Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.
Dodaj wydarzenie
Dodaj wydarzenie +

PCC Dzień Inwestora (STS)

Jest to wpis czytelnika: Bartas_Gda

W zeszłą sobotę miałem możliwość uczestniczenia w dniach Inwestora w Brzegu Dolnym. Po prezentacji była możliwość obejrzenia zakładu. Po prezentacji wyników był czas na pytania oraz przy poczęstunku wiceprezes Zdon odpowiadał też na pytania uczestników.

Skrót wypowiedzi wiceprezesa:

  • Na tą chwilę obowiązuje ich 19% podatek dochodowy, wcześniej rozliczali się niższym podatkiem – konkretnie wartości nie podał ale mowa była o kilku % – dotychczas problemu nie było i grupa korzystała ze zwolnień – przy nowych rozliczeniach zwolnienie zostało cofnięte – sądzą się w tej sprawie sąd pierwszej instancji przyznał rację PCC, teraz druga instancja i ew odwołania – nie wiedzą ile może to potrwać – jeżeli wszystko pójdzie po ich myśli dostaną wyrównanie.
  • Pracują pełną mocą, nie wystąpiły żadne nieplanowane przestoje – główną przyczyną słabych wyników były drastyczny spadek ceny sody (według moich – Bartas_Gda – szacunków znalezionych w sieci nawet dużo, bo ponad 30%) – która wg. prezesa się ustabilizowała.
  • Nie planują jakichś większych ruchów z ogólną zmianą liczby zatrudnionych
  • wzrost płacy minimalnej według jego wypowiedzi by nie miało większego wpływu na wyniki ze względu na to, że % udział osób z płacą minimalną jest bardzo znikomy.
  • Co do cen energii – ciężko jest to bezpośrednio oszacować bo kontrakty są zawierane nawet z ~20 miesięcznym wyprzedzeniem.
  • Prężnie rozwija się dział badawczo-rozwojowy.
  • Padło pytanie o dywidendę – nie mają zdeklarowanej polityki dywidendowej więc na tą chwilę nic nie wiadomo.

Kluczowym dla wyników jest wzrost ceny sody bo od niej w głównej mierze zależeć będą przyszłe wyniki. R/r wyniki będą dużo niższe ze względu na bardzo wysoką bazę i znacznie wyższe ceny sody w 2018, niższy podatek dochodowy oraz niższe koszty energii. Z plusów na pewno to, że spółka się rozwija, zwiększa moce produkcyjne, współpracuję z największymi koncernami światowymi – czy rynek już zdyskontował słabsze wyniki – tego nie wiem – natomiast jeżeli mamy dołek cen sodu na przyszłość można oczekiwać wzrost ceny oraz ew. koszty rekompensaty w związku z rozliczeniem podatku dochodowego można by spodziewać się od 4q poprawy wyników.

Jest to wpis czytelnika Bartas_Gda


Wpis STS (Spółka Twojego Sukcesu) jest to wpis z analizą spółki/spółek, które – według czytelnika – są warte zainteresowania się w danym momencie. Takowy wpis może stworzyć każdy użytkownik. Funkcja tworzenia wpisów znajduje się po kliknięciu ikonki „GPW ATAK” w lewym górnym rogu. „GPW ATAK” -> „Wpisy” -> „Dodaj nowy”. Po wciśnięciu „Opublikuj”, a następnie „Zapisz do przeglądu” wpis zostanie wysłany nam do akceptacji. Prosimy poinformować nas na Shoutbox lub przez e-mail, że takowy wpis został utworzony. Wtedy po małej korekcie go niezwłocznie opublikujemy.

Zobacz podobne analizy:1 Odpowiedź

  1. Przemek Przemek pisze:

    Dobry wpis :) dzięki.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK