Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.
Grudzień 2021
 • P
 • W
 • Ś
 • C
 • P
 • S
 • N
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31

Na Kujawskim można smażyć i piec – ale czy można zarobić? (STS)

Jest to wpis czytelnika Bartas_Gda

Tytuł dość przewrotny nawiązujący do jednego z głównych produktów ZT „Kruszwica„, które w piątek w godzinach posesyjnych opublikowało raport za 2018r.

Spółka która w kręgach moich zainteresowań jest dzięki karkalisowi który na SB wielokrotnie wspominał, iż spółka w najbliższym czasie powinna poprawić swoje wyniki – tak się też stało.

Przychody spółki w 2018r wzrosły o 5% w stosunku do roku 2017, zysk operacyjny o 141% a zysk netto o 142%!.

Porównując 4q18 do 4q17 wzrost przychodów o 3% a zysku netto o 68%

Wskaźnik ogólnego zadłużenia utrzymywany jest w ostatnich latach na bezpiecznym stałym poziomie ~32%, ROA wzrost o 5% do wartości 9,1%, ROE wzrost o 7,3% do wartości 13,4%, C/Z 9,47 z 22,89 C/WK 1,26 . Jak KSW wygląda na tle całego segmentu „Produkcja żywności”:

Cena rzepaku w ostatnich miesiącach jest na stałym poziomie, a wyniki spółki jak możemy zobaczyć w historii są bardzo uzależnione od cen surowca – wysokie ceny na przełomie 2016/2017 przełożyły się na słabe w tym okresie wyniki spółki.


Kruszwica to spółka dywidendowa która za 2017 przeznaczyła ¾ zysku na dywidendę która wynosiła 1,33 zł na akcję.  Za 2016 rok w którym spółka miała zysk ~100 mln przeznaczyła na dywidendę połowę zysku co dało 2,38 zł. Realnym wydaje się dywidenda na poziomie ~2 zł – ale z tym trzeba będzie poczekać do ogłoszenia oficjalnej informacji.

Z technicznego pkt widzenia, powiem szczerze miałem nie mały dylemat i poprosiłem o kilka słów Michała, który napisał: „W aktualnej sytuacji są relatywnie dwa dobre sposoby na zagranie/zainwestowanie: a) albo na „neutralizację” świecy z dnia 26.03.19, czyli zagranie pod przebicie 42,00 zł lub b) Pod wsparcie 38,00 zł zagrywając/inwestując lekko nad tymi poziomami. Spory minus zagrania a) jest to, że do najbliższego wsparcia (38,00 zł) wtedy masz odległość 10%. Gdyż dopiero na 38,00 zł masz relatywnie mocniejsze wsparcie. Na takiej spółce w trendzie spadkowym 10% u mnie jest z reguły nieakceptowalne. Chyba, że następne świece wytworzą jakieś wsparcie przy ~40,00 zł lub powstanie jakaś świeca z jeszcze większymi obrotami, to wtedy będzie można inwestować na wytrzymanie 40,00 zł. ”

W mojej ocenie aktualna wycena zrobiła się atrakcyjna, głównym zagrożeniem jest będący jeszcze na pokładzie Altus.

Źródła: www.fundamentalna.net, www.agrolok.pl, portalanaliz.pl


Jest to wpis czytelnika Bartas_Gda

Wpis STS (Spółka Twojego Sukcesu) jest to wpis z analizą spółki/spółek, które – według czytelnika – są warte zainteresowania się w danym momencie. Takowy wpis może stworzyć każdy użytkownik. Funkcja tworzenia wpisów znajduje się po kliknięciu ikonki „GPW ATAK” w lewym górnym rogu. „GPW ATAK” -> „Wpisy” -> „Dodaj nowy”. Po wciśnięciu „Opublikuj”, a następnie „Zapisz do przeglądu” wpis zostanie wysłany nam do akceptacji. Prosimy poinformować nas na Shoutbox lub przez e-mail, że takowy wpis został utworzony. Wtedy po małej korekcie go niezwłocznie opublikujemy.

Zobacz podobne analizy:6 komentarzy

 1. Przemek Przemek pisze:

  Dobry wpis. :) odsiebie dodam, że kurs na wykresie miesięcznym wygląda ciekawie i można oczekiwać jakiegoś odbicia z tych rejonów. Na większe zainteresowanie wskazuje wyraźnie zwiększony wolumen na ostatniej świecy. Oczywiście mowa tu o wykresie liniowym bo na logarytmicznym wygląda to inaczej.

 2. Bartas_Gda Bartas_Gda pisze:

  Jak napisałem wyjątkowo ciężko patrzyło mi się na KSW pod względem AT z czym z reguły nie mam problemu – chętnie zobaczymy Twoje spojrzenie w tym temacie;)

 3. karkalis karkalis pisze:

  i jak oceniacie dzisiejszą sesję na KSW od strony AT? Bo Fundament pięknie, ale to Bartek napisał.

 4. Błażej Błażej pisze:

  Fajnie, że wkleiłes wykres długoterminowy, na którym widać w jakim trendzie walor się znajduje. Ostatnie sesje wskazują, że zainteresowanie akcjami jest – ogólnie zauwazalne jest ocieplenie stosunku na wielu wykresach małych spółek.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Komentarze z shoutboxa

filip z polskich to tylko Kruszwica, ale to bardzie pośrednik
Ed np Kruszwica
h3rlitz Kruszwica już za droga ;)
karkalis A Kruszwica zbierałem ostatnio:)- bo wywalilem aby dokupić mrc (co było dobra decyzja:D)
Bartas_Gda (r) Obecnie naszym zdaniem najatrakcyjniej wyglądają Astarta (FCF w 2019 roku wyższy niż bieżąca kapitalizacja, wzrosty cen cukru na świecie i na Ukrainie), Famur (rekordowy podpisany portfel zamówień, Dyield?20 na poziomie 12%, największy beneficjent ustawy o zatorach płatniczych link), Kruszwica (mocny bilans?ponad 200 mln PLN gotówki netto oraz Dyield?20 6%) i TIM (Dynamiczny wzrost wyników w 4Q?19; Dyield 7% w 2020 r.).
krzysieksisiek co do Altusa to zniszczył parę fajnych spółek, gdzie teraz po wyjściu powoli odradzają się. np. Kruszwica, Dębica
kozineczka Może inaczej, omijam spółki gdzie nic się nie dzieje, kupisz i kisisz długo a nic z tego może nie być, zobacz taką kruszwica
kramrok mam nadzieję, że ci Kruszwica Ci ruszy po wynikach wczorajszych:-)
Janek karkalis też bym wyszedł, ale nie na tym poziomie :) mam jeszcze kruszwica z mneij płynnych
Janek kruszwica - spore obroty
Janek kruszwica - spory obrót - jak to widzicie?
Błażej (a) Kruszwica na istotnym wparciu, aczkolwiek już wczoraj wybita została budowana od wniosny br. linia trendu wzrostowego.
Janek ktoś wie co się stało na kruszwica?
kramrok kruszwica w promocji
erbosss cherry - mega wolumeny w okolicach 25 po spadku 90% - wziąłem do ikze :). Kruszwica - duże wolumeny przy 37zł - wziąłem do ikze :). Miałem bloobera, którego niestety wziąłem swego czasu za szybko (2017 rok jeszcze, ale teraz wyszedłem z ponad 50% bo widziałem dystrybucję, co wklejałem na shoutboxie.
goscniedzielny Witam, proszę o kilka słów o spółkach : Kruszwica , Mirbud ew Larq- czy jakiś sygnał kupna się pojawił
Fernon Kruszwica podała raport http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/33233314,zaklady-tluszczowe-kruszwica-sa-raport-okresowy-kwartalny-skonsolidowany-1-2019-qsr ktoś kto się zna na raportach zerknąłby? ;)
Janek Bartas_Gda hej, masz kruszwica? co to tak leci w dół?
erbosss Lubelak zależy jaką przyjmiesz sobie strategię. Ja część spółek traktuję długoterminowo i nie sprzedaję - przykładem jest tsgames które mam od 84,50. Albo kruszwica - 37zł. Ale część podbieram wybitnie krótkoterminowo i tam patrzę na wahania.
Fernon Kruszwica dalej fajnie wygląda, prawdopodobnie zamknie się powyżej sma200
Tasman karkalis TIM , Kruszwica , Oponeo i parę innych ... Pięknie trafione analizy :) na co stawiasz w 2 i 3 kwartale jeśli można wiedzieć?
bylu sam się spółką interesuje i podobają mi się te ostatnie sesje na kruszwica
krzysieksisiek Kruszwica chyba wybija opór, dobrze sądzę ?
d00b Kruszwica powrót do 38 (kanał 38-46)?
k0gi Bartas_Gda jakeis info czy cos ze Kruszwica tak wyrwala ?
erbosss kruszwica pięknie :)
erbosss Kruszwica wraca na 40
karkalis irytuje ta kruszwica - ktoś mocno chce wyjść, jedyny plus że na 38 mocny odbiór podaży
erbosss Kruszwica też bardzo brzydko jest wyprzedawana. Jestem jeszcze na plusie, ale wygląda to nieciekawie
Marta coś kruszwica kiepsko wygląda
space kruszwica zrobiła młotek wczoraj
Przemek (r) Marta Kruszwica jest ciężką spółką i nadaje się na długi termin. Aktualnie wsparcie znajduje się w okolicach 40 zł i tam też jest SMA100. Aktualnie chyba mamy zakończenie małej korekty. Negatywne byłoby zejście kursu poniżej 40 zł.
Marta a kruszwica nam leci - testowanie miejsca przy ostatniej wymianie?
erbosss Lubelak Różnie, ja mam wyznaczone na ten rok spółki którymi jestem zainteresowany i chcę zrobić na nich akumulację - wierzę w późniejszą cykliczną hossę na gpw (uważam, że na swig80 już się ona rozpoczęła, oczywiście z możliwymi korektami po drodze). Energetykę akurat nie traktuję długoterminowo tylko bardziej spekulacyjnie - liczę na odbicie i zarobek w krótkim okresie (max kilka miesięcy). Do portfela ikze dodałem ostatnio np. KRUSZWICA - brałem po 37zł (nieoszukujmy się, miałem szczęście, bo wziąłem niemal w idealnym dołku).
filip Kruszwica, Śnieżka czy Decora
Tasman na kruszwica jaka ładna wymiana papieru...
karkalis Tasman co do kruszwica, to jest spółka "nudna" na dywidendy, cos lepszego niż lokata, czy odbicie będzie dynamiczne, wątpię, ale tak na 45-50 PLN może wrócić. Jak erbosss brał po 37 to oznacza, że Jego "lokata" w KSW to przyniesie odsetki w postaci dywidendy ca 6% rocznie:)
erbosss rataj Nie powiem że mnie to nie cieszy - mam kruszwica wziętą po 37 :)
rataj Kruszwica wybiła
erbosss PIEQ Kruszwica mam kupioną po 37zł - może fuksem udało sięwziąć blisko dołka. Ale jadę z tym tematem długoterminowo - do portfela IKZE :)
PIEQ wzrost wolumenu na Kruszwica na 1h
krzysieksisiek Ale Kruszwica wyskoczyła do góry
karkalis Na Dębica spółka pożycza kupę kasy do goodyear, a na kruszwica i główny jeqsqt mocno zadluzony, ale jedni i drudzy nie są zainteresowani aby kurs był wysoko.
karkalis Bartas_Gda nie mam kiedy odpisać Ci na maila, ale odpisze tutaj krótko, może dodasz do STS? Dębica, podobnie jak kruszwica, to spółki po altusogeddonie, na których osobiście nadal nie jestem. Dlaczego? Bo czekałem na sygnał z AT ale tu i tu jest ryzyko wlascixielskie (inne niż na Oponeo, czy innych wcześniej oddalonych spolkach). Dębica to część grupy goodyear, kruszwica bdw czy jakoś tak, mało jest ofe czy tfi.
erbosss karkalis wziąłeś kruszwica czy czekasz na niżej :)?
erbosss na razie kruszwica, którą wklejałem dwa dni temu ładnie :) wyciągają na sporym jak na tę spółkę obrocie, coś się dzieje.
PIEQ Kruszwica wyrysowała wczoraj ładny młotek na sporyb obrocie
erbosss cześć wam, wzięło mi wczoraj KRUSZWICA do IKZE :) Po 37,20 więc chyba ładnie
krzysieksisiek Kruszwica na long term typowana jest często
karkalis oho, kruszwica o której pisałem nie raz, kupuje SII do portfela fundamentalnego
PIEQ Kruszwica cos do góry idzie
Bartas_Gda dr32 kruszwica przy~33 miałby wpsarcie
Batman kruszwica mnie też interesuje
Batman piotrlotr Zapytajmy mentora AF i tu nie ma sarkazmu :) Karkalis jak tam Kruszwica fundamentanie bo z AT szykuje się przełome :)
Przemek (r) Ktos moze wie co sie dzieje w Kruszwica ? od 2 sesji mamy bardzo duze wolumeny do tegona tygodniowym jest to najwyzszy wolumen od konca 2016 roku
karkalis na kruszwica ktoś testował jaka jest podać, blisko wsparcia kurs
karkalis abpl, oponeo, alumetal, TIM, kruszwica, - fajne spółki fundamente, widać, że się ruszją w góre. Ja już nie kupię, ale kto szuka ciekawych, mid/long term opcji, to warte rożważenia.
karkalis Uciekam, dobranoc! mlody_inwestor kruszwica spoko, naprawdę, ja tutaj o niej "gledze" od pewnego czasu że trzeba czekać na moment
mlody_inwestor Kurde, ta kruszwica ładnie wygląda serio
karkalis Bartas_Gda kruszwica jak coś tutaj to nie będzie to samo co mdg czy mrc:)
karkalis W szczególności wg.mnie kruszwica może wyjść fajniej niż cognor, może nie chcesz zdywersyfikowac?
karkalis Bartas_Gda tow, kruszwica, abpl - fundament ok, a i chyba wykresy spoko.
karkalis kruszwica - fundamentalnie fajnie, pojawił się wolumen ( w końcu, obserwuję od dawna)
karkalis ostatnio kruszwica była na tapecie, ale ich strategiczny jest zadłużony za bardzo wiec wypadł
karkalis Kruszwica też B. Fajna i się czaję.
kozineczka karkalis czaje się na Tim, może jakaś mała korekta... Jeszcze na oku Kruszwica selena votum, tworzę portfel fundamentalny bo nie będę miała czasu na mocna spekulacje... I część środków chce włożyć w jakieś spółki które nie będą mnie stresować.
Janek karkalis jaki masz pomysł na zagranie na seko, tim i kruszwica? widziałem że wczoraj je wymieniałeś
karkalis Inwestor2000 eurotel jest spoko, att, mercator, forte, kruszwica, tim. Masz kupę fajnych, dobrych, tanich spółek. Odradzam bah. Jakoś nie wierzę w to co robią chociaż spekula może zrobić wszystko.
Bartas_Gda ABC i Kruszwica do obserwacji
Michał (a) Kruszwica
Michał (a) Na Kruszwica niestety obroty za niskie.
Przemek (r) kruszwica spory wolumen dzisiaj i walor do obserwacji
Przemek (r) kruszwica wygląda interesująco w końcu widać popyt
Bartas_Gda Batman Spółka Symbol Nazwa Ostatni dzień, w którym można kupić akcje z prawem do dywidendy Aktualna stopa dywidendy Dywidenda na akcję Dzień wypłaty dwidendy PEKAO $PEO Bank Polska Kasa Opieki S.A. 04 lip 2018 6.93% 7.90 zł 20.07.2018 SANOK $SNK Sanok Rubber Company S.A. 04 lip 2018 8.36% 3.00 zł 26.07.2018 AMICA $AMC Amica S.A. 04 lip 2018 2.78% 3.00 zł 16.07.2018 LENTEX $LTX Lentex S.A. 04 lip 2018 6.88% 0.55 zł 23.07.2018 MEXPOLSKA $MEX Mex Polska S.A. 04 lip 2018 3.86% 0.17 zł 30.09.2018 Jak znaleźć idealną spółkę dywidendową w 4 krokach Pobierz teraz darmowy raport i dowiedz się, które 16 spółek z GPW spełnia kryteria idealnej spółki dywidendowej. ERGIS $EGS Ergis S.A. 05 lip 2018 5.36% 0.20 zł 16.07.2018 PEMANAGER $PEM Private Equity Managers S.A. 05 lip 2018 8.35% 2.93 zł 09.10.2018 FAMUR $FMF Fabryka Maszyn Famur S.A. 05 lip 2018 8.53% 0.44 zł 17.07.2018 POLICE $PCE Grupa Azoty Police S.A. 06 lip 2018 3.14% 0.53 zł 24.07.2018 NORTCOAST $NCT North Coast S.A. 06 lip 2018 4.26% 0.20 zł 31.07.2018 PLAYWAY $PLW PlayWay S.A. 06 lip 2018 1.81% 2.38 zł 24.07.2018 WIRTUALNA $WPL Wirtualna Polska Holding S.A. 06 lip 2018 1.90% 0.96 zł 20.07.2018 DELKO $DEL Delko S.A. 09 lip 2018 4.56% 0.40 zł 31.07.2018 BERLING $BRG Berling S.A. 09 lip 2018 1.50% 0.05 zł 25.07.2018 PGSSOFT $PSW PGS Software S.A. 10 lip 2018 4.27% 0.48 zł 31.07.2018 STALPROD $STP Stalprodukt S.A. 10 lip 2018 0.66% 3.00 zł 31.07.2018 WOJAS $WOJ Wojas S.A. 11 lip 2018 3.58% 0.20 zł 31.07.2018 EUROHOLD $EHG Eurohold Bulgaria AD 11 lip 2018 0.39% 0.02 zł 27.08.2018 AGORA $AGO Agora S.A. 11 lip 2018 4.10% 0.50 zł 02.08.2018 KGL $KGL Korporacja KGL S.A. 12 lip 2018 1.26% 0.21 zł 30.07.2018 MEDICALG $MDG Medicalgorithmics S.A. 12 lip 2018 0.98% 1.42 zł 30.07.2018 LIVECHAT $LVC LiveChat Software S.A. 12 lip 2018 1.36% 0.44 zł 23.07.2018* ORBIS $ORB Orbis S.A. 13 lip 2018 1.78% 1.60 zł 03.08.2018 GPW $GPW Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. 17 lip 2018 5.95% 2.20 zł 02.08.2018 PGNIG $PGN Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. 17 lip 2018 2.58% 0.15 zł 03.08.2018 ELBUDOWA $ELB Elektrobudowa S.A. 18 lip 2018 14.46% 10.50 zł 03.08.2018, 19.10.2018** PEKABEX $PBX Pekabex S.A. 18 lip 2018 1.51% 0.16 zł 31.07.2018 PKNORLEN $PKN Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. 18 lip 2018 3.44% 3.00 zł 03.08.2018 KRUSZWICA $KSW Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A. 18 lip 2018 2.02% 1.33 zł 07.08.2018 PBKM $BKM Polski Bank Komórek Macierzystych S.A. 18 lip 2018 1.20% 0.90 zł 31.07.2018 IZOSTAL $IZS Izostal S.A. 19 lip 2018 2.18% 0.09 zł 09.08.2018 MANGATA $MGT Mangata Holding S.A. 19 lip 2018 9.66% 9.00 zł 06.08.2018 INSTALKRK $INK Instal Kraków S.A. 19 lip 2018 2.14% 0.30 zł 09.08.2018 LCCORP $LCC LC Corp S.A. 19 lip 2018 9.20% 0.24 zł 31.07.2018 TRANSPOL $TRN Trans Polonia S.A. 20 lip 2018 5.30% 0.21 zł 02.08.2018 GRUPAAZOTY $ATT Grupa Azoty S.A. 23 lip 2018 2.78% 1.25 zł 08.08.2018 INTROL $INL Introl S.A. 26 lip 2018 5.86% 0.30 zł 09.08.2018 JHMDEV $JHM JHM Development S.A. 27 lip 2018 1.90% 0.03 zł 30.09.2018 ZEPAK $ZEP Zespół Elektrowni "Pątnów-Adamów-Konin" S.A. 30 lip 2018 11.98% 1.20 zł 16.08.2018, 30.10.2018** RELPOL $RLP Relpol S.A. 03 sie 2018 5.13% 0.40 zł 22.08.2018 FASING $FSG Fabryka Sprzętu i Narzędzi Górniczych Fasing S.A. 03 sie 2018 5.23% 0.80 zł 17.08.2018 PKOBP $PKO Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. 06 sie 2018 1.43% 0.55 zł 22.08.2018 RAWLPLUG $RWL Rawlplug S.A. 06 sie 2018 3.78% 0.33 zł 24.08.2018 COMARCH $CMR Comarch S.A. 08 sie 2018 0.95% 1.50 zł 31.08.2018 CNT $CNT Centrum Nowoczesnych Technologii S.A. 09 sie 2018 4.41% 0.40 zł 06.09.2018 MAKARONPL $MAK Makarony Polskie S.A. 10 sie 2018 5.06% 0.25 zł 28.08.2018 LIVECHAT $LVC LiveChat Software S.A. 10 sie 2018 5.48% 1.77 zł 21.08.2018 HYDROTOR $HDR Przedsiębiorstwo Hydrauliki Siłowej Hydrotor S.A. 10 sie 2018 4.44% 2.00 zł 06.09.2018 PHN $PHN Polski Holding Nieruchomości S.A. 13 sie 2018 2.35% 0.27 zł 31.08.2018 INDYKPOL $IND Indykpol S.A. 13 sie 2018 1.16% 0.80 zł 31.08.2018 QUANTUM $QNT Quantum Software S.A. 13 sie 2018 12.47% 2.22 zł 30.08.2018 STALPROFI $STF Stalprofil S.A. 13 sie 2018 1.45% 0.18 zł 05.09.2018 INPRO $INP Inpro S.A. 13 sie 2018 3.82% 0.25 zł 30.08.2018 DROZAPOL $DPL Drozapol-Profil S.A. 14 sie 2018 1.66% 0.03 zł 30.08.2018 DEKPOL $DEK Dekpol S.A. 16 sie 2018 2.84% 1.18 zł 28.08.2018 LPP $LPP LPP S.A. 22 sie 2018 0.45% 40.00 zł 14.09.2018 K2INTERNT $K2I K2 Internet S.A. 23 sie 2018 7.22% 1.00 zł 23.11.2018 PROJPRZEM $PJP Projprzem S.A. 24 sie 2018 6.45% 1.10 zł 12.09.2018 HERKULES $HRS Herkules S.A. 27 sie 2018 2.19% 0.07 zł 19.09.2018 MEGARON $MEG Megaron S.A. 30 sie 2018 8.19% 0.95 zł 17.09.2018 IMMOBILE $GKI Grupa Kapitałowa Immobile S.A. 05 wrz 2018 2.01% 0.07 zł 21.09.2018 I2DEV $I2D i2 Development S.A. 06 wrz 2018 6.91% 1.12 zł 20.09.2018 PROTEKTOR $PRT Protektor S.A. 07 wrz 2018 3.11% 0.12 zł 11.12.2018 NTTSYSTEM $NTT NTT System S.A. 10 wrz 2018 4.86% 0.12 zł 03.10.2018 PZU $PZU Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. 10 wrz 2018 6.41% 2.50 zł 03.10.2018
Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK