Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.
Styczeń 2023
 • P
 • W
 • Ś
 • C
 • P
 • S
 • N
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31

Analiza techniczna spółek: Ambra, ML System oraz Neuca.

W dalszym ciągu widoczna jest siła spółek z indeksów MWIG40 i SWIG80, których kursy cały czas pną się do góry. Stawiam na dalszy wzrost tych indeksów, dlatego do analizy wybrałem jedną spółkę z MWIG40 (Neuca) oraz dwie spółki z SWIG80 (Ambra i ML System).
Neuca jest liderem w hurtowej dystrybucji leków w Polsce. Najbliższy raport finansowy za 2020 rok zostanie przedstawiony 25.03.2021.
Ambra jest liderem rynku wina w Polsce oraz jednym z czołowych producentów, dystrybutorów oraz importerów wina na terenie Europy Centralnej i Wschodniej. Spółka przedstawiła już wyniki finansowe za 2020 rok.
ML System to jedna z najbardziej innowacyjnych spółek działających w sektorze OZE, która zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem zintegrowanych systemów opartych o PV. Spółka na początku marca podała szacunki za 2020 rok a publikacja raportu rocznego została przeniesiona z 17 marca na 15 kwietnia.

AMBRA (AMB)

interwał dzienny

Ambra, analiza techniczna
Spółka znajduje się w trendzie wzrostowym. Kurs spółki od jakiegoś czasu konsoliduje się poniżej poziomu 20 zł, gdzie aktualnie można wyznaczyć poziom oporu. Konsolidacja przybrała kształt a’la formacji trójkąta zwyżkującego, w którym kończy się miejsce na dalszą konsolidację i należy oczekiwać rozstrzygnięcia w najbliższym czasie. Kurs od dołu wspierany jest przez średnią SMA50. Najbliższe lokalne wsparcie znajduje się przy wyznaczonej linii dolnego obszaru konsolidacji, natomiast pierwszy większy opór wg. arkusza zleceń można wyznaczyć przy poziomie 21 zł. Zagrywamy na wybicie górą z konsolidacji.

Przykładowy LimAkt 20,10 zł SL poniżej 19,70 zł.

ML SYSTEM (MLS)

interwał dzienny

ML System, analiza techniczna
Spółka znajduje się w trendzie wzrostowym. Kurs spółki pomimo negatywnej świecy z 12.02.2021 r., która powstała na olbrzymim wolumenie nie domknął luki wzrostowej poniżej tej świecy co stanowi aktualnie lokalne wsparcie dla kursu. Następnie widoczna jest konsolidacja kursu ponad wyznaczonym wsparciem na 118 zł. Kurs aktualnie znajduje się przy górnym ograniczeniu obszaru konsolidacji a miejsce do dalszego ruchu bocznego powoli się kończy, dlatego warto obserwować wykres pod potencjalne wybicie. Przy realizacji pozytywnego scenariusza najbliższy opór będzie stanowić historyczny poziom kursu, czyli okolice 150 zł. Zagrywamy na wybicie górą z konsolidacji.

Przykładowy LimAkt 128,5 zł SL poniżej 118 zł.

NEUCA (NEU)

interwał dzienny

Neuca, analiza techniczna
Spółka znajduje się w trendzie wzrostowym. Aktualnie na wykresie widoczna jest korekta, która dotarła do wsparcia w obszarze 690-700 zł, który dodatkowo wsparty jest przez średnią SMA50. Najbliższy opór może się pojawić przy 750 zł (aktualny historyczny szczyt) albo dopiero na poziomie 800 zł (psychologiczny poziom). Zagrywamy na zakończenie korekty i kontynuację wzrostu.

Przykładowy LimAkt 718 zł SL poniżej 700 zł.

Autor analizy: Przemysław Witkowski


Przykładowy LimAkt, to jedynie nasz wewnętrzny umowny poziom, który brany jest do podsumowań i statystyk skuteczności analiz. Jeżeli zastanawiasz się nad zmianą konta maklerskiego, to sprawdź nasz ranking domów maklerskich.


Otwórz rachunek w LYNX i otrzymaj aż 50 EUR zwrotu za prowizje

Jeśli chcecie przetestować rachunek w LYNX, to koniecznie uzupełnijcie pole kupon: GPWATAK – dostaniecie 50 euro na handel (w postaci zwrotu za prowizje). Promocja nie obejmuje zwrotu za transakcje na CFD i certyfikatach turbo.

Zobacz podobne analizy:1 Odpowiedź

 1. Błażej Błażej pisze:

  W przypadku spółek Ambra i Neuca mamy dodatkowo do czynienia ze spółkami dywidendowymi. Neuca miała w ub.r. roku dywidendę na poziomie 1.67%, a Ambra na 3,87%.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Komentarze z shoutboxa

space ambra coś dziś podejrzanie rośnie. wina tuska pewnie
space ambra dziś ładnie urosła, możliwe że koniec korekty
Błażej (a) cześć, Ambra na dzisiejszej sesji wyraźnie testowała SMA100 na ~23,20 zł. Teraz ważnym wsparciem pozostaje 24 zł.
space ambra walczy dziś o wybicie 24.5
Błażej (a) Do obserwacji z tego indeksu m.in. Ambra, która pomimo marazmu nadal utrzymuje się we wzrostowym układzie. Mowa w szczególności o SMA200, która przebiega na 20,83.
Błażej (a) Ambra odbija od wspomnianego w ubiegłym tygodniu pozomu na 20 zł, gdzie przebiega SMA200. Trend wzrostowy nadal nie jest zagrożony.
space ambra też ładnie odbija
KDondi Wracając do ambra... jakie najbliższe wsparcie Waszym zdaniem?
space Błażej (a) duże obroty na ambra dopiero były 29 czerwca, dużo większe niż zwykle, stąd wydaje mi się że to ktoś zamyka większą pozycję. bo nic negatywnego się nie pojawiło fundamentalnie
Błażej (a) space ambra dotarła dzisiaj do sma200 oraz okrągłego poziomu, gdzie sensownie bronić się może popyt.
space ktoś widzę ma biegunkę na ambra
space tak więc wielka niewiadoma, a że ambra lubi sobie posiedzieć w konsoli przez jakis czas,to myślę że nie ma co łapać noża od razu
koku Michał (a) morlinek92 zaraz poniżej 20 na Ambra przebiega MA200 i kurs kilkukrotnie ją respektował, także może rzeczywiście ciekawe miejsce
Michał (a) morlinek92 Cześć. Ambra dalej w długoterminowym trendzie wzrostowym i kurs faktycznie teraz dotarł do kluczowego obszaru wsparcia ~20,00 zł. Przy tym wsparciu też powstają zwiększone obroty. Można więc poczekać aż się utworzy krótkoterminowa konsolidacja przy poziomie ~20,00 zł i wtedy by można było zainwestować pod wytrzymanie tego wsparcia lub zagrywać pod przebicie oporu 22,30 zł. Jako że mieliśmy od marca 2020 stosunkowo mocne wzrosty ja będę obserować kurs właśnie przy poziomie 20 zł.
space dlugolubkrotko na ambra to podwójny szczyt sie zrobił, no i wcześniej rosło mocno. zobaczymy dokąd się skorekci
dlugolubkrotko Dobry wieczór :) Przyglądam się Ambra, jako potencjalnej spółce, ale nie rozumiem skąd te spadki od kilku dni. Nie znalazłem żadnych danych w sieci. Wolumen też jakoś drastycznie się nie zmienił.
Przemek (r) Ambra mnie pozytywnie zaskakuje bo taki wzrost o 6% to na tej spółce nie zdarza się często
space w sumie nigdy chyba ambra nie była tania.
Bartas_Gda (r) space ambra aktualnie tania nie jest
Błażej (a) space na ambra okolice 18.00 zł stanowią wsparcie. Gdyby w tym miejscu miało zabraknąć reakcji ze strony popytu, to raczej dopiero okolice 16 zł zachęciłyby do obrony.
space ambra coś się mocniej koryguje. dobra spółka do portfela dywidendowego
space ambra coś tam walczy z 20 a potem wybicie z trojkąta
zajmec Ambra rusza
Michał (a) Dzisiaj potencjalnie do obserwacji Ambra pod przebicie 19,00 zł. Kurs dalej znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym i wystąpiła 01.12.20 większa pozytywna świeca. Opór znajduje się właśnie przy 19,00 zł.
koku ambra nie sprzedaje do HoReCa, które mocno oberwało, choć anale napisali: W ocenie analityków, ostatnie dwa kwartały pokazały, że rynek wina jest dość odporny na takie wydarzenia jak pandemia, a grupa Ambra potrafi działać elastycznie, dostosowując się do sytuacji."
space Ambra "kupuj" od Millennium DM
space ale ambra się trzyma mocno
Patton Co sądzicie o Ambra w kontekście: a) zamkniecia galerii (spore koszty stałe) + problemów z pracownikami przy zbiorach owoców (lockdown) + suszy i problemów z oszczedzaniem wody (zapewne będzie zabronione mocne podlewanie etc)
filip Lukas ambra handluje alkoholem ale ja ja z win raczej kojarzę
karkalis Odlewnie odjechaly jak patrzę, AML to automotive, ostatnio Bosch podał forecast że widzi dalsze spadki w automotive, chociaż spółka porządna pod dywidendy, ambra za droga wg. Mnie - tu już zagladalem. Pozostałe muszę popatrzeć
filip karkalis krótkie Alior, długie Pgn, Novavis, Geotrans, Kęty, Aml, Ambra i Odlewnia
les Ambra - słaba reakcje na naprawdę solidne wyniki
Bartas_Gda Ambra
Bartas_Gda Ambra fakkt ciekawy obroty
Błażej (a) Ambra bez zagrożeń dla trendu, SMA100 powinno odgrywać rolę wsparcia.
Bartas_Gda Ambra była nisko ale się wystraszyłem
Bartas_Gda laptop osobiscie Ambra czekałbym na korektę Unimot, do brania był w piątek lub rano teraz ~12 zł bedzie silny opór - więc uważam, że nie jest to idealny moment uzywając sformułowania Michała na zajęcie pozycji na obu spółkach
laptop pany ktora spola ambra czy unimot ?
Bartas_Gda Błażej (a) chyba trzeba na Ambra poczekać na korektę
laptop i co z ambra ?
Przemek (r) Ta ambra
Przemek (r) Bartas_Gda ambra jeszcze nie patrzyłem
Bartas_Gda dziś żałuję mocno ambra
Bartas_Gda mlody_inwestor ajj złość mnie ogarnia z tą Ambra - ale na razie wolumen mizern
Bartas_Gda matko czekałem jakiś czas na Ambra
Bartas_Gda spółki które obserwuję np 11B, Autgaz, Agroton, Alumetal, Ambra, Amica, Apatro, Asseco, Asbis, autopartnet, budimex, CCC, CDRL, CLN, Cognor, Decora, Delko, Echo, Enter, Fasing, izostal, ksw, livechat, lts, mabion, mrc, pekabex
Bartas_Gda Błażej (a) tzn - mi chodziło o zaznaczony obeszar na wykresie spółki AMBRA
space mlody_inwestor nie analizowałem dokładnie ambra bo widziałem wzrost od 2016 roku z jakąś tam korektą po drodze. ja to lubię spółki co spadły sporo :) tak więc nie w moim zainteresowaniu
Bartas_Gda ale Przemek (r) Ambra po takich winikiach powinna ładnie jechać
Bartas_Gda Przemek (r) czy na Ambra szczyt padł?
mlody_inwestor Przemek (r) z tą Ambra, cos ciekawego technicznie zauwazyles? Bo ja przyznam, ze do at nie mam dobrego oka :p, bardziej mnie fundamenty przyciągają
mlody_inwestor Ambra?
karkalis filip ambra - fajne wyniki - prezes to analizował
filip Ambra ładny trend
custer Analitycy Santander Biuro Maklerskie w raporcie z 9 listopada 2018 r. wydali rekomendacje dla: 11BIT (Kupuj, Cena Docelowa 471,00 zł), ALUMETAL (Kupuj, 53,30 zł), AMBRA (Kupuj, 19,00 zł), AMICA (Kupuj, 137,00 zł), APATOR (Trzymaj, 26,00 zł), ASSECO BS (Kupuj, 30,00 zł), ASSECO SEE (Kupuj, 16,00 zł), AUTOPARTNER (Kupuj, 8,80 zł).
filip Ambra
Patton filip alko? Sa jakies spolki z tej branzy? Ambra chyba..
leon filip nie wiem jak jutro, ale ambra może być ciekaw na long term
filip jak dla mnie na jutro to Ambra
Zaba Ambra może pod zmianę kierunku
Batman Czyli dobrze rozumiem że ambra zbija cenę by odkupić w emisji
Batman ambra trzyma się ładnie ponad średnimi ale musimy wyjść ponad tą linię by można było mówić o kontynuacji http://bankfotek.pl/view/2113566
Asia ładnie też Ambra
Asia co ja pacze na jutro: Ambra (młotello na wsparciu), IFirma (młotello na poziomie tego z 8.09)
Asia Ambra widzę wreszcie w górę, ale z luką
Asia Ambra drugi młotek
Przemek(r) Batman kolejny mlotek na ambra
Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK