Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.

Spółki: GPW, Torpol, Unimot.

Zanim przejdziemy do analizy technicznej spółek GPW, Torpol i Unimot najpierw szybkie spojrzenie na wykresy głównych indeksów giełdowych. Sytuacja na wykresach niewiele się zmieniła względem opisu z poprzedniego tygodnia (link). Indeks WIG20 toczy walkę o wybicie i utrzymanie kursu powyżej poziomu 2 150 pkt. To otwiera drogę do dalszych wzrostów w kierunku najbliższego oporu w okolicach 2 500 pkt. Indeks MWIG40 dalej rośnie w kierunku oporu na poziomie 5 000 pkt. Natomiast indeks SWIG80 podobnie jak MWIG40 podąża dalej na północ w kierunku oporu na 21 500 pkt.

GPW (GPW)

GPW to spółka z największą krajową giełdą instrumentów finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Spółka wypłaca dywidendę, która za 2020 rok może wynieść 2,5 zł/akcję co daje ok 5 % zysku. Najbliższy raport finansowy za 1Q 2021 r. zostanie opublikowany 26.05.2021 r.

interwał tygodniowy

GPW, analiza techniczna

interwał dzienny

GPW, analiza techniczna
Kurs spółki znajduje się w z pewnością trendzie wzrostowym. Na wykresie w dłuższym terminem w interwale tygodniowym jak i trochę krótszym w interwale dziennym, jest dobrze widoczna konsolidacja kursu pod oporem wyznaczonym przez historyczny szczyt, który zbiega się z okrągłym psychologicznym poziomem 50 zł. Konsolidacja przybrała kształt a’la formacji trójkąta zwyżkującego, z którego wybicie powinno otworzyć drogę przede wszystkim do mocniejszych wzrostów oraz próby znalezienia nowego poziomu oporu, którym mogą być pełne poziomy psychologiczne. Aktualnie najbliższe lokalne wsparcie można wyznaczyć przy dolnym ograniczeniu a’la formacji trójkąta zwyżkującego. Zagrywamy na wybicie górą z a’la formacji trójkąta.

Przykładowy LimAkt 50,10 zł SL poniżej dolnego ograniczenia formacji (aktualnie 47,5 zł).

TORPOL (TOR)

Torpol działa w obszarze budownictwa kolejowego, zajmuje się kompleksową realizacją obiektów komunikacyjnych takich jak szlaki i stacje kolejowe oraz torowiska tramwajowe. Spółka wypłaca dywidendę, która najprawdopodobniej za rok 2020 wyniesie 1,53 zł/akcję co z pewnością przełożyłoby się na ponad 10%. Wyniki za 1Q 2021 roku zostały opublikowane 21.05.2021 r. i były trochę słabsze niż w okresie analogicznym w poprzednim roku.

interwał tygodniowy

Torpol, analiza techniczna

interwał dzienny

Torpol, analiza technicza
Kurs spółki znajduje się również w trendzie wzrostowym. Na wykresie w interwale tygodniowym dobrze widoczne jest wybicie się kursu z a’la formacji trójkąta i podejście kursu pod poziom oporu zlokalizowany w okolicach 15 zł, który stanowi historyczne poziomy. Wybicie górą z formacji powinno z pewnością przyspieszyć dalsze wzrosty. Następnym potencjalnym poziomem oporu może być psychologiczny poziom 20 zł. Najbliższe lokalne wsparcie można wyznaczyć przede wszystkim przy wyrysowanej linii ukośnej tuż poniżej poziomu oporu. Zagrywamy na wybicie wyznaczonego poziomu oporu.

Przykładowy LimAkt 15,08 zł SL poniżej wyrysowanej linii ukośnej (aktualnie 14,50 zł)

UNIMOT (UNT)

Unimot działa w sektorze petrochemicznym, zajmuje się przede wszystkim importem paliw ciekłych i gazowych, sprzedaje energię oraz oferuje panele fotowoltaiczne. Spółka wypłaca dywidendę, która za 2020 rok wyniesie 1,97 zł/akcję co daje aktualnie 3,73 %. W dniu 19.05.2021 r. opublikowano kwartalny raport finansowy za 1Q 2021 r., który okazał się znacznie lepszy niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

interwał tygodniowy

Unimot, analiza techniczna

interwał dzienny

Grafika do artykułu GPW spółki
Kurs spółki znajduje się również w trendzie wzrostowym. Na wykresie wyznaczona linia trendu wzrostowego respektowana przez kurs w przeszłości może posłużyć do zakończenia aktualnej konsolidacji. Najbliższy opór wyznaczyłbym dopiero w okolicach 70 zł tak jak to jest widoczne na wykresie z interwałem tygodniowym, natomiast wsparcie znajduje się na poziomie 51,7 zł. Zagrywamy na wybicie górą z konsolidacji i kontynuację trendu wzrostowego.

Przykładowy LimAkt 53,30 zł SL poniżej 51,7 zł.

Autor analizy: Przemysław Witkowski


Przykładowy LimAkt, to jedynie nasz wewnętrzny umowny poziom, który brany jest do podsumowań i statystyk skuteczności analiz. Jeżeli zastanawiasz się nad zmianą konta maklerskiego, to sprawdź nasz ranking domów maklerskich.

Chcesz zacząć inwestować za granicą? Przypominamy o możliwości uzyskania 50 USD zwrotu za prowizję przy otwarciu konta w LYNX korzystając z linku: Kliknij aby założyć konto LYNX

LYNX

Zobacz podobne analizy:2 komentarze

  1. Błażej Błażej pisze:

    Torpol aktywował się już w ostatni piątek, natomiast na dzisiejszej sesji testowana była połowa piątkowej białej maruobzu. To jeszcze nie jest wyznacznik, natomiast to tutaj mogłoby tworzyć się kolejne wsparcie.
    GPW również aktywował się w poprzednim tygodniu. Istotne wsparcie zostało przedstawione w powyższej analizie, t.j. 47,50 zł.

  2. Michał Michał pisze:

    Na dzisiejszej sesji wyróżnia się m.in. Unimot, gdzie kurs odbija się właśnie od wsparcia 45 – 46 zł. Kluczowy opór to rejon ~52,00 zł. Trend wzrostowy jest potwierdzane przez szereg pozytywnych świec takich jak 06.04.21; 28.04.21 oraz 07.06.21.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Komentarze z shoutboxa

Janek bronas16 standard GPW czyli podbita i zjazd, a rałeś MSZ?
Sal Szybciej ma jednak szansę podążyć za cenami gazu inna gazowa spółka obecna na GPW
hessa Piaskun MSZ był na liście spółek do rekomendacji od GPW z programu pokryci wsparcia, pozostałych chyba nie ma, poprawcie mnie jeśli się mylę
space Piaskun pewnie jaworzno dokończy polimex/remak albo inna spółka nienotowana na gpw
tomciu Przemek (r) a z ciekawości w portfelu GPW macie nadal GTN?
hessa Unimot lekko się rusza po reko
tomciu Szwabia wyda 200lmn EUR na filtry powietrza do szkol Ktoś znajdzie zależności z firma z GPW? https://www.dw.com/pl/niemcy-200-mln-euro-na-filtry-powietrza-w-szko%C5%82ach/a-58960881
tomciu kozineczka lektura na wieczór ;) przychodź mi do głowy telefonika ale oni nie GPW
kozineczka tomciu to jakie spolki moga zyskac z gpw ?
Piaskun Torpol może mieć duża konkurencje na kontraktach kolejowych ze strony trakcji...
bronas16 Piaskun no ja wiem, ale według logiki gpw to słabizna na maksa, strata, to wzrost
Michał (a) Na Torpol oporem teraz jest poziom 13,50 zł. Przebicie tego poziomu będzie pozytywne. Dzisiejsza świeca i trzy poprzednie wyznaczyły też wsparcie w okolicach 12,60 - 12,90 zł.
Piaskun PKP jak przejmie trakcję to Torpol może mieć problem z kontraktami
michal1984 Piaskun Torpol jeżeli mu nie pomagają takie szacunki to co ma windować kurs w górę ? Fundamentalnie wyglądają doskonale, ale coś kurs od odcięcia dywidendy leci w dół z przerwami na duży kontrakt, szacunki.
space kriss1975 jak na taką sraczkę jak się właśnie robi na rynku to i tak dobrze sobie torpol radzi
space torpol piękne wstępne dane finansowe.
tomciu space GPW nie - szukaj w Europie lub Korei
Michał (a) I nie teraz tak jest na GPW tylko od kiedy pamiętam. Inwestuje się w przyszłość. Aktualne wyniki/raporty są jedynie dla potwierdzenia naszych wyliczeń/założeń.
Michał (a) I to nie jest tak na GPW tylko wszędzie.
Piaskun kriss1975 zaraz 5% Torpol zrobi
Michał (a) Tak jak już ostatnio pisałem, na Torpol główne wsparcie jest szerokie: 12,00 - 13,00 zł. W okolicach ~12,20 - 12,50 zł powinny się utworzyć większe obroty. Aby wykres dalej pozytywnie wyglądał to właśnie przy rejonach ~12,20 zł powinna powstać wzrostowa świeca przy ponadprzeciętnym obrocie.
kriss1975 Piaskun ja nie piszę że torpol to zła firma , piszę tylko że jakis gaugan wypr?żnia się i mozliwe że docisnie do 12 , a może ciut niżej , narazie sie przygladam i czekam na sygnały do zajęcia pozycji
ppp kriss1975 możesz mieć racje, już niedużo zostało, ależ dociskają ten Torpol
kriss1975 torpol wygląda jakby grał moje view
kriss1975 torpol D1 Zobacz obrazek <Obrazek5639.png>
kriss1975 ppp ale ja wcale nie pisze ze kapitał z torpolu przechodzi na trakcje , ja gram trakcje pod wezwanie i ściągnięcie z gpw , a swoją droga to będzie rentowna spółka ale już bez nas na pokładzie
ppp space tak, na Torpol był ten automat, np mój zakup z prawej po 13.08 skutkował zrzutem na 13.02 to taka była pierwsza oferta na kupnie i tak oczywiście kilka razy przy innych cenach
ppp kriss1975 gdyby ktoś chciał wyjść z Torpol i wejść w Trakcje nie sprzedawałby akcji w ten sposób :) od kilku dni tam dziala automat który spycha kurs, gdy ktoś kupował z prawej automat w tym samym ułamku sekundy rzucal około dwustu sztuk. Kazdy zakup powodował że kurs spadał,wiec dlatego tu dojechalismy. Ktoś chce kupić akcje w niższej cenie, pytanie jak bardzo chce zepchnąć kurs, bo dobrze byłoby się z nim zapakować ;)
kriss1975 Całkiem poważnie , po co PKP wciągnęło trakcje , nie mieli co z forsa zrobić , zakładam ze teraz większość lukratywnych ofert będzie trafiali do trakcji , torpol dostanie ochłapy
kriss1975 space torpol leci bo ynwrstory boja się ze teraz tylko trakcja będzie budować tory w całej PL
space to teraz górne widły poproszę, bo już mnie męczy ten torpol
Sal Torpol tak jak pisałem
space torpol
ekielka torpol 12,8?
kriss1975 Piaskun i trakcja tez będzie rentowna , tyle ze nie notowana już na gpw
Sal U mnie i Torpol i Trakcja, nie ma to jak obstawić obu rywali
kriss1975 Maciejka chyba chodziło Ci o trakcje , bo torpol to perła
Maciejka Torpol to powinien upadłość ogłosić a potem zostać kupiony. Ile można pozorować robotę. Aż dziwne, że mogą w przetargach startować "-)
kriss1975 Wszyscy kupili torpol , a ja trakcje ciekawe co będzie lepsze tak do końca roku ?
Sal Przemek (r) Piaskun Torpol wzięty, dokładnie tyle samo ile sprzedałem dwa tygodnie temu
Michał (a) Na Torpol po prostu dywidenda niedawno była wypłacona, a z reguły po powstaniu luki dywidendy odbywa się korekta 1-2 miesięczna. Na Torpol główny obszar wsparcia to właśnie 12,00 - 13,00 zł. Dalej w trendzie wzrostowym.
ekielka Torpol wziety przy 200setce -
hessa Sal a ja właśnie przez wycenę w Londynie nie kupiłbym na dłużej Serinusa z GPW. Ktoś umie racjonalnie wytłumaczyć dlaczego w Londynie Serinus jest znacznie niżej wyceniany?
kriss1975 Daniels ja dziś odnowiłem trk, gram pod to że państwo sciągnie trk z gpw i ogłosi wezwanie po godziwej cenie
mediolan kriss1975 obecnie to są wakacje na gpw i nawet obroty to mówią gorzej co może być po wakacjach
Błażej (a) Ed powyżej konsensusu: https://stooq.pl/n/?f=1436921 to według logiki GPW testujemy 60 zl? ;)
hessa kozineczka może to efekt wakacji, bo istotnie widać mega słabość na gpw... ja robię głównie szybkie ruchy po informacjach ale takiej marnej reakcji na większość tematów już dawno nie pamiętam
Maciejka BOWIM pokazuje, że cała GPW to śmietnik
Pjotr C/Z na Bowim po wynikach za II kwartal to 2,23. Jest jakas stalowka o nizszym c/z na gpw?
bronas16 też jestem ciekawy, bo nawet jak momuś mowe o bowim kto gra na gpw to nie bardzo kojarzy spółkę:) a co dopiero fryzjer
tomciu Cześć moje 4 na dziś ;) 1. jakie TP macie dla KER z portfela GPW? 2.OPL 3. QRS 4.DAD
mediolan Mallo nie pamietam skrótu spółki ale była taka w tym roku urosła po wyroku o upadłość może ktoś będzie pamietał - długo była na GPW
Maciejka Unimot reko Squaber
space ale unimot to ruszył jako typ z jednego portalu
space unimot
Piaskun k_jar spółka warta na gpw 30mln a zysku 10mln pokazuje.....Maskra jaka niedoszacowana jest
Maciejka Ed jakim cudem oni zrobili wczoraj 100%? To jest notowane na GPW, przecież są tam max. widły dzienne?
Michał (a) michal1984 Cześć, na Torpol czekam na stałe przebicie oporu 14,00 zł, bo tam powstała negatywna świeca w dniu 19.07.21. Jednak główne wsparcie to 13,00 zł.
michal1984 Jak wygląda technicznie Torpol ? Wsparcie wygląda że w okolicach 13,2 trzyma.
Michał (a) koku Unimot dalej w trendzie wzrostowym i ostatnie spadki odbywały się na relatywnie niskich obrotach. Do tego występują dalej pozytywne świece jak 09.06.21. Dzisiejsza świeca negatywna, ale na mniejszych barach intraday były na koniec wzrostowe bary na dużych wolumenach.
space unimot pięknie leci, trzeba się przyjrzeć po ile to łapać
bronas16 Marianus89 tak, nagan, od zawsze na CdR. Łącznie GPW atak zostali wielu tu wkreconych.
Marianus89 wedlug mnie jeszcze powroca na zielona dzis na calym gpw
Marianus89 bronas16 parowy na calym gpw ws umie
morlinek92 HossaBro jak nic się nie interesowałeś GPW i akcjami i sytuacją jaka jest na rynku to jako świeżak na GPW (od maja), USA (od 1,5 roku) polecam jednak https://www.inbankpolska.pl/lokaty/lokata-bankowa/ i poczytaj trochę, rozeznaj się w sytuacji na rynku i gospodarce. Może 20k to nie dużo ale w 3 miesiące może się okazać, że więcej stracisz niż inflacja Ci je zje. I nik Ci pewnie konkretnych spółek i założeń kupna/wyjścia nie da bo na to trzeba mieć kwity. 3m na giełdzie to imo nie inwestycja a spekulacja. Jak się nie znasz i nie masz ochoty siedzieć w tym to może ETFy ale to też wchodzą w gre ryzyka walutowe itd. poczytaj, inwestomat, gpwatak, finansowaforteca, konrad książak - teraz ma kanał z nauką, sii, porta analiz, moje ike, finansowa tv, humanista na giełdzie, itd. Ja jak zaczynałem to wybrałem spółki z portfel fundamentalny z parkietu (masz tam też techniczny i dywidendowy). To tyle od świeżaka ;) powodzenia
Piaskun kozineczka ja mialem fajny debiut na gpw bo trafiłem w środek hossy w 2007r
Piaskun kozineczka My to potrafimy zniechęcić do inwestycji na gpw...hehe
tomciu Anon POZ bez zmian dalej pozytywnie Spółkę ma wielu z GPW w swoich portfelach LT Staly wzrost gwarantuje zdrowy kontrakt długoterminowy ze sporą marzą
mediolan kriss1975 na razie to raczej wakacje na GPW jak napisałeś kilka dni temu
Ed Wyniki cotygodniowego sondażu Indeksu Nastrojów Inwestorów pokazują, że odsetek inwestorów spodziewających się w ciągu sześciu miesięcy trendu wzrostowego na GPW wzrósł o 11,2 pkt. proc. do 44,3 proc. Odsetek respondentów oczekujących trendu spadkowego spadł z kolei o 6 pkt. proc. do 32,8 proc. - podało Stowarzyszenie Inwestorów 
tomciu Michał (a) a to widzę tak ;) unimot wsparcie 53.35 czyli fibo 50% Jeśli przyjmiemy że ostatnio testowano to wsparcie i zostało obronione to można się spodziewać ruchu w górę do poziomu 54
tomciu 2x unimot z TT
faziswd jak widzicie stalprodukt , xtb, wittchen, wielton i unimot? :D
Piaskun Błażej (a) mamy Hossę na gpw także wynalazki rosna nawet po kilkaset % z NC
Michał (a) I na zakończenie: Na Unimot główne wsparcie to dalej 45,00 zł. Kurs właśnie do niego się zbliżył.
tomciu A propos nieruchomości Czy kto z ekipy GPW gra na Reit-ach?
Michał (a) Unimot aktualnie spada do głównego wsparcia 45,00 zł. Z uwagi na małe obroty na spadkach dalej możemy mówić jedynie o zwykłej korekcie.
szym918 czym sie roznia kontrakty terminowe na akcje fxxx z gpw a te od brokerow np xtb
tomciu Sal masz racje kilku z nas z GPW razem z nim w tej łajbie czeka na wysoką fale ;) swoją drogą do stali to trzeba mieć łeb i dobrych księgowych i wtedy biznes na grubo
Ed stare gwiazdy GPW wracają :) może uda sie wyjść z haków
Luk cbd emisja bez pp, cena minimalna 2,1, plan przejścia na gpw
Batman co do spółek z gpw mam tylko 2
Piaskun Janek tam ktoś chyba przesypuje z kieszeni do kieszeni ...Nie wiem czy Romek nie chce ich zdjąć z gpw?
Janek czy ktoś wie w jakim wątku jest komnatrz remium odnośnie unimot?
Piaskun Paweł męczący ten papier wcale mnie nie zdziwi jak Karkosik będzie chcial to ściagnąc z gpw....
Kowal chciałem skorzystać z okazji i się spytać Błażej (a) czy wpisy STS muszą być tylko analizą spółki z gpw czy można coś innego tam wrzucić jak analiza jakiejś branży czy analiza fundamentalna?
Maciejka dzisiaj jest krótsza sesja na GPW?
Michał (a) flichaa Wchodzisz w lewym górnym rogu na: GPW ATAK: inwestycje na giełdzie
cooper Ja w portfelu obecnie mam na longa OAT, nie ruszam i czekam cierpliwie. Liczę na dalsze wzrosty na SNT i pompę gdy będzie umowa na kardioznacznik. Ponadto nadal POZ pod przyszłe przetargi i lepsze wyniki finansowe, COG pod ceny stali. Jakbym miał wolne środki to wpakowałbym pewnie w PKP, Unimot i ICE. Niestety kupowane po 14 zł PSH zrobiło robotę i czekam aż odrobią.
mediolan wig pokazuje 6 % wam też tak .. jest chyba jakiś błąd gpw ?
morlinek92 Michał (a) musiałem przeoczyć albo jeszcze się tutaj nie udzielałem. Też wydaje mi się, że Mobruk jeszcze spadnie ale wiecie jak to jest z tym wydawaniem :) Wszystkie fajne spółki na które się czaję AMB, Mobruk, Torpol i DCR wysoko. Muszę poszukać coś nowego, moze Introl albo ABE jak spadnie do 53 zł... dzięki za opinie o Mobruk! ;)
Kowal Witam, ktoś się orientuje kiedy winiki GPW za 1Q2021? Gdzieś czytałem że dzisiaj ale nie mogę znaleźć ponownie tej informacji
mediolan kriss1975 raczej wszyscy patrza na układy 1 d i dłużej bo stad sie biorą wyniki gpw atak :)
bronas16 tomciu a jakies spoleczki na gpw od szkla
morlinek92 Jestem tu nowy - witam wszystkich z GPW Atak! :)
kriss1975 Paweł narazie tylko jedną , pozwól zyską rosnąć. Obecnie jestem na urlopie i mało czasu poświęcam gpw. SL poniżej 2,40 i zakładam ze cena obrała kierunek 3 zł
Michał (a) Jeżeli GPW nie znajdzie żadnych podstaw w samym dokumencie, to środa powinna być pierwszą sesją notowań od momentu zawieszenia.
Michał (a) Matrix192 Innogene GPW zobowiązało zlecić sporządzenie analizy finansowej/gospodarczej przez autoryzowanego doradcę. Takową analizę opublikowali w piątek po sesji.
space torpol ładnie ruszył, ze wględu na info o dywidendzie
space gpw najlepsza giełda, zaraz na plus
Janek kriss1975 unimot trzymasz czy jakieś kółko?
mediolan kriss1975 pisz skargę do GPW że nie konsultowali tej decyzji
Ed Na mocy Umowy Inwestycyjnej i o Oferowanie IPOPEMA lub podmiot wskazany przez IPOPEMA zobowiązany będzie objąć i opłacić akcje nowej emisji, a następnie po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego przez sąd rejestrowy oraz dopuszczeniu i wprowadzeniu akcji do obrotu przez GPW w Warszawie SA zwrócić je do akcjonariuszy, którzy pożyczyli akcje.
hessa goscniedzielny dzięki za Asbisa, a sprawdzałeś jaką cenę wskazali do Unimot?
goscniedzielny UNIMOT reko od BOŚ -> cena docelowa 65zł Zobacz obrazek <Obrazek5417.png>
Piaskun Ed maj może być kiepski na gpw tym bardziej że jeszcze ustawa frankowa....
Przemas koku pewnie zaczekałbym na Twoim miejscu. Słabszy sentyment aktualnie na gpw
adriano640 mediolan głosowa forma rozmowy jest na grupie TJS - używają Zello (Walkie-Talkie). Szczerze mówiąc, śledzenie dyskusji w ten sposób jest trudne - dużo treści, ale mało tej wartościowej, jakość dźwięku też niska, każdy ma inne ustawienia głośności mikrofonu, więc jednego nie słychać, drugiego trzeba przyciszać, do tego masa dźwięków z otoczenia (szum z ulicy, płacz dziecie, itp.). Ogólnie po 2-3 dniach byłem zmęczony śledzeniem rozmów. Tutaj na gpw atak na czacie (pisanym) w mojej opinii jakość rozmów jest wysoka i do tego przeczytanie wpisów zajmuje stosunkowo mało czasu.
Drakkar7 space chcąc nie chcąc po takim info spółka jednak do końca ogarnieta nie jest....coś dziwna moda ostatnio na GPW że się okazuje ze formy bez majtek pływają
Błażej (a) Drakkar7 wybicie oporu, to byłby fajny prezent urodzinowy dla GPW, ktora świętuje dzisiaj swoje 30 urodziny.
Daniels space nie mam az tyle czasu żeby to wszystko śledzić. Na razie ograniczę się do gpw i nc
Michał (a) guf Dlaczego mylący? No takie zasady panują i system na GPW.
Ed co się stanie na GPW jak PIS nie zatwierdzi Funduszu Odbudowy z UE ?
Martin Drakkar7 Torpol jakiś czas temu wywaliłm bo co podbicie to wywalanko, Trk trzymam ale się zastanawiam
Drakkar7 Martin na TRK i Torpol różnie się mówi i raczej ostrożnie bo podobno są jakieś problemy z przetargami i ciężko im budować backlog
guf jeśli ta spółka wejdzie na gpw to będzie za***te IPO https://screenrant.com/gord-game-reveal-trailer-witcher-ex-cd-projekt/
space fritz to może w internecie modny, bo na gpw to już gorzej
Grzesiek torpol dziś wzmożone obroty
Ed Ktoś jest na GPW handlujący tlenem ?
Grzesiek Piaskun torpol dziś wysoko sie otworzył
Przemek (r) Ceny produkcji asfaltu idą mocno w górę a ze spółek giełdowych Unimot powinien mieć około 10 % udziału w rynku po przejęciu Onico
Grzesiek Błażej (a) a jak widzisz newag i torpol ? W ostatnim czasie cena stoi w miejscu
koku kriss1975 mógłbyś prezes Barbary doradcą zostać ;) może wreszcie zaczęłaby zarabiać ;)..... ale wtedy chyba twoja teoria na gpw by się nie sprawdzała
Błażej (a) O 9 odbędzie się relacja live z debiutu na GPW pod tym linkiem https://www.youtube.com/watch?v=qRv6gFpMq40
space z grupy Akcje, Analizy, Komentarze, Inwestowanie na GPW / New Connect
space też nie jestem przekonany ze fundy czekają z palcem na enterze by zrobić PKC kupna bo spółka jest na gpw a nie NC.
space guf ciekawy jestem jutrzejszego debiutu crj na gpw.
cooper kriss1975 pytałem bo zastanawiałem się nad JSW ale ostatecznie zapakowałem w Unimot
cooper Zapakowałem w Unimot, myślałem nad JSW ale Unimot mnie bardziej przekonał
koku kriss1975 i strategia się sprawdza..... im gorsze wyniki tym lepsza wycena na gpw :)
luq19 jak widzicie technicznie Unimot?
space a torpol dalej zrzuty
Grzesiek TORPOL ładnie wybronił 12 zł
Ed Bank Of America w marcu 2021 roku utrzymał pozycję lidera obrotów na rynku akcji w transakcjach sesyjnych GPW. Na drugim miejscu ponownie znalazło się BM PKO BP - podała GPW na stronie internetowej. Udział BofA w obrotach na rynku akcji w marcu wyniósł 11,22 proc., a BM PKO BP 9,06 proc. Trzecie miejsce w zestawieniu najbardziej aktywnych brokerów na rynku transakcji sesyjnych akcjami zajął w marcu Morgan Stanley Europe (7,25 proc.), a czwarte Goldman Sachs (6,45 proc.). Na piątym miejscu, z udziałem na poziomie 5,90 proc., znalazł się Wood.
Grzesiek torpol po prawej jest ukryta sprzedaz ?
nowy słabość ostatnio na naszej GPW
k_jar torpol info
mediolan ktoś z was pamieta na GPW takie sesje jak rosło wszystko plus +10 % i było na giełdzie 7-10 spółek ?
space faziswd a chyba nic, ogłosili dziś zakończenie przeglądu opcji strategicznych. przejście na gpw 2022, brak emisji, i brak przejęcia przez zewnętrzne podmioty. tak zrozumiałem.
kriss1975 space już od dawna pisze ze nie torpol , tylko trakcja i tak jak teraz nie mercator , a mabion i nie XTB tylko PXM itd. :)
space torpol out. coś fundusz dociska mocno. trzeba było brać bankruta trakcję :p
nemooo PiotrGPW Wiosna Panie Wiosna w końcu i na gpw powinna zawitać:D
space acp dobre wyniki, unimot na pierwszy rzut oka słabe
bronas16 A nie czy się tu komuś podoba z GPW atak
kriss1975 natki unimot to porzadna spółka i nie oszukuje akcjonariuszy jak merc , jak obiecuje to daje , a latex zamiast wypłacic dywidendę to skupi sobie akcje
natki kriss1975 unimot
natki kriss1975 trzymasz unimot?
Ed gdyby nie Allegro to dziś BML w obrotach na GPW liderem :)
walduci50 Pure Biologics wybrał wykonawcę badań przedklinicznych w projekcie PB002 ISBnews - Biznes 18 mar 2021, 15:29 Warszawa, 18.03.2021 (ISBnews) - Pure Biologics w ramach przeprowadzonego postępowania ofertowego wyłonił Instytut Przemysłu Organicznego (Sieć Badawcza Łukasiewicz) jako wykonawcę pierwszego panelu badań przedklinicznych dla projektu aptamerowego PB002 (AptaPheresis),podała spółka. Planowane prace badawcze będą obejmować kilkuetapowe badania in vivo w modelu zwierzęcym. Celem zaplanowanego przez Pure Biologics pierwszego panelu badania jest wykonanie testów farmakokinetycznych dla modelowego przeciwciała anty-AQP4, podkreślono. "W toku pierwszego badania planujemy ustalić optymalną dawkę przeciwciała, którą należy podać zwierzętom. Zostanie wyznaczony również m.in. okres półtrwania dawki ludzkiego, rekombinowanego, monoklonalnego przeciwciała (anty-AQP4) w krwiobiegu królika. Dalsze etapy badań będą miały na celu poznanie szeregu informacji nt. działania mechanizmu proponowanej terapii pozaustrojowej oraz potwierdzenie jej skuteczności" - powiedział naukowy kierownik projektu PB002 w Pure Biologics Tomasz Bąkowski, cytowany w komunikacie. PB002 jest pierwszym i najbardziej rozwiniętym projektem spółki w terapii pozaustrojowej opartej o aptamery, znanym także jako AptaPheresis. Pure Biologics w PB002 rozwija celowaną, selektywną aferezę opartą o aptamerowy filtr biomolekularny, która ma pomóc pacjentom cierpiącym na okresowe zaostrzenia (rzuty) w rzadkiej chorobie NMO (neuromyelitis optica), wyjaśniono. Pomimo, iż choroba NMO zaliczana jest do chorób rzadkich, to według szacunków na całym świecie z jej powodu cierpi ok. 300 000 osób. Rozpoczęcie kolejnych paneli badań przedklinicznych w projekcie PB002 zaplanowane jest na końcówkę 2021 r. i początek 2022 r., podsumowano. Pure Biologics to polska spółka biofarmaceutyczna skoncentrowana na odkrywaniu i rozwijaniu leków biologicznych oraz opracowywaniu terapii pozaustrojowych. Spółka prowadzi badania z wykorzystaniem własnych platform technologicznych do selekcji cząstek aktywnych - przeciwciał i aptamerów. W grudniu 2020 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW z rynku NewConnect, na którym była notowana od grudnia 2018 r.
Janek krzysieksisiek musz gpw sobie odblokować
guf Janek musisz gdzieś w opcjach dodać gpw
Inwestor kriss1975 no ale dzisiejsze zachowanie famuru przed takim info to mi się bardzo podoba, bo widzę że spółka jest szczelna jak mało która z gpw
tomciu cianek sytuacja na FOR od momentu rozliczenia wezwania tj. od 13 października 2020 r. MaForm nabył łącznie prawie 435 tys. akcji za ponad 15 mln zł. W samym 2021 roku kupił 230 tys. za prawie 11 mln. ? Biorąc pod uwagę średnie obroty dzienne na GPW (317 tys. zł i 424 tys. zł odpowiednio) zakupy spółki związanej z Prezesem są istotne. ? Okazuje się, że stanowią około 60% obrotu licząc od momentu rozliczenia wezwania i 50% w 2021 roku. Wiarę Prezesa w spółkę trzeba traktować pozytywnie
Grzesiek torpol jaki wolumen https://www.tradingview.com/x/4tn1nxCh
Grzesiek torpol
Grzesiek na torpol dziś zwiekszony wolumen
nemooo natki pro jest fajną spółką stabilną, tylko że to taki muł... na gpw że aż strach
Grzesiek torpol https://stooq.pl/n/?f=1409948
Paweł kriss1975 to niech się dobrze skupi na GPW, małą łyżeczką ale do pełna
lion83 Dzikun MRC "W krótkim terminie jesteśmy pozytywnie nastawieni do spółki. Wyniki w tym i w przyszłym roku powinny jeszcze mocno odstawać na plus względem rezultatów sprzed pandemii. Ceny i marże na rynku rękawic są znacznie powyżej średnich cyklicznych poziomów, inwestorzy oczekują, że za kilka kwartałów ta hossa się skończy, ale na chwilę obecną nie widać jakiś większych korekt cenowych" - ocenił Michał Kozak, analityk Trigon DM. "Patrząc na plany podażowe dużych producentów można oczekiwać, że jeszcze przez dwa lata Mercator powinien odnotowywać świetne wyniki, a później - wskutek zwiększenia podaży rękawic i spadku cen - naturalnie nastąpi stopniowy spadek. Nie jest tak, że wyniki spadną zaraz po spadku cen rękawic. Spółka ma możliwość zabezpieczenia się w części na te ceny na okres około 12 miesięcy" - dodał. Analityk wskazał, że trzecia fala pandemii na świecie wspiera perspektywy spółki. "Wszyscy zdali sobie sprawę z tego, że nie będzie tak, że się zaszczepimy i nastąpi szybki powrót do normalności. Obecny scenariusz jest taki, że powrót będzie stopniowy i bardzo ostrożny ze względu na nowe mutacje wirusa i środki ochrony muszą być zachowane" - ocenił Kozak. Zgodnie z szacunkami, przychody Mercatora w 2020 roku wyniosły 1.836,1 mln zł, a zysk netto wyniósł 956,6 mln zł. Dla porównania, w 2019 roku grupa odnotowała 540 mln zł przychodów i 2 mln zł straty netto. Analityk Trigon DM wskazuje, że tak wysokie wyniki są przejściowe, ale pandemia może poprawić pozycję spółki na rynku w dłuższym terminie. "Ta skala wyników, którą widzieliśmy w poprzednim roku i będziemy obserwować w tym jest nie do utrzymania, bo nie da się operować na takich marżach w długim terminie. Jest to okres przejściowy, wynikający z niedostosowania się podaży do popytu. Wydaje się jednak, że Mercator może skorzystać na tej sytuacji i inaczej się pozycjonować wśród konkurentów także po pandemii" - ocenił Michał Kozak. "W samej dystrybucji dojście do nowych klientów, elastyczność i brak problemów z dostawą rękawic może wyżej spozycjonować Mercatora, dlatego niekonieczny jest powrót do tak niskich wyników jak przed pandemią - mogą one być trochę wyższe, również dzięki maksymalizacji wolumenów, dotarciu do wyżej marżowych klientów" - dodał. Zarząd Mercatora informował, że pracuje nad długoterminową strategią grupy. Jak dotąd spółka poinformowała o planach budowy fabryki rękawic nitrylowych w Tajlandii za ok. 155,95 mln zł i wyjścia z asortymentem poza obszar medyczny m.in. do branży beauty, do punktów weterynaryjnych i branży hotelarsko-gastronomicznej. Grupa pracuje też nad stworzeniem linii rękawic, które będą przeznaczone dla gospodarstw domowych. Na koniec 2020 roku grupa miała ok. 535 mln zł gotówki netto wobec ok. 380 mln zł na koniec września 2020 roku. "Nowa fabryka jest istotnie droższa od poprzedniej, ale dzięki lepszemu otoczeniu popytowemu i wyższej marżowości, instalacja może się zwrócić w 6 lat. Rozruch ma nastąpić w pierwszej połowie 2022 roku. Ma to biznesowy sens, ale może się okazać, że nowe moce wejdą, gdy otoczenie makroekonomiczne będzie już słabe, przez przecięcie się podaży z popytem, przy rosnących mocach wśród producentów" - ocenił Michał Kozak. "W mojej opinii warto byłoby dodać do oferty coś nowego wykorzystując siatkę klientów niż tylko dobudować moce. Spółka ma jeszcze informować rynek o dalszych planach. Moce dostawiają też inne podmioty, nawet te które wcześniej nie zajmowały się produkcją rękawic? - dodał. Mercator Medical zajmuje się produkcją i dystrybucją jednorazowych rękawic medycznych, ochronnych i gospodarczych oraz opatrunków medycznych. Wywołany pandemią wzmożony popyt na produkty spółki znacząco zwiększył jej wyniki. W ślad za wynikami wzrosła także wycena giełdowa. Na początku 2020 roku akcje Mercatora kosztowały ok. 10 zł, a 14 października - po wstępnych wynikach za trzeci kwartał - odnotowano najwyższy kurs w historii. Cena akcji wyniosła wtedy 770 zł. Aktualnie (12 marca, godz. 12.20) kurs Mercatora wynosi 391 zł, po spadku w ciągu ostatnich pięciu miesięcy o około 35 proc. "W ostatnim czasie było widać korektę i zmianę nastawienia na GPW - zaczęły rosnąć spółki, które najbardziej ucierpiały na pandemii, a kursy spółek, takich jak Mercator, zaczęły się normalizować. Mając przed sobą świetne perspektywy kolejnych kwartałów i patrząc na mnożniki za ten i przyszły rok, zalecaliśmy przeważanie spółki w naszej strategii. Gros wyceny to odzwierciedlenie nadzwyczajnych zysków, które spółce będzie się udawało wypracowywać przed powrotem do normalności i wcześniejszych marż" - powiedział analityk Trigon DM. "Nie wiemy jaka będzie sytuacja za kilka lat i jakie będą wyniki, więc waga teraźniejszych wyników powinna być trochę wyższa, co oznacza, że ta wycena może być bardzo zmienna" - dodał. Jego zdaniem to, co może jeszcze budować wycenę, to nadzieje na pomysły strategiczne i wykorzystanie sytuacji pandemicznej, czyli np. cross-selling produktów czy rozbudowa mocy. Wysoka aktywność inwestorów w handlu akcjami Mercatora doprowadziła spółkę do awansu w giełdowych indeksach. GPW Benchmark podał 4 marca, że Mercator zastąpi Alior Bank w składzie indeksu WIG20 po sesji 19 marca. "Wejście spółki do WIG20 nie pozostanie bez wpływu na notowania, ale patrząc na obroty na Mercatorze to nie powinno to być kluczowe dla przyszłego kursu? - ocenił analityk. (PAP Biznes) sar/ asa/
space a na torpol dziś wyniki
space hessa no ale to nie na gpw, na gpw są etfy tylko na wig20 wig40, sp500 i chyba dax. ubogo jest
space a tak to trzeba wyjść poza gpw
hessa siemano, czy są na gpw jakieś instrumenty do inwestycji w złoto?
space unimot wybija opór
Sal O Gessner wspiera na złocie https://stooq.pl/mol/?id=17639 Szkoda że nie ma takiego wpływu jak na spółkach z gpw ;)
space co ten torpol taki słaby ?
zimnylech Grzesiek gaming się na gpw wypalił, ja poczekam na huge
Inwestor Bartas_Gda (r) teraz mam bardzo mało sprzedałem większość, zbieram powoli votum, torpol, mrc zaczęłam pod wyniki zbierać no i mam xtb ciągle
Sal kriss1975 Jeżeli na dniach Mabion nie spadnie będę się uwazał za najwiekszego frajera na GPW ;)
space gpw też jakby chciał wybić z trójkąta
kriss1975 space T jak torpol też fajnie , tylko T jak Toya coś jakby nie z tej drużyny
space z T to torpol
ekielka Norwegowie na GPW - https://stooq.pl/n/?f=1406620
Janosz Sal gpw podbił Imagis...zobaczymy co dalej
Piaskun Ale panika na gpw przed otwarciem w usa....
Grzesiek torpol moze rozwinie sie wiekszy ruch
Sal Brałbym PKP, Polimex, TRK i Torpol pod jutrzejsze wydarzenie
Sal nemooo zwróć uwagę w piątek na PXM i Torpol , coś się tam może dziać. Tak po starej znajomości :) Sam już nie mam
Grzesiek torpol ładna obrona sma100 i sma200 https://www.tradingview.com/x/MNwhz8mN
nowy Piaskun jak 20% na gpw ktore poszly po 200%
Grzesiek torpol wczoraj był ponizej 12zł
tomciu koku w przedszkolu obok mnie kucharka złapała Coco to 6osob z personelu 2 tyg kwarantanny dla dzieci i później jeszcze 10dni zanim przedszkole wystarowalo Współczuję trochę się nasiedzicie w domu No może gra na GPW zrekompensuje
Ed GPW jest sterowana przez Morgany
nemooo Daniels my robimy pod siebie bo duzi robią, gpw to takie niechciane dziecko co próbuje do "starszych"
space i ja nie zdązyłem wziąć. a teraz to każdy torpol kupuje :p
space kriss1975 po co ci ten torpol, oni pieniądze zarabiają
kriss1975 mam już torpol i trakcje , teraz to tory będziemy budować jak opętani:)
space zdążyłem usunąć zlecenie na torpol :)
space narazie to się podstawiam na torpol bo ktoś te tory pod wagony musi zrobić
nemooo piotrlotr oby się udało, może to pozwoli ruszyć hossie na gpw
Ed Fundusze emerytalne kupiły w styczniu 2021 r. akcje za ok. 600 mln zł. Popyt ominął jednak polski rynek i dotyczył wyłącznie akcji zagranicznych - wynika z szacunków Trigon DM. W ocenie Trigon DM, w obliczu nowego projektu reformy OFE trudno będzie oczekiwać popytu na polskie akcje przy obecnym poziomie alokacji w spółki notowane na GPW.
nemooo kurde, ile spółek gpw zamieszanych jest w debiut alchemist simulator? wszystkie maja rosnąc pod premierę? mam wrażenie że na nc/gpw powstała juz taka siatka połaczeń gejmingowych że nie da się tego ruszyc nawet po dobrych danych ze sprzedaży
kriss1975 Drakkar7 nie zerkam na torpol , załadowany jestem trakcją po same pachy
Drakkar7 kriss1975 a co tam o Torpol sądzisz? coś dziwnie się zachowują;
filip Drakkar7 Gessner to mi buty może czyścić, ja jestem Filip Wielki i Piękny, Dowódca spekuły, Słońce Gpw, King in The north, etc. etc.
NieZnamSie Adamec21 "NewConnect ma status rynku zorganizowanego, lecz prowadzony jest przez GPW poza rynkiem regulowanym w formule alternatywnego systemu obrotu."
Adamec21 NieZnamSie czy te akcje będą notowane na gpw?
Sal Ech, sprzedać rosnącą Trakcję żeby kupić spadający Torpol. Nie mam ręki do kolei. Przemek jak Torpol teraz wygląda? Słabo, co?
Przemek (r) Grzesiek ciekawie ten torpol wygląda
Przemek (r) Torpol spory wolumen dzisiaj
Grzesiek torpol ładnie dziś wybił
Drakkar7 kriss1975 zagrzej też na Torpol ;P
Drakkar7 Torpol wreszcie bo traciłem nadzieję;)
Sal Możliwe, ze Torpol będzie nadganiał teraz Trakcję
Sal Grzesiek Dzięki za Torpol, skubnąłem
Janosz Grzesiek torpol :)
Grzesiek torpol zaczyna być skubany
space wczoraj pisałem o zleceniach w xtb. no więc moje zlecenie sprzedaży z limitem zniknęło z arkusza gpw. ale w xtb wisi nadal. co to znaczy ? tzn. że najprawdopodobniej zlecenie dla utrzymania ważności "bez daty" jest codziennie na nowo wstawiane do arkusza. jako że xtb nie obsługuje fixów, to pewnie pojawi się dopiero po 9.
kozineczka tyle razy już był podobne historie na gpw, krezus itd, jak kręci się prokuratura i ogólnie spólka jest szemrana to prędzej czy pozniej moza się było tego spodziewac
polserwus GPW zawiesza obrót akcjami INNOGENE
space Drakkar7 bo torpol zarabia :p
Drakkar7 Ktoś wie czemu przy tak rosnącej trakcji takim miekiszonem jest torpol?:)
space i nie rozumiem czemu, skoro to prawdziwe akcje a nie cfd, to co za problem zassać całą bazę gpw i mieć każdą spółkę
space ale taka prawda że chyba jak na gpw jest sraczka na akcjach to albo rockbridge albo NN
kriss1975 Drakkar7 obstawiam że chemia będzie jedną z wiodących sektorów na gpw w tym roku , dlatego mam ciech i att , zerkam na rokitę , ale to już by była przesada , choć spółka też mi się podoba
space ale sprawdziłem i weszło w arkusz gpw
Grzesiek torpol korekta przy malejącym wolumenie. https://www.tradingview.com/x/ZHm9JXoc
Sal Daniels O widzę, że kolega tez kupił ;) Jest ktoś na GPW Atak, kto nie ma PXM i nie wierzy, że będzie pompa ? ;))
Bartas_Gda (r) z portfela fundamentalnego gpw atak sprrzedaję MLS system w cenie 135 zł
Piaskun Co2 już 38euro nie ma co się dziwic że energetyki nie chca brać na gpw....
michal1984 No i jeszcze jedno jest możliwe , czyli korekta mocna w stanach, a to raczej nie zostawi nawet takich spółek jak OAT bez śladu na kursie. To oczywiście moje przemyślenia i mogę się mylić. Dodatkowo nie widać kapitału na naszej GPW co dość niepokojące jeżeli ma być napływa zagranicy na rynki wschodzące. Dużo dodatkowych zmiennych , ale OAT to spółka na dłużej do portfela i trzeba brać więcej niewiadomych pod uwagę.
emefe nemooo niezłe jaja z tym okupem, lepszy dil niż stres z inwestowaniem na gpw :D
Janek space zapakowany w 100% jesteś - nie obawiasz się tej słabości GPW i tego osuwania pod własnym cięzarem?
Janek kozineczka teraz hossa na krypto, nie ma jakichś spółek z tej branzy na gpw?
space po róznych grupach dyskusyjnych można dojsć do wniosku że jedyne spółki na GPW to xtb i cdr i kazdy pakuje do wora
d00b zatem przymusowy wykup akcji i wylot z gpw?
michal1984 Szału na naszej GPW nie ma jak na taki plus w USA i innych rynkach, wygląda to jakby kapitał wychodził od nas, co prawda bardzo powoli . Podaż zaczyna dominować, a coraz mniej chętnych na zakupy w obecnych poziomach. Korekty jeszcze nie było w stanach dużej, a jest z czego spadać, ja czekam bo to co teraz wydaje się atrakcyjną ceną może nią nie być.
tomciu guf dzięki To w takim razie można w akcję GPW iść Wg mnie będą wyciskać max dywidendę za 2020 skoro 2021 zaczął się z taką bomba
Sal kriss1975 Fakt z nim to można było zarobić. Lubiany był na GPW
Piaskun space daj spokój mało spółek mamy na gpw
nemooo bronas16 taka akcja moim zdaniem jeszcze gorzej odbije się na spółce, jedna z najwiekszych spółek GPW a mawią się jak groszówką
nowy nemooo nie takie rzeczy widzialem na gpw :)
Bartas_Gda (r) nemooo pierwsze iesiace na gpw i spekulacje:) cenne nauki ktore się pamięta
Hoze a wybicie może być na ropie po zamknięciu sesji na gpw i w poniedziałek luka do góry
Drakkar7 space w sumie fajnie że GPW mówi im sprawdzam;).... szkoda ze tylko im;)
michal1984 Dzisiaj zamknięcie tygodniowe pokaże w jaką stronę idziemy na GPW. Nic nie jest rozstrzygnięte moim zdaniem, ciężki moment do zajmowania pozycji patrząc na szeroki rynek.
space kriss1975 i znowu unimot mi uciekł, a tak ładnie spadał :p
nemooo gpw zostanie dostrzeżone na w usa, może kapitał podejdzie do nas
Drakkar7 kriss1975 torpol ładnie się zachował
kriss1975 space jak mls drogi , to może unimot oze,foto,sórowce w jednym , taki wasch&go :)
Janosz Anon zobaczymy co będzie miało wiekszą siłe na KBJ ...ukryciak na 17 ..czy Gpw atak :)
kriss1975 Błażej (a) zakładam że teraz złote czasy będa dla TFI , warto cos podebrać z gpw w tym temacie
nemooo https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/ipo-inpost-sa-chetni-na-wszystkie-akcje-po-wysrubowanej-cenie/ermyn2n niezły biznes na tym zrobili, szkoda ze nie na gpw
michal1984 lskibinski Dla mnie kluczowe jest i tak w którą stronę pójdzie rynek, Usa mnie zaskakują ich historyczne szczyty , boje się trzymać długich pozycji choć możliwe, że to ogromny błąd. Nasza GPW jest zapatrzona na tamten rynek i jak dojdzie tam do korekty a za takie tam się uznaje do 15% to u nas zjazd będzie sporo większy.
lskibinski cooper tyle że na NC nie miałbym pretensji, tam każdy wali emisje chociaż raz do roku. Takie zagranie na GPW (gdyby powiedzieli że raczej nie będzie a później by poszła emisja) byłoby słabe, zwłaszcza w spółce z takim potencjałem.
michal1984 cooper Niedawno pisałeś o Wieczorku, ale chyba sam nie sądziłeś, że to tak szybko się spełni. Widać, że masz sporą wiedzę o biotechu na GPW. Pytanie o OAT jak się zachowa jutro dostanie również mocno ?
michal1984 lskibinski Właśnie doczytałem i ta emisja to nie jest mała. Zarząd planuje pozyskać w ramach kapitału docelowego kwotę co najmniej 160 milionów euro z emisji 13.000.000 (słownie: trzynastu milionów) akcji (tzw. transza podstawowa), w ramach oferty publicznej przeprowadzanej na podstawie prospektu, przy czym ostateczna liczba oferowanych akcji będzie określona w treści prospektu i uzależniona jest od aktualnej ceny akcji Spółki na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW. Pozostałe 2.000.000 (słownie: dwa miliony) akcji w ramach kapitału docelowego (tzw. transza dodatkowa) mogą zostać zaoferowane w ramach powyższej oferty publicznej przeprowadzanej na podstawie prospektu, w sytuacji gdy popyt na akcje będzie znacząco przekraczał ilość akcji oferowanych w transzy podstawowej.
koku a wie może ktoś gdzie można znaleźć statystkę GPW za cały rok 2020 - największe wzrosty/spadki, obroty itp. - część z głowy człowiek pamięta, ale tak żeby zobaczyć jak statystykę pojedynczej sesji
space fundy zagrywają na logikę, która na GPW zniknęła rok temu
maciejanulka wiecie może czy na MT4 lub MT5 można analizować wykresy z GPW?
space unimot z zyskiem sprzedałem więc już nawet zapomniałem
michal1984 Ja obecnie postanowiłem poczekać i obserwować rynek, jakoś nie pasuje mi ta hossa obecnie na GPW. Najlepszy scenariusz, który jest możliwy to przejście pieniądza na rynek wschodzący i obyśmy tego doświadczyli czego wszystkim życzę :)
Michał (a) I Unimot przebija powoli wspomniany wczorajszy opór 38,30 zł. Główne wsparcie to 35,00 zł. Dalej w trendzie wzrostowym.
space gpw najlepsza giełda na świecie ! Wig20 1.2% a inni niech robią korekty :)
Michał (a) Do obserwacji Unimot na ew. przebicie 38,50 zł - tam się znajduje aktualny opór. Wsparcie większe przy 35,00 zł. Od końca 2018 w długoterminowym trendzie wzrostowym. Dzisiaj jest szansa na utworzenie się pozytywnej świecy, ale najważniejsza będzie końcówka sesji, czyli ~ 16:00
Dzikun rozumiem, że skoro merc zrobił kilkaset mln zysku i spada, to JSW bankrutuje i rośnie (logika GPW zachowana)?
emefe guf nie ma poza tym największych graczy napojowych na gpw
lskibinski space zwróciłeś uwagę, jak ładnie podrasowali degiro? Jaki masz wgląd w spółkę, od razu podczepione wyniki ostatnie i info. Naprawdę super tam się to wszystko przegląda. Gdyby jeszcze byli w PLN, żeby na kursach nie mieć wahania, to do GPW idealne. NC brakuje, ale to akurat dla mnie nie problem, bo na NC wszystkie spółki walą emisję za emisja + jakieś komunikaty na podbitki, że tam i tak sporadycznie gram i na krótszy termin, ale gdyby Degiro wróciło do PLN, to naprawdę atrakcyjna opcja
nowy Brzoska na GPW jest spalony więc próbuje za granica
hessa a ściągali go z problemami z GPW za ok 340 mln zł
kriss1975 space dokładnie więc tutaj cięzko zaskoczyć rynek , dlatego torpol będzie rósł systematycznie powoli, a przeciez mamy rok dzika więc trakcja pasuje jak ulał
space kriss1975 bo torpol to ma zyski
kriss1975 space torpol też , ale na trk widzę większy potecjał do wzrostu , jeżeli trk zaraportuje jakieś zyski , a ma ku temu spore szanse to 100% z robią w kilka tygodni
space kriss1975 a czemu nie torpol ?
szyderca667 kriss1975 kojarzysz male spolki z budownictwa infrastrukturalnego na gpw?
piotrlotr nemooo nieciekawie :P, mialem kilka pochopnych wejsc i zazwyczaj zle sie to konczylo. Teraz bardziej staram sie ,,uczyc" forexa, bo jednak wydaje mi sie ze tam analiza techniczna inaczej funkcjonuje niz na akcjach gpw
space lskibinski ale napisałbym gdzieś maila z pytaniem o to, gpw czy knf czy kdpw. w sensie czy nie można sie mailowo zapisać.
Bartas_Gda (r) moja pierwsza spółka na gpw
space gaming to chyba najdroższa branża na gpw
nemooo space ja kiedyś dostałem uprzejme wezwanie stawienia się na komendzie w związku z przekrętem jeden spółki z gpw... czy wiem coś o takim i takim interesie spółki
space dostał ktoś z was maila od unimotu ? czy to nie jest niezgodne z rodo że unimot dostał od kdpw dane akcjonariuszy i to dawnych akcjonariuszy ? bo ja już od jakiegoś czasu nie mam tej spółki w portfelu
space ale liczę że się ustabilizuje i przestanie robić złą renomę dla gamingu na gpw
k_jar torpol i trakcje mam już od jakiegoś czasu
k_jar Ja specem nie jestem, gram na giełdzie od dwóch lat zaledwie ale wiem jedno bez analizy finansowej kreski nic nie dadzą, gdybym się opierał na at to dawno bym wyszedł z mirbud czy torpol bo nie jeden fachowiec zapowiadał tutaj korektę. Fachowcem nie jestem ale mi wystarcza analiza finansowa plus podstawy z at, do tego być na bieżąco z informacjami, komunikatami, a czysta at to wiesz może będzie góra, a może będzie dół
Piaskun nemooo no to chyba czas na spółki defensywne na gpw
krzysieksisiek Unimot rusza z programem benefitów przy posiadaniu akcji
lskibinski Bardzo ładnie mi się rok zakończył i życzę wszystkim udanego 2021. Wysokich zysków, minimalizacji strat, tak aby wszystko się zgadzało:-) no i dużo zdrowia dla Pań i Panów z GPW Atak. Szampańskiej zabawy i widzimy się w poniedziałek na nowym ryneczku :-)))
lskibinski zresztą sam wskazywałem grodno do portfela longterm od stycznia:-) Grodno, Unimot, jakiś bank po głębszej korekcie (mil, peo), MDG, kolej (trakcja, torpol, pkp)
lskibinski kriss1975 Torpol to tak: https://www.tradingview.com/x/2AlOhXwy. Tak czy inaczej, trzeba ładować wagony
kriss1975 Torpol Zobacz obrazek <Obrazek4369.png>
Paweł urlop czas zacząć , tym pieknym akcentem : Wszystkim atakującym GPW życzę dużo zdrowia, mnóstwo wolnego czasu, samych trafnych inwestycji oraz przepotęznych zysków!
kriss1975 Ed 300 to będzie jak w 2022 będą szykować eobuwie pod młotek na GPW
space kriss1975 a unimot to jeszcze poleci i wtedy kupię
space unimot ładnie ;) będzie mozna kupić tanio
Lukas Cześć, Który dzień na GPW w tym roku jest ostatnim na rozliczenie straty ?
hessa a może akcje GPW jako typ inwestycyjny? Widzę, że się nie dawno odbili od sma200 a fundamentalnie to chyba też ok, biorąc pod uwagę zwiększone obroty? Ma to ktoś?
space faziswd na unimot
space kriss1975 unimot w promocji
faziswd kriss1975 ja mam unimot mam :)
faziswd kriss1975 unimot zbierasz? myslisz ze tu ladny ruch bedzie na nich z foto?
krzysieksisiek Męczy ten Unimot
kriss1975 Piaskun midasa , kupił o Karkosika , ale to był jedyny raz jak zarobiłem na jego spółce , no i elektrim to dopiero był cesarz gpw
Piaskun kriss1975 Pamietasz jak spółki wykupywał za grosze z gpw?
Dzikun jak to się stało, że unimot po takiej umowie -2%?
kriss1975 space ojciec dyrektor wprowadzi swoją firmę na gpw i parkiet przepadnie :)
space wygląda na to że w 2021 bedą grane głównie sasiny. najbardziej opluta grupa spółek na gpw
Dzikun space niezłe info na unimot
space kriss1975 zrzucili by ten unimot w końcu :p
space tak mi się marzy unimot :p
space kriss1975 pa unimot :p
Piaskun Drakkar7 Moi znajomi co na gpw sa 2lat to palcem tego nie tykaja
Piaskun Drakkar7 ale z drugiej strony po co kupowac CDR jak na gpw sporo spółek niedowartościowanych to po jakiego grzyba kupowac ten balon
Inwestor2000 witam, czy nie zawetowanie budzetu jutro bedzie miało u nas przełozenie na gpw?
space unimot może się ładnie skorekci
kriss1975 hessa nie wiadomo , tylko jest mowa że ma być , ale czy wogóle będzie ? , wiem tylko że eobuwie jest szykowane na gpw w 2022 roku
space a unimot znowu infa pod podbitki robi, heh
lskibinski michal1984 to giełda, nic nie jest pewne, ale liczę, że MDG dołek ma już za sobą i zacznie się poprawiać, a co za tym idzie poprawiać kurs. ostatnio sporo fundów zapakowało się w MDG więc liczę, że mają rację. Biznes kolejowy wygląda na perspektywiczny, a wybrałem sobie Trakcję, bo mają wysoko sufit. Banki nadal nisko, ale wezmę któryś na korekcie. PEO chyba, albo Millenium, zobaczę. Unimot to dość prosty typ, ale jeszcze popatrzę, gdzie go wyciągnie grudzień, bo petro jest grane. A Grodno nie dość, że nisko, to jeszcze mają fotowoltaikę, która pewnie od wiosny znowu będzie grana. Ahh... do tego Famurek, po korekcie jeszcze bym dołożył.
lskibinski michal1984 unimot, grodno, jakiś bank, trakcja, mdg - to moje typy na zakopanie na 2021 longterm.
Piaskun kriss1975 żebyśmy się nie zdziwili jak eobuwie wprowadza na gpw i wtedy 100pln zrobi
space ale podsumowujac to te wzrosty sa podejrzane. jakby nagle kapitał zagraniczny zauważył GPW i zaczął skupywać
space kriss1975 i patrz pchają jednak unimot
Michał (a) Szczególnie, że z góry wiadomo, że zbliża się okres z najmniejszym obrotem na GPW
kriss1975 Bartas_Gda (r) to fakt , a można było coś ugrać w ostatnich dniach na gpw.
space kriss1975 patrz na unimot
lskibinski k0gi gpw only my friedn:)
lskibinski k0gi tak. moje typy do longterm na rok 2021 - MDG, Trakcja, PEO, Unimot i Grodno
reakton ostatnio widzę na gpw, że papier jest często szybko wywalany
Inwestor2000 MLS, UNIMOT, 01c, CLC to Fv, co jeszcze tylko nie jakies wydmuszki? :)
space kriss1975 na unimot to mi pokazuje że zlecenie poszło o 16:50 czyli chyba mikrosekundy przed fixem
space wczoraj na unimot
space kriss1975 unimot trzymasz ?
Piaskun kriss1975 Myślę że CPS,OPL mogą mieć bardzo dobry okres na gpw w grudniu
Piaskun kriss1975 idzie korekta na gpw to spokojnie 22pln może być
kriss1975 Piaskun na TRK zakładam widły conajmniej przez 15 min po starcie gpw , pierwszy zyskowny Q od lat rynek się ucieszy
kriss1975 Piaskun czyli tak jak mówiłem , szukac takiej perły na gpw
Piaskun kriss1975 Kriss może trzeba wprowadzic jakąś na gpw....Byśmy się zapisali w ofercie publicznej
Piaskun space bardzo madra decyzja gpw z Asseco zasłuzyli bo to bardzo dobra firma...
kriss1975 space ja tam stawiam że black friday , będzie na GPW w tym tygodniu
lskibinski Karola urok NC. na każdym walorze znajdzie się ktoś, kto zasypuje kurs wcześniej, czy później. Na gpw oczywiście też się zdarza, ale na NC to nagminne
lskibinski kriss1975 torpol: Torpol zwiększył zysk netto po trzech kwartałach 2020 roku do 26,4 mln zł z 22,1 mln zł rok temu. Przychody grupy spadły w tym czasie do 986,3 mln zł z 1,06 mld zł. Zysk ze sprzedaży brutto zwiększył się w ciągu dziewięciu miesięcy do 60,3 mln zł z 51,7 mln zł rok wcześniej. Portfel zamówień grupy Torpol ma obecnie wartość około 1,98 mld zł netto, z wyłączeniem konsorcjantów. Portfel obejmuje prowadzenie robót budowlanych do 2022 roku włącznie.
lskibinski space też mi się obiło o uszy, ale często tak trafiam. Nie ma MDA, IZS, SEN, a te dwie ostatnie to przecież GPW
lskibinski kriss1975 Degiro będę wywalać, bo wahania kursu PLN wpływają na zysk/stratę, a to bez sensu jeśli gram złotówkami na GPW. Myślę o BOŚ
space ale są tanie spółki na gpw, np. asbis c/z 4.46, dywidenda 8%, stabilne zyski, przewidywalne.
AGM No ciekawe ztym frizem. Fani rusza na GPW?
defjohn raczej licze jednak na wzrost w nocy zeby GPW moglo odbic
Drakkar7 Gpw;)
ekielka tak wiem to ci co się chcieli kłócić z GPW o 1 mld zł.
piotrlotr ogolnie ostatnie wyjatkowo nie rozumiem tego co rynek robi... stawiam na gaming bo mam wrazenie ze na dzis to jedna z najtanszych branz gpw...
Piaskun Błażej (a) a co myślisz o spółkach spożywczych notowanych na gpw?
Ed https://stooq.pl/n/?f=1388770 unimot coś słabe te cyfry
space unimot tez dziś wyniki
faziswd no nic czekam dzielnie :( szkoda bo nie chce wiecej waluty pchac w gpw a tu mozna by bylo pograc z ciech em na przyklad
space dzis raport będzie na unimot
space z value (moim zdaniem) i z tego co ostatnio kupowałem : unimot 42%, STF 32%, ODL 18%, KSW 7.8%, IZS 12%, IRL 7.5%, GTS 23%, AMB 6%
Bartas_Gda (r) Zaba tak nawet tutaj na gpw
space kriss1975 patrz, unimot dalej ciśnie
space unimot :)
michal1984 Oczywiście rozumiem bo zysk jest najważniejszy, nie ma znaczenia czy to zwykła wydmuszka czy nie , gramy na giełdzie dla zysków. Ja jednak chciałbym by kiedyś nasza GPW stała się miejscem do inwestycji dywidendowych i trzymania pozycji na kilka lat lub kilkanaście.
space unimot może ładnie się zamknie i wtedy dzida dalej
space prawić by mozna na pokaż mi swoje pozycje na gpw :p
space unimot doszedł do bandy i rostrzygnie się pewnie jutro. trafił do squbera jako okazja
space unimot pięknie, i wolumen duży
My-Bro-Joe alior padł czy gpw
space unimot to w ogóle ciekawostka bo przy cenie 50pln to insajderzy kupowali, i potem poleciało w dół prawie 50%
space to dziś obserwujemy reakcję na wyniki, gts, xtb i szacunkowe unimot. i reakcja BLO na przesunięcie premiery
kozineczka ale teraz moda na gpw im wiekszy minus tym wiekszy wzrost ;)
space nemooo no mi się wydaje ze te wzrosty na gpw ostatnio to jakaś farsa, więc w przyszłym tygodniu typuje zwałę, no. ale jak trump odpuszcza to generalny rozpierdol w USA stoi pod znakiem zapytania. no ale jak ludzie sie nastawili że znowu okradną sklepy to znajdą powód
space Bartas_Gda (r) szkoda że na gpw się nie da inwestować long term.
Grzesiek torpol walczy z sma200https://www.tradingview.com/x/nAvRKhcX
Piaskun kriss1975 Kuczyński dzisiaj mówił że grudzień na gpw może być dobry
Piaskun kriss1975 ofertę prywatna zrobią i wprowadza na gpw...
Grzesiek unimot kto bierze ?
nemooo kto to sprzedaje na gpw Obecnie na rynku są już o wiele lepsze testy drugiej generacji i wszystko wskazuje na to, że w Polsce będą stosowane te produkowane przez koncern Abbott. Jak pisze portal ?Co w zdrowiu?, Agencja Ochrony Technologii Medycznych i Taryfikacji oceniła, że tylko jeden z obecnych na polskim rynku testów jest wystarczająco czuły i swoisty ? Panbio COVID019 AG Rapid Test Devive firmy Abbott.
hessa jest na gpw jakiś producent pulsoksymetrów?
Grzesiek unimot chce chyba wybic
Grzesiek torpol moze zrobi wiekszy ruch do gory
lskibinski aha... właśnie odkryłem przykrą rzecz w Degiro. Otóż mimo wpłacania złotówek i gry na GPW, to i tak wszystko jest przeliczane na Euro, więc przy 20groszowym wzroście wszystkie walory, które mam np. na 0, mam w Degiro na 5% stracie... Oczywiście gdyby ? spadło o 30groszy to byłbym jeszcze na plus, no ale rzeczywistość jest jaka jest. Fajnie wpłacić kasę teraz, bo 4.7 raczej nie uświadczymy i można poza zarobkiem na akcjach zarobić na walucie, ale w moim przypadku nie wygląda to dobrze. Plus, że tam mam portfel, który może sobie poleżeć, a do dynamicznych zmian mam konto w XTB, ale mimo wszystko dobrze, gdyby pojawiła się informacja przy DMach na stronce, że zmiany kursu euro wpływają również na nasz zysk/stratę na akcjach.
nemooo Dzikun jest tu kilka osób co gra/grało torpol
nemooo Dzikun no tak ale troche kapitału się na gpw pojawiło
Grzesiek torpol na wsparciu https://www.tradingview.com/x/JIOyqXim
lskibinski Grzesiek unimot jest pod presja razem z ropa;)
Grzesiek czas juz na gts i unimot. Za mocno przecenili te papiery
nemooo nowa strategia sanepidu, dla skąpoobjawowych będą dawali puloksymetry, ktoś sprzadaje takie urzadzenai na gpw? pewnie ze 2-3 mln tego będzie potrzebne
space hessa dziś wrzucałem filmik od tradera21, nie żebym był wyznawcą, ale powiedział ciekawą rzecz. mianowicie w marcu na GPW mielismy mega przypływ inwestorów bo tanio. a zwykle jak giełda leci to ludzie uciekają z giełdy. i to jest dobry znak. więc mozliwe że teraz po kolejnych wyprzedażach też znajdą się inwetsorzy i będą zawody w kupowaniu
faziswd nemooo aaa sorry ja na silowni bylem i patrze na szybko na appce gpw a tam delay jest ;)
kozineczka świeczkę bym zapaliła pod siedzibą GPW
Piaskun space myślę że tu będzie dell z Eobuwie które wejdzie na gpw jeżeli się inwestor nie znajdzie....
Piaskun Inwestor w btakich cenach wprowadzać ALE na gpw to masakra tym bardziej z taką wagą...Co robi prezes Gpw myśle że najwyższy czas zmienić wage tych spółek w wig20
kriss1975 space chociaz taki unimot , mirbud,asbis w cenach z marca to nie pogardził bym
pezet Z WZA wynika że Orlen ma 85.17% akcji żeby wycofać energię z GPW musi mieć 90%, wiec jak to jest ??
pezet potrzebuje pomocy jest ktos kto siedzi troche w temacie spolki Energa?? NWZ Energi zdecydowało o wycofaniu akcji spółki z obrotu na GPW
Inwestor Jakieś przemyślenia, jakie spółki będziecie łapać na tych przecenach, pomijam czebole bo to wszyscy mniej więcej znają ale z mniejszych? Na pewno gts, unimot się przewijają, zapraszam do propozycji
goscniedzielny tak przeglądam sobie rekomendacje które BOŚ dziś publikuje to jeszcze przed nami reko dla JSW -> cena docelowa 10 zł , a jutro Unimot -> 32zł
piotrlotr Drakkar7 ing mysle ze podobnie mozna oceniac jak awm (ktore np mam ciagle). Tam troche inna sytuacja bo gra pod marzenia i spekulacja na temat przyszlosci, czyli w sumie to co najbardziej lubiane na gpw
Grzesiek gts i unimot piekne ceny
hispanoluk ja tak sobie mysle..... ze jesli w ogole cos sie bedzie dzialo na GPW, to raczej Covidy......... trudno powiedziec... zobaczymy....... ja kupilem i poczekam, jak nie jutro, to za 2 tygodnie........
Ed Ktos z gpw jest właścicielem diagnostyka sp
Dzikun mediolan aa, pytasz o gpw - to nie wiem :)
mediolan kozineczka zima była słaba ...:):):) ale żartuję oczywiscie sobie..... OZE rosło.bo ruszył program mój prąd ... teraz chc a do tego programu dołożyć ładowarki samochodowe i coś tam jeszcze ...ktoś produkuje ładowarki na gpW z OZE ? czy zaraz zaczną.. produkować.......może zaraz EXC bedzie sprowadzał... bo oni juz mają testy
mediolan Dzikun a może ktoś inny mi wytłumaczy wzrost na ZST ( Zastal) z 2 zł.. z tydzień temu pytałem jak był 24 zł... a obecnie 32 zł .. od wakacji z2 zł na 32 zł.... to co to jest...? GPW jednak powinna podawac nazwy zleceń kupujacych i sprzedajacych
Przemas Czy mamy na GPW jakiś producentów akumulatorów do fotowoltaiki?
Grzesiek moze unimot i gts poderwą
Luk Inwestor w aplikacji gpw na smartphony masz statystyki
Inwestor Można gdzie s sprawdzić średnie wolumeny dla spółek z gpw w różnych przedziałach czasowych? Albo jakiś ranking pod względem średnich wolumenów?
Grzesiek gts , unimot i grodno pieknie
Grzesiek grodno i unimot jeszcze w okazyjnej cenie :)
kriss1975 space już to gdzies słyszałem że teraz gpw to drugi nasdaq , a Warszawa to NY :)
AGM CANAL+ Polska ogłasza zamiar przeprowadzenia IPO na GPW
Ed Coś słabe obroty dziś na GPW
Grzesiek torpol ktoś wziął 15 tys akcji
space kriss1975 unimot to mi się wydaje że może dojedzie do 33 i dalej będzie lecieć. chętnie bym kupił na longa, ale piątkowa świeczka mnie nie przekonała. ale jak wszedłeś to fajnie bo rośnie
Sal guf dużo ludzi z GPW atak weszło w te spółkę. Też się skusilem małym kapitalem i właśnie się zastanawiam czy by go nie uwolnić
hessa a EM jak piszą na stornie gpw "Jest największym w Polsce prywatnym właścicielem szpitali i przychodni."
Michał (a) Dzikun To są oficjalne agencje informacjyjne GPW
nowy Unimot ruszyła ale na narazie na marnym obrocie
nowy lotos i orlen w piatek dolki wiec moze Unimot dzis
space xtb z akcjami to jak w robinhoodzie, ale jedyny plus to że w przypadku xtb to są jednak akcje, tzn. zlecenia oczekujące lądują na parkiecie gpw
Grzesiek torpol dziś ładnie sie obronił
space a na unimot to jacyś niewychowani ludzie, podeszli do luki i nie zamknęli ;)
space kriss1975 jednak jadą z unimot
space kriss1975 no może na fixie kupię unimot, bo rsi niskie
Luk Sal hehe, dzięki. Jak nic morgany czytają sb gpw atak :D
space ale dziś nie namawiam, żeby nie było :) nie wiem czy ten unimot to skończył spadac czy jednak tą lukę będzie domykał
space i tak typuję że unimot to w przyszłym tygodniu pewnie do wzięcia bo rsi już daje sygnał
space unimot c/z 5
Inwestor space No unimot to leci bo paliwa lecą a foto to przy okazji dokłada swoje
space dziś na unimot zatrzymaliśmy się na luce
space na unimot czekam aż skończy spadać
space jest jeszcze unimot czy votum które złych wycen nie mają
space unimot to pewnie idzie lukę zamknąć
kuna male makro gra na gpw
Drakkar7 Za to torpol dziś piękna sesja
nowy skolim nie takie rzeczy widzialem na gpw
Dzikun na GPW trzeba chyba wszystko na odwrót robić :)
lskibinski torpol
AGM Allegro zastąpi mBank w indeksie WIG20 - podała GPW Benchmark w komunikacie.W indeksie mWIG40 mBank zastąpi VRG, które dołączy do sWIG80 w miejsce Instalu Kraków. Na liście uczestników indeksu WIG30 Allegro zastąpi Energę.
guf niech jeszcze TEN wejdzie do Wig20 w grudniu i mamy hosse na gpw
space a dziś rano wrzucałem wykresy pzu, wygląda technicznie bardzo dobrze na tym poziomie, jak nie będziemy mieli jakiejś sporej paniki na gpw
Piaskun Gdzie te wzrosty w Warszawie po wejściu allegro na gpw?
loko allegro wciaga cala kasez GPW ?
hessa mam taką refleksję, że jak będą handlować Allegro po takich cenach a później wejdzie do w20 to znowu będzie ciężko na wzrosty na gpw, bo Allegro będzię największe i w końcu rynek powie sprawdzam jeśli chodzi o wycenę i wyniki Allegro
Luk kriss1975 no to nieźle sporo osób z gpw atak tam siedzi zatem
space kriss wierzy w gpw do końca :)
faziswd to bedzie zysku z 50% ale meczy mnie to strasznie bo nie chce pakowac juz wiecej siana w gpw a tu takie okazje sa :D
k0gi hahaah patrzcie na to, GPW ma najwiecej notowanych spolek gamingowych na swiecie :D Zobacz obrazek <gamingowe_spolki.jpg>
Anon Fernon na czym ustawiłeś na aplikacji GPW?
space mediolan wczoraj wieczorem widziałem że dostałem w końcu dostęp do gpw bo standardowo jest niedostępne. ale nie miałem jeszcze czasu przeanalizować co tam jest i jak wyglądają ceny. wyglada na to że jest cena podana zakupu i sprzedaży ale nie ma infa ile jes dostępnych akcji
space nemooo ja uruchomiłem akcje gpw, ale muszę sprawdzić ile to kosztuje bo kiedyś była opłata, ale chyba coś w stylu ze jak robisz transakcje to 0pln
space w końcu mi gpw działa na xtb, patrzę na parę spółek i ceny kupna i sprzedaży sę nie zgadzają z tym co widzę w ing, ale sprawdzę może jutro w trakcie fix'a czy sesji
Jas3105 lskibinski space dziękuję za opinie. Jeszcze jedno pytanie czy degiro zawiera wszystkie walory gpw i nc?
Ed Ale pamiętajmy o S czy L zdecydują gracze zza oceanu Oni rozdają karty na GPW
lskibinski Jas3105 każdy broker ma jakieś plusy. Ja używam Degiro, w którym najbardziej lubię obserwacje tego co się akurat dzieje z akcjami, jakoś na moje oczy to najfajniejszy wykres ma, od razu info o aktualnym obrocie i najbliższych zleceniach K/S. XTB ma ogromną zaletę, bo ma wykresy po cenie Kupna, które w interwałach M5, M15 i H1 na których obserwuje ruchy w DT są wg. Mnie dużo lepsze niż cena ostatniej transakcji, natomiast brakuje przejrzystego wolumenu, oraz arkusza zleceń, chociaż 5 pozycji. No i np. nie ma izostalu, który mam w planach inwestycyjnych jeśli wszystko będzie szło jak chce, a co za tym idzie również innych z GPW (np. sen). Brak niektórych z NC jakoś specjalnie mnie nie boli, ale brak czegoś z GPW tak. Natomiast jeśli chodzi o koszt, to te dwa są bardzo fajne. Wiem, że dobre jest też polaczenie BOŚ + zewnętrzny soft z którym mozna robić synergie. Ja wykresy kreślę albo w XTB, albo w Squaberze. Wcześniej używałem innych narzędzi, ale ostatecznie skupiłem się na tych powyższych.
space prowizje gpw bps 0.13%, ing 0.19%, degiro 0.09%
space Jas3105 hej, sam oceń. ja mam 5 kont, xtb mam dla cfd tylko. próbowałem zaktywować gpw ale coś dziś nie działa dziś, ale mało prawdopodobne bym się przeniósł tam.
space btw ja tam na xtb nie moge uruchomić akcji gpw błąd serwera
nemooo space a jakie są prowizje gpw? i od czego zalezą?
space hmm, jestem ciekaw z czego to wynika że trzeba napisać by dodali, co za problem dodać wszystko od razu. chyba że gpw kasuje za dostęp do waloru
space Jas3105 do akcji nie korzystam, bo nie ma nc, jakis czas temu nawet nie wszystkie spółki z gpw były, no i nie ma arkusza zleceń. mam tam trochę kasy na zagrania na indeksy
nemooo space jakby znieśli prowizje na gpw to i tak byłoby miło
space a te prowizje na xtb to też dotyczą nyse/nasdaq czy tylko gpw ?
Piaskun nemooo Kasa wróciła na gpw z blokad duża redukcja co się dziwić...A z drugiej strony cenowo to raczej PKN,PZU,PKO lepsze wsaźniki wyceny niż ten Hitt sponsorowany typu allegro...
Bartas_Gda (r) Michał (a) tak możemy gdybać - niemniej jedno jest pewnie - takie działania/ruchu nie przystoją prezesowi spółki notowanej na GPW
Luk nemooo no i musisz wiedzieć, że wchodzą na gpw tylnymi drzwiami, przez RBC
Hordos space dziękuję za Twoje spostrzeżenie co do Unimot. Miałeś racje i się jednak odbili
Przemek (r) Unimot twierdzi że realizacja prognozy na 2020 będzie dużym wyzwaniem
space unimot jednak się odbija od oporu skośnego
Luk na mir członek rady nadzorczej informuje, że kupił 620000 szt. akcji po 1,3 pln, data transakcji 30.09.2020, miejsce transakcji gpw rynek akcji. Patrzę na wczorajszą świeczkę i volumen wynosi 28850, cena minimalna 1,06, cena maksymalna 1,12, ktos wie ocb?
Michał (a) Na zarząd może być jednak nałożona grzywna, ale to już nie przez GPW
guf i potem się dziwić, że ludzie nie chcą inwestować na gpw
Hordos Unimot wygląda spoko, może jutro wrócić pod 40
Hordos Piaskun patrzę, coś mówili, że stopy procentowe w górę pójdą dopiero 2022 albo 2023. GPW jest na tyle w tyle, tym bardziej w porównaniu do naszej gospodarki, że jest potencjał na stały przyrost grającego kapitału. W takiej sytuacji maklerzy będą jednymi z beneficjentów
Piaskun Hordos obecnie mamy c/zysk 5,2 także dośc atrakcyjny poziom..Ale w sumie spółek z taką wycena znajdzie my na gpw bez problemu...
Piaskun space młody narybek to chyba w ciemno papier kupuje co wszedł po marcu na gpw...
Piaskun space oni jakies 40 spółek chca wprowadzić na gpw ja pierdziele to jest dopiero producent makulatury
Drakkar7 kozineczka i to wszystko w majestacie GPW;)
zimnylech faziswd Już to pisałem, dla Allegro to ostatni gwizdek zaraz wchodzi Amazon i będzie pozamiatane, na gpw są teraz lepsze okazje, rozkręca się covid tam mozna zarobić
faziswd obserwuje na appce gpw tylko
faziswd stragan to gpw nasze
Paweł space tu wychodze oczywiście z perspektywy teoretyka bo fizycznie nie nabyłem nic po za GPW
Paweł space na GPW humory są trudne do przewidzenia ostatnimi czas i notorycznie świecimy czerwienią. Dodatkowo sytuacja w rządzie niespecjalnie nam pomaga Niektóre spółki kupiłem i zakopalem, lecz dużo większy potencjał widzę jednak poza GPW i NC
hessa ogólnie to życzyłbym sobie, żeby każdy papier z gpw i nc był na płynnych kontraktach ale nie można mieć wszystkiego
space Ed wszyscy kupują xtb bo zmiennosć, bo dużo inwestorów, a gpw to nikt nie zauważa
Przemek (r) unimot przy wysokim zamknięciu może być ciekawa świeca na znaczącym wolumenie
space kriss1975 unimot w twojej cenie ?
karkalis Byłem na odwyku, ale uzależnienie nie daje spokoju i ciągnie wilka na GPW znowu:)
space a na gpw i nc mydlimy sobie oczy paroma spółkami granymi bez fundamentów czyli jsw czy bml
space więc teoria jest taka ze jak ceny lecą to unimot kupuje taniej a sprzedaje jak chce. minus jest gdy ceny idą do góry, bo kupuje drożej ale klienci niekoniecznie chcą płacić więcej, więc musi ciąć na marży
space Bartas_Gda (r) no ale unimot nie wydobywa czy nie produkuje. po prostu dystrybucja, chyba że coś pomyliłem
space jak narazie to spółki paliwowe w usa w dól. ale to jest mieszanie spółek wydpobywczych z dystrybucyjnymi jak unimot
space Krisjaworski oni idą na gpw a nie nc
Luk kozineczka szukam czegoś z wodorem na NC albo gpw :P
jarek_wse balrog Im mniej państwowych spółek w W20, tym lepiej. W20 przez nie robi GPW złą reklamę.
lskibinski jak GPW wchodziło na giełdę w 2010 to zapisy były bodajże po 43. otworzyli na 53, nie sprzedałem, rok później sprzedawałem po 55 zł. Także bez szału.
space lskibinski patrzę na dwa wykresy unimot i ten twój z xtb i każdy inny :p
Krisjaworski Podpowie ktoś o Unimot? mamy RGR i odwrót trendu?
Krisjaworski Cześć, Czy Unimot jest już w trendzie spadkowym?
guf Michał (a) cześć Michał, a co myślisz o samym wejściu Allegro na GPW? Czy będzie to swoisty game changer jak PKO w 2004 roku?
krzysieksisiek Taka ciekawa rozkmina odnośnie Allegro. Spółka, która rozepchała się na rodzimym rynku oraz pobliskich do granic możliwości chce wejść na GPW. Co to ma dać spółce? Środki na rozwój, nowe inwestycje? Nie. Ma dać możliwość spłaty zadłużenia przy aktualnie bardzo niskim koszcie pieniądza oraz sprzedaż przez aktualnych akcjonariuszy.
Inwestor A Wojciechowski po ile wchodził na gpw?
Ed GPW info :)
Luk mamy kogoś od ładowarek do samochodów na gpw lub nc?
Krisjaworski Cześć, jak widzicie Unimot?
lukasci87 Porażająca jest słabość naszego rynku. Wszystko rośnie za wyjątkiem GPW
Krisjaworski Ma ktoś Unimot?
Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK