Kalendarz wydarzeń giełdowych
Kalendarz tworzycie sami. Możecie dodawać samodzielnie wszelkiego rodzaju wydarzenia / spotkania o tematyce giełdowej / forexowej. Wszystkie wydarzenia giełdowe w jednym miejscu.

Analiza techniczna spółek: Agora, Monnari oraz Wirtualna Polska.

AGORA (AGO)

Pierwszą z analizowanych spółek jest Agora wchodząca w skład SWIG80, która jest większościowym właścicielem sieci kin Helios spółki Next Film oraz spółki AMS działającej na rynku reklamy zewnętrznej, a także wydawcą „Gazety Wyborczej” i czasopism, portali oraz serwisów internetowych. Spółka w trakcie pandemii mocno straciła pod względem finansowym przez zamknięte kina a sprzedaż gazet od dłuższego czasu jest w odwrocie. Sprzedaż Gazety Wyborczej w styczniu spadła o 31% r/r do 62 tysięcy sztuk oraz o 4% względem grudnia zeszłego roku. Pomimo niesprzyjającego otoczenia na wykresie kurs znalazł się w ciekawym miejscu a na ostatniej sesji doszło do utworzenia świecy na znaczącym wolumenie nie widzianym od 2018 roku. Zarząd spółki przedstawił propozycję niewypłacania dywidendy za 2020 rok.

interwał dzienny

Agora, analiza techniczna
Spółka znajduje się w trendzie spadkowym. Na wykresie widoczny jest ruch korekcyjny po ruchu wzrostowym. Kurs dotarł w okolice lokalnego wsparcia (okolice 6,10 zł) a dodatkowo na ostatniej sesji pojawił się znaczący wolumen co może oznaczać chęć do większego ruchu w którąś ze stron. Przy wybiciu górą linii korekty pierwszy poziom oporu wyznaczyłbym w okolicach 7,20 zł, ale drobne problemy mogą się pojawić przy średnich kroczących. Zagrywamy na zakończenie korekty i wybicie górą.

Przykładowy LimAkt 6,35 zł SL poniżej 6,10 zł.

MONNARI (MON)

Kolejną spółką jest Monnari zajmująca się projektowaniem i sprzedażą ubrań skierowaną głównie dla kobiet powyżej 30 roku życia. Sprzedaż prowadzona jest przez własne sklepy firmowe oraz sprzedaż internetową. Spółka już w styczniu przedstawiła szacunkowe wyniki finansowe osiągnięte w 2020 roku a oficjalne dane finansowe zostaną opublikowane 28.04.2021 roku w rocznym raporcie finansowym. Brak informacji o chęci wypłaty dywidendy za 2020 rok.

interwał dzienny

Monnari
Monnari, analiza techniczna
Spółka znajduje siew trendzie spadkowym. Na wykresie dziennym widoczna jest próba utworzenia a’la formacji podwójnego dna oznaczająca formację odwrócenia trendu. Od kilku miesięcy widoczne jest poruszanie się kursu w ruchu bocznym, który przyjął kształt a’la formacji trójkąta zwyżkującego. Najbliższe lokalne wsparcie znajduje się w pobliżu dolnego ograniczenia trójkąta zwyżkującego (dodatkowo w tym miejscu przebiegają linie średnich kroczących). Po wybiciu kurs może napotkać na opór w okolicach 2,20 zł (górny knot świecy z 10.02.2021 utworzonej na znaczącym wolumenie). Zagrywamy na wybicie górą z a’la formacji trójkąta zwyżkującego.

Przykładowy LimAkt 2,21 zł SL poniżej połowy ostatniej świecy Marubozu (ok. 2,10 zł).

WIRTUALNA POLSKA (WPL)

Ostatnią spółką jest Wirtualna Polska to holding spółek mediowych i e-commerce. W dniu 30.03.2021 spółka opublikowała roczny raport finansowy. Brak informacji o chęci wypłaty dywidendy za 2020 rok.

interwał dzienny

Wirtualna Polska, analiza techniczna
Spółka znajduje się w trendzie wzrostowym. Kurs spółki od grudnia zeszłego roku rośnie zgodnie z linią trendu wzrostowego, przy czym kurs znalazł się aktualnie przy psychologicznym poziomie oporu na 100 zł, który był kilka razy już testowany. Lokalne wsparcie znajduje się przy linii trendu wzrostowego. Kurs wybijając poziom 100 zł będzie szukał kolejnego poziomu oporu, który może się pojawić przy 120-125 zł. Zagrywamy na wybicie poziomu 100 zł.

Przykładowy LimAkt 100,20 zł SL poniżej wyrysowanej linii trendu (okolice 96 zł).

Autor analizy: Przemysław Witkowski


Przykładowy LimAkt, to jedynie nasz wewnętrzny umowny poziom, który brany jest do podsumowań i statystyk skuteczności analiz. Jeżeli zastanawiasz się nad zmianą konta maklerskiego, to sprawdź nasz ranking domów maklerskich.

Chcesz zacząć inwestować za granicą? Przypominamy o możliwości uzyskania 50 USD zwrotu za prowizję przy otwarciu konta w LYNX korzystając z linku: Kliknij aby założyć konto LYNX

LYNX

Zobacz podobne analizy:1 Odpowiedź

  1. Michał Michał pisze:

    Kurs Monnari doszedł teraz do głównego oporu 2,50 zł. Na razie jednak zbyt dużej podaży na tych poziomach nie ma. Główne wsparcie to jednak dopiero 2,20 zł. Kurs może się zatrzymać i odbić realnie już nawet przy 2,40 zł.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas minął. Proszę odśwież CAPTCHA.

Komentarze z shoutboxa

Błażej (a) Agora ponownie testuje SMA100 po nieudanym wybiciu nad 9,50 zł. To tutaj ponownie popyt mógłby powalczyć o odbicie.
jarek_wse Agora już drugi dzień z rzędu pięknie
Inwestor Agora, kina im pootwierają od jutra?
Ed nawet Agora się załapała na +20%
Luk no i największe straty będzie miała Agora tak, że nie ma co się przejmować
Błażej (a) AGO, Agora, od początku widoczny jest kanał spadkowy, który ostatnie zatrzymał się na SMA200 oraz okolicy wsparcia na 11,00. Wybicie górnego ograniczenia kanału powinno zakończyć korektę w tym trendzie wzrostowym (niższego rzędu).
mlody_inwestor Teraz mysle co z Agora robic, czy ucinac czy zostawiac :P
Błażej (a) z mniejszych spółek fajnie zachowuje się Agora, która na podwyższonym obrocie wybiła SMA100
laik zwiększony obrót Agora
Błażej (a) Nie najgorzej wygląda także Agora, która usilnie broniła wsparcia a 8 zł, co jest szczególnie widocznie właśnie na wykresie tygodniowmy.
karkalis COMP, AGORA, STP, EEX, ELB, EMT, GETIN, ALI.
Zaba Michał (a) co masz na myśli jeśli chodzi o agora?
Michał (a) Agora jedynie na małe odbicie.
usher Agora pokazała dziś w końcu przyzwoite wyniki i podwyższyła prognozy przychodów z reklam. Może to będzie dzisiaj czarny koń?
erbosss Myślę, że ponownie warto zwrócić uwagę na AGORA, o której pisaliśmy przed południem. Po porannym wzroście już prawie nic nie zostało, więc bardzo możliwe jeszcze zejści na niższy poziom. Ale spółka w mojej opinii do obserwacji na najbliższe dni:
Zaba oo i agora już ponad 10zł
erbosss Zaba Też patrzyłem na AGORA, choć jak dla mnie jeszcze trochę (do okolic 9) może spaść:
Zaba agora do obserwacji moim zdaniem
Hoze panowie Agora? :D
Przemek (r) Batman tak mam 3 asbis agora i DOMDEV
Asia TIM, Lena, Warimpex (spoźniony), PEP, Agora, Play,
Przemek (r) Ominelismy wazke doji na znacznym wolumenie na Agora
Batman ale agora się udało sprzedać w fajnej cenie dziś :D
Asia no nic, ja też trzymam Agora ale tak szczerze mówiąc nie czuje ę zbyt pewnie z tą spółką..... w sensie że nie widzę tam jakiegoś szalonego potencjału, może to tylko wrażenie
Asia Batman ładnie Agora dziś zaczynała
Batman No i agora wybiła :)
Batman Asia Tak mam Agora
Batman Agora jak dla mnie dwa scenarusze 1. Ten optymistyczny że przystanek i zbieranie sił co dobrze by wróżyło na przyszłość 2. Zły puścili wysokie reko wymienili się pakietami by zrobić obrót na ładnej świecy i będą walić w rynek papierem. Do obserwacji i można zagrywać na wybicie wg tej analizy co w sts zrobiłem
Batman Agora na razie nie jest źle
Batman I agora już na + :)
Batman Do ścisłej obserwacji na jutro: 4funmedia LA 10,81 (Z arkusza zleceń i wykresu) Baltona LA na ob poziomie Braster LA 8,36 (Na świecę młot z wykresu i arkusza) Kopex Na obecnym poziomie SL poniżej 3,99 Masterpharma (bardzo spekulacyjnie malutkim kapitałem) na ob poziomie Newag LA z arkusza zleceń i wykresu 18,15 Oponeo LA 40,60 z arkusza Pfleider na ob poziomach TP 41,95 Rafako LA 5,01 Z arkusza zleceń Agora na kontynuację Astarta LA 56,41 Z arkusza i wykresu Stalexport Na kontynuację lub przy wsparciu Stalprodukt LA 532 z Arkusza Bloober Na kontynuacje LA 42,95
Asia to było o Agora
Batman miguel No ja mam np aktualnie agora astarta elemental bloober braster foreveren if4 pfleider stalexport stalprodukt i jeszcze ponad 50% w gotówce i szukam kolejnych a tamte będę po prostu prowadził i lepiej mi z tym
Batman sebastian E no można sobie poinwestować w taki bloober if4 stx stp agora agroton czy inne :)
Batman Bo dziś dużo zakupów zrobiłem i na razie odpukać nieźle. Agora Astarta bloober if4 stx. :)
Asia laik Agora wczoraj miała młotek, a dzis byl ostatni dzień by robić koleją świecę tygodniową, zeszłotygodniowa była bardzo obiecująca
laik Asia Agora byla w premium
Asia Batman chcesz powiedzieć, że to Ty wysmarowałeś ta marubozę na Agora?! to ja sprzedaję! ;P
Batman kloozca Nikt Ci na to tu nie odpowie. Ja brałem dziś agora tyle mogę Ci powiedzieć :)
Przemek(r) kolejna pakietówka na Agora
Przemek(r) Na Agora kolejne pakiety poleciały. Coś tam się dzieje
Batman Janek Ale poszłą ta agora
Batman Bierze ktoś ta agora ?
Przemek(r) To może być sygnał do wzrostów na Agora
Przemek(r) Batman zobacz agora
Aby przedłużyć lub wykupić abonament musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z darmowej rejestracji, która zajmuje dosłownie chwilę.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
ANULUJ
test
OK