Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.
Kwiecień 2021
 • P
 • W
 • Ś
 • C
 • P
 • S
 • N
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30

Analiza spółek Livechat oraz CI Games

W ostatnim wpisie analizowałem wykresy spółek MDG, Kania oraz Ciech, wskazując, że prezentowane zagrania mają charakter spekulacyjny. MDG oraz Kan zeszły poniżej oczekiwanego LimAkt, stąd też analiza jest częściowo nieaktualna. W przypadku spółki Ciech oczekiwany był ruch spadkowy, który jescze nie nastąpił, chociaż kursowi przydałaby się korekta ostatnich wzrostów.

Livechat


Formacja techniczna: brak
Trend: średnioterminowy trend spadkowy, próba wejścia w krótkoterminowy trend wzrostowy
Zakres inwestycji: inwestycja średnioterminowa
Zagrywka: wybicie podwójnego oporu
Komentarz: Kurs od dłuższego czasu znajduje się w niełasce, ale ponowne ulokowanie kursu nad SMA100 oraz wyzaczenie wyższego dołka na początku roku, pozwalają myśleć, że kurs może mieć pierwsze kłopoty za sobą. Punkt wejścia jest czytelny, bowiem kurs znajduje się pod podwójnym oporem: jeden wynikający z linii trendu ciągniętej od lipca (nawet wcześniej), a drugi wynikający z górnego ograniczenia lokalnej konsolidacji. Spekulanci mogą próbować swojego szczęścia przy linii SMA100, ale dopiero wybicie wskazanego punktu pozwoli na wygenerowanie impulsu wzrostowego. Wybicie LimAkt może wygenerować średnioterminowy ruch wzrostowy przynajmniej do SMA200, tj. ~30,40 PLN. Zejście poniżej SMA100 zaneguje powyższą analizę.
Z perspektywy finansowej: RZiS oraz Bilans z ostatniego raportu kwartalnego wskazują na poprawę wyników r/r na każdym szczeblu. Najważniejsze z nich: zysk operacyjny (EBIT) +10,86 r/r, Zysk netto +13,47%, przychody +14,75%. Spółka chwali się ponadto wyższą liczbą użytkowników mc/mc.
Przykładowy LimAkt: 27,10

Kącik Spekulacyjny

CI Games

Miałem lekki dylemat gdzie umieścić tę spółkę, bowiem z jednej strony powoli może się tutaj coś długoterminowo zmienić, a z drugiej strony nadal pozostają wątpliwości.

Technicznie kurs nadal znajduje się w długoterminowym trendzie spadkowym, a tegoroczny wyskok zdołał tylko w połowie zakryć lukę spadkową z sierpnia ub.r. Aktualnie dochodzi do zniżkowania w kierunku średnich kroczących, ale zobaczymy na ile poradzi sobie wsparcie w postaci sporej białej świecy z 23.01.2019. Wybicie z a’la flagi górą aktywuje nasz LimAkt na 1,08.

Autor analizy: Pascal Bodnar

*Przykładowy LimAkt / wejście to jedynie nasz wewnętrzny poziom, który zostaje użyty do naszych dwutygodniowych podsumowań, jak również do podsumowań trzymiesięcznych oraz rocznych. Wszystkie analizy, których kurs przebił dany poziom LimAkt, są zamieszczane w naszych podsumowaniach.

Zobacz podobne analizy:10 komentarzy

 1. Błażej Błażej pisze:

  Po sesji postaram się dodać jeszcze jedną pozycję, w zależności jak ukształtuje się jej wykres.

 2. Błażej Błażej pisze:

  LVC aktywowany. Formalnie mamy Sygnał kupna utworzonym na zadowolajacym obrocie.

 3. ttrader ttrader pisze:

  CIG w interwale tygodniowym – linia trendu spadkowego wybijana jest wlasnie gora:

  https://charts.stockwatch.pl/chart/C6jdHHisPk2TBpDsYQqdNQ

 4. GreenGo GreenGo pisze:

  CIG też aktywowany, a jakieś SL dla tych pozycji obecnie? (wg mnie dla CIG:1,06, dla LVC poniżej 25,80)

 5. Błażej Błażej pisze:

  Czekamy na zakres ruchu w górę i dopiero wtedy ustawimy nowy SL. Dla CIG na tę chwilę 1,00 pozostaje jako poziom obronny, a dla LVC nadal 25,7-8.

 6. Błażej Błażej pisze:

  Livechat: Liczba klientów płatnej wersji produktu LiveChat Software wzrosła w styczniu o 204 netto, w ujęciu miesiąc do miesiąca – podała spółka w komunikacie.
  News na plus.

 7. ttrader ttrader pisze:

  CIGames – aktualizacja – wykres w interwale 1H:

  https://charts.stockwatch.pl/chart/lRVUmh7mAU6n94dmBCELSQ

 8. ttrader ttrader pisze:

  CIGames – int. 1D powyzej (wkradl sie blad)

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Komentarze z shoutboxa

Błażej (a) Livechat z poprawną, wzrostową reakcją przy dotarciu do SMA50
Przemas Mam pytanie o wskaźnik AD, np. Livechat na dziennym wygląda na dystrybucję a na minutowym lub 15minutowym ostre zbieranie ? Jak to interpretować?
Przemek (r) Livechat ładne wyniki i kontynuacja wzrostów
Przemas kriss1975 Co do MDA, nie myślałeś trzymać dłużej? Pod rozwój spółki, sprzedaż narzędzia podobnie jak Livechat? Przejście na rynek główny itp.?
space nemooo ee tam zaraz ciasno. to tak samo jak kiedyś mówiono że livechat walnie bo fejsbuk coś tam kmini w tym temacie co oni.
Bartas_Gda (r) lion83 Analitycy Biura Maklerskiego BNP Paribas wytypowali 10 spółek, które mogą być ich zdaniem dobrą inwestycją na początku roku (w styczniu). Stalprodukt, Benefit, Playway, ML System, Asseco SEE, XTB, Wielton, Livechat, TIM, Budimex.
Drakkar7 apropo czatów jak się zapatrujecie na Livechat?:P
Dzikun Ktoś potrafi wytłumaczyć te spadki? Rozumiem, że covidówki były napompowane, ale co ma do tego OZE, XTB, które zarabia na zmienności, czy livechat, który fundamentem stoi itd.? Ludzie zwariowali?
Dzikun generalnie bym dobrał, ale nie mam za co. Siedzę szczęśliwie na livechat :)
Adamec21 LVC Zarząd LiveChat Software S.A. informuje, że szacunkowe skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej LiveChat Software w okresie kwiecień - czerwiec 2020 (I kwartał roku finansowego 2020/21) wyniosły 10 358 268 USD i były o 31,3% wyższe od osiągniętych w I kwartale 2019/20 roku finansowego. W analogicznym okresie poprzedniego roku (kwiecień - czerwiec 2019) skonsolidowane przychody wyniosły 7 888 112 USD. W okresie styczeń - marzec 2020 r. (IV kwartał roku finansowego 2019/20) skonsolidowane przychody wyniosły 9 073 430 USD.
Dzikun Livechat bardzo ładne wyniki roczne. 76 mln vs 57 mln rok wcześniej
Michał (a) piower Na LiveChat w dalszym ciągu jak na razie brak większych sygnałów sprzedaży, opór teraz jednak większy utworzył się przy 65,00 zł. Bardzo negatywnym sygnałem będzie stałe przebicie wsparcia 56,80 zł. Mimo, że LiveChat dalej w trendzie wzrostowym, to już to nie jest dla mnie miejsce do potencjalnego wejścia. Za dużo kurs urósł w ostatnim czasie bez większej korekty.
piower Ktoś obserwuje LiveChat?
roger nowe reko na livechat na 73,4
Grzesiek obserwuje ktos livechat ?
h3rlitz A no, wystarczy że LiveChat wdroży usługę wirtualnego lekarza
Dzikun tko livechat -99%
Michał (a) filip Na Livechat w dalszym ciągu szereg pozytywnych świec się tworzy. Ale też już nie miejsce na wejście bo większe wsparcie dopiero przy 40 - 42,00 zł jest. Ja nie wchodzę bezpośrednio po takich wzrostowych świecach jakie były w ciągu ostatnich dwóch sesji.
filip Michał proszę o twoją opinię odnośnie Livechat
filip Michał (a) jeszcze Livechat
filip A także Livechat
filip Livechat mi się podoba
space Michał (a) mają stary system. móżliwe ze nie rozróżnia ike od zwykłego i zawsze pobiera podatek, a w ramach dostosowania do ike, zrobili że parę minut później robi poprawkę. zobaczę przy następnej dywidendzie. livechat chyba w styczniu wypłaca.
Dzikun co myślicie o Livechat?
Michał (a) W sprawie LiveChat odsyłam do wpisów analizyprezesa
kramrok Livechat ładnie idzie
mlody_inwestor Livechat, eurocash co sądzicie o tych spółkach?
mlody_inwestor I livechat w sumie też ciekawie wygląda
Bartas_Gda spółki które obserwuję np 11B, Autgaz, Agroton, Alumetal, Ambra, Amica, Apatro, Asseco, Asbis, autopartnet, budimex, CCC, CDRL, CLN, Cognor, Decora, Delko, Echo, Enter, Fasing, izostal, ksw, livechat, lts, mabion, mrc, pekabex
Bartas_Gda Przemek (r) a Livechat jak widzisz?
Bartas_Gda również Livechat
analizyprezesapl Czy ktoś może zerknąć na Livechat ? Czy mi się wydaje że w okolicach 29,60zł jest zmiana trendu na wzrostowy ?
dr32 faktycznie, maja nawet livechat, dzięki
filip właśnie Livechat przebił SMA30
andrzej641104 11.01 10:44andrzej641104 Proponuje zwrócić uwagę na LiveChat,technicznie prawdopodobieństwo wzrostów.Wysokie prawdopodobieństwo dalszych wzeostów.
andrzej641104 Proponuje zwrócić uwagę na LiveChat,technicznie prawdopodobieństwo wzrostów
custer livechat zaliczka na dywidende wyplaci
Hoze livechat byłmłotek ostanio i dzisiaj na +
Hoze livechat też młotek można grać pod kontynuacje
custer Analitycy Santander Biuro Maklerskie w raporcie z 9 listopada 2018 r. wydali rekomendacje dla: GLOBALWORTH (Kupuj, Cena Docelowa 6,91 zł), GTC (Kupuj, 10,44 zł), INTER CARS (Trzymaj, 265,00 zł), IZOBLOK (Kupuj, 57,70 zł), KETY (Kupuj, 419,90 zł), LC CORP (Trzymaj, 2,91 zł), LIVECHAT (Sprzedaj, 20,00 zł), MABION (Kupuj, 178,50 zł).
Michał (a) Livechat już od dawna skreślony z listy obserwowanych.
Donbas78 Kozineczka a trzymasz jeszcze Livechat?
Bartas_Gda na livechat skoczył na dołku wolimen
Donbas78 kozineczka Livechat coś wywalany ...
Donbas78 Przemek (r) Livechat obserwujesz?
kozineczka usher też obserwuje mdg, żeby wejść, tak samo livechat mocno przeceniony, na pierwszym duża podaż na drugim brak popytu.
_Marcin Przemek (r) W dzisiejszej analizie LIVECHAT jest z lim. akt. na 30.20 Jak to traktować gdy otwarcie jest z luką? Czekać na domknięcie?
Donbas78 Livechat "sprzedaj" od DM BZ WBK Jacek Rzeźniczek - Stooq 7 sierpnia 2018 13:07
Przemek (r) Liczba klientów LiveChat Software wzrosła w lipcu o 206 netto
cooper Strasznie ciekawe co dalej z PLAY, sam Albert Rokicki namawiał do kupna, że będzie można zarobić. A tu jak myślalem leci w dół. Tak samo Livechat Pan Longterm Rokicki sugerował by kupić, a bo dolar coraz bardziej silny, a tu też mamy trend spadkowy
cooper Na razie obserwuję na wentualne ruchy: Playway, Trakcja, Livechat, Famur
space obserwuje ktos livechat ? wybije z tego miejsca ?
leon czytałem w poprzednim forbesie, że livechat chce zrezygnować z GPW i udać się na wall street
leon LIVECHAT
arthas9182 Połowa playway wypadła po 148 połowa zostaje.. kupiłem lvc za średnią 40.15 zobaczymy. Longterm 3ma livechat od jakiegoś czasu może czas na zmianę kierunku
Przemek (r) Batman livechat mu nie usiadł a tak poza tym to super
Michał (a) kuna Aha, cały czas wychodziłem, że o livechat piszecie.
Michał (a) O LiveChat pisałem wczoraj w tym komentarzu: https://gpwatak.pl/zar/premium-lista-spolek-gdzie-limakt-jeszcze-sie-nie-aktywowal-vol-71/#comment-13171
arthas9182 Przemek (r) spojzalbys na livechat co sądzisz na tych poziomach?
Macias Livechat wstaje z kolan , MACD wygenerwoał sygnał kupna , na wysokim obrocie . Tani $ napewno pomaga .
kuba7k livechat
Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK