Za nami piękne wzrostowe sesje na największych polskich spółkach. Wykresy spółek tych na bieżąco analizuję w kąciku KzK, zatem ostatnie wzrosty nie powinny być dużą niespodzianką. W niniejszym wpisie zerkamy w stronę spółek, które zajmują się tym, co w życiu chyba najważniejsze: jedzeniem.
AMREST (EAT)
Formacja techniczna: trójkąt zniżkujący
Trend: długoterminowy trend wzrostowy od 2014 roku; od czerwca korekta
Zakres inwestycji: na inwestycję conajmniej średnioterminową
Zagrywka: pod potencjalne wybicie górą przez opór: pod przebicie 440
Komentarz: Kurs spółki Amrest zaczepił się o istotne wsparcie na 430 zł. Wsparcie to tworzy się od blisko pół roku i jak dotąd nie pozwoliło podaży na jego silniejsze przetestowanie (wybicie). Na ratunek przypełzła arcyistotna średnia krocząca (SMA200), która wspierać będzie obóz byków. Na wybicie z potencjalnej formacji trójkąta na razie nie liczę – zbyt mała zmienność na wolumenie oraz wyraźna przestrzeń do wahań. Niemniej przynajmniej w średnim terminie kurs powinien oscylować między SMA200 i SMA100 (430, a 450), a w długim naturalnie oczekujemy nowych szczytów.
Z perspektywy finansowej: Emitent najlepsze wyniki w historii miał w trzecim kwartale 2017 roku, niemniej r/r wyniki za 1. kwartał są na bardzo wysokim poziomie (jednak nie na takim jak pod koniec ubiegłego roku). Możemy jednak przyjąć, że kurs akcji w drugim kwartale br. był nieco zawyżony przez błędne prognozy analityków. W długim terminie sprawa finansowa jak i wykresu ma się podobnie: jest wzrostowo.
Przykładowy LimAkt: 441,10
Kania (KAN)
Formacja techniczna: chorągiewka
Trend: długoterminowy trend spadkowy, próba zainicjowania trendu wzrostowego w średnim terminie
Zakres inwestycji: na spekulację krótkoterminową
Zagrywka: pod potencjalne wybicie górą przez linię spadkową
Komentarz: Jeden z tych wykresów, który znajduje się w jednoznacznym, długoterminowym trendzie spadkowym, przez co ugranie jakiegoś fajniejszego zysku uwarunkowane jest od spekulacyjnego timingu. W krótkim terminie widać jednorazowy strzał popytu, który znany jako smart money, może pomoże wybrnąć wykresowi z udręki ciągłej wyprzedaży. Wykresy spadkowe mają jednak to do siebie, że jedynym bezpiecznym zagraniem jest zagranie pod wybicie oporu i tym samym pokaz, że popyt ma ochotę się rozgościć na dłużej.
Z perspektywy finansowej: Ostatni podgląd finansowy jest z maja oraz z marca, ale zbyt wiele się nie zmieniło. Ostatni kwartał wskazuje na wzrost zysku ze sprzedaży r/r, ale kw/kw wynik już nie napawa optymizmem.
Przykładowy LimAkt: 1,14
Autor analizy: Pascal Bodnar
*Przykładowy LimAkt / wejście to jedynie nasz wewnętrzny poziom, który zostaje użyty do naszych dwutygodniowych podsumowań, jak również do podsumowań trzymiesięcznych oraz rocznych. Wszystkie analizy, których kurs przebił dany poziom LimAkt, są zamieszczane w naszych podsumowaniach.
EAT upornie walczy z tym wsparciem, a my nadal czekamy z naszym LA.
KAN bez zmian.