Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.

Kolejne spółki pod zagranie pod późniejsze zakończenie paniki związanej z koronawirus

Dzisiaj we Włoszech doszło kolejne 977 przypadków z zarażeniem koronawirus, dlatego dzisiaj ponownie wstawiamy analizy spółek pod ewentualne zagranie po ustąpieniu paniki związanej z tym wirusem. Dalej czekam na przyrost niższy niż ~300 przypadków we Włoszech. Cały czas jednak będziemy wstawiać analizy spółek pod które będziemy zagrywać pod ew. odbicie. Jak na razie jedynie nakreślam kluczowe wsparcia – jak przyjdzie odpowiedni moment to dodam przykładowe poziomy LimAkt.

11BIT (11B)

Trend: długoterminowy trend wzrostowy

Formacja techniczna: brak

Zakres inwestycji: jak na razie na inwestycję krótko- oraz średnioterminową

Zagrywka: pod zakończenie paniki związanej z koronawirus oraz pod potencjalne odbicie się od kluczowego wsparcia 340,00 – 360,00 zł.

Komentarz: Spółka mimo większych spadków w ostantim czasie znajduje się w dalszym ciągu w długoterminowym trendzie wzrostowym. Kurs spada aktualnie do kluczowego obszaru wsparcia 340,00 – 360,00 zł i od tego poziomu kurs powinien mocno urosnąć, gdy pojawią się pierwsze, pozytywne sygnały z Włoch. Jak na razie jednak sytuacja dalej jest napięta (patrz wyżej). Po stałym przebiciu wsparcia 340,00 zł powstanie nowy, niższy dołek z perspektywy średnioterminowej i jednocześnie dojdzie do przełamania długoterminowego trendu wzrostowego.

Z perspektywy finansowej:  niedawno premierę miał dodatek do gry Frostpunk: The Last Autumn. Najważniejszą grą jednak będzie „Projekt 8”, który ma się nieoficjalnie ukazać w 2021 r. Powoli więc zbliża się najlepszy okres pod zagranie pod samą premierę. Do sporego ruchu na kursie akcji powinno dojść po ogłoszeniu nazwy gry („Projekt 8” jest nazwą roboczą) oraz wstępnej daty premiery. Sama finansowa strona spółki ma tutaj mniejsze znaczenie. Głównie zagrywaliśmy pod pozytywne nastroje w branży. Czekamy więc na zakończenie paniki wokół koronawirus. Po panikach na rynkach ogólnych takie spółki szybko wracają na swoje miejsca. Minusem jest, że w okresach bessy takie spółki stosunkowo mocno spadają.

Aktualny arkusz zleceń: brak; analiza jedynie w celu obserwacji

Przykładowy LimAkt: brak; analiza jedynie w celu obserwacji

Asseco Poland (ACP)

Trend: trend boczny od 2010 r.

Formacja techniczna: brak

Zakres inwestycji: jak na razie na inwestycję krótko- oraz średnioterminową

Zagrywka: pod zakończenie paniki związanej z koronawirus oraz pod potencjalne odbicie się od kluczowego wsparcia 56,00 – 58,00 zł.

Komentarz: Inwestycja głównie pod bardzo dobrą sytuację finansową spółki oraz z technicznej strony pod potencjalne odbicie się od kluczowego wsparcia 56,00 – 58,00 zł. Do tego jednak musi minąć panika związana z rozwojem koronawirus, więc jeszcze stoimy z boku. Więcej napiszemy jak kurs dojdzie do wspomnianych wyżej poziomów i sytuacja we Włoszech będzie się poprawiać.

Z perspektywy finansowej: ACP to spółka stricte dywidendowa, która wypłaca dywidendę już od co najmniej 2013 r. (patrz zestawienie spółek wypłacających regularnie dywidendę: link). Podstawowe wskaźniki finansowe są na korzystnych poziomach: C/WK 0,87; C/ZO 5,27 oraz ROE/ROA ~6% oraz ~2,3%. Spółka zaliczyła bardzo dobry ostatni kwartał. W III. kwartale spółka zaksięgowała 261 mln zł zysku operacyjnego, co jest wzrostem o ~40% od analogicznego kwartału sprzed roku. Spółka zaksięgowała rekordowy zysk operacyjny w historii. Przepływy operacyjne również na solidnych, pozytywnych poziomach. Wskaźnik ogólnego zadłużenia wynosi jedynie 0,45.

Raport roczny spółka wypuści już 23 marca.

Aktualny arkusz zleceń: brak; analiza jedynie w celu obserwacji

Przykładowy LimAkt: brak; analiza jedynie w celu obserwacji


Autor analizy: Radosław Michał Suchy

*Przykładowy LimAkt / wejście to jedynie nasz wewnętrzny poziom, który zostaje użyty do naszych dwutygodniowych podsumowań, jak również do podsumowań trzymiesięcznych oraz rocznych. Wszystkie analizy, których kurs przebił dany poziom LimAkt, są zamieszczane w naszych podsumowaniach.

Zobacz podobne analizy:9 komentarzy

 1. Michał Michał pisze:

  Kolejną spółką do obserwacji, która zbliżyła się do kluczowego wsparcia oraz jest w długoterminowym trendzie wzrostowym: Foreveren. Zrobimy analizę jak będzie dogodna sytuacja.

 2. Michał Michał pisze:

  11BIT znalazł się przy kluczowym wsparciu. Asseco Poland właśnie powoli do niego dociera ( 56,00 zł). Sprawdzimy później najświeższe dane przyrostu zarażonych we Włoszech.

 3. Michał Michał pisze:

  Asseco Poland: nie bez powodu ta spółka jest nazywana „defensywną”. Zalicza jedne z mniejszych spadków, ale za to podczas rynku wzrostowego osiąga najmniejsze wzrosty. Aktualnie kurs doszedł do kłuczowego wsparcia. Teraz jeszcze musi się poprawić sytuacja we Włoszech.

 4. Michał Michał pisze:

  11BIT dalej przy wsparciu. Liczę, że do „stabilizacji” sytuacji we Włoszech dojdzie wciągu 1 tygodnia, więc jak kurs jeszcze wtedy będzie stał przy aktualnym poziomie, to będzie to relatywnie dobry moment na wejście.

  • kuna kuna pisze:

   Cześć , analizowaleś raport 11 Bit ?

   • Michał Michał pisze:

    Cześć,
    przepraszam za późną odpowiedź – nie zauważyłem pytania. Nie, w spółkach producentów gier zagrywam przede wszystkim technicznie. Raporty finansowe są drugorzędne/nie interesują mnie. Ważne, aby mocno nie rozczarowały rynku, aby sentyment na spółce się nie zmienił.

 5. Michał Michał pisze:

  Cześć,
  przepraszam za późną odpowiedź – nie zauważyłem pytania. Nie, w spółkach producentów gier zagrywam przede wszystkim technicznie. Raporty finansowe są drugorzędne/nie interesują mnie. Ważne, aby mocno nie rozczarowały rynku, aby sentyment na spółce się nie zmienił.

 6. Michał Michał pisze:

  Analizy w dalszym ciągu aktualne. Czekam na ustabilizowanie się sytuacji we Włoszech, które powolnymi krokami następuje.

  • Michał Michał pisze:

   Na 11BIT korzystna w dalszym ciągu sytuacja – odbicie od wsparcia 360,00 zł na lekko podwyższonych obrotach. Do tego powolna stabilizacja we Włoszech. Możliwe, że już od czwartku będę zaczynać ponownie inwestować w akcje.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK