Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.
Lipiec 2019
 • P
 • W
 • Ś
 • C
 • P
 • S
 • N
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
Dodaj wydarzenie
Dodaj wydarzenie +

Analiza techniczna spółek: Mabion, Qubicgames oraz Tauron.

W tym tygodniu dużo się dzieje. Wig20 już od kilku sesji kontynuuje wzrosty w kierunku luki spadkowej w okolicach 2450-2500 pkt. Wig-Energia oraz gamedev wyglądają na mocne i mogą dalej zwyżkować.

MABION

wykres dzienny

wykres 4H

Na wykresie dziennym niedawno mieliśmy do czynienia z wybiciem linii korekty, a po kilku sesjach wzrostów kurs zaczął tworzyć formację techniczną a’la trójkąta symetrycznego. Wewnątrz formacji widzimy, że trzy świece wzrostowe zostały utworzone na znaczącym wolumenie co może świadczyć o sile popytu i sporej akumulacji akcji. Najbliższy opór znajduje się na poziomie 130 zł, a kolejny to szczyt ostatniej fali wzrostowej, czyli peak w okolicach 138-139 zł. Niestety potencjalne wsparcie jest daleko bo dopiero w okolicach 100-102 zł. Zagrywamy na pozytywny scenariusz, czyli wybicie górą z formacji technicznej.

Przykładowy LimAkt 114,20 zł, SL poniżej dolnego ograniczenia formacji trójkąta.

QUBICGAMES

wykres dzienny

wykres 4H

Ta spółka jest mniejszym producentem gier, który wydaje je na platformę Nintendo Switch. Po ostatnim dobrym raporcie za 1Q 2018r. można spodziewać się również dobrego raportu za 2Q, który zostanie opublikowany najprawdopodobniej po dzisiejszej sesji.

Kurs jest w trakcie tworzenia formacji technicznej a’la trójkąta zwyżkującego. Kurs aktualnie się konsoliduje poniżej górnego ograniczenia formacji. Po wybiciu pierwszym oporem powinien być poziom 3 zł, a mocne wsparcie niestety znajduje się dopiero w okolicach 1,50 zł. Dlatego mając na uwadze bardzo spekulacyjny charakter wykresu warto rozważyć ustawienie SL poniżej lokalnego wsparcia w obszarze 2,08-2,14 zł. Zagrywamy na wybicie górą z formacji trójkąta.

Przykładowy LimAkt 2,32 zł, SL poniżej lokalnego wsparcia.

 

TAURON

wykres dzienny

wykres 4H

Na tej spółce po fali wzrostowej kurs zaczął korektę i porusza się w kanale spadkowym. Pozytywne zachowanie sektora energetycznego powinien dać impuls do wybicia z tego kanału. Pierwszy opór po wybiciu znajduje się w okolicach 2,50 zł a lokalne wsparcie wewnątrz kanału możemy wyznaczyć na poziome 2,20 zł (mocniejsze znajduje się dopiero w okolicach 2 zł). Zagrywamy na wybicie góra z kanału.

Przykładowy LimAkt 2,25 zł , SL ustawiamy dość ciasno bo poniżej 2,20 zł.

 

 

Autor analizy: Przemysław Witkowski


Przykładowy LimAkt, to jedynie nasz wewnętrzny umowny poziom wejścia.

Zobacz podobne analizy:7 komentarzy

 1. Przemek Przemek pisze:

  Qubicgames wygląda na tą chwilę słabo. Raport dobry, ale już najwyraźniej zdyskontowany w kursie.

 2. Przemek Przemek pisze:

  Na Mabion kurs dalej porusza się wewnątrz formacji a’la trójkąta symetrycznego i czekamy na wybicie górą. Na Qubicgames tak jak podejrzewałem raport był już w cenie, dlatego kurs zaczął spadać bo ci co grali pod dobry raport kupując jakiś czas temu akcje mogli zaksięgować zyski, aczkolwiek na wykresie intraday widać oznaki akumulacji. Na Tauron kurs się aktywował, ale na czwartkowej sesji doszło do spadku kursu i finalnie nie wybił się znacząco z tego kanału spadkowego.

 3. romekkk86 romekkk86 pisze:

  Przemek odświeżyłbyś sytuację na QBK ?

  • Przemek Przemek pisze:

   Tak, wieczorem to zrobię.

  • Przemek Przemek pisze:

   QUB odbił się od wsparcia na poziomie 1,80 zł . Nie zrobił tego na jakimś dużym wolumenie , dlatego bardziej traktuje to odbicie jako korekcyjne. Dopiero wybicie oporu znajdującego się w okolicach 2,40 zł da mocny sygnał do wzrostów. Osobiście to czekam właśnie na pokonanie tego poziomu bo da szanse na wzrosty co najmniej do 3 zł.

 4. Lukasz1988aa pisze:

  Kiedy ten Tauron wkońcu ruszy kisi i kisi się 2.22-2.25 już cały tydzień

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Komentarze z shoutboxa

custer Piaskun "19.07. Warszawa (PAP) - Zarząd spółki Tauron Wydobycie podpisał porozumienie z organizacjami związkowymi - podał Tauron w komunikacie prasowym. Zgodnie z porozumieniem, w lipcu pracownikom zostaną wypłacone środki pieniężne w ramach funduszu płac, średnio po 1000 zł brutto. Wysokość indywidualnej wypłaty ma być uzależniona od przepracowanych dni roboczych w pierwszym półroczu 2019 r. Środki pieniężne z funduszu płac zostaną naliczone na podstawie ''Porozumienia w sprawie zasad kształtowania wynagrodzeń w Spółkach Zależnych Grupy Tauron w latach 2017-2019''. W sierpniu mają rozpocząć się przyspieszone o miesiąc rozmowy Rady Społecznej dotyczące wzrostu wynagrodzeń pracowników Grupy Tauron. ''Grupa Tauron i tym samym spółka Tauron Wydobycie przykładają dużą wagę do spraw społecznych, czego wyrazem jest aktywny dialog z reprezentatywnymi organizacjami związkowymi'' - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, wiceprezes Tauron Wydobycie Andrzej Okoń. Jak podano, podpisane porozumienie odnosi się również do zgłaszanych kwestii związanych z organizacją pracy zakładów górniczych i stanem sprzętu technicznego. W tym zakresie porozumienie przewiduje niezwłoczne przeprowadzenie audytu przez służby techniczne zakładów górniczych."
k0gi i Tauron na plusie, ojesu
kramrok Mabion jest reko http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/33709840,trigon-dm-rekomenduje-kupuj-mabion-cena-docelowa-akcji-118-1-zl więc może wpłynie to pozytywnie na kurs
k0gi tauron energa po -3
Piaskun Michał (a) dokładnie dlatego zobacz jak Tauron traci w wydobyciu rok do roku....blisko 1mln ton węgla mniej
Michał (a) Piaskun Tauron 4 lata temu kupił kopalnie, Brzeszcze. Najbardziej nierentowna jest Janina.
k0gi Energa - 5% Tauron -4%,,, czemu to PGE tak sie trzyma ? tylko -2
kramrok zastanawia mnie czy dzisiaj MABION nie wybije
kramrok Alior, Mabion i Autopartner typowane na wzrosty w tym tygodniu przez parkiet
les cooper akurat trochę analizowałem Mabion i tematykę związaną z mAb oraz procedurami EMA / FDA i sam jestem jednak trochę sceptyczny do trzymania MAB na longu. Może dlatego, że miałem okazję przeżyć hype na Bioton kilkanaście lat temu i mam złe skojarzenia. Mabion dał się wyprzedzić Celltrionowi i Novartis (Sandoz) i teraz pozostaje pytanie ile uda się odkroić tortu Mabionowi będącemu 2-3 lata za konkurencją. Oczywiście, rynek anty-CD20 jest spory, kilka miliardów USD, ale samo dopuszczenie leku to nie koniec drogi i wyzwań (choćby związanych z dystrybucją).
cooper Dlaczego posiadam MAB w porfelu? Mabion liczy na podpisanie w 2019 roku kilku umów partnerignowych, prowadzi zaawansowane rozmowy w tej sprawie, m.in. na MabionCD20 oraz MabionMS. Kluczowym projektem spółki jest MabionCD20, badanie kliniczne nad lekiem objęło pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów (RZS) i chłoniakiem (NHL). Celem jest żeby do końca roku uzyskać na ten lek pozytywną opinię Europejskiej Agencji Leków. Pierwszych przychodów ze sprzedaży MabionCD20 można spodziewać się w 2020 r. Do końca roku Mabion chce dokończyć inwestycje w infrastrukturę (doinwestować i dołożyć w zakładzie drugą, równoległą linię wytwórczą) która ma zapewnić moce wytwórcze do wejścia na pierwsze rynki europejskie. MabionCD20 może być pierwszym lekiem, który spółka wprowadzi na rynek. Spółka przygotowuje się do złożenia wniosku rejestracyjnego na ten lek również w USA (grupa chciałaby pozyskać partnera w USA jeszcze przed złożeniem wniosku o rejestrację). Oprócz MabionCD20, spółka rozwija także dwa inne projekty - MabionMS oraz MabionEGFR. W 2 połowie roku planuje rozpocząć prace badawczo-rozwojowe, dotyczące trzech leków biopodobnych w obszarach autoimmunologii, chorób metabolicznych i onkologii (są już zaplanowane pierwsze prace, przydzielone zespoły i sprzęt). 1 lipca Mabion poinformował, że otrzymał od Europejskiej Agencji Leków drugą rundę pytań w ramach etapu 180 dnia procedury rejestracyjnej leku MabionCD20. Spółka nie planuje kolejnych emisji akcji, wg informacji Prezesa ma wystarczające środki i wiele źródeł, z których może korzystać.
kramrok tauron pewnie przebije 2 zł wkrótce
kramrok tauron szalenwsto
kramrok MABION duże obroty znowu
kramrok MABion dzisiaj rośnie, opór na 91 zł?
kramrok Mabion do obserwacji
krzysieksisiek laptop Tauron szaleje :p
Przemek (r) Na jutro ciekawie wygląda wykres alior enea kruk tauron GPW unibep
Błażej (a) Tauron w przeciwieństwie do pozostałych dużych spółek energetycznych ustanowił wczoraj historyczne minimum i jak dotąd nic się w trendzie nie zmienia. Ciężko nawet o jakiekolwiek odbicia.
laptop i pytam o tauron czy juz nowe minima czy jeszcze nieaha p
Przemek (r) Lubelak Mabion jest blisko oporu na poziomie 80 zł
Lubelak fundamentalnie chyba mabion cienki.
Lubelak co myslicie o MABION? macd jest syg kupna
karkalis k0gi 2050, hiehie, wagina, Tauron trup, hiehuehieh. Nie czekaj na laptopa, napisałem w jego imieniu:P
Janek minima historyczne na tauron
cooper Bez zmian w portfelu jeśli chodzi o spółki bio: MABION i CLN (zajmujące sie produkcją leków) oraz SCPFL (inkubator start-upów technologicznych w diagnostyce i ochronie zdrowia); spółki tech jak DAT - prowadzącą działalność związaną z oprogramowaniem czy XTPL mającą na celu rozwinięcie technologii ultra precyzyjnego drukowania nanomateriałów. NA razie nie dzieje się nic zlego a napływają dobre informacje, więc czekam na rozwój sytuacji. SCP jest gra pod bardzo wysoką dywidendę więc kurs do tego czasu będzie pewnie trzycyfrowy.
Michał (a) Na Tauron rejony 1,66 - 1,70
Hoze hym tauron do wziecia ?
space tak rozkminiam na czym mają odbić tego wiga20. tauron coś próbuje i ccc odbić
cooper GPW realizuje Pilotażowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego. Bardzo fajna inicjatywa, która może zwiększyć zainteresowanie małymi i średnimi spółkami, które od 2 lat są w niełasce, a jest wśród nich wiele dobrze rozwijających się przedsiębiorstw. W programie m.in: 11Bit, Mabion czy Selvita
karkalis laptop zobacz, tak narzekałeś na energetykę, a dziś tauron i pge "zielone wyspy":D:D:D
Michał (a) Mabion również na wsparciu. W dalszym ciągu można zagrywać pod wzrosty zapoczątkowane 23.01.19. Jak na razie trend się utrzymuje.
Bartas_Gda spółki które obserwuję np 11B, Autgaz, Agroton, Alumetal, Ambra, Amica, Apatro, Asseco, Asbis, autopartnet, budimex, CCC, CDRL, CLN, Cognor, Decora, Delko, Echo, Enter, Fasing, izostal, ksw, livechat, lts, mabion, mrc, pekabex
cooper Podsumowanie dnia: Dwa projekty spółki SCPFL wśród siedmiu najbardziej przełomowych produktów diagnostycznych w konkursie American Association for Clinical Chemistry (AACC), największej na świecie organizacji skupiającej specjalistów diagnostyki medycznej. Do konkursu zgłaszane są najbardziej przełomowe technologie diagnostyczne z całego świata. SCP będzie na najważniejszych targach diagnostyki medycznej na świecie, co pozwoli skupic uwagę potencjalnych partnerów w komercjalizacji ich systemów diagnostycznych. MOV ? potwierdzają długofalową współpracę z Discovery ? pierwszą grą będzie Alaskan Truck Simulator która budzi duże zainteresowanie (wishlista na Steamie przekroczyła 50 tysięcy zapisów). Następnie MOV odpowiedzialne będzie za flagowy produkt Discovery ?Mythbusters? (?Pogromcy Mitów?). MAB ? rezygnacja z pełnienia funkcji Prezesa po pozytywnych informacjach z wczoraj, sprawiła duży spadek na spółce dzisiaj. Dla mnie informacja neutralna, bo ostatnio faktycznie cięższy kontakt był z MAB jeśli chodzi o konkrety dlatego nowy Prezes może tchnie więcej życia w spółkę. Cytuję: Rozpoczęliśmy proces poszukiwania nowego prezesa, który dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy będzie w stanie zrealizować strategię Mabion, zakładającą rozpoczęcie trzech nowych projektów w II półroczu br., rozwój kliniczny leku MabionMS oraz realizację procedury rejestracyjnej MabionCD20 w Stanach Zjednoczonych. W najbliższym czasie, tzn. do końca czerwca tego roku, planujemy przedstawić docelową strukturę Zarządu wraz z podziałem kompetencji - mówi dr Maciej Wieczorek, Przewodniczący Rady Nadzorczej Mabion S.A. Na koniec ULG: Zawarto z Gaming Factory ramową umowę o współpracy w zakresie produkcji i wydawnictwa gier komputerowych, celem istotnego zwiększenie skali działalności poprzez produkcję i wydawnictwo gier komputerowych, w tym głównie na platformę PC i konsole (realizacja od kilkunastu do kilkudziesięciu projektów w skali roku, przy czym ULG będzie pełnił w ww. projektach rolę Wydawcy i ogólnego nadzoru nad procesem produkcji ? inaczej mówiąc czysta kasa. Dalej zawarto umowę wydawniczą ? Zookeeper na PC, na 12 maja ustalono datę premiery gry Car Trader na Nintendo Switch, zawarto umowę wydawniczą- Hex Kingdoms na PC i Nintendo Switch. To tyle na dzisiaj, pozdrawiam.
Przemek (r) Tauron ciekawa swieca doji na zwiększonym wolumenie blisko wsparcia. Jutro energetyka może być dalej grana.
erbosss MABION też dzisiaj nieźle pojechany
custer ale Tauron ma TKO...
laptop i jak pge i tauron dalej bedziecie to polecac jesli na S to spoko
laptop nie tykam trupow woel nei zarobic niz ... ale graj twoja kasa jest tyle spolek ktore daja zarobic ale nei dobzre mi sie robi jak czytam a pge to a tauron tamto a tam non stop kierunek jeden z odbiciami
laptop erbosss ja nie wiem po kiego ogolnie ktos patzry na tego trupa spolki typowo defgensywne a tu 3/4 to pge tauron czy inny trup o co chodzi nie wiem ale moze maracesz to wytlumaczy
cooper Uwaga, w połowie maja odbędzie się w Łodzi 19. edycja Central European BioForum, jedno z największych wydarzeń biotechnologicznych, na którym po raz drugi pojawią się inwestorzy z USA. Inwestorzy z USA są zainteresowani budować w naszym kraju startupy biotechnologiczne. To ważne dla takich firm jak np. Mabion. link: https://strefainwestorow.pl/artykuly/wydarzenia/20190423/forum-biotechnologiczne
Michał (a) Nawet te największe spółki energetyczne typu Tauron miał stratę w 2015 roku. Głównie przez odpisy.
Donbas78 Tauron rusza do odreagowania - jest przestrzeń do 2 zł Tomasz Gessner - EFIX Dom Maklerski 15 kwietnia 2019 12:38 Walory Tauronu są dziś liderem wzrostu w WIG20 i zyskują obecnie ponad 3,5%. Jeśli spojrzymy na wykres tygodniowy, po ostatniej wyprzedaży zrobiło się tu nieco miejsca do odbicia. Pamiętajmy jedynie, że mówimy tu o korekcie. Nie jest to zatem co do zasady układ faworyzujący jakieś poważniejsze zakupy, a ewentualnie spekulacyjne odreagowanie. Najbliższy opór znajdziemy w pobliżu 2 zł i tutaj ma prawo uaktywnić się już pierwsza podaż. Dopiero wyciągnięcie walorów wyraźnie powyżej tej bariery i jej re-test według takiego schematu dawałaby podstawę do tego, aby byki szukały tu już poważniejszych potencjałów.
Roberts I jak obstawiacie tauron ?
loko Marakesz tauron energa, zaraz PGE
Sylwek Vistal opchnąłem po 2,40. Tauron po reteście 1,82 spada dalej.To samo z Getinem po reteście 1,94 teraz duuuuży dół.
My-Bro-Joe ja trzymałem tauron rok ... od 2,35 a dołek był 1,65 w zeszłym roku ;)
cooper MABION - sytuacja na wykresie wg Comparic: https://comparic.pl/mabion-ze-strata-za-2018-rok-notowania-w-ciekawym-ukladzie/
Sylwek Tak jak pisałem Vistal piękny manewr. Getin i Tauron także prawidłowy komentarz.
PIEQ pojawił się raport Mabion, ktoś analizował może ?
laptop malwina ale co nie mam racji rosnie tauron trzeba wsiadac no daj jeden argument zeby brac ? pisze wsparcie 1.65 i tam to zmierza
laptop pieknie tauron
laptop tauron mistrz ale dobrze bo w koncu juz nikt o tym nie pisze
kramrok mbank zmienił reko dla tauron z 3,12 na 2,89
laptop jak tam tauron
Hoze http://prntscr.com/n8yjb7 tauron m5
PIEQ Tauron sie rusza ladnie
Błażej (a) sam Tauron nie spada, a cały indeks energii.
PIEQ cooper wiesz może skąd taki obrót na mabion ?
karkalis Widać to w rachunku segmentowym w sprawozdaniu tauron i pge
karkalis Na pewno? 220mpln zrzutka bo politycy nie chcą zamykać kopalni? Sam Tauron? A ile dorzuca PGE?
karkalis Nie wiem czy czytaliście raport Tauron
piotrlotr Donbas78 mysle ze z energetyki najwieksze, TAuron tez ma tak niskie RSI ale on z tego co sie pobieznie orientuje ma powod czemu jest tak nisko (zalosne wyniki)
Michał (a) Marakesz Napisał swoje zdanie o Tauron i innych spółkach energetycznych. Ma prawo. Na giełdzie pewności nie ma, więc jedynie z tym mogę się nie zgodzić z laptop . Bo napisał "na pewno nie poziom do wchodzenia". Dobrze karkalis napisał, żeby laptop napisał, jakie spółki ew. widzi do ew. zainwestowania. Wtedy będzie wiadomo, co dokładnie danego użytkownika interesuje i na co dokładnie patrzy.
laptop erbosss to poczytaj wparcie jAKO TAKIE na 1.65 leci jak kamien a wy stale pge tauron pod co ma to odbic jakies argumenty
custer nie uwierzycie: na Santander spółka dnia to Tauron
kramrok mabion fajny obrót dzisiaj
laptop tak pytam z ciekawosci czemu tak uparliscie sie na tauron i pge one w tak silnym trendzie spadkowym ze gra pod prad :)
Michał (a) custer Ale my jesteśmy zupełnie różnymi inwestorami. Nawet z Błażejem inaczej inwestujemy/inaczej podchodzimy czasem do różnych kwestii. W przypadku Tauron akurat nie było sprzeczności. Bo ja na temat energetyki się nie wypowiadam.
Michał (a) custer Osobiście widziałem, że Przemek akurat negatywnie się wypowiadał na temat Tauron.
custer erbosss energetyka w całości źle: zepak 3 %, energa po wynikach... tauron się trzyma, pge też w sumie
cooper Mabion rozpocznie rozwój trzech nowych leków biopodobnych w II półroczu 2019 roku link: https://strefainwestorow.pl/wiadomosci/20190404/mabion-rozpocznie-rozwoj-trzech-nowych-lekow-biopodobnych-w-ii-polroczu-2019
Adamec21 Kapitalizacja CDR 20,394 mld. Kapitalizacja 4 firm energetycznych łącznie 29,85 mld (ENEA 3,88 mld, ENERGA 3,53 mld, PGE 18,87 mld, TAURON 3,57 mld).
erbosss Michał (a) Ja wchodzę na takich spółkach po testach wsparcia - jeśli powstanie dolny cień, najlepiej na zwiększonym wolumenie to spółka jest warta zainteresowania (Czekam np. na coś takiego na mabion, którego wklejałem wcześniej) i ustawiam SL poniżej wsparcia.
erbosss mabion do mocnej obserwacji, za chwilę może być dobry do grania:
PIEQ PIEQ mabion słabo dzis
Marta enea, Energa i tauron na plusie dzisiaj -am nadzieję, że jutro czas na PGE
erbosss Donbas78 Tiaa.. Szczerze? to samo wszyscy pisali gdy tauron szorował we wrześniu (przed późniejszą odbitką 40%). Na długo też bym raczej nie został, ale pewnego rodzaju okazje mogą się pojawiać. Ja taką widzę teraz :) - przynajmniej póki jeszcze sma200 się trzyma.
cooper MABION 12 kwietnia 2019 r. siedziba InnerValue, ul. Wilcza 46 (I piętro), Warszawa: konferencja, podczas której zostaną omówione działania Spółki zrealizowane w 2018 roku, plany na 2019 rok, a także aktualny status najważniejszych projektów.
erbosss z wig20 - PKN (jedną transzę mam po 101, będe dobeirał gdyby spadało), PZU to samo, PKOBP - to samo (mam po 38, będę dobirał), MILLENNIUM (już mam, bo broni sma200), w kręgu zainteresowań: SANTANDER, DINO (ale tylko przy korekcie do okolic 100zł), amica (pisałem), oponeo, wielton. Obserwuję też KRUKA i co jakiś czas wchodzę spekulacyjnie. Z mniejszych tematów: Mabion, Forte, Aileron, PBKM, CDRL, Celon Pharma. Jak widać trochę tego jest, ale nie szarpię się tylko czekam na fajne poziomy.
Bartas_Gda Mabion zakończył badania kliniczne nad swoim pierwszym lekiem - MabionCD20 - i złożył wniosek o dopuszczenie farmaceutyku do obrotu w Europejskiej Agencji Leków (EMA). W lutym spółka informowała, że liczy na rejestrację leku w EMA w 2019 r
Przemek (r) Bartas_Gda mabion ładnie wygląda a wolumen jest z reguły niewielki
Bartas_Gda Mabion ładna świeca ale gdzie wolumen
Zaba mabion jeżeli ktos śledzi pięknie poszedł dzisiaj
Adamec21 TAURON szacuje wyniki wyższe niż konsensus
Michał (a) Marta Na Mabion pierw czekam na stałe przebicie 80,00 zł a następnie na korektę.
PIEQ cooper widziales Mabion ? :)
PIEQ Przemek (r) pamiętam jak Batman wspominał o fajnej doji po spadkach na Mabion. Teraz już bym wiedział o co chodzi :)
Bartas_Gda Mabion a nwybicie ~74-75
Michał (a) Siano Na Tauron po ostatnich wzrostach przed oporem 2,50 zł już zbyt duże ryzyko aby wchodzić w tym konkretnym momencie.
cooper MABION w końcu może wybije, CLN już ładnie a MAB nadal niepewne. Mam nadzieję że spełni się optymistyczny scenariusz bo jak pesymistyczny to może nie być co zbierać
cooper MABION i DATAWALK nadal słabiutko, ale mnie to nie zniechęca, wiele spółek biu i tech już rusza a na części przegapiłem fajne miejsca na wejścia (docelowo chcę zainwestować w XTPL, CLN i SCP a może i SNT). wierzę że niebawem MAB i DATAWALK będą dużo wyżej. Oczywiście poinformuję na bieżąco o stanie mojego portfela.
erbosss Tauron, energa i pge jeszcze trzyma
piotrlotr a czy ktos trzyma dalej MABION ? widzi ktos jakies nadzieje na odbicie?
erbosss poskubałem trochę dzisiaj - pge, tauron, enea
cooper Na dłużej mam też MAB, a dziś dobre info: Mabion podtrzymuje, że do rejestracji MabionCD20 w EMA powinno dojść w '19, link wywiadu: http://biznes.pap.pl/pl/news/pap/info/2675985,mabion-podtrzymuje--ze-do-rejestracji-mabioncd20-w-ema-powinno-dojsc-w--19-(wywiad)
cooper Nadal w porfelu Forte, Mabion, WSE, ULG, Monnari i Airway. Dziś dokupiłem PLW bo długo się już konsoliduje oraz odkupiłem znowu Datawalk. Jutro dalsze zakupy Datawalk. Wkrótce dokupię CLN i SCP tylko muszę doskładać gotówki
cooper Forte zgodnie z moimi oczekiwaniami przebił 25 zł, czy pójdziemy nadal w górę? Czas pokaże, ale na plus dziś info o nabyciu 8250 akcji przez członka zarządu. Mabion nadal tak jakby czekał na wybicie, więc trzymam dalej. Jako trzeci w portfelu nadal ULG bo nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.
Hoze tauron ładnie poszedł jednak :D
cooper Kolejna udana sesja dla ULG i VAR. Dziś kolejne świetne info od ULG - 31 stycznia zawarł ze spółką GOG umowę dystrybucji cyfrowej. Pierwszymi wydanymi przez GOG grami będą Bad Dream: Coma oraz Bad Dream: Fever. Jeśli chodzi o VAR gra toczy się o premierę Bee S. i o kolejne premiery które są w planach. Forte dziś też ładnie i nadal czekam na rozwój sytuacji. Monnari zgodnie z planem zaliczają korektę co jest mi na rękę. WSE też na plusie, dziś ładna sesja. Zaniżanie służyło nabyciu akcji przez fund. Mabion trzymam nadal bo czuję w kościach że w końcu będzie odpał. Airway na razie bez zmian, czekam nadal. Obserwuję PLW, CLN (ładnie się zachowuje), SCP, SNT, DATAWALK. Myślę że spółki bio i med w końcu ruszą.
cooper Nadal czekam na rozwiązanie sytuacji z Forte, Mabion, Airway. VAR sobie czeka na lepsze czasy które będą już niebawem. Z fundamentalnych i przyszłościowych spółek obserwuję: AMICA, CLN, SCP, DATAWALK, SNT.
erbosss słabiej dzisiaj tauron, ale dalej ok wygląda
KRomek ENA, ENG, TAURON uśpione, PGE może się rozwinie?
erbosss Tauron też super
erbosss No i na koniec dnia mamy realizację zysków na energetyce. Na ENERGA brzydko, być może zostanie zanegowane wybicie - oby nie. PGE i tauron bez zmian pozytywnie.
erbosss PGE, tauron, energa (i cdp spekulacyjnie na małą kwotę)
KRomek Hoze wg mnie za wcześnie, energetyka będzie dalej ciągnieta do góry, pierwsza ENA, ENG I TAURON
cooper W portfelu Monnari, Forte, Mabion, ponownie ULT i VAR, oraz nieszczęsny WSE. Na razie pozbyłem się z zyskiem Datawalk, ale ponownie do niej wrócę. Podobnie z bio spółek mam na oku CLN i SCP. Obserwuję również PLW i AMICA.
Hoze bartas tauron tygodniowy
erbosss no, pge ruszył porządnie w końcu, czekam jeszce na tauron
Janek a jak widzicie mabion, to już maks odbicia i teraz w dół? czy jednak to był już dołek w średnim terminie?
Roberts Nie ma siły dziś coś ten tauron
Roberts Dobra kupiłem 50 kontraktów do 2,30 na TPE... notowań nie mam na to tylko na sam tauron :D trochę lipa
CzeKaN Przemek (r) hej w przesłanej analizie zamiast spółki tauron na wykresach dałeś PGE ;)
erbosss Bartas_Gda Ja aktualnie PGE, tauron, dzisiaj mała spekulacja na orlen - wzięte przy 111,30 - wąski SL. Wczoraj udało się wziąć 5,6% na CDR w 2h, ale trktuję na razie większość spółek z W20 tylko spekulacyjnie, bo też mój scenariusz bazowy to spadek w najblższych tygodniach, podobnie jak to opisał Batman
Bartas_Gda Karola jak dla mnie Mabion dalej do wsparcia będzie zmierzał
Batman na jutro mabion
Hoze tauron już blisko jakiegoś ruchu konsola trochę trwa
Inwestor2000 emefe ja mam mabion....co tam z tą konferencją w koncu?
emefe ma ktoś linka do konferencji mabion?
Bartas_Gda cooper prztpomnij mi się emailem wiczorem w sprawie Mabion
cooper cała treść chwilowo niedostępna na stronie Mabion ale jest dostępna na forum bankiera
cooper jest również komentarz MABION, w którym piszą "W opinii Zarządu, obserwowany w ostatnim czasie na giełdzie kurs akcji Mabionu nie znajduje uzasadnienia w odniesieniu do obecnej sytuacji biznesowej Spółki, w tym tempa i stopnia zaawansowania prac nad rejestracją leku w EMA oraz prowadzonych pracach przy pozostałych projektach. Zarząd zdaje sobie sprawę, iż kurs akcji Spółki kształtowany jest zawsze przez wiele różnych czynników o charakterze rynkowym i makroekonomicznym, niezależnych bezpośrednio od Spółki".
cooper 23.01.2019 r. o godzinie 15:30,odbędzie się Telekonferencja z udziałem przedstawicieli Spółki MABION
PIEQ Mabion leci :(
Bartas_Gda Mabion moim zdaniem kierunke ~61
cooper Ładnie skorekcił dziś VAR więc jutro pokuszę się o mały pakiecik - poprzednia sprzedaż z dużym zyskiem :-). Na muszce ponownie PLW i ULG. Zakupiony wczoraj MABION pięknie skorekcił, ale myślę że potencjaly inwestor wyszedł wystraszony biurokracją przy ostatecznych wydawaniach decyzji i trudnościach z tym związanymi (patrz IST). IST z kolei to już loteria więc na razie odpuszczam. Dziś zakupiłem FORTE, podoba mi się wykres i zachowanie kursu, liczę na przebicie 25 zł. W portfelu trzymam TRK i nieszczęsne WSE licząc na kolejny ruch wzrostowy spekulantów. Na dłuższy termin (lub do mocnego wybicia) trzymam Datawalk :-) Gratulacje dla użytkowników którzy kupili CFG po 11,XX - ja szybko kupiłem i sprzedałem a dziś można się było cieszyć z zysku.
Janek Batman co byś radził w sprawie mabion? Czekać na odbicie czy wywalać?
PIEQ na mabion na 69,5 lezy 250k na S. Straszak ?
karkalis Janek mabion to dla mnie spółka ze stylu tech - a te wg. mnie w tym roku mocno oberwą (faangi i fangopodobne)
karkalis a cóż to na mabion się podziało?
Janek Bartas_Gda mabion niestety obrót jest ale dalej spada czyli podaż przeważa, ale czekam na koniec sesji
Bartas_Gda Janek na Mabion faktycznie widac popyta na 15min
Janek emefe a mabion, to pod potencjalne speckulacyjne odbicie
Janek emefe albo mabion :)
pezet czemu Mabion tak spadł??
Janek mabion słabo
PIEQ Mabion w górę idzie
Janek Błażej (a) cześć, jak widzisz tauron?
Bartas_Gda mabion jest na fajnych poziomach
TakiOn Nie wiem czy było juz mówione. Mabion fajny volumen
GreenGo Przemek (r) możesz "rzucić okiem" na Mabion ? ostatnie sesje nie pogłębiają spadku ... obserwuje sobie, żeby jakaś pozytywna świeca się pojawiła...
Bartas_Gda mabion cieawie
Hoze mabion cośwolumen się pokazuje
Hoze mabion miałem już za 45 kiedyś sprsezdalem za 50 :D
Donbas78 Hoze nie lepiej Mabion?
Tanarii Selvita , Mabion ,AIRWAY MEDIX
cooper Varsav, Ultimate Games, Mabion
lece Tauron 30min
lece Tauron tyg
sebastian Tauron musi wybić szczyt 2,47 na dużym dokumencie
cooper Mój portfel to nadal Mabion, ULG, PLW, TEN, VAR plus TRK (zakup 3,20) i obecnie FORTE (zakup 22,80). Nie miałem pieniędzy na Budimex i Bloober i żałuję nie przerzucenia kapitału na te spółki...
Batman niezmiennie typuję w40 ciech bdx play att mabion forte i kilka innych
Batman mam już mabion fatt fcie fw40z fw40h
Batman Janek Już pisałem bardzo się zdziwie jak mabion nie wystrzeli w górę ... nie mówię tu że od razu nie mówię że w 3 dni ale finalnie
Bartas_Gda Mabion?
Batman mabion super
Inwestor2000 cooper co z tym mabion em, bo mam ich akcje
Batman Zobaczcie sobie mabion na minutowym
Batman Bartas_Gda mabion jest skazany na wybicie nawet zbieranie w tym miejscu jest rozsądne :)
Batman Mabion na wybicie 91,70 albo na domknięcie luki
Batman P.s. Mabion Przemka fajnie wygląda
Bartas_Gda Mabion na wybicie ~93,3
Przemek (r) MAbion
Marta ahh i mabion - jakbyś widział?
Przemek (r) oczywiacie wspomniany juz mabion
cooper Mabion ładnie. A obroty mega.
Bartas_Gda erbosss ja miałem tauron za ~1,86 sprzedałem z 6% zysku
erbosss Pochwalę się panowie, że dzisiaj ładny zysk zrealizowałem na energetyce. Bartas_Gda gadaliśmy o tym w okolicach wakacji, wtedy też Batman się przymierzał do LT na energetyce a potem odpuścił. Ja cierpliwie zostałem. Ostatecznie wszedłem w tauron lekko powyżej 2zł i uśredniałem po 1,7x ostatecznie miałem średnią 1,89. Dzisiaj wyszedłem po 2,19. (ok. 15% zysku). Dlaczego? Wykres mi się nie podoba:
Hoze zbyt ryzykowne lepiej brać S na cały wig bo tauron może być zbyt mocny :P
Michał (a) Mabion również spadł w rejony mocniejszego wsparcia. Raport za III kwartał został wypuszczony. SL potencjalnie by było rejony dolnego wczorajszego knota.
Bartas_Gda Przemek (r) a rafak o i pxm jak widzisz? Mabion?
Przemek (r) Bartas_Gda rafako dla mnie juz za pozno, pxm ciekawa swieca i zwiekszony wolumen ale poczekalbym na przebicie poziomu 2,9 zl a odnosnie mabion jest lekko zwiekszony wolumen , walor do obserwacji.
Bartas_Gda na vivid zaczyna się coś dziać, Rafako ciekawie (ale czy nie za późno), ładny młot na min na PXM, młot na Mabion również ładny ale wolumenu trochę brak, ciekawe jak Grodno, odwórocony młot na CIG,
cooper ja na ten tydzień - po wyrzuceniu F51 i Cherry - nadal stawiam na Varsav (patrząc na wykres widzę potencjał do dalszych wzrostów i liczę na spekulacyjne odbicie), ULG (gra pod nowe premiery i przejście na GPW) oraz standardowo PLW i TSG (wyniki wkrótce). W portfelu long nadal Mabion. Mam też TRK bo liczyłem w piątek na wybicie w granice 3,30. Jutro zobaczę co zrobić z tym fantem
Bercik1974 PGE i Tauron coraz lepiejcertyfikat RCFL3PGE niedawno 2,60-2,70zł dziś ponad 7zł
cooper Na razie świetnie zapowiada się ULG, PLW, VARSAV, CHERRY, F51 i do obserwacji Bloober, Wyrzuciłem kiszonkę tj. Amica - może i w złym miejscu ale już dość mam patrzenia na mielenie kapitału po krzywej opadającej w dół. Zostawiam za to MABION na długi termin.
custer Analitycy Santander Biuro Maklerskie w raporcie z 9 listopada 2018 r. wydali rekomendacje dla: GLOBALWORTH (Kupuj, Cena Docelowa 6,91 zł), GTC (Kupuj, 10,44 zł), INTER CARS (Trzymaj, 265,00 zł), IZOBLOK (Kupuj, 57,70 zł), KETY (Kupuj, 419,90 zł), LC CORP (Trzymaj, 2,91 zł), LIVECHAT (Sprzedaj, 20,00 zł), MABION (Kupuj, 178,50 zł).
cooper Bartas_Gda Sandoz nie zamierza kontynuować prac nad rejestracją biopodobnego rituximabu w Stanach Zjednoczonych - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Nad biopodobnym rituximabem, pod nazwą MabionCD20, pracuje notowany na GPW Mabion.
Bartas_Gda cooper jakie info na Mabion?
cooper Podsumowanie mojego porfela: Dziś TSGames i Ultimate Games na plus i liczę na więcej. TSGames świetne wyniki i premiera nowej gry. Ultimate Games - już wkrótce dwie nowe gry, przejście na rynek główny. Na minus Farm - jednak widzę jeszcze duży potencjał, tak samo Varsav - spółka zapowiedziała jednak konferencje na której przekaże nowe info odnośnie dwóch gier. Duży zawód przynosi mi Playway i Cherrypick, jednak nadal jestem optymistycznie nastawiony. Mabion dziś znowu na plus a przemawia za tym kolejne dobre info. Jeśli chodzi o Amica, to zastanawiam się czy nie sprzedać bo strasznie muli, i spadkow nie ma końca.
Przemek (r) usher ten Tauron fajnie wygląda
cooper Obstawiając mój porfel z samego rana można było wyjść na plus ale mnie to nie satysfakcjonuje. Farm na koniec ponizej oczekiwań, po UltGames i Cherry spodziewałem się czegoś więcej. Plw znów zawodzi. Poniedziałek lubi być zdradziecki i oby to się nie przełożyło na jutro. W portfelu nadal: Plw, Ten, Ultimate, Varsav, Farm, Cherry. Mam też na long Mabion zakupiony po 100 plus oraz Amica - zakup po 118. W obserwacji: Xtpl, 11bit, Bloober,Jujubee
Bartas_Gda kurczę nie widzę nic na jutro, Dino Batma na rację coś osłabło, na PKN zaraz opór, Mabion jeszcze spojrzę
Bartas_Gda co sądzicie o PKN i Mabion oraz Dino?
Bartas_Gda Mabion rośnie ale wolumen mizerny
Batman Ale jeśli jutro podciągną w20 i TPE dalej nie ruszy z miejsca to podwójne do to najmniejsze co tam bym widział. Nie ma siły ten tauron a niestety nie wykorzystane szanse lubią się mścić i jak nie chcą iś na PN przy dobrym rynku to ciężko bęzie iśc przy złym
Bartas_Gda Przemek (r) też obserwuję Mabion ale wolumen trochę mały, jak na razie. Ostatnio info tez ciekawe
Przemek (r) Mabion wygląda ciekawie
Janek cooper też liczyłem na mabion, ale kurs pokazuje co innego więc już dawno się ewakuowalem
Michał (a) Bartas_Gda Po świecy z dnia 25.10 powinna wystąpić pozytyna lub chociaż neutralna świeca. W piątek jednak pojawiła się dość negatywna świeca, przebijająca nawet nieznacznie poziom 90,00 zł. Jeżeli w poniedziałek nie wystąpi pozytywna świeca, to Mabion wyleci z obserwowanych.
Bartas_Gda Michał (a) a ja Mabion widzisz?
karkalis 1 kontrakt na tauron to 1800;)
karkalis Możesz wybrać sobie tani np. Tauron albo att
custer 25.10. Warszawa (PAP) - Grupa Tauron szacuje, że miała w trzecim kwartale 2018 roku 778 mln zł EBITDA - podała grupa w komunikacie. Konsensus PAP Biznes przewidywał, że EBITDA wyniesie w tym okresie 719,2 mln zł. Szacunkowy zysk netto Tauronu wyniósł 286 mln zł, zysk operacyjny 351 mln zł, a przychody grupy sięgnęły 4.476 mln zł.
Michał (a) Na Tauron tworzy się lokalny trójkąt symetryczny.
Donbas78 Moim zdaniem Tauron najbardziej zdołowany jest....
custer leon tauron mocniej rośnie
Gitaroszewc karkalis co do tego "kopcenia"to serio? Tauron jest z jakiegoś powodu bardziej narażony na koszty związane z emisja CO2?
karkalis i ktoś pisał, że mabion poleciał. ja obstawiam, że spółki technologiczne najbardziej polecą, co na razie się sprawdza
Janek Fernon Bartas_Gda wig-leki wybił dołem z konsolidacji, więc dlatego spółki takie jak mabion lecą
Fernon Ktoś wie czemu mabion tak poleciał wczoraj? jakieś fundamentalne info czy po prostu słabe nastroje na rynku?
karkalis a zdołowany jest, a widać, że chyba i rząd w końcu się ugiął i zaczął coś robić, polityka energetyczna, tauron kupić ma farmy wiatrowe. Niewiarygodne infa;)
Batman Bartas_Gda Przemek (r) karkalis ten tauron mnie wykończył
PIEQ przed chwila Tauron mi wpadl, mam tez Elektroti, Eur, Att, MDG, PGE i Rafako
Michał (a) Na Tauron oraz Enea to w sumie to, o czym rano pisaliśmy.
Batman tauron daje czadu
sebastian Tauron poniżej 1,50 powinniśmy zaliczyć .
Sal Mabion się budzi. + ciąg dalszy zbierania akcji Polnord.
Janek karkalis chyba że pgn, tauron bo tam mnożnik 1000
Janek Batman ja się skracam też, ale na mabion zostałem niestety i dlatego zastanawiam się co znaczą te wymiany... SL ustawiony
Janek na mabion jakieś duże wymiany, co o tym sądzicie? ciekawa świeca się szykuje
Janek mabion runął :/
groldominika Tauron dalej nowe minima
Bercik1974 Tauron jest juz naprawdę atrakcyjny.Idea mam obawy dalej spada.Fasing jak uważasz?Trafił do portfela Prezesa analizyprezesa.pl
custer Bercik1974 idea, famur, quercus, Tauron bym rozważał...
erbosss Zaba Pytałeś o mabion, jak widzę dalsze zachowanie kursu. Widzę mniej więcej tak jak zaraz wkleję - na podjechanie pod górną linię kanału wzrostowego czyli osobiście licze na dojechanie/przebijanie 130zł w niedługim terminie.
erbosss Inwestor2000 Może i rozgrzewka na MABION ale ważne że przebija właśnie wyraźnie poziom 120zł i idzie w górę. Poza tym nikomu nic to nikomu nie da jak napiszę przy +10% że ruszył, a tak może jeszcze jest szansa się podłączć :)
erbosss Cześć wam, wreszcie chyba MABION ruszył :)
Sal Dobrze na Mabion i Polnord
cooper Mój trzeci typ MABION - dziś fajne info o otrzymaniu płatności z tytułu realizacji kluczowego etapu umowy o współpracy z Mylan Ireland. Nadal czekam na przebicie 122 zł!
Inwestor2000 erbosss zobaczymy z tym mabion em bo mam go tez
erbosss Cały czas czekam na porządny ruch na MABION ale ostatnie świecie wyglądają bardzo zachęcająco (poparte obrotem). Coś tu się kroi niebawem:
Janek Mabion lanie, duży obrót
erbosss Zwróćcie uwagę na MABION bo 9mln obrotu na tej spółce to naprawdę sporo - coś się szykuje. Wykres już podłączałem.
carlittoo To mie ja o mabion erbosss
erbosss carlittoo Dzięki za przypomnienie o MABION - wziąłem trochę ;)
erbosss cooper Najpierw mabion - rzeczywiście super, dla mnie dobry moment do podłączenia się:
erbosss cooper Aż luknę ten mabion bo wywalałem jak wrócił z wybitego trójkąta
cooper Jeśli wszystko pójdzie z moim planem dobrze to po przekroczeniu 122 zł zobaczymy na MABION 150 zł
cooper Mabion - ponad 7 mln obrotu, cos się dzieje :-) Czuję że ta spółka da jeszcze zarobić. Po wybiciu 122 lecimy na wyższy poziom
Janek na mabion dwie paczki razem 30k akcji
cooper Mabion tak jak zakładałem w górę - chociaż lekko, na najbliższy tydzień mam cichą nadzieję że w końcu w górę ruszy PBKM - lider w europie może rozbudzi się ze snu. Amica - kupiłem po 123,30, myślę że jest to dobry moment do zakupu na najbliższy czas. W porfelu nadal LT - PLW, TSGAMES. Dodatkowo dorzuciłem ULTGAMES na dłuższy okres - dobrze rokująca spółka, dużo premier mniejszych gier. Za 10% porfel zapełniłem też 11BIT - pod wyniki, liczę że będą lepsze niż przewidują analitycy.
Bartas_Gda Tauron jak pisałem rano juz zmianił kierunke, terz zostaje obbserwacja jak nisko spadnie.
Janek Mabion dobrze wygląda :-)
lukzas Jak wynika z raportu okresowego opublikowanego przez Tauron, w pierwszym półroczu bieżącego roku zysk netto grupy wyniósł 568,4 mln zł wobec miliarda zł wygenerowanego w tym samym okresie rok wcześniej. Wyniki pokrywają się więc z wcześniejszymi szacunkami, które zakładały zysk na poziomie 563 mln zł.
cooper ja na najbliższy czas wszedłem w: PBKM - wyniki 27 sierpień a liczę że będą dobre / Mabion - jest sygnał kupna, liczę na wybicie 120+
Bercik1974 No to si dzisiaj Tauron nie popisał.
Donbas78 space Istotne czynniki mające wpływ na wyniki II kwartału 2018 r. (w porównaniu z II kwartałem 2017 r.): a) utworzenie odpisów z tytułu utraty wartości rzeczowych i niematerialnych aktywów trwałych oraz utraty wartości firmy w segmencie Wydobycie w wysokości 733 mln zł, a także odwrócenie wcześniej utworzonych odpisów w segmencie Wytwarzanie w wysokości 345 mln zł. W konsekwencji nadwyżka odpisów tworzonych nad odwróconymi w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym (wartość netto odpisów) wyniesie 388 mln zł, a łączny szacunkowy wpływ na obniżenie skonsolidowanego wyniku finansowego netto wyniesie 303 mln zł. Szczegółowe informacje zostały przedstawione w raporcie bieżącym nr 25/2018 z 27 lipca 2018 r. b) koszty finansowe z tytułu ujemnych różnic kursowych od zadłużenia denominowanego w euro, co wpłynęło na zmniejszenie wyniku finansowego brutto Grupy TAURON w II kwartale 2018 r. o 126 mln zł. W II kwartale 2017 r. ujęcie różnic kursowych od zadłużenia denominowanego w euro wpłynęło na zmniejszenie wyniku finansowego brutto Grupy TAURON o 3 mln zł (brak wpływu na EBITDA)
Michał (a) Donbas78 Oczywiście, że się tyczy wszystkich spółek. Gdybym jednak widział na innej spółce, że ktoś gra informacjami "|a może wybudujemy, a może nie"; "ale nie wiemy jakie koszta będą; może takie, a może takie", to też bym w takie spółki nie wchodził. Po drugie jest analiza techniczna właśnie po to. Tauron od strony analizy technicznej jeden sygnał dał. Patrz wiadomość poniżej.
Bartas_Gda Panowie dajcie już spokój!:) Nich jeden zarobi na Farm drugi na wunglu i będzie ok. Co do dziś jestem ciekaw jak potoczą sie sprawy na ENEA i Tauron
Bartas_Gda batman tez wczoraj typował Tauron,Idea,GetinNoble - było jakies info?
Bercik1974 Panowie jak sie zapatrujecie na Tauron,Idea,GetinNoble?
erbosss Patton Różnie, zależnie od spółki. Jeśli wchodzę w scenariusz wybicia z trójkąta jak np. robiłem na MABION to kupowałem po 111 a SL był na 109 poniżej lnii trójkąta, a więc dość ciasny. Na Dino ustaiam nieco szerszy, ale nie chcę pisać dokładnie jaki bo jeszcze ktoś zrobi czyszczonko ;). Anyway nigdy nie ustwiam SL tylko kilka gr poniżej jakiegoś oporu, bo najczęściej czyszczą SL jeszcze nieco niżej :)
ja Bartas_Gda jak brałem tauron po 2.16 to już było dno a dzisiaj kolejne
Michał (a) Mabion ponownie do obserwacji, przykładowo na przebicie 17,05.
Bercik1974 Batman jak tam skupujesz Tauron?
Janek A co powiecie na mabion?
erbosss Wracam jeszcze do MABION - po przebiciu trójkąta niedawno, teraz tworzą się ładne świeczki ponad nim. Według mnie duża szansa na dalszy ruch w górę.
Bartas_Gda Batman jestem ciekaw jak Tauron jutro:)
space Przemek (r) no jujubee w lepszym miejscu technicznie niż tauron. minus w kwestii wolumenu, więc dużą kasą ciężej grać
space ja tam słyszałem że ludzie oczekują że tauron wybije z trójkąta który się wytworzył, ale trzy dni temu wypadliśmy z niego. owszem można liczyć na wybicie z linii połączenia tych dwóch pików na dole jak Bartas_gda podał, no ale MACD przecięty, WIG w d.. , więc ja bym nie zagrywał tam, a gdybym miał akcje to bym sprzedał (ba sprzedałem 3 dni temu właśnie po wybiciu w dół)
Przemek (r) space dobrze wygląda tauron teraz przetestowanie dolnego ograniczenia formacji i odbicie
Bartas_Gda erbosss Przemek (r) a tauron nie jest nadal ograniczany przez ten trend spadkowy nadal?
erbosss To co typujecie na jutro? Jak dla mnie F51 i obserwuje BAH kto wie moze znowu wejde. Mabion moglby mocniej ruszyc bo jak na razie mam tylko 7proc hehe
Batman Inwestor2000 jak ta branża będzie rosła też wejdę o mabion pisałem właśnie wczoraj i wybiło
Inwestor2000 Batman kup sobie symbolicznie na longa mabion i cln :)
Inwestor2000 Batman jak sie uparłes na ten tauron to kup sobie 1k akcji symbolicznie....a jak chcesz społki na long, które są w modzie a na pewno wczesniej czy pozniej beda pompowane to masz 11bit, ten i plw, dodatkowo cdr i mabion...nie wiem po co Ci ta energetyka jak w grze są spółki robiace gry i tego trzeba sie trzymac...jak cos sie zmieni to trzeba sie skrócic, ale nie widze nic szczegolnego poki co zeby brac tpe i kisic...
Bartas_Gda Batman Tauron?
erbosss Pamiętajcie też o MABION - nie widać podaży po wybiciu, jest duża szansa na dalszy ruch w górę
leon mabion ładnie, mam trochę tego
Batman pewnie zauważyliście że Mabion wybił :)
erbosss Patrzymy co dalej na MABION. Wbicie jest faktem, ale brakuje jeszcze większego obrotu.
Inwestor2000 Zaba mabion tez mamy :)
karkalis Zaba erbosss BAH, Mabion, aby wszystkim rosło:)
erbosss Chyba MABION rusza
Zaba wy tu o bah a tymczasem mabion wybił
erbosss Doczekamy się w końcu na ten MABION...?
Batman Dziś może Mabion wybije i kghm do obserwacji Chiny podały świetny bilans handlu może to będzie mieć jakiś wpływ na miedź która wydaje się uklepywac dno
erbosss Batman O MABION piszemy od kilku dni. Za chwilę zobaczymy rozstrzgnięcie - albo w jedną albo w drugą :)
Batman Możliwe że mabion się szykuje
erbosss MABION - mało być
erbosss Na MABION tymczasem bez rozstrzygnięcia. Czekam:
Janek A może mabion?
cooper na chwilę obecną mój potfel to: Amica, Forte, PBKM oraz PlayWay. Przymierzam się ponownie do zakupu TSGames. Mam oszczedności na jeszcze jedną spółkę i tutaj moja wewnętrzna walka między: 11Bit, Mabion, Trakcja, Famur i CFG
erbosss A MABION ktoś kupił przy tym zawężającym się trójkącie? : https://gpwatak.pl/wp-content/uploads/2018/07/mab_d-1.png
Michał (a) kuna Tutaj akurat ciężko to stwierdzić, bo WIG-20, WIG-Energ oraz sam Tauron jest na granicy zmiany trendu. Ale sam wykres TPE dalej pozytywnie wygląda.
Przemek (r) karkalis jeszcze nie robilem researchu ale mabion moze byc na wybicie z formacji technicznej
kuna tauron z luka bessy ale walczą
Janek Batman rzucisz okiem jak dla Ciebie wygląda Mabion?
leon Batman Przemek (r) taki mabion pewnie też odleci, prędzej czy później, ja ostatnio miałem i zamknąłem pozycje z kilku procentowym zyskiem
Donbas78 możnba Tauron,pge,energe...
arthas9182 mabion wypada z obserwacji logterma;)
leon mabion ciekawie
Bartas_Gda Ja jutro obserwuję Kania, Orange GinoRosi,TRK i Tauron - wszystkie na ciewkawych poziomach bądź blisko wsparć.
TakiOn ciekawie tauron i FJSWU na at
Sal wygląda na to że następny będzie Mabion
leon mabion do obserw.
Bartas_Gda macie jakiś pomysł na Tauron, mobilnie za wiele nie wykreślę na wykresach, wydaje mi się że wybił dołem, ale zastanawia się czy to nie było celowe.
Bartas_Gda Tauron ciekawie
usher Batman z miesiąc temu było tam pełno Tauron, a wcześniej Eurocash
Bartas_Gda TAURON
Bartas_Gda tauron
groldominika Fajnie gdyby Mabion się jeszcze skorekcił. Długoterminowo spółka warta uwagi.
kuna Batman moze ty spojrzysz na tyg. Mabion dla mnie negatywny obraz dla Ciebie ?
groldominika kuna Mabion?
Inwestor2000 mabion ładnie
leon Batman tauron bardzo ładnie na tygodniowym. Przeanalizowałem 2016 tpe gdy był na minimach i ruszył, na tyg. i gdyby było podobnie, to w przyszłym tyg, byłaby jeszcze szansa korekty do połowy obecnej tyg. świecy. Aczkolwiek ta świeca jest bardziej bycza niż tamte, dlatego bardziej się przychylam, że taka korekta może nastąpić w locie, dlatego trzeba pilnie obserwować i mieć w rezerwie worki przygotowane. Jeśli sytuacja się powtórzy, to jest szansa, może nawet na 2,15, zobaczymy. Szczerze mówiąc, moim zdaniem, byczo już wyglądało na pierwszej świecy 29.05 i należało wówczas kupić, i było to de facto mniejsze ryzyko, niż wcześniejsze dni, gdy próbowaliśmy łapać hipotetyczny dołek. Ja osobiście wpadłem w psychologiczną pułapkę, próby łapania tego dołka i rezygnacja tuż przed wybiciem (aczkolwiek miałem zlecenie za 1,99 ale nie wpadło), zniekształciły mój ogląd sytuacji, bo się niejako obraziłem na spółkę. Gdybym zaś wcześniej nie przechodził tych perypetii z tpe, już na drugi dzień po wybiciu miałbym w portfelu tę spółkę. Powinienem tak postąpić, ale nie postąpiłem bo musiałbym się przyznać do błędu, muszę wynieść z tego naukę, bo nie ukrywam, gdy patrze na ten wykres, to bardziej mnie to boli niż strata pieniędzy. Być może będzie jeszcze szansa dokupić, i nie traktuję tego jako porażki, lecz jako element nauki, może dzięki temu mój warsztat będzie ciut lepszy. Nie wiem, czy to wszystko składnie napisałem, bo pozna pora i oczy mi się już zamykają, ale to taka forma autorefleksji również dla mnie. W tym również tkwi siła gpwatak, można się dzielić z innymi, człowiek dzieki temu szybciej dostrzega swoje błędy, i może inni również się borykają z podobnymi problemami, i czegoś się mogą nauczyć. Prawdziwa spekulacja powinna polegać na inteligentnym ustosunkowaniu się do swoich zysków i strat, i głęboko należy zrozumieć, zajebiście głęboko, aż do samych trzewi, że punktem centralnym jest tutaj, nie rynek, lecz my sami. A więc, logicznym jest, że rozumienie siebie winno być priorytetem i im bardziej świadomi jesteśmy swoich słabości, tym większe mamy szansę na sukces na rynku. Rynku nie pokonujemy, lecz pokonujemy siebie poprzez znajomość swoich słabości, a w istocie, nie pokonujemy nawet siebie, lecz uświadamiając sobie swoje słabości (do których często nie chcemy się przyznać, a im bardziej będziemy uparci w swojej chęci nieświadomości, tym mniejsze mamy szansę na sukces), transcendujemy ponad to, co nas ogranicza, co sprawia, że popełniamy proste, banalne wręcz błędy. Dobra, kończę, bo już chyba zaczynam bełkotać. Dobranoc
Batman leon najbardziej żal mi tpe i patrząc na świece tygodniowa i w jakich trendach jeździ tauron to korekta może być w ..locie..
leon tauron nie odpuszcza
PIEQ Cześć, jak typujecie Tauron na jutro po takim obrocie w środę ? Zastanawiam się nad S w okolicach 2,3-2,4
Bercik1974 Tauron tak myślałem ze okazja brać po 2zł.Certyfikaty RCFL3PGE niedawno były po 3,80zł juz 4,70zł
arthas9182 I Tauron Batmana odpalił ;/
Bartas_Gda Tauron mnie załamał dziś
Zaba mabion możliwe że fałszywka ale do obserwacji na zamknięcie sesji
Batman tauron może da czasu dziś :)
Batman i tauron na odbicie z SL poniżej minimum z czwartku
Donbas78 Tauron
custer Donbas78 tauron ma najstarsze elektrownie, nierentowne kopalnie, inwestycje...
Donbas78 Batman patrzyłem to Tauron najnizej jest wyceniany z energetyki
karkalis na tauron 2.00 już
Bartas_Gda tauron szkoda słów
Wojciech mi tu nie chodzi o sam Tauron, ale o naszą całą gospodarkę. Wysokie ceny energii sprawią, że będzie ona mało konkurencyjna
leon Wojciech z tego co piszesz, to taki tauron będzie z 1zł z akcje, ale ja tak nie uważam. Giełda bowiem wbrew pozorom nie jest logiczna, często chodzi swoimi ścieżkami. Ale rozumiem że nie napawa to wszystko optymizmem;)
kozineczka Na tauron gralam pod ta linie trendu, ktora wczoraj wrzucal batman, wrdlug mnie bedzie teraz lekkie odbicie ale pozniej tak jak piszecie mozliwe zejscie nawet ponizej 2 zl.
kozineczka Hejka po przerwie, jak widzicie tauron , w piatek kupilam 50k akcji tego czegos przypominajacego z wykresu bankruta po cene 2'14. Mysliscie ze dalej bedzie to dolowac ?
Przemek (r) Batman :) czekam też na Tauron
Batman Przepraszam wszystkich których nagoniłem na tauron ... trochę za szybko. kilkanaście groszy za wysoko :/ http://bankfotek.pl/view/2117394
leon Batman sprawdziłem jeszcze na enea i energa świecę poprzedzające tę. I już przez dwa dni przed oficjalną informacją, były dwie czerwone świece i spadek kilkuprocentowy, czyli już prawdopodobnie ktoś wiedział. Podobna sytuacja była na tauron, dzień przed oficjalnym info, 14.05 tpe spadł niemal 4 %.
leon Batman Przemek (r) zrobiłem dokładny research historyczny, odnośnie transferów energa i enea z msci poland do small cap, miało to miejsce 30 listopada 2016, ale najważniejsza jest data ogłoszenia zmiany, czyli 2016-11-15. Wiadomo, warunki były wówczas na rynku inne, ale chodzi mi tylko o taką analizę wsteczną.A więc tak, po tej informacji energa i enea spadały jeszcze cztery dni notując dołek dokadnie 18.11. Średni spadek od pojawienia się info to odpowiednio, ok -14% enea, energa zaś spadła ok 10% do minimum dołka. Tauron spada już czwarty dzień z rzędu od pojawienia się info, i spadł już ok 9 %. Wiem ;) to tylko takie sobie analizy, ale może być jakaś dodatnia korelacja, która nie od razu się pojawia.
leon pge na plusie, energa i enea w okolicy zera...a tauron na minusie. Śmierdzi to coraz bardziej, wydaje mi się, ze chcą na maxa wyleszczyć ludzi, wystraszyć.
karkalis oni powiedzieli, że mają ryzyko płynności - czyli kolejna emisja - tylko spekulacja aby ubrać ulicę bo nic innego nie widać - o tej branży w grudniu gadaliśmy i cormay, braster usunalem z listy wtedy i dobrze, selvita i mabion ma fundamenty
leon Batman może nawet tauron
Donbas78 Tauron w zeszłym roku miał spory zysk netto nie wiem czy powtórzy tyle....
Ed Tauron chyba dziś ma podać wyniki
Batman Zasada jest więc taka, jak napisałem zresztą wyżej: 1) Ma być ustanowione minimum, 2) Rynek ma wzrosnąć 5-cioma falami, 3) Korekta ma być testem, który nie pokona dna. Jeżeli pokona, układanka zaczyna się od początku. A zatem czekamy na impuls? itd. Testy zazwyczaj potrafią znieść do 50-90% ruchu pierwszego impulsu, zatem samo wyczekanie na zajęcie pozycji nie sprawia, że traci się możliwość wejścia po prawie że najlepszej cenie. Jeżeli popatrzysz na Tauron, to masz trend spadkowy od września ubiegłego roku. Po co wyprzedzać jego koniec? Tylko dlatego, że skoczył wolumen? Na PZU też skoczył, a dołek jest już wyłamany. Nie wypowiadam się tutaj co do Twojej strategii, bo jej dokładnie nie znam, ale dokładnie piszę o tym, jak moim zdaniem prawidłowo powinno wyglądać wejście. W moim podejściu masz uzasadnienie trwania ruchu wzrostowego (impuls), test (sprawdzian, czy jest jeszcze podaż), jasny stop (pod impulsem) i szansę na ruch wzrostowy. Twoje wejście zatrzymuje się w tej chwili (w moim bardzo subiektywnym odczuciu) na powieleniu ruchu zgodnego z zachowaniem dużego kapitału. Tylko tutaj trzeba mieć na względzie, że ten może zatrzymywać ruch przez kolejne 2 miesiące, czyszcząc podaż do kolejnych poziomów, położonych np. 10-20% niżej. Tak działa duży kapitał. Jemu się nie śpieszy. Nie musi blokować spadku. A wręcz przeciwnie ? wiedząc, że ma skupioną podaż w 90%, może spuścić cenę, bo wie, że ta spadnie, ale żaden instytucjonalny sypał nie będzie, więc zbierze, co ma zebrać i dopiero zawróci. Sam na inwestycji oczywiście nie straci. Pokażę Ci jeden przykład, który aktualnie osobiście rozgrywam. Nasdaq ? trwa / trwał trend spadkowy. W trakcie jego trwania pojawiło się 7 potencjalnych miejsc, w których mógł być ustanowiony dołek. https://i.imgur.com/1FP3YbK.png Dopiero po 7 ?dołku? pojawiło się 5 podfalek w górę i korekta, która jest testem (skoczył wolumen na zniżce bez pokonania dna). Zgodnie ze strategią, wziąłem longa i ustawiłem pierwotnego stopa pod impulsem. Kiedy cena ruszyła w górę, stopa przestawiłem nad cenę wejścia. Obecnie ? ryzyko wynosi dosłownie zero, gram z prawdopodobnym kierunkiem wzrostowym. Jeżeli mnie wytnie, bo okaże się, że źle to odczytałem lub rynek jeszcze pogłębił spadek, nie stracę nic. Jeżeli cena wzrośnie ? zarobię. I dlatego własnie takie podejście ma pewną przewagę nad celowaniem w potencjalne dno. Po prostu skazujemy się na ślepy traf ? albo się wstrzelimy albo nas ustrzelą. Niech więc prawdopodobieństwo będzie przynajmniej po naszej stronie, jak już jakieś decyzje podejmujemy i zaczynamy spekulować na rynkach.
leon tauron chyba trzeba akumulować
leon tauron dzis załodowany do worka
Przemek (r) Mabion w końcu się przebił przez 100 zł
Wojciech Sądzę, że Tauron i PGE tutaj poprawią wyniki
Batman mabion też do obserwacji
leon Batman piękny ten Twój tauron my friend ;)
Przemek (r) Batman Mabion ciekawie wygląda intraday
leon tauron słabo
kuna może tauron po 2,46 ?
kuna Błażej (a) tauron -jak widzisz ?
Michał (a) Może Błażej się wypowie na temat Tauron.
kuna Michał (a) jak widzisz Tauron?
leon Witam wszystkim, niemal dwa tyg nie byłem na giełdzie z braku czasu, widzę, że sporo się działo. No i Tauron mi uciekł. Kilka spółek pouciekało, niestety, nie da się robić wszystkiego na raz.
karkalis Batman a co powiesz o mabion?
karkalis mabion próbuję kogoś nagonić
karkalis mabion rośnie ładnie
ralf Enea i Energa sie obudzily. Odbicie sie na energetyce szykuje, czy za wcześnie? Ciekawe ze PGE i Tauron jakos topornie. Jakie Wasze opinie?
karkalis Mabion mi się podoba
karkalis Mabion na przebicie 100 - dobra spółka
pharel Tauron ktoś bierze? czy uwazacie ze wsparcie okolic 2,30 nie wytrzyma?
leon TAuron i mbank najlepszy w wigu
leon wpadł mi Tauron za 2,39
leon wczoraj kupiłem Tauron, dziś sprzedałem, wciąż podaż na 2,42
leon tauron w ciekawym miejscu
Michał (a) bob1 Mabion jak na razie wsparcie przebił, więc w takich momentach się nie wchodzi. Chyba, że by zleciał do rejonów 91 zł, to by można było wejść na małe odbicie.
karkalis Mabion miał emisję akcji po 91 albo 92 ostatnio
bob1 jak myślicie Mabion teraz po 97-98 do wzięcia?
karkalis Batman uważaj z mabion, emisja po 92 PLN, na selvita była emisja po 61, kurs spadł z czasem
Przemek (r) Batman ładnie ustrzeliłeś Mabion :)
Batman Przemek (r) Mabion odpalił ciekawe czy ktoś się skusił
raba kończąc temat to osobiście zbieram kapitał na tauron . Uważam że wiadomości na które czeka rynek wykreują bardzo mocny ruch na tym papierze
raba Błażej a tauron konkretnie? Zejdzie na 2,3x
bob1 Energa w dwa dni już ponad 6% podskoczyła ,a Tauron niżej i niżej,zastanawiam się czy nie zamienić.
karkalis Batman mabion - wywal z listy, odradzam, min może jedynie na intraday
Batman pcm pbkm msz mabion krezus ciech enea ing idea abc gtc bogdanka wawel braster
raba ja się czaję na tauron za 2,4
Przemek (r) Sylwek zeby nie bylo to takim podobnym przykladem jest Mabion, ktory przynosi straty, ale wycena odzwierciedla juz przyszlosc spolki.
Michał (a) Sylwek W energetykę też na razie nie inwestujemy jeszcze. Tauron by musiał pierw na stałe 2,60 zł przebić.
Wojciech co sądzicie o Tauron z LA 2.71?
karkalis Mabion analogia do IST, czekają na wyniki badań, decyzje FDA, bez inf nie ma dużych ruchów
karkalis Batman kupiłem pakiet Mabion wczoraj, ale dziś rano skupiłęm się na Bytom, ale Mabion może łądnie dać zarobić pod info o wejsciu PFR, zobaczymy czy dobrze myślę
Batman karkalis Na mabion wczorajsza świeca zadziałała na razie :)
Batman karkalis Ale jak pytasz mnie o zdanie to wykres mabion do mnie nie przemawia. Ale to czysto technicznie bardziej z tego że wykres tej spółki jakoś nie trzyma się żadnych schematów i ram. Jedyne co tu widzę w dłuższej perspektywie to kolejne wybicie tego kanału wzrostowego co raczej może nas zatrzymać w jakimś trendzie bocnzym lub gorzej... No jak nie patrzeć ja nie umiem się tu odnaleźć na tym wykresie :) http://bankfotek.pl/view/2112186 Co nie znaczy że nie warto oczywiście w to wchodzić :)
Batman karkalis Ten wykres do mnie nie przemawia ale mabion się ciężko analizuje jak dla mnie technicznie i kilka razy coś rysowałem na tej spółce i raczej się nie sprawdzało. Jeżeli byłbym ,,napalony na tą spółkę" i inwestował bym po d fundamenty itd to właśnie okolice 100 zł są dobre do zakupu z obroną poniżej 100 zł jak dla mnie
karkalis Panowie, a zerknijcie mabion - czy technicnzie jest punkt zaczepienia?
karkalis pisałem o tym w grudniu, że biotechnologia może być dobrym tematem na ten rok. W Selvita własnie zainwestowali, kolejny typ moim zdaniem to Mabion, może BML ? Warto mieć na uwadze przy obserwoaniu rynku
karkalis w ciekawym miejscu Mabion (młotek), dobra cena na zakup ERGIS, zastanawia mnie IST - co tutaj się wydarzyło?
karkalis Batman Nie, ja na wszystko nie zagrałem ale wczorajsze typy dobrze weszły, mabion fajnie też wybil Ale opadł z sil
karkalis mabion
karkalis Dobre info na mabion, które poszło mailowohttps://m.bankier.pl/forum/temat/5875201
Błażej (a) wskaźnikowo nie ma niespodzianki z uwagi na największe spadki: Tauron.
karkalis Nie wiem dlaczego, ale ostatnio za każdym razem trafiam na fajne spółki fundamentalne, to każda z branży medycznej. Infoscan mabion, dziś PBKM - piękna spółka a w ogóle nie medialna
karkalis moje typy na jutro do obserwacji: ENI, Playway, Mabion - są w dobrym trendach, ENI najbardziej ryzykowna z nich, ale patrząć na US to dalej mogą jutro rosnąć
karkalis Batman ja pisałem o Mabion...
Batman Ktoś tu mabion polecał ładnie przeskoczyli lukę
karkalis interesował się ktoś Mabion?
kuba7k tauron w ciekawym miejscu, mozna probowac z ciasnym sl
Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK