Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.
Marzec 2024
 • P
 • W
 • Ś
 • C
 • P
 • S
 • N
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
Wydarzenia

Ożywienie w segmencie stali

Światowe rynki akcji wytraciły pęd wzrostowy w ostatnim czasie. Nie dotyczy to wszystkich branż. Przykładem spółki, które specjalizują się w produkcji wyrobów stalowych. Cena prętów zbrojeniowych z tego stopu wybiła się właśnie z długoterminowego trendu spadkowego. Ciekawie wygląda też sytuacja na ETF-ie replikującym zachowanie się akcji spółek stalowych. VanEck Steel ETF (ticker: SLX) zbliża się nieuchronnie ku testowi historycznego maksimum notowań. W piątek wynikami finansowymi pochwalił się rodzimy Cognor Holding (ticker: COG). Rezultaty były rzeczywiście doskonałe, a wielu inwestorów zastanawia się, co dalej.

Celem SLX jest jak najwierniejsze odwzorowanie zachowania się NYSE Arca Steel Index (ticker: STEEL), który skupia spółki działające w sektorze stalowym. Z fact sheetem funduszu zapoznasz się tutaj: https://www.vaneck.com/us/en/investments/steel-etf-slx-fact-sheet.pdf. ETF rozpoczął działalność 10 października 2006 roku. Posiada aktywa w zarządzaniu (AUM) w wysokości 152,7 mln USD. W portfolio znajdują się akcje 25 emitentów. 48% stanowią firmy zlokalizowane w Stanach Zjednoczonych, 21% w Brazylii, 11% Australii, 10% Holandii. Pomniejsze pakiety dotyczą emitentów z siedzibą w Luksemburgu, Korei Płd. i Kanady. Rebalansowanie aktywów odbywa się w cokwartalnych interwałach. Roczny całkowity wskaźnik kosztów (TER) brutto wynosi 0,56%. Dostępne są opcje na ETF. Fundusz może pożyczać posiadane papiery – maksimum statutowe wynosi 33% AUM. Na 31 grudnia 2022 współczynnik pożyczenia wynosił 19,7% AUM. ETF dzięki uzyskanym odsetkom od pożyczek przypisał sobie na poczet aktywów 0,1% AUM.

Infografika 1 – Podstawowe parametry Top 10 akcji stalowych funduszu SLX

Źródło: opracowanie własne na podstawie VanEck i FactSet

Portfel akcji SLX jest solidnie skoncentrowany. Czołowa dziesiątka ma blisko 65% udziału w całości AUM. W portfelu nie znajdują się papiery polskich emitentów. Ze spółek notowanych w obrocie na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW w Warszawie prawdopodobnie najbliższy profilowi SLX jest Cognor Holding. Emitent po zakończeniu piątkowej sesji podał raport okresowy w sprawie wyników finansowych za 2022 rok – z treścią komunikatu zapoznasz się tutaj: https://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/44760733,cognor-holding-sa-raport-okresowy-roczny-skonsolidowany-srr.

Wyniki okazały się imponujące. Skonsolidowane przychody COG w 2022 roku wyniosły 3 667 mln zł (+30,4% rdr), a zysk operacyjny sięgnął 723 mln zł (+222% rdr). To prawie tyle, ile spółka wypracowała w ciągu czterech poprzednich lat (2018-2021). Zysk EBITDA zamknął się kwotą 767 mln zł (+47,6% rdr). Na poziomie zysku netto grupa kapitałowa odnotowała ponad 610 mln zł zysku netto, czyli 68% więcej niż w 2021 roku i niemal osiemnastokrotnie więcej niż 2020 roku.

„Kształtowanie się spreadów, które stanowią kluczowy czynnik wpływający na naszą rentowność, było w 2022 r. silnie dodatnie. Średnie ceny kęsów i wyrobów gotowych wzrosły odpowiednio o 42,6% i 42,9%, podczas gdy średnia cena złomu zwiększyła się mniej, bo o ok. 20%. Dało to nam potencjał osiągnięcia dodatkowych 564,4 mln zł EBITDA w stosunku do 2021 r. Z tej kwoty zrealizowaliśmy ok. 360 mln EBITDA, ponieważ sprzedaliśmy w 2022 r. odczuwalnie niższy wolumen produktów. O ponad 200 mln wzrosły nam też rok do roku koszty produkcji, co zamortyzowaliśmy jednak w dużej części wynikiem na obrocie energią, której ceny – przypomnę – zabezpieczyliśmy w 2020 r. na trzy kolejne lata – wyjaśnił Krzysztof Zoła, CFO i członek zarządu COG.

„W 2021 roku – jeszcze przed eskalacją inflacji – zabezpieczyliśmy natomiast koszt długu. W związku z tym mogliśmy w 2022 r. zrealizować ponad 48 mln zł zysku na swapach dotyczących stopy procentowej. Z drugiej strony negatywnie –  na ok. 16,3 mln zł – do wyniku kontrybuowało FIFO. Podsumowując, gdyby oczyścić EBITDĘ z dochodów na obrocie energią i innych zdarzeń jednostkowych, ukształtowała się ona na poziomie 640 mln zł versus 504 mln zł skorygowanej EBITDY w 2021 r.” – dodał.

Inwestorzy najwyraźniej doceniają rezultaty generowane przez COG, gdyż cena akcji spółki tylko od początku tego roku pomaszerowała w górę o niemal 79%. Dla porównania WIG w tym czasie „doczłapał się” prawie 5% powyżej kreski. SLX od końca zeszłego roku zyskał ok. 10%, a wśród firm o największym udziale w ETF-ie najbardziej wyróżnił się Nucor.

Infografika 2 – Zmiana kursów akcji spółek stalowych na tle SLX i WIG

Źródło: TradingView

Walory COG są przedmiotem analizy w ramach Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 (PWPA), realizowanego w ramach inicjatywy, której patronuje GPW w Warszawie. Odpowiedzialni za to są analitycy biura maklerskiego mBanku. Ostatnia rekomendacja dla akcji Cognora z 20 maja 2022 roku brzmiała „akumuluj”. Została wydana przy kursie 5,52 zł (obecnie cena jest bliższa 8 zł), a cenę docelową wyznaczono na 5,97 zł. Następnie 8 lipca 2022 roku eksperci firmy inwestycyjnej zawiesili tymczasowo rekomendowanie, co umotywowali zmianami w składzie zespołu analitycznego i jednocześnie zapewnili, że decyzja będzie dotyczyć najbliższego kwartału. Trochę czasu upłynęło i zdziwiłbym się, gdyby w najbliższej perspektywie zalecający z BM mBanku nie podjęli się trudu update’u analizy dla akcji COG w ramach PWPA. Ostatnią rekomendację dla Cognor Holding ich autorstwa znajdziesz tutaj: https://www.mdm.pl/bm/g/OM9Wl9HW50y1K-DYNOpKPQ.

Niektórzy inwestorzy mogą zastanawiać się, czy pod lupę nie warto poza Cognorem wziąć jeszcze innej spółki – Boryszewa (ticker: BRS). Byłbym ostrożny co do takiego podejścia. Powód jest dość prosty. Boryszew stoi na czele konglomeratu, którego produkty są ukierunkowane na trzy segmenty: chemię, motoryzację i metale. Owszem ostatnia dywizja biznesowa jest najistotniejsza. W III kw. 2022 roku dorzuciła do całości skonsolidowanej sprzedaży niemal 60% i jest motorem generowania zysku EBITDA. Przy czym warto pamiętać, że ten segment to nie tylko stal, ale też aluminium czy cynk i ołów. Inwestorzy zdają się pamiętać o tym, gdyż od początku rok akcje BRS niemal nie drgnęły (+0,6%). Z ostatnią prezentacją inwestorską GK Boryszew zapoznasz się tutaj: https://www.boryszew.com.pl/wp-content/uploads/2022/11/prezentacja_wynikowa_3Q22.pdf.

Dla inwestorów, którzy nie mają dostępu do ETF-u zarządzanego przez VanEck, wartym polecenia może być fundusz prowadzony przez DWS. Chodzi o MSCI World Materials UCITS ETF (ticker: XDWM). Wehikuł ma o wiele szerszy profil branżowy niż SLX. Obejmuje on spółki materiałowe, a zatem nie tylko stalowe. Został uruchomiony 16 marca 2016 roku. Jego AUM wynosi 361,2 mln USD, a TER 0,25%. Fundusz posiada w portfelu akcje 113 emitentów z 18 krajów. Fact sheet ETF-u znajdziesz tutaj: https://etf.dws.com/en-gb/AssetDownload/Index/ed8fa918-6200-4e76-b472-a3bf2040e855/Factsheet.pdf/.

Poza fundamentaliami istnieje spore grono inwestorów, którzy analizują rynek przez pryzmat wykresów. A w tym przypadku jest naprawdę ciekawie. Zacznijmy może od wykresu pokazującego ceny stalowych prętów zbrojeniowych w notowaniach kontraktów terminowych z giełdy w Szanghaju. Od IV kw. 2022 w tym segmencie rozpoczął się okres dobrej koniunktury, co pokrywa się mniej więcej z czasem, gdy zelżały utrudnienia w zakresie mobilności w Chinach w związku z pojawieniem się nowych ognisk zakażeń koronawirusem. Ostatnio kursogram prętów pokonał długoterminową linię trendu spadkowego. Wyznaczały ją lokalne szczyty z 2021 i 2022 roku. To otworzyło sporą przestrzeń do dalszych wzrostów w okolice 5250 CNY (juanów chińskich), gdzie znajduje się najistotniejszy najbliższy poziom oporu (obecnie mamy ok. 4250 CNY).

Infografika 3 – Zmiana ceny stalowych prętów zbrojeniowych w notowaniach futures na giełdzie w Szanghaju (w CNY/tonę)

Źródło: opracowanie własne na podstawie tradingeconomics.com

A jak wygląda sytuacja na SLX, od którego zacząłem tę analizę ? Równie, jeśli nawet nie bardziej ciekawie. Na wykresie funduszu niektórzy będą skłonni zauważyć formację filiżanki z uszkiem (ang. cup and handle, w skrócie C&H). I to kształtującej się przez bardzo długi czas. Filiżanka została zbudowana w latach 2012-2021. A ostatnio krzywa cenowa wybiła się z uszka. Gdyby odłożyć odległość od jednego z dwóch den filiżanki (ze schyłku 2015 lub pierwszej połowy 2020 roku) do przełamania oporu w postaci uszka, to widać, że formacja sugeruje potężny ruch w górę.

Infografika 4 – Formacja C&H na SLX

Źródło: ASC

Potwierdzenia tej wskazówki, póki co, nie widać w długim terminie. SLX dotarł do historycznego maksimum (z 2008 roku). Bez udanego testu tego oporu trudno będzie mówić o kontynuacji dominującego trendu wzrostowego. W krótkim terminie może on wypaść negatywnie. Wskaźnik MFI wyraźnie pokazuje, że notowania weszły w fazę dystrybucji. Dla żywotności zwyżki korekta z pewnością by się przydała. Tym bardziej, że na dwóch kluczowych wskaźnikach – RSI i MACD – od dłuższego czasu straszą złowieszcze dywergencje.

Infografika 5 – SLX od początku notowań w interwale tygodniowym

Źródło: opracowanie własne na podstawie stockcharts.com


Otwórz rachunek w LYNX i otrzymaj aż 50 EUR zwrotu za prowizje
Jeśli chcecie przetestować rachunek w LYNX, to koniecznie uzupełnijcie pole kupon: GPWATAK – dostaniecie 50 euro na handel (w postaci zwrotu za prowizje). Promocja nie obejmuje zwrotu za transakcje na CFD i certyfikatach turbo.

Zobacz podobne analizy:Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Komentarze z shoutboxa

ormek cognor zamknalem pozycje calkowicie na ta chwile.
Janosz Dzikun cognor da zarobić
Adam_ kriss1975 odnośnie Pepco tak zgadzam się, zobaczymy czy jeszcze się skorekci, ale generalnie także uważam, że da dużo radości, dzięki za info Cognor - przyglądam się i myślę o powolnym zbieraniu:) - przed prezesem ::))
Adam_ czy to dobrze czy źle : Cognor Holding zastąpi TIM w indeksie mWIG40 po sesji 6 II 2024
Dzikun na tle rynku nieźle się trzyma sunex i cognor, choć obroty bez szału
koku Dzikun "Ciekawostką jest, że jeśli warunki na to pozwalają, a cena jest korzystna to Cognor kupuje prąd po cenach Spot."
Dzikun koku mnie ciekawi jakie zyski będzie osiągał cognor w najbliższych kwartałach. Z jednej strony będą uruchamiane coraz większe moce, ale z drugiej strony spółka nie będzie miała już tak korzystnie zakontraktowanej energii
k_jar Przypomnę Ci, że tak samo byłeś pewny m.in. cognor i asbis więc poczekamy zobaczymy
Przemas ja przyglądam się branży stalowej bo widzę jakieś pierwsze impulsy, zapoczątkował Stalprodukt, ale patrzę na Bowim, Cognor, Izostal, Odlewnie. Nie wiem, coś się zaczyna dziać... czy KPO, czy przez rewaloryzację kontraktów w górę przy dużych inwestycjach...
Dzikun kriss1975 jak tam w expresie COGNOR, wygodnie Panu?
Ed Dla posiadaczy COGNOR wpadł raport i list
Dzikun COGNOR HOLDING S.A. [Spółka] informuje, iż w dniu 11 sierpnia 2023 roku otrzymał od Prezesa Zarządu Pana Przemysława Sztuczkowskiego notyfikację o nabyciu w dniach 27 września 2022 roku, 13 stycznia 2023 roku oraz 18 stycznia 2023 roku łącznie 756 519 szt. akcji Spółki.
Dzikun COGNOR kończymy na maksach, to dobry znak :)
Dzikun cognor idzie jak burza, na ładnym obrocie
Dzikun Cognor zapowiada się dziś podejście pod 9 zł
Dzikun jadę w złotym pociągu o nazwie Cognor i jest mi w nim bardzo wygodnie
Dzikun zwróć uwagę na cognor
Dzikun Wy się tu wykłócacie, a cognor znowu staje do walki ze szczepanem
Dzikun kozineczka jak widzisz cognor?
Dzikun nie wiem o co chodzi z Cognor
Dzikun mediolan cognor
mediolan cognor +6 %
Dzikun już nikogo nie grzeje lubawa, zremb czy cognor
Przemek (r) Może cognor się zalapie
Dzikun Cognor skonsolidowany zysk netto za 1Q 2023 r. 172,28 mln netto
zenek69 kriss1975 a jak widzisz cognor? Warto wchodzić w tej cenie czy drogo?
zenek69 Na wykresie na biznes radar gdzie inaczej odcięcie pokazują cognor nie wygląda źle
zenek69 Cognor słabnie oddałem papier o ustawie się niżej
mediolan cognor lubawa mirbud perełki spadają znaczy będa inne
PIEQ Czy na Cognor powinienem się teraz dalej spodziewać spadków po odcięciu dywidendy ?
Dzikun cognor mi się kojarzy w tym kontekście, poza sunexem
Dzikun poza tym ciągle obserwuje cognor, bo to tematy zbrojeniowe i to chyba tyle na razie
mediolan Dzikun cognor dywidenda 1,22
filip Piaskun popatrz na Cognor, gdzie było 4 zł
Dzikun nie chcę nic mówić, ale ostatnio PFR wyłożył 100 mln na obligacje cognor
Tomcio144 Cognor - Motoryzacja i zbrojeniówka napędzają Cognor. Zamówienia płyną z polskiej i ukraińskiej armii. Należąca do giełdowej grupy Huta Stali Jakościowych nie odczuwa kryzysu dzięki dostawom stali do produkcji ciężarówek i sprzętu obronnego. ? Puls Biznesu.
Dzikun Motoryzacja i zbrojeniówka napędzają Cognor. Zamówienia płyną z polskiej i ukraińskiej armii
Przemas Coraz więcej dobrych spółek znika niestety. Nie zdziwi mnie jeśli następne w kolejce będą np. Cognor, Mirbud, Torpol
Dzikun na cognor
Dzikun bronas16 cognor
Dzikun cognor 10,00 pln
Dzikun cognor rusza dalej
Dzikun ciekawa sytuacja na cognor
Dzikun Cognor dostał 16,8 mln pln wsparcia
cooper Widzę że dużo osób zagrywa na Cognor . Czy nie jest już wszystko w cenie?
hagi10 Cognor - zastaw na akcjach
Dzikun cognor otworzył się dziś na 8,51, a zakończył na 8,55
Triathlonista Notka ze spotkania z cognor na tt mowi ze z ust prezesa nie wybrzmiewala intencja sciagniecia spolki z gieldy
Dzikun cognor pięknie
Maciejka Cognor Holding w 2022 roku przeznaczył na wypłatę dywidendy 25,7 mln zł, czyli 0,15 zł na akcję. (PAP Biznes)
Maciejka nie wiem, ale to chyba był case Cognor w zeszłym roku jak nie mylę spółek?
Sal Swoją drogą dlatego też rośnie Cognor
k_jar Dzikun rok nie minął od kiedy pisałem, że na tej spółce będzie nowe ath, a teraz Pan który porównywał cognor do merca sam teraz ma akcje, cuda :)
Przemas ten Cognor, człowiek został na peronie...
Dzikun złoty krzyż na cognor
Dzikun ciekawi mnie kto tak zasysa COGNOR
Przemek (r) Anon ciekawe informacje odnośnie cognor
Anon " Wiele firm z branży stalowej zamierza wykorzystać czas słabej koniunktury na prace modernizacyjne. Już realizuje je grupa Cognor, zwiększając moce produkcyjne w Gliwicach i Siemianowicach Śląskich"
hessa Cognor Holding spodziewa się w IV kw. '22 zysku EBITDA w wysokości 160 mln zł https://stooq.pl/n/?f=1518844
Dzikun np. cognor
Dzikun ciekawe czy Cognor się kwalifikuje?
Janek kriss1975 cognor może nie utrzymać 3,50
Donbas78 Dzikun ja pamiętam cognor jak 1pln chodził
Dzikun COGNOR ma w zabezpieczonej energii na 23' i gotówce chyba z 3x więcej siana niż jest warty na giełdzie
Janosz cognor nie zawodzi :)
hagi10 Cognor , jak na dzień wyników, obroty mizerne, coś wisi w powietrzu?
Przemek (r) Dziwny ten Cognor pod te wyniki nie chce zbytnio rosnąć
Przemek (r) Cognor 19 pokaże wyniki więc możliwe że bieżąca konsolidacja może oznaczać zbieranie akcji
Maciejka cognor jakiś popychacz się pojawił 200k na K
boczek kris1975 dokładnie, a cena zlomu w skupach to 500-800 PLN,w 1q gdy zarobili 175 mln wynosiła 2200-2300 rynek złomu przewalił się do góry nogami przez ban Eu na stal rosyjska, Turcy zamiast brać złom z eu przerzucili się na Ruskich. Do tego producenci ogłaszają podwyżki... https://www.argusmedia.com/en/news/2355128-europe-longs-tension-mounts-amid-uncertainty?amp=1 niedługo Cognor będzie mocno grany
Piaskun Maciejka cognor też produkcja
Anon hessa z COG trzeba poczekać na infa odnośnie czołgów K2PL , Autosan oraz Rosomaki, Borsuki i Kraby, od HSW tam blachy pancerne dostarcza HSJ należący do Grupy Cognor chyba na 3 tyś pojazdów oraz produkcja czołgów dla artylerii koreańskiej odbywać się będzie u nas. HSJ jako jedyny w Polsce tworzy Armstal 500, 550 i 600.
hessa Bowim na widłach po wynikach, ciekawe czy Cognor też ruszy...
Dzikun kriss1975 rzuciłbyś okiem na cognor?
Dzikun mógłbym prosić kogoś z obecnych o wklejenie arkusza COGNOR?
Przemek (r) Cognor w końcu odbił się od wsparcia na 4 zł
kozineczka Dzikun chciałam nawiazac do dyskusji co do wycen spolki, taki jsw bumech cognor z c/z 2 nie musza byc lepsza inwestycja na teraz niz sunex z c/z kolo 20
bronas16 Dzikun ja cognor pogoniłem
Dzikun bronas16 jeszcze odrobina i tak się wku***ię na ten cognor, że sam pojadę na 8
Maciejka na Cognor wyłamanie 4,65 rozpoczyna trend spadkowy czy 4,50?
Przemek (r) Cognor też potrzebny ze swoją stałą
Maciejka A wyniki Cognor jak widzicie?
walduci50 Witam.wczoraj zakupiłem Cognor po 5.05
Bartas_Gda (r) "Analitycy BM mBanku, w raporcie z 20 maja, obniżyli rekomendację dla spółki Cognor do "akumuluj" z "kupuj", a cenę docelową do 5,97 zł z 6,75 zł."
Janek kriss1975 lubawe i cognor trzymasz?
space nieźle ludzi wyleszczyli dziś na cognor
hasior cognor bierzecie na przecenie?
hasior Zarząd Cognor Holding SA (Spółka') informuje, że w dniu 13 maja 2022 roku podjął decyzję w sprawie rekomendacji Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu Spółki podziału zysku netto Spółki za rok 2021. Kwotę w wysokości 25 713 099,45 PLN proponuje przeznaczyć na wypłatę dywidendy, co oznacza, że dywidenda na 1 akcję Spółki wynosić będzie 0,15 PLN, a pozostałą kwotę w wysokości 27 836 900 PLN przeznaczyć na zasilenie kapitału zapasowego zaś kwotę 294 410 228,31 PLN przeznaczyć na Kapitał Rezerwowy
space na cognor to ja czekam na dywidendę i na prezesa który za tą dywidendę skupi resztę akcji zdejmie spółkę z giełdy
Dzikun kriss1975 to jak już wszystko opisałeś to wspomnij jeszcze co mówi Twoja kula nt cognor :)
Przemek (r) Dzikun cognor jakiś taki niemrawy jakby ktoś wychodził z akcji w okolicach 6 zł
hessa Bowim ładnie, dobry dzień. Ciekawe czy pociągną Cognor pod dywidedę.
Przemek (r) Dzikun na to wychodzi że cognor będzie zarobiony :)
space no cognor to było wiadomo że bedzie realizacja
Adam_ i Cognor już 5,9
Piaskun No to Cognor ma gdzie spadać.....
bronas16 Ed skromnie cognor
space cognor idzie dalej
Michał (a) koku Główne wsparcie na Cognor lezy przy 4,90 zł.
Przemek (r) tomcio03 myślę że na wzroście stali cognor może zarobić najwięcej
Dzikun Michał Cognor :)?
kozineczka Dzikun napisalam co ja mam, ale masz racje cognor tez na tym zyska
Dzikun kozineczka poza stalprodukt dodałbym do listy cognor. Obecnie są rekordowe spready, zarobią kupę kasy w tym roku. Do tego zapowiada się mocna dywidenda, rozbudowa mocy produkcyjnych + spółka częściowo powiązana ze zbrojeniówką
Dzikun kriss1975 cognor robi stal, myślę, że zamówienia dla wojska to w jego przypadku promil
Dzikun JackSparrow ja w ogóle nie brałem, bo nie zdążyłem, teraz dobieram cognor :)
Martin Jak widzicie Alumetal , ma szansę gonić inne stalówki Cognor czy Stalprodukt ?
Dzikun jak widzicie cognor dalej?
space cognor zielony :)
mediolan Dzikun Cognor podpisał list intencyjny z CLC
space to co mnie zastanawia to kto ciagle ma te akcje na cognor i je sprzedaje
space cognor pod oporem może w końcu przebije. o ile giełda znowu się nie postanowi "skorygować"
Piaskun space cognor?
space Anon spólka podała że 1Q będzie też super. z tego co widzę to w cognor co kwartał to większy zysk, podczas gdy u dystrybutorów stali już widać spadki
space mnie dziś cieszy cognor
space cognor pięknie idzie przy słabym rynku
Dzikun Cognor baton 81 000 po 4,10
space cognor oczywiście
Dzikun Cognor rekordowe wyniki
Ed Cognor Holding szacuje, że w 2021 r. skonsolidowany zysk netto wyniósł 365,6 mln zł, wobec 33,5 mln zł w 2020 r. - podał Cognor w komunikacie. EBITDA w 2021 r., według szacunków, wzrosła rdr o 354,8 proc. do 519,6 mln zł, a przychody ze sprzedaży o 62,2 proc. do 2.811,2 mln zł.
Przemek (r) Dzikun możliwe że ceny stali w tym roku znowu podskoczą i cognor na tym dobrze zarobi
Dzikun Daniels a tu o ograniczeniach produkcji w hutach, również ze względu na ceny energii (chociaż taki Cognor zabezpieczył je sobie aż do 2023): https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wysokie-ceny-pradu-wstrzymuja-juz-prace-hut-8249297.html
Michał (a) Janek Cognor pierw czekam aż kurs na stałe przebije 4,00 zł. Tam leży główny opór. Dalej w długoterminowym trendzie wzrostowym ale świeca z dnia 02.11.21 straszy. Dopiero jedna pozytywna świeca była, ta wczorajsza.
space cognor dziś dobrze wygląda
Janek Michał (a) dzieki, a spojrzysz na cognor i arctic?
Janek gpw: cognor broni sma200
Michał (a) Janek Cognor też na razie odpada po świecy 29.10.21. Też tutaj pierw musi się ukazać wzrostowa świeca przy ponadprzeciętnym obrocie.
Dzikun ostatnio mocno rosły spółki amerykańskie z sektora stali, nie miało to żadnego przełożenia na bowim, cognor czy stalprodukt
Janek Michał (a) jeszcze jesli mozesz rzuc okiem na cognor i astartę :)
space jak ruszą surowce to może i cognor
lece w czym robi ten cognor serio pytam
lece cognor 3,90 wsparcie
Dzikun lece wyrocznio, powróż mi co na cognor
Dzikun cognor baton 103.138 akcji (jedno zlecenie) po 4,025 - straszak?
Michał (a) Dzikun Po negatywnej świecy 29.10.21 Cognor u mnie odpada. Widoczny bardzo mocny opór właśnie w rejonach 4,80 zł. Ostateczne wsparcie leży przy 3,80 zł.
Dzikun Michał poproszę o rzut oka na Cognor
kozineczka Anon masz racje, wczoraj uznałam , że na stalprod zrobią to co na cognor i innych spolkach po dobrych wynikach i tylko sie przygladalam jak kurs odzjeżdza, nie ma w tym osatnio logiki :P kostka lepsza albo szklana kula :)
space o widzę cognor znowu będzie po 4pln
Dzikun Cognor w skrócie z chatu (informacje z drugiej ręki, nie ręczę za nie): spółka nie wyklucza przełożenia modernizacji, żeby wykorzystać koniunkturę. Spółka notuje wzrost cen produktów. Prezes nie planuje sprzedawać akcji, a "wręcz przeciwnie", wysokie cenu frachtu z Chin są korzystne dla COG
Dzikun Ja pierdziele, to jest jakiś mindfuck co się dzieje na cognor
Dzikun Cognor świetne wyniki
ormek na cognor byl wyrazny opor na 4.50. zobaczy co z tego bedzie
Dzikun cognor ruszył
BAX STP YTD -0,27 %(WTF), COGNOR YTD +165 %. Faktycznie muł, ma co odrabiać do Cognora.
Dzikun anyway BAX liczę na to, że po raporcie cognor za 3q, który jest w piątek, akcji dokupi prezes (jak ostatnio)
BAX Dzikun Ok, ze stalówek COGNOR i STP jeszcze powinny ładne wyniki prezentować. Dystrybutorów już sobie odpuściłem.
BAX Cognor trzymacie? W piątek wyniki, podobno przynajmniej dobre.
roger Marianus89 prędzej chyba cognor
Dzikun Anon cognor objęcie hossy na dniówce?
Dzikun dzisiaj stal prawie -6%, cognor up :)
Dzikun stal była na szczytach cognor stął w miejscu
Michał (a) Na Cognor dopiero stałe przebicie 3,80 zł będzie negatywne. Jak na razie najważniejsze wsparcia się utrzymują.
Michał (a) Główne wsparcie na Cognor leży w dalszym ciągu przy 4,00 zł.
Michał (a) Więc na Cognor ponownie pozytywna sytuacja jest po wzrostowej świecy z dnia 07.10.21. Ostatecznym potwierdzeniem będzie przebicie głównego oporu 4,50 zł.
Michał (a) Anon Na Cognor ostatecznie wsparcie 4,00 zł się wybroniło - co sugerowały też niskie obroty przy przebiciu. Jednak wtedy należałoby zaczekać na przebicie oporu 4,35 zł co też doszło.
Dzikun a ja proszę o cognor
Dzikun Cognor chyba zamknie tydzień powyżej 4,25
Dzikun Cognor ładnie ruszył po nowej rekomendacji (mBank kupuj z ceną docelową 5,05 zł)
Błażej (a) Do obserwacji także cały czas Cognor, który opiera się kolejny raz w okolicy SMA100.
Dzikun o ile rozumiem jeszcze, że na bowim przecena, bo mogą nie pobić ostatniego kwartału, tak zdaje się, że na cognor zarówno trzeci jak i czwarty kwartał będą miód malina
Dzikun co tak obtłukują na stalówkach (bowim -5, stalprodukt -5, cognor -2) ? Ceny dobre, popyt też (jak głoszą w art. dwukrotnie przeprakcza podaż w Polsce), a jadą w dół non stop
Michał (a) Anon O Cognor tydzień temu pisałem tutaj na SB.
Michał (a) Mowa oczywiście o Cognor
Dzikun Michał standardowo zapytam, jak widzisz obecnie Cognor (?)
Dzikun Daniels równie dobrze mógłbyś spytać czemu tak gnoją Agroton, Cognor, Bowim, Novavis i parę innych spółek, które są od -6 do -8% obecnie
Dzikun cognor prawie -6% fest
Michał (a) Cognor równiez przebija główne wsparcie 4,00 zł. Również będzie to negatywny sygnał jak kurs nie wybroni jutro 4,00 zł.
Dzikun Spora podaż na cognor
Dzikun Michał, jakbyś przy okazji rzucił okiem na Cognor, to byłbym wdzięczny :)
Michał (a) Pierwsza negatywna świeca pojawiła się na Cognor 19.08.21. Ale taka świeca jeszcze nic nie oznacza. Dopiero w połączeniu z przebiciem wsparcia by był negatywnym sygnałem.
Michał (a) Dzikun Cognor pozytywnie bez zmian. W dalszym ciągu w długoterminowym trendzie wzrostowym. Większe wsparcie dopiero przy 4,00 zł.
ppp Piaskun prezes Cognor kupował powyżej 5 zł i obstawiam że to nie koniec zakupów, mnie osobiście zaskoczyła ilość którą kupił po wynikach
Dzikun ładnie wyleszczyli wczoraj i przedwczoraj na cognor, a dzisiaj odcinka
Dzikun Michał jak obecnie oceniasz sytuację na cognor?
Michał (a) Jego udizał w Cognor (poprzez spółkę zależną) waha się już od dawna między 66-76%
space cognor, prezes znowu kupił
Dzikun no fest poleciał cognor
Dzikun na cognor też się krew trochę polała
roger ale obroty na cognor wykręcają
space kriss1975 zawracają po ciebie na cognor :)
space ja tam spekulacyjnie w bow wskoczyłem, bo ten cognor to słąbo coś
Dzikun cognor zaraz 5 zł
bronas16 a niech rośnie ten cognor
roger cognor większa moce
Dzikun bronas16 myślę, że cognor tak
space po prostu każdy już ma bowim i cognor i nie ma kto kupować "bo raport"
Dzikun no powiem Wam, że jestem z siebie zadowolony, że oddałem wczoraj cognor po 4,75-4,82, ale zamierzam dobrać na korekcie
Michał (a) A raport na Cognor ma być 13 sierpnia, czyli w piątek.
Michał (a) Mowa o Cognor
Michał (a) roger Tak jak już pisałem wczoraj. W tym momencie bym nie zainwestował już w Cognor, co nie zmienia faktu, że wykres dalej pozytywnie wygląda. Nie ma jeszcze większych sygnałów sprzedaży. O dobrych momentach na ewentualne wejście informowaliśmy już dużo wcześniej. Teraz główne wsparcie jest zbyt odległe.
Michał (a) roger Cognor to "ruszył" już dwa tygodnie temu.
roger cognor rusza
Michał (a) Dzikun Co do Twojego pytania o Cognor. Wykres dalej pozytywnie wygląda, ale nie jest to już "idealne" miejsce na wejście. Takich momentów było wiele o czym też pisaliśmy. Wykres dalej w trendzie wzrostowym i dalej powstają pozytywne świece (jak m.in ta z dnia 02.07.21). Jednak główne wsparcie jest za bardzo już oddalone. Główne wsparcie leży przy 3,50 zł.
Dzikun bronas16 oddałem cognor po 4,75-4,81
Dzikun Michał cognor nie jest przegrzany obecnie?
Michał (a) Cognor rownież dalej bez większych negatywnych sygnałów. Dalej w trendzie wzrostowym. Główne wsparcie to 3,80 zł. Dalej można zagrywać m.in. pod pozytywną świecę 02.08.21
Dzikun 40k PKC poszło na cognor na kupnie na zamku
piotrp ekielka niby że Cognor miałby wrócić na 2,8 zł :D
roger na cognor czuję widły dzisiaj:)
roger cognor też szarpią za tydzień wyniki
Dzikun Ed jak cognor wykręci ok. 200 mln zysku w tym roku (a wiele na to wskazuje) to cap. 770 mln to tak dużo?
Dzikun cognor ciągle zasysany
hessa Przemek (r) cognor do góry, bo ma przed sobą wyniki, ale po tym co zrobili na Bowim czy Stalprodukcie to strach grać pod super wyniki :)
bronas16 a cognor się pnie
space co będzie jak cognor pokaże szacunki
Przemek (r) Na razie cognor powoli do góry
bronas16 no i ta scierwiasta nagonka, powtarzane w kolko sprzedaj bowim, kup cognor :D
kozineczka bronas16 w parkiecie w dziale portfel fundamentalny ktory jest aktualizowany co miesiąc najlepszy do tej pory DM millenium ze stopa zwrotu 80% ktory jest liderem tego konkursu do portfela dodał cognor z opisem, ze wg nich hossa ceny stali bedzie trwać ze wzgledu na cialgy popyt na stal
bronas16 bowim trzeba patrzec co bedzie 2025, na cognor nie, tam cały czas bede rekordy szły :) - takie to analowe :)
Michał (a) Cognor natomiast dalej bez zmian - dalej brak większych sygnałów negatywnych. Dalej w trendzie wzrostowym a główne wsparcie leży teraz przy 3,60 zł.
Dzikun to kto rozrysuje dalszy scenariusz na cognor :)?
Dzikun na cognor też ktoś sypnał konkretnie
Dzikun na ile jadymy na cognor?
roger czas na cognor?
kriss1975 Wyników lub szacunków nie opublikował jeszcze Cognor Holding, ale w pierwszym kwartale 2021 r. skonsolidowane przychody wzrosły o 27 proc. do 584,7 mln zł, zysk operacyjny zwiększył się o 250 proc. do 66,7 mln zł, EBITDA wzrosła o 167 proc. do 80,1 mln zł, a zysk netto wzrósł z 2,8 mln zł do 45,9 mln zł. Od początku roku kurs Cognora wzrósł o ponad 130 proc. Łukasz Rudnik ocenia, że dobre perspektywy mają przed sobą producenci stali, jak np. właśnie Cognor, który raport półroczny planuje opublikować 13 sierpnia. "Stawiałbym na producentów stali, jak np. Cognor. Problemy z dostępnością stali przy wysokim popycie powodują że mamy rynek producenta, w związku z czym spodziewałbym się bardzo mocnego cash flow operacyjnego u producentów, którzy mogą oczekiwać przedpłat od swoich klientów, tym samym u przetwórców czy dystrybutorów możemy obserwować słabe przepływy operacyjne. W związku z powyższym Cognor ma szansę podać nie tylko bardzo dobre wyniki, ale przede wszystkim pokazać bardzo mocny cash flow operacyjny. W przypadku dystrybutorów dynamika wyników będzie dużo wyższa, natomiast tam możemy mieć problem z generacją gotówki - właśnie przez konieczność finansowania kapitału obrotowego i przedpłat do producentów" - powiedział analityk Trigon DM. Spodziewa się on, że Cognor poda bardzo dobre wyniki za pierwsze półrocze w ślad za swoim konkurentem - CMC Huta Zawiercie, którego EBITDA w kwartale kończącym się w maju wyniosła 50 mln USD, w porównaniu do 15 mln USD kwartał wcześniej. "Wyniki (CMC Huta Zawiercie - PAP) były więc rewelacyjne, co pokazuje, że Cognor też prawdopodobnie zaskoczy in plus" - dodał analityk.
Michał (a) Na Cognor główne wsparcie to teraz 3,40 zł.
Michał (a) To samo tyczy się Cognor.
Dzikun bronas16 nie spekuła, tylko w dalszym ciągu są wysokie ceny stali, cognor zarobi w tym roku krocie i wycena jest dalej atrakcyjna, dlatego jest takie ssanie
bronas16 jedziemy na bowim i cognor :)
space Dzikun na cognor też fund sypie. zostaje zatem mfo i dpl
Michał (a) Cognor bez zmian. W dalszym ciągu wsparcie leży przy 3,00 - 3,20 zł.
Dzikun kozineczka czytałem Waszą dyskusję o stalówkach, na razie nie zapowiada się, żeby cena stali miała spadać, poza tym firmy kontraktowały i kontraktują po wysokich cenach do przodu. Pozostaje pytanie ile dobrego jest w cenach. W kontekście sypiącego funduszu wychodzi na to, że jedyną "bezpieczną" opcją jest cognor, który nie urósł jeszcze tak dużo no i duże ilości skupował ostatnio prezes.
Michał (a) Na Cognor wsparcie leży przy 3,00 - 3,20 zł.
Błażej (a) m.in. 11b, tim, bowim, cognor, pkn
Michał (a) Na Cognor główny obszar wsparcia to dalej 3,00 - 3,20 zł.
Michał (a) Podobna sytuacja na Cognor. Dalej w trendzie wzrostowym. Jednak tutaj dwie negatywne świece już się pojawiły - 14.06.21 oraz 24.06.21. Tylko jak już pisałem wcześniej , jeszcze nie doszło do przebicia żadnego kluczowego wsparcia. Głównym wsparciem teraz jest rejon 3,00 - 3,20 zł. Do tego 02.07.21 ponownie wystąpiła pozytywna, wzrostowa świeca o sporym wolumenie. Opór leży przy 3,80 zł.
Michał (a) Na Cognor kluczowe wsparcie natomiast leży przy 3,00 - 3,20 zł.
Michał (a) Na dzisiejszej sejsi wyróżnił się Cognor. Doszło do odbicia od wsparcia 3,20 o którym pisaliśmy wcześniej. Dalej brak większych negatywnych sygnałów. Dalej w trendzie wzrostowym. Kluczowe wsparcie leży właśnie przy 3,20 zł.
piotrp na Cognor dziś chyba The Troesh Family Foundations wreszcie opuścił pokład
space no na cognor to od dawna źle jest, jeszcze się tam główni ackjonariusze okładają papierami, więc jakiś czas temu odpuściłem
Michał (a) Martin Tak, na Cognor dalej główne wpsarcie jest przy 3,00 - 3,20 zł. Spółka dalej w trendzie wzrsotowym od lutego 2020 ale już się pojawiły dwie bardzo negatywne świece, a mianowicie 14.06.21 oraz 24.06.21. W takich przypadkach ja zazwyczaj podwyższam po prostu SL kroczący.
Martin Michał (a) jak Michał widzisz Cognor obecnie , wsparcie 3.25 dalej ?
bronas16 dokładnie, ale ważniejsze będzie co pokazą cognor, stp itp. itd
bronas16 mam taka nadzieje, że to przeszłość, ale jak zwykle EOB. Cognor i jego komunikat powiedział spekule co ma robić ;)
Michał (a) Takim wsparciem większym na Cognor jest aktualnie 3,20 zł.
Michał (a) Wykres Cognor również w dalszym ciągu pozytywnie wygląda. Tak jak już jakiś czas temu, wystąpiła pierwsza większa negatywna świeca 14.06.21, ale jedna świeca jeszcze o niczym nie świadczy. Bardziej wymownym sygnałem negatywnym jest jak taka świeca wystąpi z późniejszym przebiciem jakiegoś większego wsparcia.
bronas16 zobacz jak ładnie cognor wycianeli
bronas16 KTY piekne wyniki szacunkowe, to już wiemy co się może szyować la cognor, bowim itp itd
tomciu COGNOR HOLDING S.A. [Spółka] informuje, iż w dniu 22 czerwca 2021 roku otrzymał od Prezesa Zarządu Pana Przemysława Sztuczkowskiego notyfikację o zbyciu przez PS Holdco Spółka z o.o. ? spółkę zależną od Pana Przemysława Sztuczkowskiego w dniu 22 czerwca 2021 roku 112 907 szt. akcji Spółki. Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/gieldy/raporty-espi/news-notyfikacja-osoby-zarzadzajacej-zgodnie-z-art-19-rozporzadze,nId,5312909#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Michał (a) Cognor : dopóki nie zostanie przełamane na stałe wsparcie 3,00 zł dopóty będziemy mieć pozytywny wydźwięk na wykresie. Dalej trend wzrostowy panuje.
hasior bo brzydko jak na COGNOR
Michał (a) Cognor jak na razie odbił się od wspominanego kilka dni temu wsparcia 3,25 zł.
tomciu Bartas_Gda (r) bronas16 może ciąg dalszy zakupów COGNOR HOLDING S.A. [Spółka] informuje, iż w dniu 16 czerwca 2021 roku otrzymał od Prezesa Zarządu Pana Przemysława Sztuczkowskiego notyfikację o nabyciu pośrednio za pośrednictwem PS Holdco Spółka z o.o. w dniach 11 i 14 czerwca 2021 roku łącznie 560 190 sztuk akcji Spółki. Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/gieldy/raporty-espi/news-notyfikacja-osoby-zarzadzajacej-zgodnie-z-art-19-rozporzadze,nId,5301140#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Michał (a) Cognor spadł do wspominanego przeze mnie wcześniej wsparcia 3,20 - 3,25 zł. Teraz od reakcji rynku i siły odbicia będzie zależne. Przebicie wsparcia 3,20 zł na stałe będzie bardzo negatywne. Jak na razie przy 3,25 zł właśnie tworzy się dłuższy knot świecy i zobaczymy czy stan się utrzyma do końca sesji.
bronas16 cognor wyciagaja
cooper zobaczymy jak dalej rozegrają na Cognor. Duża dystrybucja jest od razu na wyższych poziomach
bronas16 guf ładnie zaorali cognor
bronas16 guf ja wziąłem ten cognor. Jakiś gość podobno wpis zrobił na PA, że sprzedał - może przez to te spadki
Michał (a) guf Miałeś wczoraj pierwszą podażową świecę. Większe wsparcie to dopiero rejon ~3,25 zł na Cognor.
Michał (a) Na Cognor główne wsparcie to rejon ~3,25 zł. Piszę o wsparciu gdyż dzisiaj negatywna świeca nastąpiła. Jednak kurs dalej w trendzie wzrostowym i nie doszło jeszcze do przełamania żadnego kluczowego wsparcia.
cooper Ja zakupilem ze stali tylko Cognor ale powodów do radości na szczęście mi dostarczyl
Michał (a) Widzę, że Przemka wpis o Bowim oraz Cognor na czasie.
cooper Cognor info o dywidendzie ale niestety tam jakiś fundusz sypie...
space bowim kupiłem, cognor też
morlinek92 Cognor dziś się wreszcie ruszył :)
cooper Cognor skupują
cooper Cognor zawarła z Danieli & C. Officine Meccaniche S.p.a. z siedzibą w Buttrio we Włoszech Umowę Dostawy, na mocy której Danieli zobowiązało się dostarczyć do zakładów produkcyjnych Cognor kompletną linię produkcyjną do wytwarzania prętów gorącowalcowanych, która ma zastąpić obecną linię walcowniczą w Zawierciu oraz urządzenie do zwijania prętów żebrowanych w kręgi które ma być zlokalizowane w Krakowie. Więcej: https://www.bankier.pl/wiadomosc/COGNOR-HOLDING-S-A-Zawarcie-Umowy-Dostawy-przez-spolke-zalezna-8117089.html
bronas16 na cognor moze value fiz wychodzi jak bowim
natki Drakkar7 na cognor to popychacz czy Twoje zlecenie stoi?
cooper Paweł wskaźniki fundamentalne Cognor ładnie wyglądają więc trzymam
cooper Paweł cena stali i złomu będzie pewnie rosla conajmniej do wakacji więc jest szansa na spektakularny rajd na wyższe poziomy. Prezes kupował cognor PO 3,1
cooper Paweł POZ mam od 2,3. Mały pakiecik sprzedałem po 3 zł aby dokupic więcej COGNOR
cooper kriss1975 na Cognor prezes kupuje
bronas16 większość "stalówek" już na plusie lub małym minusie BOWIM, COGNOR, DPL, STP czy to szansa na kolejną falę wzrostową?
space a cognor leci dalej w dół
space cooper ja cognor sprzedałem, widać i wiadomo z espi że główni akcjonariusze mielą akcje.
cooper kriss1975 Masz Cognor? Sypią ostatnio a liczyłem na 5 zł...
cooper Na Cognor od dwóch dni większe spadki, ktoś ma ten walor?
bronas16 cooper zamiast brać bowim, to bierzesz cognor z 0.5 mld cap :) co łatwiej ciągnąć?
cooper co tak zasypali Cognor?
Grzesiek na cognor ustawił sie koszyk po lewej na ponad 300tys akcji ?
Piaskun space zobacz ostatnie rekomendacje na Cognor dawane przez mbank
space Sal cognor to pędzi jak szalony. nie wiem co tam się stało
Sal Zwróćcie jeszcze uwagę na Cognor. Ładnie idzie
hessa mnie już nie ma na Cognor. 11% wystarczy.
hessa cześć ziomki, na Cognor są widły po rekomendacji mBanku
Bartas_Gda (r) Inwestor pamiętaj że dla stalowych spółek jest ciężki czas - nie mówię, że się nie odwróci, mam na myśli prąc i ceny stali - śledzę Cognor - spólka w tym roku jest przez koszty zniszczona
space cognor
Piaskun Przemek (r) podbierany dzisiaj ten Cognor moze 2pln zrobią...
Piaskun Przemek (r) Cognor jakiś mocniejszy dzisiaj moze przed tą dywidendą wysoką?
Piaskun filip zerknij Cognor
Piaskun Bartas_Gda Cognor dywidendę będzie płacił?
Bartas_Gda Jak widzicie Cognor ? Po wybiiciu z konsolidacji ok 1,7 kurs moim zdaniem dobrze wygląda, oststnio zakupy członka zarządu dosc spore w za ok 1,71
Piaskun piotrek68 delikatnie mi się Cognor zaczyna podobać...
Bartas_Gda Cognor wygląda na wybicie z konsolidacji
Bartas_Gda to słabe info min dla FTE, Alumetal, Cognor
space i napewno cognor jeśli ma EOF jest lepszy pod względem firm stosujących BOF
Bartas_Gda "Produkcja stali odbywa się na świecie w 2 technologiach: EAF (25% światowej produkcji) i BOF. Cognor działa w technologii EAF, która polega na stopieniu złomu i przekształceniu w stal przy użyciu łuku elektrycznego dużej mocy. Technologia EAF ma kilka przewag: daje możliwość budowy jednostek produkcyjnych o relatywnie niewielkich rozmiarach, a co za tym idzie większą elastyczność realizacji zleceń, a także jest bardziej przyjazna środowisku. Technologia BOF z kolei bazuje na surówce wytwarzanej w wielkich piecach z wsadu w postaci rudy żelaza, węgla koksowego, z niewielkim dodatkiem złomu stalowego. "
space Bartas_Gda chyba mylisz pojęcia. congor to producent stali, a nie żelaza. kupuje złom i żelazo, przetapia to w piecach elektrycznych, potem obrabia plastycznie tworząc stal. natomiast proces wielkopiecowy stosują huty przetwarzając rudy żelaza, z użyciem koksu celem wytworzenia półproduktów żelaznych (kęsy, wlewki) które cognor kupuje
Bartas_Gda i np Cognor produkuje stal w procesie łuku elektrycznego (EAF)
Bartas_Gda karkalis np dla Cognor zmiana cen energii z 2017 z poziomu 170zł/1MWh do poziomu ~240 zł za 1/MWh przy założeniu max moxy produckyjnych to rocznie 38mln zł czyli 22% zysku operacyjnego!
Bartas_Gda karkalis to info jest dość istotne, gdyż wiele firm czekało na dopłaty do cen energii. min innym mówił o tym dużo członek zarządu Cognor w wiwiadzie na parkiet tv
Przemek (r) Cognor swieca ala młot na zwiększonym wolumenie na wsparciu. Moze szykuje się jakieś odbicie
Bartas_Gda piotrlotr ja mocno obserwuję Cognor
Bartas_Gda Wczoraj z Blazej pisaliśmy o Cognor
Bartas_Gda ta sama akcja co na Cognor
Bartas_Gda Błażej (a) Cognor w średnim terminie już trend złamał moim zdaniem
Błażej (a) Cognor też może powalczyć o trend
Bartas_Gda spółki które obserwuję np 11B, Autgaz, Agroton, Alumetal, Ambra, Amica, Apatro, Asseco, Asbis, autopartnet, budimex, CCC, CDRL, CLN, Cognor, Decora, Delko, Echo, Enter, Fasing, izostal, ksw, livechat, lts, mabion, mrc, pekabex
Bartas_Gda Michał czy mógłbym prosić Cię o ocenę sytuacji na Cognor
Bartas_Gda Przemek (r) byłbym wdzięczny jakbyś przedstawił swoje spojrzenie na : Cognor autopartner i rokitę
Bartas_Gda space cognor też na zwiększonym wolumenie w obszarze wsparcuia
Bartas_Gda Michał jak pisałeś wczoraj Cognor dziś powalczył
Alutka Bartas_Gda dzięki za info o ZWA cognor...liczyłam na 22. 03 podobnie jak w zeszłym roku a tu niespodzianka
Bartas_Gda ale SL na Cognor przeczyścili
Michał (a) Bartas_Gda Dywidenda tak późno po częsci dlatego, że w ostatnim możliwym dniu odbywa się Walne Zgromadzenie na Cognor.
Michał (a) Bartas_Gda wracając do naszej rozmowy o Cognor z czata prywatnego, to aktualnie kurs przy wsparciu. Do tego szereg pozytywnych świec ostatnio, patrz 24.01.19, 22.02.19 oraz 01.03.19. Tylko jak pisałem, opór jest przy ~2,00 zł stąd się nie nadaje jako typ "niedzielny" na następne dwa tygodnie. Opór widoczny szczególnie po świecy z dnia 25.02.19.
Bartas_Gda alutka nie jestem pewien ale chyba Ty pytałaś o datę WZA Cognor
Bartas_Gda tak jest np na Cognor
Alutka Cześć, czy ktoś wie kiedy Walne zgromadzenie Cognor na którym maj uchwalić proponowaną dywidendę?
Bartas_Gda Na cognor gdy zobaczymy na raport mamy znaczny wzrost zapasów w 4Q - zarząd wg relacji ze względu na osłabienie popytu w końcówce roku nie chciał obniżać cen , sprzedaż realizują wg zarządu od poćżatku roku - w 4Q brakuje wg wyliczen Remigiusza ~40 mln - czy pojawią się one w1Q2019 co byłoby miłą niespodzanką . -12 mln to też różnice kursowe. Cognor zapowiedział 36mln zł dydidendy co daje wg moich wyliczen ok 30gr na kację
Bartas_Gda nie wiem czy ktoś z Was posiada akcje Cognor (ja jestem posiadaczem) i wyniki za 2018r są dla mnie sporym niemiłym zaskoczeniem - może nie za sam 2018 ale za 4Q - jest bardzo słaby. R/r spółka pochwaliła się rewelacyjnymi wynikiami
Bartas_Gda Błażej (a) Michał (a) byłbym wdzięczny za opinię odnośnie zachowania kursu Cognor
Bartas_Gda 530k wolumen na Cognor a to nawet nie połowa sesji
Bartas_Gda Cognor mega wyciągneli jak na razie
Alutka cognor ktoś kupił 100000 akcji
Bartas_Gda bardzo duży wolumen na Cognor
Bartas_Gda kurna czekam na raport na Cognor
Bartas_Gda czekam dziś na raport na Cognor -
karkalis jak cognor chyba, dobra, nie spekuluję, popatrzę później na spokojnie:)
Bartas_Gda pakiet kupna 235k akcji poszedł na cognor
Bartas_Gda Przemek (r) a jak widzisz Cognor i Izostal?
Bartas_Gda co do cognor
krzysieksisiek Cognor widły :P
krzysieksisiek Bartas_Gda Ło jak Cognor wystrzelił
krzysieksisiek Bartas_Gda Pytam się, bo też mam Cognor od 1,80, ale takim pierwszym oporem widać 2,05
krzysieksisiek Bartas_Gda A nie sądzisz, że ten szczyt z przełomu października i listopada na 2,05 może zatrzymać Cognor?
Bartas_Gda skok obrotów na wspomnianym Cognor
Bartas_Gda Posiadam akcję, więc nie odczytywać jako naganianie. Uważam, że ciekawie technicznie wygląda Cognor - 28.02 pojawi się też raport, który ma być bardzo dobry, w mojej ocenie na tą chwilę wyniki nie są jeszcze w cenie. Spółka płaci dywidendę. Wg moich szacunków ~2,2 mozliwe
Przemek (r) Bartas_Gda na cognor 28 lutego:)
Bartas_Gda piotrlotr to co piszesz to ważna kwestia. Ja np czekam na b. dobre wyniki na Cognor, kupiłem jakiś czas temu - dziś wolumen bardzo duży a wzrostów brać - być może dobre wyniki są już w cenie - trudno naprawdę trudno to określić. Wziąłem notowania i okres czytowy z ostatnich 4 lat i porównałem raport do zakładanego za IV kwartał który wychodzi korzystnje więc liczę że poziomy 2,2 są możliwe z korzystniejszym raportem, ale to taka metoda nie wiem "porównawcza" - diświadczeia fundementalnego też niestety mi brakuje i o czym się od kolegii karkalis przekonuje jest to ciężki kawałek chleba i ogrom wiedzy - ale mam nadzieję że wwszystko po kolei
Bartas_Gda dziś wyniki na Cognor
Bartas_Gda pcr też rozwazałem przy ~82 ale padł wybór na Mercatr, Ropczyce i Cognor
Bartas_Gda cooper ja mam cześć fundamentalną (Mercator, Cognor Ropczyce) a resztę taką na bierząco
Bartas_Gda a widać że ROpczyce i Cognor chcę ruszyć
Bartas_Gda cognor mam więc nie naganiam
Bartas_Gda cognor
Bartas_Gda zwiększony ruch na cognor
erni Hej ,wydaje mi się, że cognor wybił .
Bartas_Gda Ropczyce i Cognor
Bartas_Gda na Cognor w okolice ~2,2
Bartas_Gda w obu wspomnianych spółkach Cognor i Ropczyce możemy spodzeiwac się rekordowych jak na ostatnie lata dywidend - komunikaty nie zostały jeszcze podane
Bartas_Gda uwadze polecem cognor
Donbas78 Bartas_Gda Cognor jakaś podaż?
Bartas_Gda wzrost obrotów na cognor
Bartas_Gda cognor ropczyce mercator
karkalis W szczególności wg.mnie kruszwica może wyjść fajniej niż cognor, może nie chcesz zdywersyfikowac?
Donbas78 Bartas_Gda a cognor lukasz?
Bartas_Gda Donbas78 cognor Mercator
Bartas_Gda cześć, czy jakaś dobra dusza podesąłaby mi pełen arkusz zleceń dla cognor i mercatro
CzeKaN Cognor ładnie powoli odbija, minął opór na 1.7
filip pierwsza spółka Bartasa to: Cognor, druga to WSE a trzecia to Trakcja
filip Bercik1974 Cognor świeca prima sort
Bercik1974 Na jutro do obserwacji PEKABEX POLIMEX no i oczywiście COGNOR
Bartas_Gda filip Bercik1974 cognor
Bartas_Gda filip cognor też pewnie będę w najbliższym czasie typował;p
Bartas_Gda cognor
Bartas_Gda laik na cognor ~1,85-1,86 pierwszy opór, na jego przebicue moża ew zagrac
laik Bartas_Gda a co myślisz o Cognor?
Bartas_Gda Cognor o którym wiczorem pisałem na razie fajnie
Bartas_Gda Cognor ~1,74 SL 1,69
Bartas_Gda Hoze cognor b. duży opór
Hoze cognor bartas bo wybicie chyba idzie :D
filip lubię i cenię Cognor, ale pora na odpoczynek
Ed Cognor ładne wyniki zapowiada się dalej północ
filip Cognor świeca w pytę
filip Cognor mi się podoba
filip Cognor, Elemental, Krezus
filip Cognor przeszedł opór
Przemek (r) Niezle cognor
Przemek (r) kurcze Cognor chyba się otworzy luką
leon Cognor, warto sie przyjżeć
Przemek(r) Asia a widziałaś Cognor ?
Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK