Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.

Assecopol i Braster – analiza

Na tapetę wrzucam dwa wykresy, które nie należą do grona „cel, pal”, a bardziej do tych spółek, na które potrzeba więcej czasu: Assecopol oraz Braster. W przypadku pierwszej mamy do czynienia z kolosem w swojej branży, a w przypadku drugiej z niedawnym start-upem.

Asseco Poland

Formacja techniczna: al’a klin zniżkujący / kanał zniżkujący

Trend: długoterminowy trend boczno-wzrostowy

Zakres inwestycji: na inwestycję długoterminową

Zagrywka: Zagrywamy pod wybicie linii oporu, najpóźniej po wybiciu 48 zł

Komentarz: W ostatnich dniach na Assecopol znacząco wzrósł obrót na wzrostowych świeczkach. To w połączeniu z wybiciem lokalnego szczytu z 14.12. oraz dotarciem do linii oporu, powoduje że powinniśmy zainteresować się informatyczną dywidendówką. Średnie kroczące nie odgrywają na wykresie większej roli, stąd też skuteczne wybicie oporu powinno w średnim terminie doprowadzić kurs do okolic luki z maja (~53 zł). Assecopol głównie dla tych, którzy mogą posiedzieć na papierze trochę dłużej i to nie tylko z uwagi na charakter dywidendowy spółki, ale przede wszystkim przez długoterminowy trend boczno-wzrostowy.

Przykładowy LimAkt: 47,33

Braster

Formacja techniczna: podwójne dno

Trend: długoterminowy trend spadkowy, krótkoterminowy trend boczny

Zakres inwestycji: na każdy rodzaj inwestycji

Zagrywka: Zagrywamy pod wybicie linii oporu, tj. 8,50

Komentarz: Braster nie korzystał jeszcze zbytnio z ostatnich zwyżek w indeksie sWIG80 i porusza się od trzech miesięcy w boczniaku. Niemniej ciekawie wygląda podwyższony obrót z ostatnich tygodni, a także widoczna strefa oporu i wsparcia. Kluczowym aspektem wydaje się jakaś informacja ze strony spółki o ich flagowym produkcie, co pozwoliłoby wyjść na nowe, lokalne szczyty. Niestety wyczekiwanie może trwać długo, ale pewne jest, że im dłuższa konsolidacja, tym mocniejszy będzie przyszły ruch.  Przykładowy LimAkt jest nieco oddalony, ale na tę chwilę tylko taki sprawia wrażenie pewnego. Inaczej, jeżeli chcemy trwać na walorze i zagrywać wewnątrz formacji.

Przykładowy LimAkt: 8,51

Zobacz podobne analizy:2 komentarze

  1. Przemek (r) Przemek (r) pisze:

    Braster bliski oporu.

  2. Błażej Błażej pisze:

    Braster aktywowany i czekamy na więcej. Średnioterminowo 12 zł powinno być w zasięgu, przedtem prawdopodobny jest mały przystanek w okolicy 10 zł.
    ACP nadal apetycznie i w dalszym ciągu pozostaje pod obserwacją.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK