Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.
Czerwiec 2019
 • P
 • W
 • Ś
 • C
 • P
 • S
 • N
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
Dodaj wydarzenie
Dodaj wydarzenie +

Analiza techniczna spółek: Jujubee oraz Tauron.

Dwie spółki – jedna z NC a druga z WIG20.

W tym wpisie przeanalizuję dwie spółki. Spółka Jujubee wchodzi w skład indeksu Newconnect i zajmuje się tworzeniem gier komputerowych, natomiast druga (Tauron) jako przedstawiciel WIG20 jest jednym z największych wytwórców energii oraz największym dystrybutorem i sprzedawcą energii elektrycznej.

JUJUBEE

wykres tygodniowy

Wykres spółki w długim horyzoncie czasowym jest jednoznacznie spadkowy. Po serii mocnych spadków na początku listopada wywołanymi przez wręcz tragicznie słabe przyjęcie nowej gry „Kursk” widać, że kurs odnalazł na tą chwilę dno i próbuje przeprowadzić korektę spadków.

wykres dzienny

Jak już wspomniałem powyżej kurs ma za sobą mocne spadki. Aktualnie widać, że nastąpiło zatrzymanie spadków i przejście kursu w konsolidację w zakresie 3-4 zł. Tutaj po wybiciu z konsolidacji możliwy jest ruch w górę do okolic 6 zł (dolne ograniczenie świecy spadkowej otwartej dużą luką spadkową i utworzonej na największym wolumenie na wykresie). Potencjalne wsparcie po wybiciu z konsolidacji górą będzie się znajdowało poniżej 4 zł. Wskaźnik OBV nie wykazuje zbytniej akumulacji a wskaźnik RSI po dłuższym czasie, w którym szedł poziomo, ostatnio wykazuje wzrost. Tutaj zagrywamy spekulacyjnie na wybicie z konsolidacji.

Przykładowy LimAkt 4,05 zł a SL poniżej 3,8 zł.

TAURON

wykres tygodniowy

Na wykresie tygodniowym widzimy, że doszło do korekty długoterminowych spadków, przy czym trend nadal pozostaje spadkowy. Dla mnie wygląda to na próbę utworzenia a’la formacji ORGR, z której wybicie powinien dać duży impuls do wzrostów. Czy tak się stanie to się okaże w przyszłości. Na tą chwilę formuje się drugie ramię tej formacji a potwierdzeniem dopiero będzie wybicie zaznaczonego linią górnego ograniczenia.

wykres dzienny

Na wykresie dziennym kurs się konsoliduje tworząc a’la formację trójkąta zniżkującego, którego podstawę tworzy lokalne wsparcie na poziomie 2,10 zł. Dodatkowo wsparciem dla kursu jest bliskość średniej SMA200, znajdującą się poniżej minimów wczorajszej świecy. Tutaj można zagrywać albo przy tym lokalnym wsparciu, albo na przebicie linii korekty, albo na przebicie oporu wyznaczonego w obszarze 2,38-2,41 zł. Wskaźnik OBV waha się mniej więcej na podobnym poziomie od jakiegoś czasu, natomiast RSI wykazuje spadek do atrakcyjnego poziomu.

Przykładowy LimAkt zagranie przy wsparciu 2,10 zł albo na wybicie linii korekty, SL dla zagrania przy wsparciu wyznaczamy poniżej 2,05 zł a dla zagrania na wybicie linii korekty poniżej 2,20 zł.

Autor analizy: Przemysław Witkowski

Przykładowy LimAkt, to jedynie nasz wewnętrzny umowny poziom wejścia.

Zobacz podobne analizy:5 komentarzy

 1. Błażej Błażej pisze:

  Tauron po dzisiejszej sesji bez zmian . Sytuacja na wykresie pozostaje pod kontrolą popytu.

  • Przemek Przemek pisze:

   Na Tauron widać popyt i kurs trzyma się powyżej SMA200. Jujubee wygląda na razie neutralnie i czekamy na poniedziałkową sesję. Gamdev z tych spółek spekulacyjnych dzisiaj zaliczył dobre sesje i jest możliwe, że i tutaj pojawi się spekulacyjny popyt.

 2. Michał Michał pisze:

  W poniedziałek można będzie wejść w Mabion spekulacyjnie pod przebicie ~76,10 zł z SL lekko poniżej 75,00.

 3. Błażej Błażej pisze:

  Jujubee aktywowane. Czekamy na koniec sesji w celu potwierdzenia sygnału.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Komentarze z shoutboxa

Przemek (r) Na jutro ciekawie wygląda wykres alior enea kruk tauron GPW unibep
Michał (a) I Jujubee w tym tygodniu chyba też miało jakąś premierę gry, ale nie interesuję się tą spółką
Michał (a) Na Jujubee jest ten problem, że coraz większe zadłużenie a oczywiście zysku operacyjnego jeszcze nie zaksięgowali
Gitaroszewc nie wiem, nie kumam ich tak jak jujubee
Błażej (a) Tauron w przeciwieństwie do pozostałych dużych spółek energetycznych ustanowił wczoraj historyczne minimum i jak dotąd nic się w trendzie nie zmienia. Ciężko nawet o jakiekolwiek odbicia.
laptop i pytam o tauron czy juz nowe minima czy jeszcze nieaha p
space Mikesz bloober to jak jujubee prze premierą. pytanie co będzie bo
karkalis k0gi 2050, hiehie, wagina, Tauron trup, hiehuehieh. Nie czekaj na laptopa, napisałem w jego imieniu:P
Janek minima historyczne na tauron
Michał (a) Na Tauron rejony 1,66 - 1,70
Hoze hym tauron do wziecia ?
bronas16 bo przykladem jest tego np. jujubee
space tak rozkminiam na czym mają odbić tego wiga20. tauron coś próbuje i ccc odbić
karkalis laptop zobacz, tak narzekałeś na energetykę, a dziś tauron i pge "zielone wyspy":D:D:D
Przemek (r) Tauron ciekawa swieca doji na zwiększonym wolumenie blisko wsparcia. Jutro energetyka może być dalej grana.
custer ale Tauron ma TKO...
laptop i jak pge i tauron dalej bedziecie to polecac jesli na S to spoko
laptop nie tykam trupow woel nei zarobic niz ... ale graj twoja kasa jest tyle spolek ktore daja zarobic ale nei dobzre mi sie robi jak czytam a pge to a tauron tamto a tam non stop kierunek jeden z odbiciami
laptop erbosss ja nie wiem po kiego ogolnie ktos patzry na tego trupa spolki typowo defgensywne a tu 3/4 to pge tauron czy inny trup o co chodzi nie wiem ale moze maracesz to wytlumaczy
Michał (a) Nawet te największe spółki energetyczne typu Tauron miał stratę w 2015 roku. Głównie przez odpisy.
Donbas78 Tauron rusza do odreagowania - jest przestrzeń do 2 zł Tomasz Gessner - EFIX Dom Maklerski 15 kwietnia 2019 12:38 Walory Tauronu są dziś liderem wzrostu w WIG20 i zyskują obecnie ponad 3,5%. Jeśli spojrzymy na wykres tygodniowy, po ostatniej wyprzedaży zrobiło się tu nieco miejsca do odbicia. Pamiętajmy jedynie, że mówimy tu o korekcie. Nie jest to zatem co do zasady układ faworyzujący jakieś poważniejsze zakupy, a ewentualnie spekulacyjne odreagowanie. Najbliższy opór znajdziemy w pobliżu 2 zł i tutaj ma prawo uaktywnić się już pierwsza podaż. Dopiero wyciągnięcie walorów wyraźnie powyżej tej bariery i jej re-test według takiego schematu dawałaby podstawę do tego, aby byki szukały tu już poważniejszych potencjałów.
Roberts I jak obstawiacie tauron ?
loko Marakesz tauron energa, zaraz PGE
Sylwek Vistal opchnąłem po 2,40. Tauron po reteście 1,82 spada dalej.To samo z Getinem po reteście 1,94 teraz duuuuży dół.
My-Bro-Joe ja trzymałem tauron rok ... od 2,35 a dołek był 1,65 w zeszłym roku ;)
Sylwek Tak jak pisałem Vistal piękny manewr. Getin i Tauron także prawidłowy komentarz.
laptop malwina ale co nie mam racji rosnie tauron trzeba wsiadac no daj jeden argument zeby brac ? pisze wsparcie 1.65 i tam to zmierza
laptop pieknie tauron
laptop tauron mistrz ale dobrze bo w koncu juz nikt o tym nie pisze
kramrok mbank zmienił reko dla tauron z 3,12 na 2,89
laptop jak tam tauron
Hoze http://prntscr.com/n8yjb7 tauron m5
PIEQ Tauron sie rusza ladnie
Błażej (a) sam Tauron nie spada, a cały indeks energii.
karkalis Widać to w rachunku segmentowym w sprawozdaniu tauron i pge
karkalis Na pewno? 220mpln zrzutka bo politycy nie chcą zamykać kopalni? Sam Tauron? A ile dorzuca PGE?
karkalis Nie wiem czy czytaliście raport Tauron
piotrlotr Donbas78 mysle ze z energetyki najwieksze, TAuron tez ma tak niskie RSI ale on z tego co sie pobieznie orientuje ma powod czemu jest tak nisko (zalosne wyniki)
Michał (a) Marakesz Napisał swoje zdanie o Tauron i innych spółkach energetycznych. Ma prawo. Na giełdzie pewności nie ma, więc jedynie z tym mogę się nie zgodzić z laptop . Bo napisał "na pewno nie poziom do wchodzenia". Dobrze karkalis napisał, żeby laptop napisał, jakie spółki ew. widzi do ew. zainwestowania. Wtedy będzie wiadomo, co dokładnie danego użytkownika interesuje i na co dokładnie patrzy.
laptop erbosss to poczytaj wparcie jAKO TAKIE na 1.65 leci jak kamien a wy stale pge tauron pod co ma to odbic jakies argumenty
custer nie uwierzycie: na Santander spółka dnia to Tauron
laptop tak pytam z ciekawosci czemu tak uparliscie sie na tauron i pge one w tak silnym trendzie spadkowym ze gra pod prad :)
Michał (a) custer Ale my jesteśmy zupełnie różnymi inwestorami. Nawet z Błażejem inaczej inwestujemy/inaczej podchodzimy czasem do różnych kwestii. W przypadku Tauron akurat nie było sprzeczności. Bo ja na temat energetyki się nie wypowiadam.
Michał (a) custer Osobiście widziałem, że Przemek akurat negatywnie się wypowiadał na temat Tauron.
custer erbosss energetyka w całości źle: zepak 3 %, energa po wynikach... tauron się trzyma, pge też w sumie
Adamec21 Kapitalizacja CDR 20,394 mld. Kapitalizacja 4 firm energetycznych łącznie 29,85 mld (ENEA 3,88 mld, ENERGA 3,53 mld, PGE 18,87 mld, TAURON 3,57 mld).
space balrog ano u mnie podobnie. zmierzam do tego że sprzedają się gry proste, a ambitne niekoniecznie. stąd taki plw zarabia na symulatorze remontów mieszkań, a taki jujubee na swojej grze nie. i tak samo moze być z czymkolwiek. po prostu produkty które my lubimy niekoniecznie generują duże zyski.
space balrog też tak widzę :) pamiętam jak ktoś tu napisał o jujubee że kto kupi grę o chodzeniu po statku. a tu plw sprzedaje gry o gotowaniu i zarabia
Marta enea, Energa i tauron na plusie dzisiaj -am nadzieję, że jutro czas na PGE
erbosss Donbas78 Tiaa.. Szczerze? to samo wszyscy pisali gdy tauron szorował we wrześniu (przed późniejszą odbitką 40%). Na długo też bym raczej nie został, ale pewnego rodzaju okazje mogą się pojawiać. Ja taką widzę teraz :) - przynajmniej póki jeszcze sma200 się trzyma.
loko beatum sprzedalem czesc jujubee po 4zł , dzis chcialem to oderbac i co staiwam K od 3,61 to mnei zaslaniaja i nie dają
beatum JUJUBEE postraszyli troche i już wrócił do kanału godzinowego, wskaźniki wychłodzone, pewnie będzie powoli up
k0gi c oten jujubee
k0gi jujubee ale piknie :)
k0gi JUJUBEE WSE pchaja sie do gory malymi kroczkami
k0gi no fajnie dzis :D CDR bardzo ladnie przebil 186, WSE elegancko podskakuje, JUJUBEE tez niczego sobie, PRAIRIE lepiej niz dobrze tylko liczylem ze GETIN dzis poleci ponad 1,8x, tak czy siak moj portfel jest zadowolony i uśmiechnięty
k0gi JUJUBEE elegancko
k0gi ktos ma JUJUBEE ? co tam tak sie ciagle skubanie w gore lekkie kreci ? cos ma sie wydarzyc ?
Gitmen PIEQ poprzednie 2 tego typu akcje wieszczyły emisje. Tak działa Stepien family. Najpierw zrzut w rynek i pakietówkami na słupy a potem obejmują nową emisje taniej. Zapewne obejma w okolicach 2 zl. wiecej sie nie wypowiadam bo potem mnie sekta groszołapów z jujubee atakuje.
Gitmen Ci co mają jujubee powinni wiedzieć, że poszły transakcje pakietowe po 2,70 i 2,80. Emisja coraz bliżej.
k0gi JUJUBEE co totam sie dzieje
Roberts przestancie z jujubee :P spekulacyjnie moze i mozna ale uwazajcie prosze Was ;)
Adamec21 TAURON szacuje wyniki wyższe niż konsensus
Michał (a) Siano Na Tauron po ostatnich wzrostach przed oporem 2,50 zł już zbyt duże ryzyko aby wchodzić w tym konkretnym momencie.
Batman Roberts Za jujubee ? :P
erbosss Tauron, energa i pge jeszcze trzyma
Roberts nie polecam jujubee :P też byłem kiedyś zakochany w tej spółce ;) prędzej zbańczą niż coś zarobią
erbosss poskubałem trochę dzisiaj - pge, tauron, enea
Hoze tauron ładnie poszedł jednak :D
Roberts jujubee to zbańczy pewnie nie długo ;p slaba spolka bez dobrych gier
erbosss słabiej dzisiaj tauron, ale dalej ok wygląda
KRomek ENA, ENG, TAURON uśpione, PGE może się rozwinie?
erbosss Tauron też super
erbosss No i na koniec dnia mamy realizację zysków na energetyce. Na ENERGA brzydko, być może zostanie zanegowane wybicie - oby nie. PGE i tauron bez zmian pozytywnie.
erbosss PGE, tauron, energa (i cdp spekulacyjnie na małą kwotę)
KRomek Hoze wg mnie za wcześnie, energetyka będzie dalej ciągnieta do góry, pierwsza ENA, ENG I TAURON
Hoze bartas tauron tygodniowy
erbosss no, pge ruszył porządnie w końcu, czekam jeszce na tauron
Roberts Nie ma siły dziś coś ten tauron
Roberts Dobra kupiłem 50 kontraktów do 2,30 na TPE... notowań nie mam na to tylko na sam tauron :D trochę lipa
CzeKaN Przemek (r) hej w przesłanej analizie zamiast spółki tauron na wykresach dałeś PGE ;)
erbosss Bartas_Gda Ja aktualnie PGE, tauron, dzisiaj mała spekulacja na orlen - wzięte przy 111,30 - wąski SL. Wczoraj udało się wziąć 5,6% na CDR w 2h, ale trktuję na razie większość spółek z W20 tylko spekulacyjnie, bo też mój scenariusz bazowy to spadek w najblższych tygodniach, podobnie jak to opisał Batman
Hoze tauron już blisko jakiegoś ruchu konsola trochę trwa
kubon Jujubee wczoraj falszywe wzrosty?
Janek Błażej (a) cześć, jak widzisz tauron?
beatum VVD ładnie, game widać ceny okazyjne, na JUJUBEE też jakieś ruchy popytu
filip bo dla mnie Jujubee, Vivid i Cigames to z game dev padlina, jedynie na spekulacyjna grę
lece Tauron 30min
lece Tauron tyg
sebastian Tauron musi wybić szczyt 2,47 na dużym dokumencie
space jujubee rośnie
Bartas_Gda erbosss ja miałem tauron za ~1,86 sprzedałem z 6% zysku
erbosss Pochwalę się panowie, że dzisiaj ładny zysk zrealizowałem na energetyce. Bartas_Gda gadaliśmy o tym w okolicach wakacji, wtedy też Batman się przymierzał do LT na energetyce a potem odpuścił. Ja cierpliwie zostałem. Ostatecznie wszedłem w tauron lekko powyżej 2zł i uśredniałem po 1,7x ostatecznie miałem średnią 1,89. Dzisiaj wyszedłem po 2,19. (ok. 15% zysku). Dlaczego? Wykres mi się nie podoba:
Błażej (a) tego dnia wybrałem akurat jujubee z porównywalnym wystrzałem procentowym, ale zdecydowanie wolę pozycje spokojne, pod kontrakty
Hoze zbyt ryzykowne lepiej brać S na cały wig bo tauron może być zbyt mocny :P
filip Jujubee to bez kitu zaraz będą grosze
Roberts Bartas_Gda kapitalizacja 41mln.. Jujubee 10 mln ma z czego spadać jeszcze vivid
Roberts Ciekawe kiedy emisja na jujubee bo jakoś nie wierzę że się utrzymają bez
Roberts leon 75 cali :P A no jakbym trzymał jujubee to bym mógł pomarzyć :D
leon Roberts jak byś trzymał Jujubee do teraz, nie kupiłbyś 72 calowego tv ;)
Roberts Jujubee 2,85 xd
filip Jujubee
filip Jujubee to zaraz grosze będą
Roberts o jujubee dzis na plusie
filip nie tykam na razie f51 i Jujubee
Bercik1974 PGE i Tauron coraz lepiejcertyfikat RCFL3PGE niedawno 2,60-2,70zł dziś ponad 7zł
karkalis to jest tylko spekula ala jujubee odbicie z 4 na 12 pod premiere
custer Roberts Jujubee chyba.. :P
Batman custer porozmawiaj z Roberts o jujubee
leon dopiero teraz zobaczyłem jujubee, i powiem tak...o kurwa!
Roberts jujubee górne widły
Roberts rośnie to jujubee :
filip dla mnie to Jujubee idzie w upadłość albo w dużą emisję
Roberts tko 6 zl na jujubee już ;p
Roberts już 4,80 tko na jujubee
Roberts Batman realpolitics :P miała być poboczna gra a miał max jednocześnie liczba osob grających 1000 a kursk ma 100 osob :P - 50k egzemplarzy sprzedali tego realpolitiks.. za tydzień jujubee dla niemieckiego studia ma premiere Truck Simulator 19
Batman A oprócz kurska to jujubee coś mają?
Roberts rzeźnia na jujubee dzis
Roberts Uff z tym jujubee... Ale jutro poleci
Roberts i co mówicie z tym jujubee ? jutro premiera
Przemek (r) usher ten Tauron fajnie wygląda
erni Co myślicie o jujubee ? Czy to już wyprzedaż się zaczęła. Jaki jest teraz poziom wsparcia ?
leon jujubee ewidentnie niezdecydowane co do kierunku
cooper w portfelu mam: PLW, TSGAMES, FARM51 i dziś dobrałem: ULTIMATE GAMES, VARSAV i CHERRY. NIestety spóźniłem się na JUJUBEE
cooper w TSGames, Playway i Farm51 jestem zapakowany pod najblizzy tydzień. TSGames - świetne wyniki i perspektywy, niedługo wyniki i być może pod nie podciągną kurs. Playway - gram pod przyszłe premiery. Farm51 - nie chce przegapić momentu jakiegoś wybicia (jak np. na 11bit) i myślę że tu będą już tylko dobre newsy (oby). Zapakować zamierzam jeszcze w Ultimate Games - ktoś zbiera akcje i może coś się ciekawego wydarzy. CFG - sam nie wiem bo już wtopiłem trochę kasy w tą spółkę i przegrałem. No ale ostatnio ładnie to wszystko wygląda na wykresie i może warto jakąś gotówkę zainwestować i podciągną kurs pod 19 zł. Jujubee - może się udać znów zarobić na tej spółce, wstępna recenzja/opinia jest ok ale może robiona na zamówienie. Cherrypic - nowa gra się nieźle sprzedaje, może coś podciągną. Varsav - solidnie dała mi zarobić, nie wiem czy na jutro wystarczy mi kasy na tą spółkę ale myślę że może tu być jeszcze grubo.
Batman Ale jeśli jutro podciągną w20 i TPE dalej nie ruszy z miejsca to podwójne do to najmniejsze co tam bym widział. Nie ma siły ten tauron a niestety nie wykorzystane szanse lubią się mścić i jak nie chcą iś na PN przy dobrym rynku to ciężko bęzie iśc przy złym
cooper Jujubee sprzedałem, zakup: 10,50, sprzedaż: 11,20
cooper ja na dziś zapakowałem JUJUBEE ale na razie kiepsko
cooper JUJUBEE coś słabo dzisiaj
Batman Roberts Dla zrowia psychicznego jak podjąłeś decyzję o wywaleniu PKC w piątek zapomnij o tym jujubee :)
Roberts Przemek (r) kurde... Chyba to jujubee jednak w górę pójdzie:P 100 wishlist od wczoraj przybylo nie wiadomo skąd
mrWlodi cooper no właśnie co z tym Jujubee? Grubas nas jutro odwiedzi i troche podpompuje czy już spółdzielnia się ewakuowała?
cooper Jutro obserwuję Cherry i może zapakuję w nią jakąś kaskę, nie wiem co Jujubee, czy to warto jeszcze inwestować
Roberts W szoku jestem że sprzedałem to jujubee :P
Roberts sprzedane jujubee
Martin JaK widzicie Jujubee , podbija jeszcze ?
leon na jujubee niby sypią ale moim zdaniem jest jeszcze szansa na wzrosty
cooper no i workservice poszedł ze stratą po 0,79. nieudany dzień :-( i jeszcze się skusiłem na JUJUBEE po 11,40 i teraz też się zastanawiam czy to good idea
Roberts No dzięki Przemek (r) i erbosss :) kończę gadać o jujubee bo zadyma się robi :P dam znać jak sprzedam :)
filip ja bym spierdal z Jujubee
filip inna sprawa, że według mnie już koniec bajki na Jujubee
filip pomyliłeś się z dystrybucją na Jujubee Batman
Roberts Jujubee 1mln obrót
Roberts Dobra tabletki na uspokojenie W ruch i jujubee może lecieć dalej ;) :D pierwszy raz w życiu ale już musiałem hehe
Roberts karawana jedzie dalej na jujubee 10,90 :P
Roberts kozineczka mam nadzieję na 14-15 zł do premiery na jujubee
Roberts Jujubee 10,70
Janek kozineczka cześć, jujubee jeszcze masz?
Roberts Jujubee myślę, że do premiery 7 listopada do 14-15zł powinno polecieć
cooper co myślicie o gamingu na ten tydzień: F51, JUJUBEE, VARSAV, BLOOBER?
Michał (a) Roberts Ja na takch spółkach gram mechanicznie jedynie pod premiery. Wychodzę z założenia, że marketing bezpośrednio przed grą (między innymi mnogość raportów na EPSI) zwększa zainteresowanie, a co za tym idzie: odbija się to na kursie spółki. Na Jujubee tego nie widzę i zagranie nie wyszło, więc ta taktyka tutaj odpada. Tutaj już faktycznie trzeba podejść z finansowej strony. Tego już nie robię.
Roberts Michał (a) jujubee może? Ładne obroty i wzrosty ostatnio
Batman tak było i jest na wielu f51 bloober jujubee
karkalis 1 kontrakt na tauron to 1800;)
karkalis Możesz wybrać sobie tani np. Tauron albo att
Roberts Jujubee 9,38
custer 25.10. Warszawa (PAP) - Grupa Tauron szacuje, że miała w trzecim kwartale 2018 roku 778 mln zł EBITDA - podała grupa w komunikacie. Konsensus PAP Biznes przewidywał, że EBITDA wyniesie w tym okresie 719,2 mln zł. Szacunkowy zysk netto Tauronu wyniósł 286 mln zł, zysk operacyjny 351 mln zł, a przychody grupy sięgnęły 4.476 mln zł.
Batman Na jujubee już chyba dziś wszystko wywalą do końća
Batman Ja se na gaming nie znam ale dla mnie na jujubee dziś szło jawne wydalanie
leon kozineczka gratki za jujubee, szkoda, że wczoraj nie wskoczyliśmy ;)
Batman Roberts Pod co Ty trzymasz jujubee aktualnie ?
Batman Roberts mam nadzieję że masz jeszcze jujubee
Michał (a) Na Tauron tworzy się lokalny trójkąt symetryczny.
leon kozineczka wzięłąś już Jujubee ;)?
space varsav ultimategames, ifun4all, cfg, creepyjar, bloober, jujubee rosną
Donbas78 Moim zdaniem Tauron najbardziej zdołowany jest....
custer leon tauron mocniej rośnie
Gitaroszewc karkalis co do tego "kopcenia"to serio? Tauron jest z jakiegoś powodu bardziej narażony na koszty związane z emisja CO2?
Roberts Cześć jak widzicie jujubee ?
karkalis a zdołowany jest, a widać, że chyba i rząd w końcu się ugiął i zaczął coś robić, polityka energetyczna, tauron kupić ma farmy wiatrowe. Niewiarygodne infa;)
Michał (a) Jujubee -27%
Michał (a) W ramach spekulacji pokazywaliśmy CDR, Infoscan oraz Jujubee.
Batman Bartas_Gda Przemek (r) karkalis ten tauron mnie wykończył
Roberts Cześć :) jak widzicie jujubee? 8 zł opór jak na razie ale myślę że przebiją.. 15 dni do premiery więc nawet spekulacyjnie
PIEQ przed chwila Tauron mi wpadl, mam tez Elektroti, Eur, Att, MDG, PGE i Rafako
Michał (a) Na Tauron oraz Enea to w sumie to, o czym rano pisaliśmy.
Batman tauron daje czadu
sebastian Tauron poniżej 1,50 powinniśmy zaliczyć .
Roberts Cześć:) jak widzicie jujubee? Troszkę odreagowali..
Janek karkalis chyba że pgn, tauron bo tam mnożnik 1000
Batman coś jujubee ruszyli może będzie jakies odbicie
space ktoś pytał o jujubee. poza 4.8 to jest jeszcze 3.6zł
Batman foxy Na jujubee ja bym patrzył co się będzie dziać jak spadnie poniżej 4,70
groldominika Tauron dalej nowe minima
Bercik1974 Tauron jest juz naprawdę atrakcyjny.Idea mam obawy dalej spada.Fasing jak uważasz?Trafił do portfela Prezesa analizyprezesa.pl
custer Bercik1974 idea, famur, quercus, Tauron bym rozważał...
space jujubee znowu w dół. pewnie prezesy znowu dokupią pincet+ akcji
space myślę że nie ma co patrzyć na 11bit w oderwaniu od reszty. cdr -2%, farm51 -9%, bloober -9%, cherry -0.25% , jujubee -3.4%, vivid -3.4%, 11bit -13%, TEN -16%, qubicgms -3%, playway -8.5%, ultgames -8.7%, ifun4all -1.5%, foreveren -0.68%, cigames -13,9% , CFG -1.41%, TBULL -4.5%, tylko creepyjar +35%
Roberts i jak tam widzicie jujubee? jakiś ukryciak na 5,90 się chyba pojawił
filip zresztą przykład Jujubee każe chłodnym okiem spojrzeć na te wszystkie nowe game devy
filip Mikesz ja mówiłem Robercikowi wiele razy, że Jujubee to jest gówno
space ktoś testuje do ile można zejść na jujubee
Batman Roberts Zakochales się w spółce czy to sprawa honoru i będziesz bronił jujubee jak żołnierze Westerplatte? ;)
space jujubee na 6.5. po tyle Duch sprzedawał
Roberts Co myślicie o tym jujubee ? Bo ewidentnie chce zejść poniżej 7.. sypia i sypia
space jujubee chyba chce zejść na 6.30
space kozineczka jujubee jeszcze trzymasz ?
kozineczka Zaba spółka nowa na giełdzie nie ma punktu odnieśienia w AT, według mnie można teraz ją porównywać kapitalizacją do qubic jujubee i4fun
Bartas_Gda Tauron jak pisałem rano juz zmianił kierunke, terz zostaje obbserwacja jak nisko spadnie.
lukzas Jak wynika z raportu okresowego opublikowanego przez Tauron, w pierwszym półroczu bieżącego roku zysk netto grupy wyniósł 568,4 mln zł wobec miliarda zł wygenerowanego w tym samym okresie rok wcześniej. Wyniki pokrywają się więc z wcześniejszymi szacunkami, które zakładały zysk na poziomie 563 mln zł.
Mikesz nwestorzy trailerem wydają się być jednak zachwyceni, a kurs spółki tylko dziś rośnie o kilkanaście proc. Pamiętać należy jednak, że wcześniej spółka doświadczyła sporej przeceny, a akcje Jujubee taniały aż od lutego 2017 roku
Bercik1974 No to si dzisiaj Tauron nie popisał.
Donbas78 space Istotne czynniki mające wpływ na wyniki II kwartału 2018 r. (w porównaniu z II kwartałem 2017 r.): a) utworzenie odpisów z tytułu utraty wartości rzeczowych i niematerialnych aktywów trwałych oraz utraty wartości firmy w segmencie Wydobycie w wysokości 733 mln zł, a także odwrócenie wcześniej utworzonych odpisów w segmencie Wytwarzanie w wysokości 345 mln zł. W konsekwencji nadwyżka odpisów tworzonych nad odwróconymi w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym (wartość netto odpisów) wyniesie 388 mln zł, a łączny szacunkowy wpływ na obniżenie skonsolidowanego wyniku finansowego netto wyniesie 303 mln zł. Szczegółowe informacje zostały przedstawione w raporcie bieżącym nr 25/2018 z 27 lipca 2018 r. b) koszty finansowe z tytułu ujemnych różnic kursowych od zadłużenia denominowanego w euro, co wpłynęło na zmniejszenie wyniku finansowego brutto Grupy TAURON w II kwartale 2018 r. o 126 mln zł. W II kwartale 2017 r. ujęcie różnic kursowych od zadłużenia denominowanego w euro wpłynęło na zmniejszenie wyniku finansowego brutto Grupy TAURON o 3 mln zł (brak wpływu na EBITDA)
Michał (a) Donbas78 Oczywiście, że się tyczy wszystkich spółek. Gdybym jednak widział na innej spółce, że ktoś gra informacjami "|a może wybudujemy, a może nie"; "ale nie wiemy jakie koszta będą; może takie, a może takie", to też bym w takie spółki nie wchodził. Po drugie jest analiza techniczna właśnie po to. Tauron od strony analizy technicznej jeden sygnał dał. Patrz wiadomość poniżej.
Bartas_Gda Panowie dajcie już spokój!:) Nich jeden zarobi na Farm drugi na wunglu i będzie ok. Co do dziś jestem ciekaw jak potoczą sie sprawy na ENEA i Tauron
Bartas_Gda batman tez wczoraj typował Tauron,Idea,GetinNoble - było jakies info?
Bercik1974 Panowie jak sie zapatrujecie na Tauron,Idea,GetinNoble?
filip kozineczka ja bym nie kupił Jujubee
kozineczka filip ty mi lepiej napisz gdzie ta panika na jujubee co miała być wczoraj i dziś :)
kozineczka flichaa no jujubee to żart, to prawda, a zapowiadali się dobrze jeśli chodzi o gdevv
kozineczka flichaa pakuj ja je bie sorry chodziło o jujubee :P , spekulacyjnie pod premierę :)
karkalis filip jujubee to inny typ gier niż f51, więc nie ma co porównywać. Ja osobiście omijalem jjb (z wyjątkiem jednego spekulacyjnego zagrania w styczniu). Fundamentu pod wzrosty tam nie widzę, ale jaki będzie finalny kurs i zarobek czy strata, to się okaże.
filip karkalis to i tak dluzej niż na Jujubee
filip Bercik1974 teraz to można pomyśleć o Jujubee
ja Bartas_Gda jak brałem tauron po 2.16 to już było dno a dzisiaj kolejne
Bercik1974 Batman jak tam skupujesz Tauron?
filip Dla mnie Jujubee w ogóle nie jest atrakcyjne przy tej świecy
balrog o, jujubee dało na fb że nowy zwiastun kurska w tym tygodniu
balrog gdybym miał wolną kasę to dobierałbym dziś właśnie spekulacyjnie qubic i jujubee
balrog ktoś na fixingu łyknął niezły pakiet jujubee
filip w Jujubee są dwa Duchy
Błażej (a) Zarząd JUJUBEE S.A. z siedzibą w Katowicach (?Emitent?) niniejszym informuje, iż w dniu 16 sierpnia 2018 roku otrzymał od Pana Arkadiusza Ducha oświadczenie o rezygnacji z pełnienia funkcji Członka Rady Nadzorczej z dniem 16 sierpnia 2018 roku.
Roberts Po 6.50 sprzedawał członek zarządu jujubee jest info
filip a Roberts naganiał mnie na Jujubee po 12 zł
Roberts Jujubee 100 tyś.
Bartas_Gda Batman jestem ciekaw jak Tauron jutro:)
space ja wszystko sprzedałem w tym tygodniu poza jujubee. bo coś mam złe przeczucia co się będzie działo w przyszłym tygodniu
space Przemek (r) no jujubee w lepszym miejscu technicznie niż tauron. minus w kwestii wolumenu, więc dużą kasą ciężej grać
space karkalis owszem. po prostu nie skreślam jujubee bo nie rośnie trzy miesiące przed. patrzę np. na vivid gdzie ciągle jest słabo. też sprzedaż akcji przez prezesów. każda firma ma się inaczej
filip bo chciałem pod debiucie zrobić hop siup zmiana dup i kupić Jujubee
filip nie uważacie, że Jujubee jak na bliską premierę Kurska słabo się zachowuje
space ja tam słyszałem że ludzie oczekują że tauron wybije z trójkąta który się wytworzył, ale trzy dni temu wypadliśmy z niego. owszem można liczyć na wybicie z linii połączenia tych dwóch pików na dole jak Bartas_gda podał, no ale MACD przecięty, WIG w d.. , więc ja bym nie zagrywał tam, a gdybym miał akcje to bym sprzedał (ba sprzedałem 3 dni temu właśnie po wybiciu w dół)
Przemek (r) space dobrze wygląda tauron teraz przetestowanie dolnego ograniczenia formacji i odbicie
Bartas_Gda erbosss Przemek (r) a tauron nie jest nadal ograniczany przez ten trend spadkowy nadal?
Inwestor2000 Batman jak sie uparłes na ten tauron to kup sobie 1k akcji symbolicznie....a jak chcesz społki na long, które są w modzie a na pewno wczesniej czy pozniej beda pompowane to masz 11bit, ten i plw, dodatkowo cdr i mabion...nie wiem po co Ci ta energetyka jak w grze są spółki robiace gry i tego trzeba sie trzymac...jak cos sie zmieni to trzeba sie skrócic, ale nie widze nic szczegolnego poki co zeby brac tpe i kisic...
Bartas_Gda Batman Tauron?
Michał (a) kuna Tutaj akurat ciężko to stwierdzić, bo WIG-20, WIG-Energ oraz sam Tauron jest na granicy zmiany trendu. Ale sam wykres TPE dalej pozytywnie wygląda.
kuna tauron z luka bessy ale walczą
Donbas78 możnba Tauron,pge,energe...
marvel też mam farm, oraz cdp i vivid, co myślicie o wejściu w jujubee?
Donbas78 Jujubee 8,20 nieżle....
filip Jujubee odbicie
Błażej (a) patrzę na Jujubee jak na mikroskopijnym obrocie wyciągają nad 9,00
Bartas_Gda Ja jutro obserwuję Kania, Orange GinoRosi,TRK i Tauron - wszystkie na ciewkawych poziomach bądź blisko wsparć.
Roberts Jujubee to jest jakaś tragedia
Michał (a) Nasze statystyki portfela spekulacyjnego wyglądają więc tak: Infoscan +33%; na Farm51 pierwsze zrealizowane "kółko" +61,37%; Jujubee -27,27%; Farm51 po odkupieniu po 23,10 zł aktualnie +37,66%. CDR +85,58%. Sam posiadam pakiet po 47 zł, gdzie jest +336%.
TakiOn ciekawie tauron i FJSWU na at
Batman Janek Dziś sprzedałem ten marny pakiecik jujubee
Janek Batman btw masz jeszcze jujubee czy wywaliłeś? jak oceniasz sytuacje techniczną?
Michał (a) Podczas sesji dzisiaj mnie zapewne już nie będzie (a jak tak to na chwilę), więc napiszę: CDR, F51 oraz Jujubee trzymamy dalej.
Roberts Ale siedzę teraz na Gran Canarii to aż tak tego nie czuje no ale jutro powrót już:( szkoda że tak padł jujubee
Michał (a) Na początku były tutaj 4 spekulacyjne spółki: Infoscan, CDR, Jujubee oraz Farm51.
Michał (a) Wtedy ustawiasz ciasne Stop Lossy. Na Jujubee otwarcie pisałem, że SL ciasnych nie stawiam, bo to jest inwestycja średnioterminowa (ale spekulacyjna).
Michał (a) Ale żeby nie skracać zysków z F51 oraz CDR pewnie Jujubee pójdzie na sprzedaż jak nie przebije na dniach 10 zł.
Michał (a) Na Jujubee przy kupnie pisałem, że akcje mogą spokojnie zlecieć na 10 zł. Zleciały na razie na 9 zł. Dalej tutaj mamy szeroki obszar wsparcia, gdyż spółka jest mniej płynna. Na razie brak większej reakcji pozytywnej na JJB, ale na to na spółkach mniej płynnych potrzeba czasem kilku sesji. Na razie więc po prostu czekamy.
Sheep jujubee -7% ;/
Bartas_Gda macie jakiś pomysł na Tauron, mobilnie za wiele nie wykreślę na wykresach, wydaje mi się że wybił dołem, ale zastanawia się czy to nie było celowe.
leon powybijało Sl na jujubee
Sheep Jujubee bliskie mojego SL ;/
space jujubee tko 8.5zł
space jujubee widać też wyprzedane przez zarząd
Batman Na jujubee się fajnym pakietem wymienili na zamknięciu
space na jujubee jeszcze czas, ja dotychczas kupowałem po 8zł i 10 zł i sprzedawałem > 12zł
Batman Michał (a) Błażej (a) Nie znam się na gamingu na tyle by to ocenić więc pytam czy to dobre msc na wejście w jujubee
Janek Ciekawe co Michał napisze o jujubee
filip erbosss według mnie leci bo Jujubee nie ma kasy na marketing Kurska
Przemek (r) ciekawe jak rozegrają jujubee do końca sesji
Michał (a) I standardowo: CDR, Jujubee oraz Farm51 trzymamy dalej.
filip Jujubee słabo
kozineczka Michałek z jujubee mogłby brać przykład. Póki nie niewypał.
Bartas_Gda Tauron ciekawie
Michał (a) Jujubee oraz CDProjekt dalej trzymamy.
karkalis Miło nam poinformować, że właśnie ruszyła przedsprzedaż KURSKA na PC . Kupując preorder (klucz Steam) poprzez oficjalny sklep Jujubee (http://preorderkursk.com) dostaniecie najlepszą cenę, tj. o 20% niższą od standardowej! Preordery zakupicie za pomocą PayPala lub systemu Tpay (przelew bankowy, Blik, itp.). Gra będzie dostępna w dwóch wersjach - standardowej, zawierającej grę, zestaw tapet, unikatowy artbook w formie PDF do pobrania oraz soundtrack, jak i w wersji kolekcjonerskiej, w której poza zawartością wymienioną w wersji standardowej, otrzymacie nadchodzące DLC ?Kengir?, grę planszową ?KURSK: The Board Game? do samodzielnego wydruku, a także nowelkę ?O.R.P.? w formie ebooka. Tytuł ukaże się na platformie PC w dniu 11 października tego roku . Zachęcamy także do dodania gry do listy życzeń na Steam pod adresem: https://store.steampowered.com/app/860620. Preordery będą się także pojawiać sukcesywnie w popularnych sklepach cyfrowych
Michał (a) Janek Tak, na Jujubee mogą być wahania 10 - 14 zł.
Michał (a) Więc na ten moment trzymamy dalej CDR, Farm51 oraz Jujubee.
Michał (a) Jujubee
Przemek (r) Asia to samo z jujubee za 2 zl :D swojej natury nie oszukam i do tego brak doswiadczenia
Michał (a) I standardowo: CDProjekt, Jujubee, Farm51 oraz Infoscan dalej trzymamy.
usher Batman z miesiąc temu było tam pełno Tauron, a wcześniej Eurocash
Bartas_Gda TAURON
Bartas_Gda tauron
Roberts Jujubee ma kontrowersyjny tytuł i urośnie pod premierę nie wierzę, że nie
Michał (a) Mareksy Jujubee finansów wielkich nie ma na marketing. Ale mimo to o grze głośno i pewnie jeszcze wzrosty ujrzymy.
Michał (a) Na Jujubee wsparcie jest szerokie, gdyż to małopłynny walor: 10,00 - 12,00 zł.
Michał (a) kuna Tak, na Jujubee wsparcie jest na 11-12 zł.
Michał (a) Stąd zagrywamy na CDProjekt, Jujubee oraz F51. Inne spółki producentów gier mnie nie interesują.
Roberts Jujubee szkoda, że nie przebiło to 15 zł wczoraj niezly obrót no ale inwestorzy źle zareagowali na datę premiery jak widać:( trzeba czekać
Michał (a) CDProjekt dalej trzymamy, Jujubee również. Infoscan tak samo. Jeżeli chodzi o bardziej spekulacyjne spółki W Farm51 powinniśmy wczoraj wejść, niestety byłem poza zasięgiem. Dzisiaj obserwuję kurs, ale na razie nie są dogodne momenty na wejście (na F51).
Michał (a) I tak jak tutaj już zostało zauważone: Jujubee ogłosił premierę Kurska. Zaczynamy więc grać pod tę informację, którą oczekiwaliśmy. Wchodziliśmy w ramach typowań ostatnio po 12,05 zł.
Mareksy Zarząd Jujubee S.A. z siedzibą w Katowicach (Emitent) informuje, że data premiery gry przygodowo-dokumentalnej ?KURSK? została ustalona na 11 października 2018 w przypadku platform PC i Mac oraz na pierwszą połowę 2019 roku w przypadku platform PlayStation 4 i Xbox One. Na konsolach integralnym elementem gry będzie dodatek fabularny ?Kengir?. Ponadto Emitent informuje, że w przypadku dystrybucji cyfrowej na platformach PC i Mac cena podstawowa (nie uwzględniająca ewentualnych promocji) wyniesie 30? w przypadku wersji standardowej oraz 40? w przypadku wersji kolekcjonerskiej. Wydawcą gry w wersji cyfrowej na platformach PC i Mac będzie Emitent. Przedsprzedaż gry w wersji na platformy PC i Mac rozpocznie się w czerwcu 2018 roku.
Roberts Mareksy coś tam napiszę jutro albo w niedzielę:) nie wiem jak z czasem będzie czy będziemy odrazu uciekać z powrotem po prezentacji ale raczej będę się kręcił gdzieś koło jujubee cały czas f51 mnie nie interesuje
Roberts Ukryta sprzedaż na 13.00 na jujubee.... eh
Roberts Spoko nie sprzedaje jujubee :) minimalny TP to 25 zł
bronas16 Jujubee News pochodzący z serwisu Lubięgrać.pl zawierał niepotwierdzoną informację o dacie premiery. Sprostowanie tego dotyczące jak Państwo zdążyli zauważyć, zostało już umieszczone na łamach serwisu.
leon Batman tauron bardzo ładnie na tygodniowym. Przeanalizowałem 2016 tpe gdy był na minimach i ruszył, na tyg. i gdyby było podobnie, to w przyszłym tyg, byłaby jeszcze szansa korekty do połowy obecnej tyg. świecy. Aczkolwiek ta świeca jest bardziej bycza niż tamte, dlatego bardziej się przychylam, że taka korekta może nastąpić w locie, dlatego trzeba pilnie obserwować i mieć w rezerwie worki przygotowane. Jeśli sytuacja się powtórzy, to jest szansa, może nawet na 2,15, zobaczymy. Szczerze mówiąc, moim zdaniem, byczo już wyglądało na pierwszej świecy 29.05 i należało wówczas kupić, i było to de facto mniejsze ryzyko, niż wcześniejsze dni, gdy próbowaliśmy łapać hipotetyczny dołek. Ja osobiście wpadłem w psychologiczną pułapkę, próby łapania tego dołka i rezygnacja tuż przed wybiciem (aczkolwiek miałem zlecenie za 1,99 ale nie wpadło), zniekształciły mój ogląd sytuacji, bo się niejako obraziłem na spółkę. Gdybym zaś wcześniej nie przechodził tych perypetii z tpe, już na drugi dzień po wybiciu miałbym w portfelu tę spółkę. Powinienem tak postąpić, ale nie postąpiłem bo musiałbym się przyznać do błędu, muszę wynieść z tego naukę, bo nie ukrywam, gdy patrze na ten wykres, to bardziej mnie to boli niż strata pieniędzy. Być może będzie jeszcze szansa dokupić, i nie traktuję tego jako porażki, lecz jako element nauki, może dzięki temu mój warsztat będzie ciut lepszy. Nie wiem, czy to wszystko składnie napisałem, bo pozna pora i oczy mi się już zamykają, ale to taka forma autorefleksji również dla mnie. W tym również tkwi siła gpwatak, można się dzielić z innymi, człowiek dzieki temu szybciej dostrzega swoje błędy, i może inni również się borykają z podobnymi problemami, i czegoś się mogą nauczyć. Prawdziwa spekulacja powinna polegać na inteligentnym ustosunkowaniu się do swoich zysków i strat, i głęboko należy zrozumieć, zajebiście głęboko, aż do samych trzewi, że punktem centralnym jest tutaj, nie rynek, lecz my sami. A więc, logicznym jest, że rozumienie siebie winno być priorytetem i im bardziej świadomi jesteśmy swoich słabości, tym większe mamy szansę na sukces na rynku. Rynku nie pokonujemy, lecz pokonujemy siebie poprzez znajomość swoich słabości, a w istocie, nie pokonujemy nawet siebie, lecz uświadamiając sobie swoje słabości (do których często nie chcemy się przyznać, a im bardziej będziemy uparci w swojej chęci nieświadomości, tym mniejsze mamy szansę na sukces), transcendujemy ponad to, co nas ogranicza, co sprawia, że popełniamy proste, banalne wręcz błędy. Dobra, kończę, bo już chyba zaczynam bełkotać. Dobranoc
Batman leon najbardziej żal mi tpe i patrząc na świece tygodniowa i w jakich trendach jeździ tauron to korekta może być w ..locie..
leon tauron nie odpuszcza
PIEQ Cześć, jak typujecie Tauron na jutro po takim obrocie w środę ? Zastanawiam się nad S w okolicach 2,3-2,4
leon Roberts to już nie chodzi o to, że cena nie ta itd, ważne aby się sensownie zabezpieczyć. takie jujubee tez de facto juz od debitu juz urosło kilkaset %
Roberts 12.40 na jujubee może skorzysta na tych spadkach innych spółek
leon Roberts jest gaming i jest jujubee
Batman Roberts Na jujubee ta konsolidacja wygląda jak na pgnig wyglądała
Mareksy bo na jujubee nie ma obrotu :D
Roberts No jujubee czy wszystko idzie do góry czy w dol na nic nie zwraca uwagi:-D
filip w ssumie tylko CDR, 11bit i Jujubee nieźle
Bercik1974 Tauron tak myślałem ze okazja brać po 2zł.Certyfikaty RCFL3PGE niedawno były po 3,80zł juz 4,70zł
Donbas78 PrzychoZarząd Jujubee S.A. (Spółka) informuje, iż w dniu dzisiejszym powziął informację o rejestracji w dniu 15 marca 2018 r. podwyższenia kapitału zakładowego Jujubee S.A. o kwotę 15.000,00 zł w wyniku emisji 150.000 akcji zwykłych na okaziciela serii F, objętych w ramach subskrypcji prywatnej (zgodnie z art. 431 § 2 pkt 1 KSH).dy które spółka uzyskuje to to
Mareksy trzymam kciuki, siedze na PLW, 11bit i Jujubee, mało bo mało
kozineczka Pamiętam, na jujubee nie będą walić przy tak beznadziejnej atmosferze, co innego F51 przy 200 milionowej kapitalizacji. Agony 4 miejsce global bestsellers :)
Roberts kozineczka też wierzę w Jujubee :)
Mareksy 9.06 jest pixel heaven - targi komputerowe, gdzie wystawcą będzie m.in: JuJubee (wskażą premierę Kurska) i Farm51 (też premierę ogłoszą)
kozineczka Mareksy według mnie będzie wyżej niż 15 zł. Rynek póki co się boi i czeka do targów co powie pMichał, pokaże więcej materiałow i oglosi premierę, ale niewykluczone, żę do targów coś jeszcze urośnie. Z farmy kapitał się będzie zwijać i przejdzie w jakieś częsci na jujubee. Tam jak na razie nie było wystrzału jak na innych spólkach przed premierami ale do czasu...
arthas9182 I Tauron Batmana odpalił ;/
Bartas_Gda Tauron mnie załamał dziś
Batman I niestety z trendem się nie walczy. Większa szansa w perspektywie kilku mieś jak dla mnie że więcej zarobisz na jujubee np niż tpe :)
Michał (a) Muszę się lekko wtrącić. Granie na spółkach gamingowych ma sens, gdyż jak mówiłem: tutaj są zachowane pewne stałe schematy. Nie można jednak zapominać, że to spekulacyjna branża, ale raczej tutaj wszyscy tego są świadomi. Sami dlatego zagrywaliśmy na 11BIT pod premierę (jednak miesiąc przed było za późno, dlatego wyszliśmy), na Farm51 3 tygodnie temu również pod premierę, tutaj zysk już oscyluje ponad 100%. Oraz na Jujubee. Na razie lekki zysk, ale wahania mogą być 10 - 14 zł. Osobiście nigdy nie gram pod sukces jakiejś premiery, bo osobiście uważam to już za hazard. Jednak jeżeli ktoś ma podstawy do analizy, wychodzi mu szacowanie wyników sprzedaży, liczenie kosztów i spodziewany zysk z każdej partii, to oczywiście to już pod hazard nie podpada. Jedyne czego bym tutaj piętnował, to odgórne bez wyliczeń/analizy, bez żadnych przesłanek zdania "wierzę, że gra będzie udana". Bo tak jak wielokrotnie wspominałem, gra pod premierę to gra z negatywnym prawdopodobieństwem (patrząc na premiery z przeszłości). Co do spółek WIG20: u mnie już są od lutego zamrożone o czym informowaliśmy.
Batman tauron może da czasu dziś :)
Batman i tauron na odbicie z SL poniżej minimum z czwartku
Donbas78 Tauron
custer Donbas78 tauron ma najstarsze elektrownie, nierentowne kopalnie, inwestycje...
Donbas78 Batman patrzyłem to Tauron najnizej jest wyceniany z energetyki
karkalis na tauron 2.00 już
Bartas_Gda tauron szkoda słów
bronas16 siema, co sądzicie o jujubee
Wojciech mi tu nie chodzi o sam Tauron, ale o naszą całą gospodarkę. Wysokie ceny energii sprawią, że będzie ona mało konkurencyjna
leon Wojciech z tego co piszesz, to taki tauron będzie z 1zł z akcje, ale ja tak nie uważam. Giełda bowiem wbrew pozorom nie jest logiczna, często chodzi swoimi ścieżkami. Ale rozumiem że nie napawa to wszystko optymizmem;)
kozineczka Na tauron gralam pod ta linie trendu, ktora wczoraj wrzucal batman, wrdlug mnie bedzie teraz lekkie odbicie ale pozniej tak jak piszecie mozliwe zejscie nawet ponizej 2 zl.
kozineczka Hejka po przerwie, jak widzicie tauron , w piatek kupilam 50k akcji tego czegos przypominajacego z wykresu bankruta po cene 2'14. Mysliscie ze dalej bedzie to dolowac ?
Przemek (r) Batman :) czekam też na Tauron
Batman Przepraszam wszystkich których nagoniłem na tauron ... trochę za szybko. kilkanaście groszy za wysoko :/ http://bankfotek.pl/view/2117394
leon Batman sprawdziłem jeszcze na enea i energa świecę poprzedzające tę. I już przez dwa dni przed oficjalną informacją, były dwie czerwone świece i spadek kilkuprocentowy, czyli już prawdopodobnie ktoś wiedział. Podobna sytuacja była na tauron, dzień przed oficjalnym info, 14.05 tpe spadł niemal 4 %.
leon Batman Przemek (r) zrobiłem dokładny research historyczny, odnośnie transferów energa i enea z msci poland do small cap, miało to miejsce 30 listopada 2016, ale najważniejsza jest data ogłoszenia zmiany, czyli 2016-11-15. Wiadomo, warunki były wówczas na rynku inne, ale chodzi mi tylko o taką analizę wsteczną.A więc tak, po tej informacji energa i enea spadały jeszcze cztery dni notując dołek dokadnie 18.11. Średni spadek od pojawienia się info to odpowiednio, ok -14% enea, energa zaś spadła ok 10% do minimum dołka. Tauron spada już czwarty dzień z rzędu od pojawienia się info, i spadł już ok 9 %. Wiem ;) to tylko takie sobie analizy, ale może być jakaś dodatnia korelacja, która nie od razu się pojawia.
leon pge na plusie, energa i enea w okolicy zera...a tauron na minusie. Śmierdzi to coraz bardziej, wydaje mi się, ze chcą na maxa wyleszczyć ludzi, wystraszyć.
leon Batman może nawet tauron
Michał (a) Szerszy komentarz o Farm51 oraz Jujubee zostawiłem w najnowszym wpisie (w podsumowaniu).
Michał (a) Na Jujubee była analiza standardowo pod nową grę: Kursk. Tak jak pisałem już wielokrotnie, schematy są na tych spółkach powtarzane.
Michał (a) Mareksy niedawno była analiza Jujubee.
Roberts Jujubee ma pod co więc ruszy
erbosss Chciałbym poznać waszą opinię na temat jujubee i dino. Co do tej pierwszej to wszedłem małą kwotą na 12,50zł kilka dni temu licząc na podbitkę do 14,50-15,00. Widać, że poniżej 12zł ktoś ładnie zbiera. Wsiadł ktoś z was na tę spółkę?\
Roberts Jujubee wyskoczyło z rana troszkę:) ktoś ładnie zbierał. Tam też się szykuje jazda pod Kursk
Donbas78 Tauron w zeszłym roku miał spory zysk netto nie wiem czy powtórzy tyle....
Ed Tauron chyba dziś ma podać wyniki
Batman Zasada jest więc taka, jak napisałem zresztą wyżej: 1) Ma być ustanowione minimum, 2) Rynek ma wzrosnąć 5-cioma falami, 3) Korekta ma być testem, który nie pokona dna. Jeżeli pokona, układanka zaczyna się od początku. A zatem czekamy na impuls? itd. Testy zazwyczaj potrafią znieść do 50-90% ruchu pierwszego impulsu, zatem samo wyczekanie na zajęcie pozycji nie sprawia, że traci się możliwość wejścia po prawie że najlepszej cenie. Jeżeli popatrzysz na Tauron, to masz trend spadkowy od września ubiegłego roku. Po co wyprzedzać jego koniec? Tylko dlatego, że skoczył wolumen? Na PZU też skoczył, a dołek jest już wyłamany. Nie wypowiadam się tutaj co do Twojej strategii, bo jej dokładnie nie znam, ale dokładnie piszę o tym, jak moim zdaniem prawidłowo powinno wyglądać wejście. W moim podejściu masz uzasadnienie trwania ruchu wzrostowego (impuls), test (sprawdzian, czy jest jeszcze podaż), jasny stop (pod impulsem) i szansę na ruch wzrostowy. Twoje wejście zatrzymuje się w tej chwili (w moim bardzo subiektywnym odczuciu) na powieleniu ruchu zgodnego z zachowaniem dużego kapitału. Tylko tutaj trzeba mieć na względzie, że ten może zatrzymywać ruch przez kolejne 2 miesiące, czyszcząc podaż do kolejnych poziomów, położonych np. 10-20% niżej. Tak działa duży kapitał. Jemu się nie śpieszy. Nie musi blokować spadku. A wręcz przeciwnie ? wiedząc, że ma skupioną podaż w 90%, może spuścić cenę, bo wie, że ta spadnie, ale żaden instytucjonalny sypał nie będzie, więc zbierze, co ma zebrać i dopiero zawróci. Sam na inwestycji oczywiście nie straci. Pokażę Ci jeden przykład, który aktualnie osobiście rozgrywam. Nasdaq ? trwa / trwał trend spadkowy. W trakcie jego trwania pojawiło się 7 potencjalnych miejsc, w których mógł być ustanowiony dołek. https://i.imgur.com/1FP3YbK.png Dopiero po 7 ?dołku? pojawiło się 5 podfalek w górę i korekta, która jest testem (skoczył wolumen na zniżce bez pokonania dna). Zgodnie ze strategią, wziąłem longa i ustawiłem pierwotnego stopa pod impulsem. Kiedy cena ruszyła w górę, stopa przestawiłem nad cenę wejścia. Obecnie ? ryzyko wynosi dosłownie zero, gram z prawdopodobnym kierunkiem wzrostowym. Jeżeli mnie wytnie, bo okaże się, że źle to odczytałem lub rynek jeszcze pogłębił spadek, nie stracę nic. Jeżeli cena wzrośnie ? zarobię. I dlatego własnie takie podejście ma pewną przewagę nad celowaniem w potencjalne dno. Po prostu skazujemy się na ślepy traf ? albo się wstrzelimy albo nas ustrzelą. Niech więc prawdopodobieństwo będzie przynajmniej po naszej stronie, jak już jakieś decyzje podejmujemy i zaczynamy spekulować na rynkach.
leon tauron chyba trzeba akumulować
leon tauron dzis załodowany do worka
filip Jujubee do też dobry temat tylko niestety ta spółka za często korzysta z drukarki
filip Mi się jednak bardziej niż Jujubee podoba Farma
Przemek (r) Michał (a) mam pytanie czy przy analizie Jujubee jest dobry LA ? Bo kurs aktualnie jest sporo wyzej.
Roberts Błażej (a) Cześć wypowiedzialbys się na temat jujubee ? Z 14.70 spadlo na 10.15 i odbija. Linia trendu wzrostowego krótkoterminowa zadziałała i teraz obstawialbys dalsze wzrosty?
Roberts Jujubee odbija
Wojciech Sądzę, że Tauron i PGE tutaj poprawią wyniki
Roberts Siema Jak widzicie jujubee?
Roberts Jujubee tragedia A niby premiera kurska w tym roku... O co chodzi ?
leon Asia ciekawe co z jujubee...śniło mi się dzisiaj;P
Mareksy mam jujubee po 10 zł, mogłem opchnąć wiedziałem że jak nie pokona 15 to będzie zjazd do bazy ... ale pazerność się włączyła
leon Batman piękny ten Twój tauron my friend ;)
flichaa Farm51 i Jujubee ładnie. Jujubee na oporze. Ciekawie to wygląda.
leon jujubee, ostatnie mikroskopowe zlecenie poprawiło trochę świecę
leon jujubee nie trzeba komentować, wystarczy spojrzeć na wykres
leon tauron słabo
kuna może tauron po 2,46 ?
leon jujubee słabo, tak dalej pójdzie to wybije z konsoli
kuna Błażej (a) tauron -jak widzisz ?
Michał (a) Może Błażej się wypowie na temat Tauron.
kuna Michał (a) jak widzisz Tauron?
Błażej (a) Jujubee mocno walczy o utrzymanie wsparcia. Dziwi trochę ukryte zlecenie sprzedaży po 11.25
leon Witam wszystkim, niemal dwa tyg nie byłem na giełdzie z braku czasu, widzę, że sporo się działo. No i Tauron mi uciekł. Kilka spółek pouciekało, niestety, nie da się robić wszystkiego na raz.
Michał (a) Jujubee jako tako pozytywny okres
Batman Asia Ale właśnie pod takie wybicia zajmuję zazwyczaj pozycje jak zauważyłaś. Tak samo może być na jujubee i trk z mojego portfela. Tam też są SL jak był na bioton. to są miejsca gdzie wybicie powinno być silne a SL w miarę blisko
Batman jujubee wybiło
Batman Błażej (a) jujubee z Twojego wpisu fajnie wygląda
ralf Enea i Energa sie obudzily. Odbicie sie na energetyce szykuje, czy za wcześnie? Ciekawe ze PGE i Tauron jakos topornie. Jakie Wasze opinie?
pharel Tauron ktoś bierze? czy uwazacie ze wsparcie okolic 2,30 nie wytrzyma?
leon TAuron i mbank najlepszy w wigu
Batman karkalis też nie chcę już na tych pozimach kupować jujubee ale na f51 jakoś mi się nie dokońca wykres podoba. bacznie obserwuję jak coś ciekawego się pojawi na pewno napiszę
Batman karkalis Z resztą jak widzisz ostatni miesiąc na dziennych to kurs f51 wygląda prawie tak samo jak jujubee
leon wpadł mi Tauron za 2,39
leon wczoraj kupiłem Tauron, dziś sprzedałem, wciąż podaż na 2,42
leon tauron w ciekawym miejscu
leon Jujubee się ładnie posypało, jakby tak znowu poleciało na ok 9,50 zł, byłoby ciekawie
raba kończąc temat to osobiście zbieram kapitał na tauron . Uważam że wiadomości na które czeka rynek wykreują bardzo mocny ruch na tym papierze
raba Błażej a tauron konkretnie? Zejdzie na 2,3x
bob1 Energa w dwa dni już ponad 6% podskoczyła ,a Tauron niżej i niżej,zastanawiam się czy nie zamienić.
Roberts Cześć zrobi mi ktoś jakąś szybką analizę jujubee?
raba ja się czaję na tauron za 2,4
Roberts Czesc Jak widzicie jujubee?
Michał (a) Pewnie o Jujubee? Tak, miałeś dość spory korpus z małym wolumenem, co oznacza, że ktoś przestał/przestali kupować. Jeżeli masz większą gotówkę, to też nie kupujesz codziennie, bo chcesz jak najtaniej kupić akcje.
kozineczka Jujubee przebił śr. term linie trendu spadkowego o czym pisałam...
kozineczka Jujubee pięknie zbierają. Jutro DLC, dlatego zdziwiona byłam tą przeceną dzisiejszą.
Michał (a) Sylwek W energetykę też na razie nie inwestujemy jeszcze. Tauron by musiał pierw na stałe 2,60 zł przebić.
Asia karkalis już jakiś czas wiadomo o tym DLC, ale wiesz jak to teraz w Jujubee... "stay tuned" :D
kozineczka Na 15 marca Jujubee zaplanowała wydanie pierwszego dodatku do gry strategicznej Realpolitiks.
kozineczka Przemek na jujubee zrobili brzydką świeczkę na koniec ale mam przeczucie, że tak to miało być, za duży wolumen dziś, prawdopodobne, że jednak przebije ten opór.
kozineczka Na jujubee obroty wskazujące zmiane trendu ... !?
kozineczka Jestem ciekawa końcówki na Jujubee, F51 już przegrzany może część kapitalu przenieść na na kursk ...
kozineczka Jujubee idzie :)
Przemek (r) Jujubee na wybicie 11 zl
filip taki Forever czy Jujubee to jak dla mnie drukarnia akcji
Michał (a) Jujubee dalej się "konsoliduje".
Wojciech co sądzicie o Tauron z LA 2.71?
Batman karkalis Ja jujubee sprzedałem po wisielcu 23.02 ale nie twierdzę że sytuacja jest negatywna. po prostu jestem typowym groszołapem i 5 - 10 % często mnie zadowala co pozwoliło mi już osiągnąć spektakularny wynik od początku roku jak chodzi o stopę zwrotu na całym kapitale
Batman Jujubee daje radę:)
Batman Asia jujubee masz ?
Batman karkalis jujubee dało radę :)
Batman Na jujubee
Batman karkalis Czekam bardziej na to jak się sytuacja rozwinie. Obserwuje też wiele spółek. Jak coś zobaczę będę pisał dziś na jujubee widać popyt jak się to zakończy zobaczymy. Trzymam kciuki też za cdr jak wyrysuja dziś jakiś młotek na fajnym obrocie to będzie ok jeśli zamkną w okolicy minimow to raczej zobaczymy test sma200
Batman Jak pisałem na jujubee widać silne ręce. Inaczej ja je widzę :)
leon Batman jujubee niby technicznie coraz ciekawiej ale pod co?
Batman karkalis Na ,,Twoim" Jujubee widać ,,silne ręce" i zastanawiam się czy nie skupować na tych poziomach bo jak pisze Michał jak walną info o kursku to możliwy jest jakiś spekulacyjny rajd
leon Batman kasus dlaczego sądziecie, że Jujubee ciekawie? moim zdaniem prawdopodobieństwo spadków jest większe, ale moge się mylić.
Mareksy jujubee do obserwacji, niedługo powinni podać datę ich gry Kursk
Błażej (a) wskaźnikowo nie ma niespodzianki z uwagi na największe spadki: Tauron.
Batman karkalis jujubee już upłynniłem ale sam nie wiem czy dobrze bo niby to wsparcie ciągle trzyma
Batman karkalis jujubee wybiło dołem wsparcie ostateczne na 9,20 niestety
kuba7k tauron w ciekawym miejscu, mozna probowac z ciasnym sl
Michał Batman W sumie pisałem już na temat Jujubee. Skoro emisja po 7 zł, to na razie kurs będzie chodzić po tych poziomach 8 - 12 zł.
Batman Michał napisz 2 zdania o jujubee proszę
Batman karkalis Na blo się jeszcze technicznie nic złego nie dzieje na jujubee niestety nie wygląda to dobrze
leon jujubee słaba świeca, jak zwykle zobaczymy jutro co z tego wyjdzie, moim zdaniem słabo.
leon jujubee ktos nie wytrzymal
Przemek(r) Batman no i jujubee nq potwierdzeniw mlotka
Batman karkalis Jak dla mnie jujubee też ładny młotek potwierdzony obrotem. Niby straszy ta świeca z 17.01 ale tam ten duży obrót był na minimach dziennych
Batman karkalis Pięknie jujubee wyciągnęli ! :) skomentuje później kilka moich spółek co mam bo ładnie dziś poszło wszystko :)
Batman karkalis Jak się dzisiaj na jujubee młotek zrobi to będzie ciekawie bo ważne miejsce jeszcze nic straconego
Asia szwagry zapomniały o Jujubee
Batman Asia Ja dzisiaj i tak du\żo nakupiłem. Jeszcze bloober dobierałem jujubee kupiłem indata kupiłem mph dobierałem sfinx kupiłem cdr kupiłem ale zbliża się do mojej ceny zakupu i trochę mnie to martwi
Batman karkalis Trzymasz jujubee ?
Batman leon I niech rusza ... zastanawiam się czy łyknąć to jujubee
leon jujubee 9.50
Batman Przemek(r) Fajna lista ja dorzucam mph i lentex bloober oraz do obserwowania gry cdr 11bit Oponeo jujubee
Asia karkalis czy szwagry wiedzą coś o Jujubee? czy te "dobre wieści" juz były?
Asia karkalis prezes obiecał jakieś turboinformacje do końca miesiaca na Jujubee, zostały mu 3 dni :) bo infa o emisji to już pokazał
Asia Przemek(r) widzisz? Jujubee juz robi wisielca.... spekuła pełną gebą
Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK