Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.
Czerwiec 2022
 • P
 • W
 • Ś
 • C
 • P
 • S
 • N
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30

Spółki: Amica, Clnpharma, Ryvu.

Na wstępie krótkie podsumowanie ostatnich typów, które się aktywowały i wygenerowały zysk: Action – 2,96%, Autopartn – 6,27%, Bowim – 9,20%.

W bieżącym wpisie przedstawię analizy techniczne spółek: Amica, Clnpharma, Ryvu. Zanim przejdziemy do właściwej części wpisu spójrzmy na sytuację na wykresach głównych indeksów giełdowych. Kurs WIG20 w końcu przebił górą średnią kroczącą SMA200 umożliwiając jego wzrost. Aktualnie kurs znalazł się przy lokalnym oporze na średniej SMA100. Kurs MWIG40 po odbiciu się od średniej SMA200 rozpoczął falę wzrostową, która przebijając średnią SMA100 zatrzymała się tuż pod średnią SMA45 (lokalny opór). Kurs SWIG80 na ostatniej sesji przebił górą średnią SMA200 i SMA45, najbliższy możliwy lokalny opór znajduje się przy SMA100.

AMICA (AMC)

Amica jest to największy polski producent sprzętu gospodarstwa domowego, posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, gdzie ponad 70 procent przychodów generuje na ponad 40 rynkach zagranicznych. Spółka regularnie wypłaca dywidendę, za rok 2020 została wypłacona w wysokości 6 zł na akcję.

interwał dzienny

Amica, analiza techniczna
Spółka od października 2020 roku znajduje się w trendzie spadkowym. Na przedostatniej sesji doszło do wybicia górą linii trendu spadkowego i przetestowania najbliższego lokalnego oporu w postaci linii średniej SMA45. Aktualnie kurs znajduje się poniżej średniej SMA45, ale po przebiciu górą następny możliwy opór to okolice 124 zł a następnie okolice 134 zł/SMA100. Najbliższe lokalne wsparcie można wyznaczyć przy wybitej linii trendu spadkowego bądź w okolicach 109-110 zł. Zagrywamy na przebicie SMA45 i kontynuację wzrostów.

Przykładowy LimAkt 118,2 zł SL poniżej 113 zł.

CLNPHARMA (CLN)

Clnpharma to firma farmaceutyczna prowadzącą zaawansowane badania naukowe i wytwarzającą nowoczesne leki, inwestuje w rozwój innowacyjnych farmaceutyków o potencjalnym zastosowaniu w leczeniu nowotworów, chorób neurologicznych, cukrzycy i innych schorzeń metabolicznych. Spółka dość regularnie wypłaca dywidendę, za rok 2020 została wypłacona w wysokości 0,07 zł na akcję. Najbliższy raport finansowy za 2021 rok zostanie opublikowany 27.04.2022 r.

interwał dzienny

Clnpharma, analiza techniczna
Spółka znajduje się również w trendzie spadkowym. Aktualnie kurs ponownie znalazł się przy linii trendu spadkowego oraz średniej SMA45, których wybicie górą otworzy drogę do rozpoczęcia wzrostów i próby zmiany trendu. Najbliższy możliwy opór przy wybiciu linii trendu spadkowego można wyznaczyć przy średniej SMA100 a następnie poziom 39 zł. Natomiast lokalne wsparcie jest przy wyrysowanej linii wzrostowej w okolicach 31,50 zł. Zagrywamy na wybicie górą linii trendu spadkowego.

Przykładowy LimAkt 33,20 zł SL poniżej 31,50 zł.

RYVU (RVU)

Ryvu to firma biotechnologiczna działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych przede wszystkim w obszarze onkologicznym. Rozwija szereg projektów znajdujących się w zarówno w fazie klinicznej jak i na etapach przedklinicznych. Spółka nie wypłaca dywidendy.

interwał dzienny

Ryvu, analiza techniczna
Spółka znajduje się w trendzie wzrostowym. Na wykresie widoczna jest konsolidacja kursu w kształcie a’la formacji trójkąta symetrycznego, z którego wybicie górą pozwoli na przetestowanie najbliższego oporu na poziomie 66 zł a następnie po przebiciu tego poziomu kolejny opór można wyznaczyć w okolicach psychologicznego poziomu 75 zł. Najbliższe lokalne wsparcie znajduje się przy średniej SMA45. Zagrywamy na wybicie górą z formacji.

Przykładowy LimAkt 63,30 zł SL poniżej SMA45.

Autor analizy: Przemysław Witkowski


Przykładowy LimAkt, to jedynie nasz wewnętrzny umowny poziom, który brany jest do podsumowań i statystyk skuteczności analiz. Jeżeli zastanawiasz się nad zmianą konta maklerskiego, to sprawdź nasz ranking domów maklerskich.


Otwórz rachunek w LYNX i otrzymaj aż 50 EUR zwrotu za prowizje

Jeśli chcecie przetestować rachunek w LYNX, to koniecznie uzupełnijcie pole kupon: GPWATAK – dostaniecie 50 euro na handel (w postaci zwrotu za prowizje). Promocja nie obejmuje zwrotu za transakcje na CFD i certyfikatach turbo.

Zobacz podobne analizy:2 komentarze

 1. Błażej Błażej pisze:

  Amica: Spekulacyjnie można pomyśleć nad zagraniem z przykładowym wejściem przy ~113 zł i tu z ciasnym SL. Z drugiej strony, z racji na silną korektę ostatnich miesięcy, bezpieczniejsze jest zagranie przedstawione powyżej, zwłaszcza że kurs respektuje średnie kroczące w roli oporu.

  • Michał Michał pisze:

   Na Amica główny opór już leży przy ~120 zł, do tego bardzo negatywna świeca utworzyła się 17.12.21 – potwierdza jedynie aktualny trend spadkowy.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Komentarze z shoutboxa

kramrok Ryvu też ładnie dzisiaj tylko obrót słaby
Daniels Dawać ryvu na widly
hessa Luk miałem dziś ryvu od otwarcia ale zamknąłem na minimalnym plusie przy pierwszej cofce licząc na 48 zł.
Luk hessa no to gratki, ja odrabiam teraz na RYVU :P
Przemek (r) Można było się pokusić o kupno przy wsparciu na Ryvu
Daniels kriss1975 dzięki za ryvu. Przy takim obrocie wsparcie w okolicach 50 uklepane walcem
kriss1975 ryvu już nie chcą sprzedawać po 50 zł i niżej , gaugany nie inwestory :)
Grzesiek Przemek (r) ryvu zbiera sie do ataku :)
Przemek (r) Grzesiek Ryvu zatrzymało się przy wsparciu 50 zł więc jest to dobre miejsce na obronę i odbicie
Grzesiek natki ryvu to idzie na widły górne ;
natki koku papatrz ryvu ile spadł a ile kernel
koku ja po emerytalnym reko kriss1975 kupowałem RYVU jakiś czas temu i widzę, że cena prawie wróciła do mojej ceny zakupu....
Grzesiek Daniels zbierają ryvu
space https://www.stockwatch.pl/forum/wpis-najnowszy-436248_RYVU.aspx#436248 dobry komentarz odnośnie ryvu
Daniels kriss1975 na 30 minut handlu to o roty na ryvu imponujace
kriss1975 Daniels ryvu mam od wiosny 2020 kupowane po 32 zł , znam wartość tej firmy i takie akcje jak dziś to traktuje jak wygrany kupon na loterie
Daniels kriss1975 czemu kupiłeś ryvu po takiej złej informacji.
kriss1975 ryvu in
koku kriss1975 mab dla mnie za gorący temat - mam owies, RYVU, celinę także wystarczy :)
nemooo rychu22 ja siedzę na slv i ryvu ale choć kusi realizować trzymam jako żelazny pakiet, spółka się rozwija i nic nie wskazuje że dzieje się coś złego
Grzesiek Ryvu Therapeutics piekna reakcja na wsparcie https://www.tradingview.com/x/j7Dtbxss
filip Wszystkie te medyczne czy bio-tech to zamki na piasku, no może poza Selvita i Ryvu
lskibinski Sal przede wszystkim Mabion ma ciężką sytuację finansowa. Wiem, że biotech tym się charakteryzuje do pewnego momentu, ale oat można sprawdzić dwie cząsteczki flagowe, z których jedna już skomercjalizowana. Cln mają w cholerę projektów, Ryvu już komercjalizowalo, slv także umowy podpisywało itd. Mabion przeglądałem przy tej podbitce wcześniejszej o której pisałem, że jest możliwa, chyba z Ichimoku to wypatrzyłem, nie pamiętam już. W każdym bądź razie nie widziałem punktu zaczepienia, żeby zapakować na longa.
nemooo ryvu
Sal Drakkar7 Tam się 3 lutego przemieliło za 6-7 baniek. Jest z czego pchać kurs. Ryvu jutro rano u mnie pod lupę
Sal Drakkar7 Gessner na Ryvu ma rację. Było ładne zebranie papiera 3 lutego. Mamw obserwowanych, jak jutro dalej pociągną ponad 54,5 to wchodzę
Drakkar7 space RYVU od razu po wpisie up;)
nemooo michal1984 podłączę się do dyskusji, mocna korekta nie pozostawi takich spółek jak oat bez rysy, ale będzie to okazja do dobrania, tak jak w marcu na slv, ryvu i kilkudziesieciu innych, np ccc:)
nemooo michal1984 to zalezy jaki masz okres inwestycyjny, szybkie 100% już było (nawet więcej) ja sobie zbieram pakietami po kilkadziesiat i wrzucam do reszty biotechów selv i ryvu z perspektywa kilku lat. OAT nie jest mabionem który tylko drukuje, mieli szczęście
krzysieksisiek A co myślicie o ryvu?
nemooo Mój portfel jest bardzo pasywny, mały spekulacyjny kapitał gra na korektę, wiedzy siedzi w ryvu, slv, mdg. Plus doszły mi obligacje indeksowane inflacją
nemooo Luk ryvu tak, slv nie dostało
guf Ryvu też ładnie przy oat
Paweł chyba kriss1975 posiada RYVU
lskibinski Paweł a widzisz, miałem pisać właśnie, że Ryvu ten klin wypełniony troszkę bardzo, ale jeśli cały biotech ruszy, to tutaj też może być tąpnięcie:)
Paweł lskibinski RYVU jakoś mnie nie przekonuje ale dwa pozostałe dobrze wyglądają
guf RYVU odbił się od EMA50, ale mamy rekordowy wolumen dzisiaj, może jakiś news wyjdzie?
guf na RyVU właśnie poszedł pakiet 101700 akcji po 52zł
guf na RYVU trzeszczy wsparcie, obserwuje ktoś?
kriss1975 chociaż patrząc na ryvu to korekta zeszła dokładnie 61,8 Zobacz obrazek <Obrazek3950.png>
lskibinski space myślę również, że podpisując tak dużą umowę (przynajmniej na nasze warunki) Galapagos wie z doświadczenia, że to pieniądze, które są warte inwestycji. W Ryvu też wchodzili, ale porównanie budżetów mija się z celem.
lskibinski Błażej (a) Jeśli chodzi o OAT, to odnosiłem kurs do Ryvu, oraz jakieś proste wyliczenia. Tak szczerze mówiąc, to bardzo cięzko jest wyliczyć cokolwiek. Można założyć, że są w stanie wyciągnąć w 5 lat to 1.5mld zł z umowy, czyli uśrednić na rok 300mln, co daje i tak zwrotne 23pln/akcję. Pytanie jakie są koszta, jakie ryzyko niedociągnięcia umowy. Sama wpłata tych 113mln teraz w Q4 zmieni obraz finansowy spółki. na przyszły rok. Jeśli porównamy do Ryvu, to akcje rosły przez 2 miesiace do szczytu po ktorym zostały już nizej. https://www.tradingview.com/x/YlcbvVec
lskibinski koku tak, tylko w przypadku OAT ta umowa to naprawdę grubas w porównaniu do Ryvu. Można natomiast porównać obie spółki pod kątem wzrostów i wyciągnąć wnioski. Oczywiście nic nie jest pewne, równie dobrze jak puszczą widły na 80pln to może pójść realizacja zysków.
koku lskibinski w szczycie RYVU 1,5 mld cap także OAT ma jeszcze trochę
lskibinski kriss1975 to piękna średnia. W kwietniu Ryvu dostało od Galapagos 1.5mln euro. Firma ma m/w 18mln akcji, OAT 13mln. Ryvu wywindowało na 73.60. Na jaki poziom wywinduje OAT, skoro dostali 25mln euro?
kriss1975 W piątek OAT sypneła info, dziś Celinka tez ciekawe cenotwórcze info , jeszcze Ryvu , SLV niech coś wrzuci i mój portfel biotechow eksploduje :)
guf ciekaw jest jak RYVU powalczy w przyszłym tygodniu z tego BIO
guf to teraz może będzie czas na RYVU w przyszłym tygodniu po takiej akcji na OAT
kriss1975 nemooo można zakopać , tak jak masz zakopane SLV i Ryvu
kriss1975 nemooo wczoraj wieczorem rozmawialiśmy o RYVU że okazja zakupowa była po 50 zł:)
Sal Wejście w Pure i Ryvu na otwarciu nie było złym pomysłem :)
nemooo ryvu też na fali rośnie
guf kriss1975 co myślisz o ryvu?
nemooo koku zobaczymy jak będzie dalej w dużej mierze zasługa selv i ryvu
nemooo ryvu -14% zamkneli dwa projektu któe nie rokowały
nemooo Anon biotech, slv, ryvu, oat(?), mdg, att, kghm, pllus jakiś bank
nemooo jak ktoś miał przed splitem to slv i ryvu ponad 100pln
nemooo ryvu i slv brane po 5 pln kilka lat temu jak to była jedna spóła
nemooo koku nie, ja wszystko out poza ryvu, slv i mdg, ale to mam kupione bardzo nisko
nemooo szyderca667 też liczę na S, ryvu wymęczyły, to prawda, ale koniec końców jest na plusie i to sporym, nie wiem kiedy ty wchodziłeś
nemooo kriss1975 tak jak piszę oni sa biznesowo 5 lat za ryvu czy slv, ogólny sentyment do tego biznesu będzie ok bo mamy nakręconą pandemie strachu
nemooo kriss1975 jak dla mnie dużo wyższe niż w slv czy ryvu ale tez należy pamiętać że onko jest jakieś 5 lat za ryvu i slv
nemooo genralnie z tych 3 to ryvu ma największe ryzyko
nemooo kriss1975 piszesz o czym ryvu slv czy mdg?
nemooo kriss1975 tak, pisałem CI że w piątek redukowałem wszystko poza ryvu slv i mdg
kriss1975 nemooo u mnie RYVU,SLV,GTS,BDX,MRB,ATT,CLN,OAT to longi na najbliższą hosse
baro chłopy, nie za drogie to ryvu na dziś do kupna?
nemooo kriss1975 Ty trzymasz ryvu?
nemooo slv bezpieczna część ryvu ryzykowna
nemooo cięzko było ogarnąć podział zysków/strat bo ryvu jest dochdowe wtedy gdy podpisuje kontrakty i sprzedaje swoje projetky
nemooo marios slv i ryvu, wcześniej to była jedna spółka slv, podzielili się bo ryvu to nowe leki a slv to kontrakty na zlecenie
marios nemooo no wlasnie, wiesz cos wiecej o ryvu?
nemooo ryvu dziś kontrakt za galapagos na 1.5M euro
marios wie ktos co oznacza lek w I i II faza klinicznej? chodzi mi o RYVU terapeutics, ciekawa spolka biotechnologiczna
nemooo ja wczoraj pozamykałem wszystko poza mdg slv i ryvu
nemooo koku hej Ryvu trzymam ale to stara historia, att, przyglądam się uważnie i nie jest to główna pozycja
koku kriss1975 nemooo co do ATT to nie patrzycie na suszę? a czy przy RYVU patrzycie np. na RSI (14) które zbliża się do 70?
kriss1975 nemooo ryvu zaliczył dzis bardzo fajna sesje wybił sie ponad wszystkie średnie sma50 100 i 200 więc droga wolna
nemooo zostały jakieś małe pakiety i long termy takie jak mdg, slv i ryvu
nemooo cała reszta biomedu wraca do poziomów sprzed rajdu, slv, ryvu,
nemooo kriss1975 cln, ryvu wspominały ale nie iwdać tego w kursach na razie
nemooo ryvu dobre info puściło w sobote
nemooo przy czym ryvu może wziac ochłapy lub wylać zwiazke do zlewu bo samo nie jeste w stanie zrobić badań klinicznych
nemooo marios jeśli wprowadzą lek to ryvu dostanie tantiemy, ale głównym zwycięzca będzie menarini
nemooo cały kontrakt ryvu menarini opiewa na ponad 300mln PLN
nemooo marios a Ryvu to inny poziom ryzyka ale tez inny poziom profitów, oni mają zupełnie nowy lek małoczasteczkowy i tu bardzo dużo rzeczy może pójść nie tak
nemooo marios mabion ma generyk a ryvu nową cząsteczkę
filip Harper, Delko, Ryvu, Blirt i Pharmena
nemooo Wojciech ;) cro to dawna cześc kontraktowa, czyli zlecenia, a ryvu to cześć R&D czyli nowe leki
nemooo Wojciech selvita się podzieliła na ryvu i selvita cro
Michał (a) kuna Tak, na RYVU teraz jest opór 50,60 zł. Aktualnie jest korekt w formie trójkątą, stąd jak na razie ta "niemoc".
nemooo ryvu musi coś sprzedać żeby mieć zysk, prowadza różne rozmowy ale nic konkretnego
nemooo kuna z ryvu może być różnie, po podziale na część R&D i usługowa selvita, ryvu raczej będzie jechało na stratach
kuna Michał (a) ryvu obserwujesz ?nie moze przebić oporu ale tez jest konsekwentnie zbierane
krzychu co myślicie o Ryvu i Selvicie ?
kuna Bartas_Gda (r) ryvu analizowales ?
PIEQ ktos moze patrzyl w raport RYVU ?
Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK