myślę, że sam wykres bez wyników to nie wiele powie. Chyba że mamy trakcja bis
arthas9182 filip trzeba obserwować na tej fali co jest na gamę dev nie zdziwię się jak zrobią tam 100 w kilka dni... z drugiej strony może wystarczyć jedna wpadka i cała branża poleci. Następny maly test to hause fliper na playway potem agony, moonlighter na 11 bit , potem e3. Ww3. Kursk. Jest tych premier/wydarzeń co nie miara.
filip Przemek (r) idzie jakoś oszacować zasięg Playway?
filip Przemek (r) na razie i tak nie kupię bo siedzę w Playway
filip na Playway
filip ale Playway ma mniejsze gierki
Przemek (r) Asia playway to ma największe szanse na wzrosty przy tych dwóch premierach z mojego wpisu
Asia każdy tu ma Playway po "rekkomendacji" Przemka ze środy
filip no ja mam Playway
filip Mam Playway po 120 zł i zdroworozsądkowo to powinienem go wywalić przy tych wskaźnikach
Przemek (r) Playway otwarcie z luką
Przemek (r) wrzuciłem mały artykuł o PLAYWAY
Bartas_Gda obserwuję ich od dawna, od niedawna też na gpw, ma CDR i 11B oraz Playway, ale kluczowy dla mnie jest F51
filip Farm51 to mój drugi typ na juutro obok Playway
filip Playway rules
karkalis na playway ich gry są na preorderach i są wysoko notowane
arthas9182 Playway widly ;D
arthas9182 Batman no ja mam od rana cdr spowrotem kupilem na otwarciu pkc playway dostałem też na otwarciu mam średnią 110 na 25% portwela żal że tak malo;)
Batman PZU - licze na dynamiczną zwyżkę dziś JSW ma jeszcze dużo miejsca do górnego ograniczenia kanału PGE - może wszystkich pozytywnie zaskoczyć, PEO wiadomo wciąż tu o tym piszemy, KGH - licze na to że w kilka/kilkanaście sesji dojdzie do 99 - 101 zł potem będę raczej szukał S. ENEA ładnie może wybije z trójkąta, Kruk do obserwacji, Playway na wybicie z trójkąta,
Ed Trakcja idzie jak mosty z Zabrza
Donbas78 Trakcja 22mln straty w 1q masakra to już wiemy dlaczego tak spada...
leon Przemek (r) może na trakcja będzie jakiś podryg, ale trzeba bardzo uważać
leon trakcja dała radę, ale myślę, że może być jeszcze niżej, nie jest to bowiem jakiś supeł ładny młot
karkalis ja tam narzekałem na trakcja a ładnie wyciągneli
leon patrzę na trakcja i nie wierze
karkalis Przemek na trakcja piszą że popłynęli na s5
Ed trakcja widły na południe
karkalis na trakcja sypią aż boli, na ida jednak chyba sypacz nie wysypał się do końca
Donbas78 Trakcja dno:(
leon trakcja prawie - 18%
arthas9182 leon karkalis jeśli playway podtrzyma passe i udadzą się 2 premiery w maju to myśle że game dev da zarobić...
arthas9182 no ja na początku żałowałem że nie przeniosłem się bardziej na 11 bit, :) teraz już nie żałuje tu i tu mam po ponad 40 % i reszta playway jeszcze nigdy nie miałem tak monotematycznego portwela mam nadzieje że nie pożałuje
leon trakcja -16% grubo
karkalis Przemek tak zajrzalem do trakcja jeszcze raz - oni mieli zysk 33 mPLN za rok 2017, z czego 25 mpln to one-time effect czyli zarobili 8 mpln. jak pokażą 2-3 mpln zysku za q1 (a koszty w budowalne rosną - wszyscy o tym piszą i wiedzą) to moze być na kursie dramat
karkalis trakcja ma bardzo słąbe wyniki i niepsrzyjające otoczenie - tak ca. 5 można zacząć myśleć że wycena jest urealniona
leon trakcja jak spadła, niby zartem pisałem kilka miesięcy temu, że kupię za 3-4 zł he
Przemek (r) Batman przyglądam się też Trakcja
Ed Trakcja 5 na przodzie
arthas9182 Ja jestem teraz zapakowany w cdp 40 % 30 %w 11bit i 20 w playway. Ale zastanawiam się czy dziś nie zaryzykować i nie przenieść więcej na 11 bit. Jutro konferencja 11 bit może być niezły odpal jak ogłoszą coś fajnego typu dlc, lub jakieś info do projektu 8
Przemek (r) kuna na Playway nie zauważyłem że jeszcze w maju jest premiera symulacji House Flipper czyli generalne remonty domów to może być hit
Przemek (r) Playway zobaczymy czy pociągnął kursem pod premierę
arthas9182 Pięknie gamedev dziś ciągnie cdr 11bit i playway
leon ogoniasta trakcja
leon ciekawe jak trakcja się zakończy, na razie bardzo słabo
leon trakcja na wsparciu
laik Trakcja broni wsparcia
leon Batman nie wiedziałem, że masz trakcja, wywaliło Cię?
Batman mam att pzu trakcja kania
Batman Wszystko wyleciało na SL została tylko trakcja i kania
Michał (a) kuna Na Forte przebicie 55,70 zł już będzie negatywne. Wtedy może nastąpić mocniejsza korekta. A Trakcja zwykła konsolidacja. Nie inwestuję w takich momentach. Chyba, że kurs spadnie do rejonów 7,00 lub ostatecznie przebije 8,00 zł.
kozineczka karkalis Po wzroscie 100% to nie powinno dziwić, trakcja mnie nie przekonuje AT ani AF.
karkalis trakcja powinna też ruszyć:)
kuna Trakcja słabiutko
karkalis Mam na agendzie jeszcze trakcja, ale tutaj jeszcze muszę przeanalizować, czy warto rekomendować:)
Przemek(r) Batman zobacz Trakcja jaki obrót
miguel trakcja w miejscu na akumulacje przed atakiem na 8
Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK