Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.

Analiza techniczna spółek: Pkn Orlen oraz Selvita.

Analiza spółki paliwowej z indeksu WIG20 i spółki biotechnologicznej wchodzącej w skład sWIG80.

Analizowane spółki znalazły się w ciekawych miejscach, które mogą zaowocować wzrostami.

PKN ORLEN

wykres dzienny

Spółka znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Kurs po większej korekcie chwilę pokonsolidował się w obszarze 86-88,5 zł, następnie doszło do wybicia i utworzenia pierwszej świecy wzrostowej (chociaż nie idealnej). Od tego momentu kurs na zmianę rośnie kilka sesji z rzędu a następnie dochodzi do korekty. Możemy wyrysować klin rozszerzający się w którym kurs się porusza. Aktualnie kurs znajduje się przy dolnym ograniczeniu tego klina i do tego mamy po świecy spadkowej utworzenie świecy w kształcie białej szpulki. Jest szansa na rozwinięcie ruchu wzrostowego do górnego ograniczenia klina. Przeszkodą na drodze wzrostom może stanąć średnia SMA50, na którą kurs dobrze reaguje a która znajduje się na poziomie trochę ponad 95 zł. Jeśli kurs przebije średnią SMA50 to jest szansa na dojście kursu do górnego ograniczenia klina, czyli poziomu 100 zł gdzie znajdują się wiązki SMA100 i SMA200 co stanowi mocny opór. Zagrywamy na odbicie kursu od dolnego ograniczenia klina.

Przykładowy LimAkt okolice 90-91 zł, SL poniżej dolnego ograniczenia klina, czyli poniżej 90 zł.

SELVITA

wykres dzienny

Kurs tej spółki również znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Kurs wystrzelił pod koniec marca doprowadzając do powstania luki hossy w obszarze 56-58 zł. Po kilku sesjach wzrostowych kurs napotkał na mocniejszy opór w okolicach 65 zł. Jak to z reguły bywa kurs nie mogąc sforsować oporu zaczął korektę wzrostów docierając w okolice luki hossy i domykając ją. Aktualnie mamy do czynienia z formacją a’la trójkąta zniżkującego, z którego wybicie powinno dać paliwo do przetestowania oporu w okolicach 65 zł. Średnia SMA200 znajduje się lekko poniżej dolnego ograniczenia wyrysowanego trójkąta co stanowi dodatkowe wsparcie dla kursu. Oscylator MACD od dłuższego czasu wskazuje na korektę a ostatnio linie tego oscylatora zbliżyły się do siebie co daje szanse na zakończenie korekty. Zagrywamy na wybicie z formacji.

Przykładowy LimAkt 58,10 zł, SL lekko poniżej 56 zł.

Autor analizy: Przemysław Witkowski


Przykładowy LimAkt, to jedynie nasz wewnętrzny umowny poziom wejścia.

Zobacz podobne analizy:2 komentarze

  1. Błażej Błażej pisze:

    Analiza PKN Orlen bliźniacza do tej z cotygniodowego KzK – na pewno do obserwacji.

    • Michał Michał pisze:

      Kolejny ruch powinien sięgnąć mniej więcej rejonów ~98 zł. Głównie jest to inwestycja pod świece z dnia 28 oraz 29.05.2019. Do tego spółka znajduje się blisko wsparcia ~90 zł.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK