Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.

Analiza techniczna spółek: Kruk oraz Selvita.

W tym wpisie chciałbym szczegółowo opisać sytuację na wykresach spółkę KRUK przedstawiciela indeksu mWIG40 oraz spółkę SELVITA przedstawiciela indeksu sWIG80.

KRUK

wykres miesięczny

Wykres miesięczny pokazuje, że spółka znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym a aktualne spadki należy traktować jako korekta w tym trendzie. Możemy zauważyć, że dobrze respektowane są dwa wsparcia zlokalizowane w okolicach 184 zł oraz 200 zł. Zmniejsza się obszar wolnego miejsca miedzy linią korekty a wsparciem zlokalizowanym w okolicach 200 zł.

wykres tygodniowy

Wykres spółki wygląda trochę inaczej w odniesieniu do interwału miesięcznego. Mamy do czynienia z kanałem spadkowym. Kurs mierzy się aktualnie ze średnią SMA200 i górnym ograniczeniem kanału spadkowego. Pierwszym oporem po wybiciu z kanału będzie poziom 250 zł, przy którym dodatkowo przebiega linia średniej SMA1o0, co może być dodatkowym hamulcem wzrostów.

wykres dzienny

Na wykresie dziennym kilka dni temu doszło do fałszywego wybicia górą, ale na szczęście nie zostało to potwierdzone znaczącym wolumenem. Kurs po odbiciu się od górnego ograniczenia kanału spadkowego trochę się obniżył i znajduje się przy wsparciu w okolicach 200 zł. Teraz można oczekiwać albo obronę aktualnego poziomu a następnie ataku na górne ograniczenie kanału, albo nastąpi zejście do następnego wsparcia do okolic 184-185 zł. Zagrywamy na wybicie z tego kanału. Wskaźnik RSI

Przykładowy LimAkt 210,20 zł, SL poniżej górnej linii kanału spadkowego.

SELVITA

wykres miesięczny

Wykres z interwałem miesięcznym pokazuje, że kurs w ostatnim czasie porusza się w formacji a’la trójkąta zwyżkującego oraz co zaznaczone jest na wykresie ostatnio konsoliduje się w obszarze 50-63 zł. Do zakończenia miesiąca została tylko jedna sesja, dlatego zwiększony wolumen w tym miejscu może oznaczać akumulację akcji.

wykres tygodniowy

Na interwale tygodniowym kurs oprócz wsparcia ze strony dolnego ograniczenia tego a’la trójkąta ma kolejne wsparcie ze strony średniej SMA100. Mamy do czynienia z trzema pozytywnymi świecami z rzędu. Czekamy na wybicie z formacji.

wykres dzienny

Na wykresie dziennym górne ograniczenie kanału wychodzi poniżej 60 zł, ale bezpieczniej byłoby zagrywać dopiero na przebicie 60 zł, ponieważ jest to dość mocny opór. Po wybiciu pierwsze wsparcie można wyznaczyć na poziomie 55 zł a następnie ok 50 zł, natomiast pierwszy mocniejszy opór powinien pojawić się w okolicach 68 zł.

Przykładowy LimAkt 60,20 zł, SL poniżej górnego ograniczenia formacji a’la trójkąta.

 

Autor analizy: Przemysław Witkowski


Przykładowy LimAkt, to jedynie nasz wewnętrzny umowny poziom wejścia.

Zobacz podobne analizy:3 komentarze

 1. Błażej Błażej pisze:

  Gdy pojawi sie popyt na Kruku, to skorzystać powinien na tym także kurs mWIG40. Aktualnie kurs indeksu walczy na oporze.

 2. erbosss pisze:

  Przemek, piszesz o sytaucji technicznej, ale czy przyglądałeś się sytuacji fundamentalnej na Kruku? Niedawno ogłoszony „przegląd opcji stategicznych” nie brzmi najlepiej – zwykle spółki dobrze prosperujące czegoś takiego nie ogłaszają, a to stwarza ryzyko nawet zdjęcia spółki z giełdy w dłuższym terminie… Też liczę na wybitkę i dotarcie przynajmniej do 250zł, ale kurs kisi się już bardzo długo.

  • Przemek Przemek pisze:

   Ze strony finansowej nie patrzyłem na sytuację spółki, ponieważ bardziej się skupiam na wykresie w celu zagrania krótkoterminowego niż długoterminowego.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK