Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.

Analiza techniczna spółek z indeksu S&P500: Apple, Morgan Stanley oraz Wynn Resorts.

Wybrane spółki z indeksu S&P500.

APPLE

wykres tygodniowy

wykres dzienny

Spółka w ujęciu długoterminowym znajduje się w trendzie wzrostowym. Po ustanowieniu historycznego szczytu a następnie dokonaniu korekty kurs znalazł się w ciekawym miejscu. Kurs znajduje się między wsparciem na poziomie 140 dolarów a oporem przy 160 dolarach. Na wykresie tygodniowym wskaźnik RSI zaczyna odbijać do góry.

Na wykresie dziennym aktualnie kurs znajduje się pod oporem na poziomie 160 dolarów, wybicie którego otworzy drogę do wzrostów co najmniej do kolejnego oporu zlokalizowanego na 180 dolarach. Tutaj zagrywamy po przebiciu poziomu 160 dolarów.

Przykładowy LimAkt 160,10 dolarów, SL lekko poniżej 157 dolarów. 

MORGAN STANLEY

wykres tygodniowy

wykres dzienny

Na wykresie tygodniowym dobrze widoczna jest korekta kursu wewnątrz klina rozszerzającego się. W ostatnim tygodniu widzimy, że wystąpił spory wolumen. Kurs podjął próbę wybicia z tego klina, ale ostatecznie próba się nie udała. Najbliższe wsparcie możemy wyznaczyć na poziomie w okolicach 40 dolarów a opory na poziomie 45 i 50 dolarów.

Na wykresie dziennym obraz wygląda trochę inaczej, ponieważ na ostatniej sesji doszło do wybicia z klina, ale kurs zatrzymał się na SMA100 przy oporze na 45 dolarów i cofnął pod górne ograniczenie klina. Zagrywamy na ponowne wybicie z klina oraz przebicie średniej SMA100 i poziomu 45 dolarów.

Przykładowy LimAkt 45,15 dolarów, SL poniżej 43 dolarów. 

WYNN RESORTS

wykres tygodniowy

wykres dzienny

Kurs na wykresie tygodniowym jest biski zakończenia korekty. Po pierwsze doszło do wybicia linii korekty a po drugie kurs utworzył coś na kształt a’la formacji ORGR. Najbliższy opór to okolice poziomu 120 dolarów, następnie 140 dolarów i 160 dolarów. Natomiast pierwszym mocniejszym poziomem wsparcia są okolice 100 dolarów. Wskaźnik MACD dał sygnał kupna a RSI pnie się powoli do góry.


Na wykresie dziennym mamy tworzącą się formację a’la ORGR, gdzie sygnałem kupna będzie dopiero przebicie poziomu 120 dolarów.


Przykładowy LimAkt 120,10 dolarów, SL lekko poniżej 115 dolarów.

Autor analizy: Przemysław Witkowski

Przykładowy LimAkt, to jedynie nasz wewnętrzny umowny poziom wejścia.

Zobacz podobne analizy:2 komentarze

  1. Przemek Przemek pisze:

    W przedstawionych powyżej spółkach nadal niestety nie doszło do aktywowania sygnału kupna.

    • Błażej Błażej pisze:

      Dzięki za komentarz. Prawdopodobnie potwierdza to prospadkowe nastroje na większości spółek w USA. Zwłaszcza, że indeks nie poradził sobie jeszcze z kluczowym oporem.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK