Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.
Styczeń 2023
 • P
 • W
 • Ś
 • C
 • P
 • S
 • N
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31

Analiza techniczna spółek: Neuca, Platige oraz Xtpl.

Za nami tydzień mocnych spadków na głównych indeksach, dlatego w tej analizie przedstawię jedną spółkę z SWIG80 oraz dwie spółki z Newconnect.

NEUCA

wykres tygodniowy

wykres dzienny

Na wykresie tygodniowym widzimy dwie ostatnie świece spadkowe powstałe na zwiększonym wolumenie. Kurs zareagował na wsparcie na poziomie 240 zł tworząc dłuższy dolny cień. Na wykresie dziennym możemy zauważyć, że 29 września mieliśmy spory wolumen na świecy spadkowej na lokalnej górce a następnie mocniejsze spadki. Aktualnie kurs znajduje się przy wsparciu do tego na piątkowej świecy powstała pełna świeca wzrostowa na znaczącym wolumenie. Pierwszy lokalny opór możemy wyznaczyć na poziomie 250 zł a kolejny na 270 zł, natomiast mocniejsze wsparcie jak już wspomniałem znajduje się na poziomie 240 zł. Zagrywamy na przebicie lokalnego oporu i próbę korekty spadków.

Przykładowy LimAkt 250,50 zł, SL poniżej 240 zł.

PLATIGE (zagranie spekulacyjne ze względu na lekko dziurawy arkusz)

wykres tygodniowy

wykres dzienny

Na wykresie tygodniowym w ostatnim czasie mamy do czynienia z kanałem spadkowym, który dotarł do wsparcia. Na wykresie dziennym kurs utworzył na ostatniej sesji wzrostową świecę przy wsparciu na zwiększonym wolumenie. Pierwszym oporem jest poziom 35 zł a następnie 40 zł. Zagrywamy na odbicie od wsparcia.

Przykładowy LimAkt 31,10 zł, SL lekko poniżej 30 zł.

XTPL (sytuacja analogiczna do Platige, czyli wejście mniejszym kapitałem)

wykres tygodniowy

wykres dzienny

Wykres tygodniowy pokazuje, że dolny knot świecy za poprzedni tydzień swoim zasięgiem dotknął połowy świecy wzrostowej powstałej 6 tygodni temu, co daje szanse na odbicie od tego poziomu i możliwe odbicie. Na wykresie dziennym widzimy, że kurs idealnie odbił się od poziomu 120 zł i utworzył ładną pełną świecę wzrostową na większym wolumenie. Wsparcie możemy wyznaczyć na poziomie 120 zł a pierwszy lokalny opór w okolicach 134 zł (kolejne w okolicach 170 zł). Zagrywamy na przebicie lokalnego oporu.

Przykładowy LimAkt 134,50 zł, natomiast SL już poniżej 125 zł ze względu na mniejszą płynność.

 

 

Autor analizy: Przemysław Witkowski


Przykładowy LimAkt, to jedynie nasz wewnętrzny umowny poziom wejścia.

Zobacz podobne analizy:Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Komentarze z shoutboxa

Anon XTPL od listopada zacnie
Michał (a) Anon Pisałem wczoraj, że Platige do obserwacji oraz Asbis. Asbis jak utworzy się większa wzrostowa świeca przy ponadprzeciętnym obrocie przy głównym wsparciu 30,00 zł.
Michał (a) Na Platige 03.12.21 wyrysowała się bardzo pozytywna świeca. Od tamtego momentu przeważają pozytywne, wzrostowe świece.
Michał (a) Synektik już stosunkowo mocno odbił. Do obserwacji dalej Platige. Z nowych spółek do obserwacji Asbis.
Michał (a) Platige od marca 2020 r. w trendzie wzrostowym. Główne wsparcie leży w rejonach 24,00 zł. Można zagrywać pod pozytywną świecę 03.12.21.
Michał (a) Synektik już trochę urósł więc teraz do obserwacji można dać Platige.
Maciejka o co chodzi z tym XTPL, zapierdziela na sporych obrotach, coś się szykuje i ktoś już jest dobrze poinformowany?
Inwestor2000 ogolnie pxm jest troche ciezkim papierem w porownaniu np do takiego xtpl ktore dzisiaj rosnie ponad 20% przy 4 razy mniejszym obrocie
Michał (a) Platige główny opór to 30,00 zł. Zagranie głównie pod pozytywną świecę 03.12.21. Kolejne sesje wytworzyły dłuższe dolne cienie.
Michał (a) Ze spółek do obserwacji to dalej Marvipol, Makolab oraz Platige.
Michał (a) Na Platige natomaist główny opór to 30,00 zł. Bardzo pozytywna świeca wystąpiła 03.12.21.
Michał (a) Do obserwacji na najbliższych sesjach również Platige oraz Marvipol. Na Marvipol główny opór to 8,50 zł. Zagranie głównie pod pozytywną świecę z dnia 02.08.21.
Michał (a) Do obserwacji na następnych sesjach Platige. Wczoraj i dzisiaj powstały bardzo dobre sesje. Spółka od 2 lat znajduje się w dłuższej konsolidacji.
cooper na XTPL może też w końcu jakieś większe odbicie będzie
Michał (a) Na razie jednak te dzisiejsze spadki na Platige na relatywnie niskich obrotach się odbyły.
Michał (a) Anon Tak, na Platige główne wsparcie jest przy 25,00 zł, więc jak jutro kurs nie wybroni tego wsparcia (nie wróci nad te poziomu) to będzie to bardzo negatywny sygnał
cooper XTPL jest zdołowana więc przydałoby się tam info na jakiś rajd. Póki co wszystko tam mozolnie idzie
cooper o 10 dzień inwestora XTPL
Michał (a) Paweł Platige dalej bez zmian. Główne wsparcie leży przy 24,50 zł. Jak na razie jeszcze można mówić o trendzie wzrostowym. Główny opór to 26,00 zł. Ostatnio jednak faktycznie brak zwiększonych obrotów.
kramrok XTPL idzie
Błażej (a) space intraday zwłaszcza w ostatniej godzinie sesji popyt walczył o odbudowę na xtpl
space xtpl zacna świeczka :)
Michał (a) Kurs Platige teraz znajduje się na głównym wsparciu 25,00 zł.
Michał (a) Anon Wystarczy spojrzeć na wyniki za I. kw. na Platige. Stąd właśnie ten trend boczny i wspomniana przez Ciebie "mizeria".
Michał (a) I będę również typować XTPL na przebicie 70,00 zł.
Michał (a) Janek Platige ma główne wsparcie przy 25,00 zł, więc przy tych poziomach będzie można zagrywać pod pozytywną świecę utworzoną 29.01.21. Druga możliwość to zagrywanie pod przebicie oporu 28,00 zł.
Michał (a) Z mniejszych spółek również będzie niedługo Platige do ściślejszej obserwacji gdyż zbliża się kurs do kluczowego wsparcia 25,00 zł, a obroty zamierają.
space xtpl ładnie na plus
hessa space na xtpl na 79,6 jest SMA200 i myślę, że z marszu tego nie przejdą, ale z konsolidacji ładnie się wybili
space xtpl mierzy się z oporem
cooper XTPL czy jakieś info w drodze?
Adam481 XTPL co sądzicie o dzisiejszym wybiciu? Jak to wygląda okiem techników?
Drakkar7 Gra tu ktoś XTPL?
Michał (a) Sal Ale ja nigdzie nie napisałem, żeby teraz wchodzić w Platige.
Sal Michał (a) Jest wiele spółek z ugruntowaną pozycją. Ale jak Platige zaczyna po wpisie Zaorskiego rosnąć 20 procent, a tak było kilka dni temu to to jest sztuczna podbitka, a nie naturalny organiczny wzrost
Michał (a) Bez przesady, Platige to spółka z ugruntowaną pozycją. Mówię, nie porównujmy do spółki Merlin, która miała i ma same straty operacyjne.
Michał (a) I Platige bym nie porównywał do Merlina, gdyż Platige to relatywnie zdrowa fundamentalnie spółka z pozytywnymi przepływami operacyjnymi.
Sal Platige to pompka Zaorskiego, który zebrał już akcje i nagania teraz na ich kupno. Wszystkim którym marzy się tu zarobek, warto przypomnieć że już raz zrobił pump&dump na Merlinie i z dużym prawdopodobieństwem zrobi to ponownie. https://stooq.pl/q/?s=mrg&c=3y&t=c&a=lg&b=0
Michał (a) I Platige odbił się od wspomnianego wczoraj wsparcia 28,00 - 30,00 zł. Dzisiejszy dolny knot potwierdził "ważność" wsparcia. Dalej w trendzie wzrostowym i dalej ostatnia większa świeca to wzrostowa - patrz świeca z dnia 29.01.21.
hessa pisał tu dziś ktoś o XTPL... Z rana był atak na widły a teraz sporo wrócili... wyjaśnieniem podbicia jest chyba link, z którego wynika, że XTPL znalazł się na liście najlepszych startupów na 2021r Do tego dochodzi dość ładny wykres, a tu link https://www.luxresearchinc.com/press-releases/top-startups-disrupting-the-chemicals-materials-industry
kramrok na XTPL jakis ruch
Michał (a) Platige spadł właśnie do aktualnego kluczowego wsparcia 28,00 - 30,00 zł. Dalej można zagryać pod pozytywne świece z dnia 10.12.20 w połączeniu ze świecą 29.01.21.
kramrok na XTPL tez jakis ruch dzisiaj
Michał (a) Z NewConnect pozytywnie również się wyróżnia Platige o którym piszę od jakiegoś już czasu. Główne wsparcie to teraz 30,00 zł. Ostatnio wystąpił szereg pozytywnych świec, przykładowo 10.12 oraz 29.01.21.
lskibinski Dzejpi95 z xtpl to już wiem. w XTB wykres jest po cenie kupna, nie transakcji, więc jeśli na koniec ktoś wyciągnął świeczkę pkc, to na xtb tego nie widać.
lskibinski Hmm, u mnie wykres na xtpl wygląda inaczej, do tego bardzo podażowo???? Zobacz obrazek <Screenshot_20210118_231614.png>
lskibinski Dzejpi95 na xtpl to dzisiejsze wyciągnięcie dość ciekawe, ale jutro fajnie, gdyby było drugie zejście i znowu wyciągnięcie, wtedy ten popyt byłby widoczniejszy, bo tak to mimo ładnej świecy trochę noży ostatnio tam spadło;-)
Dzejpi95 piotrlotr dzięki wielkie :D Jeszcze może kogoś zaciekawi bo patrzyłem na XTPL i tam blisko uklpanego dna ten kurs się porusza i dodatkowo dzisiaj się wytowrzyła wzrostowa ważka doji a z tego co patrzę kurs dobrze reagował, na taką świeczkę ( tylko słaba płynność na tej spółce) https://www.tradingview.com/x/fUJVlV9G
Michał (a) Na Platige rysuje się chorągiewka, główny opór to 30,00 zł.
Michał (a) I dalej Platige znajduje się w długoterminowym trendzie spadkowym/trendzie bocznym
Michał (a) dzejpi Teraz na Platige sytuacja neutralna. Mocny opór przy 30,00 zł. Nie jest już to "idealny" moment na wejście.
hessa Boruta i XTPL poinformowały o dofinansowaniach po kilkanaście mln zł
Luk Dzikun platige?
Inwestor Ja fundamentalnie oceniacie xtpl? Bo te 80zł wydaje się idealne do wejścia
kozineczka Przemas platige ? nie mam tego od roku
Przemas kozineczka z ciekawości trzymasz Platige na dłużej?
kramrok XTPL coś ruzyło
kramrok na XTPL co sie stało?
cooper Zgodnie z oczekiwaniem FMF nadal w dół, przez co wywaliłem wczoraj po 2,05 akcje i daję sobie spokój z górnictwem, gdy ogłaszane jest zamykanie kopalni. Czy kupisz bilet na lot który z góry jest zapowiadany, że może nie dojść do skutku? Dla mnie nie ma mowy o spekulacjach w tym momencie. Koronaświrus rozszalał się na naszej gpw i pytanie kto zyskał i kto straci, szaleństwo jakie było w poniedziałek nie było widoczne na polskiej giełdzie od lat, tylko czy te spółki są naprawdę tyle warte :-) Może gaming wróci do łask chociaż nie pomaga mu w tym dolar - dziś ładnie VAR (jest szansa naodbicie na Sonka, ARG, NGG czy ULG) - oraz odzieżówka, ostatnio z Paiskunem obstawialiśmy MON i VRG które całkiem dobrze sobie radzą w tym koronawirusowym szaleństwie. Warto myślę dać szansę bio czyli CLN i bratu Szumowskiemu (OAT). Liczyłem też na większe wybicie na AIrway, ale póki co realizacja zysków lub dystrybucja (jak kto woli). W porfelu zostaje na pewno SCP z którym wiąże nadzieję na wybicie (panika już powinna być za spółką). Coraz więcej natomiast pytań pojawia się u znanego gracza XTPL. Sypanie aż miło dla tych co stoją z boku. Wielu obstawiało wybicie w górę a tu jazda w dół. Grubsza obserwacja się u mnie włączyła i pytanie co jest grane???
cooper Ciekawe jak rozegrają XTPL, wykres zaczyna tracić grunt pod nogami. Jakieś info uratowało by sytuację
Luk Luk nie plg tylko platige
szyderca667 a trailaery zrobi nam platige za 5% udzial w zaskach i wywalimy i pli w kosmos
cooper kramrok czemu sprzedałeś już XTPL????
h3rlitz ciekawe, że widłowy xtpl puścił
marios no i wrescie XTPL. sam prezes objał z emisji ostatniej
hessa obczajcie sobie Platige Image PLI, był dziś komunikat o otrzymaniu subwencji z PFR, a i technicznie ciekawie wygląda, tylko obroty trochę małe...
h3rlitz xtpl widły
kramrok XTPL ktoś złapał? do ile to może dojsć? 100 zł
nemooo https://stooq.pl/n/?f=1358261 ładnie się XTPL ceni 74 pln
Michał (a) Na XTPL główny obszar oporu jest przy 90-100,00 zł, więc teraz nie będzie to idealne wejście po 12% wzrostach w jeden dzień. Świeca dzisiejsza jednak bardzo dobra - szczególnie w połączeniu ze wcześniejszą pozytywną świecą z dnia 17.04.20.
Greg I XTPL jeśli można
h3rlitz czyzby xtpl chcieli rozegrać książkowo?
piotrlotr PIEQ mam obawy o xtpl...
Inwestor2000 piotrlotr spoko, jak obserwujesz dłużej to możesz to ocenic. Ja mam na IKE w portfelu akcje xtpl po 98zł i tak jednym okiem na kurs i na wykres patrze :)
Inwestor2000 h3rlitz na xtpl boczniak i tyle
h3rlitz Inwestor2000 też się przyglądałem xtpl, ale tak bardzo nie ma to siły że...
Inwestor2000 piotrlotr to żadne batony na tym xtpl, poza w kilku zleceniach...być może to jakas mini blokada, ale ja tego jakos nie traktuje
Inwestor2000 piotrlotr gdzie masz te batony na tym xtpl?
piotrlotr mam pytanie do spekulantow i wnikliwych obserwatorow arkuszy zlecen :p Czy moze cos oznaczac ze w danym dniu pojawiaja sie nagle 2 batony (1 na S drugi na K) trzymajace cene w okreslonym zakresie ? wczesniej ich nie bylo, przykład wlasnie na XTPL
Luk Dawno się nie interesowałem Platige
Michał (a) Na XTPL też będzie można zagrać przykładowo pod przebicie oporu 80,00 zł. XTPL dalej znajduje się w długoterminowym trendzie spadkowym (od początku 2019 r.), jednak widać zalążek krótkoterminowego trendu wzrosowego niższego rzędu. Do tego dalej można zagrać pod pozytywne świece m.in. z dnia 13.03.20 oraz 17.04.20.
Grzesiek platige nadal bedzie pomagał w produkcji wiedzmina. Info z 29.05 https://www.platige.com/pl/news/nasza-przygoda-z-wiedzminem-trwa/
dzq sorry, chodziło o XTPL
marios xtpl juz od kilku dni jest skupywane, teraz bylo na widlach, stoi ktos jeden z 921 sztuk na kupnie, pewnie bedzie jakis konkretny kontrakt
Luki https://xtpl.com/pl/ a tu xtpl
bronas16 Luki a co robi to xtpl
Luki XTPL carries out the third commercial order for the supply of nanoinks - this time for a new contractor from Asia operating in the display industry. The transaction is the confirmation of interest in our technology by yet another important customer. Stay tuned!
Luki widzieliście XTPL kolejne info dzisiaj było, zna się ktoś może ile mogą na tym zarobić?
h3rlitz XTPL patrzcie...
nemooo xtpl pierwsze komercyjne zamówienie nano tuszu, brawo!
k0gi XTPL moze wroci na 100
h3rlitz piotrlotr XTPL to jedynie pod korektę spadku, bo trend jest wiadomy niestety
piotrlotr Xtpl za 80 zl tez nie wyglada zle wg mnie
h3rlitz patrzcie jak jadą XTPL
kuna k0gi z xtpl odszedł facet który był od początku z firmą i jest to spostrzegane jako zly omen
k0gi wzilaem dzis XTPL
marios XTPL pewnie w tym roku wystrzeli, zwiekszaja zatrudnienie i patentuja wiecej
kuna xtpl
kuna xtpl rysuje ciekawa swiece i wolumen na ta chwile
cooper Naprawa defektów wyświetlaczy dla przemysłu szkła inteligentnego? Żaden problem, Osram przechodzi do weryfikacji koncepcji technologii opracowanej przez XTPL, więcej: https://www.3dprintingmedia.network/lighting-giant-osram-partners-xtpl/
h3rlitz xtpl też ruszyło
cooper Jak już wspominałem wiele razy, ARG był świetną inwestycją, przy tak niskiej kapitalizacji tylko czekać było na odpał, a planie coraz więcej ciekawych gierek więc spółka pewnie nas jeszcze zaskoczy. VAR póki co zamyka się poniżej 3 zł, inwestorzy czekają na wyniki sprzedażowe BeeSimulator, informacje o nowych grach i pośrednio debiucie Ovid Works. ECC zamyka się ponad 3 zł i można przypuszczać że wróci na wzrosty pod premierę Drifta (wiosna 2020). Kupiłem dziś MOV za pieniądze zes przedaży CFG, dużo ciekawych premier przed spółką. W portfelu z gamingu: VAR, ECC, MOV i ARG. Natomiast z bio-tech: SCP, DAT, CLN (dziś dobre info) oraz XTPL
h3rlitz mnie swędzi wykorzystanie dziury w arkuszu na XTPL
marios bronas16 no wlasnie trwa certyfikacja, zobaczymy iole potrwa etc..tytaj plus w sensie dla spolki,coronowirus no i tez wspolpraca firmy firm.zeneca,taki sam byl proces w XTPL jak wchodzili do zarzadu amerykanie czy japonczyk, akcje szybowaly w gorę,teraz jeszcze nie podpisali zadnej umowy na technologie to akcje spadaja
marios zastanawiam sie nad dwoma spolkami o globalnym zasiegu i przelomowej technologi, sa to XTPL i SCP.Ktora z nich ma wiekszy potencjał? Mowie o sukcesie technologi, nie o wzroscie akcji w tej chwili.XTPL ma juz tą technologie ( patentuja ją caly czas) i szukaja po calym swiecie aby je sporzedac, a SCP ma ja? mysle ze ich PCR/ONE potrzebuje jeszcze testow i certfikaty,Jak to widzicie?
Janek k0gi xtpl nieźle, a ja oddałem pod oporem 100 :/
k0gi xtpl ladniusio
Michał (a) Platige będzie można zagrać na spekulacyjne wybicie po przebiciu 25,00 - 26,00 zł.
k0gi XTPL 100zł
h3rlitz XTPL atakuje 100
Przemek (r) h3rlitz czy ja wiem czy aż tak źle wygląda XTPL długoterminowo Zobacz obrazek <xtp1.png>
h3rlitz ale długoterminowo xtpl wygląda bardzo źle
Janek h3rlitz xtpl oddałem za 99,4 na lekkiej stracie
h3rlitz XTPL też próbuje wrócić
h3rlitz XTPL w dół i to ostro
k0gi xtpl wrocilo ponad 100zł
kriss1975 xtpl , uwaliło wsparcie
h3rlitz XTPL ładnie ruszył
szyderca667 Michał (a) odnosnie Platige papier skonsolidowany od kilku dni nad sma 200. Przy takiej plynnosci po przebiciu 26 bedzie juz pozamiatane
Michał (a) Na Platige będzie można zagrać na przebicie 26,00 zł, ale z uwagi na świece 20.12.19 oraz 13.01.20 by należało relatywnie ciasny SL postawić.
szyderca667 ktos obserwuje pli platige, chyba w koncu czas na korekte spadku z 40 na 23. Mysle ze wyniki na 4kw powinny byc dobre
nemooo platige z umową od EA
Przemek (r) Ciekawie też na XTPL przy wsparciu na 100 zł. Wczorajsza świeca w kształcie odwróconego młota na zwiększonym wolumenie a dzisiaj widać obronę na 100 zł.
kramrok h3rlitz ja skupuje XTPL ale to głównie dlatego, że kupiłem wysoko:-(
h3rlitz Bierze ktoś XTPL?
kramrok a a xtpl to co?
h3rlitz Gdzie widzicie wsparcie na XTPL?
h3rlitz XTPL rzeczywiście dobrze wygląda
Przemek (r) XTPL ciekawie wygląda aktualny wykres na którym widoczne są dwie sesje ze znaczącymi wolumenami. Zobacz obrazek <xtp.png>
marios xtpl wspolpraca z OSRAM
kramrok XTPL dzisiaj obrót pewnie 1 mln przekroczy
cooper dobrałem XTPL, mają umowę
marios MLS , moze byc dosc przyszlosciowa jak wyjda szyby kwantowe, no i mamy jeszcze XTPL
Przemek (r) bronas16 xtpl też ciekawe oraz pure
kramrok Xtpl odbiło mocniej
szyderca667 erbosss masz jakies przemyslenia nt. pli platige?
k0gi xtpl ktos ma moze? czy tylko ja ?
szyderca667 kozineczka jak widzisz pli platige? chyba podaz juz sie wyczerpala?
erbosss na platige poszedł właśnie niezły zrzut
beatum Luk wg mnie na platige teraz znów będzie konsola jak wcześniej w rejonach 27,50-32,50, to teraz będzie 32,50-36,50
Luk kozineczka co tam na platige się wy6?
Przemek (r) Platige ciekawe miejsce na wykresie Zobacz obrazek <pli.png>
Michał (a) Pisząc o Wiedźminie wspomnę o Platige, któy się zbliża do wsparcia 30,00 zł.
k0gi XTPL sie aktywowało
erbosss dawać śmieciucha na 80zł jak dawniej hehe :) tzn piszę o platige :P
bronas16 platige widły
roger a platige co tak rośnie?
grzemich1986 cooper 150 xtpl to Twoja usredniona cena?
cooper Dokupiłem XTPL pod potencjalne umowy
k0gi XTPL skad taki strzałw górę ?
Przemek (r) bronas16 Platige ma skrót PLI
bronas16 Przemek (r) cholera a ja caly czas mysle o platige :P
piotrlotr Ehhhh jasna dupa... Wczoraj wrzucilem xtpl do obserwowanych bo znow doszedl do poziomu ktore wg mnie moglyby dac odbicie... Przymierzalem sie fo ponownego kupna a tu sru info... I odjechalo mi
bronas16 laptop obseruje platige
bronas16 co myślicie o platige?
Przemek (r) Jest udostępniony trailer wiedźmina i teraz pytanie czy się to odbije jakoś pozytywnie na akcjach CD Projekt albo Platige
balrog Chyba jednak odpuszczę ten pli , cytat z ostatniego raportu "W ocenie Platige Image S.A. wartość wszystkich wpływów, uzyskanych i planowanych do uzyskania przez Grupę Kapitałową Platige Image z tytułu realizacji BDM w pierwszym sezonie produkcji serialu, łącznie z wpływami z tytułu przekazania do Netflix posiadanych praw umożliwiających wyprodukowanie serialu jak i praw dotyczących utworów stworzonych w ramach wykonywania Digital Visual Effects Agreement, nie przekroczy rzędu 10% przychodów ze sprzedaży Grupy Kapitałowej za rok 2018". Dalej piszą, że może na Wiedźminie wiele nie zarobią jak na razie, ale da im to doświadczenie i nowe możliwości. Także raczej odpuszczę, choć wydaje mi się, że drobni wiążą z tym serialem nie wiadomo jakie nadzieje a że obrót jak w warzywniaku to moze będzie jakas podbitka
Marta na xtpl coś zaczyna sie dziać
dr32 jak patrze na platige na wykres, to widze ogromna dystrybucje, mozesz szyderca667 napisac cos wiecej jak widzisz dalsze wzrosty, czym argumentujesz?
szyderca667 Przemek (r) ja widze szanse na platige, slv i dlugoterminowo scp
piotrlotr Xtpl zgodnie z wczorajszym przewidywaniem, do 116 do jutra moze dojdzie
piotrlotr XTPL ladnie wyciagniete w mlotek, wolumen tez niezly
piotrlotr moze XTPL tez takiego klina wywinie
les piotrlotr laptop XTPL jest nadal drogą spółką (jak to przystało na tech-startupy) i po prostu jest z czego spadać
les na XTPL rsi na historycznym minimum
daimond piotrlotr też patrzę dzisiaj na XTPL, możesz zapodac jakiś wykres?
piotrlotr kto chce zarobic to proponuje sie ustawic na XTPL w okolicach 90-92zloty
kramrok Przemek (r) rozumiem, że nie kupiłeś jeszcze XTPL?
Przemek (r) kramrok ja obserwuję XTPL
kramrok XTPL ktoś sie interesuje? spada i spada
cooper W portfelu pozostawiam ECC, CFG, ARG, MOV, VAR, PLW i TEN (jeśli chodzi o gaming), XTPL, MAB, CLN i SCP. CLN jutro pewnie na promocji z uwagi na słabsze wyniki związane ze wstrzymaniem sprzedaży leku (obecnie jest nadal w sprzedaży). CLN mam na dłużej więc jutrzejsze wahanie mnie nie dotyczy. Pozdrawiam
Michał (a) Bo ~30 zł na Platige to główny obszar oporu.
Michał (a) Mimo, że obraz Platige zmienił się już jakiś czas temu na pozytywny.
Janek Michał (a) co myślisz o platige? Dobre miejsce do dołączenia do trendu?
cooper pod premiery zwiększyłem zaangażowania w VAR (mam tego spory pakiet), MOV i ECC. Spokojnie zostawiam PLW i TEN. ARG i CFG spekulacyjnie trzymam mniejsze pakiety. Z braku kasy nie mam ULG i DAT. W porfelu nadal CLN, MAB, XTPL i SCP
cooper MAB w końcu ponad 80 zł, CLN i SCP też na małym plusie. Na razie kiepsko wygląda XTPL, kurs korekci i korekci, oby nie czaił się jakiś trup w szafie, do tej pory pomimo korekt to kurs był wyciagany więc póki co na to liczę.
cooper Porfel dziś całkiem ok, a to za sprawą VAR, które rośnie po ostatnich informacjach, na spółkę stawiam od dawna i jeśli nic się nie wydarzy po drodze to do połowy listopada możemy mieć hossę na tym walorze, biorąc pod uwagę korekty. ECC skorekciła po dużych wzrostach i mimo, że dziś na malutkim minusie to w ciągu sesji wartość akcji osiągnęła 3,42 zł!!! Liczę też po cichu na jakiś fajny przejazd na ARG, kapitalizacja niska a przed nią trochę premier, spółka współpracuje z ULG i jakiś większych rajdów nie miała. CFG korekci, w oczekiwaniu na więcej informacji o nowych grach, w miejscu MOV. Liczę na MOV bo zapowiadają się ciekawe premiery. PLW nadal w boczniaku, a na steam kolejna gra na wishliście: Moon Village (PLW ma ich na wishliście ponad 80!!!). Za 2 dni wyniki TEN, które zazwyczaj kończyły się korektą, więc albo będzie odwrócenie trendu (patrz: CCC) albo jutro będzie ostra jazda w górę. Z portfela nie ruszam XTPL i CLN po której robię sobie nadzieję czekając na umowy partnerskie. Dziś ponownie w porfelu MAB i pewnie zostanie na dłużej, niebawem rejestracja leku (prawdopodobieństwo duże). W obserwacji bez zmian: SCP, DAT i ULG.
cooper Po ostatnim tąpnieciu na PURE, spółkę wyrzucam z obserwowanych, w obserwacji na dalsze zakupy: ponownie ULG - spółka sowicie dała mi kilka razy zarobić a przed nią nowe premiery; DAT - dwukrotnie zarobiłem na spółce a ma świetne perspektywy, nowe umowy i pilotaże; SCP - oby takich spółek więcej, świetny zarobek miałem dzięki perełce, a przed spółką dopiero początek drogi; MAB - może już niebawem nowe informacje i w końcu rejestracja leku, na spółce wyszedłem na zero sprzedając po zrzucie spowodowanym wojną handlową. A co ciekawego w portfelu? Dziś ładnie ECC, zaczęłą się gra pod Drifta, ponadto czekam na dalsze wzrosty na VAR, no chyba że nie zapowiedzą daty premiery na Gamescon to trzeba będzie zaczekać. Niską kapitalizację ma też ARG dlatego mam cichą nadzieję że ktoś podrasuje spółkę przed Unlucky7. Podobnie MOV i CFG - spółki przed którymi powinno być wybicie pod premiery. Liczę na dalsze pozytywy na TEN i PLW - solidne spółki. Czekam też na partnerskie umowy CLN oraz dalszy postęp na XTPL.
Michał (a) Platige z perspektywy analizy technicznej w dalszym ciągu pozytywnie wygląda - mimo świecy 07.08.19. Nie nastąpiły po niej spadki, wręcz przeciwnie - cena konsoliduje się. Wsparcie większe jest dalej przy 20,00 zł; mniejsze tworzy się właśnie przy ~24 zł.
cooper w związku z sytuacją na światowych rynkach spowodowaną eleganckim zachowaniem sympatycznego rudego blondyna wstrzymałem się dalszymi zakupami po sprzedazy ULG, MAB, SCP i DAT. Nadal posiadam ARG, ECC, CFG, PLW, TEN i VAR. Pozostawiłem CLN, XTPL. Sa to spółki których sprzedaz przy tych poziomach mnie nie satysfakcjonuję a widzę większy potencjał
cooper W związku z tym, że akcje spółek PURE i SCP szły łeb w łeb a na PURE był wodospad szybko zrealizowałem zysk na SCP. Ten "rzekomy" wodospad był spowodowany realizacją zysków dopuszczonych akcji nowej emisji. Na SCP na szczęście nie miało to miejsca więc spokojnie ponownie wchodzę w tą spółkę, gdyż jak pisałem spodziewam się trzycyfrowej ceny akcji. Odnośnie bio to nadal najlepszymi inwestycjami wg mnie są: MAB, CLN, SCPFL, PURE i SLV. Z tym, że MAB sprzedałem w związku z ostatnimi info, ale myślę że wszystko sie pomału unormuje więc spokojnie czekam na okazje. Na SLV brakuje mi już kasy. Z tech spółek polecam DAT i XTPL. Gaming to PLW, TEN, ULG, CFG, VAR, ARG i ECC z tym , że największe ryzyko niesie ze sobą ARG bo tam może być rzeźnia lub wybicie jak MOONLIT.
erbosss platige - 8tys obrotu, -8% xD
szyderca667 Błażej (a) dokad moze korekcic sie jeszcze Pli Platige?
erbosss żeby tu się nie skończyło jak z XTPL gdzie po prześciu na głwny gpw zaczęło się to osuwać i tak się osuwa do dzisiaj
Michał (a) XTPL przy wsparciu. Będzie można zagrać na potencjalne przebicie 150,00 zł.
Michał (a) Platige zaliczyło korektę do wspominanego wsparcia ~20 zł.
cooper DAT nadal nie udało się mi kupić... Pozostawiam w porfelu również MAB, CLN, XTPL i SCP.
Michał (a) Platige tak jak już wspominałem również jakiś czas temu, większe wsparcie znajduje się dopiero przy 20-21 zł.
Michał (a) Platige utworzyło - tak jak wcześniej pisałem już - potencjalny sygnał kupna po przebiciu ~17 zł. Wsparcie jednak dopiero większe znajduje się przy ~21 zł.
cooper XTPL - czym się zajmuje? Spółka rozwija i komercjalizuje na światowym rynku przełomową technologię umożliwiającą ultraprecyzyjne drukowanie nanomateriałów. Rozwiązanie spółki pozwoli na wykorzystanie tradycyjnych zalet druku, takich jak skalowalność, niższy koszt, prostota i szybkość ,do wytwarzania zaawansowanej elektroniki. Technologia ta ułatwi m.in. produkcję wyświetlaczy nowej generacji, inteligentnego szkła z zaawansowanymi funkcjonalnościami, innowacyjnych zabezpieczeń antypodróbkowych czy paneli fotowoltaicznych o zwiększonej wydajności. Obecnie XTPL komercjalizuje swoją technologię w dwóch pierwszych polach aplikacyjnych: wyświetlaczy (naprawa defektów odpowiedzialnych między innymi za występowanie tzw. martwych pikseli, powstających w matrycach wyświetlaczy jeszcze na etapie produkcji) oraz smart glass (inteligentne szkło zmieniające swoją przejrzystość w zależności od warunków panujących na zewnątrz).
cooper Miałem krótko przedstawić dlaczego mam XTPL w portfelu, ale dzisiejszy artykuł w strefie inwestorów mówi wszystko https://strefainwestorow.pl/artykuly/debiut-ipo/20190719/xtpl-emisja-akcji
Janek kramrok na platige to chyba początek korekty
filip bronas16 ja siedzę na certach Play i tyłka nie ruszam, ale jak bym coś brał certy na TPE na S albo Bloobera pod grę, do obadania jest jeszcze Trakcja, Datawalk i Platige
Mareksy Ma ktoś dostęp do pełnego arkusza Platige
Michał (a) Platige również ostatecznie przebiło opór na poziomie 17 zł.
erbosss bronas16 nawet na takim blooberze podbita o 10% to obrót rzędu raptem np. 500k, a co się dzieje na maluszkach typu platige albo jjb - tak jak piszesz ale czasami tyle wystarczy do zwalenia o 10% kursu :)
erbosss a to co czasami się dzieje na mniejszych spółkach to po rostu perfekcyjne ubieranie, rpzykłady możnaby mnożyć: vvd, cig, platige itd itd
kramrok MAB mam dużo, CLN też, SCP miałem po 20 zł ale sprzedałem dawno, PUR czekam aż się bardziej skorekci, XTPL czekam na aktywację:-)
cooper kramrok teraz oprócz gamingu, tech i bio (MAB, CLN, SCP, XTPL i w zleceniach kupna DAT).
cooper XTPL szykuje się do komercjalizacji przełomowej technologii nanodruku i ściąga światowe gwiazdy projektów high-tech. Cel: ekspansja w Azji i Ameryce. Na razie XTPL wciąż pracuje nad pierwszym kontraktem - wartość potencjalnych przychodów z pojedynczego klienta może być liczona w dziesiątkach milionów dolarów. Długofalowo wpięcie technologii w produkt klienta daje potencjał na wysokie, powtarzalne przychody na wiele lat. Jednym z motorów firmy jest doświadczony zarząd amerykańskiej spółki XTPL. Kierują nią Amir Nayyerhabibi - wcześniej związany m.in. z Intelem i Cisco; Harold Hughes - były wiceszef Intelu, który od ponad 40 lat rozwija projekty high-tech w Dolinie Krzemowej; Hiroshi Menjo - wspierał największych japońskich graczy z rynku elektroniki użytkowej i telekomunikacji w procesie cyfrowej transformacji, był jednym z kluczowych inżynierów firmy Konica, później doradcą m.in. w McKenna Group. Całość: https://cyfrowa.rp.pl/biznes/34841-polska-firma-odmieni-produkcje-ekranow
PIEQ wy.... mnie na XTPL
cooper Dziś zrealizowałem zysk na DAT, nieduży bo ponad 5%, ale niebawem decyzja w sposobie pokrycia straty netto za rok 2018. Kolejna emisja może obniżyć wartość akcji. Ponadto kurs otworzył się luką więc i może ją zamkną. Poczekamy też na więcej konkretów odnośnie listu intencyjnego. Wdrożenie systemu otworzy drzwi dla spółki i potwierdzi jej wartość. Myślę ponownie wejść w akcje. Zarząd XTPL potwierdza że korporacje uważają ich technologię za przełomową, mam nadzieję że niebawem jakieś info o kontrakcie. Dalej, kampania Kickstarter dla gry Lust from Beyond (od spółki MOV) zakończyona sukcesem: kampania w dniu 4 czerwca osiągnęła 600% założonego celu podstawowego!!!
cooper Po analizie spółek w moim portfelu - nie zmieniam składu moich żołnierzy. Nadal stawiam na gaming w znaczeniu: PLW (świetne wyniki, mnóstwo ciekawych nowych premier z rozszerzeniem na mobile, Nintendo, Xbox), ULG (przejście na główny parkiet, dywidenda, 50 premier jeszcze w tym roku, ciekawe praemiery na PC w 2020 r., rosnące zyski), MOV (pod premiery), CFG (pod rozwój spółki po ostatnich bad newsach - myślę że najgorsze już za nami), VAR (pod nowe gry i ich oczko w głowie BeeSimulator - gra ciągle rozwijana i zbierająca bardzo dobre recenzje). Z bio i tech XTPL (kontrakt w 3 kwartale, pozyskanie nowego członka zarządu Hiroshi Menjo), MAB (coraz bardziej realne staje się rejestracja leku MABIONCD 20 w tym roku plus rozpoczęcie nowych projektów i promocja w USA), CLN (spółka z zyskami i doświadczeniem, nowe projekty w zapasie plus w połowie roku podpisanie umowy partneringowej), SCP (gra pod nowe projekty i wysoką dywidendę - poniżej trzycyfrowej wartości akcji nie oddam), DAT (projekty pilotażowe w USA, ciągły rozwój i bezkonkurencyjny produkt). A że czasem kursami buja to mam to gdzieś, stawiam na przyszłość bo w tych spółkach widzę rozwój, a co będzie to zobaczymy. Żałuję PURE bo poszybował kurs to the sky.
cooper Twórca sukcesów japońskich i amerykańskich firm technologicznych w zarządzie XTPL https://strefainwestorow.pl/wiadomosci/20190530/tworca-sukcesow-japonskich-i-amerykanskich-firm-technologicznych-w-zarzadzie
cooper Pora na małe podsumowanie mojego porfela, ostatnia wojna Chiny - USA dała we znaki naszemu gamingowi. Oberwało się min. TEN czy ULG. PLW zaliczył korektę i wyniki finansowe pokażą albo siłę spółki albo popsują wykres na dobre. Przed nami jednak mnóstwo premier więc jeśli chodzi o spółkę na long to nadal jest dobrze. Odczuwalny jest brak w porfelu PURE który idzie do przodu jak szalony, spółkę obserwowałem ale nie można mieć wszystkiego. Dziś XTPL odrobił część strat po korekcie - w spółce bez zmian więc liczę na dalsze wzrosty czekając na pierwszy kontrakt.
cooper Bez zmian w portfelu jeśli chodzi o spółki bio: MABION i CLN (zajmujące sie produkcją leków) oraz SCPFL (inkubator start-upów technologicznych w diagnostyce i ochronie zdrowia); spółki tech jak DAT - prowadzącą działalność związaną z oprogramowaniem czy XTPL mającą na celu rozwinięcie technologii ultra precyzyjnego drukowania nanomateriałów. NA razie nie dzieje się nic zlego a napływają dobre informacje, więc czekam na rozwój sytuacji. SCP jest gra pod bardzo wysoką dywidendę więc kurs do tego czasu będzie pewnie trzycyfrowy.
cooper Ktoś tu ostatnio pytał mnie o XTPL w związku z korektą, na pocieszenie fakt, że East Value Research podniósł wycenę akcji XTPL do 215,1 zł. Analitycy East Value Research przewidują, że technologiczna spółka podpisze pierwszy komercyjny kontrakt do trzeciego kwartału 2019 roku. Prognozują także, że w 2019 r. przychody XTPL mają wynieść 6,5 mln zł, strata EBITDA 6,4 mln zł, strata operacyjna i netto po 7 mln zł. Spodziewają się, że break-even w wynikach spółki nastąpi w 2021 roku.
PIEQ cooper co się dzieje z xtpl ?
cooper XTPL jest już po walnym, zobaczymy co dalej z kursem. Prezes zapowiadał, że niebawem pojawią się znaczące kontrakty, na które rynek pozytywnie zareaguje. Spółka planuje także wejść na inną giełdę, prawdopodobnie we Frankfurcie aby zdobyć rozpoznawalność wśród zagranicznego kapitału.
cooper Ważne dziś info dla spółek bio, zainteresowanie inwestorami z USA może wzmocnić tą dziedzinę w Polsce a zatem trzeba mieć rękę na pulsie jeśli chodzi o spółki z tej branży. Jutro NWZA spółki XTPL - liczę że po jutrzejszym dniu kurs może się w końcu uwolnić. Dlaczego? Cytuję: XTPL zaproponuje akcjonariuszom przyjęcie nowego programu motywacyjnego dla pracowników na najbliższym nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu wyznaczonym na 24 kwietnia br., podała spółka. Oś programu stanowią opcje na akcje, które pracownicy będą mogli objąć w trakcie trwania programu po bieżącej cenie rynkowej.
PIEQ ktos wie co sie stalo na Platige ? -20%
cooper 24 kwietnia pod głosowanie akcjonariuszy XTPL skierowany zostanie pakiet uchwał, składający się na nowy pracowniczy program motywacyjny. Obowiązywać będzie do 2021 r. Jego filar to warranty (opcje na akcje), obejmujące maksymalnie 10% kapitału spółki. Cena objęcia akcji przez beneficjentów programu ustalona zostanie na poziomie wartości rynkowej XTPL w momencie uchwalenia programu. Emisja warunkowa pod warranty zostanie zrealizowana stopniowo, w latach 2020-2029. - biorąc to pod uwagę to wątpliwe by cena akcji do tego czasu rosła.
cooper Ostatnimi czasy świetni ludzie dołączyli do załogi SCPFL w różny sposób działając na korzyść spółki. Podobnie rzecz dzieje się z DAT, weteran branży Paul Rivet dołączył do DataWalk jako Senior Account Executive odpowiedzialny za Zachodnie Stany i Kanadę. Paul Rivet ma ogromne doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa publicznego. Również zadowolony jestem z innych moich spółek bio i tech, CLN zalał nas ostatnimi czasy mega świetnymi informacjami, MAB ma zająć się kolejnymi projektami a w 2019 prawdopodobnie coś więcej wydarzy się odnośnie ich flagowego produktu. XTPL z kolei pochwalił się na twiterze: "XTPL na podium międzynarodowego konkursu China Innowacja i przedsiębiorczość, kategoria: zaawansowana produkcja. Konkurs przyciąga liczne wysokiej jakości projekty z całego świata. To zaszczyt, że nasze rozwiązania zostały docenione na Dalekim Wschodzie"
PIEQ Janek rozmawialismy z Przemkiem o Platige, bezpieczne wejście po przebiciu 16
Michał (a) Janek Abym mógł ponownie się zainteresować Platige by musiały być świece z dnia 26 oraz 27.02.19 "zneutralizowane", a więc by musiało dojść do przebicia oporu 17,70 zł. Tak, obroty powoli się na nowo pojawiają, co jest oczywiście pozytywnym sygnałem.
Janek Michał (a) co sądzisz o Platige? patrząc na obroty coś się zaczyna dziać na wykresie
Lubelak ktoś powie dlaczeho XTPL tak spada?
PIEQ cooper chyba ma tez XTPL
emefe na XTPL zerowy obrót, ma ktoś doświadczenie z tą firmą?
PIEQ ja dokupilem w piatek na koniec dnia XTPL pod mlotek i wolumen, licze na technike
cooper Bartas_Gda na razie trzymam w porfelu PLW, ULG i MOV - czyli śmietankę Playway i poluję na CFG. Mnóstwo bardzo ciekawych premier przemawia za nimi. VAR trzymam do premiery BeeSimulator. Obserwując ich promocję, widzę że będzie grubo. Jak skorekci CRJ a będę miał gotówkę to na pewno zakupię. Green Hell to naprawdę dobra gra, widać po recenzjach. Z bio i tech stawiam na MAB, CLN, DAT, SCP i XTPL - dlatego nadal mam je w porfelu. Zauważ że zarząd SCP podzieli się zyskiem ze sprzedaży urządzenia z akcjonariuszami, cyt. "Minimum 50% zysku wygenerowanego ze sprzedaży naszych wynalazków wypłacimy naszym akcjonariuszom w formie dywidendy?. Myślę że pod to jest gra i może być dużo drożej. SLV i PURE mi trochę odjechały, więc na razie do obserwacji.
PIEQ Jakaś duża transakcja na platige
cooper Dziś na AMC realizacja wyników po wynikach piątkowych a zarazem zdrowa korekta. AMC zakłada modyfikacje programu motywacyjnego, zakłada akwizycję firm i marek, rozwój produktów, robotyzację, nakłady odtworzeniowe. Całość brzmi nieźle i posiadanie akcji spółki na długi termin to nadal ciekawa propozycja. Na ULG nastąpiła ładna akumulacja i całość może iść w ładnym kierunku. PLW podobnie wygląda bardzo dobrze - przed nami premiera hitów DB i Uboat więc jest pod co grać - jak pójdzie tak dalej to "obiecane" przeze mnie 200 zł zostanie przebite. VAR zamyka się ponad 3 zł - a gra dopiero się zacznie w drugiej połowie roku, bowiem premierę BS zapowiedziano na koniec roku (dziś +5,59%). TSGAMES ładnie zyskuje 3,33% i czekam na przebicie maksimów z tamtego roku - niebawem informacje o nowej grze i szacunkowe wyniki. Ładnie w końcu CLN (+9,52%), MAB (+3,66%) czy SCP (+10,30%). Jesli chodzi o SCP to jest pod co grać, bowiem spółka zapowiada że podzieli sie zyskiem ze sprzedaży produktu z akcjonariuszami w postaci mocnej dywidendy - także obecna cena za akcje 36,40 wydaje się bardzo atrakcyjna! XTPL dziś + 5,73%. NIe udało się mi kupić CFG ale nic straconego, jutro kolejny dzień próby ;-) MOV i DAT w korekcie dziś na minusie.
cooper Czy obecny poziom akcji XTPL (czytaj: niski) może mieć związek z tą tym: XTPL: Zaproponuje akcjonariuszom przyjęcie nowego programu motywacyjnego dla pracowników na najbliższym nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu wyznaczonym na 24 kwietnia br., podała spółka. Oś programu stanowią opcje na akcje, które pracownicy będą mogli objąć w trakcie trwania programu po bieżącej cenie rynkowej. Rozwiązanie spaja wynagrodzenia dla kluczowej kadry ze wzrostem wartości spółki. Źródło: ISBnews
cooper XTPL kupione
cooper dokupiłem cfg i tsgames. zlecenie kupna xtpl wystawione ale nikt mi nie oddaje
cooper Gotówka która pozostala mi po sprzedaży MON pozwoli zakupić XTPL. Spółka w której udziały mają fundusze zagraniczne ma spory potencjał, zauważony przez zagranicznych inwestorów.
cooper Ze spółkami bio i tech jest tak, że w ciągu dnia moga znacznie urosnąć, jak np. kupione ostatnio SCP po 25 a dziś ponad 30. SCP, DAT, CLN i MAB trzymam na długi termin i z ewentualnego sukcesu/porażki rozliczę się na tym forum. Do portfela bardzo chętnie dorzucę w tym miesiącu XTPL, jak tylko przyjdzie wypłata ;-)
cooper Zbieram fundusze na XTPL, którą chciałbym ustawić obok DAT, SCP, MAB i CLN. Spółki na długi termin i z zamiarem zarobku 100%.
cooper Znowu udany dzień dla SCP, który osiąga swoje maksima i zapewne zobaczymy tu jeszcze większe wierzchołki, wystarczy spojrzeć na działalność spółki i jej plany. Chętnie wskoczyłbym jeszcze w XTPL ale muszę gotówkę zebrać.
cooper jak pisałem wcześniej do porfela brakuje mi tylko XTPL - Niemieccy analitycy rekomendują "KUPUJ", link: http://manager.inwestycje.pl/rynek_manager/XTPL-8211-Niemieccy-analitycy-rekomenduja-KUPUJ;337241;0.html
piotrlotr XTPL ladny mlotek na sporym wolumenie blisko wsparcia. RSI nisko
cooper CFG kupione, jeszcze tylko XTPL jak przyzbieram kasę i mam mój porfel marzeń :-)
Janek Michał (a) jak widzisz platige? Jest szansa na odwrócenie trendu?
PIEQ Widzicie pozytywnie XTPL na 1h ? ostatnie 3 świeczki na dużym wolumenie, ostatnia 1h najwiekszy wolumen i wzrostowa
cooper Przemek (r) XTPL ma niskie RSI, ogromny potencjał, zagraniczny fundusz. Czy będzie większa korekta? Jest możliwa, ale jest też możliwy powrót na 200 i więcej. Odpowiedzi na to co będzie prędzej nie znam, ale myślę że pakując na long nie ma znaczenia że korekta nastąpi. Tu wahania na cenie były ogromne w krótkim czasie. Tu się liczy przyszłość jak np. DAT. Większej dystrybucji tu nie widzę.
PIEQ cooper liczysz na spadek xtpl do sma200 ?
cooper Podsumowanie mojego portfela: AMC kontynuuje ruch wzrostowy a przewidywane informacje o przejęciu Fagor przyciągną nowych inwestorów, spółka świetna technicznie i fundamentalnie i dopóki nie wpłynie bad news - pozostaje w porfelu. KAN - to spółka nad którą rozważam realizację zysków, a uzyskane pieniądze pozwolą zakupić coraz atrakcyjniejsze cenowo XTPL lub CFG. CFG zresztą może przetestować niższe poziomy a wtedy nic tylko pakować do wora, spółka pracuje nad trzema grami: pierwszą z nich będzie Aircraft Carrier Survival, drugą będzie gra taktyczno-strategiczną (prezentacja ma nastąpić jeszcze w tym roku), a ostatnia czeka na przydzielenie jej nowego zespołu deweloperskiego. Kolejna spółka ze stajni PLW - MOV - niebawem też przedstawi więcej szczegółów na temat premier ich gier a wzrostowy wykres pomoże spółce zdobywać kolejne szczyty - na Steam w popularnych oczekuje przewidywany hit Alaskan Truck Simulator oraz The Beast Inside, Car Wash Simulator i Drug Dealer Simulator. ULG dziś korekci, ale długoterminowcy mają to gdzieś, wystarczy spojrzeć na plan premier by być spokojnym, spółka zapowiedziała że ten rok będzie lepszy niż poprzedni a ja trzymam kciuki. Kolejnym celem Ultimate Games jest przejście na GPW. Matka poprzednio wymienionych spółek PLW, zgodnie z oczekiwaniem w końcu w górę, plan premier zapowiada się ciekawie, a już w tym tygodniu premiera We the Revolution. W zanadrzu PLW szykuje niebawem hity jak Diesel Brothers, Uboat czy Cooking Simulator. Tak jak przewidywałem wcześniej, CLN zebrał siły i ładnie kontynuował ruch w górę, potencjał po ostatnich wiadomościach jest ogromny, a przyszłe zyski dla spółki zapewnione. MON dziś zakończył dzień po 6,3 za akcje i mam nadzieję że to nie ostatnie słowo. DAT odrabia nieuzasadnione straty, spółka która ma bezkonkurencyjny produkt, ma za cel agresję swojego produktu w USA, a osiągnięcie celu sprawi że może to być bardzo gruby temat.
Janek erbosss jeszcze nie dostałem odpowiedzie w sprawie PLATIGE :)
Janek erbosss odpytałem Michała, on kiedyś analizował Platige z powodzeniem wieć zna wykres i spółkę
PIEQ wiecie moze dlaczego nie widze arkusza zlecen XTPL na gragieldowa.pl ?
Janek erbosss pod co obserwujesz platige?
erbosss Lubelak niekoniecznie, po prostu niskie obroty lub zastój oznaczają, że można małym kosztem manipulować ceną. Weź takie PLATIGE które obserwuję - cały obrot z dzisiaj to 9tys. Weź 30tys i możesz zwalić albo podbić kurs o 10%
erbosss XTPL ktoś śledzi? Bo się zastanawiam czy to fajny poziom do wejścia :)
Michał (a) XTPL na potencjalne odbicie się od wsparcia "horyzontalnego" oraz od linii trendu wzrostowego.
cooper Powodów do narzekań nie mają dziś akcjonariusze AMC w tym ja :-) Dziś +4,19% ustanawiając cenę na koniec dnia 144,20 za akcję. AMC jest silna fundamentalnie i coraz bardziej "silna" technicznie a już niebawem informacje o negocjacjach w sprawie przejęcia Fagor. Zakupiony wczoraj MON już dziś zamyka się ładnie na 6,20 i sugeruje o dalszych wzrostach. A teraz gaming: PLW zaczął ładnie, skończył średnio - przed nami premiery i liczę na nowe dobre raporty i dalsze ruchy w górę. ULG i VAR symbolicznie na zielono a MOV dziś kontynuuje ruch w górę i zalicza +6,37% kończąc przy cenie 32,98%. CLN, SCP delikatnie na zielono, a MAB w końcu się poderwał (+2,32%). DAT dziś odrobił trochę strat po nieuzasadnionym wczorajszym spadku i zyskał dziś 3,65%. Do portfela dorzuciłem TSGAMES - dziś przebiło 100 zł i liczyłem na mocniejszy ruch w górę, jednak na koniec dnia zrealizowano zyski. Spółka jest mocna, więc pewnie ją trochę potrzymam licząc na pozytywny rozwój sytuacji. Dziś dorzuciłbym CFG i XTPL ale brak kasy robi swoje. TAk jak kiedyś pisałem, ostatnio CRJ był w promocji i tylko brak w tej chwili wolnej gotówki powstrzymał mnie przed zakupem, dziś CRJ już ponad +7%. Gartulacje dla "fanów" WSE, ja wymiękam przy spekule ;-)
cooper XTPL w dobrej cenie
cooper Dziś może cos zakupie do porfela. W obserwacji MOV, TSGAMES i XTPL. FOR za bardzo przegrzane jak dla mnie.
cooper Nadal mam AMC pod przejęcie Fagor, KAN i BAH pod przyszłe infa. Długoterminowo MAB i DAT o których wspominałem wcześniej oraz nowa pozycja SCP (i dziś już +5,60%). Nie chcę sytuacji jak z CLN że pisałem o niej od 31 zł a teraz każdy widzi a ja z ręką w nocniku. W obserwacji XTPL - przypływ gotówki i kupuję pakiecik. Mając więcej gotówki inwestowałbym wcześniej w więcej spółek o czym wspominałem wcześniej jak wspomniane CLN czy MON i nadal trzymałbym PLY. W związku z tym musze żonglować akcjami i wybierać najlepsze spółki, a czasem pociąg odjeżdża.
cooper Dziś wyszedłem z PLY z małym symbolicznym zyskiem. Nie, że widzę tam przepaść, lecz potrzebowałem pieniędzy na BAH (zakup po 2,40) co zresztą sie opłaciło. Myślę że gra jest pod info. Druga spółka która dołączyła do porfela to SCP, nie chcę sytuacji jak z CLN - obserwowałem po 31 zł a jest 45. W zanadrzu czuwam nad XTPL, MOV, CLN i FOR - w przypadku korekt.
cooper Musiałem coś wyrzucić z obserwowanych i wybór padł na MON. Na razie mając gotówkę obserwuję: SCP, CLN, XTPL, FOR, MOV i TEN. Spekulacyjnie zakupiłem za to malutki pakiet PLAY. Wygląda tak jakby miała wybić.
cooper Podsumowanie moich pozycji w porfelu. ASB po analizie wskaźników zgodnie z oczekiwaniami kontynuuje wzrosty i dziś aż o 12,22%!!! AMC zalicza mini korektę, ale trzymam akcje pod przejęcię firmy Fagor. CFG dziś bez większych zmian, po małej zawierusze próbuje powstać z kolan, na co szczerze liczę, wkrótce zresztą więcej info o nowej grze. KAN dzię wzrost o ponad 3% co przemawia nad dalszym ruchem w górę. Może też obudzi się PLW - mnóstwo premier przed nami a jeden mega hit wywinduje spółkę na nowe szczyty. ULG nadal mocne a VAR zalicza ponad 2% wzrost. Dziś zresztą korzystając z promocji dokupiłem VAR i DAT - spółki wyglądające, jakby chciały być znacznie wyżej ;-) Z braku kasy nie kupiłem XTPL, CLN czy FOR które są już wyżej niż wtedy co obserwowałem. Korekci minimalnie SCP co jest dla mnie fajną okazją do kupna. Może uda się dozbierać gotówki.
cooper W obserwacji: FOR, TSGAMES, MOVIE GAMES, CLN, SCP i XTPL.
cooper erbosss XTPL podejrzewałem że będzie w granicach 160 co nie znaczy że jeszcze nie zaniżą. Ogólnie spółka ma mega perspektywy i będzie ponad 200, kwestia czasu
erbosss cooper Ale co, uważasz że to już koniec korekty na XTPL? Bo sam też to śledzę i chcę wejść niewielkim kapitałem...
cooper XTPL piękna korekta, aż żal że nie mam kasy
cooper VAR również RSI mocno schłodzone a wskaźnik akumulacji ok. No zobaczymy jak się to potoczy. Na razie z obserwowanych CLN, SCP i XTPL wykresy się popsuły, może będzie okazja do korekt i zakupów
cooper XTPL rozpocznie ekspansję w USA: https://evertiq.pl/news/23110
cooper Dziś udany dzień, mój porfel zyskał. ULG +6,06%, MAB +1,96%, AMC +4,51% a ASB +6,58%. Na plusie slończyły dzień też inne spółki w których pokładam duże nadzieje a więc DAT, PLW, VAR i spekulacyjna KAN. Wtopą okazał się nieprzemyślany zakup WSE i nie wiem czy warto czekać na wybicie czy pozbyć się "dziada". A jest na rynku dużo ciekawych spółek. Z obserwowanych FOR dziś bardzo ładnie, nie chce się skorekcić by można było kupić pakiecik. TSGAMES też wygląda całkiem fajnie a i fundamenty tam są dość solidne. W kręgu zainteresowania również CLN, SCP i XTPL. Możliwe że i SLV może pokazać moc.
PIEQ Platige kanał
PIEQ mam prosbe o zerkniecie na raport Platige z wczoraj
cooper Dziś udana sesja dla ULG, MAB i AMC - a to spółki po których robię sobie duże nadzieje. VAR się korekci co nie dziwi z uwagi na info o przesunięciu premiery. Posiadacze akcji powinni schować je do skarbonki i czekać na nowe szczyty w późniejszym terminie. Dla PLW sesja po prostu się odbyła, może kolejne premiery popchną wartość spółki ku górze. Zobaczymy co najbliższy czas pokaże dla ASB, bo sczerze chętnie zwolniłbym środki, niebawem MON zaprezentuje wyniki a i skup pewnie się zacznie. Największe chęci jednak mam na CLN, SCP i XTPL. Analizuję też SLV i SNT. Całkiem ładnie zachowuje się proponowany przez Filipa FOR, warto przeanalizować spółkę.
Karola cooper xtpl dwa dni z rzędu po wejściu na główny spadło.
cooper jak na wejście na GPW spółka XTPL zachowuje się ładnie, myślę że jest w niej duzy potencjał
Przemek (r) DayCoot xtpl poziom 200 zł jest w tym momencie wsparciem dla kursu a następnie poziom 180 zł. Kurs jest w mocnym trendzie wzrostowym.
DayCoot Hej jak widzicie XTPL?
cooper Zabawa w spekulacyjne szulernie typu WSE i inne zaczyna mnie nużyć bo co na nich zarobię to i stracę. Będę przebudowywał porfel by jak najmniej angażować się w spółki przyszłościowe. Dlatego pozostawiam na pewno AMC (świetna technicznie i fundamentalnie), MAB (gra pod rejestrację leku i liczę w końcu na przełamanie trendu), VAR (tu zabawa dopiero się rozpocznie, premiera przesunięta i na dalsze wzrosty jest jeszcze czas), ULG (rekordowo dużo premier, zainteresowanie spółką przez inwestorów, przejście na GPW i możliwość zakupu akcji przez OFE, świetne wyniki), PLW (spółka matka pomniejszych spółek gamingowych, wśród olbrzymiej ilości premier na pewno trafi się taka, która podciągnie kurs w górę), DATAWALK (spółka zajmująca się oprogramowaniem, ostatnio pozyskuje klientów w USA, może osiągnie sukces na miarę Palantira?). Dziś pozbyłem się WSE. Ze spekulacji pozostawiłem BAH, ASB i KAN. Zwalniając środki zamierzam zainwestować w SCP, CLN i XTPL. MON w obserwacji, tu gra jest pod zakupy akcji przez zarząd.
Karola XTPL przewidziany spadek po wejściu na główny ;)
cooper Ja dziś bez zmian: spekulacyjnie KAN, WSE, BAH i ASB. Gaming (ULG, VAR i PLW), bio (MAB), tech (DAT), technicznie i fund. (AMC). Ze względu na brak gotówki nie mam MON, SCP, CLN, XTPL i SYN. A szkoda.
cooper Karola no, brakło mi kasy na SCP, XTPL czy MON i CLN.
Karola XTPL pięknie
cooper W moim portfelu: technicznie i fundamentalnie AMC licząc na 140+, Gaming (VAR, PLW, ULG), Bio (MAB), Tech (DAT), Spekulacyjnie (ASB, WSE, BAH, KAN). Mając wolną gotówkę chętnie dokupiłbym: MON, CLN, XTPL, SCP a może i SYN. Obserwując miesięczny wykres LVC mogę dojść do wniosku że coraz ładniej wygląda.
cooper Karola ja jak zwykle w du... Obserwowałem CLN, SCP i XTPL o czym pisałem ale jak zwykle zostałem z biletem w ręku ;-)
Karola xtpl jak ładnie od pt poszedł...wskaźniki na 1d ok, może nowe maksy osiągnie.
cooper XTPL zadebiutuje na rynku głównym GPW w środę: https://www.money.pl/gielda/xtpl-zadebiutuje-na-rynku-glownym-gpw-w-srode-6349711702296193a.html
cooper dziś ładnie PLW osiągając podczas sesji 161 zł oraz "osławiony" MAB zyskując podczas sesji 5,90%. Jak pisałem widzę ogromny potencjał w spółkach bio / tech / med takich jak: MAB, DATAWALK, CLN, SCP, XTPL a może i nawet CRM i SNT. Tu gdy wszystko pójdzie dobrze spokojnie może być 100%. PBKM - odpuściłem temat, analizując spółkę, zresztą fajnie opisane jest to na analizyprezesa.
cooper MABION i DATAWALK nadal słabiutko, ale mnie to nie zniechęca, wiele spółek biu i tech już rusza a na części przegapiłem fajne miejsca na wejścia (docelowo chcę zainwestować w XTPL, CLN i SCP a może i SNT). wierzę że niebawem MAB i DATAWALK będą dużo wyżej. Oczywiście poinformuję na bieżąco o stanie mojego portfela.
Mareksy Platige to ta firma od wiedzmina na netflixie?
Przemek (r) Platige
Mikesz PLATIGE ponizej 20 zł, może warto się nim zainteresować?
Janek platige na widłach, ktoś wie dlaczego?
Michał (a) No niestety, tak to jest w psychologii człowieka. Jak popełnimy błąd to zawsze wynajdujemy jakieś usprawiedliwienie. Sapkowski pewnie w ramach uzgadniania warunków z Netflix i Platige dopiero się dowiedział od prawników o możliwości podwyższenia wynagrodzenia.
erbosss Taka ciekawostka - rynek newconnect i jego spektakularne obroty. Ktoś dzisiaj kupił jedną akzję PLATIGE za 33zł - kurs rośnie 3,13% :D No lol. Nie brałbym na poważnie (przynajmniej na razie) też tych prób wyciągania bloobera, o których ktoś wczoraj pisał. Dzisiaj też niby wyciąganie w górę -kurs rośnie 3,91% przy powalającym obrocie 10,6tys zł :)
Janek Przemek (r) myślisz że platige zmierza do przebicia linii korekty?
Janek Przemek (r) widze ze typujesz platige - ja ostatnio wyszedłem z niego na podbitce srednio w okolicach 34-35
Janek cześć, ktoś coś wie o platige? jakieś info poszło, że taka luka?
Mikesz Myślicie że nowe infa o Wiedzminie Netflixa przełożą się na kurs Platige?
Janek Platige ładna obrona wsparcia na 35
Janek Michał (a) cześć, jak oceniasz obecnie sytuację na platige?
Janek Batman dzięki, a spojrzysz jeszcze na świecę na platige?
Janek Co sądzicie o selvita i o platige? Można prosić o komentarz?
Janek platige - łapać przy 39-40? co sądzicie?
Janek Michał (a) a jak widzisz platige? Koniec korekty?
Janek Michał (a) dzięki za opinie na temat platige
Michał (a) Platige
Janek Michał (a) co sądzisz o dzisiejszej świecy na platige? Czy to nie zapowiedź korekty?
Janek A co powiecie o wykresie platige? Zaczyna się hiperbola na górnym robić :-\
Michał (a) Jankowe Platige w dalszym ciągu nieźle. Doszło ostatecznie do przebicia 40,00 zł.
Janek Michał (a) rzucisz okiem na platige? gdzie mamy opór?
Batman a platige jak bym trzymał od wpisu co tu zrobiłem to było by pięknie ale spękałem :(
Asia ładnie Platige grzeje
Janek Michał (a) platige mam symbolicznie i trzymam :)
Michał (a) Platige o którym Janek wspominał jakiś czas temu, właśnie przebił chwilowo opór 35 zł. Tylko, że tam taka płynność/obrót, że ma to mniejszą wymowę. Ogólnie wykres dalej pozytywnie wygląda.
Janek Michał (a) na platige mamy jednak wybicie
Janek Batman masz jeszcze platige czy po drodze wywaliłeś?
Janek Michał (a) a platige jak widzisz?
Janek platige na wybicie 31 zł
Batman i jakiś grosz w platige wisi
Batman Ciekawe czy platige finalnie odpali i w kilka sesji da mi nieźle zarobić
Batman i dalej platige
Batman Potencjalnie do kupna w20 ida platige może pxm Sprzedawać nerek bym mieć kapitał na akcję:(
Batman Na jutro dalej platige
Batman Dobra dziś tak. Zakup jsw na otwarciu, zakup pxm platige zrealizowanie fkghmL i fusdm
Asia Batman miałam platige po 29zł, po info o produkcji przez Netflix poszybował parabolicznie na 80zł
Batman Asia Nie wiedziałem że platige jest obiektem kultu religijnego
Asia Platige technicznie bardzo ładnie, choć ja coś nie bardzo już w niego wierzę, ale jak strzeli to odszczekam z pokorą :)
Batman Przemek (r) Platige super :)
Przemek (r) Asia platige ładny młotek i ten obrót
Asia teraz "po latach" spojrzałam na Platige.... ale skisło
Przemek(r) Do obserwacji pccrokita, ideabank, mph, qubicgms, platige, glg i prime.
Przemek(r) Platige
Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK