Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.
Styczeń 2022
 • P
 • W
 • Ś
 • C
 • P
 • S
 • N
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31

Analiza techniczna spółek: Elemental i GPW.

W tym wpisie chciałbym się skoncentrować na dwóch spółkach. Jedna jak i druga znajdują się w długoterminowym trendzie spadkowym, ale na wykresie znalazły się w ciekawym miejscu. Moim zdaniem dobre miejsce na uaktywnienie się popytu. Wykresy będą tygodniowe, dzienne oraz 2H (2-godzinne). Trzeba mieć na uwadze, to że wykresy tygodniowe były brane po czwartkowej sesji i nie obejmują sesji piątkowej.

Teraz po kolei pierwsza spółka.

ELEMENTAL

wykres tygodniowy

Na wykresie tygodniowym widzimy, że po długiej pierwszej świecy spadkowej następna otworzyła się powyżej zamknięcia poprzedniej z podobnie wysokim wolumenem co świadczy o sporej akumulacji. Następne świece w przewadze świec wzrostowych wskazują na akumulację. Wskaźnik OBV również wskazuje podobnie.

wykres dzienny

Na wykresie dziennym dobrze jest widoczny kanał wzrostowy, w którym dominują świece wzrostowe. Pozytywnie wygląda rozkład wolumenu, ponieważ wolumeny na wzrostach były znacznie większe niż na spadkach. Aktualnie kurs akcji znajduje się przy dolnym ograniczeniu, a świeca z 01.06.2018 r. oraz 06.06.2018 r. wyznaczają lokalny opór na poziomie 1 zł. Wsparciem jest dolne ograniczenie kanału. Można będzie zagrywać na wybicie tego poziomu.

Teraz spójrzmy jak to wygląda w interwale 2-godzinnym.

wykres 2H

Pierwsze co rzuca się w oczy to olbrzymi wolumen na świecy doji w dniu 27.04.2018 r., gdzie doszło do akumulacji akcji. Drugą rzeczą jest kwestia coraz wyższych dołków. Patrząc na ten wykres w dużym stopniu możliwe jest kontynuowanie średnioterminowego trendu wzrostowego. Czekamy na wybicie poziomu oporu na 1 zł, aby trend mógł być kontynuowany.

 

Teraz czas na drugą spółkę.

GPW

wykres tygodniowy

Od początku 2018 roku spółka zaliczyła ostry zjazd cenowy. Aktualnie kurs szuka odpowiedniej (atrakcyjnej) ceny dla popytu. W tym tygodniu widzimy zwiększony wolumen na świecy spadkowej, co oznacza, że po stronie kupujących pojawiły się większe zlecenia i może świadczyć o coraz atrakcyjniejszej cenie dla popytu. Na wykresie możemy wyznaczyć lokalne wsparcie w okolicach 34,50 zł. Czekamy na jutrzejszą sesję, która więcej wyjaśni.

wykres dzienny

 Wykres wygląda bardzo podażowo bez większych korekt spadków. Może to nie wróży zbyt dobrze, ale po dzisiejszej sesji pojawiła się iskierka nadziei. Na dzisiejszej sesji powstała krótka świeca w kształcie szpulki na największym wolumenie od ponad roku, świadczy to o pojawieniu się popytu. Najbliższe wsparcie mamy w okolicy 34,50 zł a następnie okolice 33 zł. Czekamy na dalszy rozwój wypadków.

wykres 2H

Na wykresie 2-godzinnym widzimy jak się zakończyła sesja. Ostatnie 2 godziny dzisiejszej sesji pokazują ogromny wolumen ponad 100k akcji, co nie miało miejsca od dawna. Jestem ciekaw jak to rozegrają na następnych sesjach.

 

Autor analizy: Przemysław Witkowski

Zobacz podobne analizy:6 komentarzy

 1. Batman Batman pisze:

  Wreszcie coś się dzieje na tej gpw :)

 2. wolter134 wolter134 pisze:

  Ale gdzie postawić SL ?

 3. wolter134 wolter134 pisze:

  Batman,
  SL – 33,95 Dobrze myślę :-) ?

 4. Batman Batman pisze:

  Jeśli chcesz łapać ten nóż to jest to dobre miejsce na SL

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Komentarze z shoutboxa

Donbas78 CRM Notowany na GPW dystrybutor sprzętu medycznego i producent odczynników diagnostycznych zakończył 2021 r. z 30% wzrostem sprzedaży, do 84,8 mln zł (według szacunkowych danych). Przychody Grupy w IV kw. przekroczyły 24,6 mln zł, wobec 21,3 mln zł rok wcześniej. Zarówno wyniki IV kwartału jak i całego 2021 r. są najwyższymi wypracowanymi przez Grupę od 7 lat.
Michał (a) Ale wracajc do GPW do Synektik w dalszym ciągu dobrze się zachowuje po przebiciu głównego oporu 32,00 zł. Dzisiejsza świeca również do tych pozytywnych się zalicza.
Donbas78 Realizacja zysków wisi na włosku Jacek Rzeźniczek - Stooq 13 stycznia 2022 12:14 Za nami dwie bardzo mocne sesje w wykonaniu i byków, a także zaskakująco duża siła rynku w przedpołudniowej fazie dzisiejszego handlu na GPW. Nic jednak nie trwa wiecznie i na wykresach zwłaszcza o krótszych interwałach w końcu pojawią się sygnały zachęcające do realizacji zysków przy silnie wykupionym rynku. Na godzinówce kontraktów do takiego sygnału niewiele już brakuje.
Bartas_Gda (r) "Sprzedaż mieszkań u deweloperów notowanych na GPW spadła w 4. kwartale o 13,8% względem 3. kwartału. Warto dodać, że według wzorca sezonowego sprzedaż pod koniec roku rośnie."
Ed a słaba złotówka sprzyja wzrostom na GPW, gruby z USA może więcej kupić za swoje dolary :)
mediolan stooq pisze ze nie ma ...a w gpw info ze jest ? https://stooq.pl/mol/?id=23506
Dzikun zmieniając temat, jak stopy procentowe na poziomie 3-4% wpłyną na gpw?
space jutro zo baczymy jaki wpływ na usa na gpw :)
mediolan kriss1975 ja bym powiedział tak - jaki wpływ ma FED na GPW , niektórzy chcieli powiedzieć że żaden a jednak jak pokazuje ogromny
mediolan kriss1975 tak to wyglada sentyment, dobrze wczoraj czułes kupować na koniec ( ryzyko) ale się opłaciło na dzisiaj , a tak po za tym to gaugany an tym rynku ,albo stado owiec te nasze GPW
Przemas Generalnie to co boli to tragiczny brak płynności na gpw. Ciężko w ogóle handlować, taki newag 11 tys. zł, snieżka 30 tys., rainbow 50 tys. Jak coś nie jest w wig20 czy mwigu to kaplica, kupisz i zostajesz na longa
kozineczka kriss1975 przepraszam ostatnio nie mam czasu , mniej też aktywna na giełdzie, mam drobne pozycje i ustawione SL, nie sledze tego bo szkoda czasu u nas na gpw cos sledzic takie nudy :)
KDondi Część, a co myślicie o GPW w tym momencie?
Błażej (a) Dzisiaj na GPW zadebiutowała spółka STS Holding z tickerem STH. Debiut udany, +3,04%.
Michał (a) Spółka 11IBT którą wybrałem jako "najlepszą" spółkę z GPW jak na razie regularne wzrosty zalicza. Tutaj główny opór jednak leży już przy 550 zł. Reakcja rynku na te poziomy będzie ważna.
Błażej (a) Rejestracja na webinar jest oczywiście darmowa. Tematyka interesująca dla każdego, omówimy wg nas dwa najciekawsze indeksy na GPW
mediolan kriss1975 tutaj kłamcy niech napiszą ile płaca GPW i KDPW za opłaty od transakcji
Adam_ Jak widzicie GPW - 41 wsparcie ?
Julabik prosze sprawe covidową przenieśc na inny portal tutej mamy gpw a wedle szczepien to kazdy ma swoj rozum
lece teraz gpw musi rosnąć )
Inwestor2000 Ed Murapol odwołał ofertę publiczną akcji Murapol odwołał ofertę publiczną akcji ze względu na zwiększoną niepewność rynkową - podał deweloper w komunikacie. "Akcjonariusz sprzedający po konsultacji z globalnymi współkoordynatorami, podjął decyzję o odwołaniu oferty w całości. Decyzja jest następstwem wypadkowej ostatnich kilku dni i powstałych uwarunkowań skutkujących wysoką zmiennością na krajowym i światowych rynkach finansowych" - napisano w komunikacie. "Wpływ na nią miało m.in. pojawianie się nowej mutacji koronawirusa pod nazwą Omikron, które zwiększyło niepewność na rynkach kapitałowych i miało istotny wpływ na nastroje inwestorów" - dodano. W komunikacie poinformowano, że zapisy złożone na akcje oferowane zostają uznane za nieważne, a dokonane płatności zostaną zwrócone inwestorom bez jakichkolwiek odsetek i odszkodowań nie później niż 7 dni po dniu publikacji komunikatu. Spółka nie będzie ubiegała się na podstawie prospektu o dopuszczenie akcji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW, rynku równoległym prowadzonym przez GPW albo innym rynku. (PAP Biznes)
hasior teraz GPW
hasior dlatego proponuję zakończyc temat i wrócić na GPW....gdzie cały czas podnosimy się po porannej luce
hasior kasus nie wiem do czego zmierzasz. Może coś na temat GPW powiesz. w końcu to gpwatak, a nie pudelek.
kriss1975 Pjotr mzliwe , jak planuja out z gpw to raczej nie dadzą upnąć cenie
kriss1975 Ed napewno GPW na prowizjach od DM za paniczne ruchy inwestorów :)
mediolan black friday na gpw
tomciu Może czerwień na GPW ma też przyczyny w braku kasy z UE? https://www.dw.com/pl/der-spiegel-%C5%9Brodki-z-funduszu-odbudowy-polski-i-w%C4%99gier-nie-w-tym-roku/a-59906604
kriss1975 Drakkar7 odkupiłem teraz trochę , ale spokojnie , bo nie mam pewnosci czy tam nie bedzie out z gpw , jeżeli tak to srednia cena ok 2,10 w wezwaniu
lece Załatwi też hosse na gpw tylko jeszcze nie powiedział
Błażej (a) Ogolnie sesja pod dominacja podazy, blisko 65% spolek z GPW znalazlo sie pod kreska.
Ed A może poprostu gpw wyprzedza inne rynki z tym ruchem
kriss1975 Dzikun to jak ma już tyle to raczej będzie miał dużo więcej i cog out z gpw , jedno jest pewne o wzrostach można chyba zapomnieć na cogu , tak mi się zdaje, zobaczymy ja póki co to out i wrócę jak będę widział ze komuś przestaje zależeć na jak najniższej cenie.
kriss1975 Dzikun zakupy Prezesa śmierdzą mi zabraniem spółki z gpw za jakiś czas , i coś czuje ze będzie case mercatora , palowanie ceny aby zebrać jak najtaniej i jak najwiecej
Bartas_Gda (r) dobrze, że jutro GPW ma wolne
Janek defjohn ciezko dzisiaj z popytam na gpw
Maciejka Inwestorzy nie chcą Drago na GPW, czy to przez WSS?
nowy jakie ryzyka dla GPW po pierwszym strzale w kierunku imigrantów na granicy?
Piaskun Wprowadzenie do obrotu na GPW 6.850.000 akcji zwykłych na okaziciela serii J.
Piaskun Luk ALE to wchodząc na gpw już było drogie
rzuf wiecie jak wyszukać w google finanse spółkę z NC? - potrzebny jest skrót giłdy. Dla GPW dla przykładu jest WSE, a jest jakiś dla NC?
hasior Paweł dzięki.. mi sie wydaje , że t jednak nie ichi, bo za krótko społka jest na GPW.
Kowal dlatego że GPW zamknięta a jutro w dół
kriss1975 koku tylko pod odbicie , tu zmiany tredu raczej jeszcze bardzo długo nie zobaczymy , uważam że cwaniak prezes będzie cisna na maxa w dół i spółka aut z gpw
hasior #BKD Apka GPW pokazuje cap 62mln, Stockwatch 72mln. A po przeliczeniu liczby akcji 2487850 x 28.1 dostajemy 69.9 mln. To musze zrewidować moje założenia w dół.
Drakkar7 https://biznes.pap.pl/espi/pl/reports/view/2,483499 Januarry chce na GPW;)
kinky Ed Tak jak prezes mówił, dla samej firmy operacyjnie nic to nie wniosło, przynajmniej na ten moment ale sam fakt, że taki zagraniczny moloch spośród szerokiego wachlarza gamedevu notowanego na GPW wybiera akurat tę spółkę w moim mniemaniu sugeruje, że jej potencjał jest naprawdę duży(?).
tomciu kriss1975 i teraz to JSW ma szansę na tytuł Jastrzębia GPW '21 Nie zdziwię się że tu będzie grana pompa jak na MRC
Inwestor2000 Drakkar7 na gpw?
Anon Inwestor2000 może musza zebrać znajomi P D i wtedy pójdzie oficjalne i do i rajd na 200 ;)))) to pl gpw
Inwestor2000 Przemas takie uroki gpw ;)
Ed brawo GPW za dziś piękna hossa :) węgiel miód malina oby tak dalej
Donbas78 Vivid Games: Premiera gry 'Mobbles Cards' 24 listopada br. ISBnews - Biznes 21 wrz 2021, 16:13 Warszawa, 21.09.2021 (ISBnews) - Gra "Mobbles Cards" zadebiutuje na platformach iOS i Android 24 listopada 2021 roku, podała spółka. Globalna premiera gry "Mobbles Cards" na platformach iOS i Android odbędzie się 24 listopada 2021, podano w komunikacie. Vivid Games działa na rynku gier od 2006 r. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit "Real Boxing". Vivid Games zadebiutował w 2016 r. na rynku głównym GPW, przenosząc notowania z NewConnect.
Janek bronas16 standard GPW czyli podbita i zjazd, a rałeś MSZ?
Sal Szybciej ma jednak szansę podążyć za cenami gazu inna gazowa spółka obecna na GPW
hessa Piaskun MSZ był na liście spółek do rekomendacji od GPW z programu pokryci wsparcia, pozostałych chyba nie ma, poprawcie mnie jeśli się mylę
space Piaskun pewnie jaworzno dokończy polimex/remak albo inna spółka nienotowana na gpw
tomciu Przemek (r) a z ciekawości w portfelu GPW macie nadal GTN?
tomciu Szwabia wyda 200lmn EUR na filtry powietrza do szkol Ktoś znajdzie zależności z firma z GPW? https://www.dw.com/pl/niemcy-200-mln-euro-na-filtry-powietrza-w-szko%C5%82ach/a-58960881
tomciu kozineczka lektura na wieczór ;) przychodź mi do głowy telefonika ale oni nie GPW
kozineczka tomciu to jakie spolki moga zyskac z gpw ?
bronas16 Piaskun no ja wiem, ale według logiki gpw to słabizna na maksa, strata, to wzrost
tomciu space GPW nie - szukaj w Europie lub Korei
Michał (a) I nie teraz tak jest na GPW tylko od kiedy pamiętam. Inwestuje się w przyszłość. Aktualne wyniki/raporty są jedynie dla potwierdzenia naszych wyliczeń/założeń.
Michał (a) I to nie jest tak na GPW tylko wszędzie.
kriss1975 ppp ale ja wcale nie pisze ze kapitał z torpolu przechodzi na trakcje , ja gram trakcje pod wezwanie i ściągnięcie z gpw , a swoją droga to będzie rentowna spółka ale już bez nas na pokładzie
kriss1975 Piaskun i trakcja tez będzie rentowna , tyle ze nie notowana już na gpw
hessa Sal a ja właśnie przez wycenę w Londynie nie kupiłbym na dłużej Serinusa z GPW. Ktoś umie racjonalnie wytłumaczyć dlaczego w Londynie Serinus jest znacznie niżej wyceniany?
kriss1975 Daniels ja dziś odnowiłem trk, gram pod to że państwo sciągnie trk z gpw i ogłosi wezwanie po godziwej cenie
mediolan kriss1975 obecnie to są wakacje na gpw i nawet obroty to mówią gorzej co może być po wakacjach
Błażej (a) Ed powyżej konsensusu: https://stooq.pl/n/?f=1436921 to według logiki GPW testujemy 60 zl? ;)
hessa kozineczka może to efekt wakacji, bo istotnie widać mega słabość na gpw... ja robię głównie szybkie ruchy po informacjach ale takiej marnej reakcji na większość tematów już dawno nie pamiętam
Maciejka BOWIM pokazuje, że cała GPW to śmietnik
Pjotr C/Z na Bowim po wynikach za II kwartal to 2,23. Jest jakas stalowka o nizszym c/z na gpw?
bronas16 też jestem ciekawy, bo nawet jak momuś mowe o bowim kto gra na gpw to nie bardzo kojarzy spółkę:) a co dopiero fryzjer
tomciu Cześć moje 4 na dziś ;) 1. jakie TP macie dla KER z portfela GPW? 2.OPL 3. QRS 4.DAD
mediolan Mallo nie pamietam skrótu spółki ale była taka w tym roku urosła po wyroku o upadłość może ktoś będzie pamietał - długo była na GPW
Piaskun k_jar spółka warta na gpw 30mln a zysku 10mln pokazuje.....Maskra jaka niedoszacowana jest
Maciejka Ed jakim cudem oni zrobili wczoraj 100%? To jest notowane na GPW, przecież są tam max. widły dzienne?
bronas16 Marianus89 tak, nagan, od zawsze na CdR. Łącznie GPW atak zostali wielu tu wkreconych.
Marianus89 wedlug mnie jeszcze powroca na zielona dzis na calym gpw
Marianus89 bronas16 parowy na calym gpw ws umie
morlinek92 HossaBro jak nic się nie interesowałeś GPW i akcjami i sytuacją jaka jest na rynku to jako świeżak na GPW (od maja), USA (od 1,5 roku) polecam jednak https://www.inbankpolska.pl/lokaty/lokata-bankowa/ i poczytaj trochę, rozeznaj się w sytuacji na rynku i gospodarce. Może 20k to nie dużo ale w 3 miesiące może się okazać, że więcej stracisz niż inflacja Ci je zje. I nik Ci pewnie konkretnych spółek i założeń kupna/wyjścia nie da bo na to trzeba mieć kwity. 3m na giełdzie to imo nie inwestycja a spekulacja. Jak się nie znasz i nie masz ochoty siedzieć w tym to może ETFy ale to też wchodzą w gre ryzyka walutowe itd. poczytaj, inwestomat, gpwatak, finansowaforteca, konrad książak - teraz ma kanał z nauką, sii, porta analiz, moje ike, finansowa tv, humanista na giełdzie, itd. Ja jak zaczynałem to wybrałem spółki z portfel fundamentalny z parkietu (masz tam też techniczny i dywidendowy). To tyle od świeżaka ;) powodzenia
Piaskun kozineczka ja mialem fajny debiut na gpw bo trafiłem w środek hossy w 2007r
Piaskun kozineczka My to potrafimy zniechęcić do inwestycji na gpw...hehe
tomciu Anon POZ bez zmian dalej pozytywnie Spółkę ma wielu z GPW w swoich portfelach LT Staly wzrost gwarantuje zdrowy kontrakt długoterminowy ze sporą marzą
mediolan kriss1975 na razie to raczej wakacje na GPW jak napisałeś kilka dni temu
Ed Wyniki cotygodniowego sondażu Indeksu Nastrojów Inwestorów pokazują, że odsetek inwestorów spodziewających się w ciągu sześciu miesięcy trendu wzrostowego na GPW wzrósł o 11,2 pkt. proc. do 44,3 proc. Odsetek respondentów oczekujących trendu spadkowego spadł z kolei o 6 pkt. proc. do 32,8 proc. - podało Stowarzyszenie Inwestorów 
Piaskun Błażej (a) mamy Hossę na gpw także wynalazki rosna nawet po kilkaset % z NC
tomciu A propos nieruchomości Czy kto z ekipy GPW gra na Reit-ach?
szym918 czym sie roznia kontrakty terminowe na akcje fxxx z gpw a te od brokerow np xtb
tomciu Sal masz racje kilku z nas z GPW razem z nim w tej łajbie czeka na wysoką fale ;) swoją drogą do stali to trzeba mieć łeb i dobrych księgowych i wtedy biznes na grubo
Ed stare gwiazdy GPW wracają :) może uda sie wyjść z haków
Luk cbd emisja bez pp, cena minimalna 2,1, plan przejścia na gpw
Batman co do spółek z gpw mam tylko 2
Piaskun Janek tam ktoś chyba przesypuje z kieszeni do kieszeni ...Nie wiem czy Romek nie chce ich zdjąć z gpw?
Piaskun Paweł męczący ten papier wcale mnie nie zdziwi jak Karkosik będzie chcial to ściagnąc z gpw....
Kowal chciałem skorzystać z okazji i się spytać Błażej (a) czy wpisy STS muszą być tylko analizą spółki z gpw czy można coś innego tam wrzucić jak analiza jakiejś branży czy analiza fundamentalna?
Maciejka dzisiaj jest krótsza sesja na GPW?
Michał (a) flichaa Wchodzisz w lewym górnym rogu na: GPW ATAK: inwestycje na giełdzie
mediolan wig pokazuje 6 % wam też tak .. jest chyba jakiś błąd gpw ?
Kowal Witam, ktoś się orientuje kiedy winiki GPW za 1Q2021? Gdzieś czytałem że dzisiaj ale nie mogę znaleźć ponownie tej informacji
mediolan kriss1975 raczej wszyscy patrza na układy 1 d i dłużej bo stad sie biorą wyniki gpw atak :)
bronas16 tomciu a jakies spoleczki na gpw od szkla
morlinek92 Jestem tu nowy - witam wszystkich z GPW Atak! :)
kriss1975 Paweł narazie tylko jedną , pozwól zyską rosnąć. Obecnie jestem na urlopie i mało czasu poświęcam gpw. SL poniżej 2,40 i zakładam ze cena obrała kierunek 3 zł
Michał (a) Jeżeli GPW nie znajdzie żadnych podstaw w samym dokumencie, to środa powinna być pierwszą sesją notowań od momentu zawieszenia.
Michał (a) Matrix192 Innogene GPW zobowiązało zlecić sporządzenie analizy finansowej/gospodarczej przez autoryzowanego doradcę. Takową analizę opublikowali w piątek po sesji.
space gpw najlepsza giełda, zaraz na plus
mediolan kriss1975 pisz skargę do GPW że nie konsultowali tej decyzji
Ed Na mocy Umowy Inwestycyjnej i o Oferowanie IPOPEMA lub podmiot wskazany przez IPOPEMA zobowiązany będzie objąć i opłacić akcje nowej emisji, a następnie po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego przez sąd rejestrowy oraz dopuszczeniu i wprowadzeniu akcji do obrotu przez GPW w Warszawie SA zwrócić je do akcjonariuszy, którzy pożyczyli akcje.
Piaskun Ed maj może być kiepski na gpw tym bardziej że jeszcze ustawa frankowa....
Przemas koku pewnie zaczekałbym na Twoim miejscu. Słabszy sentyment aktualnie na gpw
adriano640 mediolan głosowa forma rozmowy jest na grupie TJS - używają Zello (Walkie-Talkie). Szczerze mówiąc, śledzenie dyskusji w ten sposób jest trudne - dużo treści, ale mało tej wartościowej, jakość dźwięku też niska, każdy ma inne ustawienia głośności mikrofonu, więc jednego nie słychać, drugiego trzeba przyciszać, do tego masa dźwięków z otoczenia (szum z ulicy, płacz dziecie, itp.). Ogólnie po 2-3 dniach byłem zmęczony śledzeniem rozmów. Tutaj na gpw atak na czacie (pisanym) w mojej opinii jakość rozmów jest wysoka i do tego przeczytanie wpisów zajmuje stosunkowo mało czasu.
Drakkar7 space chcąc nie chcąc po takim info spółka jednak do końca ogarnieta nie jest....coś dziwna moda ostatnio na GPW że się okazuje ze formy bez majtek pływają
Błażej (a) Drakkar7 wybicie oporu, to byłby fajny prezent urodzinowy dla GPW, ktora świętuje dzisiaj swoje 30 urodziny.
Daniels space nie mam az tyle czasu żeby to wszystko śledzić. Na razie ograniczę się do gpw i nc
Michał (a) guf Dlaczego mylący? No takie zasady panują i system na GPW.
Ed co się stanie na GPW jak PIS nie zatwierdzi Funduszu Odbudowy z UE ?
guf jeśli ta spółka wejdzie na gpw to będzie za***te IPO https://screenrant.com/gord-game-reveal-trailer-witcher-ex-cd-projekt/
space fritz to może w internecie modny, bo na gpw to już gorzej
Ed Ktoś jest na GPW handlujący tlenem ?
koku kriss1975 mógłbyś prezes Barbary doradcą zostać ;) może wreszcie zaczęłaby zarabiać ;)..... ale wtedy chyba twoja teoria na gpw by się nie sprawdzała
Błażej (a) O 9 odbędzie się relacja live z debiutu na GPW pod tym linkiem https://www.youtube.com/watch?v=qRv6gFpMq40
space z grupy Akcje, Analizy, Komentarze, Inwestowanie na GPW / New Connect
space też nie jestem przekonany ze fundy czekają z palcem na enterze by zrobić PKC kupna bo spółka jest na gpw a nie NC.
space guf ciekawy jestem jutrzejszego debiutu crj na gpw.
koku kriss1975 i strategia się sprawdza..... im gorsze wyniki tym lepsza wycena na gpw :)
Ed Bank Of America w marcu 2021 roku utrzymał pozycję lidera obrotów na rynku akcji w transakcjach sesyjnych GPW. Na drugim miejscu ponownie znalazło się BM PKO BP - podała GPW na stronie internetowej. Udział BofA w obrotach na rynku akcji w marcu wyniósł 11,22 proc., a BM PKO BP 9,06 proc. Trzecie miejsce w zestawieniu najbardziej aktywnych brokerów na rynku transakcji sesyjnych akcjami zajął w marcu Morgan Stanley Europe (7,25 proc.), a czwarte Goldman Sachs (6,45 proc.). Na piątym miejscu, z udziałem na poziomie 5,90 proc., znalazł się Wood.
nowy słabość ostatnio na naszej GPW
mediolan ktoś z was pamieta na GPW takie sesje jak rosło wszystko plus +10 % i było na giełdzie 7-10 spółek ?
space faziswd a chyba nic, ogłosili dziś zakończenie przeglądu opcji strategicznych. przejście na gpw 2022, brak emisji, i brak przejęcia przez zewnętrzne podmioty. tak zrozumiałem.
nemooo PiotrGPW Wiosna Panie Wiosna w końcu i na gpw powinna zawitać:D
bronas16 A nie czy się tu komuś podoba z GPW atak
Ed gdyby nie Allegro to dziś BML w obrotach na GPW liderem :)
walduci50 Pure Biologics wybrał wykonawcę badań przedklinicznych w projekcie PB002 ISBnews - Biznes 18 mar 2021, 15:29 Warszawa, 18.03.2021 (ISBnews) - Pure Biologics w ramach przeprowadzonego postępowania ofertowego wyłonił Instytut Przemysłu Organicznego (Sieć Badawcza Łukasiewicz) jako wykonawcę pierwszego panelu badań przedklinicznych dla projektu aptamerowego PB002 (AptaPheresis),podała spółka. Planowane prace badawcze będą obejmować kilkuetapowe badania in vivo w modelu zwierzęcym. Celem zaplanowanego przez Pure Biologics pierwszego panelu badania jest wykonanie testów farmakokinetycznych dla modelowego przeciwciała anty-AQP4, podkreślono. "W toku pierwszego badania planujemy ustalić optymalną dawkę przeciwciała, którą należy podać zwierzętom. Zostanie wyznaczony również m.in. okres półtrwania dawki ludzkiego, rekombinowanego, monoklonalnego przeciwciała (anty-AQP4) w krwiobiegu królika. Dalsze etapy badań będą miały na celu poznanie szeregu informacji nt. działania mechanizmu proponowanej terapii pozaustrojowej oraz potwierdzenie jej skuteczności" - powiedział naukowy kierownik projektu PB002 w Pure Biologics Tomasz Bąkowski, cytowany w komunikacie. PB002 jest pierwszym i najbardziej rozwiniętym projektem spółki w terapii pozaustrojowej opartej o aptamery, znanym także jako AptaPheresis. Pure Biologics w PB002 rozwija celowaną, selektywną aferezę opartą o aptamerowy filtr biomolekularny, która ma pomóc pacjentom cierpiącym na okresowe zaostrzenia (rzuty) w rzadkiej chorobie NMO (neuromyelitis optica), wyjaśniono. Pomimo, iż choroba NMO zaliczana jest do chorób rzadkich, to według szacunków na całym świecie z jej powodu cierpi ok. 300 000 osób. Rozpoczęcie kolejnych paneli badań przedklinicznych w projekcie PB002 zaplanowane jest na końcówkę 2021 r. i początek 2022 r., podsumowano. Pure Biologics to polska spółka biofarmaceutyczna skoncentrowana na odkrywaniu i rozwijaniu leków biologicznych oraz opracowywaniu terapii pozaustrojowych. Spółka prowadzi badania z wykorzystaniem własnych platform technologicznych do selekcji cząstek aktywnych - przeciwciał i aptamerów. W grudniu 2020 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW z rynku NewConnect, na którym była notowana od grudnia 2018 r.
Janek krzysieksisiek musz gpw sobie odblokować
guf Janek musisz gdzieś w opcjach dodać gpw
Inwestor kriss1975 no ale dzisiejsze zachowanie famuru przed takim info to mi się bardzo podoba, bo widzę że spółka jest szczelna jak mało która z gpw
tomciu cianek sytuacja na FOR od momentu rozliczenia wezwania tj. od 13 października 2020 r. MaForm nabył łącznie prawie 435 tys. akcji za ponad 15 mln zł. W samym 2021 roku kupił 230 tys. za prawie 11 mln. ? Biorąc pod uwagę średnie obroty dzienne na GPW (317 tys. zł i 424 tys. zł odpowiednio) zakupy spółki związanej z Prezesem są istotne. ? Okazuje się, że stanowią około 60% obrotu licząc od momentu rozliczenia wezwania i 50% w 2021 roku. Wiarę Prezesa w spółkę trzeba traktować pozytywnie
nemooo natki pro jest fajną spółką stabilną, tylko że to taki muł... na gpw że aż strach
Paweł kriss1975 to niech się dobrze skupi na GPW, małą łyżeczką ale do pełna
lion83 Dzikun MRC "W krótkim terminie jesteśmy pozytywnie nastawieni do spółki. Wyniki w tym i w przyszłym roku powinny jeszcze mocno odstawać na plus względem rezultatów sprzed pandemii. Ceny i marże na rynku rękawic są znacznie powyżej średnich cyklicznych poziomów, inwestorzy oczekują, że za kilka kwartałów ta hossa się skończy, ale na chwilę obecną nie widać jakiś większych korekt cenowych" - ocenił Michał Kozak, analityk Trigon DM. "Patrząc na plany podażowe dużych producentów można oczekiwać, że jeszcze przez dwa lata Mercator powinien odnotowywać świetne wyniki, a później - wskutek zwiększenia podaży rękawic i spadku cen - naturalnie nastąpi stopniowy spadek. Nie jest tak, że wyniki spadną zaraz po spadku cen rękawic. Spółka ma możliwość zabezpieczenia się w części na te ceny na okres około 12 miesięcy" - dodał. Analityk wskazał, że trzecia fala pandemii na świecie wspiera perspektywy spółki. "Wszyscy zdali sobie sprawę z tego, że nie będzie tak, że się zaszczepimy i nastąpi szybki powrót do normalności. Obecny scenariusz jest taki, że powrót będzie stopniowy i bardzo ostrożny ze względu na nowe mutacje wirusa i środki ochrony muszą być zachowane" - ocenił Kozak. Zgodnie z szacunkami, przychody Mercatora w 2020 roku wyniosły 1.836,1 mln zł, a zysk netto wyniósł 956,6 mln zł. Dla porównania, w 2019 roku grupa odnotowała 540 mln zł przychodów i 2 mln zł straty netto. Analityk Trigon DM wskazuje, że tak wysokie wyniki są przejściowe, ale pandemia może poprawić pozycję spółki na rynku w dłuższym terminie. "Ta skala wyników, którą widzieliśmy w poprzednim roku i będziemy obserwować w tym jest nie do utrzymania, bo nie da się operować na takich marżach w długim terminie. Jest to okres przejściowy, wynikający z niedostosowania się podaży do popytu. Wydaje się jednak, że Mercator może skorzystać na tej sytuacji i inaczej się pozycjonować wśród konkurentów także po pandemii" - ocenił Michał Kozak. "W samej dystrybucji dojście do nowych klientów, elastyczność i brak problemów z dostawą rękawic może wyżej spozycjonować Mercatora, dlatego niekonieczny jest powrót do tak niskich wyników jak przed pandemią - mogą one być trochę wyższe, również dzięki maksymalizacji wolumenów, dotarciu do wyżej marżowych klientów" - dodał. Zarząd Mercatora informował, że pracuje nad długoterminową strategią grupy. Jak dotąd spółka poinformowała o planach budowy fabryki rękawic nitrylowych w Tajlandii za ok. 155,95 mln zł i wyjścia z asortymentem poza obszar medyczny m.in. do branży beauty, do punktów weterynaryjnych i branży hotelarsko-gastronomicznej. Grupa pracuje też nad stworzeniem linii rękawic, które będą przeznaczone dla gospodarstw domowych. Na koniec 2020 roku grupa miała ok. 535 mln zł gotówki netto wobec ok. 380 mln zł na koniec września 2020 roku. "Nowa fabryka jest istotnie droższa od poprzedniej, ale dzięki lepszemu otoczeniu popytowemu i wyższej marżowości, instalacja może się zwrócić w 6 lat. Rozruch ma nastąpić w pierwszej połowie 2022 roku. Ma to biznesowy sens, ale może się okazać, że nowe moce wejdą, gdy otoczenie makroekonomiczne będzie już słabe, przez przecięcie się podaży z popytem, przy rosnących mocach wśród producentów" - ocenił Michał Kozak. "W mojej opinii warto byłoby dodać do oferty coś nowego wykorzystując siatkę klientów niż tylko dobudować moce. Spółka ma jeszcze informować rynek o dalszych planach. Moce dostawiają też inne podmioty, nawet te które wcześniej nie zajmowały się produkcją rękawic? - dodał. Mercator Medical zajmuje się produkcją i dystrybucją jednorazowych rękawic medycznych, ochronnych i gospodarczych oraz opatrunków medycznych. Wywołany pandemią wzmożony popyt na produkty spółki znacząco zwiększył jej wyniki. W ślad za wynikami wzrosła także wycena giełdowa. Na początku 2020 roku akcje Mercatora kosztowały ok. 10 zł, a 14 października - po wstępnych wynikach za trzeci kwartał - odnotowano najwyższy kurs w historii. Cena akcji wyniosła wtedy 770 zł. Aktualnie (12 marca, godz. 12.20) kurs Mercatora wynosi 391 zł, po spadku w ciągu ostatnich pięciu miesięcy o około 35 proc. "W ostatnim czasie było widać korektę i zmianę nastawienia na GPW - zaczęły rosnąć spółki, które najbardziej ucierpiały na pandemii, a kursy spółek, takich jak Mercator, zaczęły się normalizować. Mając przed sobą świetne perspektywy kolejnych kwartałów i patrząc na mnożniki za ten i przyszły rok, zalecaliśmy przeważanie spółki w naszej strategii. Gros wyceny to odzwierciedlenie nadzwyczajnych zysków, które spółce będzie się udawało wypracowywać przed powrotem do normalności i wcześniejszych marż" - powiedział analityk Trigon DM. "Nie wiemy jaka będzie sytuacja za kilka lat i jakie będą wyniki, więc waga teraźniejszych wyników powinna być trochę wyższa, co oznacza, że ta wycena może być bardzo zmienna" - dodał. Jego zdaniem to, co może jeszcze budować wycenę, to nadzieje na pomysły strategiczne i wykorzystanie sytuacji pandemicznej, czyli np. cross-selling produktów czy rozbudowa mocy. Wysoka aktywność inwestorów w handlu akcjami Mercatora doprowadziła spółkę do awansu w giełdowych indeksach. GPW Benchmark podał 4 marca, że Mercator zastąpi Alior Bank w składzie indeksu WIG20 po sesji 19 marca. "Wejście spółki do WIG20 nie pozostanie bez wpływu na notowania, ale patrząc na obroty na Mercatorze to nie powinno to być kluczowe dla przyszłego kursu? - ocenił analityk. (PAP Biznes) sar/ asa/
space hessa no ale to nie na gpw, na gpw są etfy tylko na wig20 wig40, sp500 i chyba dax. ubogo jest
space a tak to trzeba wyjść poza gpw
hessa siemano, czy są na gpw jakieś instrumenty do inwestycji w złoto?
Sal O Gessner wspiera na złocie https://stooq.pl/mol/?id=17639 Szkoda że nie ma takiego wpływu jak na spółkach z gpw ;)
zimnylech Grzesiek gaming się na gpw wypalił, ja poczekam na huge
Sal kriss1975 Jeżeli na dniach Mabion nie spadnie będę się uwazał za najwiekszego frajera na GPW ;)
space gpw też jakby chciał wybić z trójkąta
ekielka Norwegowie na GPW - https://stooq.pl/n/?f=1406620
Janosz Sal gpw podbił Imagis...zobaczymy co dalej
Piaskun Ale panika na gpw przed otwarciem w usa....
nowy Piaskun jak 20% na gpw ktore poszly po 200%
tomciu koku w przedszkolu obok mnie kucharka złapała Coco to 6osob z personelu 2 tyg kwarantanny dla dzieci i później jeszcze 10dni zanim przedszkole wystarowalo Współczuję trochę się nasiedzicie w domu No może gra na GPW zrekompensuje
Ed GPW jest sterowana przez Morgany
nemooo Daniels my robimy pod siebie bo duzi robią, gpw to takie niechciane dziecko co próbuje do "starszych"
nemooo piotrlotr oby się udało, może to pozwoli ruszyć hossie na gpw
Ed Fundusze emerytalne kupiły w styczniu 2021 r. akcje za ok. 600 mln zł. Popyt ominął jednak polski rynek i dotyczył wyłącznie akcji zagranicznych - wynika z szacunków Trigon DM. W ocenie Trigon DM, w obliczu nowego projektu reformy OFE trudno będzie oczekiwać popytu na polskie akcje przy obecnym poziomie alokacji w spółki notowane na GPW.
nemooo kurde, ile spółek gpw zamieszanych jest w debiut alchemist simulator? wszystkie maja rosnąc pod premierę? mam wrażenie że na nc/gpw powstała juz taka siatka połaczeń gejmingowych że nie da się tego ruszyc nawet po dobrych danych ze sprzedaży
filip Drakkar7 Gessner to mi buty może czyścić, ja jestem Filip Wielki i Piękny, Dowódca spekuły, Słońce Gpw, King in The north, etc. etc.
NieZnamSie Adamec21 "NewConnect ma status rynku zorganizowanego, lecz prowadzony jest przez GPW poza rynkiem regulowanym w formule alternatywnego systemu obrotu."
Adamec21 NieZnamSie czy te akcje będą notowane na gpw?
space wczoraj pisałem o zleceniach w xtb. no więc moje zlecenie sprzedaży z limitem zniknęło z arkusza gpw. ale w xtb wisi nadal. co to znaczy ? tzn. że najprawdopodobniej zlecenie dla utrzymania ważności "bez daty" jest codziennie na nowo wstawiane do arkusza. jako że xtb nie obsługuje fixów, to pewnie pojawi się dopiero po 9.
kozineczka tyle razy już był podobne historie na gpw, krezus itd, jak kręci się prokuratura i ogólnie spólka jest szemrana to prędzej czy pozniej moza się było tego spodziewac
polserwus GPW zawiesza obrót akcjami INNOGENE
space i nie rozumiem czemu, skoro to prawdziwe akcje a nie cfd, to co za problem zassać całą bazę gpw i mieć każdą spółkę
space ale taka prawda że chyba jak na gpw jest sraczka na akcjach to albo rockbridge albo NN
kriss1975 Drakkar7 obstawiam że chemia będzie jedną z wiodących sektorów na gpw w tym roku , dlatego mam ciech i att , zerkam na rokitę , ale to już by była przesada , choć spółka też mi się podoba
space ale sprawdziłem i weszło w arkusz gpw
Sal Daniels O widzę, że kolega tez kupił ;) Jest ktoś na GPW Atak, kto nie ma PXM i nie wierzy, że będzie pompa ? ;))
Bartas_Gda (r) z portfela fundamentalnego gpw atak sprrzedaję MLS system w cenie 135 zł
Piaskun Co2 już 38euro nie ma co się dziwic że energetyki nie chca brać na gpw....
michal1984 No i jeszcze jedno jest możliwe , czyli korekta mocna w stanach, a to raczej nie zostawi nawet takich spółek jak OAT bez śladu na kursie. To oczywiście moje przemyślenia i mogę się mylić. Dodatkowo nie widać kapitału na naszej GPW co dość niepokojące jeżeli ma być napływa zagranicy na rynki wschodzące. Dużo dodatkowych zmiennych , ale OAT to spółka na dłużej do portfela i trzeba brać więcej niewiadomych pod uwagę.
emefe nemooo niezłe jaja z tym okupem, lepszy dil niż stres z inwestowaniem na gpw :D
Janek space zapakowany w 100% jesteś - nie obawiasz się tej słabości GPW i tego osuwania pod własnym cięzarem?
Janek kozineczka teraz hossa na krypto, nie ma jakichś spółek z tej branzy na gpw?
space po róznych grupach dyskusyjnych można dojsć do wniosku że jedyne spółki na GPW to xtb i cdr i kazdy pakuje do wora
d00b zatem przymusowy wykup akcji i wylot z gpw?
michal1984 Szału na naszej GPW nie ma jak na taki plus w USA i innych rynkach, wygląda to jakby kapitał wychodził od nas, co prawda bardzo powoli . Podaż zaczyna dominować, a coraz mniej chętnych na zakupy w obecnych poziomach. Korekty jeszcze nie było w stanach dużej, a jest z czego spadać, ja czekam bo to co teraz wydaje się atrakcyjną ceną może nią nie być.
tomciu guf dzięki To w takim razie można w akcję GPW iść Wg mnie będą wyciskać max dywidendę za 2020 skoro 2021 zaczął się z taką bomba
Sal kriss1975 Fakt z nim to można było zarobić. Lubiany był na GPW
Piaskun space daj spokój mało spółek mamy na gpw
nemooo bronas16 taka akcja moim zdaniem jeszcze gorzej odbije się na spółce, jedna z najwiekszych spółek GPW a mawią się jak groszówką
nowy nemooo nie takie rzeczy widzialem na gpw :)
Bartas_Gda (r) nemooo pierwsze iesiace na gpw i spekulacje:) cenne nauki ktore się pamięta
Hoze a wybicie może być na ropie po zamknięciu sesji na gpw i w poniedziałek luka do góry
Drakkar7 space w sumie fajnie że GPW mówi im sprawdzam;).... szkoda ze tylko im;)
michal1984 Dzisiaj zamknięcie tygodniowe pokaże w jaką stronę idziemy na GPW. Nic nie jest rozstrzygnięte moim zdaniem, ciężki moment do zajmowania pozycji patrząc na szeroki rynek.
nemooo gpw zostanie dostrzeżone na w usa, może kapitał podejdzie do nas
Janosz Anon zobaczymy co będzie miało wiekszą siłe na KBJ ...ukryciak na 17 ..czy Gpw atak :)
kriss1975 Błażej (a) zakładam że teraz złote czasy będa dla TFI , warto cos podebrać z gpw w tym temacie
nemooo https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/ipo-inpost-sa-chetni-na-wszystkie-akcje-po-wysrubowanej-cenie/ermyn2n niezły biznes na tym zrobili, szkoda ze nie na gpw
michal1984 lskibinski Dla mnie kluczowe jest i tak w którą stronę pójdzie rynek, Usa mnie zaskakują ich historyczne szczyty , boje się trzymać długich pozycji choć możliwe, że to ogromny błąd. Nasza GPW jest zapatrzona na tamten rynek i jak dojdzie tam do korekty a za takie tam się uznaje do 15% to u nas zjazd będzie sporo większy.
lskibinski cooper tyle że na NC nie miałbym pretensji, tam każdy wali emisje chociaż raz do roku. Takie zagranie na GPW (gdyby powiedzieli że raczej nie będzie a później by poszła emisja) byłoby słabe, zwłaszcza w spółce z takim potencjałem.
michal1984 cooper Niedawno pisałeś o Wieczorku, ale chyba sam nie sądziłeś, że to tak szybko się spełni. Widać, że masz sporą wiedzę o biotechu na GPW. Pytanie o OAT jak się zachowa jutro dostanie również mocno ?
michal1984 lskibinski Właśnie doczytałem i ta emisja to nie jest mała. Zarząd planuje pozyskać w ramach kapitału docelowego kwotę co najmniej 160 milionów euro z emisji 13.000.000 (słownie: trzynastu milionów) akcji (tzw. transza podstawowa), w ramach oferty publicznej przeprowadzanej na podstawie prospektu, przy czym ostateczna liczba oferowanych akcji będzie określona w treści prospektu i uzależniona jest od aktualnej ceny akcji Spółki na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW. Pozostałe 2.000.000 (słownie: dwa miliony) akcji w ramach kapitału docelowego (tzw. transza dodatkowa) mogą zostać zaoferowane w ramach powyższej oferty publicznej przeprowadzanej na podstawie prospektu, w sytuacji gdy popyt na akcje będzie znacząco przekraczał ilość akcji oferowanych w transzy podstawowej.
koku a wie może ktoś gdzie można znaleźć statystkę GPW za cały rok 2020 - największe wzrosty/spadki, obroty itp. - część z głowy człowiek pamięta, ale tak żeby zobaczyć jak statystykę pojedynczej sesji
space fundy zagrywają na logikę, która na GPW zniknęła rok temu
maciejanulka wiecie może czy na MT4 lub MT5 można analizować wykresy z GPW?
michal1984 Ja obecnie postanowiłem poczekać i obserwować rynek, jakoś nie pasuje mi ta hossa obecnie na GPW. Najlepszy scenariusz, który jest możliwy to przejście pieniądza na rynek wschodzący i obyśmy tego doświadczyli czego wszystkim życzę :)
space gpw najlepsza giełda na świecie ! Wig20 1.2% a inni niech robią korekty :)
Dzikun rozumiem, że skoro merc zrobił kilkaset mln zysku i spada, to JSW bankrutuje i rośnie (logika GPW zachowana)?
emefe guf nie ma poza tym największych graczy napojowych na gpw
lskibinski space zwróciłeś uwagę, jak ładnie podrasowali degiro? Jaki masz wgląd w spółkę, od razu podczepione wyniki ostatnie i info. Naprawdę super tam się to wszystko przegląda. Gdyby jeszcze byli w PLN, żeby na kursach nie mieć wahania, to do GPW idealne. NC brakuje, ale to akurat dla mnie nie problem, bo na NC wszystkie spółki walą emisję za emisja + jakieś komunikaty na podbitki, że tam i tak sporadycznie gram i na krótszy termin, ale gdyby Degiro wróciło do PLN, to naprawdę atrakcyjna opcja
nowy Brzoska na GPW jest spalony więc próbuje za granica
hessa a ściągali go z problemami z GPW za ok 340 mln zł
szyderca667 kriss1975 kojarzysz male spolki z budownictwa infrastrukturalnego na gpw?
piotrlotr nemooo nieciekawie :P, mialem kilka pochopnych wejsc i zazwyczaj zle sie to konczylo. Teraz bardziej staram sie ,,uczyc" forexa, bo jednak wydaje mi sie ze tam analiza techniczna inaczej funkcjonuje niz na akcjach gpw
space lskibinski ale napisałbym gdzieś maila z pytaniem o to, gpw czy knf czy kdpw. w sensie czy nie można sie mailowo zapisać.
Bartas_Gda (r) moja pierwsza spółka na gpw
space gaming to chyba najdroższa branża na gpw
nemooo space ja kiedyś dostałem uprzejme wezwanie stawienia się na komendzie w związku z przekrętem jeden spółki z gpw... czy wiem coś o takim i takim interesie spółki
space ale liczę że się ustabilizuje i przestanie robić złą renomę dla gamingu na gpw
Piaskun nemooo no to chyba czas na spółki defensywne na gpw
lskibinski Bardzo ładnie mi się rok zakończył i życzę wszystkim udanego 2021. Wysokich zysków, minimalizacji strat, tak aby wszystko się zgadzało:-) no i dużo zdrowia dla Pań i Panów z GPW Atak. Szampańskiej zabawy i widzimy się w poniedziałek na nowym ryneczku :-)))
Paweł urlop czas zacząć , tym pieknym akcentem : Wszystkim atakującym GPW życzę dużo zdrowia, mnóstwo wolnego czasu, samych trafnych inwestycji oraz przepotęznych zysków!
kriss1975 Ed 300 to będzie jak w 2022 będą szykować eobuwie pod młotek na GPW
Lukas Cześć, Który dzień na GPW w tym roku jest ostatnim na rozliczenie straty ?
hessa a może akcje GPW jako typ inwestycyjny? Widzę, że się nie dawno odbili od sma200 a fundamentalnie to chyba też ok, biorąc pod uwagę zwiększone obroty? Ma to ktoś?
kriss1975 Piaskun midasa , kupił o Karkosika , ale to był jedyny raz jak zarobiłem na jego spółce , no i elektrim to dopiero był cesarz gpw
Piaskun kriss1975 Pamietasz jak spółki wykupywał za grosze z gpw?
kriss1975 space ojciec dyrektor wprowadzi swoją firmę na gpw i parkiet przepadnie :)
space wygląda na to że w 2021 bedą grane głównie sasiny. najbardziej opluta grupa spółek na gpw
Piaskun Drakkar7 Moi znajomi co na gpw sa 2lat to palcem tego nie tykaja
Piaskun Drakkar7 ale z drugiej strony po co kupowac CDR jak na gpw sporo spółek niedowartościowanych to po jakiego grzyba kupowac ten balon
Inwestor2000 witam, czy nie zawetowanie budzetu jutro bedzie miało u nas przełozenie na gpw?
kriss1975 hessa nie wiadomo , tylko jest mowa że ma być , ale czy wogóle będzie ? , wiem tylko że eobuwie jest szykowane na gpw w 2022 roku
Piaskun kriss1975 żebyśmy się nie zdziwili jak eobuwie wprowadza na gpw i wtedy 100pln zrobi
space ale podsumowujac to te wzrosty sa podejrzane. jakby nagle kapitał zagraniczny zauważył GPW i zaczął skupywać
Michał (a) Szczególnie, że z góry wiadomo, że zbliża się okres z najmniejszym obrotem na GPW
kriss1975 Bartas_Gda (r) to fakt , a można było coś ugrać w ostatnich dniach na gpw.
lskibinski k0gi gpw only my friedn:)
reakton ostatnio widzę na gpw, że papier jest często szybko wywalany
Piaskun kriss1975 Myślę że CPS,OPL mogą mieć bardzo dobry okres na gpw w grudniu
Piaskun kriss1975 idzie korekta na gpw to spokojnie 22pln może być
kriss1975 Piaskun na TRK zakładam widły conajmniej przez 15 min po starcie gpw , pierwszy zyskowny Q od lat rynek się ucieszy
kriss1975 Piaskun czyli tak jak mówiłem , szukac takiej perły na gpw
Piaskun kriss1975 Kriss może trzeba wprowadzic jakąś na gpw....Byśmy się zapisali w ofercie publicznej
Piaskun space bardzo madra decyzja gpw z Asseco zasłuzyli bo to bardzo dobra firma...
kriss1975 space ja tam stawiam że black friday , będzie na GPW w tym tygodniu
lskibinski Karola urok NC. na każdym walorze znajdzie się ktoś, kto zasypuje kurs wcześniej, czy później. Na gpw oczywiście też się zdarza, ale na NC to nagminne
lskibinski space też mi się obiło o uszy, ale często tak trafiam. Nie ma MDA, IZS, SEN, a te dwie ostatnie to przecież GPW
lskibinski kriss1975 Degiro będę wywalać, bo wahania kursu PLN wpływają na zysk/stratę, a to bez sensu jeśli gram złotówkami na GPW. Myślę o BOŚ
space ale są tanie spółki na gpw, np. asbis c/z 4.46, dywidenda 8%, stabilne zyski, przewidywalne.
AGM No ciekawe ztym frizem. Fani rusza na GPW?
defjohn raczej licze jednak na wzrost w nocy zeby GPW moglo odbic
Drakkar7 Gpw;)
ekielka tak wiem to ci co się chcieli kłócić z GPW o 1 mld zł.
hessa czytaliście jakie dofinansowanie ma spółka zależna Elemental? https://stooq.pl/n/?f=1389191
piotrlotr ogolnie ostatnie wyjatkowo nie rozumiem tego co rynek robi... stawiam na gaming bo mam wrazenie ze na dzis to jedna z najtanszych branz gpw...
Piaskun Błażej (a) a co myślisz o spółkach spożywczych notowanych na gpw?
faziswd no nic czekam dzielnie :( szkoda bo nie chce wiecej waluty pchac w gpw a tu mozna by bylo pograc z ciech em na przyklad
Bartas_Gda (r) Zaba tak nawet tutaj na gpw
michal1984 Oczywiście rozumiem bo zysk jest najważniejszy, nie ma znaczenia czy to zwykła wydmuszka czy nie , gramy na giełdzie dla zysków. Ja jednak chciałbym by kiedyś nasza GPW stała się miejscem do inwestycji dywidendowych i trzymania pozycji na kilka lat lub kilkanaście.
space prawić by mozna na pokaż mi swoje pozycje na gpw :p
My-Bro-Joe alior padł czy gpw
kozineczka ale teraz moda na gpw im wiekszy minus tym wiekszy wzrost ;)
space nemooo no mi się wydaje ze te wzrosty na gpw ostatnio to jakaś farsa, więc w przyszłym tygodniu typuje zwałę, no. ale jak trump odpuszcza to generalny rozpierdol w USA stoi pod znakiem zapytania. no ale jak ludzie sie nastawili że znowu okradną sklepy to znajdą powód
space Bartas_Gda (r) szkoda że na gpw się nie da inwestować long term.
Piaskun kriss1975 Kuczyński dzisiaj mówił że grudzień na gpw może być dobry
Piaskun kriss1975 ofertę prywatna zrobią i wprowadza na gpw...
nemooo kto to sprzedaje na gpw Obecnie na rynku są już o wiele lepsze testy drugiej generacji i wszystko wskazuje na to, że w Polsce będą stosowane te produkowane przez koncern Abbott. Jak pisze portal ?Co w zdrowiu?, Agencja Ochrony Technologii Medycznych i Taryfikacji oceniła, że tylko jeden z obecnych na polskim rynku testów jest wystarczająco czuły i swoisty ? Panbio COVID019 AG Rapid Test Devive firmy Abbott.
hessa jest na gpw jakiś producent pulsoksymetrów?
lskibinski aha... właśnie odkryłem przykrą rzecz w Degiro. Otóż mimo wpłacania złotówek i gry na GPW, to i tak wszystko jest przeliczane na Euro, więc przy 20groszowym wzroście wszystkie walory, które mam np. na 0, mam w Degiro na 5% stracie... Oczywiście gdyby ? spadło o 30groszy to byłbym jeszcze na plus, no ale rzeczywistość jest jaka jest. Fajnie wpłacić kasę teraz, bo 4.7 raczej nie uświadczymy i można poza zarobkiem na akcjach zarobić na walucie, ale w moim przypadku nie wygląda to dobrze. Plus, że tam mam portfel, który może sobie poleżeć, a do dynamicznych zmian mam konto w XTB, ale mimo wszystko dobrze, gdyby pojawiła się informacja przy DMach na stronce, że zmiany kursu euro wpływają również na nasz zysk/stratę na akcjach.
nemooo Dzikun no tak ale troche kapitału się na gpw pojawiło
nemooo nowa strategia sanepidu, dla skąpoobjawowych będą dawali puloksymetry, ktoś sprzadaje takie urzadzenai na gpw? pewnie ze 2-3 mln tego będzie potrzebne
space hessa dziś wrzucałem filmik od tradera21, nie żebym był wyznawcą, ale powiedział ciekawą rzecz. mianowicie w marcu na GPW mielismy mega przypływ inwestorów bo tanio. a zwykle jak giełda leci to ludzie uciekają z giełdy. i to jest dobry znak. więc mozliwe że teraz po kolejnych wyprzedażach też znajdą się inwetsorzy i będą zawody w kupowaniu
faziswd nemooo aaa sorry ja na silowni bylem i patrze na szybko na appce gpw a tam delay jest ;)
kozineczka świeczkę bym zapaliła pod siedzibą GPW
Piaskun space myślę że tu będzie dell z Eobuwie które wejdzie na gpw jeżeli się inwestor nie znajdzie....
Piaskun Inwestor w btakich cenach wprowadzać ALE na gpw to masakra tym bardziej z taką wagą...Co robi prezes Gpw myśle że najwyższy czas zmienić wage tych spółek w wig20
pezet Z WZA wynika że Orlen ma 85.17% akcji żeby wycofać energię z GPW musi mieć 90%, wiec jak to jest ??
pezet potrzebuje pomocy jest ktos kto siedzi troche w temacie spolki Energa?? NWZ Energi zdecydowało o wycofaniu akcji spółki z obrotu na GPW
piotrlotr Drakkar7 ing mysle ze podobnie mozna oceniac jak awm (ktore np mam ciagle). Tam troche inna sytuacja bo gra pod marzenia i spekulacja na temat przyszlosci, czyli w sumie to co najbardziej lubiane na gpw
hispanoluk ja tak sobie mysle..... ze jesli w ogole cos sie bedzie dzialo na GPW, to raczej Covidy......... trudno powiedziec... zobaczymy....... ja kupilem i poczekam, jak nie jutro, to za 2 tygodnie........
Ed Ktos z gpw jest właścicielem diagnostyka sp
Dzikun mediolan aa, pytasz o gpw - to nie wiem :)
mediolan kozineczka zima była słaba ...:):):) ale żartuję oczywiscie sobie..... OZE rosło.bo ruszył program mój prąd ... teraz chc a do tego programu dołożyć ładowarki samochodowe i coś tam jeszcze ...ktoś produkuje ładowarki na gpW z OZE ? czy zaraz zaczną.. produkować.......może zaraz EXC bedzie sprowadzał... bo oni juz mają testy
mediolan Dzikun a może ktoś inny mi wytłumaczy wzrost na ZST ( Zastal) z 2 zł.. z tydzień temu pytałem jak był 24 zł... a obecnie 32 zł .. od wakacji z2 zł na 32 zł.... to co to jest...? GPW jednak powinna podawac nazwy zleceń kupujacych i sprzedajacych
Przemas Czy mamy na GPW jakiś producentów akumulatorów do fotowoltaiki?
Luk Inwestor w aplikacji gpw na smartphony masz statystyki
Inwestor Można gdzie s sprawdzić średnie wolumeny dla spółek z gpw w różnych przedziałach czasowych? Albo jakiś ranking pod względem średnich wolumenów?
kriss1975 space już to gdzies słyszałem że teraz gpw to drugi nasdaq , a Warszawa to NY :)
AGM CANAL+ Polska ogłasza zamiar przeprowadzenia IPO na GPW
Ed Coś słabe obroty dziś na GPW
Sal guf dużo ludzi z GPW atak weszło w te spółkę. Też się skusilem małym kapitalem i właśnie się zastanawiam czy by go nie uwolnić
hessa a EM jak piszą na stornie gpw "Jest największym w Polsce prywatnym właścicielem szpitali i przychodni."
Michał (a) Dzikun To są oficjalne agencje informacjyjne GPW
space xtb z akcjami to jak w robinhoodzie, ale jedyny plus to że w przypadku xtb to są jednak akcje, tzn. zlecenia oczekujące lądują na parkiecie gpw
Luk Sal hehe, dzięki. Jak nic morgany czytają sb gpw atak :D
kuna male makro gra na gpw
nowy skolim nie takie rzeczy widzialem na gpw
Dzikun na GPW trzeba chyba wszystko na odwrót robić :)
AGM Allegro zastąpi mBank w indeksie WIG20 - podała GPW Benchmark w komunikacie.W indeksie mWIG40 mBank zastąpi VRG, które dołączy do sWIG80 w miejsce Instalu Kraków. Na liście uczestników indeksu WIG30 Allegro zastąpi Energę.
guf niech jeszcze TEN wejdzie do Wig20 w grudniu i mamy hosse na gpw
space a dziś rano wrzucałem wykresy pzu, wygląda technicznie bardzo dobrze na tym poziomie, jak nie będziemy mieli jakiejś sporej paniki na gpw
Piaskun Gdzie te wzrosty w Warszawie po wejściu allegro na gpw?
loko allegro wciaga cala kasez GPW ?
hessa mam taką refleksję, że jak będą handlować Allegro po takich cenach a później wejdzie do w20 to znowu będzie ciężko na wzrosty na gpw, bo Allegro będzię największe i w końcu rynek powie sprawdzam jeśli chodzi o wycenę i wyniki Allegro
Luk kriss1975 no to nieźle sporo osób z gpw atak tam siedzi zatem
space kriss wierzy w gpw do końca :)
faziswd to bedzie zysku z 50% ale meczy mnie to strasznie bo nie chce pakowac juz wiecej siana w gpw a tu takie okazje sa :D
k0gi hahaah patrzcie na to, GPW ma najwiecej notowanych spolek gamingowych na swiecie :D Zobacz obrazek <gamingowe_spolki.jpg>
Anon Fernon na czym ustawiłeś na aplikacji GPW?
space mediolan wczoraj wieczorem widziałem że dostałem w końcu dostęp do gpw bo standardowo jest niedostępne. ale nie miałem jeszcze czasu przeanalizować co tam jest i jak wyglądają ceny. wyglada na to że jest cena podana zakupu i sprzedaży ale nie ma infa ile jes dostępnych akcji
space nemooo ja uruchomiłem akcje gpw, ale muszę sprawdzić ile to kosztuje bo kiedyś była opłata, ale chyba coś w stylu ze jak robisz transakcje to 0pln
space w końcu mi gpw działa na xtb, patrzę na parę spółek i ceny kupna i sprzedaży sę nie zgadzają z tym co widzę w ing, ale sprawdzę może jutro w trakcie fix'a czy sesji
Jas3105 lskibinski space dziękuję za opinie. Jeszcze jedno pytanie czy degiro zawiera wszystkie walory gpw i nc?
Ed Ale pamiętajmy o S czy L zdecydują gracze zza oceanu Oni rozdają karty na GPW
lskibinski Jas3105 każdy broker ma jakieś plusy. Ja używam Degiro, w którym najbardziej lubię obserwacje tego co się akurat dzieje z akcjami, jakoś na moje oczy to najfajniejszy wykres ma, od razu info o aktualnym obrocie i najbliższych zleceniach K/S. XTB ma ogromną zaletę, bo ma wykresy po cenie Kupna, które w interwałach M5, M15 i H1 na których obserwuje ruchy w DT są wg. Mnie dużo lepsze niż cena ostatniej transakcji, natomiast brakuje przejrzystego wolumenu, oraz arkusza zleceń, chociaż 5 pozycji. No i np. nie ma izostalu, który mam w planach inwestycyjnych jeśli wszystko będzie szło jak chce, a co za tym idzie również innych z GPW (np. sen). Brak niektórych z NC jakoś specjalnie mnie nie boli, ale brak czegoś z GPW tak. Natomiast jeśli chodzi o koszt, to te dwa są bardzo fajne. Wiem, że dobre jest też polaczenie BOŚ + zewnętrzny soft z którym mozna robić synergie. Ja wykresy kreślę albo w XTB, albo w Squaberze. Wcześniej używałem innych narzędzi, ale ostatecznie skupiłem się na tych powyższych.
space prowizje gpw bps 0.13%, ing 0.19%, degiro 0.09%
space Jas3105 hej, sam oceń. ja mam 5 kont, xtb mam dla cfd tylko. próbowałem zaktywować gpw ale coś dziś nie działa dziś, ale mało prawdopodobne bym się przeniósł tam.
space btw ja tam na xtb nie moge uruchomić akcji gpw błąd serwera
nemooo space a jakie są prowizje gpw? i od czego zalezą?
space hmm, jestem ciekaw z czego to wynika że trzeba napisać by dodali, co za problem dodać wszystko od razu. chyba że gpw kasuje za dostęp do waloru
space Jas3105 do akcji nie korzystam, bo nie ma nc, jakis czas temu nawet nie wszystkie spółki z gpw były, no i nie ma arkusza zleceń. mam tam trochę kasy na zagrania na indeksy
nemooo space jakby znieśli prowizje na gpw to i tak byłoby miło
space a te prowizje na xtb to też dotyczą nyse/nasdaq czy tylko gpw ?
Piaskun nemooo Kasa wróciła na gpw z blokad duża redukcja co się dziwić...A z drugiej strony cenowo to raczej PKN,PZU,PKO lepsze wsaźniki wyceny niż ten Hitt sponsorowany typu allegro...
Bartas_Gda (r) Michał (a) tak możemy gdybać - niemniej jedno jest pewnie - takie działania/ruchu nie przystoją prezesowi spółki notowanej na GPW
Luk nemooo no i musisz wiedzieć, że wchodzą na gpw tylnymi drzwiami, przez RBC
Luk na mir członek rady nadzorczej informuje, że kupił 620000 szt. akcji po 1,3 pln, data transakcji 30.09.2020, miejsce transakcji gpw rynek akcji. Patrzę na wczorajszą świeczkę i volumen wynosi 28850, cena minimalna 1,06, cena maksymalna 1,12, ktos wie ocb?
Michał (a) Na zarząd może być jednak nałożona grzywna, ale to już nie przez GPW
guf i potem się dziwić, że ludzie nie chcą inwestować na gpw
Hordos Piaskun patrzę, coś mówili, że stopy procentowe w górę pójdą dopiero 2022 albo 2023. GPW jest na tyle w tyle, tym bardziej w porównaniu do naszej gospodarki, że jest potencjał na stały przyrost grającego kapitału. W takiej sytuacji maklerzy będą jednymi z beneficjentów
Piaskun Hordos obecnie mamy c/zysk 5,2 także dośc atrakcyjny poziom..Ale w sumie spółek z taką wycena znajdzie my na gpw bez problemu...
Piaskun space młody narybek to chyba w ciemno papier kupuje co wszedł po marcu na gpw...
Piaskun space oni jakies 40 spółek chca wprowadzić na gpw ja pierdziele to jest dopiero producent makulatury
Drakkar7 kozineczka i to wszystko w majestacie GPW;)
zimnylech faziswd Już to pisałem, dla Allegro to ostatni gwizdek zaraz wchodzi Amazon i będzie pozamiatane, na gpw są teraz lepsze okazje, rozkręca się covid tam mozna zarobić
faziswd obserwuje na appce gpw tylko
faziswd stragan to gpw nasze
Paweł space tu wychodze oczywiście z perspektywy teoretyka bo fizycznie nie nabyłem nic po za GPW
Paweł space na GPW humory są trudne do przewidzenia ostatnimi czas i notorycznie świecimy czerwienią. Dodatkowo sytuacja w rządzie niespecjalnie nam pomaga Niektóre spółki kupiłem i zakopalem, lecz dużo większy potencjał widzę jednak poza GPW i NC
hessa ogólnie to życzyłbym sobie, żeby każdy papier z gpw i nc był na płynnych kontraktach ale nie można mieć wszystkiego
space Ed wszyscy kupują xtb bo zmiennosć, bo dużo inwestorów, a gpw to nikt nie zauważa
karkalis Byłem na odwyku, ale uzależnienie nie daje spokoju i ciągnie wilka na GPW znowu:)
space a na gpw i nc mydlimy sobie oczy paroma spółkami granymi bez fundamentów czyli jsw czy bml
space Krisjaworski oni idą na gpw a nie nc
Luk kozineczka szukam czegoś z wodorem na NC albo gpw :P
jarek_wse balrog Im mniej państwowych spółek w W20, tym lepiej. W20 przez nie robi GPW złą reklamę.
lskibinski jak GPW wchodziło na giełdę w 2010 to zapisy były bodajże po 43. otworzyli na 53, nie sprzedałem, rok później sprzedawałem po 55 zł. Także bez szału.
guf Michał (a) cześć Michał, a co myślisz o samym wejściu Allegro na GPW? Czy będzie to swoisty game changer jak PKO w 2004 roku?
krzysieksisiek Taka ciekawa rozkmina odnośnie Allegro. Spółka, która rozepchała się na rodzimym rynku oraz pobliskich do granic możliwości chce wejść na GPW. Co to ma dać spółce? Środki na rozwój, nowe inwestycje? Nie. Ma dać możliwość spłaty zadłużenia przy aktualnie bardzo niskim koszcie pieniądza oraz sprzedaż przez aktualnych akcjonariuszy.
Inwestor A Wojciechowski po ile wchodził na gpw?
Ed GPW info :)
Luk mamy kogoś od ładowarek do samochodów na gpw lub nc?
lukasci87 Porażająca jest słabość naszego rynku. Wszystko rośnie za wyjątkiem GPW
kramrok Luk widziałem na komuniatach gpw
kriss1975 Paweł czasu na gpw to coraz mniej , dlatego coraz zadziej spekuluje, a tym bardziej na koronce , ale podziwiam tutaj kilka osob które to robia wrecz idealnie.
Paweł kriss1975 czyli zabiegany :) i tak dobrze że masz jeszcze czas na GPW
kriss1975 Paweł nie mam na to czasu , ja oprócz gpw to jeszcze prowadzę własna firme i pomagam zonie w jej interesie buciarskim :)
Ed Akcje Rafako po sesji 11 września zostaną wykreślone z indeksów sWIG80, sWIG80TR, WIG, WIG-Poland oraz WIG-budownictwo - podała GPW w komunikacie. Giełda podała, że operacja wykreślenia akcji spółki RAFAKO z portfela ww. indeksów wynika z jego metodologii, zgodnie z którą w indeksie nie mogą uczestniczyć spółki oznaczone w sposób szczególny (- otwarcie postępowania o zatwierdzenie układu). (PAP Biznes)
lskibinski ale też Rzeźniczak pokazuje swoją słabość totalną. Pisze o jakimś urwaniu wsparcia na BML, jak rynek czerwony:) Wrzucił wykres DAX, a o GPW w sumie to milczy. Sam nie potrafi zinterpretowac ruchu
faziswd dzien dobry :D w koncu udalo mi sie wejsc na gpw atak, tez mieliscie problemy od wczoraj?
space a swig to najlepszy indeks na gpw
space spółka gpw też shodzi do ciekawego poziomu
Luk Szyszaf ale czekaj, dobry pomysł dałeś z tą apką gpw, ciekawe czy jest ograniczenie ilości spółek do alertów
Szyszaf Luk a na gpw czemu mowisz ze nie ma powiadomien
Luk napisałem do ludzi od apki gpw, żeby rozważyli dodanie powiadomień pusz do raportów puszczanych przez espi, może się pochylą kiedyś nad tym
Luk apka gpw nawet nieźle wygląda, tylko nie ma opcji powiadomień push dla espi :P
Luk a JRH będzie ich wprowadzać na gpw
Inwestor lskibinski 16 wolumen na gpw nie jest tak źle, po 2 godzinach taki wolumen jak ostatnio przez całe sesje, a dzisiaj po sesji ogłoszenie zmian w indeksach, więc jutro spekulacyjnie też może być up
h3rlitz Ed GPW zamawia takie rzecyz, w ramach programu pokrycia analitycznego
kozineczka Ed cap apple jest dużo wieksza niż cały nasz gpw + nc
Piaskun kozineczka mało płynna nasza gpw dlatego ewakuacje robia wcześniej
hessa My-Bro-Joe yhm, statystycznie wrzesień dla GPW jest słąby, a w tym roku po hossie może to być spotęgowane
hessa jeśli macie jakieś pomysły na eSki na spółkach z gpw z uzasadnieniem to mile widziane :)
hessa jakiś pesymizm mnie ogarnia co do rynku. Ostatnie pół roku mocno rozgrywałem i biłem kilkukrotnie moje najlepsze miesiące i lata, ale jak widzę wczorajszy, dzisiejszy dzień to mam wrażenie, że wraca "stare" na gpw dlatego myślę o eSkach, tylko jeszcze nie wiem czy szukać poziomów na w20, czy na poszczególnych spółkach czy czekać jak SP500 wróci poniżej lutowego szczytu
faziswd Krisjaworski sorry z appki gpw jade, nikt ci nie odpisywal wiec odpisalem :/ znowu 2gi dzien z rzedu bosse mi blokuja i kurwica bierze
Piaskun Co ciekawe na MRB przełom pojawił się po informacji że spółka zmienia strategie dywidendowa i chce wypłacac dywidendę....W sumie to śmieszna ta dywidenda bo zaledwie 2gr na akcje ale jednak ruszyła kursem akcji na gpw
space liczyłem że dziś na gpw jakas korekta w końcu, a my znowu wyciągamy te indeksy
Luk elemental w końću ruszył dupę a ja już go nie mam :)
kriss1975 Piaskun ja sporo kasy zostawiam w Vistuli , nie tylko na gpw. Lubię ich spodnie chinosy , marynarek to już mam z 7 szt , ostatnio to nawet kupiłem mokasyny mnie starego lisa ubrali w buty u siebie. :)
h3rlitz Bartas_Gda (r) GPW na dziennych świecach, TEN
Bartas_Gda (r) h3rlitz GPW zgadza się - miejsce b. ciekawe
h3rlitz GPW w bardzo ciekawym miejscu
h3rlitz chociaż strasznie mnie to bawi, że widzę te ich salony, z dziesiątkami samochodów na placach, a to taki śmieć na GPW :)
Ed wszystko w rękach USA sami nie damy rady zobaczcie jakie obroty na GPW
faziswd Anon ja awm nie mialem i nie mam bo juz nie chcialem sypac wiecej gotowki na gpw
krzysieksisiek Luk zabrakło mocy ze strony GPW Atak :P
qbik mediolan no dobra ale przeciez to jest standard na gpw ze sie takie rzeczy robi i tak byo od zawsze. nie musi to byc jakas grupa osob. wystarczy miec gruby portfel i zabrac sie za mala spolke
qbik mediolan ja np tematu chemiskora w ogole nie znam. spolek na gpw jest dosc duzo...
space nemooo bo po tym samym infie awm i adv zawisnęło na widłach. przy czym awm puścili przy 130% wzrostu co chyba pierwszy raz zdarzyło się na gpw a adv przy 40% wzrostu dalej trzymali. co ewidentnie pokazuje że jest to totalnie bez kontroli
Anon Dzikun jakaś porażka z nimi, może powinni zamknąć interes i wziąć się za kółka na GPW. Zawiedli okropnie
Ed obrót BML na GPW to dziś jakieś 10% całego :)))
kozineczka orjentuje sie czy na gpw jest podobna spolka do sfd ?
Ed Jak tam dziś obroty na całym Gpw vs Bioton ?
Ed Ciekawy dil może ktoś z gpw ?
Ed dobrze widzę że BML największe obroty na GPW ?
h3rlitz hessa byłoby klasyczne GPW jakby teraz zrobili sobie emisję po nominale dla Zarzadu
szyderca667 scp, gts, xtb kolosy gpw. Scp widze odpal na horyzoncie, ale nie chce mi sie Was juz uswiadamiac, ale bedzie niedlugo grubo
Ed "W celu sfinansowania nakładów inwestycyjnych w etapie II, spółka zamierza wykorzystać środki własne, finansowanie dłużne oraz emisję akcji po przejściu na rynek główny GPW, co planowane jest w 2021 r." - dodano.
kozineczka Luki na stronie gpw dział zawieszenie wykluczenia
Luk na elemental jakieś szarpnięcie
Piaskun Na GPW mamy dzisiaj dzień Banków....
hessa Piaskun na bok odkładam sprzedaż dzienników, pewnie elektroniczne subskrypcje rosną, po prostu jak chce się zdjąć spółkę z GPW to trzeba zapłacić premię, a nie minimum. Wielokrotnie to przerabiałem i zakładam, że tu też będzie podniesienie. Ale oczywiście mogę się mylić.,
Piaskun hessa spółka zalezna Gremi Media utrzymuje im wycenę dlatego c/wk wynosi 0,18....Pytanie czy Gremi Media jej wycena obecnie na gpw nie jest za wysoka 162pln...Co prawda płaca jakąś dywidendę 2,16pln ale czy obecna wycena jest adekwatna do zysków które osiąga to bym polemizował
Piaskun h3rlitz daj spokój to pisza ci co dopiero weszli na gpw młode wilczki.Fajnie byłoby że troszke fundamentami sie zainteresowali...
h3rlitz nawet czasami dyrektor przyjdzie zapytać co tam dzisiaj na GPW :D
Luk piotrlotr elemental pisałeś i jest na widłach właśnie
space h3rlitz w wig.games to prawie nic nie ma. mogliby pododawać resztę z gpw
k0gi kozineczka no niedlugo wchodze w longi bo bede mial mniej czasu na zabawe w GPW
kozineczka warto aby świeżaki poczytały o różnych wałkach na gpw, aby wiedziec, że trzeba się pilnować :)
szyderca667 kozineczka on teraz spolpracuje z kims kto ma jakiekolwiek pojecie o gpw, bo on sam to nie mial zielonego
Bartas_Gda (r) lion83 dobrze dla GPW i Skarbiec - funduszy inwestycyjnych to na pewno - i dla XTB też
PiotrGPW Aha, a jesteś początkujący czy Stary wyjadacz o gpw?
Karola nie miałam dziś czasu na gpw a tu widże że jednak odmulenie poszło
Błażej (a) space nie o procentach, które można zbić na giełdzie, ale o prowadzeniu pozycji na GPW pisał Michał parę tygodni temu
Schmetterling Polacy bardzo empatyczny narod, USA podali ze PKB spadnie u nich w II kwartale o blisko 33%, gpw -3,4% a USA na plusie :D
cooper Na GPW panika a USA dalej w przód :-) Ale zbyt dużo spółek spekulacyjnych urosło by nie było korekty :-)
Patton k0gi moze jednak zamkna gpw... zeby sie glowy ostudzily...
Patton zamkną gpw jak tak dalej bedzie
hessa mam pytanie do k0gi i reszty ziomków, którzy koszą lepsze siano z GPW... czy robicie to na działalności, żeby nie płacić takiego podatku?
hessa i Elemental technicznie wybija szczyty
hessa cześć ziomki. Możecie sobie obczaić Elemental, bo pokazał niezłe wyniki i zaczynają skubać...
kramrok Elemental na moje oko dobre wyniki pokazał
lskibinski Piaskun A to owszem, tłum poszedł najpierw na 200baniek lekko, to teraz bedzei zwala i moda na cos innego. Chyba, ze rzeczywiscie bedzie gierka pod indeks gpw.
cooper Zgodnie z oczekiwaniem FMF nadal w dół, przez co wywaliłem wczoraj po 2,05 akcje i daję sobie spokój z górnictwem, gdy ogłaszane jest zamykanie kopalni. Czy kupisz bilet na lot który z góry jest zapowiadany, że może nie dojść do skutku? Dla mnie nie ma mowy o spekulacjach w tym momencie. Koronaświrus rozszalał się na naszej gpw i pytanie kto zyskał i kto straci, szaleństwo jakie było w poniedziałek nie było widoczne na polskiej giełdzie od lat, tylko czy te spółki są naprawdę tyle warte :-) Może gaming wróci do łask chociaż nie pomaga mu w tym dolar - dziś ładnie VAR (jest szansa naodbicie na Sonka, ARG, NGG czy ULG) - oraz odzieżówka, ostatnio z Paiskunem obstawialiśmy MON i VRG które całkiem dobrze sobie radzą w tym koronawirusowym szaleństwie. Warto myślę dać szansę bio czyli CLN i bratu Szumowskiemu (OAT). Liczyłem też na większe wybicie na AIrway, ale póki co realizacja zysków lub dystrybucja (jak kto woli). W porfelu zostaje na pewno SCP z którym wiąże nadzieję na wybicie (panika już powinna być za spółką). Coraz więcej natomiast pytań pojawia się u znanego gracza XTPL. Sypanie aż miło dla tych co stoją z boku. Wielu obstawiało wybicie w górę a tu jazda w dół. Grubsza obserwacja się u mnie włączyła i pytanie co jest grane???
space Dzikun ja to powiem coś niepopularnego ale xtb nie dowiozło co obiecało, a spółki z c/z poniżej 10 to na samym gpw jest obecnie 174. jeszcze NC można doliczyć. rsi wyjebane w kosmos. naprawdę liczymy że wróci do ceny z wczoraj i będzie RSI 90 ? bo tanio ?
Piaskun space ile jeszcze takich spółek jest na gpw ...Ale wiadomo ulica zaczyna wchodzić jak obroty sie pojawiają
baro gruba panika na mbf, chyba wina gpw atakd :D
h3rlitz kriss1975 do dywidendowego można brać GPW
h3rlitz kriss1975 GPW też bardzo ciekawie do brania wygląda
kriss1975 Piaskun i od kilku lat spółka nie moze się wybić , maruder GPW 3 lata z rzędu
h3rlitz Fernon to nie tylko w bosiu, ale wszędzie - bo to idzie regulacją GPW
Piaskun cooper myśle że sa ciekawsze tematy na gpw tu duże ryzyko bo oni dużo kontraktów potracili
PIEQ dołączam się. Kozineczka - zapamiętałem Twoje zdanie "kapitał na gpw idzie na wig-korona". I mniej więcej wtedy się zaczęło. Również dziękuję i jak zwykle pod wrażeniem wiedzy i wyczucia :)
kozineczka skolim to już reklamacja do widłowego z GPW
space znikam już, ale jutro na gpw pewnie sraczka. ew. okazja do zakupów, jak kto lubi :)
piotrlotr ja dosc czesto mowie sobie ze juz mnie nic nie zdziwi na gpw, a tu znowu zonk... :P co ty
h3rlitz piotrlotr no wiesz, to nasze GPW - tu nigdy nie może być normalnie ;)
Inwestor Da się gdzieś posortować spółki z gpw pod względem średnich obrotów(średni z r
bylu bronas16 Tuszkiewicz to góru ze squaber,ale to konkurencja dla gpw atak
PiotrGPW ludzie ze skarpet/lokat bankowych wyciągają kase i na gpw
mango ooo ładnie towarzysze z GPW . sygnał K 30 min. własnie padł . adnotacja do poprzedniego wpisu,
mango pomożecie towarzysze z GPW ??????.. https://charts.stockwatch.pl/chart/CTE6SOrISky4K94q9QNscQ
baro kozineczka 11 lat grasz na gpw?
space druga kwestia jest taka że na gpw nie jest łatwo inwestować dla ludzi z zagranicy, chociazby dlatego że komunikaty i raporty są w języku polskim
Michał (a) Pozdrawiamy cale społeczeństwo GPW ATAK. Błażej się żeni. Kondolencje!
Piaskun martinez przy tym odbciu na gpw jeszcze stajnia Petrowicza nie rosła....
faziswd Love gpw
k0gi space no to ja kta sprezyna sie rok napina ;) to to bedzie odrazu wyszczal na innągalaktykę, tak wystrzeli ze z GPW wyleci :D hahahahahahaahah
Bartas_Gda (r) szaleństwo na GPW trwa nadal jak widzę:)
lskibinski myslicie, ze ew. wygrana trzaska wpłynie negatywnie na gpw? niby to wszystko wyglada na 50/50
beatum balrog ja miałem wtedy 150 akcji początki gpw oddane na jakieś +400-500zł
space kubon to możesz przyjąć ze nie dochodzi do żadnych transakcji. po prostu teoretyczna cena otwarcia była 29, ale się nie otworzyło. to jest mechanizm na gpw zapobiegajacy dużym zmianom kursu. a ostatnia transakcja była po 23pln. jutro się rozegra sytuacja
Inwestor Mrc, bml i xtb dziś rządzą na gpw wolumenowo, jaja
Bartas_Gda (r) bronas16 złość na Grodno jest bo analizę na GPW atak robiłem mała w lutym ale troche dałem sobie namieszać sugestiami innych
Przemas bronas16 spoko ja nie piszę, że to sygnał do spadków. Im ciężej też sprzedać takie ilości. Zobaczymy jaka cena będzie ustalona. Po prostu realizują zysk. Też mam pełen portfel spółek, nieźle zyski na papierze, tylko kiedy wyjść i czy stawiać stopy. Jaka czeka nas jesień na GPW... Itd
piotrlotr Piaskun mvp to byl papier ktry najdluzej trzymalem, chyba z 1,5 roku, ale juz sie z nim rozstalem jakies 1,5 miesiaca temu. Wskaznikowo chyba jednak z najlepszych spolek z gpw ale co zrobic.... i mimo ze deweloperka jedna z bardziej niepewnych branz to oni w magazynach tez dzialaja a mimo to kurs jest gdzie jest.
PIEQ moze wreszcie gpw wybije nowe szczyty... Zobacz obrazek <gpw_2_.png>
Piaskun bronas16 już takich jak January było więcej jeśli grasz na gpw troszke dłużej Mariusz Petrowicz ,Roman Karkosik zobacz teraz na jakich poziomach ich spółki są...
kriss1975 GPW nieśmiało wychodzi na swoje historyczne szczyty , brakuje chyba tylko iskry do wybicia szczytów
piower CRJ chce przejść na GPW, dobrze zrozumiałem?
szyderca667 bronas16 kuzwa drigi krauze sie narodzil na gpw po 15 latach, nie docenilem tej grupy przestepczej, eh
Ad Marianus89 pewnie, że wszędzie ale czy działa? Uważam że tu relizacja zysków będzie potężna. Nawet na gpw atak ludzie kumulowali po 3 zł więc juz ponad 100%maja. Przy gorącym papierze i mocno spekulacyjnym wątpię, żeby ktoś pakowal na longa. A jeśli nawet to zrealizuje i odkupi.
szyderca667 bronas16 jestes najwiekszym dzikiem na gpw za januarym
nowy Podjęcie uchwały Zarządu w sprawie przeniesienia notowań na rynek regulowany GPW
lskibinski space nie ma też niektórych walorów z GPW, więc w sumie logiczne.
czarny Grzesiek fajnie, że piszesz, że coś fajnie wygląda. Dla mnie połowa gpw i nc fajnie wygląda. Rzuć merytoryką ;)
kozineczka bronas16 nie da rady dziadowskie przepisy GPW ....
Błażej (a) tomek cześć, fajnie że zdecydowałeś się napisać. Od jak dawna jesteś na GPW?
Ed BML dziś w TOP10 społek na GPW jeśli chodzi o obrót :)
Wierabiej tak, to już wycena zdyskontowała z nadmiarem; moje aluzje są do tego, że drugie przesunięcie premiery to jakieś jaja, przecież to najwyżej wyceniana firma na GPW
k0gi piotrlotr to wiem, pytam czy na tygodniowce nie widzisz jakeigos torjkata, meczy mnie kumpel, nie moze sie zalogowac na GPW a chcial Cie o to zagaic
Adamec21 Pytanie dot. GPW Atak Premium - czy warto wg. Was zakupić pakiecik premium?
Ed Fundusze inwestycyjne kupiły netto w maju akcje na GPW za 326 mln zł - wynika z szacunków Trigon DM. Wszystkie kategorie funduszy zanotowały w maju napływy netto, a taka sytuacja miała miejsce poprzednio tylko w lutym 2017 roku
space podobnie jak gpw
szyderca667 VeRtO za bardzo logicznie myslisz, a to przeszkadza w zarabianiu na gpw. Kazdy ma swoje metody
szyderca667 VeRtO wg mojego wskaznika tylko gaming na gpw jest tani i nadaje sie do inwestowania, reszta to jak loteria
szyderca667 kozineczka to sa zle spolki, najbardziej w tej chwili przewartosciowane na gpw, przy nich gaming jest tani
Bartas_Gda (r) ciekawe jak się to na gpw przełoży
PIEQ niech jeszcze GPW pokaze pazur i bede zadowolony :)
PIEQ moze wlasnie dzis GPW wybije Zobacz obrazek <gpw_1_.png>
nemooo kriss1975 ja dałem mały wagonik na 18.30 gonić nie będę żeby nie przewieźli jutro, trzeba pamietac że u nas jutro ostatni dzień z gpw w tym tygodniu
h3rlitz pilnujcie GPW
szyderca667 kriss1975 pytanie. Prawdopodobnie to co teraz widzimy to poczatek jakiejs tam hossy na gpw, byc moze 2 lata a moze dluzej bedzie trwac. Ja myslalem ze nastapi jakas zmiana paradygmatu i zamiast hi-tech bedzie stara przemyslowa produkcja rosnac najbardziej. Jakie sektory beda wg Ciebie grane? Twoj portfel wskazuje na budowlanke i chemie, prawda?
szyderca667 baro trzeba czekac az ostatni taksowkarze zatankuja na gpw, wtedy bedzie szczyt
PIEQ Cześć. GPW - fajny trójkąt Zobacz obrazek <gpw1.png>
kriss1975 Dosyć długo ale bardzo sensownie , nie jest to moja praca , ale ten ktoś zrobił to naprawdę dobrze. Znalezione w necie. Żeby mieć szeroki obraz spółek budowlanych wybrałem kilka żeby porównać jak wygląda ich sytuacja. Sytuacja jest porównywana w kilku aspektach.Generalnie branża budowlana moim zdaniem wygląda na obecny czas ciekawie na tle całego rynku i innych branż dlatego warto się też nią zainteresować, warto też popatrzeć na sytuację w poszczególnych spółkach w dość dużym skrócie i później jeszcze samemu przeanalizować bo moim zdaniem różnice w zmianach przyszłych wyników spółek mogą być bardzo duże bo niby branża podobna ale Portfele kontraktów różne:I. Portfele zamówień i kapitalizacja spółki do wartości portfela ( wycena na GPW 1 zł wartości kontraktu)1.Budimex: Portfel: 12 mld zł. Kapitalizacja to 5,88 mld co daje wycenę 1 zł Portfela kontraktów na 5,88/12 = 0,49 zł2. Mirbud: Portfel około 5 mld. Kapitalizacja to 117 mln co daje wycenę 1 zł Portfela kontraktów na 117/5000 = 0,023 zł3.Erbud: Portfel 2,55 mld zł:Kapitalizacja to 256 mln co daje wycenę 1 zł Portfela kontraktów na 256/2,55 = 0,10 zł4.Ubibep: Portfel: 1,65 mld zł:Kapitalizacja to 318 mln co daje wycenę 1 zł Portfela kontraktów na 318/1650 = 0,19 zł5. Torpol: Portfel: 2,79 mld zł Kapitalizacja to 263 mln co daje wycenę 1 zł Portfela kontraktów na 263/2790 = 0,094 zł6. Polimex: Portfel: 3,72 mld zł: Kapitalizacja to 619 mln co daje wycenę 1 zł Portfela na 619/3720 = 0,16 złJak widać najdrożej na GPW płaci się za 1zł Portfela kontraktów Budimexu bo prawie 0,5 zł a najmniej za 1 zł Portfela Mirbud bo zaledwie 0,02 zł.Można też przeanalizować strukturę tych Portfeli ze spojrzeniem na przyszłość w epoce po wirusie. Wydaje się że portfele infrastrukturalne powinny dać zdecydowanie dobre marże, ale z zaznaczeniem że te kalkulowane w ostatnich 1-1,5 roku. Te starsze są mało rentowne a te obecne przetargi też nie dadzą zapewne bardzo dobrych rentowności bo firmy już uwzględniły przy kalkulacji spadek cen podwykonawstwa i materiałów, z którym mieliśmy do czynienia przez ostatnie 1-2 miesiąca.Dokładnych obliczeń nie będę robił w tym zakresie ale wydaje się że Torpol ma bardzo duży udział nowych kontraktów w strukturze i robi tylko kontrakty infrastrukturalne, Mirbud ma w zasadzie tylko nowe kontrakty drogowe które stanowią ok. 80% Portfela, Budimex zdobył ostatnio dużo nowych kontraktów kolejowych i drogowych, które ważą już 70% w Portfelu ale te stare jeszcze raczej będą ważyły w wynikach 2020 a nowe coś więcej dodadzą pewnie od 2021, Erbud i Unibep też mają kontrakty infrastrukturalne ale ważą one pewnie coś około 20-30% Portfela. A w Polimex infrastruktura waży około 0% z tego co widzę w Prezentacji ale na energetyce też marże mogą być lepsze niż w ostatnich latach. II. Rentowność netto:1. Budimex: 2019:Przychody 7 569 mln zł, Zysk netto akcj jed dom.: 226 mln Rentowność netto: 226/7569= 2,98%IQ2020: Przychody 1 474 mln zł, Zysk netto akcj jed dom.: 22 mln Rentowność netto: 22/1 474= 1,49%2. Mirbud 2019:Przychody 949 mln zł, Zysk netto akcj jed dom.: 28,1 mln Rentowność netto: 28,1/949= 2,96%IQ2020:Przychody 192,7 mln zł, Zysk netto akcj jed dom.: 6,6 mln Rentowność netto: 6,6/192,7= 3,42%3.Unibep 2019:Przychody 1 659 mln zł, Zysk netto akcj jed dom.: 29,3 mln Rentowność netto: 29,3/1659= 1,76%IQ2020: Przychody 346 mln zł, Zysk netto akcj. jed. dom: 3,22 mln, Rentowność netto 3,22/346 = 0,93%4.Erbud 2019:Przychody 2 313 mln zł, Zysk netto akcj jed dom.: 33,6 mln Rentowność netto: 33,6/2313= 1,45%IQ2020: Przychody 439 mln, Zysk netto akcj jed dom: -0,4 mln Rentowność netto : -0,4/439 = - 0,09%5. Torpol2019:Przychody 1 604 mln zł, Zysk netto akcj jed dom.: 29,1 mln Rentowność netto: 29,1/1604= 1,81%IQ2020: Przychody 248 mln, Zysk netto akcj jed dom: 7,1 mln Rentowność netto : 7,1/248 = 2,86%6. Polimex2019:Przychody 1 589 mln zł, Zysk netto akcj jed dom.: 50,7 mln Rentowność netto: 50,7/1589= 3,19%IQ2020: Przychody 351 mln, Zysk netto akcj jed dom: 9,7 mln Rentowność netto : 9,7/351 = 2,76%Jak widać za 2019 najwyższą rentowność miał Polimex, a tuż za nim Budimex i Mirbud.Natomiast za IQ2020 najwyższą rentowność miał Mirbud a tuż za nim Torpol i PolimexIII. Wskaźniki P/E i P/BV1. Budimex P/E= 26,8 P/BV=7,072. Mirbud: P/E= 4,1 P/BV=0,283.Unibep P/E= 10,4 P/BV=1,214.Erbud P/E= 8,2 P/BV=0,955. Torpol P/E= 8,1 P/BV= 1,136. Polimex P/E= 7,9 P/BV= 0,84Jak widać na historycznych danych najniżej wyceniany jest Mirbud zarówno P/E jak i P/BV. Najdroższy jest Budimex.Oczywiście to są dane historyczne a liczą się przyszłe zyski- zobaczymy czy aż taka premia Budimexu do wszystkich innych wymienionych spółek jest uzasadniona. Z drugiej strony czy takie duże dyskonto Mirbud jest uzasadnione.IV. Cash flow z działalności operacyjnej za 5 ostatnich lat ( nie liczę IQ2020) do obecnej kapitalizacji 1. Budimex: Cash flow operacyjny za 5 lat: 1556 mln, kapitalizacja 5880 mln, Cashflow do Kapitalizacji= 0,262. Mirbud: Cash flow operacyjny za 5 lat: 256 mln, kapitalizacja 117 mln, Cashflow do Kapitalizacji= 2,183. Unibep: Cash flow operacyjny za 5 lat: 204 mln, kapitalizacja 318 mln, Cashflow do Kapitalizacji= 0,644. Erbud: Cash flow operacyjny za 5 lat: 1 mln, kapitalizacja 256 mln, Cashflow do Kapitalizacji= 0,005. Torpol: Cash flow operacyjny za 5 lat: 57 mln, kapitalizacja 263 mln, Cashflow do Kapitalizacji= 0,216. Polimex: Cash flow operacyjny za 5 lat: -434 mln, kapitalizacja 619 mln, Cashflow do Kapitalizacji= - 0,70Bardzo słaby Cashflow Operacyjny Polimexu- jako jedyny ma bardzo duży ujemy, Erbud też słaby.V. Dywidend deklarowana za 20191. Budimex: Cena Akcji 229 zł, Dywidenda: 4,56 zł ,Stopa dywidendy: 4,56/229 = 1,99%2. Mirbud: Cena Akcji 1,28, Dywidenda 0,02 zł, Stopa dywidendy: 0,02/1,28 = 1,56%3. Unibep: Cena Akcji 9,06, Dywidenda 0,22 zł, Stopa dywidendy: 0,022/9,06 = 2,42%4. Erbud: Cena Akcji 20, Dywidenda brak, Stopa dywidendy: 0/20 = 0% ( ma być skup akcji za 16 mln zł)5. Torpol: Cena Akcji 11,45 Dywidenda 0,90 zł, Stopa dywidendy: 0,90/11,45 = 7,86%6. Polimex: Cena Akcji 2,61, Dywidenda brak , Stopa dywidendy: 0/2,61 = 0%Czas pokaże jak dalej pójdą dalej wyceny tych spółek na GPW i jak zmienią się wskaźniki.Trzeba jednak przyznać że różnice między wycenami i różnymi wskaźnikami są bardzo bardzo duże dla tych 6 spółek
Luk a no i kozi jak zamknęła pamiętnik to kryzys na gpw się zrobił :D
Michał (a) space Są podpięci pod GPW, inaczej byś nie był udziałowcem danej spółki.
h3rlitz jak spada to dobrze, bo znacży że PLN się umacnia -> kupują PLN, by wejść na GPW
nemooo bronas16 po co jak na gpw masz wiecej
bronas16 kozineczka generalnie na gpw też
nemooo Inwestor2000 rozumiem, ale na gpw również większość traci
bronas16 beatum jest to możliwe. W tym roku mija mi 5 lat na gpw. Zaczynalem z kwota 40k
h3rlitz a macie jasno wyznaczone cele co chcecie osiągnąć na GPW?
beatum ja najpierw grałem na bukmacherce ze skutkiem w okolicach 0, póxniej był poker online, głównie Texas Holdem z jakimiś tam sukcesami w miare nabierania doświadczenia, raz byłem blisko wygrania pakietu wartego 2k EUR na udział w turnieju live w Grecji, ale skończyłem na 4 miejscu, gdzie 2 pierwsze były promowane.. przegrałem rozdanie z dwoma Asami na ręce:) a od 2014 r. gpw
karkalis h3rlitz hazard w kasynie. na początku miałem podejscie do gpw jak do hazardu i dużo straciłęm ale się ogarnąłęm i teraz nie "hazardzę" na gpw
kozineczka baro wydaje mi się, że GPW czysci zlecenia
Piaskun kozineczka na PGE to sa zagrożenia CO2 już rośnie na gpw a co do cen energii to pis nie podwyższy ceny przed wyborami...
Radmanovic mała podpowiedź dla nowego użytkownika premium: które typy liczone są do statystyk gpw atak, normalne, spekulacyjne, niedzielne ? Niedzielne też są prowadzone jak wejdą z sl tp czy one rozliczane są co 2 tygodnie?
Bartas_Gda (r) erbosss ja za króko jestem na gpw ale spójrz na obroty może faktycznie jakiś kapitał robi u nas zakupy, USD się ciągle osłania do tego
Ad bronas16 myślę zw mniejsze emocje niz n a gpw. Po drugie zaweze zostanie z kasa. Tracic nikt nie lubi.
Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK