Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.
Lipiec 2020
 • P
 • W
 • Ś
 • C
 • P
 • S
 • N
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
Dodaj wydarzenie
Dodaj wydarzenie +

Analiza techniczna: Alumetal i Handlowy

Na początek wykres z serii: „Bo z trendem nie ma co walczyć”

Alior

F Alior H16

Powyższy wykres to futures na akcje Aliora (FALRH16). Ruch jest zgodny z trendem. Gdyby nie fakt, że kontrakty na Aliorze nie grzeszą obrotem, mógłbym go ze spokojnym sumieniem polecić – pozycja oczywiście krótka. Proszę w tym miejscu o informację czy znana jest Wam gra na kontraktach. Z obserwacji wiem, że parę czytelników jest oswojona z tematem, ale chętnie zrobię na ten temat osobny wpis w kategorii Nauka.

Alumetal

Alumetal

Alumetal

Trend: długoterminowy trend boczny

Zagrywka: Przykładowy LimAkt 50,81 zł

Komentarz: Kurs spółki zasługuje na uwagę wyłącznie przez utworzony na ostatniej sesji obrót na poziomie ponad 4 mln zł. Zauważyć jednak należy, że obrót w dużej mierze spowodowany został wymianą dużych pakietówek. Zagrywamy jedynie pod wybicie z trendu zniżkującego.

 

Handlowy

Handlowy

Handlowy

Formacja techniczna: trójkąt zwyżkujący

Trend: średnioterminowy trend spadkowy

Zagrywka: Przykładowy LimAkt 76,01 zł

Komentarz: Kurs spółki zmierzy się niebawem ze średnioterminowym trendem spadkowym. Do walki staje natomiast trójkąt zwyżkujący, który formuje się od grudnia zeszłego roku. Gdyby nie nieciekawe otoczenie, to typ nadawałby się jako „pewniak”. W obecnej sytuacji należy spodziewać się ewentualnego fałszywego wybicia, o popyt się uaktywni.

 

Spekulacyjnie

Everest

Everest

Everest

Spółka wykazuje w ostatnich dniach wzmożone zainteresowanie spekulantów. Kurs spółki znajduje się na swoich minimach, okolice 50 gr. Nie podaję przykładowego LimAkt, bowiem jest to luźna propozycja do obserwowania bądź ewentualnego zagrania (pamiętając jednak o odpowiednich poziomach obronnych).

Zobacz podobne analizy:14 komentarzy

 1. Przemek pisze:

  Błażej chętnie bym się oswoił z tematem. Jak będziesz miał chwilę to zrób wpis w dziale Nauka.

 2. AniaBenia AniaBenia pisze:

  popieram zdanie Przemka.

 3. Błażej Błażej pisze:

  Zajmę się wpisem w przyszłym tygodniu. Jakbyście mieli konkretne pytania, to proszę o informację. Odpowiedzi zawiorę we wpisie.

 4. Błażej Błażej pisze:

  Handlowy aktywował LimAkt.
  Natomiast przykładowy Alior wybił z trendu spadkowego.

 5. Błażej Błażej pisze:

  Polski WIG wygląda całkiem całkiem, aczkolwiek od dłuższego czasu podchodzę z dystansem do tych oszałamiających wzrostów, vide dzisiaj JSW czy Bogdanka, które rosły momentami po 20 %.
  Niemiecki DAX złamał istotne wsparcie: http://prntscr.com/9zgrvd co w konsekwencji powinno rozwinąć ruch spadkowy do wstępnie okrągłych 9000 punktów, a następnie do 8.500 punktów, gdzie widoczna jest luka wzrostowa stanowiąca wsparcie.
  Rynki w Stanach Zjednoczonych również wypadają mizernie. Na półtorej godziny przed zamknięciem tamtejszych indeksów widzimy spadki sięgające nawet ponad 3,5 %: http://prntscr.com/9zgtfy

 6. greengo greengo pisze:

  po dzisiejszym dniu Alior nadal traktować jako wybicie z trendu spadkowego ? spadek prawie do poziomu trendu, z wolumenem podobnym jak wczoraj wybicie ponad linie trendu … powrót do trendu ?

 7. Błażej Błażej pisze:

  Everest ktoś obserował? Spółka wybiła na potężnym obrocie.

 8. Dominik Dominik pisze:

  Błażej obserwowałem ale dzisiaj zaspałem:)myślisz że może byc drugi np.FPO i tym podobne ja nawet nie wiem czym sie oni zajmują.

  • Błażej Błażej pisze:

   Akcje zbierany były na niższych poziomach, teraz po prostu się zleciało towarzystwo i pcha kurs w górę. Cytuję: „Everest Investments SA to spółka holdingowa budująca międzynarodową grupę zarządzającą aktywami w Europie Środkowo-Wschodniej, adresującą swoje usługi zarządzania funduszami inwestycyjnymi i funduszami hedge funds oraz zarządzania portfelami do zamożnych klientów indywidualnych, klientów instytucjonalnych oraz klientów detalicznych z Polski, Europy Zachodniej i USA.”
   Czyli spółka idealna na spekulacje :)

 9. doc doc pisze:

  czy na MSZ nie pora?

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Komentarze z shoutboxa

Bartas_Gda (r) są jakieś certy na milenium lub handlowy?
nemooo czy ja dobrze widzę że bilans handlowy jest 100 razy mniejszy niż prognozowali?
Ed A Handlowy ladnie sie nie poddaje pamięć
nemooo everest też się otworzy ł
custer czesc. Zerknie ktoś na alumetal, czy dobrze widzę, że wszedł w hossę?
Mariuszu Dodatkowo w sytuacji, gdy w danym roku obrotowym przychody Everest przekroczą 100 mln zł i średnia kapitalizacja Everest przekroczy 100 mln zł w tym samym roku obrotowym zaproponowana zostanie emisja akcji Everest z wyłączeniem prawa poboru skierowana do członków Zarządu oraz kluczowych osób w Everest _"Program Motywacyjny"_. Oferta nie przekroczy 2 000 000 akcji, po cenie emisyjnej 1,00 złoty. jeśli tam są takie powiązania czyli everest i columbus i j teraz nexity, to te przychody bez problemy zrobią w kilka miesięcy na marży minimalnej :( słabe to. co raz bardziej zaczyna mi to śmierdzieć
Mariuszu przychody everest 100mln, co za bajka...
Mariuszu Inwestycja polegała będzie w szczególności na: _i_ nabyciu przez Everest od Dawida Kmiecika 100 % udziałów w Nexity za łączną cenę 980.000 złotych, _ii_ udzieleniu przez Columbus do Everest pożyczki w wysokości 2.303.049 złotych na warunkach rynkowych z terminem spłaty do końca kwietnia 2025 r. z możliwością jej konwersji na akcje Everest wskutek podwyższenia kapitału zakładowego w razie braku spłaty począwszy od 1 maja 2025 r. _iii_ udzieleniu przez Columbus Dawidowi Kmiecikowi pożyczki w wysokości 700.000 złotych na warunkach rynkowych na okres 5 lat z możliwością wcześniejszej spłaty po 2 latach zabezpieczonej na akcjach Everest, _iv_ podwyższeniu kapitału zakładowego Everest z wyłączeniem prawa poboru i objęciu nie więcej niż 7.696.951 nowych akcji Everest przez: Dawida Kmiecika w ilości 1.100.000, Columbus w ilości 3 796 951, Janusza Sterna w ilości do 200 000, Gemstone w ilości do 900 000 oraz innych inwestorów w ilości do 1 700 000, za cenę emisyjną w wysokości 1,00 zł za jedną akcję. Gemstone i Janusz Sterna spowodują udzielenie pożyczki w wysokości do 400 000 tys. zł dla Everest w celu pokrycia istniejących bieżących zobowiązań. Dodatkowo w sytuacji, gdy w danym roku obrotowym przychody Everest przekroczą 100 mln zł i średnia kapitalizacja Everest przekroczy 100 mln zł w tym samym roku obrotowym zaproponowana zostanie emisja akcji Everest z wyłączeniem prawa poboru skierowana do członków Zarządu oraz kluczowych osób w Everest _"Program Motywacyjny"_. Oferta nie przekroczy 2 000 000 akcji, po cenie emisyjnej 1,00 złoty. Dawid Kmiecik będzie uprawniony do objęcia do 1 000 000 akcji, prawo do objęcia pozostałych 1 000 000 akcji zostanie ustalone przez Zarząd i zatwierdzone przez Radę Nadzorczą Spółki. Strony postanawiają, że do czasu realizacji Programu Motywacyjnego nie będą w żaden sposób dążyć do wypłaty dywidendy z Everest, ani zaliczki na poczet dywidendy.
bronas16 na everest
Mariuszu everest emisja akcji na poczet przejęcia nexity
custer Czy alumetal ktoś obserwuje? Widać jakąś zmianę trendu, wybicie, czy tylko pod opór doszło?
Mariuszu everest zrobili to samo co dizsiaj z arena XD
bronas16 co zrobili z everest
Mariuszu najlepsze jest w tych wszystkich spółkach które tak szybko skokowo urosły bo były dziury w arkuszach, że jak coś się stanie czyli np info o emisji albo że JC sprzedał czy jeszcze inny smród, to że nikt tego nie sprzeda bo tko będzie na poziomie np 5 razy niżej niż kurs zamknięcia zpoprzedniego dnia :D niby tak fajnie sie obserwuje albo fajnie widać duże cyferki jesli ktos ma taki everest albo dzisiaj arene, ale w razie w, to kto to kupi ? :D
nemooo ciekawe jak dziś zachowa się konsorcjum JC, i jak zachowa sie Everest
roger kramrok Artgames symulator wejścia na mount everest chcą robić, coś nowego, a nie te strzelaniny tylko
filip Everest, Digitial, Premiumf Pan Styczeń jedzie
filip bronas16 wszedl w Everest
Bartas_Gda (r) karkalis odlewnie też się czaiłem, ale odjechał tak jak ALumetal, Vigo, czy Kęty
Bartas_Gda (r) alumetal ciekawie
custer heh, teraz zerknąłem na bank handlowy, chodzi poniżej 50 zł, a ja nim grałem jeszcze jak był w okolicach 120 zł
Bartas_Gda (r) Alumetal ciekaie
Ja_Jonash kramrok co piszą o Alumetal?
kramrok pojawiło się też u nich nowa pozycja Alumetal SA
les custer na alumetal zarząd skupuje ostatnio Zobacz obrazek <Obrazek1694.png>
custer z alumetal zrobią jak z ergis...
Bartas_Gda to słabe info min dla FTE, Alumetal, Cognor
Błażej (a) AML, Alumetal, przyklejone do dna na 35 PLN, także tutaj ewentualne odbicie będe rozpatrywał jako spekulacyjne.
Roberts Ciekawe czy wprowadza ten podatek handlowy od1 września
kramrok ALUMETAL też idzie
Bartas_Gda erbosss to samo Alumetal
Piaskun Handlowy kolejny pank blisko 70mln ....
maromir dzis piątek . dzięeń nie handlowy
custer Bartas_Gda alumetal miał dużą dywidendę, już odcięta, ale skala spadku daje do myślenia...
Bartas_Gda Alumetal jak spadł
laptop Ujawnienie opóźnionej informacji poufnej dotyczącej przystąpienia do sporządzania wniosku restrukturyzacyjnego Podstawa prawna Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Treść raportu: Zarząd ZAKŁADÓW MIĘSNYCH HENRYK KANIA S.A. z siedzibą w Pszczynie (dalej "Emitent" lub "Spółka") informuje, że w dniu 17 maja 2019 r. Spółka przystąpiła do sporządzania wniosku restrukturyzacyjnego. W dniu przystąpienia do sporządzania wniosku restrukturyzacyjnego oraz do chwili obecnej żaden z kredytów udzielonych Spółce nie został wypowiedziany ani postawiony w stan natychmiastowej wymagalności wg informacji posiadanych przez Spółę. Zarząd ocenia, że spółka jest zagrożona niewypłacalnością w rozumieniu art. 6 ust. 1 ustawy prawo restrukturyzacyjne, co oznacza, że sytuacja ekonomiczna Spółki wskazuje, że w niedługim czasie może stać się niewypłacalna (art. 6 ust. 3 ustawy). Decyzja o przystąpieniu do sporządzenia wniosku restrukturyzacyjnego została podjęta w obliczu pogarszającej się sytuacji płynnościowej Spółki. W dniu 22 maja 2019 roku. Spółka nie spłaciła części kredytu obrotowego udzielonego przez Bank Handlowy w Warszawie SA, ok. 13 mln zł przez c
Przemek (r) Handlowy ładna sesja
Przemek (r) Bank handlowy sobie dobrze radzi
Przemek (r) Bank handlowy wygląda interesująco
karkalis Michał miałem ostatnio dużo w pracy i nie jestem na bieząco. Ten podatek handlowy aż tak mocno uderzy w wyniki spółek?
analizyprezesapl Wg moich na szybko wyliczeń, podatek handlowy w przypadku Vistuli może wynieść w okolicach 2,5 mln rocznie czyli tyle co nic. https://i.imgur.com/i0dayfY.png
Michał (a) Podatek handlowy jest od sprzedaży detalicznej
Michał (a) Bartas_Gda Nie. Te wyliczenia Millenium to sam podatek handlowy
Michał (a) Bartas_Gda W rekomendacji banku Millennium kiedyś wyliczali, że szacowany podatek handlowy w przypadku Vistula to ~1,5 mln zł
Michał (a) Handlowy
Ed Handlowy wynik po Q1 poniżej oczekiwań
Bartas_Gda spółki które obserwuję np 11B, Autgaz, Agroton, Alumetal, Ambra, Amica, Apatro, Asseco, Asbis, autopartnet, budimex, CCC, CDRL, CLN, Cognor, Decora, Delko, Echo, Enter, Fasing, izostal, ksw, livechat, lts, mabion, mrc, pekabex
Marta Michał (a) a co z alumetal?
Hoze koło mnie biegł szlak handlowy jakiś muszę pocczytać to tam będę szukał ew przy starych domach dworach nadlesnictwach etc
Marta alumetal - co prawda to jest początek handlu ale świeca nie zachwyca
custer mój typ alumetal, tak na 5% wzrostu dzisiaj
custer Alumetal zapowiedź zacnej dywidendy w czerwcu
custer Alumetal dzisiaj może wybić górą z trójkąta
Donbas78 Parkiet szaleje...Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Bioton, Handlowy i Neuca
custer Alumetal ciekawie...
Bartas_Gda Alumetal
Marta boś ładnie wybił to teraz czekamy na handlowy :)
PIEQ Batman dziękuję za Handlowy
Batman handlowy ma szansę odpalić
custer alumetal ładnie się broni, ciekawe jak tym razem opór na 45 zadziała...
karkalis abpl, oponeo, alumetal, TIM, kruszwica, - fajne spółki fundamente, widać, że się ruszją w góre. Ja już nie kupię, ale kto szuka ciekawych, mid/long term opcji, to warte rożważenia.
Bartas_Gda karkalis pamietam jak pisałeś o Alumetal
piotrlotr karkalis alumetal to tez moj typ - patrz lewa storna typow, kupiony niemal w idealnym dolku
karkalis Bartas_Gda alumetal zaczyna ciekawie wyglądać
andrzej641104 W/g mnie ciekawie tech. wyglądaj BOS oraz ALUMETAL
Zaba Batman zerknij jeszcze na alumetal jak to widzisz bo tam od kilku sesji się zrobił obrót
piotrlotr zerknie ktos na ALUMETAL ? wg mnie warto kupowac, nie tylko techniczne ale i fundamentalnie
piotrlotr Nie wiem czy ktos juz o tym dziisaj pisal, ale ALUMETAl dzisiaj zaszalal, wydaje mi sie ze przez nastepnych kilka dni moze isc w gore, niech ktos zerknie :)
filip Alumetal w ciekawym miejscu
Janek Batman a jak widzisz handlowy? możesz spojrzeć
Batman Błażej (a) handlowy fajnie wygląda
leon Batman handlowy fajnie wygląda
Batman leon Na handlowy się zaczyna :)
karkalis custer alumetal jeśli to producent aluminium - to ich koszty enr. elektyrcznej zjedzą w 2019
karkalis alumetal nie znam. Patentus też nie. slaskiekamienice nalezą wg. mnie do spekuły/szulerni - nie tykam
custer karkalis czy spółki typu alumetal, ergis, sląskie kamienice, patentus, forte analizowałeś fundamentalnie?
custer Mam prośbę: zerknie ktoś na alumetal, na wskaźnik macd i powie mi, czy kiedy linia sygnału przejdzie 0 to oznacza to wejście w trend wzrostowy, a teraz to jeszcze korekta spadków?
Batman Najlep?ej handlowy i kontrakty na mw40 jak opór wybija co we wpisie pod korek
kuna handlowy fajnie wygląda z wpisu Batmana
custer gdyby ktoś chciał coś mniej spekulacyjnego to Alumetal wchodzi w ciekawą fazę...
custer karkalis famur, alumetal
custer alumetal wg macd przebity "signal" :)
custer A jeżeli dywidendy z Peo mają być o 1/3 niższe to z BH stopa dywidendy będzie nawet wyższa. Oczywiście Handlowy jest mniejszy, ale nieźle sobie radzi. Miałem go kiedyś po 125 zł :)
Marta custer czemu akurat handlowy?
custer Jutro biorę Handlowy
custer usher jestem sceptyczny co do banków... skala spadków była zbyt duża, żeby mowić o jakiś wsparciach na PEO czy GNB. Handlowy TKO na otwarcie na minusie..
Batman karkalis Handlowy masz do wzięcia jak uważasz że banki nie polegną :)
Batman karkalis właśnie a pro po handlowy jest do wzięcia
karkalis pekao i alior nie lubi zagranica, handlowy jest wg ich ok
karkalis a i kiedyś z leon pisałem, że peo ma słaby sentyment za granicą, a handlowy ma dobry
cooper ULG: Na ponad 70 mln zł wyceniane jest Ulimate Games, które już myśli o przeprowadzce na rynek główny. ? W naszym modelu biznesowym zakładamy produkcję oraz dystrybucję dużej ilości niskobudżetowych, a jednocześnie wysokomarżowych gier na różne platformy (komputery, konsole, telefony). Ostatnio ogłosiliśmy kolejne premiery. Wśród nich najszerzej komentowaną jest ?Priest Simulator", w którym widzę duży potencjał marketingowy i handlowy ? mówi Mateusz Zawadzki, prezes Ultimate Games. Dodaje, że wśród innych planów wydawniczych na 2018 r. spółka ma jeszcze m.in. trzy tytuły na konsolę Nintendo Switch, w tym ?Agony" oraz ?Hard West". Dodatkowo na PC do końca 2018 roku chce wydać minimum siedem tytułów. ? To razem dziesięć produkcji w samym czwartym kwartale bieżącego roku. W przyszłym roku planujemy zwielokrotnić tę liczbę. Znajdujemy się też na finiszu strategicznych z perspektywy naszego biznesu negocjacji z czołowymi wydawcami gier z Chin ? sygnalizuje prezes studia. Chiny to największy światowy rynek. Według najnowszych szacunków portalu Newzoo jego wartość przekracza 34 mld USD. ? Priorytetem jest wybór najlepszego partnera, dlatego rozmowy trwają długo i są prowadzone równolegle z dwoma największymi podmiotami. Pierwszą grą wydaną w Państwie Środka będzie nasz hit ? ?Ultimate Fishing Simulator" ? zapowiada szef spółki.
custer Analitycy Santander Biuro Maklerskie w raporcie z 9 listopada 2018 r. wydali rekomendacje dla: 11BIT (Kupuj, Cena Docelowa 471,00 zł), ALUMETAL (Kupuj, 53,30 zł), AMBRA (Kupuj, 19,00 zł), AMICA (Kupuj, 137,00 zł), APATOR (Trzymaj, 26,00 zł), ASSECO BS (Kupuj, 30,00 zł), ASSECO SEE (Kupuj, 16,00 zł), AUTOPARTNER (Kupuj, 8,80 zł).
custer dlaczego fundalemntalnie silną spółką nie jest ergis, alumetal, pekao?
custer taki bank handlowy rośnie, a pekao spada... jakie to wszystko racjonalne...
custer alumetal...
marksi7034 W BAH warto wchodzic? Sprzedalbym Alumetal na ktorym mam strate i moze tu uda sie to odrobic? Jak sadzicie?
Przemek (r) Batman alumetal nie wierzyłem że tak urośnie
custer Alumetal dzisiaj zrobil mlotek.
custer Zarząd Spółki Krezus S.A. z siedzibą w Toruniu (''Emitent'') informuje, że w dniu dzisiejszym 6 czerwca 2018 roku podpisał pierwsze trzy zamówienia na dostawę łącznie 164 ton złomu aluminium ze spółką Alumetal Poland Sp. z o.o. Towar będzie dostarczany do Zakładu Produkcyjnego w Gorzycach i Kętach, sukcesywnie do 15 czerwca 2018 roku. Szacowana wartość zamówienia to około 1.400.000,00 PLN.
leon handlowy
PIEQ co może oznaczać że na ALUMETAL od rana brak oznak życia ?
custer alumetal proponuję
custer Alumetal druga kumulacja przed wybiciem górą, zasięg co najmniej 60,50
custer kurde, nie cierpie tego, jest dobry raport, dywidenda, a kurs stoi... alumetal ktoś coś?
custer alumetal ktoś coś przegladał?
custer interesuje mnie alumetal, bo jutro wyniki za 1 kw
arthas9182 Handlowy jakie wyniki.
leon alumetal, pisałem a sam nie kupiłem
leon alumetal do obserwacji
leon alumetal podobnie, aczkolwiek nie na sensownym volumenie
Michał (a) @wydra Indeks WIG-Banki sobie na razie nie radzi. Widać małe odbicie, ale decydujące będzie stałe przebicie 8.200 pkt. Handlowy w trendzie bocznym.
wydra cześć. Mam pytanie odnośnie trzech spółek. Jak widzicie ciech, cdrl i handlowy? Cdrl musi przebić 33zł i LA 33,20 byłby odpowiedni? Handlowy zamknął się powyżej 80zł. Teraz kierunek 85zł? Ciech odbił się od wsparcia w okolicy 54zł i czas na mocniejsze odbicie?
kuna Handlowy w sieci
Batman kuna myślę że tak jeszcze z wpisu Przemka handlowy fajnie wygląda
Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK