Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.
Kwiecień 2021
 • P
 • W
 • Ś
 • C
 • P
 • S
 • N
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30

WIG-Energia, czyli szukamy wsparć poza SMA100

Indeks energetyczny jednak poddał się presji ze strony podaży i odpuszcza tym razem szansę na wyjście z korekty. Długoterminowo indeks pozostaje w prowzrostowym układzie, a kontynuację korekty w dalszym ciągu uznaję za okazję inwestycyjną. Tym samym aktualizuję pogląd z KzK z piątku i patrzymy na najpłynniejsze walory indeksu:

WIG-Energia

Pod względem technicznym kurs dociera do SMA100 oraz do małego wsparcia. Dużo silniejsze wsparcie znajduje się akurat przy SMA200 oraz psychologicznych 3000 pkt. Co mamy obecnie? Wyłamanie z małego trójkąta zniżkującego, które – jeżeli indeks jest silny – może zostać już jutro zanegowane. W innym przypadku musimy przyjąć na klatę przebicie SMA100, obecnego mini-wsparcia, a następnie ataku na 3100 i finalnie na 3000 – ostatecznie tutaj kurs musi się wybronić.

CEZ

Średnioterminowo mamy do czynienia z wybiciem ze sporego trójkąta zniżkującego, co powinno otworzyć przed kursem atak na 85 zł w perspektywie kilku miesięcy. Wsparcie na 73, a prowzrostowy układ zostanie zanegowany przy zejście poniżej 71 zł.

Enea

Silny trend wzrostowy przeżywa obecnie korektę, która w najgorszym wypadku może znieść kurs do 13,1-13,5. Dzisiejsza sesja przyniosła sygnał sprzedaży poprzez przebicie 14,40.

Energa

Dzisiejsza sesja, to natrafienie na silną strefę wsparcia oraz ostateczne domknięcie luki wzrostowej z 16.08. Spadki do 12,00 zł w dalszym ciągu należy traktować jako silniejszą korektę i to tutaj najpóźniej spodziewałbym się przystanku dla niedźwiedzi.

PEP

Opór na ~16,50 jest kluczowy i kurs w dalszym ciągu powinien na niego napierać. Widoczna jest sekwencja wyższych dołków, stąd też śmiało mogę stwierdzić, że walor pomimo względnie nijakiego wykresu znajduje się w trendzie wzrostowym.

PGE

13 zł wielokrotnie było w ostatnim czasie testowane, ale na tę chwilę mocniejsze wsparcie znajduje się na 12,50. Dopiero wybicie tego poziomu spowoduje panikę i dalsze osuwanie się kursu do okrągłych poziomów. Na tę chwilę sytuacja pozostaje pod kontrolą byków.

Tauron

Zdecydowanie najsłabszy blue chip z indeksu energetycznego . Jest to jedyny walor, który wybił SMA100 oraz pogłębił lokalne minima. Słabość wykresu widoczna była już po wyjściu z świetnego kanału wzrostowego, który respektowany był od wielu miesięcy. Walorem zainteresować można się przy 3,45, kiedy to dojdzie do kluczowych wsparć.

ZEPAK

Utworzył się mały trójkąt symetryczny, a taka sytuacja zaprasza do rozegrania partyjki z rynkiem. Jeszcze sytuacja nie wygląda tragicznie, bowiem walor ostatnim rzutem na taśmę broni rocznego wsparcia.

Zobacz podobne analizy:7 komentarzy

 1. Błażej Błażej pisze:

  Niedźwiedzie otworzyły sobie dzisiaj drogę do niższych poziomów. Sytuacja w szerszym kontekście bez zmian.

 2. Błażej Błażej pisze:

  Wpis premium pojawi się jutro z rana. Orkan Ksawery temu winien.

 3. Błażej Błażej pisze:

  Kapitalna sesja w wykonaniu energetyki. Brawo! Równo tydzień po wielkiej panice, mamy ożywienie i potężne obroty na spółkach energetycznych.
  Wszystkie walory odbiła od wskazanych wsparć, co jest jednoznacznym sygnałem dla byków do ataku.

 4. Błażej Błażej pisze:

  Wszystkie spółki z sektora energetycznego stoją przed sygnałem zakupu na wskaźniku MACD. Seria zwyżkująca ma jeszcze dużą szansę na dodatkowego kopa.

 5. Błażej Błażej pisze:

  Przeanalizuję sytuację w najnowszym KzK, wtedy też zerkniemy na inne spółki z WIG20.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Komentarze z shoutboxa

krzysieksisiek space oj tam są rodzynki - CCC, JSW, Tauron :)
Ed Polska Grupa Energetyczna uważa, że skarga Czech do TSUE i żądanie zamknięcia należącej do PGE kopalni węgla brunatnego w Turowie niosą ryzyko zapaści polskiego systemu elektroenergetycznego i stanowią zagrożenie dla przyszłości Europejskiego Zielonego Ładu - podała PGE w komunikacie prasowym.
krzysieksisiek Dzikun im większy spadek tym lepiej, patrz JSW, Tauron, Lotos :)
Piaskun Drakkar7 PGE doszlo do oporu i nie dało rady
Drakkar7 a co to za rozjazd miedzy TPE i PGE?
nemooo tauron prąd, orlen paliwo a ccc sandały
kozineczka nemooo Tauron, 4ms innowacyjne :D litości xD
Piaskun PGE odbiło sie od oporu.....w dół chyba czas wiać
Piaskun PGE jakieś info się szykuje?
Przemek (r) Bartas_Gda (r) widziałeś wyniki PGE ? Są na plusie :)
Piaskun kriss1975 na PGE dzisiaj całkiem spory obrót przy tym spadku -4% może jakies odreagowanie zrobią
Piaskun kriss1975 Biuro Maklerskie wydało pozytywne rekomendacje dla spółek energetycznych. W przypadku PGE wydano rekomendację "kupuj" (wcześniej było "trzymaj"), a dla Enei i Taurona podtrzymano rekomendacje "kupuj". Cena docelowa akcji PGE to 8,4 zł za akcję, Enei 7,3 zł a Taurona 5,7 zł.
Piaskun Michał (a) PGE jak widzisz?
Piaskun kriss1975 no tez mi sie tak wydaje co myślisz o PGE?
space na rafako nie ogarniają ESPI. pamiętam jak tauron sypał infami o jaworznie, a rafako nic.
tomciu Słyszeliście że Solorz poprzez zepak wchodzi w wodór?
Ed W spółce Energa Oświetlenie, będącej podmiotem zależnym Energi z Grupy Orlen, skonstruowano lampę UV-C, która eliminuje m.in. bakterie i wirusy, w tym wirusa SARS-CoV-2. Urządzenie oferowane jest szkołom, urzędom, hotelom i placówkom medycznym oraz firmom prowadzącym usługi, np. fryzjerskie.
Przemas CCC i Tauron miód
kramrok Tauron rosnie
Janosz znak kogoś kto w Energa pracował pod Obajtkiem ...i pozytywnie go oceniał pod względem biznesowym . Na pewno nie by nie brał pod uwagę sprzedaży Lotosu ruskim jak nasz karierowicz z EU . Dużo klejnotów już nam nie zostało . A to co robi Obajtek w sprawie konsolidacji oceniam pozytywnie . Przez wiele lat wielu o tym mówiło ,tylko zabrakło im "cohones" . Życzył bym sobie kiedyś jakieś merytorycznej ,racjonalnej walki politycznej z obu stron ..ale to chyba raczej utopia :)
tomciu piotrlotr wg mnie podciągną pod to kopalnie elektrownie i to co będzie przepływać przez ich polityczne kieszenie Np mogą robić zbiorniki metanu w podziemiach i eko wynalazki typu farmy solarne na wyrobiskach Solorz w zepak już kasę ciągnie
kriss1975 Piaskun myślę że sie pomyliłem wybierając z energetyków tpe , zamiast pge zdecydowanie ten drugi lepiej się zachowuje
Piaskun kriss1975 co myślisz o PGE?
Piaskun space ale znając życie to i tak to pewnie PGE przejmie....
Bartas_Gda (r) " PKP Cargo podpisało kolejną umowę na przewozy kolejowe węgla ze spółką Tauron Wydobycie. Jej wartość wynosi ok. 68 mln PLN."
Sal Jeżeli jutro mają być wzrosty na tym indeksie, to obstawiam że dzikiem będzie Tauron
space https://stooq.pl/mol/?id=654 a to tauron nie miał iść na 5.5 ? czy pomyliłem reko ?
Piaskun Błażej (a) PGE wsparcie przy 6pln najblizsze?
Piaskun kriss1975 te najbardziej zadłużone na które tauron po 1mld odpisu rocznie robi hehe
natki kriss1975 Tauron tez ładnie
Luk i pewnie PGE
krzysieksisiek nemooo no właśnie patrzę, że się palują :p PGE mogło by ruszyć, lotos mocno - wtedy korki by wystrzeliły :P
Sal Tauron też
Drakkar7 kriss1975 gorzej jak władza teraz będzie konsekwentna i takie tpe i jsw będzie przejęte przez pge... a nie zaraz oni tez są do przejęcia;)... no i kto bierze rafako... nie... władza nie będzie konsekwentna;)...
Ed Spółki zależne Polenergii, Amon i Talia, wniosły do sądu okręgowego w Katowicach o zmianę powództwa przeciwko Tauron Polska Energia obejmującą roszczenia odszkodowawcze powstałe po dniu 31 grudnia 2017 r. - podała Polenergia w komunikacie. Dochodzone roszczenia z tytułu odszkodowania wraz z odsetkami wzrosły - w przypadku Amon o kwotę 30,65 mln zł, a w przypadku Talii o kwotę 21,83 mln zł
Ed Enea rezygnuje z zaangażowania kapitałowego w budowę bloku gazowego w ramach projektu Ostrołęka C
Ed Tauron rezygnuje z węgla bo Polski pewnie za drogi a Ena rezygnuje z Ostrołęki
Sal Zgadzam się z tym co tu pisaliście, że warto w takie dni coś nieco podbierać. Dobrałem CIG , Tauron, JSW i trochę jeszcze VRG
Drakkar7 ENEA jakie akcje;)
krzysieksisiek Tauron ładnie
Adamec21 Ktos zagrywa enea?
kriss1975 santander dziś dał rekomendacje dla energetyków TPE-kupuj 5,70, PGE -kupuj 8,4 i ENA kupuj 7,30
k0gi wzialem wczorja PGE Lki ale sprzedalem za wczesnie dzis kurcze
Piaskun Daniels PGE kolejne startuje
Piaskun Tauron ładna jazda
space na energa zrobili drugie wezwanie i tam sprzedawałem. na mph nie zrobili drugiego wezwania i kiszonka jest poniżej poprzedniej ceny. na lubawie też nie powtórzyli wezwania. tak więc zobaczymy co na ksw będzie
Piaskun kriss1975 ja PGE,ENA
kozineczka Piaskun ale Tauron też zacnie wyglada z at :)
Piaskun space Enea ma rentowną Bogdankę najlepsza kopalnia w Polsce...
Piaskun kozineczka fundamentalnie Enea z energetyków najlepsza
natki pge tez
natki Piaskun Pge tez dobrze wyglada
Piaskun Błażej (a) PGE jak widzisz?Wydaje mi się że jeszcze miejsce do spadków możliwe w okolicy 5pln?
Piaskun kriss1975 dziwne te zlecenia na PGE pajde ustawił po 5,50 na kupnie i wyglada na karmienie
Błażej (a) WIG-Energia ma lokalne wsparcie na 1750, wykres PGE standardowo wygląda podobnie do wykresu WIG-Energia
Błażej (a) Piaskun Piaskun na PGE czekam aż kurs wyjdzie nad lokalne maksimum, tam przebiega tez długoterminowa średnia kroczaca.
Piaskun Błażej (a) Energetyczne jak widzisz PGE.ENA?
Piaskun lskibinski PGE jak widzisz od strony technicznej?
Ed Dla fanów spółek z minusem PGE podało wyniki
Paweł może ktoś wysłać arkusz na ENEA ?
Paweł kriss1975 ENEA już w portfelu odkąd wyszło ponad SMA50
Piaskun kriss1975 PGE jak oceniasz po wypowiedzi prezesa
Piaskun lskibinski PGE ladnie ciągną w górę....Może TPE,ENA warto skubnąć
koku nemooo pewnie tak, ale zobacz na Orlen - zysk który wypracował to de facto Energa i marża na stacjach - wydobycie i przerób ropy strata.... na głównej działalności
pezet potrzebuje pomocy jest ktos kto siedzi troche w temacie spolki Energa?? NWZ Energi zdecydowało o wycofaniu akcji spółki z obrotu na GPW
raba ktoś tu analizuje PGE ?
raba mam eski na pkn pge kghm oil , zastanawiam się co pierwsze realizować
nemooo mam nadzieję że się jeszcze załapie na dopłaty, instalacja już 3 tygodnie na dachu a tauron nie kwapi się z wymianą licznika
Piaskun No to PGE startuje dlatego
Piaskun PGE już 7%....
Michał (a) Na PGE od razu po debiucie później były spadki, ale też nie jakieś dynamiczne.
Grzesiek tauron sie budzi z -7
Ed A zobaczycie Enea czy przypadkiem nie warto teraz ?
Luk nemooo masz tu odnośnie magazynów energii, to Energa coś tam działa i są pierwsze efekty https://www.gramwzielone.pl/magazynowanie-energii/103979/najwiekszy-w-polsce-bateryjny-magazyn-energii-rozpoczyna-prace
k_jar pge info
Ed TAURON Polska Energia S.A. ("Emitent") informuje o rozpoczęciu działań zmierzających do emisji obligacji w ramach programu emisji obligacji ("Program Obligacji"), o którym Emitent informował raportem bieżącym nr 3/2020 z dnia 6 lutego 2020 r. Będzie to pierwsza emisja obligacji w ramach Programu Obligacji, a jej zakładana wartość nominalna może wynieść około 1 000 000 000 złotych. Decyzja o ostatecznej wartości emisji zostanie podjęta przez Emitenta w trakcie budowy książki popytu.
Drakkar7 kriss1975 a orientujesz się może czemu Tauron idzie lepiej niż PGE?
nemooo tauron wraca na 2.5?
k0gi PGE bez Taurona
Luk jedyne wiadomości jakie dziś znalazłem związane z energetyką to nowe rozdanie energia plus i ciepłownictwo powiatowe, ale to nie ruszy takich molochów jak pge czy tpe
space tauron ma 3 kopalnie pod sobą i były kiedyś dyskusje o oddzieleniu tego.
My-Bro-Joe pge widły
Luk jak to mówi kolega k0gi kto nie ma tauron i pge ten ...
custer czytam o koncepcjach PGE, ktoś z zarządu się wypowiada i podkreśla, że koncepcje sa analizowane na szczeblu rządowym, politycznym... i to ma być spółka giełdowa?
Ed PGE wynik na minusie jednym z większych w historii a inwestorzy delikatnie na razie ;) dobrze że takie oczekiwania
krzysieksisiek tauron pokazuje pazur
krzysieksisiek ehh tak płytkość rynku, TKO na PGE -46 %, a na PGNIG TKO było -55% :P
kuna pge?
skolim ale na PGE ktos wali z ukryciaka po 6.35
h3rlitz Energa jaka zabawa :)
krzysieksisiek Łoo Alior 5 %, CCC 5 %, Tauron nie lepiej
Luk no i pge będzie budować ale to taki moloch, że nie wiem czy jakoś znacząco to na nich wpłynie
kramrok Energa jeśli mam akcję po 17zlmczy mysliciemze jest szansa by do tej kwoty wróciły
h3rlitz TPE info - 30.07.2020, Bielsko-Biała (PAP) - Dziesięć budek dla jeży otrzymał w czwartek bielski ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt Mysikrólik od firmy Tauron Polska Energia, który angażuje się w pomoc tym zwierzętom - powiedział rzecznik spółki Łukasz Zimnoch. Domki przygotował pracownik firmy.
Ed PKN Orlen w wynikach II kwartału odwróci odpisy aktualizujące wartość zapasów w kwocie ok. 2.103 mln zł netto, odnotuje zysk z tytułu okazyjnego nabycia akcji Energa w wysokości ok. 3.690 mln zł i utworzy odpisy aktualizujące wartość aktywów trwałych w Orlen Upstream na ok. 133 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie. Zdarzenia księgowe PKN Orlen powiększą EBITDA grupy w II kwartale o ok. 5.660 mln zł, a liczone według LIFO o ok. 4.764 mln zł.
Paweł Hej, jak widzicie ENEA ?
k0gi PGE certy kto wizal w piatek dzis 50%
Grzesiek mdi, eni spółki związane z energią. Moze pójdą za tauronem i pge
baro pge przebiło wsparcie od góry? czyli dalsze spadki?
beatum myślicie że może byc wezwanie jak na ENERGA z jakąś fajną ceną dla PGNIG??
Luk orientuje się ktoś czy pge te farmy to buduje swoimi zasobami ludzkimi, czy zatrudnia firmy na rynku wyspecjalizowane w temacie budowy i montażu farm fotowoltaicznych?
nemooo nie, ale L z pge sprzedane
Drakkar7 TESGAS szaleje.....a co się stało na ZEPAK?
baro nemooo jaki scenariusz na PGE?
nemooo Błażej (a) chyba na pge sprawdzi się scenariusz o którym rozmawialiśmy we wtorek
nemooo sorry pge
nemooo k0gi pge wybronił się na sma200 i na oporze 6.68
k0gi PGE jak widzicie moi drodzy
k0gi PGE ladnie odbiło
Błażej (a) Tu podobnie jak na PGE będę przyglądał się zachowaniu przy obecnych cenach z uwagi na świece niezdecydowania.
Błażej (a) nemooo zobaczymy czy byki będą chciały respektować główne średnie kroczące. Pamiętajmy, że PGE pomimo tego dynamicznego wzrostu w czerwcu nadal porusza się w długoterminowym trendzie spadkowym.
nemooo Błażej (a) wracając jeszcze do pge, jakie są szanse że zagramy jeszcze jeden test 8.0-8.2?
Błażej (a) PGE broni się nad SMA200, co oceniam pozytywnie, natomiast tam nadal jest sygnał sprzedazy na MACD
nemooo Błażej (a) pge też ładnie obroniła się na 6.7
raba h3rlitz miedź ładnie idzie, dlatego. Mam sporo esek na pge, wig20, przydałoby się coś na L , ale pesymista ze mnie :P
nemooo a spojrzy ktoś na pge? trzymam s od 8.05 i zastanawiam się gdzie wystarczy
nemooo S na F pge też połowa zdana ponad 1.02 pln udało się złapać
Błażej (a) k0gi PGE wybiło dzisiaj wsparcie na 7 zł, co może prowokować do dalszej realizacji zysków.
Marianus89 k0gi na pge takie ladne dwa szczyty sie zrobily :)
k0gi ja czekam na miejsce do wziecia L na PGE
loko PGE jeszcze w dol ?
Ed jeszcze ktoś będzie tą elektrownią zarządzać moze TPE moze PGE ;) albo Orlen
nemooo na pge podwójny szczyt? jesteśmy na poziomie który był wsparciem w sierpniu 2019, jeśli przejdzie w dół to gdzie może się zatrzymać? 6.68 i później dopiero 4.9x?
loko PGE ladnie leci
Luk Adamec21 wzrost instalcji o 1600% robi wrażenie :) Może pod to dziś clc tak rośnie, chociaż to już przeszłość te dane, ale w zeszłym tygodniu chyba pge zapowiadało duze inwestycje w oze
k0gi chociaz mocny sie PGE wydaje
k0gi no ciekawe co PGE zrobi,
k0gi h3rlitz PGE jak widzisz ?
baro do ilu ten tauron bedzie rósł, szok
baro ciekawe jak dziś pge i tauron, czy dalej pompka?
k0gi PGE zlamie 8 zł czy odbije ?
kramrok Zepak tez wzialem i tez oddałem z zyskiem
lskibinski Gessner Zepak pompuje
k0gi ladnie PGE wrocilo
k0gi no i PGE S zdane
Michał (a) loko Ja niestety nie analizuję i nie inwestuję w spółki energetyczne. Może jak będzie Błażej to się wypowie na temat PGE.
loko PGE to chce wrocic na 8 zł? taka plytka ta korekta ?
Piaskun Ed Tauron to bardzo zadłuzona spółka.....
Ed Tauron mocny i chyba ma ochotę dalej na północ
Piaskun Coś ten TPE bardzo silny myśle że Sasin szykuje przejęcie przez PGE....
loko h3rlitz czy ja wiem, PGE dzieje :)
Fernon nemooo tauron dużo lepiej się zachowuje, zobaczymy co wymyślą popołudniu
Fernon pge już na dolnych :)
h3rlitz Tauron pięknie...
loko PGE dolne widły chce zrobic?
loko h3rlitz gdzie widzisz cofniecie PGE ewentualne
h3rlitz Tauron trzyma
h3rlitz PGE już popuszcza
nemooo hej, jak jutro widzicie nasze energetyczne perełki? pge zaatakuje 10 pln w przyszłym tygodniu?
Ed Tauron jest niemożliwy z tymi wzrostami :)
custer czesc. PGE wybiło z kanału spadkowego czy mi się zdaje?
Daniels Piaskun Tauron dziś dalej szaleje:)
lskibinski Niesamowity jest ten tauron, tylko dzisiaj można było zrobić na nim 15% przy drobnym szczęsciu
nemooo kriss1975 ja na koniec dnia ponowiłem S na pge i jsw:) tez powinno być ok:)
nemooo mam nadzieję że nasze energetyki jutro coś skorekcą bo na zamknięcie wziałem kilka s na taurona i pge
Ed PGE w 1m 100% :)
baro pge i tauron co wyprawiają, szok
erbosss tauron co robi
nemooo wykopało mi S na pge
k0gi PGE zaraz widły :)
Piaskun Zaraz podadza info że PGE Taurona przejmuje i dopiero zjazd będzie
k0gi no mocne to PGE
erbosss k0gi nie wiem czy tauron nie wygląda ciekawiej pod to
erbosss k0gi na dziennym na pge najwyższe wykupienie wg rsi w historii notowań spółki :D. Ale to właściwie jedyny argument, bo nie widać na razie żadnych oznak sypania
erbosss k0gi na jakim poziomie kursu pge wskoczyłeś?
erbosss k0gi problem w tym że na pge na razie w ogóle nie widać negatywnych jakichkolwiek sygnałów na wykresie (sprawdzam na różnych interwałach). Branie teraz S to trochę strzelanie niestety "może się uda"
k0gi cos ta mwzialem S PGE
nemooo k0gi erbosss ja mam zebrane S na PGE
k0gi erbosss a co myslisz o S na PGE ?
raba popuszczają na pge
Maiki hej mam pytanie, jak kupić shorta na PGE ?
loko LiBrA no chyba czas zaczac myslec o S na PGE i TPE
LiBrA a ktos zamierza szortowac tpe lub pge? Czy jednak cel to 2 i 8 i dopiero korekta?
LiBrA Ed przewiezli mnie na eskach na pge ale kiedys ten rajd musi dobiec konca
Ed Tauron dalej cisną
Ed Tauron +13,5% na koniec i kto tu jest mistrz :)
h3rlitz Ed popatrz na PGE
Ed tauron zaraz +8 i pompa
Ed Tauron ładnie dziś rozegrany i biorą dalej
hasior CCC, PGE, ENEA
hasior https://www.inwestoronline.pl/secure/res_access/archiwum/analizy/biuletyn_atrakcje_dnia/2019/200604_ad.pdf tak to widzi anal z santander CCC ENA, PGE
Piaskun Realizacja zysków na PGE....
h3rlitz węgiel, tauron
h3rlitz KRU, PGE, Alior, miedziak
Ed Tauron szacun przebił 1.40 i ciśnie dalej
Ed no dobra nie czaimy się dawać CCC na widły i Tauron też przy okazji :)
Ed Tauron chyba znalazł złoto i śmiało na 1.40 :)
Piaskun Jutro korekta na PGE 6dzień z rzedu rośnie...
Piaskun kozineczka na PGE to sa zagrożenia CO2 już rośnie na gpw a co do cen energii to pis nie podwyższy ceny przed wyborami...
Piaskun Największe odpisy w historii na PGE a kurs rośnie....Czyżby ubieranko?
raba ech ja wyrzuciełm eski pge w zeszłą środę , kiepskie zagranie, przestraszyli mnie
h3rlitz LiBrA bo co do JSW to zgoda, tam na 17,42 to opór. Ale na PGE niestety nic nie ma, żadnych oporów
LiBrA k0gi ja zbieram eski na pge powyzej 5
k0gi PGE ktos zapakowal L ?
My-Bro-Joe h3rlitz na pge są jakieś klarowne opory ?
h3rlitz TPE/ PGE
h3rlitz PGE pięknie wybiło
Drakkar7 ENEA idzie:)
Drakkar7 czemu PGE tak łądnie a Tauronek dno:)
raba pge na godzinowym byczo wyglada
nemooo wczoraj na BI były jakieś migawki że prezes PGE powiedział żeby rząd zabrał sobie kopalnie to spółka odżyje y
Ed PGE spodziewa się w tym roku spadku raportowanego wyniku EBITDA rdr we wszystkich segmentach - podała spółka.
Ed Tauron Dystrybucja w pierwszym kwartale 2020 roku przyłączył do sieci energetycznej blisko 12 tys. mikroinstalacji o mocy blisko 81 MW. To prawie pięć razy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - to chyba nie dobra wiadomość dla węgla
Ed ale jadą Tauron gratki :)
Ed a Tauron już ponad 4% na plusie i jak nic da min. 10% w 2-3dni :)
krzysieksisiek Drakkar7 Wciągnęli nosem, ale dzięki PGE i przebiciu indeksu energetyki 1400 z rozmachem
krzysieksisiek No może PGE pociągnie resztę energetyki
Drakkar7 Chyba że tylko Enea rośnie;)
Drakkar7 kriss1975 tauron na koniec trochę dał szansę na więcej....dałeś im sygnał do ataku;)
Ed W I kwartale 2020 r. wpływ pandemii na wyniki Grupy był jeszcze ograniczony. Efekt spadku zużycia energii elektrycznej i jego wpływ głównie na sprzedaż energii elektrycznej znajdzie swoje odzwierciedlenie w wynikach kolejnych okresów - mówi Paweł Strączyński, wiceprezes zarządu ds. finansowych PGE Polskiej Grupy Energetycznej
Ed Z raportu PGE ostatnie zdanie chyba najważniejsze
Drakkar7 Ed tauron stoi;P
PIEQ Przemek (r) analiza ENEA po zamknięciu poniżej 5.5 w piątek jest spalona ?
Ed Tauron wyglądał z wykresu że czas kupować według squaber
kriss1975 Janek czysto technicznie , zakupiłem pierwszy pakiet ,teraz czekam na potwierdzenie i przebicie 1,19 , tam będę zwiększał pozycje, a wogóle to cały wig energa coraz lepiej wyglada
Drakkar7 Tpe mnie zaskoczyło bo enea go się spodziewale
Drakkar7 jedzą energię;) TPE i ENEA;)
Drakkar7 kriss1975 a PGE to jakby już się doczekac nie mogło;)
kriss1975 Drakkar7 zobaczymy ale patrząc na wykres wig energa to widać ze na coś czekamy
kriss1975 Drakkar7 i pod to może zagra energetyka PGE,TPE
erbosss bronas16 pewnie, równie dobrze mogłem wstawić np. vivid jak było ubieranko przy 2-2,50 ale masę osób (także na tym czacie) nie mogło uwierzyć, że jak to w ogóle ktoś pisze o spadku do złotówki. Albo PGE jak przy 10zł było ubieranko i pisałem o S-kach, podobnie jak krus był w okolicach 7,80 itd. itd. Ale jak to, skoro 2-3 dni później jest wyżej, wieszczył spadki, a tu w 15 minut nie nastąpiły, więc zła koncepcja! I tak jak mówię, pokazywałem ci tylko mechanizmy, spółki nie są ważne. Ale spox, wierz w swój świat i życzę sukcesów :)
Drakkar7 czyżby energia chciała wejść do gry;) jak już PGE tak idzie to wiedz ze coś się dzieje;)
Błażej (a) O WIG20 pisałem w KzK, tutaj przykładowo PGE ponownie odbił się od sma50
k0gi Przemek (r) ja mam na budynku w ktorym wynajmuje lokale, ludzie mi placa za zuzyty prad, ja zrobilem instalacje, wiec nie tyle ze teraz mam za darmo prad, tylko na nim zarabiam ;) mi placą wynajmujący, a ja do PGE już nie, wiec to czysty zysk
Drakkar7 kriss1975 ENea uciekła;)
Drakkar7 kriss1975 ja enea zdałęm rano trochę za wcześnie a z drugiej strony fajnie poszło;)
Mariuszu m.in. dla bankow, glowny klient ale rowniez spolki panstwoe jak tauron pge itp
Drakkar7 kriss1975 ale Enea pięknie się zachowałą dzięki ;)
roger Mroczek dokładnie nasza giełda to jakieś nieporozumienie Tauron z 6 na 1 zł, Kghm z 200 na 70 itd, w ameryce byłoby już z milion samobójstw
Piaskun kriss1975 teraz czekamy na informację odnosnie zakupu taurona przez enea
tango77 Energa co tak w górę ??
tango77 Witam. co tak energa w górę.
space w energa jedyny duży akcjonariusz to skarb państwa
Drakkar7 kriss1975 no i wrzucili mi enea;)... ale chyba energa byłaby lepsza;)...
h3rlitz albo Tauron :D
Drakkar7 kriss1975 a Enea daje dywidendę?
Paweł PKOBP kusi, PKP Cargo tez, obawiam się o JSW i ENEA
nemooo beatum pytanie czy ten cały jod i cez znajdujący się w tych roślinach pójdzie z dymem i trafi do atmosfery
cianek Głównie WIG20: CDR, Orlen, Lotos, Tauron, trochę innych z gamedev
Janosz Luk tak dla rownowagi poczytaj jak pretorianie poprzednikow zarzadzali energa (zielone certyfikaty) PŻM, kongijskimi zakupami Lot-em ,Kghm https://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/476-o-czym-milczy-kghm
karkalis "Wywodzący się z PiS prezesi giełdowej spółki Energa oddali firmę pod opiekę opatrzności Bożej. - Mam nadzieję, że nie zabraknie nam tego boskiego prądu - mówił podczas uroczystej mszy Grzegorz Ksepko, wiceprezes ds. korporacyjnych."
Ed Spada zapotrzebowanie na prąd a więc Nasze PGE Tauron itp tez zapewne to odczują
h3rlitz Polnord, Energa, BCS i MZN Property
h3rlitz widze, że Tauron dał zarobić 50% prawie
filip na PGE, TPE i Enea ten sam scenariusz, chyba koniec odbicia na energetykach, RSI już ok 50% więc jest z czego spadać
baro czemu tauron tak spadl?
kriss1975 Piaskun chyba wole poczekac jak szie w20 cofnie i znów uderzyć mocno w pge,kghm itd
kriss1975 k0gi kghm,pge,tpe z tym że pge oddałem wczoraj po 4 zł
Drakkar7 kriss1975 PGE i co jeszcze Ci tak dało?:)
Adamec21 pge 4,43
My-Bro-Joe jak pge i jsw
Luk patrzcie co tauron puszcza po raporcie
Inwestor Tauron szacunki za 4kw
kriss1975 PGE out 4,00
kriss1975 Drakkar7 jak kulą w płot , ale nie rozpaczam , bo wbiłem się w PGE i coś tam sobie przytuliłem
baro i pge juz prawie +10%
space ja chcę wiedzeć czemu nie energa i dlaczego chodzi poniżej ceny skupu
Piaskun Kto chce wiedzieć dlaczego PGE i energetyki odbiły?
custer Ktoś analizuje PGE? Technicznie jak to wygląda? Duże wolumeny, trend spadkowy, ale jakieś wsparcia widzicie?
Luk Wczoraj, były komunikaty, że KE klepnęła fundusze spójnościowe i spora część tego co przeznaczone dla Polski poszła na jakiś duży projekt linii przesyłowych, gdzie inwestorem jest PSE, z tego co kojarzę to PGE ma budować farmy wiatrowe na Bałtyku, a ta linia przesyłowa będzie budowana właśnie na pomorzu i ma pozwolić na przyłączenie farm wiatrowych do sieci, dobra chyba sam rozwiązałem zagadkę :)
Adamec21 Ale ta energa oporna jest...
emefe jak myslicie kto tak pompuje pge?
Mroczek dobra enea sprzedana raj dla zawodowow
custer Adamec21 PGE spadło w miesiąc o 60%, daleko jeszcze do odrobienia choćby części strat...
Adamec21 Oj chyba coś już niektórzy wiedzą ws. planu premiera... PGE szaleje
bronas16 PGE + 12%
Adamec21 energa dlaczego nie rośnie jak koleżanki i koledzy?
Ed PGE ładnie
My-Bro-Joe Przemek (r) jestem zdziwiony rajdami niektórych spółek patrz jsw pge ok 40 % w ciągu 2 dni
Ed Tauron ponad 1zł
custer PGE znalazło dno, myślę że do 4,50-5 zl powinni wrócić...
Inwestor PGE, Tauron czy Enea?
mighi14 A pge i pgnig? Beda nadal spadac?
h3rlitz Energa po 6zł
tonieja na PGE uważać na wysoki odpis.
h3rlitz Wcale nie oceniać na razie po tym co zrobiło PGE
custer Fundamentalnie, jak oceniać energetykę? PGE po aktualizacji wyceny, C/WK nadal niskie.
h3rlitz kontrakty na tauron po 50gr :P
h3rlitz widzieliście odpis na PGE?
custer Dlaczego PGE tak słabo?
custer PGE poniżej 3 zł...
bronas16 TAURON po 90 groszy :D
custer PGE jest już tanie czy jeszcze nie? :D
Drakkar7 a PGE co tak parzy?:)
karkalis h3rlitz jsw i pge na widłąch
h3rlitz PGE widły
k0gi hej, sluchajcie, ma mtakei info ze Tauron zamowil racje żywieniowe, kilkadziesiat tysiecy, na ewentualnosc zamkniecia sie z pracownikami i odciecia od swiata elektrowni, zeby tam byla gwarancja produkcji prądu
custer nowy i tu wracamy do PGE :D
custer ja widze PGE
Inwestor Tauron po pisiont* groszy
Inwestor Tauron po posiont groszy
custer nawet jestem trochę ubawiony szukaniem dna na PGE... mam timing po byku, wziąlem tuż przed zamknieciem szkół :D
custer ktoś ma jakieś przemyślenia nt. PGE? ile to jeszcze będzie spadać? rozumiem, że rapot bedzie niekorzystny, bo jakieś aktywa im stracily wartość, ale chyba dalej są największą spółką energetyczną w kraju...
Drakkar7 PGE z trójką na początku;)....
krzysieksisiek karkalis PGE przoduje u Sasina ;)
karkalis dawno nie zaglądałęm na wig-energetyka. PGE 4 PLN, a TPE po 1,04. WIG-Sasin w pełnej krasie.
h3rlitz Energa
custer PGE odrobił już połowę strat z rana... jeszcze tylko te -3 zniwelować i bedzie pięknie....
kozineczka Mariuszu taki PGE z c/z 4 to juz miejsca dużo nie ma
filip Piaskun prędzej ja zarobię na Harper niż Ty na Alior, PKN, PGE, PGN czy Lotos
Piaskun kriss1975 węgla to bym nie tykał i PGE jakieś połaczenie Sasin planuje....
balrog swoją drogą ma być rewizja indeksów w marcu i wig20 nie ruszyli a jsw i tauron powinno wyleciec z hukiem
h3rlitz a niżej wylicza, że dysponuje (poza wcześniej wymienionymi?) 600 akcjami Enei, 5,7 tys. PGE i 9,4 tys. Energi. Dodatkowo wymienia 2,15 tys. sztuk akcji Taurona. Te akcje wycenia na blisko 151,5 tys. zł.
Drakkar7 h3rlitz a w sumie wiadomo czemu Tauron nie wypadł z W20?;)
custer czesc. wlasnie mialem pytać,ile tak naprawdę jest warte PGE... a propos energetyki
h3rlitz Energa, Enea, PGNiG
h3rlitz Tauron
Drakkar7 ja obstawiam wypad Tauron i Alior wchodzi TEN i Amrest (KRU czarny koń;)
nemooo tauron, jsw
Drakkar7 bo pewniakiem jest Tauron;)
Drakkar7 a PGE co tak leci jak kamień;)
Janek tauron i pgnig mają x1000
h3rlitz Tauron 1,10 rozmienia :D
marios a tauron bralem po 5 pln jako inwestycja obywatelska na ipo
Inwestor Tauron po 99groszy z kartą twoja biedronka, tak będzie
h3rlitz Tauron 1,17...
Moneymaker PGE rozmieniło 5 zł
Fernon np. takie pge leci jak kamień i ani jednej pozytywnej świeczki
h3rlitz PGE już tylko grosik
h3rlitz Tauron rozmienia 1,2
h3rlitz PGE będzie testował 4 niedługo :D
emefe i mega wtopa na certach pge L
My-Bro-Joe TO MOŻESZ się cieszyć .... ja mam ccc strata 10k i PGE strata +10k
h3rlitz Tauron -4%
Inwestor Kiedy Tauron po 99 groszy?
d3 Siemka dziś spadają certyfikaty CO2 więc może na PGE jakieś małe odbicie będą chcieli zrobić takie info z forexu
h3rlitz Energa niewzruszona
h3rlitz PGE 5,452 :D
marios w20 leci przymierzalem sie do PGE
marios PGE broni sie i chyba odbiecie, ale...widac duza podaz,
Inwestor h3rlitz A Tauron to wylatuje z wig20 pewnie? Więc jeszcze będą wypluwali więcej
h3rlitz Tauron prawie -5%
h3rlitz ENEA też pojechali
Drakkar7 Swoją drogą myślałem że PGE po 5 to jest prawie niemożliwe a tu blisko i do 4...
Inwestor A Tauron idzie na groszowkę widzę
pezet kramrok na pocieszenie ja bralem po 60 zl, i Enea po 11 - wspaniale spolki Skarbu Panstwa z mega potencjalem :)) wiec na kilka lat kasa zamrozona :))
Piaskun filip PGE poda wyniki za 2019r i odbije znając życie bo anale beda pisać że zysk netto wzrósl o 300mln....
Piaskun filip jakies odreagowanie powinno byc na PGE
Piaskun filip wyceny na PGE,ENA,PKP to jakies przegięcie
marios mialem kupowac PGE po 6,10 ,ale sie wstrzymalem, tak samo zreszta PKP Cargo, o JSW juz nie mowie, bo tu widze jeszcze nizej, nie tykam tego,
Ed PGE spadło bo muszą ratować górników;)
marios pytalem szwagra o PGE czemu spada ,jest pracownikiem i ma (jeszcze )akcje pracownicze.Radzilem mu aby kupil 11 bit po 70 , ja wtedy mialem po 75,nie posluchal, nie chcialem oczywiscie nalegac.Mowi mi ze dostaje info od spolki, ze ma dobre zyski,nie wie czemu spada.Sprawdzam, rzeczywiscie lepszy '19 od '18.i tak przychody lepsze w III km.'19 od III kw, '18 o 60 %,nie ma podstaw do takich spadkow
h3rlitz Tauron poniżej 1,40 zamek
h3rlitz PGE ładnie wyciągają
h3rlitz Tauron też na wsparciu, ciekawe czy zobaczymy 1,3x
h3rlitz Zastanawia mnie jedno. Dlaczego rynek w ogóle nie bierze pod uwagę np. w wycenie Tauronu, że jeśli elektryki wejdą do masowego użytku, to najwięcej Tauron na tym zyska?
h3rlitz Ładna sesja dzisiaj. PKP leci, PGE leci, JSW leci, Ciech leci :D
Przemek (r) h3rlitz to nie tak jak myślisz oni po prostu czekają a nie będą kupować czegoś co spodziewają się że spadnie. Zobacz jakie są wolumeny na PGE gdzie duży kapitał to wolumen znacznie przewyższający średnią Zobacz obrazek <pge16.png>
tonieja h3rlitz to samo mam z PGE. Przyznam, że bez większych fundamentów, ale spodziewałem się odbicia od połowy tygodnia, ale na razie się na to nie zapowiada
Drakkar7 h3rlitz akcjonariusze PGE z pewnością już tęsknią za Tchórzewskim;)
h3rlitz Przemek (r) Na Boże Narodzenie brali PGE po 9zł, a teraz nie chcą brać po 5,80
Przemek (r) h3rlitz jak duży kapitał uzna że cena jest godna do brania to będziemy mieli odbicie na PGE
h3rlitz PGE to mnie nie przestaje zaskakiwąć
h3rlitz PGE jadą w dół
nemooo z innej beczki, po spotkaniu z columbusem , oferta jaka prezentują jest o 60% droższa niż inne duże firmy na podobny zestaw, nawet tauron jest tańszy;]
LiBrA Michał (a) a spogladasz w strone pge? Myslalem zeby dzis zaryzykowac na utrzymanie 6 ale nie widac ani troche checi na korekte
emefe h3rlitz na pge za 9,1pln
h3rlitz Rozmienili 6 na PGE
Piaskun Przemek (r) TPE juz nie chce spadać o dziwo chyba będa ja ratować Enea albo PGN...
wabo enea sprzedaj 6.7
wabo Rekomendacja: PGE "Sprzedaj" 5,10
wabo Wczoraj Santander wydał rekomendację dla PGE
Piaskun PGE zgodnie z trendem Tomasz Gessner - EFIX Dom Maklerski 14 lutego 2020 11:40 Powoli kończymy kolejny tydzień. Tydzień, który był kolejnym z rzędu spadkowym na walorach PGE. Jedyny punkt zaczepienia dla byków to już dość zaawansowany swing spadkowy i krótkoterminowe wyprzedanie na tygodniowym wykresie. Próbami łapania dołka mogą się tu jednak zająć co najwyżej doświadczeni gracze. Układ sił jest generalnie zdecydowanie przeciwko kupującym.
h3rlitz PGE rozmienią 6 zł? :D
nemooo enea odstąpiła od finansowania ostrołęki, zmiana planów
Drakkar7 pytanie czy PGE tez?
marios a co ten PGE wyprawia, ponizej 6.00?
nemooo tauron za 6kw chce 28.5k PLN
bylu marios na rfk należy pilnie obserwować wieści co do oddania bloku 910 dla tauron, a jesli chodzi o cene to też wydaje się ciekawa -operuje na historycznym minimum
Drakkar7 ja to aż na PGE się napatrzeć nie mogę...:) taka cena...
h3rlitz Ja bym się bardziej czaił na PGE
h3rlitz Spójrz na PGE, RSI nie powiem gdzie
Drakkar7 Zrzucą PGE do 5...?
h3rlitz Energa ruszyła tak jak myślałem
pezet i widać reakcje Energa + PKN -
h3rlitz Ciekawe jak się Energa zachowa po wypowiedziach
Drakkar7 ale PGE to chyba chcą zamęczyć;)
nowy PGE już zasypane
Błażej (a) Mój wybór na PGE niestety nie padnie
Błażej (a) Piaskun dlaczego miałby ruszyć PGE i gdzie ? :)
Piaskun Błażej (a) Może PGE w końcu ruszy....
nowy PGE coś tam dryga
nowy PGE zbieraja
Piaskun Ja_Jonash PGE Oscylatory wyprzedane....
Ja_Jonash pge
h3rlitz Ja się zastanawiam, gdzie PGE znajdzie dno
Piaskun PGE wciąż bez dna Jacek Rzeźniczek - Stooq 6 lutego 2020 13:44 Utrzymywanie się negatywnego sentymentu do branży energetycznej w długim terminie sprowadza kurs największego producenta energii do nowych najniższych poziomów w historii notowań. Towarzyszy temu również jeden z mocniejszych impetów spadku. Ostatni fragment na wykresie dziennym od listopada przypomina wręcz z profilu układ skoczni narciarskiej, co oddaje spadek w tym okresie o ponad 1/3. Pomimo iż rynek na wskaźnikach jest wyprzedany, dna póki co nie widać.
Piaskun filip może PGE...
pezet można by dzisiaj zagrac pod odreagowanie na PGE jak myślicie ??
Drakkar7 To PGE widać ma w planach zakupy taniego węgla;)....
Ed Spółki Skarbu Państwa nie będą już sprowadzać węgla z zagranicy - zapowiedział Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych, na antenie radia RMF FM. Dodał, że zagraniczny węgiel kupowały dotychczas PGE i Węglokoks
Drakkar7 ładnie pojechali z PGE
h3rlitz PGE też wyprzedane wg RSI
karkalis Spadek cen ropy wpływa ujemnie na segment downstream (wydobycie), z drugiej strony pozwala zwiększyć marżę w segmencie detalicznym, więc kwestia co bardziej waży w wynikach. Pkn Orlen też ostatnio przejął energa, CFO został gość zamieszany w sferę w Skokach, były polityk, więc może pkn leci bo rynek nie ufa spółkom SP pod wodzą PiS/Sasina A wtedy nawet darmowa ropa nie pomoże
Drakkar7 co za czasy żeby PGE miało 6 na początku;)
space zszokowali mnie na energa. c/wk 0.29, c/z 7 a ci twierdzą że cena godzina w wezwaniu
k0gi emefe podpisalem z PGE umowe na prad ;) pojdzie ESPI o tym to ruszy ;)
emefe może wreszcie pge odbije bo pokazują ciekawe rozwojowe info
filip jak Zepak i Polenergia
Inwestor Ktoś śledzi może co tam się na zepak dzieje? Solorz podobno mocno idzie w ode, kredyty pospłacali, chciał robić wykup a co dalej? Siedzi ktoś w tym i może temat naświetlić?
emefe pokusi się ktoś o analizę PGE?
h3rlitz Mnie bardziej zastanawia Tauron, bo o ile perspektywa JSW to jest słabiutka ,to Tauron jako dostawca prądu przy zmianach w energetyce może wyglądać ciekawie
Bartman nowe minima na energetykach tauron, pgn
space a energa pod co rośnie ? wiem że jest wezwanie ale po 7pln, a to teraz po 7.7 stoi. żadnego newsa nie widzę
Przemek (r) Jakby się udało wybić górą z kanału spadkowego na PGE to może energetyka ruszy Zobacz obrazek <pge15.png>
Przemek (r) PGE też coś zaczyna się dziać
Bartas_Gda (r) Enea przy luce która już raz broniła
emefe co myslicie o PGE? co może spowodować odbicie?
emefe na OZE powinno skorzystać PGE ale na razie dostaje po d za podwyżki
Piaskun Błażej (a) pamiętam jak anale pisali nie tak dawno że Opole powstało i PGE nie będzie miało wysokiego capexu....
Błażej (a) tytuł nagłówka: PGE wybrała ofertę GE i Polimeksu na ok. 3,7 mld zł na bloki gaz. w Dolnej Odrze
Piaskun Błażej (a) znowu jakąś elektrownie gazowa ma PGE budowac także kolejne wydatki blisko 4mld pln...
Piaskun 2019-12-20 PKP CARGO S.A. zawarło Umowę z Enea Połaniec S.A. Spółka PKP CARGO S.A. w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego zawarło z Enea Elektrownia Połaniec Spółka Akcyjna z siedzibą w Połańcu Umowę na przewozy transportem kolejowym węgla energetycznego. Transport surowca będzie realizowany z Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A. do Elektrowni w Połańcu począwszy od 20.12.2019 r. do 19.03.2021 r. Na podstawie zawartej Umowy PKP CARGO S.A. przewiezie w okresie 15 miesięcy ok. 1,3 mln ton węgla energetycznego. Szacunkowa wartość umowy to prawie 45,46 mln zł brutto. Przewozy realizowane będą z LW Bogdanka S.A. (stacja Jaszczów) do Enea Połaniec S.A. (stacja Połaniec) w zwartych składach w wagonach węglarkach budowy normalnej serii Ea.
emefe co z tym pge?
emefe może ktoś rozrysowac długoterminowo pge?
Piaskun Darmowe certyfikaty Co2 dostalo PGE także wcale mnie nie zdziwi jak w PGE taryfy zostana na zbliżonym poziomie....
Piaskun trzeba w takim razie przenieść się do PGE albo Enea skoro podwyżki pradu tylko w tauronie....
bylu tauron ciśnie
space URE zatwierdził taryfę na sprzedaż energii jedynie dla Tauron Sprzedaż. Pozostałe spółki przedstawiły koszty, które nie były uzasadnione i URE odmówiło zatwierdzenia taryf. Te spółki będą od stycznia korzystać z taryf z 2018 roku
k0gi space no bez jaj ze tylko Tauron dostal zgodne :D
erbosss dobrze to rozumiem, że reszta zostanie z cenami jak z tego roku ;)? np. energa w której jestem :D
space pge coś spada, były te ceny podane oficjalnie ?
BAX Witam. Na dziś proponuje Enea, pewnie będzie można kilka procent ugrać po info o podwyżce cen energii(Sasin). AT sygnalizuje mocne wyprzedanie.
Przemek (r) Bartas_Gda (r) trafne spostrzeżenie na Enea odnośnie luki hossy :) dzięki
Bartas_Gda (r) ENEA zatrzymałą się na luce hossy
piotrlotr Enea broni kreski
space energa tez w końcu w dół
erbosss no i enea jak gniotą, już -9%
piotrlotr nie wiem o co chodzi z enea ale warto sie przygladac https://www.tradingview.com/x/EIvfOE61/
space energa niech w końcu zejdzie na 7pln, a nie miętolenie papieru po 7.10-7.15
Bartas_Gda (r) a cóż na ENEA się dzieje?
Przemek (r) pezet odnośnie Enea https://stooq.pl/n/?f=1327822&c=1&p=4+22
kuna Przemek (r) ciekawe jaka swieczke wyrysuje rynek na i enea . bo obrót ciekawy
Bartas_Gda (r) PGE
erbosss powiem wam, że idąc taką drogą to w sumie nic nie można napisać, że widzi się daną spółkę dobrze czy źle, bo ktoś powie że dana osoba nagania. Tak jak wczoraj w stosunku do mnie, że PGE miało spadać a rosło hehe. To że potem wszedł test wcześniejszego dołka (7,50zł) co zakładałem w analizie już nieważne :) Moim zdaniem odpuśćcie sobie - jeśli dajecie się nagonić, wasza wina. laptop też nie udawaj świętego, bo twoje wpisy na innych forach sporo osób tutaj zna. Dlatego tym bardziej się dziwie, że ktoś się dał się laptopowi nagonić hehe
erbosss taka sytuacja :P Jak ktoś był cierpliwy - ofkoz :). A tak naprawdę to jedynym sensownym miejscem na S na PGE było pierwsze podejście od 7,40 do 8,80 - tutaj można było ryzykować S. A pod tym obecnym teście nieźle to wygląda już pod L :) - tylko znowu, pytanie czy nie będą znowu mieszać z przejęciami.
erbosss co do PGE to sprawdziło się idealnie to co rospisywałem we wrześniu - i znowu, nie znaczy że "miałem rację" tylko pewne rzeczy są po prostu bardziej prawdopodobne i o tym piszę. Spójrz na wykres z 30 września, bo akurat mam go zachowanego: Zobacz obrazek <pge_30_091.png>
erbosss Kozak i jeszcze wracając krótko do PGE "miało spadać A rosło A teraz bierzesz Elki na spółki z wig20 A spada". No jeśli ty myślisz, że ja spekuluję, że coś DZISIAJ ma spadać albo rosnąć to gratuluję :). Ja nie gram intra day na spółkach (wyjątek: fw20, ale od zamknięcia S-ek - niestety zbyt szybko hehe - obecnie nie gram).
Kozak Pge miało spadać A rosło A teraz bierzesz Elki na spółki z wig20 A spada
k0gi Tauron byłą okazja chyba z rańca
erbosss czyżby tauron kolejny do wchłonięcia, tym razem przez pgnig? jeśli to wszystko się zadzieje to będzie to kolejna wspaniała zachęta do inwestowania na bananie. Energa, tauron - znam takich co trzymają latami w nadziei na odbicie za x lat. mogą się nie doczekać...
kriss1975 emefe z PGE to może być różnie bo mateuszek kłamczuszek coś wspomina o stworzeniu dwóch silnych podmiotów energetycznych więc nie wiadomo co mu przyjdzie do głowy.Według mnie narazie lepiej omijać takie spółki jak PGE,KGHM,ORLEN,LOTOS
emefe kriss1975 a PGE?
space Piaskun no możliwe że energa na tym zyska. lotos to chyba straci. a napewno zyska SP. mają 200mln akcji energii.
space dla mnie to bardziej wygląda na wyciąganie kasy z giełdy niż rzeczywiste potrzeby połaczeń. ale pge z energa czy pe z enea to moze mieć sens bo po połączeniu mogą się nieco zrestrukturyzować i coś na tym zaoszczędzić/zarobić.
Piaskun No ale PGE z skąd ma brać kasę skoro samo słabe
Piaskun space wczesniejsze plany Morawieckiego były takie żeby połączyć PGE z Energa a TPE z Enea
Piaskun Energa,Tauron to najsłabsze spółki energetyczne....
Piaskun kriss1975 Enea to dużo lepsza firma od TPE
Piaskun kriss1975 byłoby to tragiczne w skutkach dla kursu enea...
Piaskun kriss1975 Tu chodzi o wzmocnienie Taurona poprzez połączenie go z Enea
Błażej (a) to wg analityków Tauron ma się połączyć z Eneą czy KGHM z kims?
Piaskun Błażej (a) analityk z mbanku mi dzisiaj mówił że Enea też jest brana pod uwagę w kwestii połączenia z tauronem...
Piaskun k0gi takie spółki jak Energa,Tauron bez pomocy z zewnątrz nie przetrwaja
Piaskun Przemek (r) że Enea ich wciągnie....
emefe ale czemu aż tak? zostałem z PGE niestety
Adamec21 bronas16 PGE również
karkalis Bazyli abyśmy tylko dobrze zrozumieli się. Z perkektywy potencjalnych synergii operacyjnych uważam fuzję Orlen i Energa za dobrą. Jeśli jednak np. KGHM zrobi wezwanie na TPE, to oznacza, że mamy "nowa jakość" i czas każdą zaoszczędzoną złotówkę pakować w akcje bez udziału SP
emefe Adamec21 masz akcje czy certy pge?
Fernon Postraszyli na pge, ale już odbijają
Adamec21 PGE juz rosnie
Fernon kuna rynek chyba zaczyna wyceniać scenariusz analogicznych przejęc w energetyce, pge leci, tpe się trzyma
custer z drugiej stronu PGE może dziś zrobić piękną świecę, SL wyczyszczone...
d3 co teraz może PZU przejmie JSW? A PGE weźmie PKO? nieźle kogoś tam poje...chało
custer ale PGE dramatycznie... czyzby santander z wyceną 5 zł miał rację?
Adamec21 PGE tez pikuje
custer laptop marudzisz... energa pięknie rośnie :)
custer emefe a kto mógłby wykupić pge?
Piaskun Kolejną spółką będzie Tauron ide o zakład....
emefe pge nadal trzymam, ale nie wiem jak długo
Przemek (r) pezet to są koszty i zagrożenia tak samo jak przejęcie Energa
pezet skoro PGE sie wycofalo to teraz szukaja innego dawce kapitalu
pezet Przemek (r) wiec jak to jutro rynek odbierze Energa na sporym + a PKN na -, jak sadzisz?
laptop brawo wig 20 brwo tauron i jsw e
emefe co tak pge jeb*o?
Adamec21 Energa ładnie idzie
loko a PGE w gore
custer DM Santander reko dla PGE 5,40 PLN !
Michał (a) PGE główne wsparcie przy 8,50 zł. Ja w spółki energetyczne jednak nie inwestuję.
emefe bawi się ktoś PGE? znowu odbicie w okolicach 8,5?
Adamec21 Ja myślę, że PGE pozytywnie. Energetyka ma co odrabiać.
custer czy wczorajsze wolumeny na PGE, ALR i JSW nalezy traktować jako pozytywny sygnał czy z uwagi na kontekst jest to neuralne?
emefe ciekaw jestem czy jsw odbierze obrót pge
Przemek (r) Energa znajduje się przy mocniejszym oporze na poziomie 7 zł Zobacz obrazek <eng_d10.png>
emefe pge jedzie jak mówił laptop
emefe laptop nie kupuj pge, daj zarobić innym
laptop My-Bro-Joe a co mnie tam twoje pge graj zarabiaj
My-Bro-Joe emefe nie pisz ze pge w góre bo cie laptop wyśmieje :)
emefe czyli pge jedzie do 10 a potem się zobaczy?
Błażej (a) Sal pisałem o PGE w KzK, po dzisiejszej sesji utwierdza się przekonanie.
Sal Błażej (a) skoro jesteś na forum to skorzystam z okazji i podpytam o PGE. Rozumiem, że dzisiejsze odbicie od 8,5 to początek większego ruchu powyżej 10 ?
Błażej (a) Energa ponownie atakuje SMA100, wygląda to obiecującoi.
k0gi PGE dzis ladnie
erbosss PIEQ jedyne co można analizować to na mniejszych interwałach czy np. robią się duże wolumeny a kurs stoi. Kiedyś tak było na PGE pamiętna sytuacja gdzie bodajże powyżej 10zł trwała dystrybucja. Wcześniej spory obrót i duża biała świeca, a potem chyba jeszcze większy obrót a świeca malutka = pelikany kupowały ale większy wywalał. Cena się nie przesuwała a obrót rósł = z reguły kłopoty.
emefe czy mógłby ktoś dziabnąć pge? vol jest kiepski a rośnie
Adamec21 eee PGE słabo...
k0gi PGE juz nie ma certow na L hehe
k0gi ja CCC PEO PGN PGE JSW i ALR
emefe ma ktoś może rozrysowane PGE i GTN?
Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK