Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.

Enea oraz Eurocash – analiza techniczna i finansowa

Zaliczamy pierwszy dzień notowań po wejściu Polski do rynków rozszerzonych. Przez wielu analityków taki krok uważany był jako nieodpowiedni, ale faktycznego skutku nikt nie był w stanie przewidzieć. Póki co sytuacja na WIG20 jest pod kontrolą byków, ale o sygnale silnym kupna nie możemy jeszcze mówić. Niemniej o wspomnianym potencjalnym odbiciu na energetyce wspominaliśmy już w ostatnim wpisie KzK. Zapraszamy do analizy spółek Enea oraz Eurocash

ENEA

Formacja techniczna: brak

Trend: długoterminowy trend spadkowy

Zakres inwestycji: na inwestycję krótkoterminową, ew. średnioterminową

Zagrywka: pod potwierdzenie siły popytu branży energetycznej oraz pod wybicie lokalnego oporu.

Komentarz: Nie jesteśmy ślepi na potencjalne odbicie na polskich energetykach. Enea zalicza się do spółek, która nie zdołala jeszcze wystarczająco wywalczyć o zmianę biegunów – inaczej niż PGE, która muska SMA100 i próbuje wejść w krótkoterminowy trend wzrostowy. Zdajemy sobie sprawę, że Enea oscyluje przy historycznych minimach, ale układ do wejścia jest stosunkowo czytelny: brak pogłębienia dołka oraz test oporu na ~8,10. Zagrywamy pod potencjalne wybicie linii trendu spadkowego.

Z perspektywy finansowej:

Według wskaźnika Altmana ( Wskaźnik ocenia kondycję finansową spółki oraz jej ryzyko bankructwa. Na podstawie obliczonej wartości wskaźnika przyjmuje się rating w skali od AAA do D, gdzie rating AAA oznacza najlepszą kondycję finansową. Przyjmuje się, że wartość wskaźnika powyżej wartości 5.5 (powyżej BB+) oznacza niskie zagrożenie upadłością.) możemy mówić o bezpiecznej inwestycji w sektorze energetycznym (pod względem analizy finansowej).

Przykładowy LimAkt: 8,24

Eurocash

Formacja techniczna: flaga

Trend: długoterminowy trend spadkowy

Zakres inwestycji: na inwestycję średnioterminową

Zagrywka: pod potencjalne przebicie się przez górne ograniczenie formacji

Komentarz: Trend spadkowy w pełnej krasie, ale widoczne są pierwsze jaskółki zmierzające do odwrócenia podażowej sytuacji na wykresie. Naszym następnym celem jest zagranie ze sztywnym LimAkt, który powinien zaatakować linię oporu, a tym samym strefę podaży, na którą czeka popyt. Z perspektywy długoterminowej mamy jednoznaczny trend, który nie pozwala na wygenerowanie trendu wzrostowego. Musimy poczekać na atak popytu, który spróbuje wyprowadzić byczy impuls.

Z perspektywy finansowej: Pod względem finansowym nie widać tutaj zbytniego pozytywnego rozwoju, aczkolwiek planu na dalsze działanie spółki są jak najbardziej popytowe. Mówimy o rozwoju platformie e-handlowej oraz o przejęciu Lewiatana.

Przykładowy LimAkt: 19,90.

Autor analizy: Pascal Bodnar


*Przykładowy LimAkt / wejście to jedynie nasz wewnętrzny poziom, który zostaje użyty do naszych dwutygodniowych podsumowań, jak również do podsumowań trzymiesięcznych oraz rocznych. Wszystkie analizy, których kurs przebił dany poziom LimAkt, są zamieszczane w naszych podsumowaniach.

Zobacz podobne analizy:Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK