Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.
Grudzień 2022
 • P
 • W
 • Ś
 • C
 • P
 • S
 • N
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
Wydarzenia

Spółki: Agora, Stalprodukt, Vindexus.

Ten wpis jest poświęcony następującym spółkom: Agora, Stalprodukt, Vindexus. Zanim przejdziemy do właściwej części wpisu spójrzmy na sytuację na wykresach głównych indeksów giełdowych. Wykres WIG20 pokazuje, że kurs porusza się wewnątrz klina rozszerzającego się, gdzie kurs znalazł się tuż przy jego dolnym ograniczeniu. Może być to dobrym miejscem do zakończenia spadków i odbicia. Kurs MWIG40 od początku roku porusza się w kanale wzrostowym. Aktualnie kurs po odbiciu się od górnego ograniczenia znalazł się w połowie tego kanału, na razie dominują sprzedający. Kurs SWIG80 konsoliduje się tworząc a’la trójkąt zwyżkujący, gdzie kurs aktualnie znajduje się przy jego dolnym ograniczeniu to jest dobre miejsce do odbicia.

Agora - grafika do artykułu
Agora - grafika do artykułu
Agora - grafika do artykułu

AGORA (AGO)

Agora to grupa, która jest przede wszystkim większościowym właścicielem sieci kin Helios, spółki Next Film oraz spółki AMS działającej na rynku reklamy zewnętrznej. Jest także wydawcą „Gazety Wyborczej” i czasopism, portali oraz serwisów internetowych. Spółka jednak rzadko wypłaca dywidendę. Ostatnią wypłaciła za 2018 r. w wysokości 0,50 zł. Najbliższy raport finansowy za 2Q 2021 zostanie opublikowany 19.11.2021 r.

interwał dzienny

Agora, analiza techniczna
Spółka znajduje się w trendzie wzrostowym. Kurs po osiągnięciu okolic 12 zł rozpoczął korektę tworząc kształt w postaci klina zniżkującego, gdzie kurs ma coraz mniej miejsca na jego dalszą konsolidację. Dzisiejsza świeca wzrostowa utworzona na widocznie zwiększonych obrotach co może dać impuls do zakończenia korekty. Najbliższy opór można wyznaczyć w okolicach 9,50 zł oraz 10,70 zł. Najbliższe lokalne wsparcie jest w okolicach 8 zł. Zagrywamy na wybicie górą z wyrysowanego klina. Przykładowy LimAkt 8,34 zł SL poniżej 8 zł.

STALPRODUKT (STP)

Stalprodukt jest producentem i eksporterem wysoko przetworzonych wyrobów ze stali. Zaliczymy tu przede wszystkim: blachy elektrotechniczne transformatorowe, kształtowniki gięte na zimno, bariery drogowe i rdzenie toroidalne. Spółka posiada własną, rozwiniętą sieć dystrybucji wyrobów hutniczych. Spółka dość regularnie wypłaca dywidendę, ostatnio wypłacono dywidendę za 2020 rok w wysokości 6 zł na akcję.

interwał dzienny

Stalprodukt, analiza techniczna
Spółka w dłuższym terminie znajduje się również w trendzie wzrostowym. W połowie maja doszło do ustanowienia szczytu ostatniej fali wzrostowej i od tamtej pory kurs rozpoczął mocną korektę, aktualnie kurs porusza się tuż poniżej linii korekty, zwiekszone obroty na ostatnich sesjach mogą być zapowiedzią zakończenia korekty i wybicia górą linii korekty. Najbliższe lokalne wsparcie można wyznaczyć w okolicach 310 zł oraz 300 zł. Natomiast pierwszy możliwy opór można wyznaczyć na poziomie 350 zł oraz 400 zł. Zagrywamy na wybicie górą linii korekty. Przykładowy LimAkt 320,550 zł SL poniżej 310 zł.

VINDEXUS (VIN)

Vindexus jest to spółka, której działalność opiera się przede wszystkim na zakupie portfeli wierzytelności i dalszej ich egzekucji na własny rachunek oraz na windykacji na zlecenie. Spółka regularnie wypłaca dywidendę, za rok 2020 wypłacono w wysokości 0,10 zł na akcję. Najbliższy raport finansowy za 3Q 2021 zostanie opublikowany 20.11.2021 r.

interwał dzienny

Vindexus, analiza techniczna
Spółka znajduje się również w trendzie wzrostowym. Aktualnie kurs napotkał opór na poziomie 8 zł, pod którym od kilku sesji widoczna jest konsolidacja. Na uwagę zasługuje pozytywną bycza świeca utworzona na początku listopada na olbrzymim wolumenie. Lokalne wsparcie stanowi wyrysowana linia łącząca dolne knoty ostatnich świec w konsolidacji a kolejnym takim wsparciem może być linia średniej SMA50. Po wybiciu poziomu 8 zł najbliższym poziomem oporu może być poziom 8,4 zł a następnie 9 zł. Zagrywamy na wybicie z konsolidacji górą. Przykładowy LimAkt 8,08 zł SL poniżej 7,8 zł.

Autor analizy: Przemysław Witkowski


Przykładowy LimAkt, to jedynie nasz wewnętrzny umowny poziom, który brany jest do podsumowań i statystyk skuteczności analiz. Jeżeli zastanawiasz się nad zmianą konta maklerskiego, to sprawdź nasz ranking domów maklerskich.


Otwórz rachunek w LYNX i otrzymaj aż 50 EUR zwrotu za prowizje

Jeśli chcecie przetestować rachunek w LYNX, to koniecznie uzupełnijcie pole kupon: GPWATAK – dostaniecie 50 euro na handel (w postaci zwrotu za prowizje). Promocja nie obejmuje zwrotu za transakcje na CFD i certyfikatach turbo.

Zobacz podobne analizy:Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Komentarze z shoutboxa

Przemek (r) Dzikun ewentualnie jeszcze z branży windykacyjnej Vindexus wygląda bardzo dobrze i może generować dalsze wzrosty wyników finansowych w kolejnych kwartałach
Przemek (r) space rozumiem odnośnie Kruk a co napiszesz o Vindexus ?
Sal Natomiast Vindexus stanął się patrzy na opór
Przemek (r) Agora ładnie rośnie od kilku sesji ale aktualnie kurs zbliża się do SMA200 który może zatrzymać dalsze wzrosty na jakiś czas
Sal Przemek jaki zasięg na Vindexus po przełamaniu oporu ?
Przemek (r) Vindexus coraz bliżej ponownego przetestowania oporu na poziomie 8 zł. Wykres wygląda pozytywnie.
pol91 VINDEXUS po trzech kwartałach 23 mln zysku (kapitalizacja obecna 90 mln) - warto jutro kurs obserwować, c/z w okolicach 3,8
Sal Vindexus robi swoje
Sal kriss1975 cieszę się, że Vindexus też Ci się spodobał
Sal Paweł popatrz jeszcze na Vindexus. Kruk poszedł ciągu roku 120 procent, oni niecałe 40 proc. Powinni nadrobić jak wczoraj Bumech do JSW https://stooq.pl/q/?s=vin&d=20210903&c=1y&t=l&a=ln&b=0&r=kru
Błażej (a) Agora ponownie testuje SMA100 po nieudanym wybiciu nad 9,50 zł. To tutaj ponownie popyt mógłby powalczyć o odbicie.
jarek_wse Agora już drugi dzień z rzędu pięknie
Inwestor Agora, kina im pootwierają od jutra?
Ed nawet Agora się załapała na +20%
Luk no i największe straty będzie miała Agora tak, że nie ma co się przejmować
Błażej (a) AGO, Agora, od początku widoczny jest kanał spadkowy, który ostatnie zatrzymał się na SMA200 oraz okolicy wsparcia na 11,00. Wybicie górnego ograniczenia kanału powinno zakończyć korektę w tym trendzie wzrostowym (niższego rzędu).
Przemek (r) Błażej (a) jak kruk ruszył to może vindexus zakończy korektę
Siano czesc jak widzicie Vindexus?
ttrader VINDEXUS - ta sama historia co MDG. Juz wczesniej byk probowal sie wybic ponad chmure bessy, ale nie udalo sie. Cofka i jeszcze jedna proba. Nie podoba mi sie jedynie ze ADX jest nad DMI+ (linia popytu) i DMI ? (linia podaży). Powinno byc tak jak na MDG, czyli pod DMI+/DMI-
andrzej641104 Ciekawie technicznie zaczyna wyglądac VINDEXUS
mlody_inwestor Teraz mysle co z Agora robic, czy ucinac czy zostawiac :P
Błażej (a) z mniejszych spółek fajnie zachowuje się Agora, która na podwyższonym obrocie wybiła SMA100
laik zwiększony obrót Agora
Błażej (a) Nie najgorzej wygląda także Agora, która usilnie broniła wsparcia a 8 zł, co jest szczególnie widocznie właśnie na wykresie tygodniowmy.
karkalis COMP, AGORA, STP, EEX, ELB, EMT, GETIN, ALI.
Zaba Michał (a) co masz na myśli jeśli chodzi o agora?
Michał (a) Agora jedynie na małe odbicie.
usher Agora pokazała dziś w końcu przyzwoite wyniki i podwyższyła prognozy przychodów z reklam. Może to będzie dzisiaj czarny koń?
erbosss Myślę, że ponownie warto zwrócić uwagę na AGORA, o której pisaliśmy przed południem. Po porannym wzroście już prawie nic nie zostało, więc bardzo możliwe jeszcze zejści na niższy poziom. Ale spółka w mojej opinii do obserwacji na najbliższe dni:
Zaba oo i agora już ponad 10zł
erbosss Zaba Też patrzyłem na AGORA, choć jak dla mnie jeszcze trochę (do okolic 9) może spaść:
Zaba agora do obserwacji moim zdaniem
Hoze panowie Agora? :D
leon Przemek (r) masz rację z vindexus, i wczoraj taki piękny zielony ogon, ale zagrywanie w takich miejscach jest ryzykowne, w sensie sl jest nisko, jeśli ma być bezpiecznie
Przemek (r) vindexus idealny strzał na dzisiaj szkoda że przegapiony
Asia Vindexus jeszcze dziś poprawil wynik
Przemek (r) nie wiem czy ktoś obserwuje Vindexus to dzisiaj mamy ładne odreagowanie
Przemek (r) vindexus fajny zjazd pod dt
Przemek (r) Batman tak mam 3 asbis agora i DOMDEV
Asia TIM, Lena, Warimpex (spoźniony), PEP, Agora, Play,
Przemek (r) Ominelismy wazke doji na znacznym wolumenie na Agora
Batman ale agora się udało sprzedać w fajnej cenie dziś :D
Asia no nic, ja też trzymam Agora ale tak szczerze mówiąc nie czuje ę zbyt pewnie z tą spółką..... w sensie że nie widzę tam jakiegoś szalonego potencjału, może to tylko wrażenie
Asia Batman ładnie Agora dziś zaczynała
Batman No i agora wybiła :)
Batman Asia Tak mam Agora
Batman Agora jak dla mnie dwa scenarusze 1. Ten optymistyczny że przystanek i zbieranie sił co dobrze by wróżyło na przyszłość 2. Zły puścili wysokie reko wymienili się pakietami by zrobić obrót na ładnej świecy i będą walić w rynek papierem. Do obserwacji i można zagrywać na wybicie wg tej analizy co w sts zrobiłem
Batman Agora na razie nie jest źle
Batman I agora już na + :)
Batman Do ścisłej obserwacji na jutro: 4funmedia LA 10,81 (Z arkusza zleceń i wykresu) Baltona LA na ob poziomie Braster LA 8,36 (Na świecę młot z wykresu i arkusza) Kopex Na obecnym poziomie SL poniżej 3,99 Masterpharma (bardzo spekulacyjnie malutkim kapitałem) na ob poziomie Newag LA z arkusza zleceń i wykresu 18,15 Oponeo LA 40,60 z arkusza Pfleider na ob poziomach TP 41,95 Rafako LA 5,01 Z arkusza zleceń Agora na kontynuację Astarta LA 56,41 Z arkusza i wykresu Stalexport Na kontynuację lub przy wsparciu Stalprodukt LA 532 z Arkusza Bloober Na kontynuacje LA 42,95
Asia to było o Agora
Batman miguel No ja mam np aktualnie agora astarta elemental bloober braster foreveren if4 pfleider stalexport stalprodukt i jeszcze ponad 50% w gotówce i szukam kolejnych a tamte będę po prostu prowadził i lepiej mi z tym
Batman sebastian E no można sobie poinwestować w taki bloober if4 stx stp agora agroton czy inne :)
Batman Bo dziś dużo zakupów zrobiłem i na razie odpukać nieźle. Agora Astarta bloober if4 stx. :)
Asia laik Agora wczoraj miała młotek, a dzis byl ostatni dzień by robić koleją świecę tygodniową, zeszłotygodniowa była bardzo obiecująca
laik Asia Agora byla w premium
Asia Batman chcesz powiedzieć, że to Ty wysmarowałeś ta marubozę na Agora?! to ja sprzedaję! ;P
Batman kloozca Nikt Ci na to tu nie odpowie. Ja brałem dziś agora tyle mogę Ci powiedzieć :)
Przemek(r) kolejna pakietówka na Agora
Przemek(r) Na Agora kolejne pakiety poleciały. Coś tam się dzieje
Batman Janek Ale poszłą ta agora
Batman Bierze ktoś ta agora ?
Przemek(r) To może być sygnał do wzrostów na Agora
Przemek(r) Batman zobacz agora
Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK