Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.
Maj 2022
 • P
 • W
 • Ś
 • C
 • P
 • S
 • N
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31

Spółki: Creepy Jar, Pyramid Games, Vistal

W tym wpisie znajduje się analiza techniczna spółek Creepy Jar, Pyramid Games i Vistal, które znalazły się w ciekawych miejscach. Na początek jednak spójrzmy na sytuację na głównych indeksach giełdowych. Kurs WIG20 jest w trakcie ruchu korekcyjnego. Zbliżył się on również do średniej SMA100 w okolicach 2260 pkt, która może posłużyć do zakończenia spadków i próby odbicia kursu. Kurs MWIG40 znalazł się przy lokalnej linii trendu. Może również dojść do odreagowania spadków a ewentualne przebicie tej linii będzie skutkowało przetestowaniem średniej SMA50. Kurs SWIG80 aktualnie znajduje się przy średniej SMA50, której przebicie otworzy drogę do przetestowania średniej SMA100.

WIG20

Pyramid Games - grafika do artykułu

MWIG40

Pyramid Games - grafika do artykułu

SWIG80

Pyramid Games - grafika do artykułu

CREEPY JAR (CRJ)

Creepy Jar jest to spółka specjalizująca się w gatunku premium indie survival, której menadżerowie mają doświadczenie z Techland. Spółka nie wypłaca dywidendy. Najbliższy raport finansowy za 1H 2021 zostanie opublikowany 30.09.2021 r.

interwał dzienny

Pyramid Games - grafika do artykułu
Creepy Jar, analiza techniczna
Kurs w długim terminie znajduje się w trendzie wzrostowym. Natomiast po ustanowieniu szczytu na poziomie 1400 zł kurs rozpoczął ruch korekcyjny, który trwa już od roku. Wewnątrz kanału korekty wyższego rzędu utworzyła się korekta niższego rzędu, która ma szansę na pozytywne zakończenie. Po ewentualnym wybiciu górą kurs po drodze będzie musiał również powalczyć o przebicie średnich SMA100 i SMA200. Najbliższe lokalne wsparcie znajduje się przy dolnym ograniczeniu korekty, natomiast pierwszym oporem do przebicia jest poziom 750 zł i SMA50. Zagrywamy na wybicie górą z korekty niższego rzędu.

Przykładowy LimAkt 754 zł SL poniżej 700 zł.

PYRAMID GAMES (PDG)

Pyramid Games to spółka zajmująca się tworzeniem gier komputerowych. Aktualnie flagowym produktem jest z pewnością gra survivalowa „Occupy Mars”, której data premiery nie została jeszcze określona. Spółka nie wypłaca dywidendy. Najbliższy raport finansowy za 3Q 2021 pojawi się w dniu 12.11.2021 r.

interwał dzienny

Pyramid Games, analiza techniczna
Kurs spółki znajduje się w trendzie spadkowym, porusza się wewnątrz kanału spadkowego. Aktualnie kurs znalazł się blisko górnego ograniczenia tego kanału, z którego wybicie spróbuje przebić SMA100 a SMA50 stanowi aktualne lokalne wsparcie. Zagrywamy na wybicie z tego kanału. Pierwszy opór może stanowić średnia SMA200. Na wykresie widoczny jest spory wolumen na świecy wzrostowej z końca sierpnia br. Zagrywamy na wybicie z kanału spadkowego.

Przykładowy LimAkt 58,5 zł SL poniżej 50 zł.

VISTAL (VTL)

Vistal to spółka, która wytwarza i montuje stalowe konstrukcje spawane wszelkiego typu, w tym przede wszystkim dla sektora infrastrukturalnego, offshore, budownictwa kubaturowego oraz energetycznego. Spółka aktualnie również nie wypłaca dywidendy. Najbliższy raport finansowy za 1H 2021 zostanie opublikowany 30.09.2021 r.

interwał dzienny

Vistal, analiza techniczna
Kurs porusza się również w trendzie wzrostowym. Aktualnie mamy do czynienia z kształtowaniem się korekty w kształcie a’la formacji trójkąta zniżkującego, z którego wybicie otworzy drogę do możliwie mocniejszych wzrostów. W arkuszu zleceń sprzedaży najmocniejszy opór znajduje się przy poziomie 5 zł, gdzie na czas pisania tego wpisu znajdowało się blisko 150k akcji co stanowi ponad 1/3 wszystkich widocznych akcji wystawionych na sprzedaż. Jako, że blisko górnego ograniczenia a’la formacji trójkąta znajdują się linie średnich SMA50 i SMA100, dlatego bezpiecznie będzie zagrywać na przebicie tych średnich. Lokalne wsparcie znajduje się przy dolnym ograniczeniu tej formacji. Zagrywamy na wybicie z a’la formacji trójkąta.

Przykładowy LimAkt 3,80 zł SL poniżej 3,4 zł.

Linki do stron: Creepy Jar, Pyramid Games

Autor analizy: Przemysław Witkowski


Przykładowy LimAkt, to jedynie nasz wewnętrzny umowny poziom, który brany jest do podsumowań i statystyk skuteczności analiz. Jeżeli zastanawiasz się nad zmianą konta maklerskiego, to sprawdź nasz ranking domów maklerskich.


Otwórz rachunek w LYNX i otrzymaj aż 50 EUR zwrotu za prowizje

Jeśli chcecie przetestować rachunek w LYNX, to koniecznie uzupełnijcie pole kupon: GPWATAK – dostaniecie 50 euro na handel (w postaci zwrotu za prowizje). Promocja nie obejmuje zwrotu za transakcje na CFD i certyfikatach turbo.

Zobacz podobne analizy:2 komentarze

 1. Michał Michał pisze:

  Dobry timing na Vistal. Bardzo pozytywna świeca dzisiaj wystąpiła. Główny opór to jednak 4,00 zł i dopiero przebicie tego poziomu będzie „potwierdzeniem” aktualnych wzrostów. Jednak już oczywiście przebicie 3,80 zł będzie pierwszym zalążkiem.

  • Michał Michał pisze:

   I ponownie utworzony został dolny dłuższy knot na Vistal. Powoli stabilizuje się wsparcie przy 3,40 zł. Jednak też widoczny jest opór przy ~3,80 zł.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Komentarze z shoutboxa

space vistal robi konstrukcje stalowe i akurat wysokie ceny stali to im nie po drodze
adamek Ponownie przypominam, że do spółek stalowych zaliczyć można Vistal, który jeszcze nie wystartował.
adamek Koleżanki i koledzy a co sądzicie o producencie stali Vistal.?podobmonprodukuja na potrzeby budowanego muru na Białorusi a teraz jeszcze mogą zyskać na całej tej tragicznej wojnie
koku VISTAL jak odpalił - jakieś info?
BAX kriss1975 Pod co grasz na Vistal? Nie znam spółki, wyniki ma nędzne.
BAX RSI na VISTAL D1 = 17, cos powinni odbic. Fundamentalnie społki nie znam.
BAX VISTAL walczy na 3 PLN, a wczoraj przeciez jakies pozytywne info poszło.
BAX ładne czyszczenie stopów na CARBON oraz VISTAL, już się odbudowują.
Martin Błażej (a) możesz zerknąć na Vistal jak go widzisz , wsparcie ok 3.4 ?
kriss1975 koku możliwe , nie wiem co się wydarzy ja tylko widzę podobne wykresy , wiesz że ja najpierw zerkam na kreski a później dopiero zastanawiam się pod co może UP vistal mam zakumulowany już w całości , podobnie było z bmc tez zbierałem przez kilka tygodni.
kriss1975 Drakkar7 tutaj czekam na powrót vistal offshore do struktur i tak naprawdę dla mnie to jest jedyny wykonawca farm na Bałtyku
hessa Vistal podpisał umowę na 22 mln zł, technicznie też dość fajnie bo jest koło SMA200 ale jakieś automaty chyba też tam siedzą https://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/40390168,vistal-gdynia-sa-11-2021-zawarcie-umowy-na-wykonanie-i-montaz-konstrukcji-stalowych-w-bydgoszczy
Maciejka A co ma wspólnego z tym Vistal poza nazwą miasta?
kramrok Vistal jest na widłach
kramrok ktoś dopakował nieźle Vistal
piotrlotr Przemek (r) vistal jednak nie w ta strone co trzeba, masz jakis plan jeszcze wobec niego ?
Przemek (r) Vistal ładny wolumen wykręcił może coś jest na rzeczy
space Przemek (r) w restrukturyzacji jest. a ostatnie wzrosty to niby pod turbiny wiatrowe offshore. ale oni już takowych nie robią. vistal wind power chyba już zamkniety
Przemek (r) space vistal bankrutuje że nikt go nie chce kupować ?
Przemek (r) Cały czas patrzę na ten Vistal i konsolidacji nie widać końca :)
space Michał (a) Paweł VTL jest rozgrywany bo na wielu forach/grupach mówi się jakoby spółka mogłaby zyskać na budowie turbin wiatrowych offshore. sęk w tym ze vistal wind power to już nie istnieje, a w obecnej ofercie spółka nie ma niczego z tym związanego. możliwe że by się ogarnęli i platformy zrobili, ale samych wież czy innych komponentów nie są w stanie zrobić. więc taka naciągana spekulacja
Drakkar7 kriss1975 zostawisz ten nieszczęsny vistal?;)
lskibinski Vistal to jeszcze taki temat. Trójkąt + wyjście nad chmurkę. przydałoby się jeszcze wybicie tenkan nad kijun i ceny nad te dwie średnie, wtedy technicznie jest to sygnał kupna: https://www.tradingview.com/x/kVufHQ7J
beatum Vistal ciekawie wygląda
Drakkar7 kriss1975 Kozineczkowy Vistal wygląda coraz ładniej
Janek vistal na sma 100, mozna brac z ciasnym SL
Janek vistal odbicie chyb a od sma100
kozineczka k0gi zadzwoniłam do Morganów przekonałam ich, żeby pakowali Vistal , no i masz :P
Sal kozineczka Vistal mówisz i masz ;)
Michał (a) Janek Obraz Vistal dalej pozytywnie wygląda - średnioterminowy trend wzrostowy popierany notorycznie przez pozytywne świece. Aktualnie też kurs stoi w pobliżu większego wsparcia 2,15 zł pod które by można było ew. zagrać. Raport finansowy dopiero 27 listopada zostanie wypuszczony.
Janek Michał (a) jak widzisz vistal? ładne obroty dziś
kramrok Vistal info
Piaskun filip Vistal tez nie ma jakichś większych ruchów
kramrok Vistal coś się dzieje
kramrok Vistal dobre info, idzie w góre
czarny ale VISTAL wystrzelił :O
kramrok Vistal też coś kombin uje
kramrok Vistal
Grzes1974 kozineczka co zrobic z Vistal bo mnie meczy kiszenie?
Grzes1974 mam 2 spółki Vistal i Bumech i zastanawiam sie nad nimi co zrobic ???
Piaskun kramrok czemu Vistal dokupowałeś?
bronas16 ładnie ubrali na vistal
bronas16 kramrok a co się stało na vistal?
kramrok Vistal widły
kramrok a jutro Vistal do rozgrywki więc coś musze zostawić na spekulacje
kramrok ciekawe jak Vistal zachowa się, jutro sad ma klepnac przegłosowany układ
Błażej (a) Vistal po poniedziałkowej i wtorkowej sesji wskazywał na kłopoty. Dzisiaj domknięta została luka wzrostowa, a kurs może w dalszej kolejności testować wsparcie na 2,00.
kramrok vistal póki nie ma info to cięzko powiedzieć, tutaj sprzedaje za 1k i kurs skacze po kilka procent
millo69 vistal zonk?
kramrok dzisiaj dzień może należeć do Vistal
kramrok Vistal
kramrok tak było na Vistal, miałem po 2,38, spadło na 1,60 i wróciło wczoraj na 2,50, sprzedałem po 2,45 chyba z jakimś niewielkim zyskiem
kramrok vistal zaraz widły, czy ktoś może spojrzeć na wykres?
kramrok vistal pieknie wyskoczył
kramrok vistal rusza
kramrok przy okazji nikt nic nie pisze a Vistal też 20% na plusie
kramrok vistal czy ktoś jakies info widział?
piotrek68 Dziękuję za odpowiedzi mam jeszcze prośbę o analizę vistal
piotrek68 Vistal przemyślenia sesja z wtorku słaba z drugiej strony kontrakt
Michał (a) r0bbi Vistal już na oporze, więc na potencjalne wejście dla mnie już zbyt późno. Krótkoterminowy trend wzrostowy dalej się utrzymuje i dopóty nie przebije wsparcia 1,84 - 2,00 zł to będzie można obstawiać dalszą tendencję wzrostową.
r0bbi Michał (a) a jak widzisz vistal ?
laptop Vistal Gdynia S.A. w restrukturyzacji ("Spółka") w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 11/2019 dotyczącego zawarcia umowy pomiędzy PNC Norge Infrastructure ("Zamawiający") a Spółką na wykonanie konstrukcji i montaż dwóch obiektów mostowych w Norwegii, informuje, że w dniu 29 kwietnia 2019 r. otrzymała informację o zaakceptowaniu Spółki przez Inwestora tj. Statens Vegvesen. Powyższe oznacza, że warunek został spełniony i umowa weszła w życie.
Bartas_Gda Wielblad Vistal nie kumam prawie x3 większe przychody a zysk netto 3 razy mniejszy
Wielblad Analizował ktoś z Was sprawozdanie Vistal Gdynia?
kozineczka Bartas_Gda vistal słabo wygląda.
Sylwek Vistal opchnąłem po 2,40. Tauron po reteście 1,82 spada dalej.To samo z Getinem po reteście 1,94 teraz duuuuży dół.
kramrok vistal widły
Błażej (a) Sylwek Vistal? Pisałeś niedawno o TPE w pełnej euforii, czy coś według Ciebie się zmieniło?
Sylwek Na jutro VISTAL !
Sylwek Tak jak pisałem Vistal piękny manewr. Getin i Tauron także prawidłowy komentarz.
Sylwek Vistal odbił od 1,96.Ciekawy temat.
kramrok custer tak samo można powiedzieć o wse, vistal, a pewnie za chwilę o pgo:-)
filip Ursus, Braster, WSE, Vistal, Vivid, co jakiś czas są spekulacyjnie rozgrywane
filip co się popyt odrodzi na Vistal to zaraz zasypują
beemar filip trzymasz jeszcze vistal?
pit filip Vistal tak jak pisales leci w kierunku 2.92zl. Moze faktycznie jakies info w drodze bo tempo wzrostu jest zawrotne.
filip Vistal ciśnie
Alutka filip pod co ten wzrost od wczoraj na Vistal?
filip pierwsze widły na Vistal
filip Vistal szarpie
filip Vistal widły
filip obok Vistal i https://www.ingturbo.pl/rynki/akcje/pge/PLINGNV22079
Marakesz filip ale Vistal to trup...
filip wziąłem Vistal po 2,12
kramrok vistal ktoś widział jakieś info?
kramrok ja stawiam na dalsze wzrosty na msw, msz, tor, kan, otlog, forte, vistula, onemore, qubic, medicalg, eex, rafako, oponeo, synetik, vistal, getin, mirbud, unimor, praire, nowagala
Przemek (r) kramrok vistal wygląda byczo
kramrok jak widziecie na jutro vistal i eex?
space vistal widły, dolne
Michał (a) Siano Jak jeszcze tydzień temu pisałem, że na razie nie występują na Vistal żadne większe sygnały sprzedaży, to dnia 19.03.19 powstał pierwszy taki sygnał. Do tego przy widocznym oporze 3,00 zł. Ale jak zwykle na takich spółkach: Stop Loss kroczący, żeby nie ucinać sobie możliwości, że kurs jeszcze wyżej pójdzie.
Siano jak widzicie VISTAL?
Siano czesc, jak widzicie VISTAL?
filip Ja trzymam Vistal i Rcfl4cdrpro, Vistal po 2.16 certy po 13.58
filip Vistal widły
Michał (a) Donbas78 Inwestując w spółki w postępowaniu sanacyjnym jest zawsze ponadprzeciętne ryzyko. To ryzyko można w jakimś stopniu trzymać w "ryzach" przez postawienie sensownego SL. Szczególnie, że Vistal stosunkowo płynną spółką jest. Oczywiście zawsze może się zdarzyć, że nagle poleci spółka o 50% - tak jak to było chociażby w przypadku PXM. Więc na Vistal na ew. emisję akcji trzeba uważać.
Michał (a) Pewnie Vistal?
filip tutaj fajnie piszą o Vistal
Michał (a) cooper Vistal dalej pozytywnie. Ale już to nie jest "idealne" miejsce na wejście. Jak na razie nie wystąpił żaden sygnał sprzedaży. Szczególnie pozytywny wydźwięk świecy z dnia 12.03.19 nie został jeszcze "zniwelowany". A co do zasięgu: jak zawsze wyznaczą go powstające świece. Moim zdaniem bez sensu z góry wyznaczać zasięg. Przynajmniej na relatywnie płynnych spółkach. Chyba, że się po prostu krótkoterminowo wchodzi i faktycznie widoczne są opory. Tutaj oporów mocnych nie ma, a na tę lukę z 2017 roku bym zbytnio uwagi teraz nie zwracał.
cooper może ktoś się wypowiedzieć o VISTAL, ostatnio dobre infa, czy widzicie dalszy ruch w górę ? Jesli tak to jaki zasięg?
Błażej (a) vistal wygląda od jakiegoś czasu bardzo ciekawie, pisałem o walorze przy bodajże 1,11
filip Błażej (a) jak widzisz Vistal?
filip Vistal to mój typ na ten rok
kramrok cooper dywersyfikacja to podstawa, zobacz sobie vistal ja juz 5 kółko tam zrobiłem zawsze minjimum 20%
pit Vistal wybil lokalny szczyt na 1.60zl
kramrok ciekawe czy vistal pojdzie czy ludzie musza najpierw zobaczyć info:-)
kozineczka kuna vistal
kramrok i znowu vistal idzie
pit Vistal po parudniowej korekcie powoli zbiera sily na przebicie lokalnego szczytu na 1.60 zl
kramrok vistal chyba rusza
kozineczka Martin sprzedałam to w piątek jak zaczał się sypać, później wkleiłam wykres spekulacyjnie można zagrać pod kanał, ale jakoś popytu nie ma także odpuszczam. Pewnie za jakiś czas znowu odkopią vistal to się kupi...
Martin kozineczka trzymasz jeszcze Vistal bo dziś cienko
pit Ruszyl Vistal. Typ kozinieczki na ten tydzien :)
Martin może ktoś zerknąć na Vistal jak to wygląda obecnie
kozineczka mam coś dla tych co wczoraj nie zdążyli kupic vistal...
Przemek (r) kramrok Vistal poszedł
filip Vistal idzie
kramrok vistal idzie
karkalis Donbas78 A co do vistal masz jakieś uzasadnienie merytoryczne czy też widzimisie, że nie ma pod co grac?
krzysieksisiek Czyżby Vistal wyszedł z trójkąta?
filip Vistal - klin zniżkujący
Janek Przemek (r) a rzucisz okiem na vistal? gdzie tam wsparcie?
goscniedzielny jak widzicie Vistal? Jest teraz na krótkoterminowej linii trendu wzrostowego
Janek Batman czy na vistal widzisz dystrybucję jak ja? :)
Karola Vistal słaby obrót
Donbas78 Vistal widły
Donbas78 Vistal dzisiaj maja klepnąć układ:)
Donbas78 Vistal rusza?
Janek karkalis jak widzisz vistal?
Janek To może karkalis coś wie o vistal?
Janek Batman możesz rzucić okiem na vistal? Liczyłem na dynamiczne wybicie 1,30 a tu nic z tego
Janek co sądzicie o vistal? będzie coś z tego jeszcze?
Donbas78 Vistal zaraz przebije 1,30pln ładnie....
Batman wspominany rano vistal coraz lepiej
filip Vistal wybił z flagi
Batman vistal też ciekawie się zaczyna coś dziać ktoś tu kiedyś pytał o spółkę
Janek Batman a zobacz na vistal - podoba CI się?
filip zapraszamy spekułę na Vistal
Donbas78 filip ale na Vistal chyba większe zadłuzenie jest?
filip custer ja tam uważam, że Vistal też tak pójdzie
filip Donbas78 no ja teraz Vistal
filip Vistal
filip Vistal koniec korekty
filip Vistal koniec korekty
filip Błażej (a) Jeśli mają być 3 spółki łącznie, to zamieniam Budimex na Vistal
space filip a czemu ten vistal rośnie ?
filip Drugie widły na Vistal?
filip Vistal wybił z chorągiewki
Bartas_Gda mnie na WSE i Vistal łądnie przewieśli
filip groldominika Są takie spółki jak Ursus, Braster, WSE czy Vistal
hasior widzieliście VISTAL? poszło info o zawarciu porozumienia i kurs wystrzelił w kosmos +46%
Ed Jutro Vistal po dzisiejszym info może ładnie pójść
arthas9182 Vistal znowu ladnie mam kontrolny pakiet od dnia restrukturyzacji.
Przemek (r) Vistal na widłach
leon vistal szybko obumarł z obrotami, a taka euforia była, ale pewnie jeszcze będą jakieś podrygi. Dobrze, że się nie skusiłem.
filip według mnie Vistal technicznie dobrze wygląda
Asia Vistal dziś podł info o upadłoci spółki zaleznej
filip Przemek według mnie Vistal
Przemek (r) Batman vistal powinni jeszcze pompować, a Kruk to tutaj będzie dużo zależało od Amerykanów
Batman Przemek Ja się dzisiaj bawię na DT na vistal
leon brał ktoś tgo bankruta vistal? ja powiedziałem dziękuję
Batman leon Przemek(r) No tylko pytanie jak się vistal otworzy jak luką to ja się w to nie bawię :)
leon możliwe, że vistal będzie jutro grany ponownie
Przemek (r) Batman najgorsze jest to ze na vistal mozna bylo od rana na spokojnie grac
arthas9182 Cześć dawno mnie nie było. Ustawiacie się jutro na vistal?
Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK