Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.

Spółki: KSG Agro, Handlowy Medinice

Przed rozpoczęciem właściwej analizy spółek KSG Agro, Handlowy i Medinice, szybkie spojrzenie na główne indeksy, które zbliżają się do poziomów oporu. Poniżej umieszczone wykresy indeksów prezentowane są w interwale miesięcznym. Na wykresie WIG20 kurs znajduje się w obszarze potencjalnego oporu na poziomie 2150 pkt., MWIG40 najbliższy obszar oporu można wyznaczyć w obszarze wcześniejszej konsolidacji kursu, czyli 4700-5000 pkt., natomiast na wykresie SWIG80 najbliższy opór wynikający ze szczytu fali wzrostowej znajduje się na poziomie 21 700 pkt.

WIG20

WIG20 , analiza techniczna

mWIG40

MWIG40, analiza techniczna

sWIG80

SWIG80

KSG AGRO (KSG)

Spółka KSG AGRO jest holdingiem rolniczym działającym m.in. w obszarze upraw zbóż na terenie Ukrainy wchodzący w skład indeksu WIG-UKRAINA. Spółka z pewnością nie wypłaca dywidendy. KSG korzysta na wysokich cenach surowców rolnych, co w rezultacie przekłada się na rosnące zyski.

interwał dzienny

KSG Agro, analiza techniczna
Spółka z pewnością znajduje się w trendzie wzrostowym. Po serii mocniejszych wzrostów kurs doszedł do okolic psychologicznego poziomu oporu na 5 zł, co w rezultacie rozpoczęło długą korektę z minimum wyznaczonym w okolicach 3 zł. Korekta przybrała kształt formacji a’la trójkąta zniżkującego z dolnym ograniczeniem na poziomie 3,30 zł co aktualnie stanowi lokalne wsparcie. Obecnie kurs ma już coraz mniej miejsca na kontynuowanie korekty a po ostatniej sesji znajduje się przy górnym ograniczeniu tej formacji. Najbliższy opór znajduje się przy poziomie 4,5 zł, gdzie w arkuszu widoczne są duże ilości akcji po stronie sprzedających. Zagrywamy na realizację pozytywnego scenariusza i wybicie górą.

Przykładowy LimAkt 3,61 zł SL poniżej 3,30 zł.

HANDLOWY (BHW)

Spółka działa w sektorze bankowym. W dniu 18.05.2021 r. agencja Fitch z pewnością podniosła rating dla banku z perspektywy negatywnej na stabilną. Pod koniec kwietnia opublikowano raport finansowy, co w rezultacie okazało się lepsze od konsensusu. Spółka wypłacała regularnie dywidendę aż do 2019 roku i na razie brak informacji o wznowieniu wypłat dywidendy.

interwał dzienny

Handlowy, analiza techniczna
Spółka w dłuższej perspektywie znajduje się z pewnością w trendzie spadkowym. Po spadkach związanych z koronawirusem, cięciem stóp procentowych oraz wyrokiem TSUE kurs utworzył dołek w okolicach 28 zł i od tamtej pory widoczne jest utworzenie trendu wzrostowego niższego rzędu. Aktualny opór można wyznaczyć w okolicach 43 zł, a lokalne wsparcie znajduje się przy wyznaczonej linii trendu wzrostowego. Po realizacji wybicia górą kolejny opór znajduje się w okolicach 50 zł. Zagrywamy na wybicie górą wyznaczonego oporu.

Przykładowy LimAkt 43,05 zł SL poniżej 41,5 zł.

MEDINICE (ICE)

Spółka działająca w obszarze MedTech w zakresie przede wszystkim kardiologii i kardiochirurgii. Spółka chce wyemitować około 1 mln sztuk akcji na okaziciela nowej emisji po cenie 30 zł za akcję. Opublikowany pod koniec kwietnia raport finansowy za 2020 r. wykazuje niestety straty na wszystkich płaszczyznach oprócz przychodów. Spółka również nie wypłaca dywidendy.

interwał dzienny

Medinice, analiza techniczna
Spółka z pewnością znajduje się w trendzie wzrostowym. W okolicach 41 zł został ustalony historyczny szczyt i od tego czasu kurs rozpoczął korektę. Kurs aktualnie znalazł się blisko lokalnego wsparcia na poziomie 30 zł, ale myślę, że lepiej spróbować zagrywać na wybicie linii korekty. Zagrywamy na wybicie górą z korekty.

Przykładowy LimAkt 32,50 zł SL poniżej 30 zł.

Autor analizy: Przemysław Witkowski


Przykładowy LimAkt, to jedynie nasz wewnętrzny umowny poziom, który brany jest do podsumowań i statystyk skuteczności analiz. Jeżeli zastanawiasz się nad zmianą konta maklerskiego, to sprawdź nasz ranking domów maklerskich.

Chcesz zacząć inwestować za granicą? Przypominamy o możliwości uzyskania 50 USD zwrotu za prowizję przy otwarciu konta w LYNX korzystając z linku: Kliknij aby założyć konto LYNX

LYNX

Zobacz podobne analizy:Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Komentarze z shoutboxa

d00b Panowie, jak widzicie spółki z wig-ukraina? KER wczoraj dał mi S na MACD, KSGAGRO oraz Agroton na razie trzymam.
Ed MEDINICE piękne wyniki,;))
Maciejka Cześć, co się dzieje na Medinice? Jakieś info było?
nowy Analitycy Trigon DM, w raporcie z 1 kwietnia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Medinice od zalecenia "kupuj" i ceny docelowej 49,7 zł.
Sylwek Witam. Jeżeli ktoś jest zainteresowany Medinice, to uważam, że nadaża się okazja do kupna przy powrocie do wsparcia na 30.
Przemas szkoda, że przegapiłem Medinice, od jakiegoś czasu się konsolidował i teraz niepostrzeżenie zrobił 20% na słabych ogólnie sesjach Zobacz obrazek <Obrazek5227.png>
hessa Medinice powołało spółkę prawa amerykańskiego żeby ubiegać się o certyfikację FDA ich produktu
cooper Anon jeszcze Medinice :-)
grzemich1986 Co do SCP Panowie to czaiłem się od 50 zł aż w tydzień wszystko uciekło. Wszedłem dopiero teraz po ogłoszeniu możliwej emisji jak spadło do 170 i trzymam do zakończenia projektów. Ale żal pozostał że tyle poszło. Tą samą sytuację mailem z DAT. Do teraz jak patrzę to łza się w oku kręci. Dlatego nauczony błędami kupiłem OAT i Medinice jak było po 10zl trzymam do upadłego ????
cooper Anon Medinice po dzisiejszej sesji nadal pozytywnie?
cooper Od kilku dni przymierzałem się do zakupu XTP a tu dzisiaj odleciało :-) Zamknięcie na barierze psychologicznej 100 zł napawa optymizmem, od wielu dni bowiem sypacz działał ostro, jest więc szansa na odbicie większe niż dzisiaj. SCP i OAT zgodnie z oczekiwaniem. TRK sprzedana "na zero" bowiem nie widzę na razie siły na dalszy rajd w górę. Póki co nadal rządzi corona, w rekordzie zachorowań i w szaleństwie na giełdzie. Inwestorzy widzą szanse na większe dochody spółek zaangażowanych w covid a druga fala nadchodzi. W portfelu VAR, jest pod co grać, dwie premiery przed nami a wydane BeeSimulator ma dać spółce dochód, zapewne poniżej oczekiwań, ale zawsze to już jakieś doświadczenie na rynku. Trzymam też Lubawa, wygląda tu mi na takie podjazdy w górę jak na SBE aż w końcu puścili kurs to the sky. MSZ na razie mniejszy pakiet w portfelu ale wudzę że budowlanka to jeszcze nie ten czas więc w każdej chwili mogę wymienić na inny temat. Spróbowałem też wziąć mniejszy pakiet Medinice, czas pokaże co jest warta, wykres wygląda ochoczo.
cooper Anon Medinice coś nie rusza :-)
Piaskun Anon Akcjonariusze Medinice zdecydują 31 VIII o podwyższeniu kapitału zakładowego PAP - Biznes 3 sie 2020, 18:15
Anon Medinice polecam do uważnej obserwacji ;)
kramrok Medinice chyba po korekcie
kramrok na MEDINICE jakiś ruch
maxkabra medinice info
laptop W nawiązaniu do raportu ESPI nr 19/2019 z dnia 26 czerwca 2019 r. oraz ESPI nr 21/2019 z dnia 12 lipca 2019 r. Zarząd Medinice S.A. (Emitent, Spółka) informuje, o opłaceniu w dniu 31 lipca 2019 r. wszystkich umów objęcia akcji serii H1, a co za tym idzie objęciu 986 667 akcji serii H1 o łącznej wartości nominalnej 98.666,7 zł. W związku z powyższym Zarząd Emitenta informuje, że w wyniku przeprowadzonej emisji Spółka pozyskała 7,4 mln zł.
laptop znacie spole medinice?
leon no i ukrainke, na której nie ma zbyt duzych obrotów ;) ale ciekawa świeca, której cień dotknął dziś wsparcia i się odbił. KSGAGRO
Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK