Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.

Analiza techniczna spółek: Eurocash i Polenergia.

Analiza przedstawiciela mWIG40 i sWIG80.

W tym wpisie znajdują się dwie spółki, których kurs znalazł się w ciekawym miejscu, gdzie możliwy będzie ruch wzrostowy. Pierwszą spółką jest Eurocash, która jest właścicielem Eurocash Cash&Carry i Eurocash Serwis a także sklepów takich jak Abc, Centrum Delikatesy, Groszek, Lewiatan czy Mila. Drugą  z omawianych spółek jest Polenergia, która jako grupa energetyczna działa w takich obszarach jak wytwarzania energii z konwencjonalnych i odnawialnych źródeł oraz dystrybucji i obrotu energią elektryczną.

EUROCASH

wykres tygodniowy

wykres dzienny

Na wykresie z interwałem tygodniowym kurs się konsoliduje tworząc formację a’la trójkąta zniżkującego, którego wybicie górą da szansę na ruch wzrostowy w kierunku wyznaczonego najbliższego oporu w okolicach 22 zł. Następny poziom oporu wyznaczyłbym w okolicy 25 zł. Na wykresie z interwałem dziennym mamy aktualnie walkę ze średnią kroczącą SMA200, od której kurs się kilkukrotnie odbijał (wcześniej stanowiło wsparcie a aktualnie opór). Wskaźnik RSI po wygenerowaniu sygnału kupno idzie mocno do góry, ale do obszaru wykupienia ma jeszcze kawałek (obszar powyżej 70). Wyznaczona linia górnego ograniczenia formacji przebiega w tym momencie w okolicach 19,60 zł. Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 19 zł. Jeżeli zrealizuje się pozytywny scenariusz to będzie można zagrywać na wybicie górą z formacji.

Przykładowy LimAkt 19,65 zł, SL poniżej 19 zł.

POLENERGIA (czasami mniejsza płynność)

wykres tygodniowy

wykres dzienny

Pomimo słabego zachowania sektora energetycznego w ostatnim czasie ta spółka jako jedyna wykazuje dużą chęć do wzrostów. Spółka ostatnio ma mniejsze obroty, ale wykres z interwałem tygodniowym i dziennym wygląda interesująco ze względu na mocny trend wzrostowy, który trwa od 2018 roku. Dodatkowo kurs zmierza w kierunku historycznego szczytu wyznaczonego na wykresie. Aktualnie kurs znalazł się między linią trendu okolice 27 zł a oporem na poziomie 28,50 zł. Na wykresie z interwałem dziennym wskaźnik RSI porusza się w bardziej horyzontalnie co może wskazywać na konsolidację kursu. Myślę, że tutaj warto zagrywać dopiero na przebicie oporu, ponieważ wtedy powinien się uaktywnić większy popyt.

Przykładowy LimAkt 28,55 zł, SL poniżej wyznaczonej linii trendu.

Autor analizy: Przemysław Witkowski


Przykładowy LimAkt, to jedynie nasz wewnętrzny umowny poziom wejścia.

Zobacz podobne analizy:2 komentarze

  1. Błażej Błażej pisze:

    Obydwie spółki na tle rynku zachowują się nadal ciekawie. Pozostawiam je pod obserwacją.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK